Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167790) Madwe válasza benfolds (#167788) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez nem ilyen egyszerű, h mennyi kalóriát égetsz el (biciklizűssel többet mint súlyemeléssel, persze)
De hosszú tűvon a súlyvesztést elérni és MEGTARTANI sokkal jobb a súlyemelés. Ennek fő oka az anyagcsere, bmr.
míg kardio alatt arra neveled a szervezeted h legyen hatékony a kalóriákkal mert van h rengeteget kell elégetned ezáltal lezuhan a bmred a fenébe (hiszen ahol tud kalóriát fog spórolni a szervezeted) addig edzéssel izmot építesz, ami drága szervezet s kalóriába kerül fenntartani már csal azt is h legyen s pihenjen, növeled a bmrt.
Ezekre nagyon sok tanulmány, analízis, meta-analízis született már :)
alacsony bmr esetén pedig baromi nehéz visszaépíteni FENNTARTHATÓ szintre - ha ez nem jön össze akkor máris jönnek vissza a kilók :)

személyes bmr tapasztalatok: 1 éve 2000 kalóriával híztam. Most 2800 kalóriával fogyok! Ugyanannyi kiló vagyok, ugyanannyi időt fordítok mozgásra. Ez nyilván fenntarthatóbb állapot :)
persze ha csak pár kilót akar leadni a strandszezonra (sicc) az ember majd utána nem érdekli h meg tudja e tartani akkor kardioval kétségtelenül hamarabb eléri ezt.

s mondom, nem vagyok kardio ellen, tök hasznos az egészségnek szív, érrendszer miatt. De tartós fogyáshoz nem feltétlen a legjobb hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.