Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171301) benfolds válasza aleister (#171298) üzenetére


benfolds
őstag

azért ne omoljunk már össze az évi kétszeri 1 órás időeltolástól...mit szóljon az, aki 3 műszakban dolgozik, ne adj isten folyamatosban? és nagyon sokan vannak, akik így dolgoznak egész életükben.

(#171302) D1Rect válasza benfolds (#171300) üzenetére


D1Rect
félisten

Mekkora túra az? Nekem a 40-es körre ír ~1k-t.

(#171303) marked one94 válasza benfolds (#171301) üzenetére


marked one94
őstag

Valaki szarabbul viseli ezeket a változásokat, akár egy esős idő is szettudja cseszni az embert. Engem a kétműszakos rend is megbasz valamikor, 3tól az én kis törékeny testem is bekakálna.

You'll Never Walk Alone

(#171304) benfolds válasza D1Rect (#171302) üzenetére


benfolds
őstag

két hosszabb volt az elmúlt két hétben. amúgy a leggyakoribb ez a 38 km-es, amit gyúrós pihenőnapokon szoktam csinálni. amúgy ez a kalkulátor egy szar, mert most nézem, hogy amikor ugyanezt a kört csináltam lassabban, akkor több kalóriát írt ki.


(#171305) aleister válasza benfolds (#171301) üzenetére


aleister
veterán

Senki nem mondta, hogy a műszakos beosztás nem cseszi szét az embert. Ettől még a munkatársaim nagyobb része napokig rottyon van az óraátállítások alkalmával.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171306) benfolds válasza marked one94 (#171303) üzenetére


benfolds
őstag

kemény lehet a 3 műszak, én sem tudnám csinálni. :(

(#171307) Madwe válasza benfolds (#171300) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem ott valami nem kerek :) persze függ súlytól is meg edzettségtől, tempótol meg h ebből hogy jön ki a szíved, de azért 1h intenzívebb tekerés 1500kcal felett már meglepően masszív, inkább 1000 lesz szerintem a jellemző?

egyébként 1h gyúrásnál az 500kcal az a nagyon max. simán lehet az 250 is… ugye ez nem kardio, nyilván ha valaki 12+ szetteket tol szuperszettekben ráadásul megállás nélkül végig 120 feletti pulzussal akkor akár 500 fölé is tud menni, de az már egy félig kardios edzés azért :)

[ Szerkesztve ]

(#171308) aelod válasza Madwe (#171307) üzenetére


aelod
veterán

Intenzitás az egekben a volumen ilyenkor meg a béka segge alatt :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171309) benfolds válasza Madwe (#171307) üzenetére


benfolds
őstag

hát nem pontos, az biztos, de hozzávetőlegesnek talán jó. amúgy biciklizéssel rengeteg energiát el lehet égetni. én párhuzamosan csinálom a biciklizést és a gyúrást, energiafelhasználás szempontjából nehéz összehasonlítani a kettőt érzésre, tök másfajta terhelés. szerintem a 38 km-es köröm felel meg kb. egy gyúrásnak, ha nem is maxon, de nagyon intenzíven nyomom, ha lazábban, akkor nekem kevesebbnek tűnik 1ó 15p gyúrásnál. 130 km biciklitől ilyen szintek mellet ko vagyok másfél napig.

(#171310) aleister válasza benfolds (#171304) üzenetére


aleister
veterán

95.9 km/h. :D
Hiteles.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171311) benfolds válasza aleister (#171310) üzenetére


benfolds
őstag

csinál ilyeneket, de az összképen nem sokat változtat.

(#171312) Angel2014


Angel2014
addikt

;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171313) aelod válasza aleister (#171310) üzenetére


aelod
veterán

Maradjunk annyiban, hogy ezekre építeni az edzésen elégetett kalóriákat nem éppen megbízható dolog. Egy tanulmány kimutatta, hogy 20-40%-os a szórás a mérések pontosságát övezően.
Ha csak rá nem fogod, hogy 6ezret égettél. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171314) Angel2014 válasza aelod (#171313) üzenetére


Angel2014
addikt

A mérleg nem hazudik...a bicajosok is brutáll edzést csinálnak.

No meg a csepeliek is. ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171315) rwin5 válasza Madwe (#171307) üzenetére


rwin5
őstag

20 km kb ~ 500 kcal, ha egy 20-as tempóval tartja az ember, és nyilván sok múlik rajta, hogy vannak-e emelkedők benne, egy sima egyenes szakaszon szerintem nincs meg az 500 kcal sem.

Az viszont tuti, hogy a kerékpározás tényleg jól pucolja az embert, nyáron volt olyan, hogy minden nap elmentem bringázni és eléggé vitte le rólam a fölösleget úgy is, hogy kb minden nap ittam valami cukros szart, vagy csokit kajáltam.

