Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98551) npera válasza Bujdy81 (#98537) üzenetére


npera
újonc

Ja, ez jó. Utána romeltakarítás, aztán Goto 10 és insert coin :C

(#98552) npera válasza Samott (#98545) üzenetére


npera
újonc

És ehhez a hagyományhoz azóta is szigorúan ragaszkodnak... :B

A 240-es ehhez képest áromvonalas, basszus az XC40-nek előre (!!!) dől az orra. Mintha direkt ki akarna cseszni a dizájn a hajtáslánccal... :Y :C

(#98553) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy gigariszpekt :)
npera, szintén :)

medence téma: a mienk 4.7m3, papírszürős, de néztem, hogy a legolcsóbb homokszűrő is 2x drágább lenne mint amennyi a medence volt, úgyhogy egyelőre marad. Valami porszívófélét kitalálok az aljára, hátha elég erős ahhoz.

Viszont 36fokos medence az kibaszott meleg, ember :O Lassan mehetnek bele a zöldségek is.
Mienk 24-26 fokos, gyerekek szeretik. Kisebbik most kevésbé, 2x sikerült arccal beesnie előre, volt rajta mentőmellény is, de neki alapból kb a hasáig ér és nem esett jól neki. Persze mellette álltam és azonnal felkaptam, de megijedhetett. A nagyobbik élvezi. Ő tavaly, szezon elején esett el a tóban, akkor a feleségemmel mentek be (kb 3m-re a parttól) és valami gödörbe léphetett, elesett arccal előre, aztán úgy megijedt, hogy lesokkolt és csak lebegett. Asszony szintén azonnal felkapta, az ijedtségen kívül semmi baja nem lett, viszont utána egész nyáron csak bokáig volt hajlandó bemenni vagy csak akkor ha a nyakamba csimaszkodhatott és semmi pénzért nem engedett el.
Majd megszokják. A kisebbik egyébként imádja a vizet, születésétől fogva imád fürdeni is. A nagyobbik meg pont nem. Szóval igazi tavigyerek, remélem majd tizenévesen nem fognak belefulladni részegen.

(#98554) blueboi69 válasza npera (#98552) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Volt ilyen béjemvé is. Valami halról elnevezve csúfolták, de nem értek már ehhez.

(#98555) Grillo


Grillo
senior tag

Hétvégén ültem hibrid Camryben, szép, erős, gyors, de hátul három aputestű nem fér el, és a csomagtartón is meglepődtem, hogy azért erősen korlátos, gondolom az alsó harmadban vannak az akksik?

(#98556) A. Crowley válasza Sipi- (#98547) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az van, hogy nagy valószínűséggel ez az utolsó év ezzel a medencével, emiatt, ha nem muszáj, nem akarnék 40ezerért szűrőt venni hozzá. Jövőre teljesen más lesz, így az idei évet akarom ezzel kihúzni.
Most van egy elmélet, azt még kipróbálom délután/este.
Hétvégén brainstorm volt apámmal, hogy mit kellene tenni. A víz tiszta, mikor leülepszik az egész, tök jól néz ki.

(#98557) Samott válasza A. Crowley (#98556) üzenetére


Samott
addikt

Van valami adalekanyag, pelyhesito neven fut az segit ennek a leulepedo dzsuvanak osszeallni es igy hamarabb ulepszik, konnyebben tisztithato. Plusz ha furdes utan korbezavarod (korbe-korbe) a gyerekeket a medenceben akkor az orvenyles miatt a kozepen gyulik ossze, konnyebb kiporszivozni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98558) blueboi69 válasza A. Crowley (#98556) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Medenceporszívó lesz a megoldás.

(#98559) eattila


eattila
csendes tag

Tegnap haverokkal 6-kor elindultunk babodra. Odafelé sima volt minden. Babodon kicsit cidri volt, meg szél, meg sivatagi porvihar. Utolsó nap volt, így fél 2-kor már alig volt valami, és mi is elindultunk haza. Az M7-en a középső sávban pukkant le egy opel. Ott állt vész villogózva. Az ottani dugót még megúsztuk, de a 0-áson a 2 sávra szűkülést viszont nem. Majd 2 órát sz_ptunk ott. Ráadásul mikor elértük a végét, nem is értettük, hogy miért is volt ez. Szóval 630km, majd 8 óra úton. Ezen a a chippelt golf gti segített picit, de de akkor is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98560) Grillo válasza eattila (#98559) üzenetére


Grillo
senior tag

Pénteken lefele is fasza volt, Bakarattyára mentem a BAH csomóponttól. Az olyan óra max, ha mindent betartva gurulsz.
14 óra körül 2 órát írt, utána egy órával már csak 1:21-et, de elvitt volna Herceghalom felé.
Végül 16 után indultam, M1-e vitt M0ig, onnan M7. Hát bakker, leközelebb vonattal megyek. Ott is ez volt, hogy állt az M0, meg az M7 úgy Tárnokig, de semmi baleset, egyszerűen a bekötőknél az átsorolások így megfogták. Aztán a 710-ig már nagy baj nem volt, de 100-nál ritkán lehetett gyorsabban menni.

