Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98301) npera


npera
újonc

Nova, emlékszel mi volt az 5"-os racsing kwadodnak a száraz tömege? Valami rémlik, hogy 250 gramm körül volt akksi nélkül.

(#98302) npera


npera
újonc

Megjött Us(h)ából a csomag, most van 2 TP3 frame kit, 3 db BabyTooth frame kit és egy csomó 3-ágú szupertapadós (jól kanyarodós) prop. Gemfan 3016 a 2 mm-es press-fit tengelyre.

Német(h)ből KÍnából (mert rossz gombot nyomtam) meg jön az elektronika a 2S kwadhoz. Júj, ez izgalmas lesz....

(#98303) Jahno válasza npera (#98302) üzenetére


Jahno
őstag

Pár hete Kína bedurvult, szinte minden cuccom pár napon belül LisztFerihegyen landol. Utána elnyeli a szokásos Póóóstás homályzóna.

(#98304) npera


npera
újonc

Van egy komoly tátongó lyuk a Google Photos archívban. Sehogy sem tudtam felmásolni oda fájlokat, de most szerintem rájöttem a megoldásra.

A NAS-ról rámásolom a képeket a mobilra, aztán a Photos app backupolja őket szépen felfelé szorgalmasan. És mivel Pixel, ezért nem érvényes rá az elsejétől bevezetett korlátozás, a high quality továbbra is "végtelen".

Az egész onnan indult, hogy kerestem egy képet, amin az 5"-os quadot mértem le a mérlegen és pont beleesik a tátongó ürességbe. De most akkor meg lesz az is felhőben.

(#98305) -NoVa- válasza npera (#98301) üzenetére


-NoVa-
őstag

270, nehéz... :)

(#98306) npera válasza -NoVa- (#98305) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Nem piskóta... :Y

A mai freestyle cuccok ehhez képest egészen elképesztően nehezek. Oké akksira számoljunk kábé 200 grammot, de akkor is duplája.

High performance: 1880kv with 6S 1100-1400mah and AUW below ~745g

A legutóbbi Excel lista tetején ez a szám van:

Total weight [g]
265

Akkor kezd alakulni....

(#98307) npera


npera
újonc

Megtaláltam!

332 gramm volt az 5"-os 210-es gép.

Plusz akksipánt és akksi....

(#98308) -NoVa- válasza npera (#98307) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkupánt + kamerakupak benne van az enyémben, komoly többletterhek :D

(#98309) -NoVa-


-NoVa-
őstag

IEM Kábel postapost:

A Tea is megkapta a kedvenc kábelemet 2pin változatban, a legkényelmesebb, puha, szövetburkolattal.

(#98310) npera válasza -NoVa- (#98309) üzenetére


npera
újonc

Én most amíg taknyos voltam (vagyok) a szófán alszom nehogy asszonyra rákenjem a rontást. Lefekvés után Qudlix és TinHifi T2 megy, kis muzsika és minden rivjú IS a jutúbról, aztán amikor elnehezednek a pilláim végül, akkor bealszom.

A stock T2 kábel könnyen tekeredik össze, a korábban ajánlott ezüst-réz vastag cucc ebből a szempontból sokkal megbocsájtóbb. Most rugdossák a csomagot Stockholmban a szindrómások, aztán majd valamikor jön az MMCX változat végre. Akkor a T2 is meg lesz updételve erősen, de megtartom a nem balanszírozott 3,5 mm-es csatit (irgalom atyja ne hagyj el!!!), hogy közvetlenül be tudjam dugni a mobilba. Ha magasélet van, akkor az Urbánus Móka is ott van.

Most megtartóztatom magam, de ha megjön a fizuemeléses kulminált retroaktív monéta az április-július időszakra, akkor lehet nem bírom tovább lefogni a buy now ujjamat és teázok egyet én is ;)

(#98311) npera


npera
újonc

Régi, de alapmű. Amikor a palack elkezdi magát hajtani lángot köpve az elég kemény....

(#98312) zetor2000 válasza npera (#98310) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én most a kínaiakra vagyok kicsit kibukva... szitu:
Rendeltem terméket, csomagkövetéssel. Feladja, kapok ragszámot, nézem, merre jár. Aszongya, május 24. ott van az átvételi ponton, vegyem fel. Azt nem írja, merre van az átvételi pont. Tegnap este a rendelésem befejeződött az Aliexpress szerint, szerintük átvettem, szerintem nem. Nyomtam valami kérdést eladó felé, hogy ez most mi? meg megnyomtam rendesen a refund gombot. Eladó aszongya, ott van nálunk az "átvételi ponton".. de nem tudom, az merre van. Posta szerint a nemzetközi elosztóba van.
Holnap hívom a helyi postát, náluk van e? Ha igen, akkor OK, ha nem, akkor 2 nap múlva visszakapom a pénzem. Talán még nem küldték vissza a csomagot... mint a múltkor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98313) zetor2000


zetor2000
senior tag

#animgif / #vicceskép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98314) Phülöp válasza npera (#98310) üzenetére


Phülöp
addikt

Tudom hozzá ajánlani John McLaughlin, Shakti: A Handful of Beauty albumát.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98315) npera


npera
újonc

Blueboi, ilyen line of sight repülést próbáltál már?

