Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171251) headhunter


headhunter
addikt

(#171252) rwin5 válasza headhunter (#171251) üzenetére


rwin5
őstag

Nagyon sokat drágult a kaja egyébként idén / tavaly óta. Emlékszek a csirkemellet 1299-ért vettem kilóját, most 1900 és még nem is a legszebb fajta, pulyka is 2 ezer. Elvileg megint várható 5-10%-os drágulás. Amit itt most kimatekol László a videón, szerintem már az is többe jön ki, ha nem akciós újságból vadássza össze az ember.

Én is ilyen 90e ft körül számoltam a kaját úgy hogy a tápkieget bele se vettem, ha még egy kis junk foodot néha melléeszik az ember az meg brutál meg tudja dobni.

Ezt nem a videó "lehúzására" írtam, csak így megjegyzésként. :D

(#171253) Janaboy


Janaboy
veterán

Kérdés: 150 gramm roston csirkemellben mennyi a fehérje?
Most ahány oldalt nézek, annyi verziót látok.
Én Myfitnesspalt követtem és ott 36 gramm körül ír.

Janaboy

(#171254) marked one94 válasza Angel2014 (#171248) üzenetére


marked one94
őstag

annyit mondok hogy tesóm 12 év börtönben töltött év után ezt tudja. [link]
ez az igazi old sholl fegyencedzés.

Lehet itt az a baj nem hogy csak az emberek 1-2 évre mennek be a börtönbe és nem 70-80 évre...

You'll Never Walk Alone

(#171255) stratova válasza marked one94 (#171254) üzenetére


stratova
veterán

Igazából tesód a börtönben született és ez a koraérett 12 éves kori felvétel róla.

(#171256) Angel2014 válasza marked one94 (#171254) üzenetére


Angel2014
addikt

Szép...de azt akarod mondani, hogy ez a srác börtönviselt és ott edzett bent?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171257) Dottorei válasza marked one94 (#171254) üzenetére


Dottorei
tag

inkább tanult volna meg írni-olvasni ;]

(#171258) rwin5 válasza Angel2014 (#171256) üzenetére


rwin5
őstag

Szarkazmus, ha még nem esett volna le, de lehet ez inkább már cinizmus :D

(#171261) aelod válasza HussarF (#171260) üzenetére


aelod
veterán

:DDD :DDD
Két öblögetés üresben :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171262) Angel2014 válasza rwin5 (#171258) üzenetére


Angel2014
addikt

Nagy az arc...de lehet ott csalódni is. Nem itt kell bizonygatni neki hanem versenyen.

Már értem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171263) atee_13 válasza HussarF (#171260) üzenetére


atee_13
őstag

Használd két henger mínusszal ;]

(#171264) HussarF válasza atee_13 (#171263) üzenetére

Használd a farkad két golyó mínusszal ;]

(#171265) Angel2014


Angel2014
addikt

A két mester.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171266) aleister


aleister
veterán

Úgy néz ki Madwe kollégának volt igaza. A túl intenzív edzéstől lehet az ásítozás nálam. ost direkt figyeltem a dolgokra. 1 órával edzés előtt ettem 2 szelet pizzát, hogy legyen kraft. Más szénhidrát nem volt. A szokásos fél órával korábban ment a kreatin, karnitinnel. Tárogatás géppel+csigás lábgép volt az első két elem, felváltva amolyan szuperszettként. Általános bemelegítés. után 2 bemelegítő sorozat kisebb súlyokkal, majd 3 munkasorozat. Ez kb fél óra volt. A végére jött is az ásítozás. :)
Elég sokat kivettek ezek erőnlétből belőlem. Lehet, hogy ez az ok. Erő vagy oxigénhiány.

