Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170551) aelod válasza Janaboy (#170550) üzenetére


aelod
veterán

Úgy hogy többet eszel nő a súlyod egyenesen arányos ebből a BMR növekedés is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170552) Janaboy válasza aelod (#170551) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor máshogy kérdezem :)
Hogy lehet úgy növelni a bmrt, hogy közben tartom a súlyom? :D

Janaboy

(#170553) Madwe válasza Janaboy (#170552) üzenetére


Madwe
nagyúr

Növeled az izomzatod arányát adott súlyon, fehérjében gazdagon étkezel, sok vizet iszol, rendesen alszol, csökkented a stresszt (igen, érdekes mód pont ezek kellenek az izomnövekedéshez is, mik vannak :P )

[ Szerkesztve ]

(#170554) aelod válasza Janaboy (#170552) üzenetére


aelod
veterán

A BMR az az energia mennyiség ami a létfunkciókhoz szükséges. Ha növelni akarod úgy, hogy a súlyod nem változik egyszerűen légy aktívabb. Itt jön a képbe a NEAT. Magyarul azok a tevékenységek amik energiát égetnek de nem edzés által. Lépcsőházban ne liftezz hanem lépcsőzz, gyalogolj többet mint amennyit szoktál stb. stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170555) Janaboy válasza aelod (#170554) üzenetére


Janaboy
veterán

Értem, így teszek már egy jó ideje.
Köszi az infókat.

Janaboy

(#170556) aelod válasza NORB1337 (#170548) üzenetére


aelod
veterán

Amit a kollégának is írtam, légy aktívabb. Ch-t huzamosabb ideig nem érdemes alacsonyan tartani hiszen ha dolgozol (esetleg család es gyerek mellett) tompul az agy és jön a feszültség idegeskedés minden sz@ron. Az agy fő üzemanyaga a glükóz. Lehet itt jönni a ketogén étrenddel és a ketonokkal de az csak egy alternatíva huzamosabb ideig az sem fenntartható. Ch-t hagyd itt és próbálj többet talpon lenni, jönni-menni stb.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170557) Woodslave válasza NORB1337 (#170542) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ezt vmi időkapszulában találtad vagy egy időutazó edző írta a 90-es évekből... :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170558) NORB1337 válasza Woodslave (#170557) üzenetére


NORB1337
csendes újonc

Edző írta, nevet nem mondanék (nem noname)

(#170559) aelod válasza Woodslave (#170557) üzenetére


aelod
veterán

;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170560) marked one94 válasza NORB1337 (#170558) üzenetére


marked one94
őstag

Ennél meg egy kolly fitness is jobb étrendet rakna össze.

You'll Never Walk Alone

(#170561) aelod válasza marked one94 (#170560) üzenetére


aelod
veterán

Enyémet le sem írom akkor :DD;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170562) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

A linkben található egy videó otthon edzőknek a gyakolatok helyes kivégésé...kivitelezéséről.
[TálibGYM]

[ Szerkesztve ]

(#170563) Woodslave válasza NORB1337 (#170558) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Aha szóval egy neves edző ír neked egy étrendet. Remélem ingyen mert ez kb a bodybuilder.hu alja. Majd egy fórumon megkerdezed két parametered megadva hogy megfelelő-e. Azért érzed az helyzet komikumat.

Kiszamoltad mondjuk hogy ez mennyi kaloria es milyen makro elosztas? Csak kíváncsiságból :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170564) Janaboy válasza Woodslave (#170563) üzenetére


Janaboy
veterán

De miért feltételezed, hogy ő ezekhez ért?
Gondolom azért nem tette meg, mert fogalma nem volt hogy kellene.

Amúgy lehet kellene készíteni pár hasznos linket, leírást az öszfbe.

Janaboy

(#170565) Woodslave válasza Janaboy (#170564) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mármint mihez? Hogy kiszámolja a makrókat? Vagy a kalóriát? Nem hiszem hogy a net korában ez akkora atomfizika lenne.