(#98561) eattila válasza Grillo (#98560) üzenetére


eattila
csendes tag

Én se értem, hogy ez miért. Kamionok tolakodtak, meg halálkaravánok. Megszűnt 2 sáv, meg volt ugye bekötő is. Durva volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98562) Jahno válasza Grillo (#98560) üzenetére


Jahno
őstag

Reggel a villamos feltolt egy nagyobb kocsit a járdára, de mire odaértem arra már járt a pótlóbusz is. Jászainál meg tud fordulni a 4es6os, beér a jobb a vágányra és onnan is indul vissza, egyből átmegy a bal oldalra, mert ott a váltó. Ezt most a közlekedő tömeg nagy része nem érette, bámult a másik vágány irányába és várta a csodát, miközben hátuk mögé beért a villamos és indult tovább. Hazafelé kiderül, 7kor indulunk Csepelről, 7:40re vagyok a Vígszínháznál.

(#98563) Grillo válasza Jahno (#98562) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, hallottam a rádióban. Engem nem érintett, 6ra már a várban voltam. :DDD

(#98564) blueboi69 válasza Grillo (#98560) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, Érd, Tárnok, Martonvásár lehajtók/felhajtóknál mindig tumultus van. Tárnoknál sosem értettem miért.. Arra gyanakszom, hogy - ahogy én is- sokan jöhetnek át az M0-6os út irányából az M7-re és nem az M0-án mennek végig Törökbálintig.

(#98565) blueboi69 válasza Grillo (#98563) üzenetére


blueboi69
csendes tag

6kor én még az ágyamban tudok csak lenni, nem máshol :DDD
Riszpekt, hogy felkelsz korán és 6ra már máshol van, öltözéssel, készülődéssel, kajával, utazással.

(#98566) Bujdy81 válasza npera (#98551) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Helyesen:

"Ja, ez jó. Utána romeltakarítás, aztán Goto 10 és insert coin, insert coin, insert coin, insert coin, insert coin :C"

(#98567) Bujdy81 válasza blueboi69 (#98553) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én úgy nőttem fel, hogy ha 20+ fokos a Balaton, akkor pancsi.
Ezért van az, hogy triatlon versenyen 19 fok fölött már nem húzok neoprént és 14 fokos vízben is úszkáltam már neoprénben a Korzónál.

A 36 fok tényleg sok, ez tény. Olyan 33 az ideális bizonyos szempontból. Ugyanis a 26 fok és a 33 fok között két eltérés van:
- a gyerekek nem 30 percet vannak benne másnapi megfázás nélkül, hanem akármennyit,
- altatás után az asszonyt nem lehet becsábítani a 26 fokos vízbe. ;)

Ne azt nézd, hogy mennyire volt olcsó a medence a homokszűrőshöz, hanem azt, hogy a homokszűrőssel mennyivel jobb vízminőséget lehet csinálni! Az ilyen medence 2-3 év alatt kipurcan. Vagy első télen megrágja az egér, mint nekünk. :( Ellenben ha a a mostanit kidobod, akkor utána úgyis nagyobbat veszel. És a most megvett homokszűrős forgató ahhoz is jó lesz!

(#98568) Bujdy81 válasza Grillo (#98560) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ugye itt jön be az a faktor is, hogy a budapesti sofőristenek ("aki Pesten tud vezetni, bárhol tud") nem igazán tudnak autópályán közlekedni. Cserébe kiszabadulnak sokan...

(#98569) Jahno válasza Bujdy81 (#98567) üzenetére


Jahno
őstag

Tesónál a gyerek nagyon durván adja elő ezt a medencés dolgot. Kútvíz, feltöltés után már estig benne is van. Előző évet nem tudom, de tán október végéig fürödtek benne.

(#98570) A. Crowley válasza blueboi69 (#98558) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Van porszívó, viszont annyira finom homok, hogy átmegy a porszívón és a papírszűrőn is. Úgyhogy az lesz, hogy a felszívott vizet a csatornába engedem ki, maradjon a tiszta víz, és utántöltöm a medencét.

(#98571) eattila válasza Bujdy81 (#98568) üzenetére


eattila
csendes tag

És autópályás közlekedésben mi a művészet? Menni kell előre egyenesen. Néha be kell engedni valakit útszűkület miatt (Szerinte BP-n belül ilyennel találkozni, főleg nyáron).

Némi torlódást, lassulást értenék simán, de 3km / 2h az durva. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98572) Jahno válasza eattila (#98571) üzenetére


Jahno
őstag

Pénteken speciel szemben sávban volt baleset M6on és azért állt össze a sor, mert nézelődtek.

