Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171851) bigmasterg válasza aleister (#171844) üzenetére


bigmasterg
addikt

" nem kell rögtön a " progresszív súlyzós edzés kell"-t lökni mindegyik lány betévedőnek,"

Ahogy amúgy nem kell minden fogyni / izmosodni kívánó férfinak sem ezt csinálni, de ahogyan te is írtad a gyúrós topicban vagyunk és ez a leghatékonyabb módja a dolognak.

(#171852) aelod válasza aleister (#171844) üzenetére


aelod
veterán

Erre vannak direkt női sportok, gyakorlatok, ahol ráadásul még csak le sem sérülhet

Női izom női gyakorlatot követel? LoL

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171853) Madwe válasza aleister (#171844) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyébként a súlyzős edzéseknél a nők 0.6% sérül le - férfiaknál ez nem meglepő módon 4.5%, az a rohadt ego :) [link]
eleve furán olvastam h szerinted a nők hajlamosabbak túlesni a ló túlsó oldalára s túl sok izmot magukra tenni… wtf. Eleve a nők sokkal kisebb % gyúr, belőlük a legnagyobb hányad meg kb alig meri növelni a súlyokat. Ráadásul testojuk sincs vmi sok, nehezebben jön rájuk izom eleve. Az, hogy neked jobban szúrja a szemed egy izmos nő az más dolog (s meg is értem) de azért ilyet ne mondjunk már h a nők hajlamosabbak jobban kibaszni magukat. Mert ez netto baromság :)

[ Szerkesztve ]

(#171854) aleister válasza aelod (#171852) üzenetére


aleister
veterán

Nem tudom eldönteni, hogy értelmezési problémáid vannak, vagy kötekszel. :)
Megnézted a linkelt Kálmán Csillás videót? A 9 POPSI gyakorlatról. Kezded már kapizsgálni, hogy mit jelent a női gyakorlat, illetve a női sport?
Nem azt mondtam, hogy ha egy nő nagy bicepszet akarna, akkor ne koncentrált bicepszedzést csináljon. De itt nem ez volt a cél. Maga a kérdező is megírta, hogy igen, "női" izmokról van szó, tehát fenék, comb.

bigmasterg
Te fogyni kívánó férfiaknak a testépítést ajánlanád, mint "leghatékonyabb mód"? :)

Madwe
Nem a túl sok izomépítéssel esnek át a nők jellemzően a ló túloldalára, hanem a diétával, és az alacsonyabb TZS miatt az az izommenyiség sem nőies már, ami rajtuk van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171855) aelod válasza aleister (#171854) üzenetére


aelod
veterán

Nem kötekszem csak fennakadtam a szamárságon amit összehordtál. Az izom az csak izom. Nincs olyan, hogy női izom. A kérdező izmosodásról kérdezett :A cél némi izomépítés, illetve további zsírégetés. Ennek a legjobb módja (vitathatatlanul) a súlyzós edzés (de nyilván lehet funkcionális edzéssel is szép eredményeket elérni). Abban igazad van, hogy a nőknek hangsúlyosabb szerepet kell kapnia a farizomnak és a lábaknak de az emberi test és vázizomzat komplex dolog. Nem lehet egyből 9 féle farizom gyakorlatot ajánlani egy kezdőnek ha nincs tisztában az alapokkal. Egyensúly kell, hogy ne okozzon a későbbiekben tartás problémákat (csípő billenés) egy nagyon domináns farizom ahhoz pedig mást is edzeni kell. Ugyanúgy felső testet is core izmokat, mindent is. Kezded már kapizsgálni? ;)

Megnézted a linkelt Kálmán Csillás videót? A 9 POPSI gyakorlatról. Kezded már kapizsgálni, hogy mit jelent a női gyakorlat, illetve a női sport?

