Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172351) aelod válasza szabi325 (#172350) üzenetére


aelod
veterán

Azt még nem. Nem tudnám hasonlítani semmihez a pescience-t mert eddig ízben nálam verhetetlen.
Applied is teljesen más. Illata elég erős. Én ahol tartom dobozban teljesen átvette az illatát :DDD . A shake állaga is vizesebb és nem "üli meg a gyomrot" nem telít el még egy 40g- os adag sem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172353) aelod válasza Seicento1960 (#172352) üzenetére


aelod
veterán

Fogyaszt azt akkor. Más meg mást használ. Nekem mindegy.

:U

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172355) aelod válasza Seicento1960 (#172354) üzenetére


aelod
veterán

Ja. Amúgy mostanában csak edzés után iszom egyet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172356) aleister válasza bigmasterg (#172349) üzenetére


aleister
veterán

Jó ötlet, de nekem nincs edző övem. :)
Mondjuk ahogy nézem 3e körül kapni már.

Most néztem meg jobban Madwe kolléga által linkelt cumót. Először azt hittem, hogy ez is öv, de jól látom, hogy egyszerűen csak hátul körbemegy az ember derekán? Nem egy zárt, fix valami.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172357) Madwe válasza aleister (#172356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az nem megy körbe mint egy öv, jól látod :)

[ Szerkesztve ]

(#172359) aelod válasza Seicento1960 (#172358) üzenetére


aelod
veterán

Nem tartom létfontosságúnak hobbi szinten. Ha a tudat megnyugtat, hogy nem éhezik a zizom éjjel amikor alszol akkor igyál egyet lefekvés előtt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172360) aleister válasza Madwe (#172357) üzenetére


aleister
veterán

És ez így stabil?
A csípőm nem túl széles, félek, hogy lecsúszna. Mondjuk a fenékizmom fejlettnek mondható. Az tán megtartja. Húzódzkodással is próbáltad?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172361) Madwe válasza aleister (#172360) üzenetére


Madwe
nagyúr

Főleg ahhoz használom, meg tolódzkodáshoz. Teljesen stabil, nem volt vele semmilyen diszkomfort érzésem, még dinamikusabb kivitelezés esetén sem.

(#172363) aleister válasza Madwe (#172361) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172364) Woodslave válasza Seicento1960 (#172362) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mert gondolod az az egészséges ha éjszaka nem "éhezik" a szervezet?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172366) Woodslave válasza Seicento1960 (#172365) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én nem kérdezek "úgy" csak kérdezek :D . Mondjuk sz is jó kérdés mit jelent hogy egészséges

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172367) Jumbozorz válasza aelod (#172359) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

+1

(#172368) aelod válasza Woodslave (#172366) üzenetére


aelod
veterán

Páldi is ezt kérdezte a legújabb pure gold podcast alatt. Mert szerinte nem lehet mérni és nem válik el az élsport és az egészségtől. Majd jött Doriannal :DD és azzal, hogy a csúcsteljesitményhez is adaptálódni lehet....

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172369) aleister válasza aelod (#172368) üzenetére


aleister
veterán

Nem válik el az élsport az egészségtől? :Y

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172370) bigmasterg válasza aleister (#172369) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jó hát Páldi sosem volt normális. :)
Sok doki szerint meg fehérjét sem kellene egyáltalán szedni.
Vannak végletek.

