Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170651) aelod válasza Janaboy (#170650) üzenetére


aelod
veterán

#170649D1Rect

Ja tényleg! Van fontosabb dolog is a kaja méregetésnél ;]

#170650Janaboy

Erről beszélek. Meghízni sem 2 nap így lefogyni sem lesz annyi. Én total megértem azokat akik paráznak a nyaralás alatti félrezabálástól. Nyilván túlzott a reakció de érthető is szerintem. Könnyen mondják emberek ilyenkor, hogy ugyan ez az egy fagyi nem árthat meg egyél már egy kis ezt-azt. Számtalanszor hallottam (családtól is) verseny diéta alatt én is. Azt nem értik meg és nem tartják tiszteletben, hogy aki diétázik az egy döntést hozott hiszen számára van egy cél amit el akar érni. Ezt a célt az illető milyen módon (szigorúbb illetve engedékenyebb diétával) éri el az is az ő döntése lesz. Miért akarják őt ebben megakadályozni, elgáncsolni?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170652) D1Rect válasza aelod (#170651) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ja tényleg! Van fontosabb dolog is a kaja méregetésnél ;]"
Az életben szerintem a top100 fontos dologban sincs benne a kajaméregetés.
De ha az edzés témakörére szűkítjük, valószínűleg még a top10-ben sem lenne benne.

(#170653) HussarF válasza D1Rect (#170652) üzenetére

Hát, én azért beszavaznám a top2-be. Persze attól függ, hogy mennyire veszed komolyan. Ha az eredmény nem nagyon érdekel, akkor persze lehet top10-en kívül.

(#170654) D1Rect válasza HussarF (#170653) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg az a különbség, hogy szerintem lehetséges táplálkozni mérleg nélkül is.

(#170655) Madwe válasza t256 (#170648) üzenetére


Madwe
nagyúr

Úgy értem hogy nem lehet elrontani hogy ha tudja az ember hogy mennyi vizet kell innia s átlag iszik is annyit, akkor nyaraláson/gyerek mellett/legjobb edzős helyen (a.k.a. Börtönben :) ) is tud eleget fogyasztani, mert elérhető mindenhol s nem igényel plusz időt, energiát tartani, ellenben kaja, edzés pihenés esetén lehet befolyásoló külső tényező ami limitál

(#170656) HussarF válasza D1Rect (#170654) üzenetére

Lehet, persze, főleg, ha már be van állva az étrended és szemre megmondod, hogy miből mennyi kell. De ha változatosan eszel és megvannak a makro limiteid, mert ki akarod élezni a formád nyárra, akkor azért mérleg nélkül a legtöbb embernek ez nem fog sikerülni. Vagy legalábbis nem úgy, ahogy eltervezte.
Van olyan barátom is, aki egész gyerekkorában versenysportolt, van egy gyors anyagcseréje, meg egy elég komoly alapfizikuma, ő sem számolgat mérlegen, elég ha visszavesz kicsit a kajából nyár előtt és 2 hónap alatt elér egy olyan formát, amivel a legtöbben kiegyeznének.

De mérleg nélkül olyan étrendet tartani, amivel formát akarsz kiélezni, hát az olyan, mint úgy menni kocsival, hogy nincs benne sebességmérő. Végülis ha sokat vezettél, azért szemre is érzed, hogy nagyjából mennyivel mész, de azért benézheted akár 30%-kal is. És az már sok olyankor, mikor kitűzött cél van.

(#170657) D1Rect válasza HussarF (#170656) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem a többség hamarabb szúrja be magát valamivel, ha már felmerül az "élezés" témakör.
Aztán mehet instára a #healty #lifestlye.

De nem hiszem, hogy a forma élezés az amivel az átlagembernek foglalkoznia kellene.

(#170658) HussarF válasza D1Rect (#170657) üzenetére

Hát attól függ mi a cél. Ha csak egy sima, kissé sportosabb testalkat, hogy a strandon ne úgy nézzen ki az ember, mint egy tele....t búvárruha, akkor nyilván nem is kell annyi erőfeszítést beletenni. Mondjuk sztem számolgatni és méregetni akkor is érdemes az elején, hogy legalább megtanulja nagyjából a mennyiségeket, meg akkor már kicsit beleverődik a fejébe, hogy minek milyen makrói vannak stb. Aztán ha már van rutinja, akkor kevésbé megy majd félre méregetés nélkül.