Nem nem néztem meg mert pontosan tudom ki az a Kálmán Csilla (az étrendjeit hagyjuk is inkább...) és azt is, hogy milyen gyakorlatok vannak farizomra. :DDD

De mielőtt félreértenél nem támadni akarlak. :N

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171856) aleister válasza aelod (#171855) üzenetére


aleister
veterán

Nade a "női izom" fogalmát itt egyedül te említetted. Én gyakorlatokról beszéltem és/vagy olyan mozgásformákról (sport), amik olyan területeken edzik inkább a nőket és -ami a lényeg,- olyan mértékben, ami egy női sztereotípiának megfelel. Az atípusos lánykák meg csinálnak, amit akarnak, de a random betévedőnek a céljai és előélete ismerete nélkül odavágni, hogy "A csajoknak is ugyanúgy progresszív súlyzós edzés kell." butaság.
Hozzátenném, nem hogy a nőknek, a férfiak sem feltétlenül a BB az üdvös választás. Egy streetes fizikum sokkal atletikusabb, arányosabb tud lenni sok esetben, de hát nyilván itt ez a kijelentés is szentségtörésnek minősül.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171857) aelod válasza aleister (#171856) üzenetére


aelod
veterán

Maga a kérdező is megírta, hogy igen, "női" izmokról van szó, tehát fenék, comb. :U

Az meg, hogy kinek mi tetszik az tök lényegtelen itt.

de a random betévedőnek a céljai és előélete ismerete nélkül odavágni, hogy "A csajoknak is ugyanúgy progresszív súlyzós edzés kell." butaság.

Izmosodni akart az illető és egy gyúrós topikban tette fel a kérdést. Naná, hogy súlyzós edzés/edzőtermi edzés válasz lesz a prioritás.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171858) aleister válasza aelod (#171857) üzenetére


aleister
veterán

Nézd meg az időrendiséget, kérlek. :)

2021-10-25 22:26:04: brembo: A "nőies" izmokra gondolt, igen (felhívnám a figyelmed az idézőjelre)
2021-10-26 08:25:27: Aelod: Női izom.
2021-10-26 10:39:46: aleister: Maga a kérdező is megírta, hogy igen, "női" izmokról van szó (felhívnám a figyelmed az idézőjelre)

Szóval te említetted először, idézőjelek nélkül, ami a non-verbális kommuikációban azt jelenti, hogy szó szerint értetted. Én is idézőjelek között használtam, utalva a kérdező által is deklarált (fenék, comb) izomcsoportokra, melyeket a hölgyek leginkább szeretnek edzeni.
Egyáltalán nem arról volt szó, ahogy te értetted, mely szerint van külön női és férfi izom, tehát szimplán félreértettél.
A csavar a történetben pedig az, hogy egy 2004-es tanulmány szerint igen is van női izom. :)

Remélem ezzel lezárhatjuk ezt a tök meddő, javarészt félreértelmezésből adódó vitát. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171859) aelod válasza aleister (#171858) üzenetére


aelod
veterán

Ott a LoL mögötte. Mindegy.

Pörgettük a topikot legalább. :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171860) aleister válasza aelod (#171859) üzenetére


aleister
veterán

Jah. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171861) bigmasterg válasza aleister (#171854) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Te fogyni kívánó férfiaknak a testépítést ajánlanád, mint "leghatékonyabb mód"?"
Fogyni kalóriadeficittel lehet, pont.
Ha izmosodni akar valaki, akkor igen.

De leginkább az összetett alapgyakorlatokat ajánlanám mindenkinek.
Nyilván csak ha a megfelelő szinten van már az ember és képes jól végrehajtani őket.

és hidd el, egy csaj aki jól tud, jó súlyokkal felhúzni és guggolni, sokkal előrébb lesz, mint aki "9 POPSI gyakorlatot" megcsinál egy edzésen, de nincs meg a core stabilitása, olyan kötött hogy nem tud értelmesen leguggolni és az ülőmunka miatt a lapockái és vállai előre vannak csúszva.

