Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172251) Jim-X válasza marked one94 (#172220) üzenetére


Jim-X
őstag

Az a kanape nagyon allat :C :D

A játék az nem játék!

(#172252) aelod válasza Jim-X (#172251) üzenetére


aelod
veterán

Casting couch ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172253) Terminator17 válasza aleister (#172236) üzenetére


Terminator17
senior tag

Az sem baj ha az agy-izom kapcsolat megvan. Olyan nincs hogy egy ilyen alapgyakorlattól ne fejlődjön a váll. Ha mégis akkor az 100% kivitelezés probléma. De ez nem gond, én sokáig szarul csináltam, ma már ott vagyok hogy 0. kőr azaz bemelegítés ami nekem 2x 50 súly nélkül, már itt beindul a vérkeringés frankón. Meg kell tanulni edzeni is, mint minden mást.

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#172254) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Diétánal, ti pótoljátok az elégetett kalóriákat?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172255) Xelo válasza Dazsar (#172254) üzenetére


Xelo
addikt

he? :D a diétának az a lényege hogy kalória deficitben legyél, már ha a fogyás a cél.

(#172256) aelod válasza Dazsar (#172254) üzenetére


aelod
veterán

A nap kérdése! :C ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172257) Dazsar válasza aelod (#172256) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Mindjárt levezetem:
Ha van egy napi átlag kalória igényed ami mondjuk az én esetembe pl legyen 1900-2000 kcal
Ami 240 ch 97g fehérje és 64gramm zsír. Ha én elmegyek egy órás edzésre ami kb 300-450 kcal akkor a napi deficit: 1500 kcal, de ha én ez mellett még fociznék akkor a napi kalória igényemet is megnövelhetném, mivel ha deficit a béka segge alatt van akkor megáll fogyás. nem tudom hogy így nagyjából érhető e?

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172258) DNReNTi válasza Xelo (#172255) üzenetére


DNReNTi
őstag

Klasszikus ertelemben igen, de szerintem az is egyfajta dieta, ha (foleg) izomtomeget akarsz felszedni, emiatt nem tomod magad minden szarral, hanem odafigyelsz a kajadra (tolod a "csirkerizst" hanyasig :D) igy viszont tobb kaloriat viszel be, mint amit elhasznalsz. Lehet fogalmilag hianyos vagyok, de nekem ez is dieta.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#172259) Macka válasza Dazsar (#172254) üzenetére


Macka
veterán

Pl. eszek. Nem rossz dolog.

(#172260) Dazsar válasza DNReNTi (#172258) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Levezetem a tegnapi kcal-t:
Elfogyasztott: 2700 kcal ebből elégetett : 1100
Amiből még mindig maradt egy 1600 kcal deficit
Ch: 263 F: 208 Zs: 97
De ha pihenő napon vagyok akkor jóval kisebb kcal igényel a szerveztem, mivel aznap nem voltam edzni. nem tudom lehet hogy hülyén vezetem le?!

[link] https://kepkuldes.com/image/urslzN
https://kepkuldes.com/image/urt0Lq
https://kepkuldes.com/image/urt6GA
https://kepkuldes.com/image/urtHnF
https://kepkuldes.com/image/urthOf
https://kepkuldes.com/image/urteQY

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172261) Macka válasza Angel2014 (#172242) üzenetére


Macka
veterán

Ez egyébként tetszik, köszi a linket. :R

(#172262) aelod válasza Dazsar (#172257) üzenetére


aelod
veterán

Nagyjából értem mire gondolsz. Ezzel az a baj, hogy az edzésen elégetett kalória mennyiségét nem tudod mérni. Ha méred is valamilyen eszközzel az kb. egy ökölszabály szerinte felállított algoritmussal számol aminek az eredménye akár 40%-os eltérést is mutathat a ténylegesen felhasznált energia mennyiségéhez viszonyítva.
A lényeg a heti deficit legyen azt meg látod a mérlegen ha hetente (mondjuk hétvégén reggel wc után mérsz egy éhgyomros testsúlyt minden héten).

A 2. screenshot netto f@szság. :U

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172263) Jim-X válasza aelod (#172256) üzenetére


Jim-X
őstag

Az elegett kaloriakat sose kell poto...

;]

A játék az nem játék!

