Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170152) aelod válasza Apollyon (#170150) üzenetére


aelod
veterán

Nem érted, hogy van ennél fontosabb dolog is az életben? ;]

#170151Sas1899

Nagyjainkat idézzem: Old scholl bro science ez is mint a 1.5 - 2 órás anabolikus kapu és az agy izom kapcsolat továbbá csúcs összehúzódás. Ha neked jobban ízlik néha tejjel nyugodtan ihatod . :K

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170153) Madwe válasza #29258496 (#170151) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nincs vele különösebb gond (bár ha engem kérdezel, állati eredetű s kerülendő ;] ) minimális növekedési hormon senkit nem vág földhöz... Makrói nem a legjobbak, a vízbe meg nincs semmi, nyilván, de ha makróidban belefér, fogyaszd egészséggel! Esetleg ha anyagilag belefér akkor érdemes megfontolni a cukrozatlan szójaitalt, hasonló állag, hasonló íz, jobb makrók, 5-10x ár :D

[ Szerkesztve ]

(#170154) Apollyon válasza #29258496 (#170151) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A tej sima élvezeti cikk, régen azért ment a propaganda hogy egészséges, hogy a tejtermelőknek menjen a bolt. Amúgy haszna nincs, ha teljesen kihagynád az életedből, semmit nem vesztenél. Ha a sima tejről beszélünk.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170155) Madwe válasza Apollyon (#170154) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, haszna nincs, nem esszenciális, kihagyható. De ha neki azzal jobban ízlik valami s belefér a céljaiba akkor fogyassza nyugodtan :D

(#170156) D1Rect válasza #29258496 (#170151) üzenetére


D1Rect
félisten

A "tej" nem egészséges, olyan feldolgozott élelmiszer ami az egészséges ital illúzióját kelti.

(#170157) atee_13 válasza Apollyon (#170150) üzenetére


atee_13
őstag

"A másik hogy kinek mire van ideje: arra, amire akarja hogy legyen."

Maximálisan egyetértek.

Én pl hazamegyek megiszok egy kávét , edzek (otthon edzek) tus kaja, majd elkészítem a kaját másnapra összekészülök másnapi reggelivel macerákkal és kb 30 - 40 perc marad tv vagy netezésre és alszok. Ha meccs van akkor azt meg szoktam nézni, de van, h csak első félidőt.

Aztán ismerősöktől mindig hallom, h hát ha neki annyi ideje lenne ő is edzene meg hasonlók. Ilyenkor mindig mondom, h mennyi idő a sok fisz-fasz valóságshow meg sorozat mit állandóan mesélget, h mibe mi van olyan nevekkel dobálózik, h soha nem hallottam őket.
Meg jönnek a kocsmasztorik, h kb minden nap elmennek ide oda inni.
És teljesen úgy élik meg a sztorit, h én időmilliomos vagyok mert edzek mindennel együtt kb 1,5 órát

(#170158) Madwe válasza atee_13 (#170157) üzenetére


Madwe
nagyúr

S akkor azt még bele se vetted, h azzal h napi 1-2 órát áldozol arra h edzel s egészségesen étkezel, azzal nemcsak hogy az életed mindennapjai lesznek élvezetesebbek (hiszen fitten s egészségesen élni jobb, mint teszem azt túlsúlyosan s cukorbetegként) de még az életed végén vissza is nyersz jó eséllyel ebből a napi pár órából befektetett időből valamennyit... arról nem beszélve h közben kitartást, céltudatott s egyéb mentális dolgot is magadra szedsz amit az életben máshol is hasznosíthatsz

[ Szerkesztve ]

(#170159) aelod válasza D1Rect (#170156) üzenetére


aelod
veterán

A tej az tej. Kiveszed a hűtőből és beteszed, nem kelt semmilyen illúziót. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170160) D1Rect válasza Apollyon (#170150) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem lehetséges élni makró számolás nélkül is.
Ha figyelmesen olvasol észreveheted, többször leírtam azt, hogy a rendszeres edzésből nem szabad engedni.

