Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170351) Angel2014 válasza Madwe (#170349) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor ismét odsholl a 80 -as évekből.

Ha egy versenyző készült , és makacsabb volt egy izomcsoportja és volt rajta még felesleg. pl tricepsz, BI vagy triszepteket csinált rá megállás nélkül kis súllyal és ezt nagyon sok körrel.

Homlokhoz engedés, egyből rohant megállás nélkül a csigás letoláshoz, és egyből kezdte az ülve váltott tarkóhoz engedést ki súllyal megállás nélkül.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170353) HussarF válasza Angel2014 (#170351) üzenetére

Akkor miért nem csinálta ezt minden testrészére? Ha ez a módszer annyira jó izomfejlesztésre, hogy még a makacs, nőni nem akaró izmok is elkezdenek tőle fejlődni, akkor mit csinálna azokkal az izmokkal, amik még hajlandóak is növekedni? :Y :C

(#170354) Angel2014 válasza HussarF (#170353) üzenetére


Angel2014
addikt

Mert azok rendbe voltak nyilván, arra csinálta amire kellett.

Szóval egyszerre csinálta a zsírégetést és az izomépítést is.

Ha a mell elmaradt izomzatban , nagy súllyal dolgozott kevesebb szériában , ha a tricepsz elmaradt zsírban akkor az előbb leírtak alapján triszettet csinált rá. Ha a külső bicepsz maradt el akkor nagy súllyal nagyon szélesen fogta a rudat szintén kevesebb szériában.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170355) HussarF válasza Angel2014 (#170354) üzenetére

Mi az, hogy rendben van? Nem lenne jobban rendben, ha még nagyobb lenne és még izmosabb lenne? :F

(#170356) Angel2014 válasza HussarF (#170355) üzenetére


Angel2014
addikt

Mindig azt az izomcsoportot építette amire szüksége volt akár izomzatban akár zsírégetésben.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170357) bigmasterg válasza Angel2014 (#170354) üzenetére


bigmasterg
addikt

Na jó ez vicces.

És az mitől függ, hogy melyik izomnak kell nagy súly és kevés ismétlés és melyiknek kell a durrantós triszett?

(#170358) Angel2014 válasza bigmasterg (#170357) üzenetére


Angel2014
addikt

A magas fehérje bevitel megvan.

Ha a karod 42 es -és 46 os szeretnél. akkor nem nagy sorozatokat fogsz csinálni hanem csak 6x6 6x8 -at nagy súllyal.

Ha zsírt szeretnél égetni a tricepszról akkor kis súllyal 16- 20 as szériákat csinált triszettben.

Mivel a fehérje magas, mind a kettő működhet egyszerre.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170359) D1Rect válasza Angel2014 (#170358) üzenetére


D1Rect
félisten

Teljesen más, ha az ember tele van koxxal.
Nagyon úgy tűnik, hogy még a "napi izomcsoport" felosztást is el kell felejteni ha naturál vagy és 2-3 edzés kell hetente mindenhova.
Valószínűleg a volumen a kulcs hosszútávon.
(meg persze az alvás, kaja, szokásos dolgok)

(#170360) Janaboy


Janaboy
veterán

Köszi mindenkinek a választ, látom szép lavinát indított, de hátha ez is a helyére kerül a fejekben :D

Janaboy

(#170361) aelod válasza D1Rect (#170359) üzenetére


aelod
veterán

Megnézem amikor a heti 3. láb és 3. hát edzésedet csinálod mondjuk mennyire lesz hatásos:DDD

Valószínűleg a volumen a kulcs hosszútávon.

Rövid távon is :K

#170353HussarF

Dorian és Levrone etc. etc. is mind rohangált triszettezni meg óriás sorozatozni. Ja nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170362) t256 válasza aelod (#170361) üzenetére


t256
őstag

Szerintem a manapság divatos teljes test edzésre gondol Janaboy.
Minden izomcsoportra egy gyakorlat. Heti három edzés meghozza az áttörést. Ja, nem :)

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#170363) aleister válasza Angel2014 (#170358) üzenetére


aleister
veterán

Emlékszem, anno amikor elkezdtem edzeni, folyamatosan szembejött, hogy nagy súly és kis ismétlésszám = nagy izmok, kis súly és magas ismétlésszám = zsírégetés.
Egy ideje már tudjuk, hogy ez nem így van. :)
Elvileg a nagy ismétlésszámú kivitelezésnek van létjogosultsága, méghozzá 0. szériaként. Akkor telemegy vérrel és tápanyaggal az edzett izomcsoport, így jobban terhelhető.