(#172264) aleister válasza Dazsar (#172260) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem rosszul használod a deficit szót, ami hiányt jelent. Akkor leszel kalóriadeficitben, ha több az elégetett kalória, mint a bevitt.

Vitee
Már te is? :D
Nincs olyan, hogy pluszos meg mínuszos deficit.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#172265) Vitee válasza Dazsar (#172257) üzenetére


Vitee
aktív tag

Van egy napi igényed, amiben a napi általános tevékenységeid is benne vannak, ami legyen munka, alvás, tv nézés, minden.
( nézzel egy BMR-t, ha fekszel egész nap az ágyban is elégetsz vagy 1500 kalóriát.)
Ez nálad legyen 2300 kalória.
Ha elfogyasztasz 2700 kalóriát, akkor 400 többletben vagy, ergo hosszútávon hízni fogsz a plusz kalóriák miatt.
De ha elmész aznap edzeni ami legyen 300kcal + foci ami legyen 300kcal az összesen 600 kcal, tehét égettél 2900-at, de aznap csak 2700-at ettél, így 200kcal minuszos deficitben leszel, ami a célod.
A kérdésedre a válasz, ha mindent kiszámolsz, a plusz mozgást lekajálhatod, amíg a negatív deficit felé billen a mérleg, a pihenönapon meg egyél kevesebbet pár száz kalóriával, vagy tényleg számolj heti átlagot.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#172266) Vitee válasza aleister (#172264) üzenetére


Vitee
aktív tag

Tudom, jogos, reggel van még, kérem figyelmen kívül hagyni :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#172267) Dazsar válasza Vitee (#172266) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Egy napi étkezésem ebből áll:
-500gramm csirkemell
-Just Whey 50gramm
-Cukkini 50 gramm
-Tojás
-Törött Krumpli
stb
A Yazio program ezekre (heti 0.5Kg fogyás) 1986Kcal ajánl (242Ch 97Feh 64 zsír)
Amikor elmegyek edzeni akkor beállítom az okosórámon hogy súlyos edzés lesz, ez kb 1 óra
És ő ilyenkor auto megnöveli az igényeim, és jön ki a : 238g ch 178g feh 79gr Zsír
ő szerinte Deficitbe vagyok.
https://kepkuldes.com/image/urVKSH
https://kepkuldes.com/image/urVZCc
Mert hozzá adja az elégetett kalóriákat, ami által pl este beleférhet egy 50 grammos fagyi amig ő szerinte defibe vagyok. sajnos én betegesen mérem a grammokat :D Ha megiszok egy pohár almalevet , már rohanok is és jegyzem fel, mert kcal cukor stb. :W

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172268) Woodslave válasza Dazsar (#172267) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ezt nyersen méred? 500 gr csmell eleve 125 gramm fehérje

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172269) Dazsar válasza Woodslave (#172268) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Igen, párom szakács, mindent IS nyersen mérünk.
A Csm mellet 106-nak méri/500 gramm-ra :F

[ Szerkesztve ]

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172270) Woodslave válasza Dazsar (#172269) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor elirtad mert ez nem 97gr fehérje. A megnövelt meg 178…?.

Nem kell ezt ennyire bonyolítani. Bár nem tudjuk hol tartasz. De bőven elég a deficit fehérje meg súlyzós edzés. Ha nem akarsz belehülyülni

Ok. Lehet a csmell 106 de akkor se 97. :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172271) Dazsar válasza Woodslave (#172270) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Ez a 98 Gramm fehérje, ezt arra írja ha ma pl nem csinálok semmit, akkor ez legyen az alap, tehát ennyit vigyek be ma min. Ha most neki állok edzeni, akkor ezt a 98 gramm fehérjét felrakja a program auto 140-200- ig, az edzés intenzitástól függően.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172272) Woodslave válasza Dazsar (#172271) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Fehérje ugyanannyi minden nap azért mert edzettél nem duplazod meg :U