+ "mellékhatásként" így őszre már van egy elég jó tüdőkapacitásom, meg a combom is faszán néz ki, a vádli az érdekes, hogy nem sokat fejlődött.

(#171316) benfolds válasza rwin5 (#171315) üzenetére


benfolds
őstag

Mondj olyat, amikor a vádli sokat fejlődik. :U Erről jut eszembe, egyik nap megint láttam egy csávót, aki felül jól láthatóan ki volt gyúrva, de a térdgatya alatt olyan csoffadt volt a vádli, hogy elhánytam magamat. Inkább akkor felül is lett volna vékony.

(#171317) aelod válasza benfolds (#171316) üzenetére


aelod
veterán

Mondok. Edz vádlira.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171318) rwin5 válasza benfolds (#171316) üzenetére


rwin5
őstag

ülő vádligéptől nekem mindig hamar jól néz ki, de mivel hivatalosan szeptember 1 óta edzek rendszeresen, lábat még nem erőltettem (mivel amíg jó idő van a kerékpár van első helyen, mint sport), elnézve a teremben lévő srácokat így is jobb lábam van többségnél :DDD

szerk: azért jó pár kerékpárost láttam már elképesztő vádlival, akik nem hiszem, hogy mellé konditeremben edzenének, de erről meg haverom jut eszembe, akinek olyan vádlija van, mint a profi testépítőknek és kb havonta 1x vádlizott - genetika nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#171319) Xelo válasza rwin5 (#171318) üzenetére


Xelo
addikt

ja a genetika mar csak ilyen, nekem a combizmom no mint a gomba akarmennyire lajtosan is edzem, a mellem meg pont az ellentettje. extran fokuszalok ra megis el van maradva a testem tobbi reszehez kepest, nem szeret fejlodni. :))

(#171320) aleister válasza rwin5 (#171315) üzenetére


aleister
veterán

Én montival tolok. Csakis terepen itt a Bakonyban. Szerintem az többet elvisz a brutál szintemelkedés miatt, mint 500 kcal/óra. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171321) aelod válasza Xelo (#171319) üzenetére


aelod
veterán

Hát nem tudom. Ilyenkor mindig kíváncsi vagyok azokra az izmokra amik nőnek mint a gomba mert valahogy én sosem élem át ezt a csodát :((

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171322) benfolds válasza rwin5 (#171318) üzenetére


benfolds
őstag

igen, oda akartam kilyukadni, hogy ha valamire rá lehet fogni, hogy "genetika", akkor az a vádli.

(#171323) Xelo válasza aelod (#171321) üzenetére


Xelo
addikt

alapbol sokkal vastagabb a combom mint a testem tobbi resze (felso testem viszonylag vekony, csipom combom vastag), es ha igy jobban tetszik: aranytalanul gyorsan fejlodik a tobbi izmomhoz kepest ha rendesen edzem, tovabb novelve a testem aranytalansagat. :U

(#171324) benfolds válasza aleister (#171320) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy ez a 130 km nekem is úgy jött ki, hogy keresztül tekertem erdőnek a déli-bakonyon, felmásztam gyalog a tóti-hegyre (ment a trekker végig, szóval ezért alacsony az átlagom), megtekintettem a világ legjobb panorámáját, letekertem badacsonyba a strandra, felmásztam a hegyre, áttekertem szépkilátóra, kajáltam egyet, visszatekertem szigligetre a hegyet megkerülve, és onnét már csak 50 km-t kellett megtennem hazáig.

(#171325) benfolds válasza Xelo (#171323) üzenetére


benfolds
őstag

egy dolog vigasztaljon: százszor jobban néz ki, ha a lábad erős, és ahhoz képest gyenge a felsőtested, mint ha fordítva lenne.

(#171326) Janaboy válasza benfolds (#171325) üzenetére


Janaboy
veterán

Pedig a rajzfilmekben sokszor erős felső testet és töpszli lábat rajzolnak :DDD

Janaboy

(#171327) bigmasterg válasza Xelo (#171323) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha valamiben erős lehetnél azt kár nem edzeni.

(#171328) stickrs válasza Xelo (#171323) üzenetére


stickrs
senior tag

Ugyanez nálam is.. ha nem vádlizok akkor akkora mint a karom.. comb is gyorsan aránytalan lesz a felsötesthez képest, csak egy guggolás, merevlábas felhuzásbol áll kb a lábedzésem. Néha vádli lábtolon..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171329) parazstaposo


parazstaposo
újonc

Király Laci nem indul.

[link]

(#171330) rwin5 válasza aleister (#171320) üzenetére


rwin5
őstag

Persze, azért is írtam, hogy a szintfüggő.
Az sem mindegy, hogy az ember sétál 2-3 kilométert vagy felmegy a Citadellába - bringa ugyanez.

5. ker / Váci utca környékén van normális edzőterem? Lehet munka után napijeggyel közvetlen eljárnék.