Jó mindegy csak egy kicsit unalmas már ez a megerősítés mánia. Valaki ír neked egy edzéstervet, étrendet bármit, aztán meg egy fórumon megkérdezed hogy ez jó-e. Ha meg kell kérdezni akkor már eleve nem jó.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170566) Janaboy válasza Woodslave (#170565) üzenetére


Janaboy
veterán

De pont erre írom, hogy ha nincs benne a témában, akkor nem tudja, hogy ezeket számolnia kellene, vagy milyen fontos szerepet játszanak és ezért is kér megerősítést.
Ezért javasolnám egy jó öszf írását, ahol ezeket leírnánk és akkor talán kevesebb ilyen kérdés jönne vagy lehetne hivatkozni az ott leírtakra.

Amúgy az internet korával az a baj, hogy annyi sok információ van ott, hogy nem mindig könnyű kitalálni hogy mi hasznos és mi nem.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#170567) Woodslave válasza Janaboy (#170566) üzenetére


Woodslave
nagyúr

majd Angel megírja amikor a szakértő énje van és nem a parizeres - virágporos diétás :K ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170568) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

Nagyon megpocakosodtam az utóbbi hónapokban és tudom, hogy az elcseszett étkezésem miatt van.

Tudtok ajánlani kérlek valami könyvet, telefonos alkalmazást, bármit amit követve szépen le tudom magamról pucolni ezt a fránya zsírt?

Rendszertelenül járok edzeni het 3-4 alkalommal, viszont kardió és aerob edzést eddig nem végeztem. Természetesen ezt is beiktatnám.

Köszönöm szépen :R

(#170569) Madwe válasza kipser (#170568) üzenetére


Madwe
nagyúr

Myfitnespal app, lődd be a makróid, légy deficitben a szintentartásodhoz képest max 500kcalban.
az h milyen makrók kellenek neked már sokszor volt itt is leírva, de zanzásítva:
2g/testsúlykg fehérje
minimum 0.5g/testsúlykg zsír
a maradék kcalt tetszés szerint ch s zsír között oszd el. Ch-t lehetőleg edzések körül fogyaszd, elötte, utána (nem kell fél órán belül stb baromság, de edzés elötti utolsó valamint edzés utáni első étkezésed környékén legyen inkább a chban gazdag) az h mi a szintentartási kalóriád az nagyon egyedi, neked kell kimérni, de vannak netes kalkulátorok amik támpontot adhatnak.

persze lehet mérés nélkül is, de abban nehezebb tanácsot adni hogy hogy menjen biztosan sikeresen :) de ami alap, mérések esetén is, az az hogy fehérjében gazdag étkezések legyenek, kerüld a cukrot, lisztet, hozzáadott zsírt, feldolgozott ételeket, cukros üdítőket… lehetőleg fogyassz zöldésgeket is, rostos ételeket. Ne olajban süss, jó az kevés vízzel is h ne égjen oda :)

[ Szerkesztve ]

(#170570) Janaboy válasza Madwe (#170569) üzenetére


Janaboy
veterán

Myfitnesspal amúgy kiadja mennyi kalóriát (markókat is) ajánlott fogyasztani, ha bead pár adatot, magasság, súly, cél súly kor stb, illetve hogy hetente mennyi kgt szeretne fogyni.
Egyedüli hátránya, hogy a makrók kijelzesehez kell a fizetős verzió.

Janaboy

(#170571) aelod válasza Janaboy (#170570) üzenetére


aelod
veterán

Makrókat is jelzi az ingyenes.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170572) aelod


aelod
veterán

link gyurmázgatnak a fiúk :D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170573) DamianB válasza aelod (#170572) üzenetére


DamianB
őstag

Hatalmas :DDD

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170574) benfolds válasza aelod (#170572) üzenetére


benfolds
őstag

elég ügyesen építgetik a "mi jó srácok vagyunk" imidzsüket...

