Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171901) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok, a mérlegem elkezdte azt játszani, hogy 3-szor ráállok, és 3 féle súlyt mutat, szóval asszem ideje vennem egy újat :)

Ha már veszek, kipróbálnék olyat, ami jó minőségű, és testösszetételt, testzsír%-ot, stb. is becsül (tudom, hogy pontatlan, szoktam Inbody mérésre is járni, nyílván az a gép nem véletlenül 300e forint)

Ami még jó lenne, ha lenne applikációja, ami felviszi és menti az adatokat + nem zavarodik be, ha néha rááll az 50 kilós feleségem (el tud minket különíteni).

Az ára nem fontos, használ valaki közületek ilyet, illetve körbejárta esetleg a témát?

Amit néztem: Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, de ha van megbízhatóbb, jobb minőségű drágábban, akkor inkább azt venném. (polar mellkaspántot és órát használok, de sajna a polar jelenleg nem forgalmaz saját mérleget, ha jól látom, pedig de jó is lenne, ha az is beszinkronizálni az alkalmazásukba)

(#171902) MADcat válasza Dreadloord (#171901) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Sosem mutat két felét, ha egy helyen mérek. Első ilyen mérlegem, ami nem mutat percenként három féle értéket. Ajánlom. Gyors. Azonnal szinkronizál. Apple és android Health alá is tud adatokat küldeni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171903) Madwe válasza Dreadloord (#171901) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha az ár nem számít akkor a nokia / withings body+ vagy body cardio-t ajánlom. (Nokia megvette withingset azt hiszem, de a lényeg h még mindkét néven forgalmazzák s ugyanaz. A kardio mér 1-2 plusz dolgot, nem lényeges)
ami nagy előnye h a mérleg wifis, nem bluetoothos. Apróságnak tűnhet, de nem az, kb ég és föld számomra :)
tekintve h minden reggel ráállok, sokkal kényelmesebb az h a mérleg rajta van a wifimen, ráállok, felszinkronizálja magától s kész, telefonom appja meg leszedi mikor ránézek.
szemben pl az olcsóbb bt-s készülékekkel, ahol elő kell venned a telefonod, megnyitnod az appod s úgy ráállni. Ez egy ideig nem zavaró, meg rutin lesz, de 1 év után már a falra másztam tőle a xiaomimmal…

egyébként a withings a lényegi dolgpkat kiirja mérlegen is (súly, víz, izom, ha akarod időjárás, appon állítható) appon szépen követheted a tendenciákat + külön profilokat is kezel magától (míg ha jól emlékszem xiaomi esetén appban elötte embert kellett váltani amikor rááltál)

[ Szerkesztve ]

(#171904) Janaboy válasza Madwe (#171903) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez a withings jó drága :Y
Ennyiért már lehet inkább a Garmint vennem (mondjuk azért mert órám is az).

Amúgy lehet nem kell a Xiaominak se állandóan kapcsolatban lenni, bár én is így használom.
Tárol talán vmennyit.

Janaboy

(#171905) MADcat válasza Madwe (#171903) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Apple, Xiaomi mérleg.
A ház másik végén megnyitás nélkül szinkronizál nekem a mérleg és Mifit app. Érdekes. Nekem jól működik. :K

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171906) Dreadloord válasza MADcat (#171905) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Köszi a válaszokat skacok,

első körben berendeltem a xiaomit, 7000 forint nem épp egy nagy tétel manapság, tesztelem 2 hétig, ha nem lenne az igazi, akkor berendelem a withings body+-t, majd beszámolok mire jutottam :)

(#171907) rwin5 válasza headhunter (#171802) üzenetére


rwin5
őstag

Nincs semmi ellenszenvem Béla iránt, de az a festett / rajzolt szakáll, nem tudom, hogy ez a korral jár, hogy emberek nem veszik észre, hogy teljesen hülyén néznek ki. Gondolok itt öltözködésre, hajviselet, vagy pl ez a szakáll itt Béla esetében

(#171908) aleister


aleister
veterán

Ha már mérleg téma, érzékenyebb méréshatárú ételmérleget használ valaki. A mostani az néha téved egy kicsit, de általában gramm pontosan ki tudja mérni a zabpelyhet. Sima 2000 forintos noname cucc.
Esetleg van valami minimum 0.5 g pontosságú cumó, nem arany áron?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171909) MADcat válasza aleister (#171908) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ha nem vagy cukros sztem belefér pár gramm tévedés. Szerintem. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171910) aleister válasza MADcat (#171909) üzenetére


aleister
veterán

Persze, nem is azért, a gandzsa az egyéb kiegészítők (arginin, karnitin) miatt lenne jó. Az adagolókanalak nem a legjobbak szvsz erre.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171911) Xelo válasza aleister (#171910) üzenetére


Xelo
addikt

ékszermérleg kell neked, lehet százados pontosságút is kapni olcsón. ;)

(#171912) aleister válasza Xelo (#171911) üzenetére


aleister
veterán

Az durva.
Ránéztem, olcsóbb, mint egy sima ételmérleg. Köszi a tanácsot! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171913) MADcat válasza aleister (#171912) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kínából rendeltem én is mérleget. Igaz más célból. Jókat lehet kifogni. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171915) D1Rect válasza aleister (#171912) üzenetére


D1Rect
félisten

A normálisabb ~20 usd ali/ebay/bg és társairól.