Na mindegy ha a program ezt mondja :R

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172273) Dazsar válasza Woodslave (#172272) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Félre ne értsetek nem kötegszem meg semmi. csak számomra nagy zavar van :DDD :DDD :DD :D Mert ha csak a kereső-be írod be, vagy 600 más fajta fehérje bevitelt ír.:
Fehérjére minden embernek, minden nap szüksége van, nem csak a sportolóknak. A WHO által javasolt, napi minimum mennyiség (felnőttek számára) legalább 55 gramm. Általánosságban elmondható, hogy célszerű a testsúlyhoz igazítani a mennyiséget, ami felnőttek számára napi 0,8-2,2 gramm/testtömegkilogramm (ttkg) között mozog. Amennyiben valaki nem sportol, nem végez fizikai munkát, úgy elég lehet a fenti intervallum alsó határa is, azaz egy 80 kg-os felnőttnek legalább 70 gramm tiszta fehérje fogyasztása ideális naponta.
Gondolom, ezért írja hogy ha nem végzek semmilyen sportot ma akkor elég lesz ennyi is. Viszont ha edzek akkor megnöveli.
Ami viszont számomra furcsa, hogy ilyen 2500 kcal is hízok (heti 0.5kg) és ezért írtam hogy az elégetett kalóriát is számítsam bele, vagy azt hagyjam a picsába. még egy fagyi se fér bele alapon :D mivel a program szerint maradt kb 500-600 defim.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172274) Vitee válasza Dazsar (#172267) üzenetére


Vitee
aktív tag

Én is Yaziot használom, korábban pedig Kalóriabázis.
Igen, én is méregetek mindent, igaz én hobbi szinten csinálom, de egyre rájöttem a saját tapasztalatomból kiindulva, fehérjét és kalóriát érdemes figyelni, ha edzel és fogyni is szeretnél és nem versenyszinten akarod az egészet.
Én a többi makrót nem figyelem, azt se, hogy a zsír 60 gramm legyen egy nap, amit sok helyen ajánlanak, sokszor a kétszerese.
Fehérjéd legyen meg minden nap (pl: tskg x 2), a többivel ne foglalkozz, amennyiben helyes forrásból viszed be a maradékot, nem pedig kakóscsigából meg csokiból és még deficitben vagy.
Ne a program szerinti fehérje menniyiséget vedd alapul, nekem az csak arra jó, hogy látom a kalóriát, felviszem az ételt és látom a makrókat, de ennyi.
Igen, megnöveli a program, ha hozzáadod és látod mennyivel lehet többet enni, ha éppen mozogtál.
De meg kellene tudnod, hogy mennyi a szintentartási kalóriaigényed, majd ez alá belövöd kb 500 kalóriával, így lehet heti 0.5 kiló fogyásod.
Ez egy átlagos napod legyen mozgás nélkül, az edzésnapokon meg egyél annyival többet amennyit mozogtál.
Ezek a programok meg órák csak értékeket látnak, testkompozíciórol fogalmuk sincsen, egy 70 kilós 8%-os testzsírral rendelkezö embernek is azt fogja írni alapesetben mint egy szintén 70 kilós 25% testzsíros embernek.
Pedig rohadt nagy a különbség, mert a nagyobb izomtömeg sokkal több kalóriát éget alapból.
Szóval iánymutatásnak használd csak, kisérletezz magadon, próbálgasd a számokat, mérlegelj minden nap, átlagolj és egyszer beindul az.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#172275) benfolds válasza Dazsar (#172273) üzenetére


benfolds
őstag

ha látod, hogy hízol, akkor mi a kérdés? nem fogod tudni kockás papíron vagy appon kiszámolni a kalóriákat pontosan. aelod is írta, hogy figyelni kell a mérleget, és akkor tudni fogod, hogy mi a kevés, mi a sok. amúgy meg take it easy

(#172276) Cranium


Cranium
tag

Hali, nagyon extrém lúdtalpam van. A kérdésem az, hogy súlyemelésnél (felhúzás, guggolás) használjam-e a lúdtalpbetétemet ami egyedileg lett csináltatva, vagy pedig vegyek egy hagyományos torna cipőt, és azt használjam?

(#172277) aelod válasza Cranium (#172276) üzenetére


aelod
veterán

A betét azért van, hogy a láb boltozatot (ezt egybe vagy külön írjuk?) emelje. Mivel neked az meg van süllyedve így az egész lábfej-térd-csípő-gerinc lánc egyensúly borul. Mindenképpen használd szerintem. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172278) Pfiucska válasza Cranium (#172276) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Érdekes kérdés, én is használok de edzésnél még eszembe nem jutott használni. Ezek után lehet, hogy változtatok ezen :K

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#172279) flash- válasza Dazsar (#172254) üzenetére


flash-
veterán

a napi kalória szükséglet alá diétánál nem érdemes 20% nál jobban alá menni mert be fog lassulni a fogyás a szervezet elkezd jobban raktározni, észleli hogy nagy gond van ugyebár mert nincs kalória és jobban fogsz raktározni

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172280) aelod válasza flash- (#172279) üzenetére


aelod
veterán

Nincs ilyen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172281) Dazsar válasza aelod (#172280) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Na látod, ezért kérdeztem, mert rengeteg helyen ezt írják. Az hogy jobban raktátoz azt nem tudom, de azt igen sokan hogy megállsz.