Ha viszont az a cél, hogy minél jobban előjöjjenek az izomtónusok, az erek stb. - és ezt még nem versenyzői szinten mondom - akkor muszáj mérni a kaját.

(#170659) aelod válasza D1Rect (#170652) üzenetére


aelod
veterán

De ha az edzés témakörére szűkítjük, valószínűleg még a top10-ben sem lenne benne.
:DDD

Nr.1 helyen van a táplálkozás az edzés témakörén belül. Edzhetsz zsömlével meg felvágottal vagy kimért rendesen összeválogatott étellel. Aztán látni fogod a difit. Kérlek ne gyere megint ezzel a lehetetlen dumával meg a prioritásokkal. Tudjuk mert elmondtad párszor, hogy neked nem az de ne azonosítsd magad mindenki mással aki súlyzós edzéssel akar lefogyni, formába kerülni, ne adj Isten versenyezni.

Valószínűleg az a különbség, hogy szerintem lehetséges táplálkozni mérleg nélkül is.

Nem az a kérdés, hogy lehet e hanem eredményes e. HussarF le is írta a lényeget.

Szerintem a többség hamarabb szúrja be magát valamivel, ha már felmerül az "élezés" témakör.

A többség nem is tudja mit szúr magába és annak milyen a hatásmechanizmusa. A többség edzeni sem tud normálisan, de ez megint más téma...

De nem hiszem, hogy a forma élezés az amivel az átlagembernek foglalkoznia kellene.

Ebben a topikban edzéssel, táplálkozással foglalkozunk ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170660) Macka válasza aelod (#170659) üzenetére


Macka
veterán

Pedig megmondta dr. Angel, hogy a legjobb kifilivel edzeni a böriben, me attó 50-es karod lesz. :DDD

(#170661) D1Rect válasza HussarF (#170658) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt mindenképpen támogatom, hogy az első időben tanulja meg a user a táplálkozás alapjait és tudja, hogy mi miből van, és mennyi az annyi.
De, hogy élete végéig mérlegeljen, az egyáltalán nem szükséges.

(#170662) D1Rect válasza aelod (#170659) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nr.1 helyen van a táplálkozás az edzés témakörén belül."
Oké, szóljál ha csak evéssel kiraktad magad! :)

Aztán meg az egész szálmabábot engedjük el, mert csak annyi történt, hogy kevered a "grammos méregetést" és "táplálkozás" fogalmakat.

Szerinted a versenyzőt kell követni, szerintem is, de amikor már visszavonult.

(#170663) HussarF válasza D1Rect (#170661) üzenetére

De, hogy élete végéig mérlegeljen, az egyáltalán nem szükséges.

Mihez nem szükséges? Ahogy írtam, a cél dönti el a dolgot. Ha valaki atletikus akar csak lenni, ahhoz nem kell, tényleg. Ha ennél többet akar... Hát akkor erősen ajánlott.

(#170664) Macka válasza D1Rect (#170662) üzenetére


Macka
veterán

Te nem vagy véletlenül Angel rokona? :U

(#170665) aelod válasza D1Rect (#170662) üzenetére


aelod
veterán

Oké, szóljál ha csak evéssel kiraktad magad!

Figyelj 16 éves koromban kezdtem edzeni amikor is fingom nem volt semmiről (honnan is lett volna) a táplálkozásról meg pláne. Sokkal később birtokoltam azt a tudásanyagot (amit szinte bármeddig lehetne bővíteni) amit ma használok. Ha az elejétől kezdve tudtam volna amit most (és persze meg lett volna hozzá az anyagi keret) borítékolhatóan hamarabb értem volna el egy jó formát. Az, hogy szerinted mi a jó forma nem tudom, de kétszer is benne voltam a hazai top 6 kihívásban naturál testépítő versenyen. Lehet kevés lehet elég, rád bízom.