(#171862) DamianB válasza Radnix (#171761) üzenetére


DamianB
őstag

Elég sok fülest kipróbáltam jbl flow ami nagyon bevált most jött ki az újabb változata .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#171863) aelod válasza bigmasterg (#171861) üzenetére


aelod
veterán

Erre utaltam én is. Közben meg lesz neki egy gyönyörű lumbális lordozisa.

egy csaj aki jól tud, jó súlyokkal felhúzni és guggolni, sokkal előrébb férfiasabb lesz ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171864) r3dsnake válasza Radnix (#171761) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Airpods Pro tökéletes edzéshez. 2 óra alatt egyszer se kellett megigazítanom, még kardio közben sem. Plusz elnyomja a terem zenéit. :D

(#171865) benfolds válasza aleister (#171856) üzenetére


benfolds
őstag

én abszolút adom, amit mondasz, de szerintem a többiek is értik, csak ez a gyúrós topik, menni kell a fősodorral, a "tényekkel" nem érdemes vitatkozni. :U minden sport egy picit más testalkatot eredményez, ez nyilvánvaló (team magas- és rúdugró csajok). 10-ből 9 férfi szerintem nem a konditerembe küldené a nőjét, ha azt szeretné, hogy jó alakja legyen, mert megjelenik a lelki szemeik előtt egy ilyen szétszikkadt csaj "férfias" izmokkal. ami persze szintén baromság, mert max. a versenyző csajok fognak úgy kinézni, egy konditeremben hetente háromszor picit megizzadó csaj biztos, hogy nem (azt feltételezve, hogy nem azért jár le, hogy a jessica buettner babérjaira törjön, hanem csak formás idomokat akar.) szóval megfelelhet a célnak akár a gyúrás is, de tényleg, tegye fel a kezét az, aki konditerembe küldené a csaját. az egy macsó közeg, tele egoista, narcisztikus stb. fasszal. menjen el szépen jógázni, fusson, röplabdázzon, csinálja azt, amit szeret, tök mindegy. de a konditermet lehetőleg kerülje el. :U

(#171867) bigmasterg válasza benfolds (#171865) üzenetére


bigmasterg
addikt

"tegye fel a kezét az, aki konditerembe küldené a csaját."

Jelen.
Mondjuk eleve konditeremben ismerkedtünk meg.

(#171868) aleister válasza benfolds (#171865) üzenetére


aleister
veterán

:R

Nálunk a melóhelyen, 16:00 után minden nap van valami csajos dolog a tornateremben. Zumba, aerobik, joga, stb. Fenemód párductestű némberek fordulnak ott meg. A konditerem innét nyílik. Soha, egyik lány sem jött súlyokat emelgetni, pedig ugyanúgy ingyenes lenne nekik az is.

Ez persze egy komoly vitában nem érv. Viszont nem ismerjük az előéletüket sem. Simán lehet, hogy kipróbálták a konditermet, és nem jött be nekik. Ráadásul a rendőrségről van szó. Van egy rakat járőrcsaj. Egyrészt tőlük elvárható lenne a megfelelő fizikai erő, másrészt van köztük pár nem tipikusan "lányos" mentalitású.
Tök mindegy, kár ezen agyalni, mert úgysem lehet megmondani a monitor ezen oldaláról, hogy mi van a háttérben. Innét kezdve maradnak a tények, hogy a csajok ugrálnak kint, mi súlyzózunk bent.
Biztos nem tudják ezek a fehérnépek, hogy mi nekik a jó. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171869) Madwe válasza aleister (#171868) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom, az a terem ahova járok 30% kb nő. Ráadásul a legtöbb eléggé irigylésre méltó, nőiesen fitt s kellően de nem túl izmos ott ahol egy nőnek illik izmosnak lennie. Sok versenyző csaj is jár oda, s azért bennük sincs semmi kivetnivaló - ég és föld őket élőben látni normál állapotban meg instán leszálkásítva kifestve bevilágítva, mert pl insta alapján egyáltalán nem nőisesek. Míg élőben egyébként igencsak rendben vannak, szerintem akik fentebb panaszkodtak h nőknek ez nem való azok se találnának bennük semmi kivetnivalót...

