Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170701) DamianB válasza GemeriReem (#170696) üzenetére


DamianB
őstag

Azért szerintem ennek ahhoz is köze van hogy az "évek" alatt beért az izomzatod .

Én nem végzek komoly termés edzést de sokkat ugrott az erőszintem az elmúlt 10 évben . Volt hogy hónapokat hagytam ki . Három hónapja kezdtem el újra edzeni nagyon erős nyak lapocka fájással . Érzésre olyan 80 % megmaradt másfél évvel ezelőtti szintemhez képest .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170702) aleister válasza Medveidomár (#170697) üzenetére


aleister
veterán

Én ezt csinálom az újrakezdés óta. Ráadásul más jellegű maga az edzés is.
Kedd - kézi súlyzós edzés itthon
Szerda - Foci
Csütörtök - Bringázás
Péntek - Hagyományos edzőterem
Szombat - Pihi
Vasárnap - Játszóteres street workout
Hétfő - Pihi, vagy ha megcsúsztam valamivel, akkor pót nap

Erős még nem lettem, de szép lassan kezdem látni az eredményt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#170703) D1Rect válasza GemeriReem (#170696) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem több évig tartott rájönni, hogy a neten keringő információk jelentős része egyszerűen nem igaz, ha nem koxolsz hozzá.
Talán annyi szerencsém volt, hogy mindig lesz@rtam az "agy-izom" kapcsolatot, mert sose értettem, hogy ez mit is akarna jelenteni(a mai napig nem tudom) és "egoból" nagy súlyokkal játszottam, nem mindig teljesen szabályosan.
Legalább 10 évig nyomtam úgy fekve, hogy nem is tudtam fekvenyomni.
Most se tudok, biztos lenne még tartalék normális kivitelezéssel.

Long story short: a poweres vonal(+kardio) szerintem teljesen valid, valódi adatokkal lehet dolgozni és sokkal kevesebb az "érzés" a "szabályos kivitelezés" az "agy-izom" és hasonló megfoghatatlan ezoterikus dolgok. Van súly, meg van, hogy meg tudod-e csinálni.
Reális, objektív célokat lehet kitűzni, amik megvilágítás, hangulat, töltöttség, meg minden "ránézés" mentes.
A pihenőidők meg a gumicukor felejtős, nem fogok órákat kempingezni a teremben.

A rendszeres kardio pedig kell, igen kardio.
Ha valaki nagyon nem tud hízni, az hagyja ki, mindenki más meg így járt.

(#170704) Madwe válasza D1Rect (#170703) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én extrém hízékony vagyok, mégse kardiózom, mert nincs rá szükségem (tekintve hogy mérleggel mérem a kajám :) )
kardió előnye hogy jót tesz a keringésnek, szívrendszernek.
a gyakorlatok helytelen kivitelezése (a helyeshez kell az agy-izom kapcsolat, h tudd mely izmokat hogy vesd be adott gyakorlatnál) meg nem csak azért baj mert lassabb lesz a fejlődés, hanem leginkább azért mert sokkal nagyobb lesz a sérülés esélye. Pláne ha poweres súlyokkal dolgozol. Örülök h neked nem volt belőle baj. De azért azt h ész nélkül max súllyal helytelenül kezdjen el az ember guggolni/feelhúzni/fekvenyomni azt már csak emiatt se ajánlanám…

(#170705) D1Rect válasza Medveidomár (#170697) üzenetére


D1Rect
félisten

"Mi a véleményetek a teljes testes edzés-ről ?"
Amíg hoz eredményt, nem érdemes semmi mással foglalkozni.


"És így tovább minden izomcsoportra egy héten három nap egy-egy gyakorlat."

Teljesen felesleges variálni és valószínűleg kevésbé hatékony.
Ugyanazt heti 3x, amíg csak eredményt lehet belőle kisajtolni.