(#170575) lionshamlet válasza benfolds (#170574) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ugyisvan, a cikkben néhány kép meg tálalható erről.
[link]

(#170576) aleister válasza benfolds (#170574) üzenetére


aleister
veterán

Nem pont erről van szó.
Ezek az emberek 20 éven keresztül kvázi barlangokban éltek félemberi körülmények között a civilizáció peremén. Egy dodzsemhez pont úgy állnak hozzá, mint egy gyerek. Aztán másnap egy szablyával lekapják a fejed, csak mert keresztény vagy.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170577) Woodslave válasza aleister (#170576) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mint a majmok... :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170578) S e t h válasza Woodslave (#170577) üzenetére


S e t h
nagyúr

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#170579) Dottorei válasza benfolds (#170574) üzenetére


Dottorei
tag

van honnan feljönni. Bosszantó lehet ha építgeted évekig a bicepszed aztán jön a karlevágás mert rossz helyre tetted a későnt...pardon koránt

(#170580) Saskakas18 válasza aelod (#170572) üzenetére


Saskakas18
tag

Tyűha :DDD

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#170581) Saskakas18 válasza lionshamlet (#170575) üzenetére


Saskakas18
tag

Ezek visszafelé fejlődnek. Még nézni is rossz.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#170582) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Modern Bulking youtube csatorna? A legapróbb részletességgel fejti ki a szteroidok használatát....Minden, amiről a többiek csak félszavakban vagy egyáltalán nem beszélnek az itt megvan.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem teljesen demotiváló ez az egész...hiszen mehet az edzés, f@szán felépített tervek szerint, becsülettel lenyomva minden egyes napot, lehet a kaját is számolgatni és ezzel össze is lehet hozni egy jó formát, fenntartható kinézetet, amivel így is sokkal jobban nézel ki, mint az veled egykorúak 99%-a....de ezen szerek nélkül a büdös életbe nem leszel olyan, amilyennek ez a sport sugalmazza, hogy kellene kinézned.

(#170583) Qtya123 válasza basaharc502 (#170582) üzenetére


Qtya123
őstag

"de ezen szerek nélkül a büdös életbe nem leszel olyan, amilyennek ez a sport sugalmazza, hogy kellene kinézned"

Le kell sz@rni, aztán utána nem lesz demotiváló. Motiváljon az, hogy Te legalább nem cseszed szét a szervezeted, mint a sok maki, aki össze vissza beszed mindent, ráadásul úgy, hogy nem versenyző, tehát totál feleslegesen, értelmes cél nélkül cseszheti szét magát.

(#170584) Madwe válasza Qtya123 (#170583) üzenetére


Madwe
nagyúr

Különben se másokhoz hasonlítsuk már magunkat, csakis saját magunkhoz… boldog élet titka :)

(#170585) aelod válasza basaharc502 (#170582) üzenetére


aelod
veterán

A sport nem sugalmaz semmit. Rosszul értelmezed akkor az üzenetét. Boldog-boldogtalan szed már valamit ha kell ha nem mert tegnapra akar izmos lenni aztán fingja nincs mit adtak el neki, arról pláne semmi fogalma, hogy a szert meg is kell "edzeni" és úgy kell hozzá enni. Utána nyilván jönnek a bajok, hogy gyullad ez az amaz. Itt is az emberi hülyeség ami rissz fényt vet az egész testépítésre, edzésre.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170586) aleister válasza basaharc502 (#170582) üzenetére


aleister
veterán

Van egy nagyon szimpatikus urológus (volt)ügyfelem. Épp a minap beszéltem vele a tesztó szintről, étrend kiegészítőkről, stb. Ő mondta, hogy a világ minden kincséért se nyomassak külső forrásból tesztót, mert nem egy páciense volt már ilyen, és a 40-es éveik derekán már csak fél 6-ot mutat nekik az óra.
Szóval ne, ne sajnáld, ha neked minden egyes gramm izomért vért kell szenvedned.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170587) DamianB válasza basaharc502 (#170582) üzenetére