(#172371) aelod válasza bigmasterg (#172370) üzenetére


aelod
veterán

Én nem hinném, hogy az egészséges ha az ember egész évben erölteti a kaját 5-6e kalóriát magába töm majd 30-40 kiló súlyfelesleggel jön megy, edz irgalmatlan súlyokkal, tol irgalmatlan mennyiségű kémiát és ha jön a versenyszezon akkor bediétázva 5% tzs-al színpadra lép akár egy évben többször is.
Magyarázhat a Páldi de ez nem egészséges. Itt nem az egészséget kell definiálni először hanem látni azt, hogy amit ma profi open testépítésnek hívunk k*szott veszélyes. Nem hiaba mennek el annyian és ilyen fiatalon. Nem is beszélve a mentális egészségről. Nem lehet ezt bűntetlenül csinálni. Nincs hatás mellékhatás nélkül.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172372) aleister válasza aelod (#172371) üzenetére


aleister
veterán

Nem csak a BB-re igaz ez. Egy rakat élsportban ott van a kémia és a szervezet kizsigerelése.

bigmasterg:
Nem követem az arcot, de ez a kijelentése meredek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172373) aelod válasza aleister (#172372) üzenetére


aelod
veterán

Nyilván de itt most bb-ről volt elsősorban szó.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172374) benfolds


benfolds
őstag

Páldi eközben elég durva hátat növesztett.

(#172375) aelod válasza benfolds (#172374) üzenetére


aelod
veterán

Karja meg jött a húzásoktól nyomásoktól. Ja nem ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172376) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok. Sorozatok között szoktatok nyújtani? Sokat olvastam mostanában (lehet nem kellett volna) és van olyan tábor , aki a nyújtást edzés közben negatív hatásként azonosítja a bedurranasra nézve. Ti mit gondoltok?

(#172377) Madwe válasza Jumbozorz (#172376) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem. Bemelegítek, edzek, végén nyújtok. Nem akarom megbolygatni azt ami működik :P

(#172378) bigmasterg válasza Jumbozorz (#172376) üzenetére


bigmasterg
addikt

A bedurranás és izomláz igazából semmit sem mond el az edzés hatékonyságáról.

Sőt egyéb élsportolók kerülik is, pl ahol minden nap edzés van, vagy akár napi több, ott egy izomláz csak hátrálat a következő edzésen.

A nyújtásról a véleményekmet pedig pár hsz-el feljebb írtam pont.

(#172379) aelod válasza Jumbozorz (#172376) üzenetére


aelod
veterán

A nyújtás több féle is lehet. Statikus, dinamikus vagy loaded streching. Utóbbi témában Pavel Tsatsouline írt egy könyvet (még nem tudtam beszerezni) amit érdemes lehet elolvasni ha érdekel. Ha nem akarsz belemászni akkor egy tanács:

Edzés elején amit bigmaster is ír: mobilizálás ("hideg" izmot statikusan soha nem nyújtunk!), dinamikus nyújtás majd az edzés végeztével lehet akár statikusan nyújtani. Sorozatok között szerintem felesleges nyújtani.

Edzeni ha úgy tetszik adott gyakorlatot végrehajtani a kellő mobilitás hiányában ostobaság és sérülés veszélyes is. Példa:

Kellő boka, csípő mobilitás hiányában nem tudsz végrehajtani klasszik guggolást (high bar). Sokan ezért még mindig a boka alá tett léccel vagy súly tárcsával próbálják a gyakorlatot kivitelezni (akár edző tanácsára is - ha ilyent látsz azt az edzőt el kell kerülni) holott a bokát és a csípőt kéne felkészíteni az adott gyakorlatra.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172380) Jumbozorz válasza aelod (#172379) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Hasznosak voltak a tanácsok! :R

(#172381) aleister válasza Jumbozorz (#172380) üzenetére


aleister
veterán

Nemrég olvastam egy tanulmányt erről. Lehet nyújtani a sorozatok közben is dinamikusan, max 20 másodpercig, ez jótékonyan hat a kifejthető erő szintjére. Nekem 5-10% rémlik.
Ellenben, ha túlzásba viszed, akkor kifejezetten káros.
Végül a konklúzió az volt, hogy ha biztosra akarsz menni, akkor hagyod az egészet az edzés végére.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172382) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok,

