Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171502) goodboy007 válasza stickrs (#171500) üzenetére


goodboy007
senior tag

Bcaa, glutamine-nak nincs is azonnali hatása, meg főleg akkor számítanak, ha már jó ideje folyamatosan rendben a kaja és az edzés.
Kb. arra jók, hogy a sima víz helyett ne a cukros vagy a zéró löttyök közül válasszon az ember, hanem némelyik egész finom. 😁

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#171506) aelod válasza stickrs (#171500) üzenetére


aelod
veterán

Aki "érez" bármit a bécéaglutamintól az nem tudom melyik bolygón van. :DD Az első nettó pénzkidobás. Ennyi erővel szobi szörpös vizet is ihatnánk edzés közben. Glutamin pedig max immunerősítésre támogatásra jó. Én is használom főleg a göthös időszakban.

Ez a megmondjuk duma, hogy nem éri meg a kogsz mer meghalsz és annyit nem hoz egy serleg eléggé elcsépelt. Nem tudom, hogy jön ahhoz valaki, hogy ilyen demagóg módon megmondja a tutit? Érdekes, hogy senki nem mondja egy szerzetesnek, hogy fent a rákpöcsén a hegyen görgetve az imamalmokat pinát nem látva megérte e....
Szóval hagyjuk ezt már.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171507) Madwe válasza aelod (#171506) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én éreztem már ízesítetlen bcaa után valamit, igaz azt senkinek se kívánnám :D

egyébként a nem éri meg cuccal tönkretenni magad a díjért dolgot szajkózóknak egy gondolat:
rengeteg hegymászónak kell levágni kezét/lábát fagyási sérülések után, van aki ott hal meg. Ezért sokan még csak érmet se kapnak. Ismerős egyik kezén már nincsenek ujjak… többmilliós kórházi cehh után megy a jogi herce hurca. mégis visszament mászni! Én ilyenre biztos nem lennék képes, ettől függetlenül nem tartom hülyének, sőt, becsülöm érte s azért ezzel szerintem sokan így vannak.
max azt tudom elképzelni hogy valakinek nem olyan “nemes” cél teszem azt egy bodybuilder díj elnyerése mintsem mondjuk egy hegycsúcs megmászása. Szerintem lényegi különbség nincs a kettő között ilyen szempontból.

(#171508) aelod válasza Madwe (#171507) üzenetére


aelod
veterán

Semmi difi nincs a kettő között. Szerelem van, célok vannak és áldozatok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171512) D1Rect válasza goodboy007 (#171502) üzenetére


D1Rect
félisten

"Kb. arra jók, hogy a sima víz helyett ne a cukros vagy a zéró löttyök közül válasszon az ember, hanem némelyik egész finom."
Próbálgattam a glutamint mint immunerősítő, amikor úgy ébredsz, hogy "hú, lehet ebből megfázás lesz".
Tudja a fene, minden ilyen eset más, de mintha tényleg érne valamit.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#171514) aleister válasza aelod (#171506) üzenetére


aleister
veterán

A BCAA helyett érdemes csak leucint tolni. A múltkori podcastben volt erről szó. Rosszabb lesz a fehérjeszintézis azzal a BCAA-val, amennyiben ugyanannyi leucin van, mintha csak magában a leucint tolnád. Pedig, nem káros sem az izoleucin, sem a valin, csak egy csomó dolog nincs még normálisan kutatva, így jelenleg elég lutri, hogy mikor, hogyan érdemes ezeket bevinni. Ebből a tekintetből van létjogosultsági a 8:1:1-es BCAA-nak, de simán kiválthatja a tiszta leucin is.

Madwe:
+1 ...aztán megkóstoltam az arginint is. Nehéz lenne győztest választani a "legszarabb íz a világon" verseny győztesének.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171515) stickrs válasza aleister (#171514) üzenetére


stickrs
senior tag

Bcaa v leucine eppmind1, mind2 felesleg. "Legjobb ízvilág" gyöztesek nálam:
1. Tricreatine malate
2. Bcaa
3. Citrulline malate
Természetesen az ízesítetlenek.. próbáljátok ki, megéri, aztán jobban esik majd a többi :DD

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171516) atee_13


atee_13
őstag

Ha már felpörgött a topik.

