Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172751) HussarF válasza aleister (#172749) üzenetére

Én nem így emlékszem. Nekem az rémlik, hogy amikor valaki új idejön és elkezd nagyon okos lenni, akkor szokott előjönni az, hogy akkor mutassa már meg magát. Csak jobb az, ha látja az ember, hogy ki is beszél. Nem is feltétlen a fizikum, csak valahogy el kell helyezni, hogy kitől származik az okoskodás. Még, ha nem is olyan izmos, de kiderülne, hogy sikeres edző, jó referenciái vannak, az is olyan dolog, hogy akkor érdemes lehet megfontolni, amit ír.

De legtöbbször ugye, az derül ki, amit az elősző hsz.-em utolsó bekezdésében írtam le ;]

[ Szerkesztve ]

(#172752) aleister válasza HussarF (#172751) üzenetére


aleister
veterán

Amikor első alkalommal voltam itt aktív, azért előfordult nem egyszer. Mostanában valóban nem láttam ilyet.

Angel meg magától posztolja úgyis mindig ugyanazt a 2 fotót. ;] (no offense)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172753) aelod válasza aleister (#172746) üzenetére


aelod
veterán

Én ha mondtam ilyent itt akkor sorry.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172754) Xelo válasza aleister (#172752) üzenetére


Xelo
addikt

nézd meg az archívumban mi ment itt 2010 előtt. buzizás, tajgetosz, kox reklámozása, melyik edzéselőtti mennyire kurv@jól szétpörget, dagadt vagy, stb. egészségről pl nagyon szó sem esett. régen egy szubkultúra volt a konditerem társadalma, ahol többnyire egymástól, szájhagyomány útján tanulták el az emberek a dolgokat (a bunkóságot is). azóta változott a világ, vannak akik észrevették magukat és változtak a világgal együtt, mások meg ragaszkodnak az "oldschool"hoz. :D

(#172755) Woodslave válasza Xelo (#172754) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Régi szép idők :R :C :D ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172756) aleister válasza aelod (#172753) üzenetére


aleister
veterán

Hú, nem emlékszem már ki volt. Woodslave rémlik, meg úgy általában elő szokott kerülni a topicban ez a fordulat. A tévedés jogát fenntartom, mert 4-5 évvel ezelőtti dolgokról van szó.

Xelo:
Akkor elmondható, hogy rohamlétekben finomodik a csoport. Ha ez így folytatódik mimózalelkű metroszexuálisok leszünk. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172757) Apollyon válasza aleister (#172756) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak lesztek? ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#172758) aleister válasza Apollyon (#172757) üzenetére


aleister
veterán

A többiek nevében nem beszélhetek, de nekem eddig bevált ez a heteroszexuális lét. Nem szándékozom változtatni rajta. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172759) Xelo válasza aleister (#172758) üzenetére


Xelo
addikt

ezzel nem kerulted ki a dolgot, a metroszexualis ferfi altalaban heteroszexualis, csak sokat foglalkozik a kulsejevel (haj, ruha, ekszerek), kb mint egy no. ;]

(#172760) aleister válasza Xelo (#172759) üzenetére


aleister
veterán

Jogos, de ez nálam már csak egy lépésre van a hombrétől. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172761) benfolds


benfolds
őstag

Szvsz nem néz ki túl jól, Arnold sokkal jobban tartja magát. :( with all due respect.

[ Szerkesztve ]

(#172762) Tamoo válasza aleister (#172756) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hol van már az, hogy egy viszláttal lettek köszöntve az újoncok... :DDD

(#172763) aleister válasza Tamoo (#172762) üzenetére


aleister
veterán

:DDD :K

Ja és BUÉK mindenkinek!
Remélem csakis fehérjével dúsított pezsgőt ittatok! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172764) Pfiucska válasza benfolds (#172761) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem is nezett ki ugy Arnold mint Ronnie :N

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172765) Qtya123 válasza Pfiucska (#172764) üzenetére


Qtya123
őstag

Meg Arnoldot nem kellett ötvenezerszer műteni, mint Ronnie-t.
Azért mikor ágyba dobját a sokadik alkalommal X hétre a sokadik műtét után, akkor nem csoda, hogy leépül. Mikor járni alig tud.