(#98316) Jahno válasza zetor2000 (#98312) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk jahh, kínai az olyan, hogy ha elérte az országot, akkor igazából teljesítette és a helyi Póósta miatt miért Ő szopoljon? Ebben még igaza is van.

(#98317) Phülöp válasza Jahno (#98316) üzenetére


Phülöp
addikt

Talán mert a szállítást ő intézi?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98318) zetor2000 válasza Jahno (#98316) üzenetére


zetor2000
senior tag

Másik kínai csomagos az olyan, hogy ír, hogy menjek a postára átvenni a csomagom. Akkor ez ezt miért nem tudja?
És amíg nem igazolom vissza, hogy átvettem, miért zárja le a rendelést? Mert azt nem én nyomtam meg, hogy naittavége.
Amúgy szerintem akkor teljesítette, amikor a vevő elégedett a megrendelt és átvett cuccal, és esetleg vissza is jelez, hogyezfasza.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98319) npera válasza Phülöp (#98314) üzenetére


npera
újonc

Köszi, beraktam Spotify alá, aztán hallgatom majd.

(#98320) npera válasza zetor2000 (#98312) üzenetére


npera
újonc

Nálam még csak egyszer volt olyan, hogy visszament a csomag, eddig megjöttek. Lehet mázlim volt.

(#98322) Jahno válasza npera (#98320) üzenetére


Jahno
őstag

Sablonválaszok:

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy elektronikus nyilvántartásunk alapján a keresett küldemény XXX-án cím visszaküldésre került a feladó részére.

A küldemény már elhagyta Magyarország területét, a visszafordításra sajnos nincs lehetőség.

Javasoljuk, hogy a feladóval egyeztessen a továbbiakkal kapcsolatban.

Szíves megértését köszönjük.

----

Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük megkeresését.

Tájékoztatjuk, hogy elektronikus nyilvántartásunk alapján a keresett küldemény XXX-án cím nem azonosítható jelzéssel visszaküldésre került a feladó részére.

Tájékoztatjuk, hogy a küldeményeket a feladó által feltűntette címen próbálja meg kézbesíteni a posta.

A posta cím nyomozást nem végez.

A Postai Szolgáltatások Általános Szerződési Feltételei 6.13. 1) pontja szerint a "Postán kívül álló okból kézbesíthetetlen a postai küldemény a címzett vagy egyéb jogosult átvevő részére, ha

"a) a postai küldemény címzése vagy címe nem megfelelő (pl.: cím helyett csak a címzett telefonjának hívószáma vagy e-mail címe kerül feltüntetésre), vagy a cím nem létező, továbbá ha a címhely azonosításra nem alkalmas, vagy az nem egyértelmű (jelzése: cím nem azonosítható)"

b)a címzett a címen nem egyértelműen azonosítható, vagy - különösen a 6.2.1. pont szerinti bejelentés alapján - nem ismert (jelzése: címzett ismeretlen);"

A küldemény már elhagyta Magyarország területét, a visszafordításra sajnos nincs lehetőség.

Javasoljuk, hogy a feladóval egyeztessen a helyes címzés érdekében.

Szíves megértését köszönjük.

----
u.i.: az ami a legszemetebb, hogy az első panaszban szereplő küldeményt mégis meg bírtam szerezni, csak még idejében kicsit felfelé kellett kapálózni.

Vagy eladó úgy ahogy van újra zacskóba rakta, teljesen jól olvasható volt a cím. Esetleg útközben megkopasztották.

(#98323) Jahno válasza npera (#98321) üzenetére


Jahno
őstag

Sokan beleverték a drónt, de itt nem vagyok róla meggyőződve, hogy nem csak valami trükkös felvétel. Elég jó minőségű a kép is, lehet magasan elrepült feletet és heló.

(#98324) -NoVa- válasza zetor2000 (#98312) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mostanában ha az Ali szól, hogy átvevőpont, akkor másnaptól a lokál postán kérdezz rá, és ott lesz. 15 napig.
És automatikusan lezárja, az valóban szar. A posta trackingje, értesítőrendszere meg fos.