Esti glutamin növekedési hormonra gyakorolt jótékony hatása csak mende-monda?

(#171517) aleister válasza stickrs (#171515) üzenetére


aleister
veterán

"Bcaa v leucine eppmind1, mind2 felesleg"

Ezt a nálunk okosabb emberek másképp gondolják. :)
A konkrét kutatás linkje ott van forrásként. Nagyon száraz anyag. A lényeg a linkelt cikkben megtalálható.

Persze szó szerint értelmezve valóban feleslegesek ezek annak, akinek 100%-os étrendje van, és mindent be tud vinni természetes forrásból, mint ahogy -ebből a tekintetből- kb minden tápkieg felesleges. És a 100%-os étrend alatt nem a jól kiszámított makrókat értem, hanem, hogy minden esszenciális és nem esszenciális tápanyagot tartalmaz, ami jóval bonyolultabb mutatvány, vagy épp kb lehetetlen.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171518) HussarF válasza aelod (#171506) üzenetére


HussarF
addikt

Lehet ők orrba tolják a port ;]

#171516 atee_13
Hát, attól függ. Előtte vagy utána lövöd a növit? ;]

[ Szerkesztve ]

(#171519) marked one94 válasza aelod (#171493) üzenetére


marked one94
őstag

Sok érdekes és hasznos dolog hangzik el benne, és annyira óriási különbségek nincsenek a két sport között.
Másik meg ha mindig vannak olyanok akiknek sokkal jobb a genetikája, felépítése és erik mata pont ezekhez tartozik azért is és ha ismernéd tudnád hogy ő mentálisan is egy másik szinten van.
Az meg hogy most teljesen natural vagy sem, nem mindegy? Eddig egy teszten se bukott meg, de ha kokszos lenne akkor már nem is mondhat hasznos dolgokat? Ahogy laci is sok kis apró dolgot oszt meg ami ugy is segíthet hogy nem kell melle a napi 500mg teszto. :R

You'll Never Walk Alone

(#171520) atee_13 válasza HussarF (#171518) üzenetére


atee_13
őstag

előtte is utána is, h tuti legyen ;]

(#171521) stickrs válasza aleister (#171517) üzenetére


stickrs
senior tag

Sokmindent irtak már nálam okosabb emberek. Gyakorlatban meg nekem nem hoz semmi említésre méltót. Ittam már napi 20-30g glutaminokat ugyanennyi bcaa-val, probáltam külön leucint is, és itt 5-6 honapos idöszakokat értek, nem az h 1 hétig ittam és annyi. Amikor abbahagytam ugyanugy fejlödtem mint amikor ittam. Vagy ugyanugy nem. Nekem ami érezhetö az a kreatin, pörgetök, külön aakg, citrulline malate.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171522) aleister válasza stickrs (#171521) üzenetére


aleister
veterán

Az a baj, hogy ezt az egyén szintjén, pláne szubjektív és nem egzakt méréssel (ergo érzésre) vizsgálni, hitelt érdemlően nem lehet.
Könnyen lehet, hogy te az étkezéssel pont annyi leucint bevittél egyébként is, mint amennyi az optimális hatást eléri. Elvileg 20 gramm jó minőségű fehérjében kb 1.5 gramm leucin van. Ennél több nemigen hasznosul. Ha nagyságrendileg ennyit bevittél természetes forrásból, akkor tök feleslegesen szedtél mellé leucint, és simán érezhetted, hogy nincs hatása.