Egyébként a tegnap este is szar volt az alvás. Az elalvós filmnek szánt mozi egész érdekes lett, és a tervezett "20 perc után belealszok" helyett végignéztem mind a 2 órát. :W

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171267) Madwe válasza aleister (#171266) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt a túledzettséget úgy értettem, hogy állandóan túl intenzív az edzésed, mellete nem pihensz rendesen s az épp aktuális intenzív edzés is ezt hozza ki belőled ilyenkor.
érdemes lehet legalább 1 deload hetet tartani amikor közel se bukásig edzel, hanem sokkal könnyebben, s ezt esetleg 4-8 hetente ahogy érzed újra bevetni. Illetve figyelj sokkal jobban az alvásra, pihenésre!
nekem legalábbis túledzettségkor jött elő intenzív edzéseknél az ásítozás, eleinte nem figyeltem rá, amúgy se érzi magát fáradtnak az ember ilyenkor napközben, de a folyamatos magas kortizolszint stb miatt plusz ilyenkor méginkább kevésbé tud aludni s pihenni az ember mert kb pánikhelyzetben van a szervezete… na én addig feszegettem anno h 2 hétig totál minden edzést ki kellett hagyjak mert totál szétesett a szervezetem, immunrendszerem, idegrendszerem, mindenem… persze ez már végletekeig határok feszegetése volt, de nekem pl ezzel az ásítozással indult, így én azt mondom ha nálad is emiatt van ne vedd félvállról :)

[ Szerkesztve ]

(#171268) aleister válasza Madwe (#171267) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a részletes kifejtést!
Az alváson mindenképp változtatni akarok, csak nem olyan könnyű ebben a korban változtatni már a szokásokon. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171269) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Melyik az a webshop, ahol nem aranyaron mérik a kiegészítőket?

Csigás gépre kellene nekem szűk evező markolat, tricepsz lehuzo rúd (aminek forog a közepe, mert amit adtak hozzá az merev, mint a...), meg szűk hátlehúzó :B

(#171270) Madwe válasza aleister (#171268) üzenetére


Madwe
nagyúr

Fiatalon talán még nehezebb mert bohó az ember :D
Ami segíthet az:
ha lefekvés elött 1 de inkább 2 órával már semmilyen kijelzőt nem nézel, lehetőleg lámpát se használsz csak gyertyát…
rendesen besötétíteni
reggel amint lehet igyekszel napra menni legalább 5-10 percre hogy helyreálljon a cirkodián ritmusod
lehetőleg nem estefele edzel, hanem korábban
Koffein teljes mértékű elhagyása (első 2-3 hét lesz csak nehéz, de az nagyon)
esetleg valamilyen melatonin vagy macskagyökér szedése, ha a többiben már jelentős javulást nem érhetsz el :)

illetve ezeken túl ha tényleg túledzettség van nálad (nem tudom h heti hányszor mennyit edzzel, milyen előélettel, milyen kalóriadeficit/többlet mellett stb, de ásítás miatt meg szar alvás miatt gyanús) akkor 1 hét deload vagy teljes edzésmegvonás visszaránthat.
azért is csalóka ez a túledzettség mert egyáltalán nem érzed magad fáradtnak s kb alig alszol alatta… mégis ha kicsit megállsz s hagysz egy kis levegővételnyi időt a szervezetednek hirtelen fel fog tűnni h mennyire túlsanyargattad magad s realizálod azt a töménytelen mennyiségű fűradtságot amit elnyom a folyamatos túlpörgetett parahelyzet… s kis szünettel már csak a nyugitól visszatér a jó alvóka :)

[ Szerkesztve ]

(#171271) Runemaster válasza headhunter (#171251) üzenetére


Runemaster
csendes tag

Kilépek a read-only üzemmódból, mert kíváncsi lennék, hogy ti milyen forrásból szerzitek be jó áron az alapanyagokat. Saját:

- zabpehely: az Aldiban kb félévente van akció, amikor ~160Ft/0,5kg, be szoktam zsákolni 150-200 darabot
- csirkemell: Pennyben 2-3 havonta akciós a ~1,5kg-os, zsugorfóliás, amit így nem kell porciózni, csomagolni, ebből is tele szoktam tölteni a fagyasztót, lerabolok 20-30 kg-t
- rizs: régebben közvetlenül rendeltem egy hazai agrár Zrt-től 40x1kg-t, de ez nekik túl nagy macera volt. Majd pár évig a Nagykun Barna Rizs elérhető volt pár webshopban 3-400 Ft/kg közötti áron, most már ez is jó drága lett, átáltam a sima fehér Pennys 'B' rizsre
- soványtúró/tonhal: állagát, ízét tekintve szerintem a Pennys a legjobb, de árban nem kiemelkedőek
- tápkieg: amíg rendszeresek voltak shopbuilderen a nagy akciók, hűségpontok, addig törzsvásárló voltam (főleg Scitec), de amikor megjelent a jóárasított PureGold, akkor váltottam. Most hogy a bevezető árat ők is emelgetik, tettem egy próbát a Protein Buzzal és érdemi különbséget még nem tapasztaltam, kicsit nehezebben oldódik, de fogyasztható. Profi kártyát meg egyikkel sem fogok kapni, szóval minden megtakarított Ft jobb helyen van nálam.

(#171272) aelod válasza Madwe (#171270) üzenetére


aelod
veterán

Vagy egy hét teljes edzés megvonás. Teljesen más mozgásforma alap intenzitással. "Lötyögés" ha úgy tetszik.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171273) benfolds válasza aelod (#171272) üzenetére


benfolds
őstag

én is úgy érzem, hogy sokkal több értelme van valamilyen más, bármilyen sportot, lazábban, csak a jó érzés kedvéért csinálni "deload héten", mint monoton tovább emelgetni a súlyokat, még ha azok kisebbek is. szerintem vagy ez, vagy a teljes pihenés, de utóbbi nekem max. két napig megy.

(#171274) benfolds válasza Runemaster (#171271) üzenetére


benfolds
őstag

a zabpelyhet én is az aldiban szoktam megvenni. néha veszek lidlist, egyszer vettem pennyst, de az aldis van legfinomabbra őrölve. ja, amikor akciós, akkor ilyen 170 ft körül van, néha el is bizonytalanodom, annyira olcsó a többihez képest. cerbona pl. háromszor többe kerül. mondjuk még sosem vettem, lehet, hogy jobb.

(#171275) Madwe válasza benfolds (#171274) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk én pont h a minél kevésbé őröltet keresem, de 170ftért majd lehet rá,egyek én is, az azért nevetségesen olcsó, valóban gyanús ;)

(#171276) Dottorei válasza benfolds (#171274) üzenetére


Dottorei
tag

a lidl zabpehelyben van a legkevesebb szemét

(#171277) benfolds válasza Dottorei (#171276) üzenetére


benfolds
őstag

Ezt honnét veszed?

(#171278) Dottorei válasza Madwe (#171275) üzenetére


Dottorei
tag

mert tiszta szemét köpködheted kifelé, a lidl saját márkása kék zacsis jobb sokkal. A Kölln ami igazán jó de az drágább lényegesen, a cerbona is elég jó minőség. A nagyobb szemű tisztább általában.

[ Szerkesztve ]

(#171279) Madwe válasza Dottorei (#171278) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én köllnt s a bulkshopos nagyszeműt szoktam csak venni mondjuk, de azok inkább 1000ft feletti kilós áron vannak, nem 300 körül :)

(#171281) Runemaster


Runemaster
csendes tag

Nemrég direkt rákerestem, hogy ipari (cukrász, sörfőzdei alapanyag, stb.) kiszerelésben mennyire jön ki a zabpehely egységára. Meglepő, hogy 25 kg-os zsákban is bruttó 500-1000 Ft/kg. Szóval örülni kell amíg az Aldi, Lidl nem kezd árat emelni, félek hogy ez sem tart sokáig.