A másik, hogy egy ideje több helyen elavultnak tekintik a szériaszám x ismétlésszám megközelítést. Sokkal inkább az izom stimulussal töltött idejét nézik, mert az a lényeg. Persze ezt alapvetően nehéz követni (amíg az ember fejében nincs egy atomóra). Érdemes az elején lemérni, hogy egy sorozat pozitív és negatív szakasza mennyi ideig tart. Ha jól emlékszem izomcsoporttól függően fél-másfél perc között az ideális.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170364) D1Rect válasza aelod (#170361) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván a kisebb, jobban regeneráló izomcsoportok kaphatnak többször, de guggolni is simán lehet 2x egy héten.
Nem befosásig, de 2 könnyebb sorozattal több volument lehet bevinni.
Nekem a legjobban a heti 2x A+B napok jöttek be.
Remélem az idén eljutok újra a heti 4 napig, de most a 3x1 is bőven jó.

(#170365) bigmasterg válasza D1Rect (#170364) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én egy héten 2x guggolok, 2x húzok (egyik merevlábas épp), 2x nyomok (+1 szűken nyomás).
Nyilván ez nem maxolás, rpe7-8.
Így sokkal jobban lehet erősödni.

(#170366) Madwe válasza aleister (#170363) üzenetére


Madwe
nagyúr

Eleve többféle izomcsoport van adott izmokon belül, s az alacsony ismétlésszámú mást céloz meg ezek közül mint a magasabb. Emiatt mindkettőnek van létjogosultsága, érdemes mindkettőt fejleszteni. Az h a magasabb ismétlésszám, szuperszettelés csak kardiora jó az netto baromság.

(#170367) aelod válasza Madwe (#170366) üzenetére


aelod
veterán

Több izomcsoport adott izmon belül? :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170368) Madwe válasza aelod (#170367) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ok, nem tudom mi a neve a fehér/vörös vagy gyors/lassú izmoknak, gondolom nem izomcsoport, mert azt másra használjuk :) akkor az adott izomcsoporton belül a fehér s vörös izmok is vannak, egyikre alacsony másikra magasabb ismétlésszámú gyakorlatokkal hatunk jobban.

(#170369) aelod válasza Madwe (#170368) üzenetére


aelod
veterán

Na így már mindjárt más. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170370) aleister válasza Madwe (#170368) üzenetére


aleister
veterán

Gyors összehúzódású és lassú összehúzódású izomrostoknak hívják őket, és valóban más stimulus idő kedvező nekik. Az egyiknek kevesebb, a másiknak több. Ezért írtam a fél-másfél perces határt, mert emlékeim szerint az a közös keresztmetszet. (szerk: de majd pénteken, meló közben rákeresek a pontos számokra, mert már kezd engem is érdekelni :) )

Igen, ahogy többen is írtuk, a "szálkásító", "zsírégető" magas ismétlésszám butaság. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170371) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Sziasztok, egy illetve kétkezes súlyzóknál mi az ajánlott súly amivel erdemes dolgoztatni az izmokat, 10 illetve 20-as ismetlesszammal - nem olimpiára készülök.

(#170372) Woodslave válasza lionshamlet (#170371) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Egykezes súlyzó 8 kg. Kétkezes 40 kg.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170373) HussarF válasza Woodslave (#170372) üzenetére

Hmmm :B

(#170375) Woodslave válasza HussarF (#170373) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tudom olyan sokáig megálltam hogy ne szólaljak meg nem most kellett volna elkezdeni vagy mondjuk nem ilyen indirekt módon jelezni mekkora faxsagot kérdezett :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170376) stratova válasza lionshamlet (#170371) üzenetére


stratova
veterán

A legegyszerűbb ha kezdésnek veszel egy pár állíthatót. Ezeknek olcsóbbja 2x10 kg drágábbja 2x20 kg vagy több is lehet. Egy olcsób szorítógyűrűs/tárcsarögzítős oldalanként 7 kg-t bír függőleges állásban, az anyással ilyen gond nincs.