(#171916) rwin5


rwin5
őstag

Tegnap mikor retro videókat néztem youtube-n, feldobta Kormány Misit is, azért ő még így laikus szemmel nézve is jó durván nézett ki.

no offense, de jót mosolyogtam, hogy régen a gyúrós vidikbe mennyire ment a promo, hogy minden gyakorlat után szürcsöltek egy kis bevágás erejéig protein turmixot, hogy lássuk, hogy ettől leszünk mi is 2 ajtós szekrények :DDD

(#171918) rwin5 válasza Bocsok (#171917) üzenetére


rwin5
őstag

Jogos, bár most már rendesen elmondják, hogy miért "jó", régen meg inkább csak így utalva volt rá, hogy issza és akkor saját magad lefordítottad, hogy bazz' ez ettől ilyen nagy :D

De tisztán emlékszek, hogy az első cucc amit rendeltem az epres Power Mass volt, pedig szerintem kb 13 éve volt és úgy ittam, mintha steroid lenne, akkora hatalmat tudtam be neki. :DD

(#171919) Qtya123


Qtya123
őstag

Én a legelső fehérje, amit ittam az a Cytogen Pro-360 volt:

Én is úgy voltam vele, hogy na ezt most betoltam edzés után és biztos húde nagyon sokat fog számítani. :)
Ma már úgy érzem, ha nem innék fehérjét kb semmi változás nem lenne, de még mindig iszom (magam sem tudom már, hogy miért nem hagyom el), jelenleg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#171920) rwin5 válasza Qtya123 (#171919) üzenetére


rwin5
őstag

ugyanúgy vagyok vele én is :DDD Nekem most ez a pure gold bejött, pénztárcabarát is, csóró is vagyok
Ilyen cytogent szerintem ittam én is, ilyen aranybarna tasakosban árulták asszem

(#171921) aleister válasza Qtya123 (#171919) üzenetére


aleister
veterán

Én azért nem állok le a fehérjével, mert legrosszabb esetben ugyanannyiba kerül, de szerintem olcsóbb, mintha pl csirkemellből jönne ez a protein mennyiség, ráadásul gyorsabb bevinni... nem utolsó sorban még finom is. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171922) Elektrosokk válasza aleister (#171921) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Finom? :DDD

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#171923) Xelo válasza Elektrosokk (#171922) üzenetére


Xelo
addikt

előfordul, puregold málna fehércsoki, illetve citromos sajttorta szerintem isteni. :K

(#171924) rwin5 válasza Xelo (#171923) üzenetére


rwin5
őstag

+1 szerintem is érdemes kipróbálni, belga csokit írta Wood anno, nekem nagyon bejött.

(#171925) Elektrosokk válasza Xelo (#171923) üzenetére


Elektrosokk
addikt

a csirkemellre gondoltam. :D

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#171926) Qtya123 válasza Xelo (#171923) üzenetére


Qtya123
őstag

Rendeltem elég nagy adagot a korábban itt említett marathontime fehérjéből is.
Nem a legjobban oldódó cucc, de nem is katasztrófa. Az ízekből az eper és a mangó elég közepes alja, a többi ok. Ha elfogy a másik fajta, akkor jó lesz ez is.

(#171927) Xelo válasza Qtya123 (#171926) üzenetére


Xelo
addikt

jaja marathon is teljesen okés, én is feltáraztam belőle. nekem a gyomrom jobban szereti mint a puregoldot, de az utóbbinak az a két ízesítése amit előbb írtam mindent visz. és ja a mangó a leggyengébb ízű a marathonból, van egy érdekes hányásra emlékeztető mellékíze.. :D

(#171928) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

nekem a héten jön a marathonos kóstoló rendelés, de ma már ittam egyet mert kaptam edzőtárstól és teljesen ok volt az íze. jó 10 éve gimiben még a volumassra én is úgy néztem, ha azt megrendelem még a tesitanár is messziről köszön majd :DD

