Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172451) aelod válasza n.gab (#172449) üzenetére


aelod
veterán

Amit most csinálok azzal megvagyok elégedve. Eszek reggel, délben, este szétosztva. Mellette megy az edzés. Heti 2szer vagy 3szor ahogy időm engedi.

..és miért változtatnál ezen? Sokszor látom azt, hogy vannak emberkék akik csinálják jó úton is vannak és elkezdenek marketingelt dolgokban rejlő titkos tanítások után menni. Itt van ez a böjt és az azzal kapcsolatos mítoszok, hogy növekedési hormon és autofágia. A másik a ketogén ami divatos (az egészségügyi vonzata hosszú távon nem a legjobb)

Szerintem az izomépítés - hipertrófia és a böjt egy síkon való említése vagy alkalmazása hülyeség. Ha edzel és izmosodni akarsz akkor miért gáncsolod el magad egy ahhoz nem alkalmas vagy kevésbé alkalmas módszerrel csak azért mert most ez a trendi. Itt nem azt mondom, hogy 3 óránként egyél (mert azt sem kell) és a másik oldal sem ül, hogy "éhezik a zizom éjjel". Súly megtartáshoz egész egyszerűen egyél annyit amennyin nem mozdul a súlyod ha méred és jegyzed. A súly növeléshez (izom építéshez ha így tetszik) meg egyél többet. Na már most ha egy nap csak 8 órád van megenni 3-4e Kcalt akkor szerinted mennyire lesz kényelmes? Elmondom, semennyire.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172452) Jumbozorz válasza aelod (#172451) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Van ráció amit írsz, de ezek a dolgok abszolúte nem fekete fehérek.

(#172453) aelod válasza Jumbozorz (#172452) üzenetére


aelod
veterán

Mint ahogy semmi az. Sokszor feltesznek egy kérdést adott módszerről, metódusról azzal kapcsolatban, hogy jó e vagy rossz. Ilyenkor kell tisztázni, hogy milyen kontextusban és mi a cél az adott módszerrel kapcsolatban.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172454) bigmasterg válasza Jumbozorz (#172452) üzenetére


bigmasterg
addikt

Csak kérdés, hogy mi mennyit számít.
Lásd: [link]
Kép mellé a leírást is nézd.

[ Szerkesztve ]

(#172455) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Igazatok van, és köszi a kommenteket. nalam a böjt hozta el a deficitet és a súlyomat tartom is. Hobbi edzos vagyok ezért nem akarok megenni 8 óra alatt 4000 kcal-t. Eszek néha szenny kaját is, de rendszeresen edzek és nem hányom el magam ha tükörbe nézek. Mást nem is kívánhatnék:D

(#172456) aelod válasza Jumbozorz (#172455) üzenetére


aelod
veterán

Akkor maradj ezen a vonalon :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172457) aleister válasza Seicento1960 (#172440) üzenetére


aleister
veterán

Gyakorlatilag igen. Gyorsabban szívódnak fel, és nagyobb részben szintetizálódnak. Minimális különbség volt árban egy MP akcióban. Máskülönben kétlem, hogy kimutatható előnye lenne a sima glutaminhoz képest. Ellenben az íze jó. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172459) aleister válasza Seicento1960 (#172458) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172460) D1Rect válasza Jumbozorz (#172444) üzenetére


D1Rect
félisten

Én napi egy étkezéssel vagyok el, csak érdekelt, hogy a 8 órának van-e érezhető hatása?

(#172461) D1Rect válasza Seicento1960 (#172445) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően nem optimális semmilyen tápkieg magában.

(#172463) benfolds válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


benfolds
őstag

te teszed fel ezt a kérdést, aki 40 éve fogyasztod a tejsavófehérjét? neked mi a meglátásod? ha valakinek lehet meglátása, az te vagy. válaszolj a kérdésedre, és megkapod a választ. szívesen. :)

(#172465) BÁ Nutrition válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem mertem rakattintani, de szinte minden karos a szervezetre, ha elegge kiforgatjuk a dolgokat valami nyakatekert allaspontbol..