Én is kipróbáltam már sok dolgot, de egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hánynak volt általam érzékelhető hatása. Ettől még nem feltétlenül hatástalanok ezek. Pl a természetes altatóknál még csak nem is ásítottam. Citromfű, orbánctea, macskagyökér, GABA, tryptophan, tök hatástalannak bizonyultak számomra, pedig többen ódákat zengtek róla. A macskagyökérre konkrétan azt írták, hogy vigyázzak rá, hogy lefeküdjek 20 percen belül, mert akárhol vagyok, kiüt. Hát nem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171523) aelod válasza marked one94 (#171519) üzenetére


aelod
veterán

Nem erről van szó. Csak miért kell ezt így külön kiemelni, hogy natural? Amikor a szó jelentése nála annyi -amit te is említesz-, hogy egy teszten sem bukott még meg eddig. Innentől kezdve nálam az ember hiteltelen, lehet bármennyire is jó poweres.

Leucinról annyit, hogy ha étkezéssel átléped a leucin küszöböd akkor minek külön még bevinni? Felesleges.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171526) bigmasterg válasza aelod (#171072) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Melegíts be, majd dinamikus nyújtásokat csinálj ("hideg" izmot nem nyújtunk sosem statikusan)"

Miért, mi történik ha mégis statikusan nyújt valaki? :)
Illetve mit értesz pontosan a "hideg izmok" alatt? Úgy érted, hogy szerinted csak edzés után szabad statikusan nyújtani, vagy már dinamikus nyújtás után lehet statikusan?

(#171527) aelod válasza bigmasterg (#171526) üzenetére


aelod
veterán

Mikro sérülések keletkezhetnek amit még terheléssel tovább rontasz.

Úgy érted, hogy szerinted csak edzés után szabad statikusan nyújtani, vagy már dinamikus nyújtás után lehet statikusan?

Pontosan.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171528) bigmasterg válasza aelod (#171527) üzenetére


bigmasterg
addikt

Közel egy éve nálam úgy néz ki a melegítés, hogy: hengerezés, statikus nyújtások, dinamikus nyújtások, aktivizáló gyakorlatok.
Ez minden edzés előtt, 30 perc és egy óra közötti idő mire megvan.
Nem, nem magamtól találtam ki ezt.

[ Szerkesztve ]

(#171529) aelod válasza bigmasterg (#171528) üzenetére


aelod
veterán

Hengerezéssel már eléred, hogy a fascia lazuljon. Jól csinálod.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171530) batagy válasza aleister (#171522) üzenetére


batagy
őstag

És bejött neked valami módszer az alvásra, vagy az alvásminőség javítására?

Én is próbálkozok most mindennel, 5HTP, GABA, Theanin, Glutamin, Golgotavirág, Magnézium-biszglicinát + Glicin. De áttörő hatást még nem értem el. Elég rosszul alszok.

1 hete próbálok ún "súlyozott" takarót is, de ezzel is csak vegyesek a tapasztalaim.

(#171531) stickrs válasza aleister (#171522) üzenetére


stickrs
senior tag

Ezért írtam, hogy nálam semmi érezhetö hatása nem volt. Nem azt, hogy senkinél se lesz, vagy lehet.

Endi1899: én 4g-t iszok, nekem annyi kb elég. 1g az nagyon kevés.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171532) roti86 válasza batagy (#171530) üzenetére


roti86
őstag

+ tipp még kipróbálni: melatonin, ashwaganda.

(#171533) D1Rect válasza batagy (#171530) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugyanabban az időpontban felébredni.
Ha nem elég, vagy munka miatt nem megoldható, akkor melatonin.
1 szem a jetlag-et is kijavítja.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#171534) ussseal válasza batagy (#171530) üzenetére


ussseal
tag

+1 az ashwagandara, viszont ahogy többen említették lentebb is, ez kiemelten egyénfüggő a pajzsmirigyre való hatása miatt.
Inkább stressz okozta alvászavarokra jó/jobb.

Nekem a GAL-os verzió jött be, de gyanítom a többi sem rossz.

(#171535) batagy válasza ussseal (#171534) üzenetére


batagy
őstag

Most a YiYa Rhodiola komplexet szedem amúgy, amiben van 200 mg ashwagandha is, de reggel veszem be. Kipróbálom majd hogy ezt reggel nem szedem, és helyette csak külön ashwagandha-t bekapok. Kösz!

@D1Rect
A melatoninból mennyi a normál adag, 1 mg?
TSH-t júniusban mérettem, a normál tartományban volt.