(#98325) blueboi69 válasza npera (#98315) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hogyne! :C

(#98326) blueboi69 válasza npera (#98321) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Honnan a kép, ha ez odaveszett? Vagy a gopro túléli a lávát is?

(#98327) Phülöp válasza -NoVa- (#98324) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora csomagja az elosztóközpont és a helyi postafiók között tűnt el, beleértve az intervallum két végpontját is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98328) Jahno válasza blueboi69 (#98326) üzenetére


Jahno
őstag

Nem éli túl*, de szerintem még mindig trükkösen van vágva (:- Fotósvideósok mindig csalnak.

*Igaz nem nagy mintavétel, de haversrác kipróbálta. Nem bírja. Pentax WG-3 sem bírja, azzal is tesztelte bár drón nélkül :C

Pedig az mindent kibír, ipari búvárkodástól a gólyatáboros női zuhanyzóig mindent is.

Ráadásul a lávás helyi hülye nem sokkal később talált egy ugyanolyan gépet. Mázlista.

"A múlt hétvégi merülés kapcsán találtam egy Pentax wg3-at egy 6-os csomag sörtartóban, mellette még 3 bontatlan sörrel beékelődve egy korallba. Esélyes, hogy valamilyen hullám besodorta az ügyet, és a szerencsétlen tulaj a gépet az egyik sörösüveg 'lyukjában' tartotta, hogy tuti meglegyen. Fel is vihogtam rendesen (ami egy jó nagy korty tengervizet is jelentett egyben) de miután hazaértem, kiszárítottam a cuccost, és miután akkumlátort cseréltem benne, simán működni kezdett.

Az utolsó képek tanulsága alapján kb 3 hetet töltött olyan 8 méter környékén."

(#98329) zetor2000 válasza -NoVa- (#98324) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi, rákérdezek a postán.
Szombaton voltam, ismerős postásnéni is volt benn, de nem mondta se ő, se a másik ügyintéző, hogy lenne ott csomagom, pedig már ismernek látásból név szerint. Szokták mondani, ha van stuff.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98330) Jahno válasza -NoVa- (#98324) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, csak ha nincs papír akkor meg kell mondani melyik napnál keressék.

(#98331) zetor2000 válasza Jahno (#98316) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most majd kiderül, mit tud a kínai nyomkövetés vs Magyar Pósta...
Van 7 csomagom, ami kézbesítés alatt van (megrendeltem, kifizettem, elpostázták). Ebből 4 olyan, hogy régebben rendeltem, és a kínai szerint 2 itt van az országban, az "átvételi ponton", 2 meg még úton. Pósta szerint mindegyik a csomagelosztóban dekkol.
Az ötödik az, ami fennebb volt téma, azt megreklamáltam, elvben holnap születik döntés Aliéknál, hogy refund vagy mi lesz. (Ez utóbbi nem "awaiting delivery", hanem "dispute in progress" címkéjű)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98332) Jahno válasza zetor2000 (#98331) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap találtam egy fura követést, de már nem emlékszem. Valahogy kétszer is fordult, vagy teret ugrott... Most meg Alin egy régebbi: "2021.05.26 09:50 (GMT-7): Shipment cancelled"

Pár dolgon végigmentem, csak Ali megmakkan mikor visszaigazolást nyomok és így nehéz követni. Meg a hasonló termékeket is, hogy az pontosan mi, honnan, melyik csomag.

(#98333) Sipi-


Sipi-
tag

Érdekes. Siófokon az Invitel a meglévő TV előfizetés mellé nem tud internetet adni, csak helyette. Tehát vagy TV vagy internet. :W
ADSL létezik még? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98334) -NoVa- válasza Sipi- (#98333) üzenetére


-NoVa-
őstag

Létezik hát, nálam is ez volt az opció. Most már megoldották, lett TV, de csak azért, mert így olcsóbb az egész egy picit. Idén még nem néztük. Tavaly talán pár órát, de csak arra volt jó, mint a kólaivás. Emlékeztetett, miért szoktam le róla teljesen.

(#98335) Sipi- válasza -NoVa- (#98334) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet, hogy rápróbálom egy Telenoros mobilnetre, ADSL is baromi drága. Van valakinek eladó 4G routere? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98336) Samott


Samott
addikt

Hasznos kiegeszito :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98337) Jahno válasza Sipi- (#98335) üzenetére


Jahno
őstag

És most rendeltem 23ezresért... Aztán valami lesz. Tuti nem megy bele a SIM kártya, vagy ezzel sem lesz térerő :-D Persze ezt fel lehet tenni a padlásra és ha földszinten nincs wifi, akkor még akár lekábelezni is, csak ja...