[ Szerkesztve ]

(#171871) aleister válasza Bocsok (#171870) üzenetére


aleister
veterán

Ez gondolom nekem jött volna. :)

Nos, előfordul az is. :)
Egy ideálisan működő világban nem feltétlenül kell egy rendőrnek nagydarabnak és fegyveresnek lenni (lásd régen a Bobby-k Angliában), de ez erősen kultúra függő. Itt a Balkánon azért jó, ha van kiállása egy rendőrnek, legalábbis egy közrendesnek mindenképp, na meg ugye egy mektásnak.
Többek között ezért is biztosított itt az edzés.

Madwe:
A lányok (fiúk is) sokszor nem feltétlenül sportból járnak terembe, hanem mert trendi. Főleg egy új gym megnyitásakor. De írtam is, hogy az ivararány nem érv, csak érdekességképp említettem.
Feltételezem nagyvárosban élsz, ha tippelnem kéne BP-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171873) aleister válasza Bocsok (#171872) üzenetére


aleister
veterán

No problem! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171874) Dinter válasza aleister (#171873) üzenetére


Dinter
addikt

Bocsi, nem válasz akart lenni.
Fáj a térdem, nem tudom, hogy focitól vagy guggolástól. Gyakorlat közben és utána sem éreztem sosem fájdalmat. De foci közben volt egy kellemetlen érzés a térdemben, ami korábban nem. Aztán az egyik meccsen ahogy kifordítottam a lábam, éreztem egy hitetlen erős fájdalmat. Most akkor jelentkezik, ha teljesen kinyújtom a lábam vagy mélyen leguggolok, a térd alsó részén középen. Ez mi lehet és mit kéne vele csinálnom? 1 hét alatt nem sokat javult.

[ Szerkesztve ]

(#171876) DNReNTi válasza Dinter (#171874) üzenetére


DNReNTi
őstag

Velem kb hasonlo tortent februarban egy eses utan, igaz en hetekig ki sem tudtam nyujtani a labam teljesen leguggolni pedig a mai napig nem tudok. Hetekig santitottam, futni most sem tudok. :(

Ortopedia, rtg, ultrahang szukseg eseten. Menj minel hamarabb.
Nekem egy majdnem szalagszakadasom volt, begyulladt es megnyult az egyik oldalso szalag. 3 honapig szedtem gyogyszert ra. 10 honap telt el es meg most sem 100-as. A bal labam 5 centivel lett vekonyabb. Nem jatek, mindenkepp menj el dokihoz, ne vard hogy magatol jobb lesz - mint ahogy en tettem.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#171877) aelod válasza Dinter (#171874) üzenetére


aelod
veterán

térd alsó részén középen
Patella tendon sérülhetett talán. Mindenképp sportorvos. Addig valamilyen gyulladáscsökkentő kenőccsel "kezelheted".

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171878) Dinter válasza aelod (#171877) üzenetére


Dinter
addikt

Pontosítanám, inkább az alsó, belső széle, egyértelműen attól a mozdulattól tűnik, hogy a bal lábammal külsőztem.

Hát jó, akkor keresek egy orvost. :(

(#171879) aelod válasza Dinter (#171878) üzenetére


aelod
veterán

Azért írtam, hogy talán mert csak okoskodok :DDD . Mindenképpen :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171880) kexksz


kexksz
addikt

COVID utan hany napot hagytatok ki/erdemes kihagyni edzesbol? Maga a virus lefolyasa eleg lightos volt, kb mint egy megfazas.

(#171881) LLapy


LLapy
csendes tag

Ki milyen kalóriaszámolós appot/honlapot használ?
A többek által ajánlott myfitnesspal nem telepíthető a telómra(régi az Android)...
Yazio, Cronometer, esetleg Kalóriabázis?