(#171536) aleister válasza batagy (#171530) üzenetére


aleister
veterán

Amikor túlpörgött az agyam (kreatív munka miatt), akkor azon semmi nem segített. Lehet, hogy lett volna az az adag Gaba vagy tryptophan, ami kiütött volna, de nem akartam addig elmenni. Max az ajánlott mennyiség kétszeresét vettem be.
A gyógynövények teljesen hatástalannak bizonyultak.

Már máshol dolgozom. Más jellegű a stressz. Ha időben lefekszem, és nem volt edzés vagy foci, akkor nincs baj az alvással. Főleg, hogy leálltam a lefekvés előtti folyadék fogyasztással, már ívelni sem kelek fel. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171537) batagy válasza aleister (#171536) üzenetére


batagy
őstag

Igen, nálam is ez az ok, hogy túlpörgök.

(#171538) aelod válasza batagy (#171537) üzenetére


aelod
veterán

Indica ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171539) marked one94


marked one94
őstag

Rancsatok ra lefekvés előtt az is segíthet :))

You'll Never Walk Alone

(#171540) D1Rect válasza batagy (#171535) üzenetére


D1Rect
félisten

Most megnéztem, ami nekem van az 3mg.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#171541) Qtya123 válasza aleister (#171536) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha lefekvés előtt nem iszok, akkor felébredek pár óra múlva, hogy szomjas vagyok. Ha iszok annyit, hogy ne legyek szomjas, akkor éjjel 3 körül felébredek, mert tele a hólyag. Be is zárult a kör. :)
Idejét nem tudom, hogy mikor volt olyan, hogy 8 órát összefüggően végigaludtam és nem keltett fel a szomjúság, vagy a WC.

[ Szerkesztve ]

(#171542) aleister válasza Qtya123 (#171541) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
A mesterséges kómát próbáltad? :D

Vigasztaljon az a tudat, hogy állítólag a pro-k direkt isznak egy csomót lefekvés előtt, hogy felébredjenek a vizelési ingerre, és így be tudnak tolni 4-5g fehérjét, szóval biztosított az izmoknak a folyamatos amino ellátás.
Szóval vedd úgy, hogy ez nálad fícsör, nem bug. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171543) Qtya123 válasza aleister (#171542) üzenetére


Qtya123
őstag

Esténként bekatéterezem magam, aztán probléma megoldva! :DDD Reggel kidobom a kis zacskót az ágy mellől és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#171544) aleister válasza Qtya123 (#171543) üzenetére


aleister
veterán

Ennyi. Nem utolsósorban az így szerzett tapasztalatok jól jönnek majd 30-40 év múlva. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171546) aelod válasza Qtya123 (#171541) üzenetére


aelod
veterán

Cukrod rendben van?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171547) Qtya123 válasza aelod (#171546) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen. Már korábban meg lett vizsgálva, hogy nem-e azzal van a gond és amiatt vagyok ilyen víznyelő. :)

De rendben volt minden. Én arra tudok gondolni, hogy azért van ekkora folyadékigényem, mert nagyon izzadós fajta vagyok. Gyakorlatilag nyáron 0-24 folyik rólam a víz nyugalmi helyzetben is (cserébe mivel jó a hűtésem nagyon bírom a meleget és szeretem is :) ). Ha meg bármilyen fizikai aktivitást végzek, akkor szökőkút vagyok.
De ez így volt akkor is, mikor 74 kg-os vékonyabb gyerek voltam.

(#171548) aleister válasza Qtya123 (#171547) üzenetére


aleister
veterán

Dettó. Anno "véletlenül" voltam a szívkórházban egy terheléses, teljes kivizsgáláson. Akkor állapították meg, hogy nagyon hamar stresszfokozatba kerül a szerveztem. A kortizol és adrenalin szint az egekbe szökik. Like an animal. :)
Lehet. hogy érdemes lenne neked is valami hasonlóra elmenni.

Mondjuk nem vittem tovább a dolgokat. Nem tudom mit lehet ezzel kezdeni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.