Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170201) aelod válasza Jim-X (#170197) üzenetére


aelod
veterán

Szerintem itt a tej és a kifli lesz a titok az 50es kar felé vezető úton :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170203) bigmasterg válasza DamianB (#170200) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Bcaa val kapcsolatban tényleg felesleges , de én pl meló közben kipróbáltam és úgy éreztem hogy hat . "

Milyen hatást éreztél egy aminosavtól?

(#170204) aelod válasza bigmasterg (#170203) üzenetére


aelod
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170205) fecaga21 válasza DamianB (#170200) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Oké,most lehet hülyeséget írok, ezért ne kövezz meg, de úgy tudom az izmok fejlődéséhez kellene a fehérje meg az aminosav, nem?

(#170206) aelod válasza Angel2014 (#170116) üzenetére


aelod
veterán

Speciel pont tudom, hogy a Tóth Krisztián (judoban bronzérmes) és a Tótka Sándor (aranyérmes kajakos) étrendjét a Haris Éva állította össze.

A másik, hogy megint lövésed nincs semmiről. Ha lenne tudnád, hogy rendkívül sok funkcionális és súlyzós edzést is végeznek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170207) D1Rect válasza fecaga21 (#170189) üzenetére


D1Rect
félisten

A BCAA-nak annyi értelme van, hogy finom tőle a víz és jobban csúszik.
Ezen kívül én mást nem várnék.

(#170208) bigmasterg válasza fecaga21 (#170205) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jól tudod, de a fehérje és aminosav legjobb forrása az étel. Keress rá a magas fehérje tartalmú ételekre és ezekből egyél sokat.
Külön aminosav pedig felesleges. A fehérjéket aminosavakra bontja le a szervezet, kb annyit érsz vele, mintha nagyon drágán vennél fehérjét, amiből pár grammokat fogyasztasz egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#170210) Madwe válasza fecaga21 (#170205) üzenetére


Madwe
nagyúr

A fehérjék aminosavakból állnak… [link]
az ételek meg tartalmaznak fehérjét is. 2g/tskg fehérjebeviteled legyen meg, lehetőleg ételből, ne porból. Az h a ch/zsír mennyi kell azt majd a célod s igényed alakítja.

pl ha eszel csirkét, tojást vagy babot fogyasztasz bcaat is… [link]

[ Szerkesztve ]

(#170211) aelod válasza #29258496 (#170209) üzenetére


aelod
veterán

A termékeit nem ismerem. Amúgy meg miért baj ha el akarja adni magát? Véleményem szerint ha valaki hozzájárul két olimpikon nagyszerű eredményéhez akkor a szakmai tudása alapján kell megítélni és nem a külseje alapján.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170212) Madwe válasza D1Rect (#170207) üzenetére


Madwe
nagyúr

Finom a bcaa? Remélem nem az ízesítetlenre gondolsz, mert akkor valami gond van veled ;]

(#170214) aelod válasza #29258496 (#170213) üzenetére


aelod
veterán

Gyanús akkor lenne ha nem lenne mögötte eredmény a klienssel. Itt van és nem is kicsi. Viszont maradjunk a gyúrás vonalon. Láttad már, hogy néz ki Hani Rambod, Charles Glass, Chad Nicolls?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170215) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Egyébkènt Budapest belvárosába tudtok konditermeket kezdőnek? Az lenne a lényeg hogy délelőtt, délután járnék, és lehetőleg korrekt gépek legyenek amiket egyedül is tudok használni, pl fekve nyomáshoz.

(#170217) DamianB válasza bigmasterg (#170203) üzenetére


DamianB
őstag

Abban az egy két hónapban még rendszeresen ittam kiegészítőnek kevésbé éreztem izomfáradságot melóban pl ha le edzettem dolgoztam tovább 4-6 órát tudtam aludni . Általánosságban is pihentebb voltam. Az nem tettem hozzá hogy melé fehérje glutamin is ment.

Ezért is tettem hozzá hogy ez nem feltétlen lehetett ettől.

D1rect pontosan ezért kezdtem el inni, üdítőt nem veszek magamnak ha kapok persze megiszom . Már untam a vizet fel akartam dobni.