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#172466) DNReNTi válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem hiszem hogy sokkal mergezobb lenne mint egy konzerves melegszendvicskrem, vagy kb barmilyen szenne tartositott feldolgozott "elelmiszer". Az a baj ott tartunk hogy egy zoldsegesnel megvett paradicsom sem "egeszseges" mar, tenyesztve vannak, vegyszerezve vannak, mindenbol a mennyiseg es nem a minoseg az elso... Sokkal jobban aggodok en ezek miatt, mint amiatt hogy bcaa-t es feherjet iszok. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172467) Madwe válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pl: A bcaa-k növelik az mTor-t, ami hasznos az izomépítéshez. De a ráknak is hasznos. (A kialakulásához egyéb témyezők kellenek, de ha a körülmények adottak s elindul a folyamat, az mTor jobban serkenti)

[ Szerkesztve ]

(#172468) Woodslave válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és vajon miben van még bcaa meg leucin? :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172469) aelod válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


aelod
veterán

Azzal azért tisztában vagyunk, hogy a bevitt fehérje (teljesen mindegy milyen forrás) csak részben "megy oda" ahová szeretnénk. Izom, bőr, haj stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172471) Woodslave válasza Seicento1960 (#172470) üzenetére


Woodslave
nagyúr

minden fehérjében amit megeszel a hústól a burgonyáig? Nyilván van ami nem komplett fehérje de ha normálisan táplálkozol akkor minden nap "beviszed" a leucint meg bcaat....

Mivel azt írtad 40 éve iszod akkor feltételezem az 1960 a születési dátumod szóval nem biztos nekem kellene megmondani mi az amit el kellene hinned meg mit nem

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172473) Woodslave válasza Seicento1960 (#172472) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hagyjuk :K

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172474) aelod válasza Seicento1960 (#172472) üzenetére


aelod
veterán

Ne legyél már ennyire szenzitív. A cikk lehozza, hogy a BCAA-tól meg a leucintól "meghalsz" Wood meg leírta, hogy minden fehérje forrásban van BCAA meg leucin hol több hol kevesebb vagy egyik sem de ha változatosan táplálkozol így is úgy is beviszed.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172475) HussarF

Szerintem mind meghalunk... A kérdés, hogy izmosan, vagy sem? ;]

(#172477) Woodslave válasza Seicento1960 (#172476) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és még te beszélsz személyeskedésről :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172478) aelod válasza HussarF (#172475) üzenetére


aelod
veterán

Mostanában elég sok izmos ember halt meg :((

Apropo Plumbásnak is ki kell venni a veséjét...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172479) bigmasterg válasza Seicento1960 (#172476) üzenetére


bigmasterg
addikt

A levegő is rossz, mert oxidálja a szervezetet. ;)

(#172480) Woodslave válasza aelod (#172478) üzenetére


Woodslave
nagyúr

egyébként nem lehet semmit kizárni (nem Plumbás esete azt hagyom) lehet hogy a bcaa meg leucin miatt lesz az ember rákos, meg nem eszünk elég kollagént stb.

Csak én abból indulok ki mit tudok megtenni. Nem fogok marha kollagén peptidet inni mert a saját oldalukon azt írják ez a legjobb, meg körömpörköltet se. Nem tudnék vega se lenni ketózni se fogok stb. Ha emiatt hamarabb halok meg akkor így jártam sajnos. Szerintem ennek jelentős része amúgy is genetika. Nyilván lehet ésszerű keretek között csökkenteni a rizikó faktorokat de kinek milyen életmód fér úgymond bele egy "hipotetikus" dolog - mert ugye abban egyetértünk tudományosan széles körben azért ez nem alap tézis - miatt.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172481) aelod válasza Woodslave (#172480) üzenetére


aelod
veterán

Nem lehet így élni, hogy azon stresszelsz mitől leszel beteg. Nyilván próbálsz minden olyan felesleges rizikófaktort elkerülni amit el TUDSZ kerülni és kb. ennyi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172482) Stef@N


Stef@N
tag

Sziasztok,

mielőtt orvoshoz fordulnék, kérdeznék - hátha járt már valaki hasonló cipőben.

