Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172151) bigmasterg válasza n.gab (#172139) üzenetére


bigmasterg
addikt

Nekem ilyen van (bár most látom, hogy épp elfogyott).
Nyilván minden relatív, de szerintem ez kifejezetten jó volt ár/értkék arányban.
Talán a rendes elekio erőemelő verseny rúd ami jobb kicsit, de a sima (300 ezres) eleiko training rudaknál ez nekem sokkal jobban bejött.
A termekben lévő ilyen-olyan "testépítő" rudakat meg össze sem lehet hasonlítani minőségben. (Recézettség mélysége, rúd merevsége, minimális spin).
De ez pl olimpia súlyemeléshez nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#172152) n.gab válasza LLapy (#172148) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszi a videót.
Súlyemelésre kell.
Járok heti 2x edzőterembe. Otthon szeretnék egy 3. edzést beiktatni.
Ami bent van az 220cm 20kg. Valami olyasmit szeretnék venni.

#172151 bigmasterg
Köszi! Ez nagyon szuper. Csak kicsit olcsóbbra gondoltam.
Nagyon alapszinten vagyok. Gyakorlatok begyakorlására szeretnék otthoni környezetbe rámenni.
Ezek az olcsóbb rudak ilyen célra megfelelőek lehetnek?
Látom 40 körül.

(#172153) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
A köldök felett 1 cm- és köldöksérv néha kidudorodik, néha pedig nem. Nem jár fájdalommal, kellemetlen érzéssel.
Milyen hasizom erősítő gyakorlat végezhető, valamint melyek nem? Mik a tanácsaitok?

(#172154) marked one94 válasza ginola (#172153) üzenetére


marked one94
őstag

Kérdezz meg egy gyógytornászt.

You'll Never Walk Alone

(#172155) flash- válasza TomDeNemm (#172136) üzenetére


flash-
veterán

"
A peptid kiegészítők, vagy ha úgy tetszik hidrolizátumok olyan fehérje „származékok” amiket enzimekkel előre emésztettek, így nem hosszú aminosav láncokat, hanem di- és tripeptideket tartalmaznak. A belünkben található di- és tripeptid transzporterek hatalmas kapacitással bírnak, és sokkal gyorsabban képesek ezeket a peptideket felvenni, mint az aminosav transzporterek a szabad aminosavakat. Nem mellesleg a peptideket emészteni se kell, nem úgy, mint a fehérjéket. Ezek alapján a következő felszívódási sebességbeli különbségeket lesznek: a tejsavó fehérje fogyasztása után a vér aminosav koncentrációja kb. 45-60 percen belül éri el a maximumot, aminosavak esetén a maximum kb. 30 perc múlva jelenik meg, a hidrolizátumok még ennél is gyorsabb felszívódással rendelkeznek.[4-6]
Emellett azonban a hidrolizátumok jelentősen megnövekedett inzulin elválasztást okoznak, ami – mint láttuk – fontos edzés után.[5]"

[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172156) aelod válasza flash- (#172155) üzenetére


aelod
veterán

Szénhidrát forrás: magas glikémiás indexszel, kb. 0,8-1 g / testsúly kilogramm. Dextrose vagy maltodextrin tökéletes.

Kulináris "élmény" lehet egy 90 kilós emberkének a testsúlyával megegyező mennyiségű szőlőcukrot magába túrnia edzés után. Nem is beszélve arról, hogy az így megemelkedett inzulin válasznak egy edzegető emberkénél mérhető előnye szinte a nullával egyenlő..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172157) aleister válasza aelod (#172156) üzenetére


aleister
veterán

Uh! Ez az 1 g tskg-ként elég brutál. BB-n a 0.5 g-t erőltették, de az is halál szvsz. Én 10-20 g-t szoktam a turmixba tenni 80 kilósan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172158) bigmasterg válasza aleister (#172157) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én meg nullát.
Sőt nem is iszok mindig közvetlenül edzés után fehérjét.
Még mindig tele van woodoozással, babonákkal, parasztvakítással és túlgondolással a testépítés, amit a tápkieg gyárak nyilván csak erősítenek.