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172282) Dazsar válasza Dazsar (#172281) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Legelső találat: (Biotech)

Mit kell tudni az 1200 kalóriás étrendről?
1200 kalória az az energiamennyiség, amennyi alá egészséges, normál alkatú ember nem mehet, mert ez az alapkalória szükséglet minimuma. Ez az az energiamennyiség, amire a szervezetnek a saját fenntartásához szüksége van, hiszen alapesetben is kell kalória a testhő fenntartásához, a különböző szervek működésének fenntartásához és az immunrendszer megfelelő működéséhez.

Kiknek ajánljuk?
A napi 1200 kalória bevitel alatt a szervezet egészsége, fennmaradása hosszú távon veszélyeztetett. Amint mozogsz, sportolsz, bármilyen plusz tevékenysége

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172283) flash- válasza aelod (#172280) üzenetére


flash-
veterán

Hát pedig vannak rá kutatások, és nekem is ez a tapasztalatom

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172284) Dazsar válasza flash- (#172283) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Ez PeakShop:

Belassul az anyagcseréd
Vagyis jelentősen csökken annak mennyisége, hogy hány kalóriát, tápanyagot használ el a szervezeted a nap folyamán. Minél aktívabb vagy, minél többet mozogsz, és minél okosabban látod el a szervezeted megfelelő tápanyagokkal (hiszen energia kell!), annál jobban pörög az anyagcseréd, jobban égeted a kalóriákat, azaz könnyebben tudsz majd fogyni! Belassult anyagcserével ez sajnos elég szenvedős lesz…

Azért mondom hogy zavar van, mert írnak ezek mindig mindent.

Tudjátok mi a legegyszerűbb :3

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#172285) Woodslave válasza flash- (#172279) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mit raktároz deficitben?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#172286) Madwe válasza flash- (#172283) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez hülyeség, s nem így van, ez régi broscience hogy “raktároz” a szervezeted. Csökken a bmr-ed, de ez nem ugyanaz…
az igaz hogy nagyobb deficitben:
- izomvesztéssel jár már főleg. Hosszú távon ez anyagcsere lassulást jelent, hiszen az izomzat drága izom, drága fenntartani, így ha izmot vesztesz a bmr-ed is csökkeni fog.
- eleve az hogy mennyi a bmr-ed s mennyi kalóriát hasznosít a szervezeted az nem egy fix érték hanem egy sáv. Tudja hatékonyabban s kevésbé hatékonyabban is felhasználni a kalóriákat. Ha nagy kalóriadeficitben vagy (pláne ha sok kardiót tolsz) akkor arra készteted a szervezeted hogy hatékonyabban kezelje a kalóriákat, ezért csökken a bmr-ed
- nagy deficitben emésztési, anyagcserezavarokat, hormonháztartási problémákat stb tudsz okozni, késöbb ezzel megintcsak csökkenhet a bmred (meg kismillió egyéb bajod lehet belőle)

ezek a tények. Egyiknél sincs “raktározás” mert az netto baromság. Ami történik az az h szétcseszed a bmr-ed, s a diétád végeztével ott tartasz hogy 1000kcal fölé nem mehetsz s napi 2 óra kardióra van szükséged ahhoz hogy fenntartsd a súlyodat. De ez nem a raktározás miatt van…

[ Szerkesztve ]

