Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172101) n.gab válasza MADcat (#172098) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én a nassolnivalókhoz szoktam beírni.

(#172102) MADcat válasza tibcsi0407 (#172100) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Erre jutottam én is. :DDD De ezt fogom megvenni. Kalóriabázis drágább és bénább.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#172103) Janaboy válasza MADcat (#172102) üzenetére


Janaboy
veterán

Próbáld ki azért a myfitnesspalt (a 30 napos ingyenes premiummal) is, bár az drágább mint a Yazio, de nekem jobban működött mint a Yazio.
Bár tény csak rövid ideig használtam a Yaziot.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#172104) MADcat válasza Janaboy (#172103) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szkenner van, ismeri a magyar élelmiszereket?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#172105) Janaboy válasza MADcat (#172104) üzenetére


Janaboy
veterán

Van és igen.
Sőt ha angolra állítod a telot, kapsz recepteket, blog ötletek is.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#172106) n.gab válasza Janaboy (#172105) üzenetére


n.gab
aktív tag

Yazio-ban is vannak receptek.

(#172107) bigmasterg válasza Janaboy (#172103) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én el voltam az ingyenes verzióval is.
Kalóriát és makrókat az is írja, scannalés működik és saját kaját, vagy receptet is létre lehet hozni benne.

(#172108) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Múltkor láttam a Tescoba ilyen szòjás salátát, vagy minek csúfolták, megnéztem egész magas volt a fehérje tartalma, nem mertem megvenni , mert nem tudom hogy most ártalmas vagy nem?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172109) aelod válasza Dazsar (#172108) üzenetére


aelod
veterán

Hallottam már olyant, hogy valaki megvette és belehalt ;] :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172110) Dazsar válasza aelod (#172109) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Az ára miatt biztosan. Vissza is raktam :DD.
Utána néztem, google a jó barátom. Britek megmondták hogy nem lesz gond. Tán akkor beiktatom diéta mellé.
Vissza olvastam most a hozzá szolásom, nem a fehérje miatt aggódtam, hanem mert hogy szója. Férfiasság stb.

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172111) aleister válasza Bocsok (#172099) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem félreértetted ezeknek a videóknak a mondanivalóját. Egyrészt a kijelentésed ("kalciumot sem ajánlott fogyasztani mert káros az egészségre"), azért nem igaz, mert a változatos étrenddel együtt elég sok kalciumot fogsz bevinni. Ha csak nem mekis kaján élsz, akkor kb kikerülhetetlen, hogy valamennyi kalciumot fogyassz.
Amire te gondolhattál, hogy direkt, plusz kalciumot bevinni, főképp mesterséges formában az esetek nagy részében felesleges (még akkor sem feltétlenül káros).

Másrészt nem a kalcium a mumus önmagában, hanem a kalcium kis felszívódása, és az ebből adódó nem kívánt helyeken való lerakódása. Ez pedig a D és K vitamin hiány miatt van.

Megnéztem az elmúlt pár labor leletem. 2.4-2.45 körüli volt a kalcium szintem (2.2 < x < 2.65 az elvárt tartomány). Mindezt úgy, hogy minden nap tejjel eszem a zabpelyhet, elég sajtos vagyok és a konzerv halakat gerinccel együtt fogyasztom pár naponta. Szóval összességében természetes forrásból sokat vihetek be napi szinten, mégis a referencia tartománynak a felénél vagyok (gondolom ezt lehet ideálisnak nevezni). Feltehetően azért, mert D vitamint rendszeresen fogyasztok (a K vitaminokról nem tudok). Még az én esetemben sem lesz káros az esetlegesen pluszban bevitt kalcium, főként nem a szutyok kaján élőknek. A lényeg, hogy rendben legyen mellette a D és K vitamin bevitel.

És amiről nem szól egyik általad linkelt videó sem, hogy a túlzott fehérje bevitel fokozzák a szervezet kalcium ürítését. Márpedig, ha valahol, a testépítésben bőven előfordul az értelmetlen és túlzó proteinbevitel. A jó hír, hogy ez a kalcium "vesztés" nem érinti a csontok egészségét, nem azokból vonja ki a Ca-t.