Arnold nem készítette ki annyira magát. Gondolom kémiából is fele annyi volt benne/fele annyi állt rendelkezésére.

[ Szerkesztve ]

(#172766) aleister válasza Pfiucska (#172764) üzenetére


aleister
veterán

Nem is volt ez baj szerintem.
Arnold még abból a korszakból származott, amikor egy kurvára izmos ember alakja volt az elérendő cél. Coleman érája óta kész szörnyeket termel ki a BB. :)

Valaki linkelt nemrég egy videót, hogy milyen változások voltak a testépítés történetében formában, és hát az elmúlt évek már brutálisak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172767) benfolds válasza Qtya123 (#172765) üzenetére


benfolds
őstag

persze. igazából csak tök szomorú így látni, míg azért arnoldra nem sajnálkozva néz az ember. így értettem a kontrasztot, de lehet, hogy hülyeség akár csak ilyen szempontból is összehasonlítani a kettőt, mert más a hátterük. azért kíváncsi lennék, hogy mit válaszolna ronnie arra a kérdésre, hogy megérte-e?

(#172768) Pfiucska válasza benfolds (#172767) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Emlekeim szerint van egy ilyen videoja, hogy mit “bánt meg” es talan egyedul azt, hogy a hires video keszulesenek (light weight baby) alkalmakkor, nem huzott fel / nem guggolt még egyet bele :DDD Pontosan nem emlekszem mar, de ez a lenyege.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172769) aelod válasza benfolds (#172767) üzenetére


aelod
veterán

Arnold ha a Ronnie érában versenyzett volna ő is mass monster lett volna. Szóval ilyen szinten értelmetlen is összehasonlítani őket.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172770) Xelo válasza aelod (#172769) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem nem feltetlen, lehet emberibb kategoriaban versenyzett volna. fene se tudja igazabol, de szeret hangot adni annak hogy nem tetszik neki az izomszornyeteg fizikum.

(#172771) TomDeNemm válasza Qtya123 (#172765) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Úgy tudom Arnoldék ész nélküli kúrákon voltak. Többszörösét bevitték annak a mennyiségnek, ami ugyan azt a hatást hozta volna. Ronnie ha még úgy nyomná mint fénykorában nem lenne ellenfele. :N

(#172772) aelod válasza TomDeNemm (#172771) üzenetére


aelod
veterán

Miből gondolod? Azokhoz a fizikumomhoz nem kellettek ész nélküli kúrák. Nem is volt annyi féle, fajta cucc akkoriban mint most...
Sőt Dorian sem volt ész nélküli dozisokon és ő hozta el a mass monster fizikumot. Arnold mellette max classic phisique :DD
Dietgainzben pedig Lee Priest sem mondott kiemelkedő mennyiségeket.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172773) TomDeNemm válasza aelod (#172772) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

utána néztem most, ezt találtam:
"Neki konkrétan az a szerencséje, hogy komoly edzésmúltja volt, mielőtt doppingszerekhez nyúlt, ráadásul töredékét használták annak a mennyiségnek, amit ma a hobbisták nyomnak a termekben. (Igaz, akkor még nem voltak hamisítványok. Ma már csak azok vannak.) Csak én ezt az információt mondjuk nem a neten kukáztam, hanem például konkrétan tudom, mit szedett Arnold Schwarzenegger és mennyit a korai éveiben, mivel volt szerencsém az edzőjével, Kurt Marnullal találkozni, sőt, filmet is forgatni. Nem, nem teszem közzé sehol."
Lehet tényleg így van

