Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98851) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Oda is húzhatjuk Új-Zélandot a megfelelő helyre, szerintem csak pár pilótát meg hajóskapitányt zavarna össze.

(#98852) npera válasza -NoVa- (#98851) üzenetére


npera
újonc

Néztem sok DutchRC Adventures videót és kezdem elfogadni kevésbbé eretnek dolognak tartani 2 db akksi soros kapcsolását.

Lehet, hogy ebben segít, hogy korábban az Avant X3 Evón 2 db 3S 450 mAh akksit kapcsoltam párhuzamosan, hogy legyen belőle 900 mAh 3S.

Erősen készül egy Excel lista egy 3" géphez, ami freestyle jellegű és 250g alatti, de 6S. Miért ne kapcsoljak 2 db 3S1P combosabb áramot leadni tudó pakkot? Ha odakenem, akkor nem egy 6S akksit nyírok ki, hanem vélhetően csak 1 db 3S-t. Tölteni macerásabb, mert 2x annyi.

Kell erre is csináljak egy Excel táblát szerintem.... :Y

(#98853) -NoVa- válasza npera (#98852) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na valami ilyesmi miatt szórakozok sorba kötött 1s akkukkal. 6s az már zajos/erős dolog, kicsit túlnő a szobagép képességein.

(#98854) npera válasza -NoVa- (#98853) üzenetére


npera
újonc

Éppen ezért gondolkodom erősen a 4S 3"-on, mivel már az Avant is elég combosnak tűnt 3S-en a 1306-os motorokkal. Ha ennél könnyebb gépet rittyentenék 1506-os RCinpower motorokkal, akkor az alighanem sakál lenne. És akkor a 2S toothpick akksikkal is tudnám "etetni".

A lista szerint 183 grammnál járok 4S 500 mAh akksival. Persze pár csavar, draut és pánt még megdobja, de ha 200 gramm alatt lennék mindennel IS együtt, akkor az már nem teljesen kutyaütő.

Ezek az akksik a potenciális kandidátok.

és

(#98855) zetor2000 válasza Samott (#98801) üzenetére


zetor2000
senior tag

:R

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98856) Grillo válasza eattila (#98782) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért nem full dugóidőben én simán mennék az M3 bevezető-Hungária-Üllői-körút-M7 kivezető útvonalon.

(#98857) Grillo válasza npera (#98787) üzenetére


Grillo
senior tag

Jár a plusz ponta középre helyezett műszercsoportért, már-már C4 Pikacsus életérzés. Szent kvarcóra nincsen?

(#98858) npera válasza Grillo (#98857) üzenetére


npera
újonc

Ebben nincs Szent Kvarcóra, a miénk MY15. Az utána jövő facelift más színeket kapott, meg lett benne stop-start és a kormányon a gombokból több van. Meg abban már asszem van valami korlátozott városi biztonsági vészfékezős asszisztens is.

A középen levő műszercsoport elsőre picit feszélyezett, de aztán rájöttem, hogy ez egyben műszer és HUD, mert annyira fenn van. Alig kell mozgatni a szememet, látok mindent. Mármint a váltóasszisztens egyik nyilát annyira nem, mert ahhoz túl magas vagyok, de azt pont letojom, a saját magam ritmusára váltok hangra építve. Inkább pörgetem picit többet, mint hogy túl alacsony fordutan túl magas vibrációval nyektessem. 2000/min alá csak akkor ejtem a fordulatot, ha már minden meleg és hosszabb időn keresztül lehet majdnem semmi nyomatékigénnyel krúzolni. Tipikusan 70-es utakon ötösben. Ott a hatodikhoz még nincs szívem. Az a minimális fogyasztás a jobb kenés és nem olyan hamar döglő kettőstömegű kedvéért belefér.

(#98859) blueboi69


blueboi69
csendes tag

És lámpánál is 2ezren pörgő motorral várod, hogy zöld legyen?

(#98860) Grillo válasza npera (#98858) üzenetére


Grillo
senior tag

Majdnem ilyen szép:
2010 Citroen Grand C4 Picasso 1.6 16V (air parking aid) - Car Photo and  Specs
Én is 5ösben vagyok már 55-60 körül, bár lejjebb váltok, ha kell a nyomaték, olyankor akár a háromezres fordulatot is megközelítem. Mondjuk ebben hatodik sebesség nincs, de vakmerőséggel és lendülettel pótlom.

(#98861) blueboi69 válasza Grillo (#98860) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Rossz képet tehettél be, mert azt írtad, hogy "ilyen szép".

(#98862) Phülöp válasza Grillo (#98860) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam városi 50-hez 4-es, 60 körül 5. sebesség, 80-nál jön be a 6.
Bár múlt héten kipörgettem kettedikben, 6200 rpm és 96km/h volt az a határ, ami fölött már nem akartam tovább kínozni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98863) hobizoli válasza Phülöp (#98862) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aaa, a szazat meg kell futnia a revlimiter elott

több drón kell ;P

(#98864) npera válasza Grillo (#98860) üzenetére


npera
újonc

Ez egy elég vagány formaterv, igazából tetszik. A hátsó lámpák nagyon jók, a vonalvezetés oldaról bejön, az első lámpák is tetszenek. Ha jól sejtem ebben a kormány közepe fix, csak a pereme forog.