[ Szerkesztve ]

(#170161) aelod válasza D1Rect (#170160) üzenetére


aelod
veterán

Mi figyelünk csak te írsz össze-vissza mindent.
LoL most meg azzal jössz tényleg, hogy lehet élni makró számolás nélkül? Edzés nélkül is lehet élni. Ki hitte volna ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170162) Apollyon válasza D1Rect (#170160) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nincs egyik vagy másik. Mind együtt van. Tehát edzés + rendes kaja + számolás.
Írogatni se kell mindennap, ez túl van dimenzionálva... Megvan, hogy napi X g fehérje, Y ch, Z zsír. Ezt meg porciózod 4-5 étkezésre, bumm. Ha már rutinból megy, kb. fél perccel se tovább tart számolással elkészíteni a kaját, mint anélkül.
De akinek ez problémát okoz, az ne számolja, és kész. De azt se mondja akkor, hogy hülyeség, meg hülye aki csinálja mert sok időt elvesz, és/vagy versenyző stb.

A kaja számolása grammra meg nagyon messze van a 600 ezres hifi kábeltől, meg az rgb vécéülőkétől.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#170163) D1Rect válasza aelod (#170161) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy nem vagy képes értelmezni összefüggő szöveget.
Nem tudom, hogy ez szándék vagy képesség hiánya, de nem érzem, hogy haladnánk előre.
Mit szeretnél elérni a provokálással?

(#170165) aelod válasza D1Rect (#170163) üzenetére


aelod
veterán

Te állítasz baromságokat amikre rávilágítottam. Ráadásul összefüggéstelenül összemostad a kaja számolást azzal, hogy ez már az a szint amit versenyfelkészülésnek hívunk és lehetetlen csinálni hosszú távon. Ha nem tudod felfogni amit próbálunk neked elmagyarázni ezzel kapcsolatban akkor nem az én képességeim hiányosak. ;)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170166) D1Rect válasza Apollyon (#170162) üzenetére


D1Rect
félisten

Sehol nem mondtam, hogy hülyeség.
Azt mondtam, hogy nem éri meg a rá fordított figyelem és idő. Az egyetlen ami figyelmet érdemel a fehérje.
A többit innentől kezdve már nehéz elb@szni, ha néhány alapelvet betart az ember.

(#170167) D1Rect válasza aelod (#170165) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmire sem világítottál rá, csak hajtogatod a magad igazát.

(#170168) Madwe válasza D1Rect (#170166) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi meg azt mondjuk, ha saját magad készíted a kajád amúgy is akkor minimális az extra figyelem s idő, gyakorlatilag nulla.

(#170169) aelod válasza D1Rect (#170167) üzenetére


aelod
veterán

Biztos, hogy én? ;] Még egy sima kérdésre sem válaszoltál továbbra sem.

#170168Madwe

Hagyd, neki ez már lehetetlen, nem éri meg, felesleges.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170170) D1Rect válasza Madwe (#170168) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez kb addig tartható amíg az embernek nincs családja, amikor van feleség meg néhány gyerek, nagyon nehéz lesz ezt továbbvinni.
Akkor még nem is beszélve arról, hogy az ember örül ha a barátaival legalább ebédidőben tud találkozni és enni valamit. Hetente egyszer... Mert rohadt nehéz egyeztetni, hogy a heti egy meglegyen.
Nyilván nem lesz optimális, de alap dolgokat tartva simán élhető.

(#170171) D1Rect


D1Rect
félisten

Én mindig nyitott vagyok új dolgokat tanulni.
Ha van olyan nick a fórumon, akinek van több, legalább ovis gyereke, valamint feleség vagy hasonló kategóriás párja, ezeket el is tartja, az edzésen kívül más hobbija és emellett tudja a makróit egy hónapra visszamenőleg, ossza meg velem a titkot!
Nekem ez túl sok, de lehet én vagyok a béna.