[ Szerkesztve ]

(#170378) lionshamlet válasza Woodslave (#170375) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Elnezest hogy a lelkedbe gázoltam :C

(#170379) lionshamlet válasza stratova (#170376) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi.
Te pl. mennyi súllyal végzed az egykezes súlyzós gyakorlatokat?

(#170380) Qtya123 válasza lionshamlet (#170379) üzenetére


Qtya123
őstag

De te most tényleg olyat kérdezel, hogy nem igaz nem látod, hogy hülyeség.

Van akinek az 5 kg optimális, van akinek a 15. Ezt te érzed.
Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mennyivel kell fekve nyomi? :U

(#170381) benfolds válasza Xelo (#170337) üzenetére


benfolds
őstag

persze, ok. :)

(#170382) n.gab válasza lionshamlet (#170371) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én nagyon kezdő vagyok.
Pár hete elkezdtem az egykezest 6kilóval. Nekem sok volt.
Most 4 kilóval csinálom.
Egyértelműen éreztem, hogy a 6 kiló sok lesz így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#170384) benfolds válasza aleister (#170335) üzenetére


benfolds
őstag

ok, kérdezd meg. de tudományosan igazolva max. annyi értelme volt, mintha ezer másik fehérje közül evett volna meg annyit, amennyit a kollagénből. ha pl. szójababból evett volna meg pár szemet, ugyanott lett volna, sőt, annak még jobb is az aminosav profilja.

(#170385) Woodslave válasza lionshamlet (#170378) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C hát ahhoz több kell :R :D

De aterzem a helyzeted. Nagyon nehéz lehet most elkezdeni ezt a sportot az internet korában amikor szinte lehetetlennek tűnik hozzájutni edzétervekhez oktató videókhoz vagy egyàltalán bármilyen információhoz. :(

De ne legyek full kocsog. Ha otthonra kell abból egykezest meg kétkezest se könnyű találni mert valszeg az egykezest hamar kinövöd meg drága is.

Ha terembe mész az már jó. Akkor mondjuk fekvenyomas. Rúd. Csinálsz 3 sorozatot bukasig hogy tudd milyen. Aztán legközelebb raksz rá 5 kgt. (2.5 per oldal ne csak egyik oldalra 5 kg ;] ). Egykezessel meg mondjuk 10 kg és ugyanez. Bicepszre mondjuk 5 kg evezés meg több :U

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170388) stratova válasza lionshamlet (#170379) üzenetére


stratova
veterán

Mivel én otthoni hobbi szinten szórványosan edzegetőnek tartom magam, így 12-15 kg/kar. De utóbbira rá kellett pihennem, igazából az izületeim nem szeretik a hirtelen emelést (10-ről mentem 15-re, amikor a régi x-fact szettem mellé vettem egy crivitet és átraktam a tárcsákat), nekem valahol a 12-13 az optimális egyelőre 10-15-ös sorozatra 4-6 ismétléssel.
A ~10-et akkor untam meg, amikor kb 25-35-ös sorozatokkal jutottam, oda hogy nem bírtam felemelni a gyengébbik, bal karommal a súlyt. Egyébként én is 8 kg/karral kezdtem, de sajnos én nem rendzseresen edzek, többnyire csak a kölköt cipelem rendszeresen fél kézben, de olyankor a teher eloszlik, többek között (széles) hátizomra is.
Ha túl sok azt érezni fogod (rossz esetben kattog kicsit a könyök izületed), ha 25-öt tudsz az adott súllyal, akkor azért azon emelhetsz, persze cél függvényében.

Woodslave :))

[ Szerkesztve ]

(#170389) aelod válasza Woodslave (#170372) üzenetére


aelod
veterán

Maradjunk a szakzsargonnál: kézi súlyzó :D;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170390) lionshamlet válasza Woodslave (#170385) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Szeretnék más nézőpontot is megismerni ilyen egyszerű, ezért bátorkodtam írni.

Tehát egy 180cm-85kg súlyú embernek aki mondjuk heti 2-3 alkalmas masfel órás edzest csinál, mondjuk masfel éve otthoni kornyezetben, nem versenyre készülvén szimplán csak egy egészséges életmódot szem előtt tartva es biztos vannak itt hasonló paraméterű emberkék, náluk mi a menetrend?