(#98338) Sipi- válasza Jahno (#98337) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyon rendes vagy, hogy egyből ide is adod nekem 3 hónapra tesztelni és csak egy sört kérsz érte :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98339) Jahno válasza Sipi- (#98338) üzenetére


Jahno
őstag

Gyula szerint értelmezhető valóságmilyenségben még jó is lehet, főleg ha akkora sör, amit 2012ben Horvátéhávaloknál kaptam :C És valamelyik 3 hónap. Amúgy van egy kölcsön pár hétre tesztelni, Miskolc környékén megnézheted.

(#98340) Jahno


Jahno
őstag

Rákenroll marketing. Egyik kisebb fesztivál (név szerint RockMaraton) szavazást csinált, hogy A: ne legyen megtartva, mert oltatlanokra diszkriminatív, vagy B: védettségi igazolvánnyal, nyilván meg legyen tartva. 52% az A-ra szavazott, úgyhogy azt mondták, hát a nép akarata, hogy nem lesz RM. Egy héttel később bejelentették, hogy ugyanakkor, ugyanott Metal Factory lesz ugyanazokkal a fellépőkkel, belépés csak védettségi igazolvánnyal :C

Bár szerintem weben az elmarad felirat ne néz ki olyan jól, meg lap aljára teljesedik ki a lényeg, amit már senki nem olvas el és bizonyos szint is kell hozzá, hogy felfogja a trollkodás lényegét:

[link]

Mellékesen minden évben kavartak valamit, nem lepődnék meg ha pénzes/adóoptimalizációs csiribiri is lenne a háttérben.

(#98341) Samott válasza Jahno (#98340) üzenetére


Samott
addikt

Azert ez az 52 szazalek eleg brutal. Azt hittem csak az emberek toredeke ilyen hulye.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98342) Jahno válasza Samott (#98341) üzenetére


Jahno
őstag

Meg punkok, de itt általában olyanok tiltakoznak és szavaznak akiket általában nem érdekel az egész kérdéskör és jó eséllyel a fesztivál környékére sem mentek volna. Fotelből bepipálni és felháborodni tök könnyű. Legtöbb ilyennél ez van, összegyűlik amúgy is egy csomó Vazul néni és nyomja a süket dumát, hogy "ide sem megyünk többet", "majd eliszom máshol a pénzem" oszt mellé kicsit náciznak, ezazamaz de sokszor azt sem tudják ez micsoda és miért. Múltkor tán mutattam, hogy megtalálták egyik gémer kocsmát is, ott messziről kilógott a lóláb kinek mennyire nincs köze hozzá.

(#98343) blueboi69 válasza Jahno (#98340) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ott az aljáig tuti nem jut el senki....
E39 találkozó is lett volna itt a tónál, de kiderült, hogy a kemping csak azokat engedi be, akinek van igazolványuk. És mivel a szervezőnek nem is volt/lesz, ezért átkerült tökmáshova.

Nem mintha mennék rá, de lehet a gyerekkel megnéztük volna az autókat. Mondjuk neki nem újdonság, naponta lát egyet a ház előtt :D

(#98344) Sipi- válasza blueboi69 (#98343) üzenetére


Sipi-
tag

De azok működnek is :D :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98345) blueboi69 válasza Sipi- (#98344) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, ezért mentünk volna :))

(#98346) Phülöp


Phülöp
addikt

#fotos topic

Utómunka nélkül, ahogy kiesett a telefonból (automata mód)

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98347) blueboi69 válasza Phülöp (#98346) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Heregolyó és pinavirág egyben. Nem rossz!

(#98348) Jahno


Jahno
őstag

Gyárban megkaptuk a napi tájékoztató hírlevelet. Mivel elmúlt években folyamatosan szívás volt a klímával, ezért most teljesen lekapcsolták a szellőztetést, klímát, mindent is, mert őszig karbantartós felújításnak vetik alá.

(#98349) eattila válasza Phülöp (#98346) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez esetben nem tudod, hogy mi volt az utómunka :D
Amúgy a pipacs szép, meg a színei is, de nem éles :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98350) Phülöp válasza eattila (#98349) üzenetére


Phülöp
addikt

Annyira éles, amennyire a szellő engedte.
Az, hogy a telefon szoftvere mit tologat rajta, nem tudom, nem is érdekel. Én nem tologattam rajta semmit se. Ha az kell egy jó fotóhoz, hogy fél órát szüttyögjek csúszkákkal meg filterekkel, akkor inkább lerajzolom, vagy csak megjegyzem fejben a látványt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.