Aztán meg az egész szálmabábot engedjük el, mert csak annyi történt, hogy kevered a "grammos méregetést" és "táplálkozás" fogalmakat.

Nem keverek semmit :N Korábban megválaszoltam a méregetés témakörét és ott beismerted, hogy neked nem megy hosszú távon. Akkor engedd el és ne akard megmondani, hogy mi a fontos egy átlag embernek (párhuzamot vonva az élet nagy dolgai mellett
ezzel lealacsonyítva az eredeti témakört) akinek itt most az a célja, hogy lefogyjon vagy jobb formába kerüljön azzal a módszerrel, hogy kiméri a napi kajáját.

A mérleg egy eszköz, hogy pontosabban és gyorsabban elérd a célt. Az meg, hogy lehet táplálkozni mérleg nélkül is kikezdhetetlen tény de nem releváns mert ez nem volt kérdés...

Ha meg szerinted nincs a top2ben a "méregetés" edzés témakörében akkor kérdezek valamit:

-Honnan fogod tudni, hogy (feltételezem, hogy ha mondjuk jól és változatosan táplálkozol) elég e a fehérje amit beviszel, elég e a zsír és ch amit beviszel a célodnak megfelelően? Tükörből, testsúlyból?

Szerinted a versenyzőt kell követni, szerintem is, de amikor már visszavonult.

Sehol nem állítottam, hogy a versenyzőt kell követni. :N

#170663HussarF

Így van. Minden cél függő. A cél jelöli ki az eszközt, ennek függvényében döntesz, hogy mit használsz ezek közül...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170666) Janaboy válasza aelod (#170665) üzenetére


Janaboy
veterán

Simon Rolandot nem ismered véletlenül? (Versenyzés kapcsán jött fel bennem a kérdés)

Janaboy

(#170667) aelod válasza Janaboy (#170666) üzenetére


aelod
veterán

Rémlik valami, hogy Miskolcon álltunk egymás mellett a színpadon. 19ben 2. lett a vbn ugye?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170668) Janaboy válasza aelod (#170667) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen

Janaboy

(#170669) aelod válasza Janaboy (#170668) üzenetére


aelod
veterán

Az egy erős mezőny volt. Sokan jó eredményeket értek el a vbn.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170670) Janaboy válasza aelod (#170669) üzenetére


Janaboy
veterán

Ennyire nem tudom a részleteket, hozzá járok amúgy.

Janaboy

(#170671) aelod válasza Janaboy (#170670) üzenetére


aelod
veterán

Egy volt versenyztárs üdvözli ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170672) Angel2014 válasza HussarF (#170638) üzenetére


Angel2014
addikt

Végre valaki megerősített. ;]

Amúgy meg ebbe topikba mindenki elfér. Jöhetne ő is. ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170673) D1Rect válasza Macka (#170664) üzenetére


D1Rect
félisten

Az apja vagyok. ;]

(#170674) D1Rect válasza aelod (#170665) üzenetére


D1Rect
félisten

"lefogyjon vagy jobb formába kerüljön azzal a módszerrel, hogy kiméri a napi kajáját."
Legalább 200kg-t fogytam anélkül, hogy mértem volna a kaját.
A versenyforma teljesen más dolog, ezt ezerszer leírtam, de valamiért folyamatosan ragaszkodsz hozzá, hogy belekeverd a beszélgetésbe.

"Honnan fogod tudni, hogy (feltételezem, hogy ha mondjuk jól és változatosan táplálkozol) elég e a fehérje amit beviszel, elég e a zsír és ch amit beviszel a célodnak megfelelően?"
Na honnan?
Ha megeszel X db L-es tojást, jó eséllyel fejből megmondod, hogy mennyi volt a fehérje.
Megiszod a turmixot edzés után, ezt is fejből tudod.
Megeszed az ebédet, ránézésre megmondod benne a hústartalmat => tudod a fehérjét.
stb.
Zöldségből bármennyit lehet bármikor, most ki ne találd nekem, hogy a krumpli is zöldség és azt mondtam, hogy éjjel bármennyi sültkrumplit lehet enni.
A nagy svájci túrát érdemes az edzés környékére időzíteni, de úgyis érzed, hogy mennyi az elég.

