Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170801) D1Rect válasza benfolds (#170799) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem a tudomány változott, csak rátelepedett a politika.
Az olyan alaptételek, amit mindenki elfogad(pl. a melegek így születtek) sincsen tudományosan alátámasztva. Leginkább nem tudjuk.

De elég legyen már ebből, beszélgessünk a macro számolásról!

[ Szerkesztve ]

(#170802) benfolds válasza Woodslave (#170800) üzenetére


benfolds
őstag

:DDD wow. én úgy érzem, hogy semmit nem tudunk az emberről. :D amúgy heteróként én arra sem jöttem volna rá magamtól sosem, hogy van olyan, aki a saját neméhez vonzódik, ha nem "világosítanak fel" vagy nem találkozom a dologgal.

(#170803) marked one94 válasza D1Rect (#170801) üzenetére


marked one94
őstag

[kép] reggelimnek mennyi lehetett a makroi? + mellette volt egy 450ml mizo kakaó :F

You'll Never Walk Alone

(#170804) Madwe válasza benfolds (#170799) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ma már az elhízott kövér zsírdisznók se betegek, nem a túlevés s kevés mozgás tehet róla hogy olyanok, különben is bátorítsunk mindenkit hogy folytassa azt az életet.
ezeknek a mozgalmaknak legtöbbször semmi köze a tudományhoz, annál több a politikához, empátiához s snowflake/cancel kultúrához. Most minden transzneműségi dologtól függetlenül, csak mondom…

ezt érintve: tök jó h ő annak érzi magát. De hol a határ? Az h sportágakban férfiak indulnak nők lözött az csak egy példa. Azt pl szeretnéd e hogy a 6 éves kislányod miközben bemegy a női öltözőbe egy 20 éves férfi álljon ott meztelenül, mert ő nőnek vallja magát?
ha nem, mi alapján támadod meg őt, hát ő nőnek érzi magát!
Hogy csak egy példát említsek, milyen gondokat vet fel.

részemről mindenki azt csinál magával amit akar, semmi közöm hozzá. De vannak társadalmi normák amiket nem kéne feszegetni.

[ Szerkesztve ]

(#170805) benfolds válasza Madwe (#170804) üzenetére


benfolds
őstag

nem vagyok híve az ész nélküli liberalizmusnak és annak az olyan beteg leágazásaival, mint a cancel culture (amúgy ez pont ellentétes szerintem a liberalizmus egyik alaptételével, a véleményszabadsággal, ezért mondom, hogy nagyon betegesen ki van forgatva az eszme). én a megismerésben és a megértésben hiszek, szóval nem akarom elintézni a dolgot azzal, hogy elment az eszed, haver, még ha elsőre nekem is iszonyatosan meredeknek tűnnek ezek a dolgok.

igen, én is az ilyen etikai dilemmákra utaltam. de szerintem itt félre kell tenni a megszokott jogi megközelítést, és a józan észt kell követni, illetve az alapján kell az új jogi kereteket létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#170806) aelod válasza marked one94 (#170803) üzenetére


aelod
veterán

Kakaó...vagy 10 éve nem ittam :D

Ez gondolom nem megszokott reggeli vagy igen?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170807) aleister válasza Sempronius89 (#170792) üzenetére


aleister
veterán

Azaz.

Semenya szerintem egy különleges eset. Ő nem transzgender. Igazából nem is tudom, hogy mi. Elvileg a születéskor nőnek anyakönyvezték, és nőként élte az életét (szóval gondolom női nemi szervvel rendelkezik), viszont a genetikai vizsgálat XY kromoszómát állapított meg nála. Feltehetően ebből adódóan magas a tst szintje is.
Ha jól emlékszem miatta hozta az olimpiai bizottság a nőket a férfiaktól megkülönböztető szabályát, ami (tán) a 5-es tst szintet jelölte meg határul. Szóval Semenya elvileg csak akkor indulhat a nők között (biológia és genetikai nemétől függetlenül), ha gyógyszerekkel lenyomja a teszto szintjét a határ alá.

szerk: 5 az a 10 :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170808) benfolds válasza aleister (#170807) üzenetére


benfolds
őstag

ő valószínűleg interszexuális.