(#172159) aleister válasza bigmasterg (#172158) üzenetére


aleister
veterán

Azt 40-80 kcal-t egyébként is be kell vinnem valahogy, akkor már élek a büntetlen édesség lehetőségével. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172160) aelod válasza bigmasterg (#172158) üzenetére


aelod
veterán

Szerencsére elég sok anyag elérhető amik kutatásokon alapulnak. Olyan embereket és oldalakat pedig ott kell hagyni akik bro sciencet tolnak.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172161) Nagymedvefia válasza bigmasterg (#172158) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Nem is kell ! Az ablak nyitva van sokáig ! (Nem is létezik)

#172159aleister
"Vitargók"helyett Én teszek a fehérjeturmixba egy kis banánt,vagy kakit ! Ez is jó lehet a ch pótlására talán,nem ?

[ Szerkesztve ]

(#172162) Woodslave válasza Nagymedvefia (#172161) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kakit azért ne annyira nem fontos ez a dolog :N

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172163) Nagymedvefia válasza Woodslave (#172162) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Datolyaszilva,pardon :R

[ Szerkesztve ]

(#172164) aleister válasza Nagymedvefia (#172161) üzenetére


aleister
veterán

Kb tök mindegy, hogy milyen gyors felszívódású CH megy bele. Akár egy képviselőfánkot is beledobhatsz. :)
Ha normálisan kiürült az izomból, vagy a vérből a glikogén, akkor nem kell félni tőle, hogy zsírrá fog alakulni.

De van aki pl zabpehelylisztet is tesz bele.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172165) Dottorei


Dottorei
tag

(#172166) flash- válasza aelod (#172156) üzenetére


flash-
veterán

én se szoktam annyit mondjuk :)
nekem az edzés utáni étkezésem hús+ rizs vagy krumpli tartalmaz általában 80-100g szénhidrátot(kb 110g rizs )(100kg vagyok) és már annál is érzem hogy megemeli a vércukrom,
nagyon én se szoktam túlgondolni, a szénhidrátokat az edzés utáni 1-3 órára időzítem, igy bevállt

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172167) Nagymedvefia válasza Dottorei (#172165) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Minden napra egy szakértő :DDD
Egész nap lehetne nézni ezeket,annyian vannak már.Mindenki tudja a tutit.

(#172168) benfolds


benfolds
őstag

van itt valaki, aki fizikai munka mellett edz? hetek óta offon vagyok, annyi kubikos munka van a ház körül. csákányozás, lapátolás főleg. 3 órákat tudom csinálni naponta, de így is kurva fárasztó, ki az, aki ezt 8 órán keresztül tolni tudja és utána még elkezd gyúrni? gondolom, hogy senki. mondjuk egy raktáros meló mellett talán lehet csinálni, de hogy egy culágerből nem lesz gyúrós, az is biztos.

(#172169) Madwe válasza benfolds (#172168) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért nem kizárt, bár gondolom ritka. A fizikai munka is ugyanolyan mint a kardio/gyúrás, szépen lassan alkalmazkodik hozzá a szervezet. Nyilván ha amúgy szinte soha nem végzel ilyen munkát a hirtelen sokktól lefáradsz a fenébe, de ha napi szinten tolnád sokkal kevésbé viselne meg.

(#172170) Pfiucska válasza benfolds (#172168) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Gimis koromban, nyari szunet alatt raktaros voltam, akkor jartam ugyanugy heti 4* a terembe. :))

Hozzatennem voltak nagyon sz.r napok az izomlaz miatt.. de szerintem vallalhato volt.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172171) aelod válasza benfolds (#172168) üzenetére


aelod
veterán

Kb. 10 éve napi 12 óra fizikai meló mellett heti 5x jártam edzeni. A mai napig nem tudom, hogy volt rá energiám :U:DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172172) Pocee válasza aelod (#172171) üzenetére


Pocee
senior tag

Úgy hogy ő csávó,Te meg férfi vagy :DDD

Mr.Brightside

(#172173) Woodslave válasza aelod (#172171) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A kulcsszó a 10 éve :C :D ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172174) S e t h válasza benfolds (#172168) üzenetére


S e t h
nagyúr

10-15 évvel ezelőtt még edzés mellett a sorozatok között fát hasogattam, ma már ezt elhinni sem tudom. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#172175) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Látom be kéne már ide tolni pár kerekesszéket egy-egy csomag pelussal ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#172176) Runemaster válasza S e t h (#172174) üzenetére


Runemaster
csendes tag

Én az edzőteremben is fát szoktam hasogatni sorozatok között. Azt hittem ez általános.