Nyilvan aki most kezdi nem fog tobb tíz kiloval elkezdeni, de ha elindul egy kommunikáció ott mar tudunk pontosítani a reszleteken.

(#170391) HussarF válasza Woodslave (#170375) üzenetére

Nekem tetszett :C

(#170392) aelod válasza lionshamlet (#170390) üzenetére


aelod
veterán

Ha már a számoknál tartunk.... miért van kőbe vésve az ismétlés szám?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170393) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ezt tanácsolta egy hozzáértőbb ismerősöm, hogy heti 3 napra leosztva szerinte ezeket az izom csoportokat párosítva edzzem meg őket:
1.nap Mell, bicepsz
2. nap váll, tricepsz
3. nap hát, láb

Szerintetek ezzel nincs gond?Én úgy tudtam a mellet a tricepsszel párosítják, és a vállat a bicepszel

(#170394) lionshamlet válasza stratova (#170388) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi.

Es ezekkel a sulyokkal, gyakorlatokkal fenntartható nálad a megfelelo etkezes mellett a kívánt forma?
Illetve hany kg vagy mennyi magasságra?

(#170395) lionshamlet válasza aelod (#170392) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Mert az ősembernek nem volt tolltartoja es ceruzája?
:DD

(#170396) Angel2014 válasza lionshamlet (#170390) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem te az én babérjaimra akarsz törni mi? ;]

Faxság amit kérdezel.

Te fogod magadnak beállítani mennyit bírsz majd el 50mp pihenőkkel 6x8- at vagy 6x10-et ami majd akár hetente nőhet a súly mert erősödsz vagy csökken a pihenőidő.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170397) Angel2014 válasza aleister (#170363) üzenetére


Angel2014
addikt

Hidd el a nagyobb súly hatásosabb. Sokszor leírtam a pihenőidőnek is nagy szerepe van.

Megmutatnám neked szívesen nagy súllyal is lenne gondod hidd el.

De megmutatnám neked a Molnár Petis Bicepszet is ami csak 2 percig tart de egy hétig nem bírnád felemelni a kezed.

Megállás nélkül két egykezes súlyzóval állva 10 ismétlés amit két kilónként csökkentesz.pl:

kezded 24 kilóval. 1
22 kilóval 2
20 kilóval 3
18 kilóval 4
16 kilóval 5
14 kilóval 6
12 kilóval 7
10 kilóval 8
8 kilóval 9
és 6 kilóval 10 ismétlés.

Ez megvan 2 perc alatt megállás nélkül de egy hétig érezni fogod a karodat.

Leírná valaki ki tudja megcsinálni és milyen érzés volt? De nincs kamú! ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170398) glutamin válasza Woodslave (#170372) üzenetére


glutamin
őstag

:C

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#170399) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok!

Hogy hatásosabb az edzésterv ha a minden alkalommal 2 izomcsoportot edzek vagy szét kellene szedni 1 izomcsoport/ 1 nap?

Most úgy néz ki az edzéstervem, hogy heti 3 alkalomra van szétszedve:
mell+bicepsz+kardiohát+tricepsz+kardiováll+láb+kardio

Ezen szeretnék változtatni, mivel a 2 izomcsoportot edzeni munka után már fárasztó nekem. A kérdésem az lenne, hogy hogy ha szétszedem az izomcsoportokat, akkor pl. ha a hátamat edzem ma és van rá 4 gyakorlat azt érdemes még bővíteni, úgymond jól megedzeni azt az izomcsoportot?

Edzéskor mi a fontos, hogy magas gyakorlatszám legyen pl. 4x8, vagy inkább 4x amennyi megy vagy 3x is elég amennyi megy. Érdemes minden edzés után pihentetni a szervezetet 1 napig vagy jót tesz ha minden nap megyek? Van egy jó ismerősöm és vallja, hogy a legnagyobb súlyokkal kell dolgozni (persze szabályosan), mivel akkor fejlődik a legjobban az izom. Ti mit gondoltok?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#170400) D1Rect válasza Saskakas18 (#170399) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ti mit gondoltok?"
Hogy olvasd el a sárga kapszulát.

Az alvástól fejlődik az izom, ha ettél rendesen.
Az, hogy most 5x5 vagy 4x8 ezen a szinten majdnem mindegy.
A szabályosság és bemelegítés azért fontos, hogy ne gyilkold szét az ízületeid.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.