(#170809) aleister válasza benfolds (#170808) üzenetére


aleister
veterán

Ezt a fogalmat eddig nem ismertem. Ami nem csoda, mert állítólag már valahol 20 fölött van a nemi orientációs listán a meghatározások száma.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170810) Woodslave válasza aleister (#170809) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Múltkor néztem jegyet ebre. Regisztrációnál neme Férfi nő egyéb...

Na utolsó posztom :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170811) aleister válasza Woodslave (#170810) üzenetére


aleister
veterán

A kérdés már csak az, hogy mit x-eltél? :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170812) KAMELOT válasza Medveidomár (#170784) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyetlen gond van....Nincs cigi, alkohol, drog!!! :)

aelod: Alapból le is gyengültem rendesen. 2-3 hónap volt mire visszajött minden!

benfolds: Pszichikai zavar. Ennyi. Először férfiként éled az életedet, majd váltasz nőre??? Lelkileg beteg emberek, semmi más!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#170813) aelod válasza KAMELOT (#170812) üzenetére


aelod
veterán

Kajából gondolom kevesebbet is ettél.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170814) D1Rect válasza marked one94 (#170803) üzenetére


D1Rect
félisten

Honnan kéne tudni?
Lehet 10dkg is a hús, meg 20 is.
De ha nagy a tányér, akár több is.

(#170815) KAMELOT válasza aelod (#170813) üzenetére


KAMELOT
titán

Utána igen, pár hétig aztán már ettem rendesen.
Régen volt.
Tavaly szintén elmentem a jogsi végett komplett kivizsgálásra. Minden tuti. Kicsit a LDL/HDL magas, de az a kevés mozgás végett van. Lassú anyagcsere, hasamra felment. Érdekes, hogy viszont vákum hasat tudok csinálni :) jól be tudom húzni!
Edzéssel sincs gond. Súlyok mennek ugyan úgy még több hónapnyi nem edzés után.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#170816) Apollyon válasza aleister (#170809) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Amikből valójában csak 4 valós eset egyike történhet meg: vagy lány kell, vagy fiú kell, mindkettő, vagy egyik sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170817) benfolds válasza Apollyon (#170816) üzenetére


benfolds
őstag

honnét tudod, hogy hány "valós eset" van? semmilyen fogalmad nem lenne a szexuális kisebbségekről, ha olvasol utána / nem világosítanak fel. szerinted négy van, mert négyig jutottál. én most itt tartok :D : férfi, nő, transz, non-binary, genderfluid, interszex, aszex. nekem az aszex a kedvencem, az rohadt bonyolult. :DDD

(#170818) KAMELOT válasza benfolds (#170817) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen van férfi és nő ami a normális. A többi az pszichikai defekt! Szerinted transz vagy gay fog gyereket szülni??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#170819) benfolds válasza KAMELOT (#170818) üzenetére


benfolds
őstag

ha már "defekt", akkor inkább genetikai. de nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy vannak olyan esetek is, amikor pszichés probléma miatt nem tud valaki azonosulni a biológiai nemével. de valószínű, hogy az sokkal ritkább.

(#170820) aelod válasza D1Rect (#170814) üzenetére


aelod
veterán

Megeszed az ebédet, ránézésre megmondod benne a hústartalmat => tudod a fehérjét.

;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170821) Apollyon válasza benfolds (#170817) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem érted. Amikor megszületsz, akkor vagy egyik, vagy másikad van. Az előzőleg felsoroltak közül vonzódsz valamelyikhez, ha vonzódsz. A többi már csak ideológia. De részemről ennyi volt ez a téma.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170822) D1Rect válasza aelod (#170820) üzenetére


D1Rect
félisten

Sajnálom, hogy nem tudsz értelmezni egy magyar mondatot. :(

(#170823) aelod válasza D1Rect (#170822) üzenetére


aelod
veterán

Biztos csak nekem tűnt fel az ellentmondás :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170824) D1Rect válasza aelod (#170823) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a többiek értik a személyes névmásokat. :U
Alsós anyag, de neked jól jöhet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#170825) Apollyon válasza D1Rect (#170824) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem unod már ezt a "De ő ütött vissza először!" stílust?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170826) aelod válasza D1Rect (#170814) üzenetére


aelod
veterán

Azt hittem te akkora ász vagy, hogy ranézésre megmondod egy tál ételről, hogy mi mennyi. Vagy most mégsem? ;]