[ Szerkesztve ]

(#170172) Madwe válasza D1Rect (#170170) üzenetére


Madwe
nagyúr

Feleség s gyerek se bonyolítja agyon a dolgokat ha saját kosztot eszel. Reggeli vacsora sima, kis étkezések is, ebédnél meg ugyanúgy tök mindegy, ha ők mást esznek hát külön főzöl meal prepben, ha őket is érdekli akkor meg ugyanúgy tök mindegy hogy 250g, 500g vagy akár 5000g előre főzött rízsből szeded ki az aznapi adagod… S attól még h tudod a makróid heti 1x barátokkal egy ebéd belefér, nem tiltja senki :)?

az alapvetésem itt is ugyanúgy igaz: saját kosztot eszel e? Ha saját kosztot eszel nem jár szinte semmi extra energiával s odafigyeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#170173) aelod válasza D1Rect (#170171) üzenetére


aelod
veterán

Látod csak ennyit kellett volna az elején is írj. Wood a te embered :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170174) Janaboy válasza D1Rect (#170171) üzenetére


Janaboy
veterán

Én edzőmnek is most született a gyereke és mondta hogy még nem tudja hogy lesz ideje főzni, ami nagyon szokatlan neki.
Ő is makrózik, mérlegel általaban stb, de a héten előttem rendelte a kaját a büféből :D
Mondtam neki, hogy várom a hosszútávú tapasztalatokat, hogy hidalja át.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#170175) Macka válasza D1Rect (#170171) üzenetére


Macka
veterán

Feleség, gyerek van, heti 5 edzés, sőt, párommal együtt, aki még 2 éve versenyzett is. Kizárólag a saját főztünket esszük, minden nap főzünk. Igen, meg lehet oldani, minden gond nélkül, csak akarni kell. Amikor versenyzett, számolta a makrokat, én is. Nem azért hagytam fel ezzel, mert megerőltető lett volna, nem mert nem láttam értelmét. Hozzáteszem, hogy amikor számoltam, sokkal jobb formában voltam.

(#170176) Angel2014 válasza #29258496 (#170151) üzenetére


Angel2014
addikt

Így van!

Beleteszel egy gyorsan felszívódó fehérjét és 3 óra alatt sem szívódik fel, mert nehezen emészti az egészséges szervezet is.

Mint tudjuk, a víz egyből leér a gyomorba, és belép a bélrendszerbe, de bizonyos ételek akár öt órán keresztül is emésztődnek.

Tej emésztés orvosilag:
Mivel a tej mind a hat tápanyagot - fehérjét, zsírt, szénhidrátokat, vitaminokat, ásványi anyagokat és vizet tartalmaz - emészthető és felszívódik az emésztőrendszerben. A tej áthalad a gyomrodon, majd a vékonybélen, mielőtt a vastag- vagy vastagbélbe érkezne. Becslések szerint az étel négy-öt órán át marad a gyomorban, a magasabb zsírtartalmú tej hosszabb ideig marad a gyomorban, mint az alacsonyabb zsírtartalmú tej. A tej a vékonybélbe jut, ahol a tápanyagok nagy része megemésztődik és felszívódik. A vegyes étkezés három-öt órát vehet igénybe, hogy áthaladjon a vékonybélen. Ami a tejből megmaradt, az körülbelül 24 órán keresztül átmegy a vastagbélen, ahol felszívódik egy kis víz, néhány vitamin és ásványi anyag. Ezek a becslések egy szokásos étkezésen alapulnak, és egy folyadék, például a tej emésztési ideje jelentősen változhat.+

Ezért is kinevetettek korábban igaz?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170177) Angel2014 válasza aelod (#170115) üzenetére


Angel2014
addikt

Tudod mi cáfolná a képleted és az egész topic képletét az edzésről és a táplálkozásról?