Attól függően, hogy mit követsz, az utolsó étkezést megtolhatod még egy fehérjével, de nincsen semmi, ha nem 2g/tskg csak 1.7g, vagy éppen 2.1.
Szerintem a többség üresen fel sem tudja használni a 2 grammot, csak elterjedt, mert sokkal könnyebb megjegyezni mint azt, hogy 1.739.

(#170675) Angel2014 válasza D1Rect (#170673) üzenetére


Angel2014
addikt

Lol.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170676) tibcsi0407 válasza D1Rect (#170674) üzenetére


tibcsi0407
félisten

200 kg?

https://utdetailing.hu/

(#170677) aelod válasza D1Rect (#170674) üzenetére


aelod
veterán

A többség amikor elkezdi nem ekkora király, hogy megmondja ránézésre miben mennyi van ahhoz, hogy 200kg fogyjon.

Fehérjebevitel meg nem azért 2g/ts kg mert könnyebb megjegyezni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170678) D1Rect válasza tibcsi0407 (#170676) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerinted egyszerre vagy 20 évre elosztva?

(#170679) D1Rect válasza aelod (#170677) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha kutatást linkelsz, legalább az abstracot olvasd át előtte...

A többségnek bőven elég elhagyni a cukrot és lisztet, lejárni 3x a terembe és "bomba formája" lesz a korábbi önmagához képest.

[ Szerkesztve ]

(#170680) tibcsi0407 válasza D1Rect (#170678) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem véletlenül toltam be Dr. Now-t.

https://utdetailing.hu/

(#170681) D1Rect válasza tibcsi0407 (#170680) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogalmam sincs ki ez, nekem egyszerű dokinak tűnik.

(#170682) Woodslave


Woodslave
nagyúr

megint csak kötözködik mindenki és/vagy teljesen elbeszéltek egymás mellett. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170683) D1Rect válasza Woodslave (#170682) üzenetére


D1Rect
félisten

Eskü, hogy legjobb képességeim szerint próbálom elmagyarázni a nézőpontomat.

(#170684) mike1334 válasza D1Rect (#170678) üzenetére


mike1334
veterán

Az nem a te álláspontodat tamasztja alá, hogy 200 kilót kellett fogynod. Ebből úgy tűnik, hogy nem működik a módszered, hiszen többször is "korrigálni kellett", mivel visszahíztad, amit leadtál.

Más: próbáltam a súlycsökkentő edzést, eddig remekül bevált, kezdésnek 10 kilóval szériáztam, most már csak 5, mit ajánlotok következő lépésnek?

;]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#170685) Madwe válasza mike1334 (#170684) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én leszoktam a dohányzásról már 5x is, így ha le akarsz szokni engem kérdezz! ;]

[ Szerkesztve ]

(#170686) D1Rect válasza mike1334 (#170684) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez ilyen, tavasszal le szoktam fogyni.

(#170687) marked one94


marked one94
őstag

Legyetek poweresek, ott a "kövérek" is boldogok 🤷‍♂️

You'll Never Walk Alone

(#170688) aelod válasza marked one94 (#170687) üzenetére


aelod
veterán

Te is jól el vagy hízva :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170689) marked one94 válasza aelod (#170688) üzenetére


marked one94
őstag

Na igen én az a fajta vagyok aki izmos és erős is akar lenni. ;]

You'll Never Walk Alone

(#170690) Woodslave válasza marked one94 (#170689) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak egyik se sikerül ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170691) HussarF válasza Woodslave (#170690) üzenetére

;] ;] ;]

Aztán majd egyszer csak bedob egy képet, amin Mr. O formában van, és többet húz fel, mnit Eddie Hall ;]

(#170692) GemeriReem válasza D1Rect (#170662) üzenetére


GemeriReem
újonc

Erre reflektálva, szerintem a megfelelő edzés amatőr szinten jóval fontosabb lenne a táplálkozásfókusznál. A legtöbben felesleges és feleslegesen sokféle gyakorlatot csinálnak, illetve a termek népességének nagy része (+ személyi edzők is sajnos rengetegen) tudásban valahol a 80-as-90-es években ragadt. Broscience, túl sok sorozat, túl nagy súly. Ezekből egyenesen következik az idegrendszer folyamatos túlterheltsége, amiből kifolyólag aztán csak nem akarnak sokasodni a tárcsák a rúdon. Azt gondolom, ez sokkal nagyobb mértékben esik latba azok esetén, akik heti 3-4-szer lejárnak emelgetni, mint a nem tökéletes makrók.