Mondtam már, hogy hagyd ezt a stílust abszolút nem cool.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170827) D1Rect válasza Apollyon (#170825) üzenetére


D1Rect
félisten

A kutya nem szólt hozzá, belerondítottam a kis életébe a véleményemmel és képtelen feldolgozni.

aelod: Igen, megmondom. De nem egy képről, amit te pontosan tudsz, csak annyira bizonytalan vagy magadban, hogy képtelen vagy elviselni egy véleményt ami nem egyezik a tiéddel.
Azóta se jelentkezett senki, aki felnőtt élet mellett méregeti az ételét...

[ Szerkesztve ]

(#170828) aleister válasza Apollyon (#170816) üzenetére


aleister
veterán

Eszerint 20+ beállítottság van.

Vannak egyébként olyanok, amikre nem is gondolsz. Pl adott egy nő, aki a nőket szereti. Erre kapásból azt mondanád, hogy leszbikus. Igen ám, de ő férfiként gondol magára, tehát saját elképzelése szerint hetero.
Aztán van pl egy nő, aki a férfiakhoz vonzódik, ami tök jó (lenne), csak épp átoperáltatja magát férfivá, és úgy csinálja mindezt, hogy a saját elképzelése szerint maga is az, tehát magára homo-ként gondol.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170829) aelod válasza D1Rect (#170827) üzenetére


aelod
veterán

Ez kedves. Tudod annyira nem vagy mérvadó, hogy az életembe rondíts. :U Feldolgoztam a véleményed csak ellentmondásokba ütközöl és most kalimpálsz.

Nem "jelentkezett"? LoL. Te magad mondtad ki, hogy NEKED nem megy a kaja loggolás akkor gondolod, hogy másnak sem megy? Ez vicces és korlátolt is egyben.

Nem baj majd tavaszra lefogysz és hozzá tudod adni a 200 kilóhoz ezt is. Viszlát! Lezártam veled a kommunikációt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170830) Angel2014 válasza D1Rect (#170827) üzenetére


Angel2014
addikt

Ugyan ezt csinálta velem is.

Mindenhez ért, de ha mindenhez ért jók a makrók akkor hogy lehet hogy egy centit nem látom fejlődni? Hogy lehet az , hogy 3-4 hónap kihagyás után elmegy az izom kukutyinba?

Soha nem fogom megérteni.

Ezért is hasonlítottam össze korábbi képeit a mostaniakkal.
Kohárit sem látom nagyon fejlődni.
Egyedül molnár petit ő most sokat nőtt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170831) Macka válasza D1Rect (#170827) üzenetére


Macka
veterán

Neked még kár formájú karod sincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170832) D1Rect válasza aelod (#170829) üzenetére


D1Rect
félisten

Mégis egyfolytában velem foglalkozol.

Én azt mondtam:
"Ha van olyan nick a fórumon, akinek van több, legalább ovis gyereke, valamint feleség vagy hasonló kategóriás párja, ezeket el is tartja, az edzésen kívül más hobbija és emellett tudja a makróit egy hónapra visszamenőleg, ossza meg velem a titkot!"
Itt.
Azóta se jött válasz erre.

Én megtanultam táplálkozni anélkül, hogy mérnem kellene minden falatot amit megeszek.
Bárki le tud fogyni, ha mérleggel állandó kalóriadeficitben tartja magát, de garantálom, hogy ezt nem fogja élete végéig tartani.
A mérleg arra jó, hogy megtanulja az ember, de inkább úgy tegye le, hogy a folyamat része.
Mert ha nem, akkor valószínűleg nagyon csúnya vége lesz amikor egy baleset vagy valami random életesemény miatt megváltoznak a körülményei.

Én eddig se szóltam hozzád, az elején megpróbáltam elmagyarázni, de teljesen fölösleges volt, már ott kötekedtél.