(#172287) aelod válasza flash- (#172283) üzenetére


aelod
veterán

Nem tudom milyen kutatás van rá de ez netto baromság. Nem raktároz semmit mivel nincs ilyen anyagcsere üzemmód...
Ha kalória deficitben vagy akkor fogyni fogsz. Igaz, hogy lassul az anyagcsere de a fogyás nem áll le csak az is lelassul mint folyamat.
[link]
Van olyan kísérlet is ahol az illető semmit nem evett, orvosilag ellenőrizték intravénásan kapott vitamint és sókat mégis lefogyott...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#172288) bigmasterg válasza flash- (#172283) üzenetére


bigmasterg
addikt

[link] erről a témáról

(#172289) flash- válasza aelod (#172287) üzenetére


flash-
veterán

arra van kutatás hogy lelassul az anyagcsere, én erre gondolok, és a saját tapasztalat az hogy amikor nagyon alámentem deficiben akkor nemsokra rá lelassult a fogyásom,akkor ez mitől lehetett?
bigmasterg:Köszi :) valamennyire talán ez a fazon is képben van, viszont az én edzőm pedig pont azt mondja hogy ne menjek sokkal alá kalóriadeficitben hogy ne lassuljon be a fogyásom

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172290) bigmasterg válasza flash- (#172289) üzenetére


bigmasterg
addikt

Valamennyire talán. :))

Kevered a fogalmakat. De már előttem hárman leírták ugyanazt.
(Az előző instás linkemben volt ugyanerről cikkre is link.)

[ Szerkesztve ]

(#172291) marked one94 válasza bigmasterg (#172288) üzenetére


marked one94
őstag

Feri instajat kénebetenni a rögzített sarga kapszulas link helyett :R

You'll Never Walk Alone

(#172292) flash-


flash-
veterán

na hogy kérdezzek is: ki a valaha illetve jelenleg legnagyobb izommérettel-tömeggel rendelkező testépítő? Big ramy? vagy van még nagyobb kolosszus?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172293) marked one94 válasza flash- (#172292) üzenetére


marked one94
őstag

Angel a topicbol

You'll Never Walk Alone

(#172294) HussarF válasza marked one94 (#172293) üzenetére

:C :DDD ;]

(#172295) Xelo válasza flash- (#172292) üzenetére


Xelo
addikt

(#172296) benfolds


benfolds
őstag

lehet, hogy az anorexiások fogyása is azért áll meg egy idő után, mert nagyon alámentek kalóriadeficitben? gondolkodó smiley, winkwink
(amúgy nemrég tudtam meg, hogy ez mennyire súlyos betegség, 10% bele is hal. számomra hihetetlen, hogy nem lehet megmenteni őket, mármint, hogy nem lehet kényszerrel megetetni vagy valamilyen más módszerrel táplálni valakit, aki nem akar enni)

a mai fastingem majdnem rosszul sült el. elmentem egy lángosos előtt, megéreztem az egyébként számomra nem mindig vonzó illatokat, azonnal bementem volna, hogy veszek egy tejfölös-sajtos, erre az orrom előtt zártak be. azon voltam, hogy feltöröm a helyet és sütök magamnak egy lángost, annyira megkívántam. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172297) D1Rect válasza Madwe (#172286) üzenetére


D1Rect
félisten

Azért megvan, hogy ugyanazt írtad le, csak más szavakkal? :)

(#172298) Madwe válasza D1Rect (#172297) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem ugyanaz. A raktároz a szervezeted egy régi hülye broscience mantra, hogy a szervezeted ragaszkodik a zsírhoz ha nagy a deficit. Ez nem így van. Ráadásul mit raktároz deficitben?
Az h belassul az anyagcseréd s utána visszajojózol mert szétcseszted s a béka segge alatt van a bmr-ed az nem ugyanaz, mintha azt mondanád hogy ha keveset eszel a tested ragaszkodik a kajához...

(#172299) D1Rect válasza Madwe (#172298) üzenetére


D1Rect
félisten

Te azt mondod, hogy csökken az anyagcsere sebessége, ezért nem szabad nagy kalóriadeficitben lenni.
Ő azt mondja, hogy a szervezet raktároz, ezért nem szabad nagy kalóriadeficitben lenni.
Csodálatos, hogy hova fejlődött a modern tudomány. :)

(#172300) Madwe válasza D1Rect (#172299) üzenetére


Madwe
nagyúr

Régen azt mondták hogy a nap istene miatt kel fel a nap.
ma azt mondják hogy a bolygók keringése miatt.
ugyanazt történik, ugyanazt mondjuk, mégis van különbség az okok között. De ha szerinted helyeselni kell arra hogy a napisten rángatja a sárga korongot naponta, mert végülis igazat mond, hisz minden nap felkel a nap, akkor nem szóltam…
eleve máshogy fogja kezelni az ember a dolgot, ha tudja mi van a hátterében…

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.