Sas eszembe volt az ízületvédők de én azt akut probléma idején használtam.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170218) aelod válasza fecaga21 (#170215) üzenetére


aelod
veterán

Belvárosban talán a w54.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170219) Cranium


Cranium
tag

Sziasztok DeQuervain szindrómával van valakinek tapasztalata? Múlt hónapban kezdett el fájni az a terület, bár nem vettem róla tudomást (létezéséről se tudtam, hogy van ilyen, aztán google segített), és aktívan kb 2 hete foglalkozom vele (vettem ortézist, meg Flectorral, jégbalzsammal, fekete nadálytő krémmel kenem). Még ezt a hónapot megpróbálom kihúzni, ha aztán se javul, akkor megyek orvoshoz, de addig megpróbálnám házon belül megoldani a dolgot

[ Szerkesztve ]

(#170220) BÁ Nutrition válasza aelod (#170206) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Amugy megsugom h minden olimpijai bajnok gyerekkori baratom volt es en foztem nekik tokfozeleket meg spenotot. Abban van a vitamin. ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#170221) fecaga21 válasza aelod (#170218) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Köszi. Én ezt a Sctecet néztem a Lurdyba illetve a Kálvin téren a 4%ot. Ezekről van valami infód?

(#170222) aelod válasza fecaga21 (#170221) üzenetére


aelod
veterán

Ha a a scitec goldra gondolsz ami a lurdyban van az nem épp a belváros. Bp legfelszereltebb terme egyébként. A másikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170223) Agyrák666 válasza Madwe (#170210) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Ez a 2g mennyire van kobe vesve? En 70 kg/ 180 centi vagyok, es eleg nehezen tudok hizni.
140g feherjere lenne szuksegem naponta? Az 700g csirkemell. De mondjuk ha durum tesztaval eszem, amiben alapbol van 14g/100g, ugy mar csak 400g pl.
Bizonyos zoldsegekben is eleg sok van, vagy ha esetleg a hushoz keverek egy kis vorosbabot, az is megdobja a feherjebevitelt.

(#170224) DamianB válasza Agyrák666 (#170223) üzenetére


DamianB
őstag

Hát ha én hízni szeretnék benyomnám ,25 koromig leégett rólam minden akkor én tömegnövelőt mindent nyomtam .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170226) Madwe válasza Agyrák666 (#170223) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az az ideális, ha gyúr az ember. Lehet többet is de abból már lényegi előrelépés nem lesz izomépítésben, valamint lehet kevesebbet is, de akkor nem a legoptimálosabb az izomépítéshez. Ez tömegelés alatt nem akkora gond feltétlen, de szálkásításnál ildomos e felett maradni.
ha nem gyúr az ember, nem érdekli az izomépítés, csak úgy van akkor 0.5-1g is elég.
140g nem sok, jól érzed, s gyakorlatilag minden teljes értékű étel tartalmaz fehérjét, nem nehéz elérni :)

[ Szerkesztve ]

(#170227) fecaga21 válasza aelod (#170222) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Igen a Lurdy házra gondolok. Az amúgyis egy 15 perc tőlem gyalog.

(#170228) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Szerintetek ez jó edzés terv :
1 nap :mell, tricepsz
2. nap láb, bicepsz
3. nap váll, hát

Ezt olyan heti 3-4 alkalommal tervezem.

(#170229) marked one94 válasza fecaga21 (#170228) üzenetére


marked one94
őstag

Ha valaki ez alapján azt mondja neked hogy ez egy jó terv az nem ért hozzá semennyire.

You'll Never Walk Alone

(#170230) bigmasterg válasza fecaga21 (#170228) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ez nem edzésterv, csak izomcsoportokat soroltál fel egymás után.
Egy edzéstervben szerepelnie kellene a gyakorlatoknak, használt súllyal, ismétlés és széria szammal + valamilyen tracking/komment/rpe mező sem árt, visszajelzést hagyni akár magadnak (a későbbiekre), akár az edződnek.
És ennek egy élő dolognak kell lennie, ami a progresszió miatt változik.