(#172774) aleister válasza aelod (#172769) üzenetére


aleister
veterán

De nem abban versenyzett.
"Ha" én 16 éves korom óta kondiznék, akkor hegyomlás lennék. Szóval hagyjuk ezt a "ha"-t. ;)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172775) aelod válasza aleister (#172774) üzenetére


aelod
veterán

Ez szar példa mert most is lehetsz hegyomlás :DD mint ahogy én is aki 16 éves korom óta edzek. Mindketten tudjuk mi kell hozzá...
Arnold alfa volt. Ha olvastad a könyvét (emlékmás) akkor tudod, hogy egy ilyen mentalitású ember mindent megtesz a győzelemért és a sikerért így joggal feltételezhető, hogy Ronnie, Jay, Dorian vonalat követte volna mert akkor az volt a standard.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172776) aleister válasza aelod (#172775) üzenetére


aleister
veterán

Ez szar példa mert most is lehetsz hegyomlás

Sajna nem vagyok. Pontosabban az első 80 kilós hegyomlás vagyok. :D
De mindenképp köszi a bizalmat! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172777) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok, 4000 NE D-Vitamint szedek esténként, azonban azt veszem észre, hogy másnap fáradt vagyok, illetve ingerlékeny, majdnem idegbeteg. Mikor nem szedtem, akkor átlagos volt a hangulatom. Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#172778) aleister válasza Cranium (#172777) üzenetére


aleister
veterán

Nekem 1500-2000 NE körül rémlik a napi adag. Ráadásul a D-vitamint túl tudod adagolni, tekintve, hogy zsírban oldódik.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172779) Madwe válasza Cranium (#172777) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyrészt szedd reggel! Este rossz ötlet, alvásodra kihat… nem ahhoz szokott hozzá a szervezet h késő este napsütéstől d vitamint termeljen. Felborul a cirkodián ritmusod…
másrészt esténként szedj magnéziumot ha d-t szedsz reggel.
a d vitamin lehetőleg k1+k2-t is tartalmazzon.
esetleg szedj valamilyen melatonint vagy l-triptofán prekurzorát (pl sleep a biotechtől) ami segít a cirkodián ritmusod szabályozásában (nem altató, nem csap fejbe. Ne azt várd tőle)
4000 ne-vel nem hiszem h túladagolnál, pláne télen nem… de ha a fentebbiek rendben s még mindig nem okés valami, akkor lehet sok neked.

[ Szerkesztve ]

(#172780) Madwe válasza Madwe (#172779) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hirtelen leírást ezen túl nem találtam erről, de azt a saját bőrömön is tapasztaltam h este szedve megborult az alvásom (de ez nálam pl igaz volt a kreatinra is ha délután szedtem, este alig aludtam… sokaknak meg semmit nem számít, mindenki máshogy érzékeny ezekre gondolom)

[link]
D vitamin
Mire jó?
A napsütés vitaminja, immunerősítő hatású, a kalciummal együtt a csontokat erősíti, jót tesz az idegrendszernek és a bőrnek.
Így vedd be
Zsírban oldódó vitamin, ezért érdemes evés közben beszedni, és időzítsd inkább a reggeli órákra. Hivatalosan ugyan nincs kimondva a dolog, de korábban voltak, akik arról számoltak be, hogy a délutáni-esti órákban bevett D vitamin miatt este kevésbé voltak álmosak. Ez akár igaz is lehet, ez a vitamin ugyanis hatással van a melatonin termelődésére is.

[ Szerkesztve ]

(#172781) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Egy kis tanácsot szeretnék kérni.

Kb 3 hónapja kezdtem el lejárni kondiba, és persze figyelni a kajára is. Eddig lement kb 15 kiló, viszont lassan kezdek gondolkodni, hogy van-e valami ajánlott cumó, ami nem káros, és ajànlott edzéshez?

127 kiló vagyok most, egyenlőre a 99 lenne a cél, csak hogy 2 szàmjegyű legyen :D Hasamat akarom letornázni, de lehetsêges az, hogy akár valami táplálék kiegészítővel elérni, hogy ne nagyon lógjon a bőröm később?