(#170833) D1Rect válasza Macka (#170831) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, mert egy becsületes marha vagyok, aki nem hamisított igazolt sportolóit. :W
Valamelyik nap nézegettem a tükörben, hogy a tricepszem mintha már lenne. :DDD

(#170834) D1Rect válasza Angel2014 (#170830) üzenetére


D1Rect
félisten

I don't give a fuck.
Felőlem mindenki azt csinál amit akar.
A teremben se szólok bele senki dolgába, amíg nem ön vagy közveszélyes.
Régen ezt is lesz@rtam, de láttam egy nagyon csúnya balesetet és felelősnek érzem magam miatta, mert látszott, hogy baj lesz.
(nem lett komoly baja, de meghalhatott volna)

(#170835) benfolds válasza benfolds (#170817) üzenetére


benfolds
őstag

na jó, kicsit belekeveredtem, mert a nemet, a gendert meg a szexuális orientációt egy kalap alá vettem. :U (most már tényleg offolom magamat)

Sex refers to a person's biological status and is typically assigned at birth, usually on the basis of external anatomy. Sex is typically categorized as male, female or intersex.

Gender is often defined as a social construct of norms, behaviors and roles that varies between societies and over time. Gender is often categorized as male, female or nonbinary.

Gender identity is one's own internal sense of self and their gender, whether that is man, woman, neither or both. Unlike gender expression, gender identity is not outwardly visible to others.

For most people, gender identity aligns with the sex assigned at birth, the American Psychological Association notes. For transgender people, gender identity differs in varying degrees from the sex assigned at birth.

Gender expression is how a person presents gender outwardly, through behavior, clothing, voice or other perceived characteristics. Society identifies these cues as masculine or feminine, although what is considered masculine or feminine changes over time and varies by culture.

Cisgender, or simply cis, is an adjective that describes a person whose gender identity aligns with the sex they were assigned at birth.

Transgender, or simply trans, is an adjective used to describe someone whose gender identity differs from the sex assigned at birth. A transgender man, for example, is someone who was listed as female at birth but whose gender identity is male.

Cisgender and transgender have their origins in Latin-derived prefixes of "cis" and "trans" — cis, meaning "on this side of" and trans, meaning "across from" or "on the other side of." Both adjectives are used to describe experiences of someone's gender identity.

Nonbinary is a term that can be used by people who do not describe themselves or their genders as fitting into the categories of man or woman. A range of terms are used to refer to these experiences; nonbinary and genderqueer are among the terms that are sometimes used.

Agender is an adjective that can describe a person who does not identify as any gender.

Gender-expansive is an adjective that can describe someone with a more flexible gender identity than might be associated with a typical gender binary.

Gender transition is a process a person may take to bring themselves and/or their bodies into alignment with their gender identity. It's not just one step. Transitioning can include any, none or all of the following: telling one's friends, family and co-workers; changing one's name and pronouns; updating legal documents; medical interventions such as hormone therapy; or surgical intervention, often called gender confirmation surgery.

Gender dysphoria refers to psychological distress that results from an incongruence between one's sex assigned at birth and one's gender identity. Not all trans people experience dysphoria, and those who do may experience it at varying levels of intensity.

Gender dysphoria is a diagnosis listed in the Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. Some argue that such a diagnosis inappropriately pathologizes gender incongruence, while others contend that a diagnosis makes it easier for transgender people to access necessary medical treatment.

Sexual orientation refers to the enduring physical, romantic and/or emotional attraction to members of the same and/or other genders, including lesbian, gay, bisexual and straight orientations.

People don't need to have had specific sexual experiences to know their own sexual orientation. They need not have had any sexual experience at all. They need not be in a relationship, dating or partnered with anyone for their sexual orientation to be validated. For example, if a bisexual woman is partnered with a man, that does not mean she is not still bisexual.

Sexual orientation is separate from gender identity. As GLAAD notes, "Transgender people may be straight, lesbian, gay, bisexual or queer. For example, a person who transitions from male to female and is attracted solely to men would typically identify as a straight woman. A person who transitions from female to male and is attracted solely to men would typically identify as a gay man."

Intersex is an umbrella term used to describe people with differences in reproductive anatomy, chromosomes or hormones that don't fit typical definitions of male and female.