(#170706) D1Rect válasza Madwe (#170704) üzenetére


D1Rect
félisten

"Én extrém hízékony vagyok, mégse kardiózom, mert nincs rá szükségem"
Attól függ, hogy mi a célod. A nyugalmi pulzus egy nagyon jó indikátor arra, hogy milyen eséllyel nem halsz bele a klasszikus betegségekbe(szív és érrendszer, agyi keringés, daganat, etc).
"kardió előnye hogy jót tesz a keringésnek, szívrendszernek."
Kivéve, ha tele vagy mint a délibusz, mert akkor a szívmegnagyobbodást felgyorsítja.
Szerintem ezért nem is kardioznak a testépítők.

"De azért azt h ész nélkül max súllyal helytelenül kezdjen el az ember guggolni/ feelhúzni/ fekvenyomni"
Senki nem mondott ilyet.

(#170707) aelod válasza D1Rect (#170706) üzenetére


aelod
veterán

Kivéve, ha tele vagy mint a délibusz, mert akkor a szívmegnagyobbodást felgyorsítja.

Az edzett szív eleve nagyobb mint az edzettlen, a súlyzós edzés miatt.

Szerintem ezért nem is kardioznak a testépítők.

Minden testépítő végez cardio edzést. Itthon mondjuk a többség indokolatlanul sokat is.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170708) D1Rect válasza aelod (#170707) üzenetére


D1Rect
félisten

A nekem úgy jött le, hogy ők az aerob tartományt célozzák és semmiképp nem mennek a cardio tartományba.

(#170709) aelod válasza D1Rect (#170708) üzenetére


aelod
veterán

Mi az a cardio tartomány?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170710) Medveidomár válasza D1Rect (#170705) üzenetére


Medveidomár
újonc

Nem kevés ez a heti három gyakorlat egy izomra ?

(#170711) D1Rect válasza aelod (#170709) üzenetére


D1Rect
félisten

Aerob vagy kardió edzés?
Bár ugyanabba az edzéstípusba tartoznak, a két edzésforma között mindenképpen szükséges, hogy különbséget tegyünk. Alapvetően mindkettő aerob edzésformának tekinthető, azaz oxigén jelenlétében történik az energiafelhasználás. A kettő közötti lényegi differencia az intenzitásban van. Míg az aerob edzés egy mérsékelt intenzitású, ideális esetben elsősorban zsírokat felemésztő, elégető edzésforma, ezzel szemben a kardióedzés egy intenzívebb, zsírt és glikogént egyaránt igényelő, inkább állóképességi mozgás.

(#170712) aelod válasza D1Rect (#170711) üzenetére


aelod
veterán

Értem én csak nincs ilyen megnevezés (azért kérdeztem) max. pulzus zóna tartomány és edzés típus lineáris, fartlek, intervall.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170713) D1Rect válasza aelod (#170712) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem 100-ból 99 terembejáró tudja mi az a cardio.
(néha rosszul, de tudja mi az)
De neked pont el kell magyarázni.
Most vagy ez igaz, vagy szimplán kötekszel a semmin is.

(#170714) D1Rect válasza Medveidomár (#170710) üzenetére


D1Rect
félisten

Eddig nulla volt.
Az interneten van végtelen mennyiségű kezdő edzésterv(deréktól lefelé is vagy).
Válassz egyet, nézd meg hozzá a gyakorlatok helyes kivitelezését!
Melegítsd be rendesen(nem, 2 karkörzés nem elég) és csináld!
Kb az a jó súly, amivel a sorozat utolsó ismétlése is sikerül, de nem biztos, hogy tökéletes kivitelezéssel.

(#170715) aelod válasza D1Rect (#170711) üzenetére


aelod
veterán

Anaerob.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170716) D1Rect válasza aelod (#170715) üzenetére


D1Rect
félisten

Mit szeretnél mondani?

(#170717) aelod válasza Medveidomár (#170710) üzenetére


aelod
veterán

Kérdezd meg a Szulit erről :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170718) benfolds válasza GemeriReem (#170692) üzenetére


benfolds
őstag

na és mi a helyes gyakorlatszám, sorozat és ismétlésszám, megfelelő súly nagyság? amúgy azért a 80-as, 90-es években is sikerült a gyúrósoknak izmot építeniük.

(#170719) Medveidomár válasza D1Rect (#170714) üzenetére


Medveidomár
újonc

Nem "kezdő edzésterv"-et szeretnék, csak gondoltam így 60 felett,(40 év natural
edzés ) a sok osztott edzésterv után kipróbálom.
Valahol itt [link] olvastam róla,lehet egy próbát megérhet, nem ?