Shop.builderre tudtok kupont? Ha igen, osszátok meg pls! :R

Meizu MX3 32GB

(#172383) flash-


flash-
veterán

Nektek mi a tapasztalatotok hogy kreatin mellett melyik kiegészítő az ami segített, éreztétek hogy hatott? (mert oké tele az examine kutatási infókkal, meg a pubmed, de nagyrésze főleg amit kevés alanyon végeztek feltehetően fizetett kutatás)
HMB-ről nincs sok kecsegtető kutatás de egy meta analizis szerint viszont van hatása, talán főleg kreatinnal. Nektek mi a tapasztalatotok? (Nekem Zolpidem, és koffein ami igazoltan hat :DDD
[link]
röviden

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172384) DNReNTi válasza flash- (#172383) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem a Jumbo HC sokat hozzaad, azt erezni es latni is lehet mar par het utan.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172385) aelod válasza DNReNTi (#172384) üzenetére


aelod
veterán

..és mit érzel egész pontosan egy tömegnövelőtől? Komolyan kérdezem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172386) D1Rect válasza flash- (#172383) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy banános láda van tele különféle szarokkal, semmitől nem történet semmi.
A legtöbb amit ki tudtam hozni, hogy csináltam magamnak edzés előtti koktélt koffein nélkül.
Szerintem van közötte HMB is, talán mintha tablettában is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#172387) Madwe válasza aelod (#172385) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem egy ideig csökkenti az éhségét ;]

(#172388) bigmasterg válasza DNReNTi (#172384) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mondjuk az edzés előtti kajálás tényleg segít az edzés teljesítményében.

(#172390) aelod válasza Seicento1960 (#172389) üzenetére


aelod
veterán

Edzeni még nem tudnak

Edzeni sem. :N

#172388bigmasterg

Kérdés, hogy mennyi idővel előtte? Ha órán belül akkor garantált a hányás ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172391) Xelo válasza flash- (#172383) üzenetére


Xelo
addikt

ashwagandha nagyon hatásos, de bizonyos embereknél pajzsmirigy túlműködést okozhat. a két fasza standardizált formája a sensoril (gyökér és levél kivonat) illetve a ksm-66 (csak gyökér kivonat). nekem az utóbbi hatása jobban tetszik de mind2 működik. csökkenti a kortizolt -> csökkenti a stresszt -> nyugodtabb leszel -> jobban alszol -> profit. kutatások alapján növelheti az erőt is, csökkentheti a vércukrot, vérnyomást, stb.

[ Szerkesztve ]

(#172392) D1Rect válasza Seicento1960 (#172389) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem igazán, soha nem kokszoltam és max orvos által felírt tesztoszteront használnék.
Egyedül a kreatin aminek van érezhető hatása.
Kicsit sajnálom, hogy soha nem próbálhattam ki az eredeti jack3d formulát. ;]

Meg a tribulus, de attól csak orbitálisat lehet élvezni. :DDD

(#172393) aleister válasza D1Rect (#172392) üzenetére


aleister
veterán

MP-s tribulust toltam. Ha azt mondom, hogy 0 különbséget éreztem, akkor lehet, hogy még túloztam. Persze nem kizárt, hogy azért, mert rendben volt a tesztóm, de emlékeim szerint még csak ez sem igaz, mert tán 12 körül mozgott.

Most a DHEA-t próbálom. 1 hónapig 1x25 mg, nemrég emeltem 2x25-re. Eddig érzésre semmi. Az év végi laborból meg majd a konkrét számokat is megtudom.

A TGH (DAA+karnitin+arginin) még a természetes tst szintem alatti értéket produkált. Szóval ne dobáljátok ki rá a pénzt.
Mondjuk rám nem hat kb semmi. KV, kóla (koffeinek), ilyen altató szarok, mint a Gaba meg a Typophan (majd valaki kiguglizza hogy kell helyesen írni).