DamianB
őstag

Számomra ez a sport az egészséges életmód egy részét jelenti. Tisztelem és elismerem magasszintű testépítőket de soha nem hittem azt hogy úgy fogok kinézni mint ők azért mert rajta vannak a fehérjés dobozon .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170588) Madwe válasza DamianB (#170587) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is tisztelem az elszántságuk, kitartásuk, akaraterejük és céltudatosságuk (meg félig meddig azt is hogy a saját életük, egészségük árán is képesek hajszolni valamit)
de egyrészt soha nem gondoltam h az elérhető egy amatőrnek - márcsak amiatt sem h amatőrnek nem ez a munkája, nem tud se edzésre, se pihenésre se kajára ennyire odafigyelni (másrészt nyilván növi…)
viszont bevallom nekem azon túl h tisztelem azt h ezt elérik soha nem is volt célom h úgy nézzek ki, nekem az már visszás s egészségtelen, taszító kinézet. Pl az emlegetett modern bulking csatorna figurája - köszönöm szépen de én nem szeretnék úgy kinézni :)

[ Szerkesztve ]

(#170589) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Mindenkivel teljes mértékben egyetértek. Én sem sírom tele a párnámat azért mert nem tudok fociladba vállakat növeszteni vagy levinni a tzs%-ot 5-re.
Viszont azt veszem észre a környezetemben, hogy sokan akik még úgy valamit konyítanak a témához, az átlagember meg pláne, a gyúrást egyre inkább az ilyen telekokszolt emberekkel azonosítja - mivel egyre több az ilyen 1" év alatt de kigyúrtad magad tesó" - és ha te nem vagy ilyen, akkor biztos csak "kamu", "alibi" az edzés magyarán mintha te elb@sznál valamit leginkább az időt a teremben, a másikat pedig piedesztálra emelik és kb. félistenként ragyogják körbe. - lent a teremben napi szinten találkozom ilyen archetípusba tartizó egyedekkel. Persze másokkal, az ilyen hülyékkel nem kell foglalkozni, de tegyük szívünkre a kezünket...azért valahol bosszantó dolog ez...az persze már más kérdés, hogy 40x évesen fél hat lesz és elnőiesedett lógó mellekkel fog emberünk kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#170590) Qtya123 válasza basaharc502 (#170589) üzenetére


Qtya123
őstag

A piedesztára emelést is le kell sz@rni. Mindent le kell sz@rni! :D De tényleg.

Nekem is van kollégám, aki alapban jó fizikummal rendelkezett, gyerekkora óta evezett, majd nekiállt edzeni, lett egy tök jó forma. Évekig nem használt szereket, de ahogy beszélgettem vele, láttam, hogy egyre inkább csodálattal beszél a koxos spanjairól akikkel a Mecca gym-be jár edzeni. Mondtam is neki, hogy rossz társaságba keveredtél, egyre inkább a látszat megy, a vége az lesz, hogy Te is szúrni fogod magad. Ááá nem.

Aztán eltelt egy jó év és a srác most leszálkásodva másfélszer akkorára nőtt, mint amekkora korábban volt. Na mondtam is neki, hogy látom mégiscsak beálltál a sorba, de persze ő vigyorogva tagad. Engem aztán nem zavar az ilyen, pedig kesereghetnék, hogy 1 év alatt a szemem láttára akkorát fejlődött, amekkorát én soha az életben nem tudnék szerek nélkül. Pedig alapban masszívabb testalkat vagyok tőle és bármiből bármennyit meg tudok enni, de ilyen dolgokkal nem lehet felvenni a versenyt és nem is akarom.