#170718benfolds
A mai nyikhajok azt képzelik ők sz@rták a spanyolviaszt és minden más már old school meg elavult, és talán nem is volt ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170720) D1Rect válasza Medveidomár (#170719) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt passzolom, de túl sok jóra nem számítanék.

(#170721) Medveidomár válasza D1Rect (#170720) üzenetére


Medveidomár
újonc

Már mit passzolsz, a "heti három teljestestes" edzést ?
;)

(#170722) aelod válasza benfolds (#170718) üzenetére


aelod
veterán

Volumen és intenzitás ami számít. Valamint az edzés periodizáció. Ha tudod az adott gyakorlatban az 1RM-ed (ennek a megállapítása is többféle módon lehetséges) akkor abból könnyen tudod a terhelést is adagolni, főleg a 3 alap gyakorlatnál.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170723) D1Rect válasza Medveidomár (#170721) üzenetére


D1Rect
félisten

40 év edzés után visszatérni a heti 3-ra.
Nem hiszek benne, hogy elég lenne a terhelés, de leginkább fogalmam sincs.

(#170724) Medveidomár válasza D1Rect (#170723) üzenetére


Medveidomár
újonc

Valahogy Én is így érzem.
Maradok a megszokottnál.

(#170725) Jim-X válasza Medveidomár (#170724) üzenetére


Jim-X
őstag

No offense! De...
Igy 40 ev edzes tavlataban csak ezert regisztraltal ide a PH!-ra, hogy ebbe a rettenetesen szakmai testepito topikba ez megkerdezd? :F

Angel te vagy az? :DDD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#170726) marked one94


marked one94
őstag

Én edzettem kb 1 évig heti 3at és kurvajól fejlődtem. :U

You'll Never Walk Alone

(#170727) aelod válasza marked one94 (#170726) üzenetére


aelod
veterán

Akkor mégsem az edzés gyakoriság számít? Ki hitte volna ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170728) Ribi válasza D1Rect (#170713) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval megkérdezi tőled, hogy a te értelmezésed szerint mi a különbség, amire te a netről kiollózol egy leírást, ami igazából baromira nem magyarázza meg a dolgot. És akkor még te mondod, hogy neki kell magyarázni? Csak nekem tűnik álszentnek a beírásod? :F

(#170729) marked one94 válasza aelod (#170727) üzenetére


marked one94
őstag

Én szeretem az old school dolgokat (old sholl vagy mivolt múltkor) de ma már rohadt sokat fejlődött az edzés programozas amivel sokkal jobb eredményeket lehet elérni rövidebb idő alatt naturalon is.
Anno akik 300 felett húztak azok igazi baszogepek voltak, ma már megnezel egy versenyt és teli van akik bőven 300 felett húznak vagy guggolnak.

You'll Never Walk Alone

(#170730) aelod válasza marked one94 (#170729) üzenetére


aelod
veterán

Nézd én erre azt mondom, hogy a sport alapjait sok évtizede lefektették. Azóta finomhangolások vannak csak edzés téren. A táplálkozás (esetleg kémia) az ami teljesen más mint az ezredforduló előtt.

Én is heti 3x edzek. Sokan kérdezik, hogy nem kevés? Nem...sőt van, hogy néha sok is :DD teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy hányszor jár az ember a lényeg, hogy tudj regenerálódni (főleg naturálon) belőle.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170731) D1Rect válasza Ribi (#170728) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezek nem valódi kérdések.
Nem érek rá hülyeségekre. Nyilván majd elkezdem magyarázni, hogy melyik pulzus tartomány, hol és merre.
Amikor saját állítása szerint natural versenyző.
Ez nettó kötekedés, semmi több.