Ha bekerülnél szegedre vagy sándorházára, és akik csak tejet és kiflit esznek reggelire, és az alap ételt amit kapnak, de mégis 50 es karuk van és színtiszta izomzattal rendelkeznek.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170179) bigmasterg válasza Angel2014 (#170177) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ja, mert a börtönökben nyilván nincsenek szteroidok és drogok. :U

(#170180) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Sziasztok. Most kezdem a testépítést, és az lenne a kérdésem, hogy tudnátok ajánlani edzés tervet, illetve, hogy milyen táplálék kiegészítőket kellene fogyasztanom? 184 cm magas vagyok és 89 kg, 34 éves vagyok. Időm az lenne rá olyan heti 4-5 nap. Köszi a válaszokat előre is.

(#170181) Agyrák666 válasza bigmasterg (#170179) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Topik szerint kellenek hozza a makrok is, mikozben a boriben eselyed nincs betartani.

(#170182) DamianB válasza fecaga21 (#170180) üzenetére


DamianB
őstag

Ha van rá kereted és gyorsan szeretnél haladni egy nagyon megbízható személyiedző.
Ha nincs és van időd akkor pár alapkönyv kiolvasása plusz tisztában lenni étkezéssel .
Itt tőled függ hogy makrókat számolsz ahogy fent írták vagy legalább odafigyelsz hogy az arányok rendben legyenek.
De ebbe én nem vagyok jó kettő három diétát csináltam meg mikor hirtelen kellett lefogynom versenyre . Ezt nagyon nem ajánlom . (Mármint a hirtelen fogyást)
Edzés terveket nem rég linkeltek be .
Tápkieg : Multivitamin.
Ezentúl már inkább tőled függ több információval mi a célod .
Én sok mindent kipróbáltam de mindig arra törekedtem hogy az adott célom kiszolgálja.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#170183) D1Rect válasza Macka (#170175) üzenetére


D1Rect
félisten

Még testépítő feleség mellett se tudod a makróid az elmúlt hónapban?
Pontosan ezt magyarázom, hogy "nincs értelme" azaz van, de van az embereknek jobb dolga is.

A legnagyobb bajnokok is elengedik ezt amint visszavonulnak, senki nem eszik napi 6x "csirekerizst" 50 évig.
Nincs ezzel semmi baj, olyan életmódra kell berendezkedni amikor tartható az ember élete végéig.
Nem én találtam ezt ki, hanem Arnold. :)

(#170184) Angel2014 válasza bigmasterg (#170179) üzenetére


Angel2014
addikt

Nyilván vannak kivételes esetek, de inkább a nincs a jellemző.

Értsétek már meg a kokszot ugyan úgy hanem jobban kell támogatni evéssel, vitaminnal, és edzéssel.Aki azt hiszi bevesz egy pirulát és izmos lesz az téved.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#170185) Macka válasza D1Rect (#170183) üzenetére


Macka
veterán

Amikor számoltam, tudtam. De, mint írtam, nem számolom már.
20 éve kezdtem az edzést, idén leszek 40. Elértem egy szintet, amit már csak fent akarok tartani, ehhez nem tartom szükségesnek a számolgatást.
Aki 100%-ban komolyan veszi az edzést, testépítést, tudatosan csinálja, annak érdemes csinálnia.

Angel
Értsétek már meg a kokszot ugyan úgy hanem jobban kell támogatni evéssel, vitaminnal, és edzéssel.Aki azt hiszi bevesz egy pirulát és izmos lesz az téved.

Ebben igazad van.

(#170186) D1Rect válasza Macka (#170185) üzenetére


D1Rect
félisten

Ugyanazt mondjuk, csak más szavakkal.