Én jobban szeretem magamat annál, minthogy bármit magamba nyomjak. Egyszerűen lelkileg nem tudnám elviselni a terhét annak, hogy én ezzel esetleg épp most teszem tönkre a májamat, vagy borítom fel akár egy kicsit is a szervezetem működését. Ér minket enélkül is rengeteg káros hatás az életben a kipufogógáztól elkezdve a vegyszereken át a stresszig. Hülye vagyok én, hogy erre rátegyek még egy lapáttal?

A másik, hogy sok ilyen embert nézz meg, hogy néznek ki. 25 évesen 38-nak, 35 évesen meg 45-nek néz ki soknak a feje. Hulló haj, a sok szoláriumtól megöregedett bőr, koravén ráncosodó pofa. Én ezt sem akarom. Örülök neki, hogy 35 évesen még az a legnagyobb gondom, hogy szakállat kellett növesztenem, mert anélkül -10 év a fejem és teljesen kölyök képű lennék. Persze ez genetika is, de azért sok túlszolizott gyurmásnak tényleg olyan feje van, mintha megrágta volna kétszer az élet.

(#170591) aelod válasza Qtya123 (#170590) üzenetére


aelod
veterán

Az elmúlt napokban hárman is meghaltak (külföldön) versenyzők közül....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170592) basaharc502


basaharc502
aktív tag

"ő vigyorogva tagad."

Valahol ebben van benne az, ami engem zavar...megy a himi-humi közben pedig 6-8 féle cucc dolgozik benne.

(#170593) Tamas1982.1 válasza basaharc502 (#170589) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Nehéz ez, sokan tapasztajuk ezt. 15-16 éves korom óra edzek, naturálon. Vicces, amikor huszéves kölykök teleszúrva kérdezik, hogy te mióta nyomod és utána az a lenézö tekintet, hogy hát te nagyon elrontottál valamit haver, mert én 2 éve nyomom már és 3x akkora vagyok. Vagy amikor odajön a taknyos koxos, hogy rosszul csinálom a gyakorlatokat, biztos azért “nem fejlödök évek óta” (tartok egy átlagemberhez képest jó, egészséges formát egész évben, sok-sok éve). Aztán kioktat mit hogyan kéne, hisz ö már 5 éve edz, neki már edzö papírja is van, adhat tanácsot. Jót nevetek amikor az ilyen koxmatyik még a gyakorlatok neveit sem ismerik, hanem bemutatják nekem miközben mondják és hadonásznak a kezeikkel :DD

Qtya123 igen, jóval fiatalosabb az ember ha egészségesen csinálja. Engem néznek sokszor huszon-közepének-végének. Nem rossz ez, föleg majd még 10 év múlva. A sok túleröltetett dolog miatt tényleg sokan az apjuknak néznek ki pár év után.

(#170594) S e t h válasza aelod (#170591) üzenetére


S e t h
nagyúr

John Meadowsról tudtam csak, kik a többiek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#170595) aelod válasza S e t h (#170594) üzenetére


aelod
veterán

Kevésbé ismertek. Phil Hernon, Sofia Graham, Orlando Gallucci.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170596) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Tegnap Király Laci videóját néztem youtube-on.
Mennyire kell komolyan venni amit mond? [link]

(#170597) El Gringo


El Gringo
senior tag

helló, helló! keresek valami egész finom aminosavport a mindennapokra, ami tényleg finom, és nem túl drága. Myproteinből próbáltam kettőt, hát nem rossz, de inkább nem a finom kategóriába sorolnám. Ajánlat? :) szájtek és társai vicces árait (8k/ 400 g) nem fizetném ki. :R

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#170598) Apollyon válasza aelod (#170595) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te jó ég.
Azért kíváncsi lennék, hogy a 27 éves csaj konkrétan miért halt meg.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170599) marked one94 válasza kipser (#170596) üzenetére


marked one94
őstag

Inkább tőle tanulj mint a sárga kapszulából.

You'll Never Walk Alone

(#170600) marked one94 válasza El Gringo (#170597) üzenetére


marked one94
őstag

Mire kell neked ilyen haszontalan dolog?

You'll Never Walk Alone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.