(#98573) eattila válasza Jahno (#98572) üzenetére


eattila
csendes tag

Most is be van dugulva, ahogy látom. Vagyis reggel be volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98574) Sipi- válasza eattila (#98571) üzenetére


Sipi-
tag

És autópályás közlekedésben mi a művészet?
Pl. ne vágja be a belső sávba 100-al a 130-140-el közlekedő elé; figyeld folyamatosan a tükröt; ne a gyorsítósáv végén jusson eszedbe, hogy sávot kellene váltani; tarts normális követési távolságot; sávváltásnál ne az előzendő kocsi mögül vágj ki hirtelen és ne vágódj be a megelőzött kocsi elé azonnal; ne menj a belső sávban tartósan, főleg, ha a külső üres; ha sorozatban mész el a belsőben a szélső sávban haladó lassabbak mellett, de megérkezik mögéd valaki gyorsabban, akkor ha nem nehézség, akkor húzódj ki a szélsőbe, megelőznek és utána vissza, stb.
Ez sok autósnak nem megy...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98575) Bujdy81 válasza eattila (#98571) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát az autópályás közlekedésről nekem hirtelen két dolog jut eszembe:
- gáz/fék értelmes használata, amihez kell az, hogy előre figyeljen az ember, ne csak közvetlen maga elé. Minden fékezéssel a mögöttünk jövő nagyobbat fog fékezni -> lassulás hullám gyűrűzik végig a forgalmon
- jobbra tartás. Ha valaki megy az autópályán és a jobb sáv üres, akkor ki kell sorolni. Nem úgy, mint a Hungárián, hogy ha 80-nal megyek, akkor mehetek bármelyik sávban, mert a még gyorsabb legfeljebb cikázik egyet. Ha valaki megvette a matricát, nem jogosítja fel, hogy Zamárdiig a belső sávban menjen.

(#98576) eattila válasza Sipi- (#98574) üzenetére


eattila
csendes tag

Látok néhány barmot, az tény. De azért jellemzően normálisan mennek az emberek. Mondjuk én keveset megyek pályán. Évente pár alkalom. Akkor M3 főleg. Néha m4/m0 még ritkábban m7.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98577) eattila válasza Bujdy81 (#98575) üzenetére


eattila
csendes tag

A kevés pályázásomnak a haszna, hogy kevés ilyennel találkozom :D De BP-n rühellek vezetni. Nagyon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98578) blueboi69 válasza Bujdy81 (#98567) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt napi 2*30percet pancsolnak, lehet, hogy kicsit több, nem fáztak még meg, pedig elsőre amikor bementek 24fokos volt, igaz még csak 1.5hete van medence, bármi lehet.
Asszonyt múltkor sikerült berángatni, amíg a gyerekek aludtak, de ő inkább a gumimatracon döglött.
Szóval olyan 28-29 fokos lenne jó mindenkinek. :) A 36 az konkrétan pisimeleg és nem érzed azt, hogy lehűtene, ami egy forró nyári napon a medence lényegét jelenti.

A homokszűrővel kapcsolatban igazad van, hogy több medencét is kiszolgálhat, de ennél nagyobb nemhiszem, hogy lesz, mert így van van hely a solarpanelnek, körbe lehet járni, grillasztal, ugrálóvár étkezőasztal és még marad is némi hely, de a terasz íveltsége miatt sztem nem fogunk ide nagyobbat venni, ez bevált méret.
Remélem 2-3évnél többet fog bírni.
Nekünk első évben az egerek az ugrálóvárat szedték miszlikbe... Idén már macskával fegyverkeztünk fel, eddig jól működik! :DDD
Szóval alapvetően igazad van, de most úgy látom, hogy egyelőre elég a papírszűrős.

(#98579) blueboi69 válasza Bujdy81 (#98575) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Hát az autópályás közlekedésről nekem hirtelen két dolog jut eszembe:"

Csodálkozom, hogy ebbe a kettőbe nem fért bele a tetőn való közlekedés elkerülésének gondolata.
Bocsánat magaslabda volt, sry tényleg :DDD

(#98580) -NoVa- válasza blueboi69 (#98579) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az hajózási szabály, amíg az autópályán közlekedett, nem volt gond.

(#98581) blueboi69 válasza -NoVa- (#98580) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD "nem volt gond"

(#98582) Grillo válasza blueboi69 (#98565) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, kaja az csak később, mert reggel egyből nem kívánom. De még beretválkoztam is.
Mondjuk a szemetest pont elfelejtettem kivinni.