(#170187) marked one94 válasza Angel2014 (#170184) üzenetére


marked one94
őstag

Nekem van ismerősöm aki nemrég kezdett el cuccolni es heti 2x edz szarul kajal es most izmosabb mint valaha 🤷‍♂️

You'll Never Walk Alone

(#170188) Dottorei válasza marked one94 (#170187) üzenetére


Dottorei
tag

(#170189) fecaga21 válasza DamianB (#170182) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Értem, és köszi. Személyi edzőt nem tudok. KOnditerem is van kinézve, táplálék kiegészítőnek meg ezekre gondoltam:
Optimum nutritiuon whey gold fehérje
BCAA
Creatin monohidrát

Ezeket tudnám havi szinten finanszírozni, ezeket láttam érdemesnek amiket megpróbálnék. Szerinted jó összeállítás?

(#170190) Madwe válasza fecaga21 (#170189) üzenetére


Madwe
nagyúr

Személyi edző pedig nem árt legalább az első hónapra, h a gyakorlatokat biztosan helyesen hajtsd végre... különben sérülésveszélyes + kevésbé hatékony. S a beégett hibás gyakorlatot sokkal nehezebb lesz kijavítani...

Fehérjéből bármi jó, ha íze rendben van (de normális étrend mellett felesleges)
bcaa totál felesleges
kreatin is felesleges az első fél évben

Ne ess abba a hibába h ezektől a tápkiegektől csodát várj.. nem múlik ezeken semmi, bármennyire is erős a marketingjük. Fehérjepor jó ha félreeszel vagy néha kicsit off-os makrós kajákat tolnál mellé. Ha nincsenek rendben a makróid alapból akkor meg végképp felesleges. A kreatin se csodaszer, de az atp töltés késöbb jól jöhet, első fél évben ilyenekre viszont semmi szükség.

(#170191) aelod válasza Angel2014 (#170177) üzenetére


aelod
veterán

:DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170193) bigmasterg válasza #29258496 (#170192) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egy jó személyi edző aranyat ér, akár éveket lehet vele spórolni.
Csak kezdőként esélytelen megmondani, hogy ki lesz valóban jó edző és ki nem.
Ráadásul tippre 20-30ból 1 aki tényleg jó is.

(#170195) aelod válasza #29258496 (#170192) üzenetére


aelod
veterán

Meg. Tisztelet a kivételnek de az esetek többségében nem ezt látni. Sokszor az edző is rossz mozgásmintát tanít.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#170197) Jim-X válasza aelod (#170191) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem akarsz elkovetni valamit? Legalabb rendesen kigyurnad mar vegre magad! Toketlen... :DDD ;] ;] ;]

A játék az nem játék!

(#170198) bigmasterg válasza #29258496 (#170194) üzenetére


bigmasterg
addikt

De ugyanez jellemző a teremben edző emberekre is, hulladék mozgásminta a 90+%-ánál.
Ilyen szempontból a guggolás a kedvencem.

Egy ideig egy főleg poweres terembe jártam, ott még hagyján, legalább többen próbálnak technikázni.
Most otthoni termem van (erőkeret, versenyrúd, pad, stb, 0 gép) és mellette néha elnézek egy közeli csilli-villi, felkapott terembe. Hát vicc amit ott művelnek az emberek. Inkább megpróbálni nem figyelni rájuk, mert amúgy egyfolytában csak kapkodnám a fejem, hogy "úristen, ez meg mit csinál??"...

(#170200) DamianB válasza fecaga21 (#170189) üzenetére


DamianB
őstag

Madwe leírta nagyjából amit én is írtam volna .
Megoldás lehet még egyszer kétszer én is csináltam ha egyedül edzettem hogy megkérdeztem a teremben lévő edzőt hogy megfelelően helyesen csinálom e gyakorlatot .

Bcaa val kapcsolatban tényleg felesleges , de én pl meló közben kipróbáltam és úgy éreztem hogy hat . Nem tudom lehet placebo de belefért költségileg és ha tudok jó árban venni én venni fogok.

Fehérje is az elején nem kell szerintem 3 hónap múlva elég.

Kreatin nagyon jó fél egy év múlva kezdeném a helyedben.

Inkább amit erre szánsz költsd minőségi kajára és egy nagyon jó Multira plusz C vitamin nekem ez az alapja mindennek .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.