(#170231) HussarF válasza D1Rect (#170207) üzenetére

Ittál már ízesítetlen BCAA-t? ;]

szerk: Ja, látom már másnak is feltűnt :DDD Az én gasztro-kulináris élményeim talán legmélyebb pontja volt, mikor először kóstoltam. Úgy gondoltam még fiatalon, tizenpár éve, hogy kemény gyerek vagyok, ízesítettet igyanak a b.zik, nekem jó lesz az ízesítetlen is.
Hát, amikor először belekortyoltam, majdnem azzal a lendülettel hánytam is vissza ;]
Aztán erőt vettem magamon és leerőltettem, de rendesen émelyegve mentem edzeni :DDD
De végül mindig győz az akarat, addig erőszakoltam magamba azt a szart, hogy a végén már úgy kortyolgattam, mint ha a mennyei manna lenne ;]

[ Szerkesztve ]

(#170232) fecaga21 válasza bigmasterg (#170230) üzenetére


fecaga21
aktív tag

ASajnos az itt sokat említett sárga kapszula már nem elérhető, így nem találok edzésterveket.

(#170233) marked one94 válasza fecaga21 (#170232) üzenetére


marked one94
őstag

Nem tudom hány éves lehet a sargakapszula de hihetetlen számomra hogy még mindig abból akarnak edzéstervet megtudni.

Itt ez a rohadt internet kb több száz fele fasza edzésterv van fent youtube videok olyan emberekkel akik értenek is hozzá.

You'll Never Walk Alone

(#170234) D1Rect válasza Madwe (#170212) üzenetére


D1Rect
félisten

Amit lehet ízesítve, azt mindig ízesítve.
Egy banános dobozom van tele mindenféle szutyokkal amit nem adnak ízesítve. :DDD

(#170236) bigmasterg válasza #29258496 (#170225) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ilyet én senkinek sem ajánlanék. Egy adagban van 60G cukor.
Akkor már inkább ennék fehérje mellé egy sütit, az legalább finom is. :))

Enni kell és kész. Különböző zsírokkal, magvakkal nagyon könnyű megdobni a kalóriát.

(#170237) fecaga21 válasza marked one94 (#170233) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Persze, van 500 féle, de itt azért csak hozzáértők vannak. Engem inkább az érdekelne hogy hogyan párosítsam össze az edzeni kívànt testrészeket 3 edzésnap. Mellet vállal vagy bicepszel, tricepszel ... stb Erre tudtok olyat mondani amit ajánlanátok másnak is?

(#170238) bbmt válasza fecaga21 (#170237) üzenetére


bbmt
senior tag

"de itt azért csak hozzáértők vannak"
Ezen azért hangosan felröhögtem :D
1-2 lelkes és rendszeres hozzászólón kívül aki ért hozzá az többnyire olvasni/szórakozni jár ide.

A kanál a gyengék villája

(#170240) Apollyon válasza #29258496 (#170239) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A jumbonak pontosan milyen minőségi összetevői vannak?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170241) bigmasterg válasza Apollyon (#170240) üzenetére


bigmasterg
addikt

Minőségi cukor van benne.

(#170243) Madwe válasza fecaga21 (#170237) üzenetére


Madwe
nagyúr

Elég szétszedték a kérdéseid, pedig ugyan nyilván tudás tapasztalat nincs még nálad de legalább elketdtél utánajárni…

az “edzésterved” egy bontás csak, de annak jó. Annyit javasolnék ahhoz ha előfordulhat hogy egy héten csak 2x jutsz le akkor inkább teljes testes edzéseket csinálj. Ha a minimum 3 összejön MINDIG akkor jó a fentebbi bontásod.