Egy hete húzodzkodás közben bal bicepszem belső, váll alatti részén hirtelen fájdalom lépett fel ami nagyjából 4-5 napig meg is maradt emelő, bicepszet terhelő karmozgátás közben. Némi diclofenac kenőcs és Artho Guard felhasználását követően a fájdalom teljesen elmúlt a teljes mozgástartományban. 2 nap "tünetmentességen" felbuzdulva, tegnap újra neki álltam volna edzeni, mintha mi sem történt volna és az első egykezes bicepgyakorlat során, ugyanazon a pontot egy-egy pattanó hangot hallottam, mérsékelt fájdalommal kísérve. A netet felturva, nálam nem jelentkezett sem deformitás, sem duzzanat, véraláfutás, viszont a hónalj és a váll között benyomva nyomásérzékeny a terület. Lehet ez ínszakadás? Vagy csak részleges? Mennyi idő lehet ilyen esetben a teljes regenerálódás? Köszönöm aki elolvasta és netán válaszol :)

(#172483) Dreadloord válasza Stef@N (#172482) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Valószínűleg túltelheted picit, és meghúzódott. 2 hétig csak apránként és fokozatosan mozgasd át, plusz gyulladás csökkentő krém, és utána valszeg már kezdheted újra terhelni nagyobb súlyokkal szép fokozatosan.

Ha bevérzik vagy dudorodik, vagy rendszeresen pattog, akkor viszont irány a traumatólógus.

[ Szerkesztve ]

(#172484) aleister válasza Seicento1960 (#172462) üzenetére


aleister
veterán

Na elolvastam én is ezt a kis eszmefuttatást. Azt tudni kell, hogy egy videójában Bence kifejezetten kiemeli a valin kedvező tulajdonságát az izomszövet épülés vonatkozásában. Ezek fényében a BCAA, mint potenciális rákkeltő kb olyan, mintha azt írta volna, hogy a víz halált okozhat.
Minden bizonnyal szakmailag helytálló lehet, amit ír, ellenben konkrét mennyiségekről, számadatokról nem esik szó. Egyáltalán nem mindegy, hogy mennyi bevitt valin, milyen mértékben emeli az mTorc aktivitást, és ez milyen valószínűséggel okozhat daganatos megbetegedést. Arról sem esik pl szó, hogy ez milyen körülmények között jelent egyáltalán fenyegetést. Pl ha a súlyzós edzés hatással van az inzulinreakcióra, akkor az már önmagában csökkentheti az mTorc aktivitást. Könnyen meglehet, hogy még a bevitt plusz valinnal együtt is kedvezőbb lesz az élettani hatás, mint mondjuk egy vega, de nem sportoló ember esetében.

Nem szabad azt sem elfelejteni, hogy egy eladandó termék adatlapja alatt jelenik mindez meg. Innét akaratlanul is eszembe jut a dolog marketing jellege.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172485) aelod válasza Stef@N (#172482) üzenetére


aelod
veterán

Mindképpen menj el orvoshoz. Lehet meghúztad és rá is sérültél. Ezt így nehéz megállapítani nem vagyok szakember. Nezesd meg.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172487) aleister válasza Seicento1960 (#172486) üzenetére


aleister
veterán

Épp a napokban volt egy fruktóz-zsírosodás vitám. Nos, ha előtte látom ezt a videót, akkor lehet, hogy másképp érvelek. :)
No már mindegy. Jó pap holtig tanul. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172489) aleister válasza Seicento1960 (#172488) üzenetére


aleister
veterán

Igazából egyetlen dolgot tudtam pontatlanul. Abban a hitben voltam, hogy a gyümölcsök CH tartalma en bloc fruktóz. Ezzel szemben nagy átlagban elmondható, hogy kb fele arányban oszlik meg bennük a fruktóz és glükóz.
De ez az új infó minimálisan változtatja csak meg az akkori mondandóm konklúzióját.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172490) aelod válasza aleister (#172489) üzenetére


aelod
veterán

És mi lett volna az?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172491) aleister válasza aelod (#172490) üzenetére


aleister
veterán

Tekintve, hogy egy random gyümölcs fruktóztartama kb fele a benne lévő összes CH-nak, ezért az általam akkor mondott, lefekvés előtt büntetlenül elfogyasztható gyümölcs mennyiségnek a duplája ehető.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172492) aelod válasza aleister (#172491) üzenetére


aelod
veterán

Átlagosan az ember 30-40g fruktózt tud toleràlni. Ez a mennyiség annyi gyümölcsben van benne amit garantálom, hogy itt senki nem eszik meg.