[ Szerkesztve ]

(#170693) D1Rect válasza GemeriReem (#170692) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem van egy olyan érzésem, hogy ha a max 60-80 százaléka megvan, akkor sokkal jobban számít a volumen, mint bármi más amit a user a teremben elkövet.
Valószínűleg a bukásig edzés sem optimális a többségnek.
De nekem csak egy kísérleti majmom van, úgyhogy alapigazságokat nem tudok.
De Dom Mazzetti eléggé képben van, szerintem kiváló példakép. :)

(#170694) Woodslave válasza D1Rect (#170693) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Akkor már csak azt kell tisztázni hogy izmos vagy-e

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#170695) D1Rect válasza Woodslave (#170694) üzenetére


D1Rect
félisten

21-ben összesen nem voltam 21x edzeni.
(a cardio nem ér)
A tavalyi max célkitűzésem ~60%-a majdnem beborított, igaz diétázok.
A karomnak még mindig nincsen kar formája.
Mostanában nem igazán mondanám, hogy ki lennék rakva.

(#170696) GemeriReem válasza D1Rect (#170693) üzenetére


GemeriReem
újonc

Na ez is biztos! :D
Én magammal kapcsolatban tudok annyit, hogy mikor a haverokkal tudás nélkül elkezdtünk edzeni, kemények voltunk, meg háború volt, ennek ellenére hónapokig szánalmas 70-80 kilókkal nyomtunk fekve folyamatosan. Ahelyett, hogy mondjuk könnyebb 5-8 ismétlésekből csináltunk volna sokat, nem agyonfáradva. Mikor évekkel később egy nagyon alap erőemelőprogramot csináltam 3 hónapig, 20 kilóval növeltem a fekvenyomásomat anélkül, hogy egyszer is rajtam maradt volna edzésen a súly. Azelőtt hiába ettem tonnaszám a csirkét meg a zabpelyhet, igen lassan jöttek fel a kilók. Azóta azok a barátaim is jönnek fel izomtömegben és erőben, akiknek én írok edzésprogramot, a mostani fejemmel örültem volna, ha valaki akkor nekünk is megteszi ugyanezt. Meg megmondja, hogy lúdtalppal rosszak lesznek az alapok, és gyomláljam ki azt is. :DD

(#170697) Medveidomár


Medveidomár
újonc

Mi a véleményetek a teljes testes edzés-ről ?
Heti 3 alkalommal, minden izomra csak egy gyakorlat.

Pl: Bicepszre: Hétfő : széles fogású francia rudazás (bicepsz rövid feje)
Szerda: bicepszezés döntött padon (bicepsz hosszú feje)
Péntek: kalapács bicepsz (brachialis)

És így tovább minden izomcsoportra egy héten három nap egy-egy gyakorlat.
És négy nap pihenő

Használtatok már ilyen edzéstervet ?

[ Szerkesztve ]

(#170698) Pfiucska válasza Medveidomár (#170697) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

En a nagyobb kihagyasom utan ezt csinaltam 2-3 honapig, nekem bejott, visszarazodashoz jo volt.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#170699) Medveidomár válasza Pfiucska (#170698) üzenetére


Medveidomár
újonc

Kösz!
Osztott edzéstervet követek már rég óta ,ezek szerint a változatosság kedvéért érdemes lehetne kipróbálni ?

(#170700) Pfiucska válasza Medveidomár (#170699) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Nem vagyok nagy szakerto a temaban de pont ezert valtottam en is egy rovidebb idore mert mar reg ota osztott edzesterv alapjan nyomtam.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.