a bontáshoz: igyekezz 1 nap csak 1 nagyobb izomcsoportot megdolgozni - mell, hát, láb
mell napon a vállad is kap rendesen terhelést a mell gyakorlatoktól- az alap push pull leg bontásban pl ezért teszik egy napra, de én pl pont emiatt szedtem külön (talán még aelod javasolta itt régebben, kipróbáltam s nekem is jobb így)

a tervhez: igyekezz először az összetett gyakorlatokkal kezdeni s eleve azokon legyen a fő hangsúly, ne az izolációsokon. (Húzódzkodás felhúzás hátra, guggolás lábra s fekvenyomás mellre, fej főlé nyomás kézre vállra). Amúgy is fontos hogy minden gyakorlatot helyesen csinálj de az összetetteknél kiváltképp mert nagy a sérülésveszély ha valamit szarul csinálsz, ezért hagyd otthon az egod s kisebb súlyokkal tanuld meg először rendesen - még akkor is ha ez esetedben pl azt jelenti hogy az üres 20 kilós rúddal kezded.
Ismétlések: eleinte miután a gyakorlatok helyességét is el kell tanuld azt javasolnám hogy addig amíg ez nincs meg maradj a 8-12 akár 12+ ismétléseknél ahhoz megfelelő súllyal neked.
késöbb amikor már megvan biztosan a gyakrolat helyessége rámehetsz erőre is a 4-8 ismétléses súlyokkal.

én most pl olyasmi terven vagyok ahol 4 hétig a 4-8 ismétléses súlyokkal dolgozom erő végett, utána 4 hétig a 8-12-es ismétléssel hipertrófia végett majd végül,4 hétig 12+ ismétlésekkel, szuperszetekkel. Ha ezekkel megvagyok kezdem előlről az erővel.

(#170244) Madwe válasza #29258496 (#170239) üzenetére


Madwe
nagyúr

Se süteményt se zsíroskenyeret nem javasolt senki. A magvak más kategória, tudod, természetes, teljes értékű étel, benne egyéb fontos mikro tápanyagokkal is, amikre szintén szüksége van a szervezetnek. Ahogy “minőségi” cukrot is be lehet vinni természetes, teljes értékű ételekből.

egy szarrá feldolgozott, szétmárkázott marketingezett “minőségi” por egy teljes értékű ételnél nem lesz jobb, se “minőségibb”

(#170245) Apollyon válasza #29258496 (#170242) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ismerem a jumbot, 15 évvel ezelőttről, mert már akkor is pénzkidobás volt. :) A te véleményedre lennék kíváncsi, miért éri meg mégis a kilónkénti ~ 4000 forintot aminek a fele cukor.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170246) D1Rect válasza fecaga21 (#170237) üzenetére


D1Rect
félisten

Google: Kezdő edzésterv.
Keresel olyat ami minden izomcsoportot megmozgat(hint: deréktól lefelé is van tested), ezt csinálod heti 3x.
Edzés után megiszol egy fehérje + ch + 5g creatin kombót.
Ha fogyni szeretnél, akkor a "pihenőnapokon" is csinálsz valamit amit szeretsz csinálni és mégis valami mozgás. Ha hízni, akkor ezt nem csinálod.
1 hónap múlva szólsz, hogy ment!

(#170248) D1Rect válasza #29258496 (#170247) üzenetére


D1Rect
félisten

A tömegnövelő tök jó annak, aki nem akar szöszölni és nem tudja, hogy merre van arccal.
De aki egy picit is kezdi átlátni a témát, azt veszi le, hogy fehérje árban adnak el cukrot a dobozban.
Nincsen ezzel semmi baj, az egyik nagyon jó barátomnak is azt mondtam, hogy vegye a tömegnövelőt és azt igya, mert nem érdekli a téma, nem vágja földhöz az a pár ezres, és a heti 2 crossfit úgyse ér semmit. ;]

(#170249) Apollyon válasza #29258496 (#170247) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Semmi gond, ezen sokan átmennek, elköltenek rengeteg pénzt tápkiegre rendes kaja helyett, aztán vagy rájönnek, vagy nem, hogy a száj/bájo-tek tápkieg nélkül is ugyanott tartanának.)
A jumboban legnagyobbrészt szőlőcukor van (dextróz), ami filléres tétel, a többi csak minimál adalék hogy jól hangozzon, de a végeredménybe nem lök bele. A fruktóz sem minőségi cukor egyébként – létezik minőségi cukor?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.