Összességében az, amit írtál, hogy "kalciumot sem ajánlott fogyasztani mert káros az egészségre" nem igaz. El kell menni egy laborvizsgálatra, és meg kell nézni a Ca szintet. Ez alapján kell mindenkink egyénileg eldöntenie, hogy az ő esetében szükség van-e az étrenden, vitaminbevitelen változtatni, vagy sem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172113) tibcsi0407 válasza MADcat (#172102) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kb 2 éve használom, szerintem tökéletes. Előfizetés is megéri, mert az asszony tud böngészni a receptek között. Nekem elég lenne a csirke és a rizs is. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#172114) benfolds


benfolds
őstag

a szakértőbb szeműeket kérdezem, hogy a szoboszlait is megtolták vajon egy kis növivel? (annak idején messi is kapott) csak a csontos arszerkezet miatt "gyanús".

(#172115) flash-


flash-
veterán

markolaterősítők:

Heavy Grip marokerősítőről mi a véleményetek?egy blogon eléggé lehúzzák,

nekem eddig az állítható 20-40kg volt, azzal a max nehézségi fokon egy sorozatban kb 15x
tudtam összenyomni pár év után megint megadta magát

heavy grip ből 250 lbs-est rendeltem, szerintetek? a gyakorlatban mennyire lesz nekem jó? és mennyire bírja?
Captain of Crush-t dicsőiti mindneki de itthon sehol sem lehet kapni senki sem foglalkozik az árusításával-továbbadásával?
vagy egy a HG is heti 2-3 alkalomra azért használható pár évig?

illetve van olyan egykezes súlyzós gyakorlat amivel még tényleg elég jól lehet erősíteni a szorítóerőt?

illetve az mitől függ hogy a tenyér mennyire erős? ujjaimon érzem már hogy valóban erősődtek, vastagodtak de a tenyerem nem az igazi, az miért van hogy sok emberrel kezet fogok életébe nem edzett de olyan vastag erős a tenyere hogy úgy érzem kisfiú kezem van pedig már annyira nem csak hozzá képest :U ez valóban genetika nem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172116) aelod válasza flash- (#172115) üzenetére


aelod
veterán

illetve van olyan egykezes súlyzós gyakorlat amivel még tényleg elég jól lehet erősíteni a szorítóerőt?

Van. A lehető legnagyobb súlyzót tartsd ameddig bírod. Vagy pinch grip tárcsával nincs annál jobb.
Esetleg ez

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172117) t256 válasza benfolds (#172114) üzenetére


t256
őstag

Nem kizárt. Azt tudom, hogy mostanában adnak a fizikumra is. Nem is olyan régen a Svéd válogatottal játszott több meccset a magyar válogatott. Ugyanabban a selejtezô csoportban voltunk. A legtöbbször alùl maradtunk. Nem csak azért mert Ibra mindig gòlt tudott rùgni és sokkal jobb focit játszanak a mieinknél, de sokkal jobb a fizikumuk. A test-test elleni harcokban esélyünk sem volt, mert a svédek nagyobbak, izmosabbak.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#172118) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Ki milyen sport multivitamint ajánl?
Réges-rég a Scitec Mega Daily One volt a kedvencem, de megvágták a hatóanyag tartalmát és bejött a köztudatba a Myprotein, akkor átpártoltam Alpha Men-re.
Most nézem, hogy annak meg mostanában brutálisan megkurtították főleg a B vitamin tartalmát...
Mit érdemes akkor venni aktuálisan?

(#172119) aleister válasza raven12 (#172118) üzenetére


aleister
veterán

Én is a Mega Napi Egyet szoktam szedni. Miben vágták meg? Szerintem még mindig a legjobb ár/érték arányban.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172120) Xelo válasza raven12 (#172118) üzenetére


Xelo
addikt

olimp vita-min sport szerintem magasan a legjobb osszetevok minoseget tekintve ar/ertekben. 60szem de 30napra eleg, egy vitamin es egy asvanyi anyag kapszula kell belole naponta [link].

(#172121) D1Rect válasza raven12 (#172118) üzenetére


D1Rect
félisten

Én eddig magamnak szedtem össze a vitamin kombót, pár hete kipróbáltam a prémium erős Lenkei packot és azt tolom meg c, d, ginko, porcvédő, chrome kiegészítéssel.

(#172122) bigmasterg válasza flash- (#172115) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amiket Előd írt, plusz nehéz felhúzások, felhúzás variációk és cipelések sima double overhand grip-el.