(#98583) qnadam válasza blueboi69 (#98579) üzenetére


qnadam
veterán

nem közlekedett a tetőn. megfordította, majd megállt rögtön.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98584) blueboi69 válasza Grillo (#98582) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó neked én sokszor már eleve arra kelek fel, hogy éhes vagyok.
Itthonról el nem megyek sehova reggeli nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#98585) Sipi-


Sipi-
tag

Yaris megjavult, kb. 5 perc alatt meghegesztették egy 5 km-re lévő műhelyben. Azt mondták, hogy ilyet még nem láttak, hogy csak így recésen eltörik a cső. De nincs elrohadva egyébként, menthető volt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98586) eattila válasza blueboi69 (#98584) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha nem reggelizek munka előtt (akkor szoktam beugrani reggeliért a feleségemmel valahová) akkor én kb 9-ig nem is vagyok éhes. Néha utána sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98587) eattila válasza Sipi- (#98585) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet lekoccolt valamivel és akkor tört el. De az frankó, hogy hamar megcsinálták.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98588) eattila


eattila
csendes tag

Hol érdemes bringás dolgokat árulni? Van 2 nyergem, meg lesz 1 pár ergonómikus markolatom is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98589) Sipi- válasza eattila (#98587) üzenetére


Sipi-
tag

Leálltam a Corvin pláza mélygarázsába szombat délután, akkor még normális hangja volt. Fél óra múlva indultam, akkor meg már el volt törve.
Viszont most kanyarodva tolatáskor valami mintha kattanna az első keréktől. Még figyelem, hogy reprodukálható-e. :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98590) qnadam válasza Sipi- (#98589) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyen, anno a suzuki alját is odavertem egyszer, de hangja csak hetekkel később lett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98591) Phülöp válasza eattila (#98588) üzenetére


Phülöp
addikt

Facebook marketplace

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98592) Samott


Samott
addikt

Nagyon be vannak szarva hogy esetleg nem nyernek jovore, most eppen az autopalyahalozatot lopjak el: 35 évre magánkézbe adnák a magyarországi gyorsforgalmi úthálózat üzemeltetését - pont mint a komcsik a rendszervaltas elott, vittek mindent amit tudtak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98593) -NoVa- válasza Samott (#98592) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó lenne, de ahhoz az MKKP-nek kéne a szavazatok legalább 40%-át megszereznie, hogy valóban veszítsenek. Az ellenzéknek nevezett massza csak ugyanaz a szar más táblával.

(#98594) Samott válasza -NoVa- (#98593) üzenetére


Samott
addikt

Hat ez most a zugloi jelolesek kapcsan rendesen nyilvanvalo lett mindenki szamara. Karacsony beallt tamogatni azt a maffiozo g.cit aki meg ot is megzsarolta anno mikor ott volt polgi. Mindezt Hadhazy elleneben. Azert azt tegyuk hozza, hogy ennyit meg a legsotetebb szoci eraban se loptak mint mostanaban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98595) npera válasza blueboi69 (#98584) üzenetére


npera
újonc

Én sem megyek reggeli nélkül sehova, csak a közeli (10 km) munkahelyre. Ott letusolok, átöltözöm, aztán beveszek egy szendót. A felkelés és szendó között kábé 2-2,5 óra telik el, szóval majdnem rögtön utána. Azzal kihúzom ebédig, ami 11:00-11:42 között van. Azon belül teljesen flexibilis. Vagy egyáltalán nincs is ebédszünet, mert a meetingek felülírják. Akkor van vacsora, vagy brunch. Vagy dinch...

(#98596) Phülöp válasza npera (#98595) üzenetére


Phülöp
addikt

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98597) npera válasza Phülöp (#98596) üzenetére


npera
újonc

:C

A múltkori zenei ajánlásodból egy számot hallgattam meg eddig, de fenn van a listán a több is. Érdekes, elég virtuózul nyomják.

(#98598) npera válasza Sipi- (#98574) üzenetére


npera
újonc

A legjobb az, hogy minden országban más picit. De az alapja kábé a fentiek.
A flow menedzselése a lényeg, hogy ne legyenek hirtelen tranziensek. Abból van mindig a baj, vagy a túl nagy delta sebességből.

A nagy sebesség önmagában nem baj, ha hirtelen állóra fékeződsz, akkor van baj....
(Jeremy Clarkson Coelho)

(#98599) Jahno válasza Sipi- (#98589) üzenetére


Jahno
őstag

Ha még helyén van a katalizátorod....

(#98600) Jahno válasza blueboi69 (#98584) üzenetére


Jahno
őstag

Csak akkor vagyok éhes ha éjjel eszem. Amúgy ma pld. fél órája ettem először. Még kitartott a hétvégi anyós főztje és ettem késő este is.

Alapban nem reggelizek, félálomban robotpilóta elhoz a gyárba, néha 14 óra környékére ütemezem az ebédet. Előtte reggelinek egy szendvics, de ez is lehet csak dél körül. Attól függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.