(#170732) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Szevasztok,
Reggel munka elott jarok edzeni, 5:40-kor ebreszto, 5:50-kor indulas, 6:15-kor mar a teremben vagyok, hogy normalisan leedzek, zuhanyozzak es beerjek dolgozni. Szoval a gond az, hogy nincs alkalmam normalisan megreggelizni, ut kozben az autoban szoktam enni par pufirizst / abonettet, hogy legyen a szervezetben valami. Ezt szeretnem levaltani valami ertekesebbre, ami szinten konnyen fogyaszthato vezetes kozben is. Elso gondolatom a ZeroBar volt, de kicsit energiaszegenynek talalom (bar valszeg igy is jobb mint a pufirizs :D). Esetleg mas, ami szamitasba johet, olyasmi ami inkabb ch-t tolt be?
Koszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#170733) D1Rect válasza DNReNTi (#170732) üzenetére


D1Rect
félisten

Éjjelre beáztatott zab(ha időbe belefér cserélhetsz rajta vizet indulás előtt) + fehérje shakerben?
Igaz engem meghajt és puffaszt is.

(#170734) aelod válasza DNReNTi (#170732) üzenetére


aelod
veterán

Gondolod, hogy az autóban elfogyasztott puffasztott rizs vagy abonett 20p alatt már telíti a glikogén raktárakat?
Nem tudom mennyit alszol, vagy épp mi a célod de sokat számít, hogy előző este mit ettél utoljára.
Viszont ha mindenképp kell valami, hogy ne totál üres gyomorral menj edzeni akkor a zero bar még mindig jobb választás mint a fűreszpor pufi rizs és társai.

Zabot nagyon kevesen emésztik jól (fórumtárs sem lásd. FODMAP) így én azt mellőzném.

D1Rect

A stílusoddal van a probléma ha nem vetted volna észre magad... Nagyon magasról beszélsz. Féligazságokat mondasz. Nincs időd hülyeségekre? Arra mégis volt, hogy cardio zóna. Ilyen nincs. Pulzus tartományok vannak és edzés típusok ahogy írtam. Pulzustartományt vagy ököl szabállyal vagy karvonennel határoznak meg. Továbbá az emberi energia felhasználás nem ennyire tagolható, hogy most csak zsírt és most glikogént vagy izmot égetek ebben és ebben a tartományban.... Pont ezért totál hülyeség az éhgyomros aerob is. Nem fogsz több zsírt égetni ha csipásan éhesen izzadsz korán reggel.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170735) D1Rect válasza aelod (#170734) üzenetére


D1Rect
félisten

"Pont ezért totál hülyeség az éhgyomros aerob is. Nem fogsz több zsírt égetni ha csipásan éhesen izzadsz korán reggel."
Kipróbáltad valaha?

(#170736) aelod válasza D1Rect (#170735) üzenetére


aelod
veterán

Ki. Továbbá tanulmányok is alátámasztják amit írtam. Kalóriadeficit növelése esetén végzett aerob edzés a nap bármelyik szakában hatásos. Teljesen mindegy mikor csinálod.

Ez is egy szokás amit a gyúrósok csinálnak mint a tilapia evés...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170737) D1Rect válasza aelod (#170736) üzenetére


D1Rect
félisten

Fórumon mindenki azt ír amit akar, de szerintem akinek gyakorlati tapasztalata van az éhgyomri edzéssel, annak általában megvan az, hogy egyáltalán nem is éhes tőle.
Igaziból se nem csipás, se nem éhes az ember a hajnali edzéstől, sőt.
Persze lehet, hogy te éppen éhes és csipás vagy tőle, nem vagyunk egyformák.

(#170738) Madwe válasza D1Rect (#170737) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem azt írta hogy éhes lesz tőle az ember, hanem hogy nincs előnye reggel éhgyomorra edzeni, azaz csak azért h jobban “égjen a zsír” nincs értelme azt csinálni. Attól még ha valakinek az jobban esik vagy életmódjába csak az fér bele, csinálja, de extra zsírégető hatása nincs.
(cserébe amúgy vércukorszint s tsh, t3-t4 problémákat, kortizol gondokat okozhat amúgy éhgyomros edzés…)

(#170739) aelod válasza D1Rect (#170737) üzenetére


aelod
veterán

Legtöbben azért csináják mert fogyni akarnak (az mindegy, hogy verseny vagy nem verseny diéta) de mint írtam feleslegesen kelnek korán ehhez. Ahogy tettem én is. Hozzáteszem nem voltam szárazabb tőle...