(#171284) Madwe válasza Runemaster (#171282) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, minél jobban őrölt s apróbb szemű annál gyorsabban szívódik fel. Turmixba kb olyan mintha zablisztet tolnál, persze ha épp gyors ch-át akarsz fogyasztani akkor végülis… miért ne :)

[ Szerkesztve ]

(#171287) benfolds válasza Dottorei (#171278) üzenetére


benfolds
őstag

én a nem őröltet nem igazán szeretem, mert túl sokat kell rágni és nem szívja fel olyan hamar a kefirt / joghurtot. és az íze is jobban kijön az őröltnek (én szeretem a zabpehely ízét).
nem tudom mit köpködsz ki az aldisból, én nagyon ritkán találok benne héját. de az igaz, hogy a nem őrült cuccokban, főleg fűszerekben kevesebb a szemét.

(#171290) Janaboy válasza Madwe (#171279) üzenetére


Janaboy
veterán

Én a sparban szoktam ezt a zabpelyhet venni: [link]
Mondjuk jóval drágább mint amiket írtok :Y
Van náluk két méter belőle.

Janaboy

(#171293) Angel2014


Angel2014
addikt

Megint itt tartunk hogy kalóriát makrókat számolgatunk?

Honnan tudjátok mennyi az edzés ismétlem edzés és nem töketlenkedés alatt elégetett kalória?

Ha beviszek 4000-et de edzéssel elégetek 6000-ez akkor mínuszba vagyok?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171294) stickrs válasza Angel2014 (#171293) üzenetére


stickrs
senior tag

Megnéznék egy 6000kcal-os edzést azért :DD
Pontosan? Sehonnan. Ezért nézek én pl mindig heti átlag bevitelt/átlag súlyváltozást. Eddig bevált, de ha tudsz jobbat akkor megoszthatod.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171295) Madwe válasza Angel2014 (#171293) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kérlek mond el hogy lehet minimális zsírosodással tömegelni jobban mint makrózással, hallgatlak!
6000kcalos edzés? Azt nevezem, 1h súlyemelős edzés 300 nagyon max 500kcal… mellesleg ha nincs aktivitásmérő (ami szintén csak becsül) akkor is megoldható, azért átlagok alapján a szintentartást kiszámolni nem rocket science

(#171296) aelod válasza Angel2014 (#171293) üzenetére


aelod
veterán

Az arány nálad 6000 a 400-hoz inkább ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171297) marked one94 válasza aelod (#171296) üzenetére


marked one94
őstag

Én már inkább csöndben figyelek mi lesz ebből :DDD

You'll Never Walk Alone

(#171298) aleister válasza Madwe (#171270) üzenetére


aleister
veterán

Arra gondoltam, hogy ebben a korban már kialakult az embernek az életmódja, bioritmusa. Amíg fiatal voltam nekem legalábbis ez teljesen kiszámíthatatlan volt a gyakori éjszakázás és a nem kötelező reggeli kelés miatt. Most ez kötött. Pontosabban a reggeli felkelés része.
Ezen változtatni szerintem elég nehéz. Gondolj az óraátállításra. Ott egyetlen óra mennyire meg tudja viselni az embert. Kb heti de lehet, hogy havi negyed órás lefekvési időeltolás, amit elképzelhetőnek tartok. Ebből 1 órát össze kéne hoznom hosszú távon.

A lefekvés előtti procedúra elméleti részét ismerem. Sajnos 9 után fekszik a gyerek. Pont este tudok gép elé kerülni, így nehéz elkerülni a megvilágításból adódó problémákat. Megpróbálom kiváltani hagyományos olvasással.
Kicsit egyébként is pihentetni kéne a vállam. Szerintem kihagyom a mell és a váll gyakorlatokat pár hétig. Ez olyan 25-30% enyhítést jelent megterhelésben.

Köszi a tanácsokat!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171299) Robyka


Robyka
aktív tag

http://www.nutritionoutlet.hu oldalról rendelt már valaki? kb semmi infót nem találtam róla.

(#171300) benfolds válasza Madwe (#171295) üzenetére


benfolds
őstag

egy óra gyúrás csak 500 kalória?? strava nekem a biciklitúráimra 3000-4000 kalóriákat ír ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.