(#172123) Pocee válasza bigmasterg (#172122) üzenetére


Pocee
senior tag

Unokatesóm súlyemelő volt a 80as években,ő azt mondta vagy kétliteres flakont szorítsak az oldalánál fogva amíg bírom vagy 5 literes dunsztos üveget a szájánal tele vízzel ha a 2literes már könnyű lenne és karcsú a pénztárca :DDD

Mr.Brightside

(#172124) TomDeNemm válasza raven12 (#172118) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Vitaking Multi Plus Profi-t vettem pár hete, jelenleg 20% kedvezmény van rá shop.builderen :O a másik változata a Multi Basic, az is simán jó szerintem

(#172125) Nagymedvefia


Nagymedvefia
újonc

Fehérjét vennék a héten,két termék között vacillálok.
[link]
[link] ennek valamivel alacsonyabb a fehérjetartalma.
Valakinek van tapasztalata e két termékkel kapcsolatban ?
:R

(#172126) Dottorei válasza Nagymedvefia (#172125) üzenetére


Dottorei
tag

egyértelműen az Optimum (tejcsoki pl), nem tiszta izolátum de úgy is veri minőségre. A Gold is elmegy kb mint a gymbeam izolátuma csak ízre jobb.

[ Szerkesztve ]

(#172127) aleister válasza Nagymedvefia (#172125) üzenetére


aleister
veterán

Btw direkt akarsz izolátumot? Nem elég a sima tejsavó koncentrátum? Jóval olcsóbban kijönnél, és hobbi szinten tök mindegy melyiket eszed.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172128) Nagymedvefia válasza Dottorei (#172126) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Vagy még ez is képpe kerülhet [link]
Az Optimum Nutrition-ról Én is sok jót olvastam(régóta a piacon van, minőségi,sokszoros termékgyőztes fehérjéket készít stb...) ha csak nem reklámfogás akkor meggyőző.
Kösz a segítséget.

#172127aleister
Neked is köszi !
Talán az izolátumnak van a legmagasabb fehérjeszázaléka.100g/85g
Ha ez számít valamit.
Az izolátum még olcsóbb is :F 14.990 Ft, az Optimum pedig 16 990 Ft

(#172129) Woodslave válasza Nagymedvefia (#172128) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kilós árát nézd meg inkább :U

Fehérje %-nak persze lehet jelentősége. Gondolom a kajád annyira fullos hogy az fog számítani hogy 80 vagy 85%-os a fehérje. :D

természetesen mind a kettő minőségi cucc szóval egyikkel se jársz rosszul max anyagilag a sima puregold koncentrátumhoz képest.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172130) aleister válasza Nagymedvefia (#172128) üzenetére


aleister
veterán

Igen. Az általad linkelt két termék közül a tiszta izolátum az olcsóbb, a keverttel szemben, de leginkább azért, mert ez utóbbi alapban jobb minőségű fehérjét használ. Kicsit olyan ez, mintha veszel egy full extrás Dáciát, és csodálkozol, hogy még így is olcsóbb, mint egy fapados Merci. :)
De van a piacon egy rakat másik termék is. Koncentrátumot már kapni 3800-4100 Ft/kg-tól. Az izolátumok drágábbak. 7000 körül indulnak, de a töbiek majd kijavítanak, mert én nemigen veszek ilyeneket.

"Talán az izolátumnak van a legmagasabb fehérjeszázaléka."
Való igaz, de hobbi szinten ennek nem lesz effektív haszna. Pl, ha tejjel iszod, vagy teszed bele a dextrózt, akkor már borul minden érték. Ha versenyző vagy, diétázol, simán vízzel iszod a fehérjét, akkor lehet, hogy profitálsz belőle, de hobbi szinten inkább költsd a különbözetből fennmaradó összeget túróra vagy kreatinra. Előrébb leszel velük.

Egyébként a legfontosabb különbségnek a két fehérjetípus között én inkább a biológiai értéket (felszívódási sebesség/hasznosulás) említeném, de ezektől sem lett erősebb még senki sem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172131) Nagymedvefia válasza Woodslave (#172129) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Nagyjából egy árban van 7.495,00 Ft/kg ill. 7 474,70 Ft/kg

Maradok a Optimum Nutrition -nál.
Meggyőztetek :D !

#172130aleister
Túlragozom,tudom.
A fehérje az fehérje.Ha nem válik be,akkor váltok.
Te nem is használsz fehérje kiegészítőt ?