Ha van olyan aki váltott valamelyikről leírná, hogy miért?
Olyan kellene aminek az adatbázisában itthon is kapható termékek is vannak.

zizé

(#171882) MADcat válasza LLapy (#171881) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Kalóriabázis. Csak ajánlani tudom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#171883) aleister válasza kexksz (#171880) üzenetére


aleister
veterán

Nekem még annyi sem volt (csak orrdugulás, szaglás/ízlés elvesztés). Kb 1 hét múlva mentem edződni. Köredzésnél a 2. sorozatnál picsa rosszul lettem. Ilyen vércukor leesős, erőtlenedős, hányingeres, "azonnal le kell ülnöm"-ös tünetegyüttes volt. Ez ment kb 1 hónapig. Utána már végig tudtam csinálni a 4-es sorozatokat, de éreztem, hogy még nem vagyok 100%-os.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171885) Dinter válasza Bocsok (#171884) üzenetére


Dinter
addikt

Undorító az íze és az állaga is. Ha jól emlékszem, turmixban, mandulatejjel keverve nem habzott és feloldódott. Miért választottad pont a tojást?

(#171887) Dinter válasza Bocsok (#171886) üzenetére


Dinter
addikt

Hacsak nincs valami bajod a whey-től, biztos nem használnék mást. Én tejfehérje-érzékeny vagyok, így szinte mindent kipróbáltam. Eddig a whey-eken kívül egyetlen fogyasztható, amit találtam, az az Amix Monster Beef.

(#171889) BÁ Nutrition válasza aelod (#171849) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

brit tudosok legujabb kutatasai alapjan van anabolikus ablak de nem olyan edzesmunka mellett ami testepitesre jellemzo lenne.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#171890) Janaboy


Janaboy
veterán

Pure goldnal van újabb kód a try packra: trynow20

Még nem rendeltem, bár a második packnal se annyira változatos már.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#171891) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#171889) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mod, nem neked ment

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#171892) benfolds válasza BÁ Nutrition (#171889) üzenetére


benfolds
őstag

hanem milyen edzésmunka mellett?

(#171893) stickrs válasza LLapy (#171881) üzenetére


stickrs
senior tag

Én a fatsecret-et használom.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171894) BÁ Nutrition válasza benfolds (#171892) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

vannak sportok ahol 10-14 edzesed van hetente. ott szamit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#171895) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Milyen edzéstervet ajánlotok olyan embernek aki " testnevelésből felmentett" kategória, ráadásul ízületi gondjai is vannak.

Az értelmes válaszokat köszönöm előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#171896) D1Rect válasza Predator2 (#171895) üzenetére


D1Rect
félisten

Nulláról az első 2 hónapban én csak annyit tűznék ki, hogy egyáltalán lemenjek a terembe heti 3x.
Próbálgatnám a gépeket, gyakorlatokat, hogy mi tetszik, mi az ami nem fáj.
Ha van olyan ismerősöd aki benne van, tuti, hogy szívesen segít megmutogatni az alapokat, ha nincs, akkor online minden gyakorlat fellelhető, hogy mi a helyes kivitelezés.

Ha jól megy az angol, akkor keresnék valami olyan kezdő edzéstervet, ahol videóval megmutogatják a kivitelezést.
Lehet magyarul is van ilyen.
A legfontosabb ebben az időszakban a szokás a kialakítása, hogy te innentől olyan ember vagy aki jár edzeni és ez be van illesztve az életedbe, mint a top prioritások egyike és nem lógod el az edzést, mert "most fáradt vagyok".

Sajnos lehet megint jön a covid és megjósolhatatlan, hogy milyen korlátozások lesznek.

(#171897) HussarF válasza BÁ Nutrition (#171889) üzenetére

Brit tudósok? ;]

(#171898) aelod válasza BÁ Nutrition (#171889) üzenetére


aelod
veterán

Olyan kontextusban nincs ahogy a gyúrós közbeszéd használja. Az az ablak 24- vagy akár 48 órán át is nyitva lehet.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171899) D1Rect válasza Janaboy (#171890) üzenetére


D1Rect
félisten

Ahogy nézem nincs is benne az ingyen szállítás, vagy én kattintgattam valamit félre és kiakasztottam belőle valahogy.

(#171900) Janaboy válasza D1Rect (#171899) üzenetére


Janaboy
veterán

Valóban nagyobb a kedvezmény de nem ingyenes a szállítás így 1590re jön ki.

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.