Ha meg diétáztál pláne éhgyomorra cardioztál de nem voltál éhes tőle az nem tudom milyen diéta volt....de ugye nem vagyunk egyformák.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170740) DNReNTi válasza aelod (#170734) üzenetére


DNReNTi
őstag

Vacsorara igyekszek konnyu kajat enni. Lefekves elott szinte mindig iszok egy adag Iso Whey Zero-t, es atlagban nagyjabol 7-8 orat tudok egyben aludni. Idokozben [Oat & Fruits] talaltam, specs alapjan megfelelonek latom. Lehet rendelek ezt is, ZeroBar-t is, aztan kitesztelem.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#170741) D1Rect válasza aelod (#170739) üzenetére


D1Rect
félisten

"nem tudom milyen diéta volt...."
keto@20h if

(#170742) Janaboy


Janaboy
veterán

Makró számítasmal ugye az étkezések eloszlasa nem számít? Vagy de?

Igazabol azért kérdezem, mert Madwe múltkor meglepodtel, hogy még a kenyér is belefer, de nekem a Purpur (3 szelet), nemi vaj, némi sajt és szellő sonka elég gyakori reggeli. Ez így 33 ch, 16 zsír és 25 gr protein.

Janaboy

(#170743) aelod válasza DNReNTi (#170740) üzenetére


aelod
veterán

Ha nincs bajod a zabtól ez is jó lehet de meglátod.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170744) aelod válasza Janaboy (#170742) üzenetére


aelod
veterán

Hogy érted? Ha úgy, hogy az adott aznapi össz kcal mennyiséget 3 vagy 4-5-6 étkezéssel viszel be úgy lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170745) Janaboy válasza aelod (#170744) üzenetére


Janaboy
veterán

Úgy hogy a reggeli ebéd vacsora közötti ch, zsír fehérje eloszlas mennyire lényeges.

Janaboy

(#170746) aelod válasza Janaboy (#170745) üzenetére


aelod
veterán

Össz kalória bevitelt figyelembe és ha fogyás a cél nem lényeges. Megint más kérdés, ha egészséges vagy és ha van valamilyen anyagcsere zavarod (IR stb).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170747) Medveidomár válasza Jim-X (#170725) üzenetére


Medveidomár
újonc

Nem !
Az úgy történt, hogy már régóta olvasgatom a fórumot, és mivel belebotlottam a fentebb linkelt oldalba, gondoltam megkérdezem itt a szakértőket.
Tanulni sohasem késő !
Remélem kielégítő választ kaptál, és nyugodtan tudsz majd aludni
És elnézést ha fejtörést okoztam. :R

(#170748) Madwe válasza Janaboy (#170742) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem lepődtem azért meg, néha én is szoktam purpurt fogyasztani, de az kb olyan nekem mint a drog, simán befalnám az egész veknit :) egyébként elosztás nem számít, sőt még feltétlen napi bontás sem, kb kegyen meg de ha egyik nap kicsit több a ch vagy a fehérje másik nap meg kevesebb de átlag kijön akkor is ugyanott vagy :)

annyi h ch-t azért érdemes aktivitás elött/után fogyasztani ha limitált főleg ha szálkásít az ember s kevesebb a ch amúgy is, de ez se ökölszabály, csak jobb úgy minimálisan.

azért az megint más kérdés h hogy viszonyul a gyomrod/emésztésed/anyagcseréd az egészhez, de makró szinten kérdezted akkor mindegy

[ Szerkesztve ]

(#170749) Biqci válasza aelod (#170734) üzenetére


Biqci
aktív tag

Zabot nagyon kevesen emésztik jól
Mi számít jól emésztésnek? De komolyan... Én legalább 12 éve minden reggel zabpelyhet eszek fehérjével. Mindenki azt kérdezi, hogy bírom. Úgy, hogy szeretem, ízlik. És semmi bajom nincs, nem puffaszt, semmi más gondot nem okoz. Akkor én a nagyon kevesek csoportjába tartozom? :F

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#170750) aelod válasza Biqci (#170749) üzenetére


aelod
veterán

Igen. Akik nem bírják azokat puffasztja esetleg meghajtja. Ezért nem eszem már én sem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.