Intersex can refer to a number of natural variations, some of them laid out by InterAct. Being intersex is not the same as being nonbinary or transgender, which are terms typically related to gender identity.

(#170836) headhunter válasza benfolds (#170786) üzenetére


headhunter
addikt

Jó dokumentumfilm. + ez is:

Kimondatlan történetek: Egyezség az ördöggel - Untold: Deal with the Devil (2021)

[ Szerkesztve ]

(#170837) Qtya123


Qtya123
őstag

Na én azt hiszem most fogom elengedni az állva bicepszezést kétkezes rúddal.
Már nagyon régóta van az, hogy becsípődik tőle a hátam. Ha csak egy nagyon kicsit is nem figyelek a negatív szakaszra. Ha lassan és kontrolláltan engedem le, akkor nincs gáz. De ha kicsit is begyorsul lefelé és a végén megtartom, akkor tud ez a becsípődés előjönni.

Ma nem voltam ott agyilag, a bemelegítéskor ellazáskodtam és leengedtem párszor gyorsan. Éreztem is, hogy mintha a derekamnál valami készülne. Aztán kezdeném az első munkasorozatot 30 kg-al és amint elkezdtem emelni bele is szúrt. Ilyenkor 2-3 napig fáj és félig nagypapa stílusban hajlok le bármiért.

Mindig megfogadtam, hogy hagyom ezt a gyakorlatot. Vagy nem csinálom helyesen, vagy a gerincem/merevítő izmok a gázok, vagy mindkettő. Érdekes, hogy csak ennél a gyakorlatnál ilyen sérülékeny.
Megpróbálom egykezesekkel, de én azzal nem érzem annyira a dolgot, a kétkezesnél sokkal jobban érzem a bicepszemet.

[ Szerkesztve ]

(#170838) aelod válasza Angel2014 (#170830) üzenetére


aelod
veterán

Azért nem fogod megérteni mert fingod nincs az emberi anyagcseréről (sem).

Azt meg, hogy a Kohári miért néz ki ugyan úgy évek óta kerdezd meg a Vida barátodtól.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170839) benfolds válasza Qtya123 (#170837) üzenetére


benfolds
őstag

nincs mese, meg kell tanulnod kétkezessel, állva bicepszezned. nekem mosogatnom kell megtanulnom. fogalmam sincs, hogy miért, de 10 perc mosogatás után úgy begörcsöl a hátam, hogy beszarok. vicc. semmi mástól nem jön elő, csak a mosogatástól. :D

(#170840) D1Rect válasza benfolds (#170839) üzenetére


D1Rect
félisten

Alacsonyan van a mosogató?

(#170841) benfolds válasza D1Rect (#170840) üzenetére


benfolds
őstag

vagy alacsonyan vagy magasan, nem tudom. de az biztos, hogy valamitől úgy befeszülök, hogy kb. alig bírom ki, hogy ne hagyjam ott a picsába az egészet, és feküdjek le azonnal. :)

(#170842) HussarF válasza benfolds (#170841) üzenetére

Ezzel én is mindig így vagyok... pedig jó helyen van a mosogató nem durran be tőle a hátam ;]

(#170843) Apollyon válasza aleister (#170828) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na jó tényleg utolsó, mert se neked, se benfoldsnak nem esett le...
Ez mindegy, hogy hány különféle beállítottságot találnak ki maguknak, ez mind csak terelés.
Szóval a 4 eset (hajlam) egyszerűbben leírva: vagy vulva, vagy cerka, vagy mindkettő, vagy egyik sem kell az illetőnek. Ha mondjuk valaki a fákra izgul kizárólag, akkor az "egyik sem" halmazba illik bele, az már tök mindegy, hogy ő most fafíliás, meg hogy mi van a lába között és/vagy volt/lesz, hogyan öltözik stb. Mert mindez az csak körítés, és mindenképp beletartozik a 4 halmaz egyikébe. Most már tényleg off...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170844) D1Rect válasza benfolds (#170841) üzenetére


D1Rect
félisten

Inkább alacsonyan.
A párom magasságára volt szabva a mosogató és én is halodkoltam tőle. Baromi egyszerű voltam a megoldás. ;]