(#171929) aleister válasza Elektrosokk (#171925) üzenetére


aleister
veterán

A fehérjére írtam, hogy gyorsabb bevinni és finom. ;)
A csajom minden húsételhez csirkét használ. Még a vadashoz is. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171930) MADcat válasza aleister (#171929) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Amúgy a csirkemell mennyire jó?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171931) Elektrosokk válasza aleister (#171929) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Akkor benéztem, sorry. :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#171932) Madwe válasza MADcat (#171930) üzenetére


Madwe
nagyúr

A legtöbb kakas odavan érte! ;]

(#171933) aleister válasza Elektrosokk (#171931) üzenetére


aleister
veterán

No problem! :)

MADcat:
Hogy érted? :)
Táplálkozástanilag, fehérjeforrásilag jó. Alapvetően szeretem is. De amikor minden alkalommal ez kerül az asztalra, mert a "bocik meg a malackák olyan aranyosak, a csirke megy egy kibaszott dinó", akkor már a látványától is hányni tudok. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171934) MADcat válasza aleister (#171933) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Most meghaltam. :DDD Fehérje vonalon kérdem. Nincs bajom a csirkemellel. :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171935) aleister válasza MADcat (#171934) üzenetére


aleister
veterán

Majd lesz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171937) aelod válasza MADcat (#171934) üzenetére


aelod
veterán

Biológiai értéke egész jó ha erre célzol. Nyilván van jobb (marha) viszont utóbbit sem lehet töménytelenül fogyasztani mivel a béltraktusokban okozhat gondot. Sára Gyuri Dr. Breyer Helga beszéltek erről egy videóban anno. Bár itthon az emberek többsége nem viszi túlzásba a marhahús fogyasztást (sem).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171938) aleister válasza aelod (#171937) üzenetére


aleister
veterán

No meg a vörös húsok miatti húgysav szint emelkedést se felejtsük el, ami ízületi problémákat, köszvényt okozhat.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171939) Elektrosokk válasza aleister (#171938) üzenetére


Elektrosokk
addikt

szerintem ez már megdőlt, kb hasonló a koleszterinmítoszhoz.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#171940) aelod válasza aleister (#171938) üzenetére


aelod
veterán

Max az extrém magas és hosszú távú bevitel esetén. Azért írtam, hogy itthon nem mindenki eszik meg 0.5-1kg marhát egy nap... :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171941) Qtya123 válasza aelod (#171937) üzenetére


Qtya123
őstag

Anno pár éve beszélgettem egy (tán török) üzletemberrel, aki a húsiparral foglalkozott. Vágóhídjai voltak, elég globálisan ment nála az üzlet.

Ő azt javasolta, hogy inkább a sertést fogyasszam, mehet a csirke is, de ne az legyen a fő gerince az étkezésnek (heti 1-2x javasolta). Azzal tisztában vagyok (egyik kollégám feleségének szülei csirketelepet üzemeltetnek), hogy egy otthonihoz képest hetekkel gyorsabban és mivel nyomják fel a húshibrid csirkéket. A nagyüzemi dinszótartásról nem voltak ismereteim, hogy azok mit kapnak. Ez a faszi azt mondta, hogy a sertéseket lényegesen kisebb volumennel tolják fel (persze ott is van indítótáp, de azt az otthoninál is adják sokan), mert ezeknél nem lehet annyival előrébb hozni a vágást, nem fejlődnek olyan gyors ütemben ha pörgetik őket, mint ami egy csirkénél van, így nem éri meg.

Amúgy nem elsősorban ezért (hanem mert rohadtul unjuk a csirkét), de kb 1-1.5 éve inkább sertést eszünk, főleg karajt. Én semmiféle hízást nem tapasztaltam tőle. Persze ez nem jelent semmit, én amúgy is rendelkezek béllel, tehát nem az volt a kérdés, hogy a kockék megmaradnak-e a hasamon vagy sem. :D

Vérképemben sem lett változás. Minden érték kb ugyan az maradt. Mindig is 1 csillagos voltam (bilirubin), ez változatlan maradt, de nyilván nem meglepő, mert ez nem függ össze a hússal.

[ Szerkesztve ]

(#171942) aelod válasza Qtya123 (#171941) üzenetére


aelod
veterán

Aki csak edzeget magának annak simán jó a sertés is az étrendben. Én is szoktam enni és sokkal finomabb (legalább is nekem jobbak ízlik) mint a csirkehús.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171943) Elektrosokk válasza aelod (#171942) üzenetére


Elektrosokk
addikt

A lehel piacon szokott árulni Péntekenként Fekete Zsóka. Szabadtartásban nevelt mangalicahús. Mindenkinek ajánlom aki szereti a minőséget! :)