(#172177) HussarF válasza Runemaster (#172176) üzenetére

Én a sorozatok közötti fahasogatás két baltacsapása között is nyomok egy fekvőt. Nagyon felgyűltek itt a topikban a setestű töketlenek ;]

(#172178) lacos001


lacos001
senior tag

Fát hasogatni....Puncik vagytok.
Hajót uszály?....ti mikor fogtok kipakolni, ami ugye több tonnányi áruval van megpakolva, az is bezsákolva, majd 2db 4ajtós szekrény 10. emeletre gyalog felvonszolása, amit csak a "gyengébbik" bal kezeddel tartasz a hátadon?! Mindezt hétfőn éhgyomorra a 20 perces ebédszünetben.
Naugye....Puncik vagytok.
Ráadásul egy lábnap is megvót ezek után.
Szóval puncik vagytok....

Felejthetetlen :D

(#172179) aelod válasza Runemaster (#172176) üzenetére


aelod
veterán

Most vicces meg minden de mi régebben tényleg vágtunk fát az "edzőteremben". Egy tűzoltó szertár volt kialakítva e célra esztergált gépekkel és súlyokkal. Télen be kellett gyújtani a kályhába mert rohadt hideg volt. Csak nem mindig szerettük mert füstölt mint állat és mire meleg lett addigra le is edzettünk szépen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172180) benfolds válasza lacos001 (#172178) üzenetére


benfolds
őstag

:DDD

(#172181) benfolds válasza Nagymedvefia (#172167) üzenetére


benfolds
őstag

én ösztönösen azt csinálom, amiről itt szó van, és pontosan azt tapasztalom, amit mond. de tudom, hogy az emberek többsége inkább annak hisz, ami első hallásra is faszság, és tapasztalja is, hogy faszság, de hát kellenek az olyan csodatrükkök, hogy mittudomén idd meg azt a valamit attól a gyártótól, abban a formulában, abban az ízben, 12 és fél perccel azután hogy, de mindenképpen dextróz nélkül, különben azonnal leesik rólad 2 kiló izom.

(#172182) D1Rect


D1Rect
félisten

(#172183) Nagymedvefia válasza benfolds (#172181) üzenetére


Nagymedvefia
újonc

Egészségedre.

(#172184) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

hali, egy ideje nem vettem feherjet(talan 2 eve), gondoltam most a blekfrajdej alkalmaval ranezek. lemarardtam valamirol es a 70-80 fontos arrol tenyleg felkuszott a feherje ara 140re vagy csak egy blekfrajdejes csalasnak tekintheto h rairjak a duplajat es learazzak felere?
mert ha nem akkor asztapcsa :Y lassan ilyen 60k-ba kerul 5 kilo feherje, mikozben a csirkemell olcsobb lett? durvan nem er meg ennyit
thy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#172185) aleister válasza Pocee (#172172) üzenetére


aleister
veterán

:DDD

BÁ Nutrition
Valamennyit emelkedett igen, de nem olyan vészesen. Ép nem rég volt az árakról szó. 4e/kg-tól kezdődik a koncentrátum, de igen, kapni izolátumot 10e/kg-ért is.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172186) BÁ Nutrition válasza aleister (#172185) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem, [link] ezek azzal jonnek h a sima koncentratum 142 font 5kg.
es arrol van megblekfrajdejezve 50%-al.
most nem azert, de az vagom h picit keresni akarnak a blekfrajdejon, de ezert nem kene fullba tolni a kretent. en kb 70 valamennyire emlekeztem, legutobb annyi volt. es akciozva szoktam venni 45-60 korul. ezert kerdeztem h most ez az altalanos ar, mert akkor inkabb veszek belszint. ha meg kamublekfriday akkor ilyenert otthon szerintem megbuntetne oket a versenyhivatal. itt a hulye jarasok miniszteriumanak orszagaban mittudomen jar-e erre valami, es tudom h ez a boozifriday csomo helyen egy nagy csalas, de azert mindennek van hatara.
/ ha tenyleg legalabb a 130fontos ar realis alapbol akkor termeszetesen nem szoltam egy szot sem. de ahogy irod a 4k forin az 10font nagyjabol szal olyan 50 fontnak kene lennie az 5 kilosnak.. :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#172187) aleister válasza BÁ Nutrition (#172186) üzenetére