(#172132) Pocee válasza Nagymedvefia (#172131) üzenetére


Pocee
senior tag

5 éve optimumot használok,látszani nem látszik rajtam ,de jó az íze és mire beleöntöm a 3 deci vizet szinte eloldódott, kettőt csapok a shaken és ihatom összeállt csomók nélkül.
Más gyártó termékével nincs tapasztalatom,de a haverom natúr myoroteint használ velem egyidőben és ő kínlódik vele, hozzám képest.

Mr.Brightside

(#172133) Nagymedvefia válasza Pocee (#172132) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Menjél el mellette edzeni,talán meg fog látszani ;]
Persze csak humorizálok,köszi a tapasztalatot,meg is rendeltem az ON-t !
:R

(#172134) TomDeNemm válasza Nagymedvefia (#172133) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Király Laci beszélt róla nem rég, mikor még nyomta a Road to Olympia videókat ,hogy nem érti miért isznak az emberek izolátumot, ha a tejsavó finomabb és olcsóbb :DDD :(

(#172135) Nagymedvefia válasza TomDeNemm (#172134) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

(#172136) TomDeNemm válasza Nagymedvefia (#172135) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=N9mGiMM2130
9:30-nál kezd beszélni a témáról

(#172137) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

tejsavó koncentrátum a szó amit kerestem :D

(#172138) Nagymedvefia válasza TomDeNemm (#172136) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Hát ez a fazon sem csak az izolátumtól ekkora ;]
Nyilván a kémia abban is segít,hogy minél több fehérje tudjon hasznosulni.De ahogy mondja: csak szigorúan edzői utasításra ! :D

(#172139) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok olyan webshop-ot vagy magánszemélyt ahol jó áron lehetne férfi olimpiai rúdat venni?

(#172140) HussarF válasza Woodslave (#172129) üzenetére

Na milyen lett a fehérje, amit a múltkor bepróbáltál? Bejött?

(#172141) Woodslave válasza HussarF (#172140) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem egy kulináris élmény. Arra lehet jó hogyha vki az öltözőben lehuzza. De enni zabbal nem finom.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172142) aelod válasza Woodslave (#172141) üzenetére


aelod
veterán

Arra lehet jó hogyha vki az öltözőben lehuzza a wcn ? :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172143) Woodslave válasza aelod (#172142) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az talán túlzás. :D Ahogy nagyanyám mondta egyszer meg lehet inni ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172144) Nagymedvefia válasza Woodslave (#172141) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Elrontja a zab,nem ?

(#172145) aleister válasza Nagymedvefia (#172131) üzenetére


aleister
veterán

Dehogynem. :)
Nem tudnám magam hosszabb távon rávenni az edzésre, ha nincs utána jutalomturmix. :)

Az izolátumokra írtam, hogy nem veszem őket. A Shop Builderes rendeléseimben mindig kapok ajándék termékmintákat, és valóban jók, de ár/értékben a koncentrátummal szvsz jobban jársz.

Ha nagyon rongyrázni akar az ember, akkor meg ott hidrolátum. Na annak 10k kilója. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172146) Nagymedvefia válasza aleister (#172145) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Maradok a sima koncentrátumnál. :R

(#172147) aleister válasza Nagymedvefia (#172146) üzenetére


aleister
veterán

:)
Oks.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172148) LLapy válasza n.gab (#172139) üzenetére


LLapy
csendes tag

Attól is függ, mire használnád(erőemelő/súlyemelő/body), pl.: fontos-e, hogy minél szabványosabb legyen?
Lehet még érdekes a csapágyazás, a rugalmasság, a hossz.
Ez pl.: egy jó videó a különbségekről: [link]

Ha csak valamilyen általános rudat vennél, akkor majdnem mindegy. Nekem is az volt sok éve és az első rudam kb. ilyen decathlon/insportline kategóriás legalja volt....
De azóta is megvan, nem tört ketté.... :))

zizé

(#172149) DNReNTi


DNReNTi
őstag

GymBeam csak nalam van lefove, vagy nalatok is kakao?
Egesz nap probalkoztam megrendelni par akcios cuccot az asszonynak, minden alkalommal meghal az oldal valamelyik lepesnel. Most jellemzoen akkor, amikor fizetnek. :(((

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172150) Nagymedvefia válasza DNReNTi (#172149) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Nem csak a GymBeam oldala sz@rarakodik,konkrétan elment a net.Nálunk legalább is.
De már helyreállt. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.