Kezdem azt hinni, hogy egy kibaszott robot vagyok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172394) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Mióta nem használom az okosóra majd én megmondom mennyi kcal-t égettélt, azóta egész jól megindultam. Kicsit utána olvastam, a mai napig egyik gép sem tudja megmondani hogy mit hogyan égettél, valóban csak ilyen heti méréssel lehet következtetni.
Illetve másik kérdés: (olvastam)
Bukás előtt megkell állni, mert így túl nagy micro sérülések lesznek, amiknek több ideig kell gyógyulni, és ez által jóval lassabban fejlődsz.
Illetve a másik: hogy azért nem fejlődsz, mert nem mész el bukásig néha.
Vélemények, tapasztalatok?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172395) Madwe válasza Dazsar (#172394) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kezdjük azzal hogy ki mit nevez bukásnak?
nálam már nem tökéletes forma bukás. Ha szétesik a forma már úgysem az az izom fog dolgozni, aminek kéne + rossz mozgásforma rügzülhet…
Ha ezt így veszed, akkor részemről kellenek olyan hetek, amikor bukásig edzel, s kellenek olyanok is, amikor még volna benned 1-2 ismétlés.
én pl eleve 3 szakaszra osztott edzéstervvel dolgozom (3 hét 4-6 ismétléses, poweres, 3 hét 8-12 ismétléses hipertrófiás s 1 hét 15+ ismétléses supersetes durrantós - igaz ebből is 3 hetet ajánlgatnak, de 1 hétnél tovább nem bírom, unalmas számomra :) ).
A súlyokat meg a 3-3 héten belül úgy alakítom, hogy jellemzően a 3. Hét lesz a bukásig.
szerintem megvan az előnye mindkét típusnak… De persze kinek mi :)

(#172396) Dazsar válasza Madwe (#172395) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Hát nálam a bukás amikor a súly max 12-15 ismt. már alig alig. Dehogy ügye ez hosszú távon semmit nem ér, mert hogy nincs kémia, így túl sok micro sérülés keletkezik, és ez által túl edzéshez vezet.
A másik: volt olyan aki Bro Splitről tért át Osztott-ra? Melyiknél látott nagyobb változást?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172397) TomDeNemm válasza D1Rect (#172392) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

én ittam Jack3D-t régen, még 2012-ben volt belőle 1 dobozzal. lehet placebó volt, de 2 centis pupillákkal edzettem végig olyan súlyokkal, amiktől alapból bek@kkantanék és a végén 1 csepp izzadság se volt rajtam :DD

(#172398) aelod válasza Dazsar (#172396) üzenetére


aelod
veterán

A túledzés nem abból fakad, hogy sok a mikro sérülés. Inkább szomatikus idegrendszeri.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172399) DNReNTi válasza aelod (#172385) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egesz pontosan azt, hogy jobban fejlodok, nem csak formaban, hanem eroben is, mint amikor nem ittam. Itt en az erot forditanam erzesse. Mondjuk a HC-ban van kreatin is, az szerintem sokat hozzaad ehhez az "erzeshez". Mindez persze az en abszolut amator / hobbi szintemen igaz, lehet egy testepitonek ez a turmix mar legyfing, nekem viszont bevalt.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172400) Madwe válasza Dazsar (#172396) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bukás lehet 6 ismétléssel is, ha úgy választod meg a súlyt…
kérdés milyen gyakorlatokról beszélünk - egy bicepsz gyakorlatnál ez az alig alig működhet, bár már ott se a bicepszed fog főleg dolgozni a vágln az alig alig ismétléseknél hanem mindened is besegít már, de pl guggolásnál, felhúzásnál meg kb hosszabb távon garantált sérülést jelent…

túledzés nem attól lesz hogy sok a mikrosérülés, hanem ahogy aelod is írja idegrendszeri. Abból meg általában sokkal jobban kivesz egy nagyobb súlyos alacsonyabb ismétléses összetett gyakorlat, mintsem egy kisebbsúlyos, magas ismétléses, izolációs…

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.