(#171331) aelod válasza parazstaposo (#171329) üzenetére


aelod
veterán

Sejteni lehetett már amikor beszélt a covid utóhatásokról.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171332) vaakuum válasza rwin5 (#171315) üzenetére


vaakuum
addikt

[Ez kb. 20 kalória] sajnos azt nem igazán találom, mennyi idő alatt, de sacc/kb 2 perc lehet.
Ezzel az intenzitással egy óra alatt 600 kcal-t lehetne elégetni, ha jól számolom. Kemény, na.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#171335) Woodslave válasza aelod (#171334) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nekem elég értelmes fazonnak tűnik lehet rájött hogy egy 15-ik helyért feleslegesen kockaztatja az életét. Nem véletlenül maradt amatőr Peti aztán xarrá nyerte és kereste magát indiai meg kinai versenyen

Azért azt te is nagyon jól tudod egyáltalán nem mindegy honnan jössz. :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#171336) aelod válasza Woodslave (#171335) üzenetére


aelod
veterán

Itthon inkább az számít kit ismersz...Igen. Ezzel csak arra céloztam, hogy kint is pénzt kell keresni és edzeni melózni. Címeket csak úgy nem adják.
A nevet meg kell ismernIük a kinti bíróknak. Ez tény. Ebből a szempontból nehéz itthonról. Aztán ki tudja lehet több lehetőség nem lesz erre neki. Jövőre újra kvalifikálni kell stb....

Peti viszont indul az arnoldon is. Ott egy jó helyezés sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171337) Woodslave válasza aelod (#171336) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja azt nem vitattam. Ingyen nem adják :K Meg ha nem indul soha nem is fog nyerni

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#171340) Woodslave válasza aelod (#171339) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem véletlenül mennek kuwaitba...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#171342) aelod válasza Woodslave (#171340) üzenetére


aelod
veterán

Erről beszélek. Hagyjuk már ezt a demagóg dumát könyörgöm.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171343) rwin5


rwin5
őstag

Füzessy Tibit már én se követem és bár írtam már, hogy nekem a régi Bódi filmekben szimpatikus volt, de a mostani videóiban elég érdekes dolgokat mond.

Amit most láttam abban az hangzott el, hogy neki magas a vérnyomása, ezért nem nyom pörgetőket, viszont általában megiszik 2 felest, mert az kitágítja az ereket, és brutál durran edzés alatt. :DDD :U Egyébként az alkoholnak is van olyan hatása, hogy felnyomja a vérnyomást / pulzust.

(#171344) benfolds válasza rwin5 (#171343) üzenetére


benfolds
őstag

ez viccnek is rossz...

(#171345) aleister válasza rwin5 (#171343) üzenetére


aleister
veterán

Valóban értágító, viszont egyben depresszáns szer is. Tehát csökkenti a központi idegrendszer aktivitási szintjét, ami edzés közben nem biztos, hogy jó.

szerk:
Btw hétvégén nem volt gyerek, rommá aludtam magam, éééééés a vasárnapi edzésen valahogy nem ásítoztam.
Őrület. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171347) benfolds válasza aleister (#171345) üzenetére


benfolds
őstag

Én régebben a biciklitúráimon szoktam félúton, a kaja mellé meginni egy sört, de belőlem rohadtul kivette az energiát mindig, úgyhogy mostanában már kihagyom.

(#171348) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
BioTeches purgatórium után szeretnék valami minőségibb és jobb ár/érték arányú megoldásra váltani (tudom, innen nem nehéz :D )

Régen a .com-os myproteinről rendeltem, de úgy tudom egy ideje az nem megy, itt a topikban látom elég gyakran pörög a PureGold, fehérje izolátumból ennél van jelenleg jobb ár/érték arányban szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#171349) aelod válasza aleister (#171345) üzenetére


aelod
veterán

Valójában idegméreg.

Amúgy erről a felesről az jutott eszembe amit az egyik versenyző mesélt, hogy a haverjának tanácsolták színpad előtt, hogy igyon egy felest mert az kihozza az ereket stb.
Színpad előtt keresték a srácot és beájulva aludt az öltözőben. Utólag kiderült, hogy ő a felest fél liternek értelmezte és bevert fél üveg vodkát. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171350) aleister válasza aelod (#171349) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
Nekem a seregben tanácsolta az első versenyem előtt az edző, hogy verjek be egy felest a lámpaláz ellen. Erre a célra valóban hatásos volt.
Éleslövészetről van egyébként szó. :D

Kis mennyiségben a minőségi alkoholos italoknak vannak kedvező élettani hatásai, de ez nem az alkoholnak mint összetevőnek tudható be, hanem az egyéb komponenseknek. De ezzel gondolom nem mondok újat senkinek.

benfolds
Mi foci közben szoktunk spannal egy-egy sört kicsavarni. Nos, nem lett tőle jobb a teljesítményünk. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.