Xbox One: bandymnc

(#172782) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Nem biztos, h feltetlen topiktema, de hatha tudtok segiteni.
A kiindulopont, h egy ideje kocogok, probalom magam edzesben tartani. Van megfelelo labbelim, bemelegitek mozgas elott. Egy ideje elofordul mind rekortanpalyan, mind aszfalton, hogy egy 20 percnyi (3-4km) kocogas utan a jobb labam terdtol lefele tkp elkezd "fajni". Nem tudom lokalizalni a fajdalmat. Ha megallok, megnyomkodom, nem erzek semmit :) Hazamegyek, mar akkor sem, es seta kozben sem, tehat terheles alatt jelentkezik.
Gyogytornasz tul sokat nem tudott mondani, ajanlotta, hogy hengerezzek, amit meg is teszek.
Nos, a mai nap szinten elojott a dolog.
Es ugy tunik, mintha valamifele furcsa görcsösség lenne ez. Tehat osszegzeskepp ez az erzes all legkozelebb ahhoz, amit erzek.
Lehet ezzel kezdeni valamit szerintetek?
(Semmit "nem szedek", lehet kéne... Nem tudom, mit?)
Koszonom!

(#172783) bbdzyx válasza zolikaDB (#172782) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Utoljára rossz lábbeli okozott ilyen panaszt, próbálj ki/csináltass valami talpbetétet. Sportoláshoz puha, hajlékony fajtát.

bandi0000: kollagén, sok folyadék.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#172784) benfolds válasza Madwe (#172779) üzenetére


benfolds
őstag

vagy esetleg semmilyen összefüggés nincs a d vitaminnal. :D

(#172785) aelod válasza zolikaDB (#172782) üzenetére


aelod
veterán

Hengerezésnél mozgasd át a tibialis anteriort is. Futóknál sok esetben ennek az izomnak a túlterhelése okozza a problémát.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172786) vaakuum válasza zolikaDB (#172782) üzenetére


vaakuum
addikt

Én egy évig kerestem, mitől fáj néha úgy a lábam, hogy lépni nem bírok rá. Én sem találtam a pontos helyét, az egész lábszáramban éreztem. Aztán véletlenül megtaláltam a vádli oldalon a lábszárcsontnál a térd alatt 4-5 cm-re, a belső oldalon, egész mélyen, a csont közelében. Rá kellett jönnöm, hogy futásnál bár jó cipőt használok, ösztönösen a lábfejjel hátrafelé és közben befelé fordítás irányába is húzok (kislábujj felőli részt terhelem intenzíven), ami durván megterhelte azt az izmot. Azóta ha érzem, hogy futásnál kezd jelezni, kifejezetten kifelé próbálom billenteni a bokámat, nagylábujj felőli terhelésre koncentrálva. Nekem megoldotta. Meg persze egy masszázspisztolyt is ráengedek néha...

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#172787) Dottorei válasza vaakuum (#172786) üzenetére


Dottorei
tag

futásnál rengeteg sérülés lehet (nekem is volt achilles, talpi bőnye, stb.), ezek nem csak rossz cipőválasztás hanem nálam pl túl nagy terheléstől (hegyi maratonok után sík tempónál úgy szét sikerült cseszni a lábam hogy járni alig tudtam). Érdemes azért egy lábállás vizsgálatot csinálni (spuri pl), sokaknál 20 perc után jön csak ki hogy szupinálnak vagy pronálnak előtte meg tök normál minden.

(#172788) vaakuum válasza Dottorei (#172787) üzenetére


vaakuum
addikt

Minden cipőmet a spuriban vettem (a segítségükkel), azért feltételezem, hogy az nálam pl. alapból rendben van. Abban viszont kétségtelenül igazad van, hogy a fáradással folyamatosan változik, romlik a mozgásforma. Nálam legalább is biztosan, ezért kell kifejezetten figyelnem. :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#172789) bigmasterg válasza zolikaDB (#172782) üzenetére


bigmasterg
addikt

Esetleg a: Futás, futópályák topicban is érdemes lehet feltenni a kérdést, ott inkább ON topic lenne.

(#172790) Angel2014 válasza Madwe (#172780) üzenetére


Angel2014
addikt

Basszus ezt miért nem írtad korábban.

Mindig u 5-6 kor vettem be a napi 3000mg D vitamint este kipattant a szemem és csak ültem az ágy szélén reggelig.

(#172781) bandi0000 Vagy leszel 135 kg izomba vagy ok kollagén kell.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#172791) Qtya123 válasza vaakuum (#172786) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha már fájdalmak.
Nekem meg korábban ütközéses szindróma volt a bal vállamban. Elmúlt szerencsére így, hogy a 45 fokos padot hanyagolom fekvenyomásban és 30 fokosra álltam át egykezesekkel.