Lefekvés előtt én pedig egyáltalán nem ajánlom a gyümölcs fogyasztását és nem a fruktóz tartalma miatt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172493) Madwe válasza aelod (#172492) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk lefekvés elott jobb mindenféle ch kerülése, ha lehet…

(#172494) aelod válasza Madwe (#172493) üzenetére


aelod
veterán

Ezt sem feltétlenül mondanám. Inkább úgy fogalmaznék, hogy cél függő és mennyivel előtte mert az meg relatív.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172495) Madwe válasza aelod (#172494) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jogos, bár én még extrém tömegeléskor is kerülöm, mert nem tudok elaludni tőle :W

(#172496) aleister válasza aelod (#172492) üzenetére


aleister
veterán

Ez ugye nemtől, rassztól, életkortól, aktivitástól függ. Nem olyan sok az a 30 g. Én simán megettem egy ültő helyemben egy üveg meggybefőttet tini koromban. A tescos 350 gramm töltőtömegű befőttben 17 g cukor van, ez összesen 59.5, aminek kb a fele fruktóz, azaz 29.75 g.
100 gramm mézben 40.2 g fruktóz. Szóval kb 75 gramm méz 30 g fruktózt tartalmaz. Ez egy torokfájós, mézes teázós napon összejön.
A mazsola 100 grammjában szintén van 36,5 gramm gyümölcscukor. A szárított fügében szintén majdnem ennyi. A gyümölcsszirupokban, szörpökben (nyilván a háziban) 30-50 gramm.
De van gyümölcscukor a zöldborsóban, paprikában, paradicsomban, különböző magvakban is. Csak nem olyan sok. De ettől még van.

Ne legyél olyan szűk látókörű, hogy kiszámolod, hogy kb 4 banánban van ennyi gyümölcscukor, és annyit úgysem eszel meg, hanem nézz egy sokkal életszerűbb példát! Beleraksz reggel a zabpehelybe 1 marék mazsolát, iszol egy pohár szörpöt vagy 3 dl 100%-os gyümölcslét, megeszel 1 almát/banánt/őszibarackot, ebédre meg mondjuk zöldborsófőzelék volt.
Aztán a lekvárról még nem is beszéltem.

De, ha végignézted a Seicento kolléga által linkelt videót, akkor tudod, hogy a fruktózt lebontó enzim véges mennyiségű. Nem tudom, hogy van -e erre kutatás, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy télen kevesebbet termel belőle a szervezet a gyümölcsérés szezonális jellege miatt. Ergo télen kevesebb fruktózzal birkózik csak meg a szervezet.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172497) aelod válasza aleister (#172496) üzenetére


aelod
veterán

Ez így van. A természet így oldotta meg. Nem hiába. Erről beszél Broderick is a dietgainz interjúban.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172498) aleister válasza aelod (#172497) üzenetére


aleister
veterán

No látod.
A lényeg, hogy nem olyan nehéz elérni a napi feldolgozható fruktóz mennyiségét szvsz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172499) aelod válasza aleister (#172498) üzenetére


aelod
veterán

Mondjuk itt ha súlyos edzés, fogyás és izmosodás, testépítés esetleg a cél akkor erre figyel az ember, hogy az általad leírtakat ne egye össze egy nap :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172500) aleister válasza aelod (#172499) üzenetére


aleister
veterán

Persze, de az eredeti kérdező FB-n annyit "sportolt" össz-vissz, hogy elkezdett fizikai munkát végezni. :)
Saját bevallása szerint már látta magán 1 hónap munka után az izmot, és fogyott is egy csomót. Ezen felbuzdulva elkezdte megírni a saját táplálkozástudományi téziseit, amik némileg szembementek a jelenleg elfogadottakkal. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.