(#170845) Madwe válasza Qtya123 (#170837) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez eléggé l4-l5 disc bulging/slipped disk/ kezdődő gerincsérv tünet amit leírsz. Egyrészt szerintem menj el orvoshoz csináltass róla felvételt s ha ténlyeg az irány a gyógytornász, mert ha baj lesz akkor nagy baj lesz belőle később!

gyakorlathoz: egyrészt legyen végig aktiv az összes törzsizmod! Tartsd jól a hátad, vállad, feszüljön a has! Ez amúgy is fontos ennél a gyakorlatbál s ekkor lefele nem fog megrándulni a gerinced.
másrészt ha lábban kicsit rogyasztasz eközben s az egyik lábad kicsit előrébb van mint a másik akkor eleve jobban tartod majd a törzsed! Párhuzamos lábbal pláne nyújtva törzset nem feszítve terheled a gerinced a derekadnál.

(#170846) aelod válasza Qtya123 (#170837) üzenetére


aelod
veterán

Lehet túl merev a lumbális szakasza a gerincmerevítődnek de csak találgatok...

Van egy spider curl nevű gyakorlat próbáld ki ha nem akarod elengedni a rudas bicót. Döntött padra hasalva karokat leengedve tudsz karhajlítást végezni ami kíméli a derekad és elég hatásos a bicepszekre.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170847) Qtya123


Qtya123
őstag

Köszi az ötleteket.
Attól tartok Madwe áll legközelebb az igazsághoz. Amikor tricepsz letolást csinálok, ott kissé előrébb van a lábam és sosem volt gond. Itt most kifejezetten éreztem, hogy nem feszes a törzs és a belenyilallás előtt a gerincemnél éreztem, hogy valami nem oké.

Én is arra gondoltam, hogy a merevítőkkel van a baj. De sajnos egyre inkább a gerinc az esélyes, mert most így fájós háttal is ha mondjuk plank pozícióba helyezkedek, vagy hiperhajlító mozdulatot végzek, akkor az egyáltalán nem fáj. Gondolom ha az izom lenne megsérülve, akkor érezném.

Mikor felkelek és úgymond a felsőtest súlya ránehezedik a gerincre és függőleges terhelést kap, akkor érzem a fájdalmat leginkább. Még van 10 éve volt egy CT vizsgálatom más miatt, akkor a leleten mellékesként le volt írva, hogy kezdődő schmorl hernia van. Lehet ez ebből gyűrűzött tovább. Mindenesetre ma írok a háziorvosomnak, hogy legyen egy kivizsgálás.

Mondjuk az fasza lesz, ha gatya a porckorong és esetleg ezt az egész edzésesdit nem csinálhatom... :(

(#170848) Madwe válasza Qtya123 (#170847) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha ki is tülemkedik/pukkadt a porckorong akkor is rendbe lehet tenni. Gyógytornász sokat tud segíteni ilyenekben - hogyan erősítsd a mély törzsizomzatot, mellé pár nyújtás/bemelegítés ami kb kötelező jellegű, de az esetek nagy %ban ugyanúgy tudsz mellette edzeni, akár felhúzni/guggolni is, ha az alapvetéseket betartod s megcsinálod. A leírt ritkán jelentkező pár napos fájdalom alapján én úgy gondolom, hogy még bőven korrigálható… szóval aggódni ezen nem aggódnék a helyedben hogy edzésben limitálna, viszont komolyan venni nem árt hogy késöbb se legyen ez másképp :)

[ Szerkesztve ]

(#170849) Medveidomár válasza benfolds (#170808) üzenetére


Medveidomár
újonc

Nagyon képben vagy ebben a témában az látszik,de ez az LMBTQ-érzékenyítés nem tartozik ide.
Írogass másik topikba szerintem. :(((

(#170850) t256


t256
őstag

Ezt a fehérjét próbálta már valaki?
Jó lehet vagy olcsó húsnak híg a leve? Teljesen kifogytam, ezért a héten szeretnék rendelni vagy 3 kilót plusz a szokásos vitaminokat.
Próbálkozzak a gymbeam-mel vagy maradjak a puregoldnál?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.