Erre meg egy ideje a jobb fáj ugyanúgy, mint a bal, de érdekes módon egész nap nem nagyon érzem, este meg elkezd fájni és tart reggelig. Nem azért mert ráfekszem vagy ilyesmi. Ha hanyatt fekszem és magam mellett tartom a kezemet, akkor is. A tököm kivan már. :((

(#172792) Dottorei válasza vaakuum (#172788) üzenetére


Dottorei
tag

aminoerg plusz gél-t esetleg próbáld meg

(#172793) stickrs válasza Qtya123 (#172791) üzenetére


stickrs
senior tag

Ez lehet pl gyulladás is, nekem pl az van most.. gyulladáscsökkentö inyekcio + fizioterápiás kezelés még 4 hétig.. remélem aztán helyrejön. Sztem nézesd meg te is, mert magátol nem fog javulni..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#172794) Qtya123 válasza stickrs (#172793) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem is gyanús a gyulladás. Nálad mi történt? Szintén váll?

[ Szerkesztve ]

(#172795) aleister válasza Qtya123 (#172791) üzenetére


aleister
veterán

Nekem hasonló volt a bal lábamnál, a forgónál. Először enyhe fájdalom. Majd egyre durvább. Végül aludni nem tudtam. Aztán átvándorolt a jobbra. Az esetemben az ideget nyomta az egyik csigolya. Nem fizikai trauma volt a kiváltó ok.

Csak azért írom, mert az ilyen egyik oldalról a másikra vándorló fájdalom sok esetben gerinc probléma. Ahogy tudatt alatt változtatsz a tartásodon, átterhelsz, elkezdi a csigolya a másik oldalt stimulálni. Engem fél évig tömtek gyógyszer, járattak fizikóra, injekciózták az ízületet tök feleslegesen. A gyógytorna oldotta meg.
Feleslegesen ne járd végig ezt az utat, mert nem kellemes.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172796) aleister válasza aleister (#172795) üzenetére


aleister
veterán

Szóval *tudat és *gyógyszerekkel. Sry!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172797) Qtya123 válasza aleister (#172795) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi az infókat.
Igen, irdatlan mellékvágányokra lehet futni annak a keresésében, hogy mi a baja az embernek. :((

Meg az a rohadt idő is múlik. Régen leverdestem a jobb kezemen a középső ujj tövének ízületéről a porcot. Sokkal laposabb, mint a bal. Egyúttal sokkal jobban ki is van idegelve a jobb kezem, többet ütöttem vele a falat. :DDD :N
Éveken át semmi gond, aztán úgy 1 éve időszakosan belenyilall a fájdalom az ízületbe és fáj pár napig, majd elmúlik.
Esik szét az ember, pedig hol vagyok attól, hogy kizsigerelve magamat széttolom a súlyzózást, vagy bármiféle küzdősportot.
Bele se merek gondolni, hogy pl a súlyemelők/strongmanek, MMA-s embereknek az idő múlásával mennyi ilyen fáj ez-az nyűgjük lehet.

[ Szerkesztve ]

(#172798) aleister válasza Qtya123 (#172797) üzenetére


aleister
veterán

Remélem tudtam segíteni!

No igen. Fiatalabbak már nem leszünk. :)
Nekem a vállaim kattognak terhelés alatt. Kicsit olyan mintha átugrana egy bizonyos ponton az ínszalag egy másik "vájatba".

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172799) stickrs válasza Qtya123 (#172794) üzenetére


stickrs
senior tag

Igen, jobb váll. Elég régóta éreztem terhelésre, konkrétan junius óta, és most kezdett erösödni a fájdalom ugyh megnézettem, ultrahangon mondták h melyik része van begyulladva, meg a bicepsz felsö része is, ami a vállhoz tapad. Onnan küldtek ortopédiára, ott oltás, onnan tovább fiziora..itt tartok most.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#172800) Qtya123 válasza stickrs (#172799) üzenetére


Qtya123
őstag

Akkor gondolom edzés teljesen off addig...

Kiderült mitől gyulladt be? Helytelen gyakorlat esetleg?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.