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#171944) aelod válasza Elektrosokk (#171943) üzenetére


aelod
veterán

Gyönyörű :C :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171945) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly novemberben kezdtem el az edzést, akkor voltam 67kg 185cm, ezt sikerült feltornáznom 78kg, viszont nyáron idő hiányában sajnos elmaradt az edzés, súlyomat nagyjából megtartottam. Most kezdtem el újra nem rég. Heti 5x leszeretnék járni és most nagyon megakarom nyomni. Viszont, sajnos nem tudok hízni. Jelenleg olyan 76kg vagyok, és egyértelműen érzem, hogy kaján úszik el a dolog. Tanácsot kérnék, hogy mit kellene máshogyan csinálnom, mit tudnék olyat enni ami segítene nekem? Célom egyértelműen a hízás lenne. Olyan 83-85kg szeretném elérni.
Körülbelül így néz ki egy napi étkezésem.
6 óra: 50g zabpehely tejjel. (reggel sajnos nem tudok enni, ezért ezt a mennyiséget is szenvedés lenyomnom)
9 óra: 2db csirkemell sonkás szendvics 3-3 szelettel
12 óra: rendes ebéd( mindig más, csirke rakott káposzta, tészták stb.)
15 óra: kakaós csiga 1db
18 óra: egy fehérje edzés után
18:30: általában az aznapi ebéd
21:00: 5-6db tojás (rántotta)( ez sem minden nap, van mikor pl virsli, vagy hamburger)
ez kb 2600 kalória 178g szénhidrát, 175g fehérje
Ti mit módosítanátok ezen? Van benne egyértelmű gyenge pont.
Vagy milyen olyan kaja van amit bármikor betudok dobni, hogy mentsem a helyzetet? :)
Bármire nyitott vagyok amit segít, de azt hozzá tenném, hogy nem a kedvenc dolgom az evés :D

Előre is köszi a segítséget! :R

(#171946) aelod válasza Cseri0058 (#171945) üzenetére


aelod
veterán

Ti mit módosítanátok ezen? Van benne egyértelmű gyenge pont.
Az egész ;]

El kell keserítselek. Nem eszel eleget. Ha hízni akarsz akkor egyél sokkal többet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171947) Qtya123 válasza Elektrosokk (#171943) üzenetére


Qtya123
őstag

Zsókától még 2015 körül rendszeresen vettünk mangalica kolbászt még Debrecenben. Valóban minőségi termékei vannak.
Viszont az azt követő években eléggé felkapott lett, megalapozta a nevét, versenyeket is nyert, így az árak már igencsak megemelkedtek, így leálltam a vásárlással, de kétségtelenül nagyon jók a termékei.

Azóta átálltunk arra, hogy otthon töltünk. Be lett izzítva szüleimnél a rég nem használt füstölő. Múlt évben mindent beleszámolva úgy 1600-1800 Ft/kg-ra hoztuk ki a kolbász árát. Megnyugtató, hogy ebben tényleg csak az van, amit belekeverünk és nincs nitrites pácsó, mint sok kolbászban.

[ Szerkesztve ]

(#171948) Madwe válasza Cseri0058 (#171945) üzenetére


Madwe
nagyúr

Magukkal az ételekkel nincs különösebb gond, a fehéjre beviteled bőven elég, viszont az össz kalóriád kevés... olyan 1000kcallal még bőven ehetnél többet, de akár 1500-2000el is, személy függő...
Én a helyedben, ha tartasz a zsírosodástól szépen lassan, naponta-kétnaponta emelnék 100kcalt a bevitelen, nézném mennyire indul meg felfele a súlyom, ha normális mértékben, haladnék tovább... mondjuk annyival kiegészítve h ilyen alacsony ch mellett lehet hirtelen ugrik majd 2-3 kilót a súlyod az első napokban, ahogy a feltehetőleg kiürültebb ch tartalékaid elkezded visszatölteni s elkezded megkötni a vizet - szóval attól ne feltétlen ijedj meg :D

178g ch pl kevés ha súlyt szeretnél magadra, az inkább a szálkásításhoz lesz jó 200 alatt :D

Ebből kifolyólag elkezdheted vagy kicsit ch dúsabb alternatívákra cserélni az ételeid s eleve többet enni belőlük, vagy chban gazdag extra ételeket bevezetni...

(#171949) aelod válasza Madwe (#171948) üzenetére


aelod
veterán

És szerinted mennyire biztos az a 178g ch ha a sonkás szendó után rendes ebéd van? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171950) bigmasterg válasza Cseri0058 (#171945) üzenetére


bigmasterg
addikt

Még tipp, ha nehezedre esik többet enni: Zsírban több mint kétszer annyi kalória van, mint a szénhidrátban és fehérjében.
Vigyél be egészséges zsírokat. Pl a magvakat én csípem, de van aki nagyobb mennyiségben nem bírja.
100 grammot elrágcsálsz napközben és máris plusz 5-600 kalória.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.