aleister
veterán

Akkor eljött az idő, amikor nem a magyarok rendelnek Angliából, mert olcsóbb, hanem az angolok rendelnek Magyarországról. :)
Btw direkt választottál vegánt?

Már most egy rakat honi webshop (nem tápkieg cégek) ellen megindult az eljárás a BF kapcsán, mert trükköztek.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172188) BÁ Nutrition válasza aleister (#172187) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mindegyikre oda van irva h vegan. gondolom a tejtermek meg belefer. a sajt is szerintem.
egy ideje mar gondolkodtam h vegyek, de csak most jutottam el oda h ra is kattintsak. toluk szoktam rendelni mar tobb mint 10 eve. de most nagyon kilog a lolab. meglatom jovo heten mi lesz az ar

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#172189) atee_13


atee_13
őstag

Jaj már ennyi mazsolát ... én meg nem vágom hanem tépem a fát így ;]

(#172190) aleister válasza BÁ Nutrition (#172188) üzenetére


aleister
veterán

Nemnem. A sajt és tej csak vega, nem vegán.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172191) Qtya123 válasza atee_13 (#172189) üzenetére


Qtya123
őstag

Favágásról nekem mindig ez jut eszembe: [link]

(#172192) atee_13 válasza Qtya123 (#172191) üzenetére


atee_13
őstag

:D még nem is láttam ezt

de ha már róluk van szó, nekem ez a nagy kedvencem :DD

(#172193) benfolds válasza atee_13 (#172192) üzenetére


benfolds
őstag

(#172194) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#172100) üzenetére


Angel2014
addikt

[link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#172195) aleister válasza benfolds (#172193) üzenetére


aleister
veterán

Na ez tipikusan az a klip, amit hang nélkül szabad csak nézni...de úgy viszont kötelező. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172196) Pandamackóúr


Pandamackóúr
friss újonc

Üdv Tagok !
Véleményetek szerint melyik a jobb elosztás ?
Heti 3 (hétfő-szerda-péntek) teljes testes,mnden izomcsoportra 1-2 gyakorlat ?
vagy
Minden nap egy izomcsoportra 3-4 gyakorlat ?
:R

(#172197) aleister válasza Pandamackóúr (#172196) üzenetére


aleister
veterán

Én a regeneráció miatt inkább az előbbit csinálnám. Csinálom. :)
Nekem K, Sz, P, V van most mozgás. Szerdán kardió (foci).

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172198) Pandamackóúr válasza aleister (#172197) üzenetére


Pandamackóúr
friss újonc

Rendben !
Köszi.
Én is errefelé hajlok,pláne ha már nem fiatal az ember, kell a regenerálódás. :D

(#172199) DNReNTi válasza Pandamackóúr (#172196) üzenetére


DNReNTi
őstag

En a lentebb irt regeneracios okok miatt, illetve a sajat szukos idobeosztasom miatt most heti 3-at jarok edzeni. Korabban 4x mentem, az szerintem edzes szempontbol jobb volt, a regeneracioval sem volt gond, de az idombe nagyon nyugosen fert be.

Egyebkent en igy jellemzoen 2-2 izomcsoportra megyek egy alkalommal, az nagyjabol 1-1 ora, es ha szerencsem van meg belefer egy kis aerob / szauna a vegen munka elott.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172200) Pandamackóúr válasza DNReNTi (#172199) üzenetére


Pandamackóúr
friss újonc

Igen, azt írják a "tudorok" is : "A legfontosabb edzés a regenerálódás"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.