Én pont ezt nem csinálom, hogy túl alacsony fordulaton igénylek nagy nyomatékot. Inkább forgatom. A leszabályozás kábé 6200/min körül van, kettesben a 90-et pont 6000-es fordulaton adja.

4000/min alatt teljesen nyugodt karaktere van a motornak, ha kell komolyabb (he-he) dinamika, akkor a 4-6000/min tartományban mozgok. De ritkán kell. Nem az a célom, hogy minél több büntetést és pontot gyűjtsek :B

A lendület fontos dolog, azt én is kedvelem :C

(#98865) npera válasza blueboi69 (#98861) üzenetére


npera
újonc

Elég szép ez

(#98866) npera válasza hobizoli (#98863) üzenetére


npera
újonc

És utána csak a gyújtást megszakítva egy pillanatra jöhet a hármas :C

(#98867) Grillo válasza npera (#98864) üzenetére


Grillo
senior tag

Azaz. Nem is értem, hogy az újabb szériákban forog a kormány közepe is. Tök prosztó. :DDD

(#98868) blueboi69 válasza npera (#98865) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ugyanez egy 8ker gettós részén? Naugye, hogy nem véletlenül van naplemente. Másrészt sosem ülök hátul, viszont a műszerfalat meg nézhetem. Hányásig. Tehát nem sok ideig :C

(#98869) eattila válasza Grillo (#98856) üzenetére


eattila
csendes tag

Pénteken megyünk, vasárnap jövünk. Délelőtt. Az pénteken még talán oké is, de vasárnap szerintem sokan jönnek visszafelé a Balcsiról.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98870) npera válasza blueboi69 (#98868) üzenetére


npera
újonc

Annyira nagy a tetőablak, hogy még a sofőr is nézheti a repülőket meg a felhőket. Értelemszerűen álló helyzetben.

(#98871) Bujdy81 válasza blueboi69 (#98868) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért jársz a 8ker gettós részén? Vegyél inkább rendes bontóban alkatrész a BMW-hez, nem kell guberálni! ;) ;]

Amúgy ez valóban nem sofőrbarát. A sofőrbarát az az, ami nekünk van, a 'panoráma tető'. Megállsz a lámpa alatt és látod. :)

Amúgy már alakulsz, kezdesz rájönni a kocsiban nem az a fontos, hogy hogyan néz ki, hanem az, hogy kik ülnek benne! :) Meg hogy minél kényelmesebben elvigyen A-ból B-be. Minden más csak resztli. :)

(#98872) Grillo válasza eattila (#98869) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, a kérdés a mikor, de fene tudja előre kiszámolni.
Mondjuk a waze vagy maps talán elvisz a kevésbé rossz felé.

(#98873) Jahno válasza Grillo (#98872) üzenetére


Jahno
őstag

Waze azért megint csinált olyasmiket, hogy jót akart, meg lámpás "torlódást" kerülni, aztán 800 méteres L alakú főutat lecsapna ívben 600 méteres 5 jobbkezes kereszteződéses fekvőrendőrös kivitelre.

(#98874) eattila válasza Grillo (#98872) üzenetére


eattila
csendes tag

Pontosat mikorra nem tudok. Már időben. 11-14 között valamikor.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98875) Sipi- válasza eattila (#98874) üzenetére


Sipi-
tag

Vasárnap Balatonról Budapest felé délután durvul csak be, délelőtt még jól járható. Vagy hétfő reggel kell menni, akkor sem túl vészes.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98876) Grillo válasza eattila (#98874) üzenetére


Grillo
senior tag

Az vasárnap fasza, 4-5 előtt nem rossz a belváros sem.

Ha nincs épp mindenféle rendezvény.

(#98877) Bujdy81 válasza Sipi- (#98875) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezzel csak óvatosan, mert minden évben eljön az a hétfő, amikor - szinte egyik hétről a másikra - sokan rájönnek, hogy hétfőn hajnalban kell visszaindulni a Balatonról...

(#98878) blueboi69 válasza Bujdy81 (#98877) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezért kell kedd reggel hazaindulni :) Vagy inkább kedd este.

(#98879) Sipi- válasza blueboi69 (#98878) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy nem kell idegeskedni, csak elfogadni, hogy nem 70 perc az út, hanem 100-120 perc. Mi ezt szoktuk, meg csak este 7 után indulunk, ha vasárnap megyünk. Indulás előtt még megvacsorázunk, így nincs idegeskedés, hogy a gyerekek éhesek lesznek az úton.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98880) qnadam


qnadam
veterán

megjött az email, kész a kétnyelvű oltási papír. praktikus népek ezek, hétfőn-kedden-szerdán az igényeket fogadják, csütörtökön és pénteken átadási nap van. azon meg se lepődök, hogy sorbanállás van :D
szerk: megkaptam. előtte még a kinyomtatott eredeti oltási lap hátára lediktálták, hogy átvettem :D zseniális.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98881) -NoVa- válasza qnadam (#98880) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, az a jó, hogy rend van, úgyhogy sem én, sem asszony nem kaptunk még róla mailt, pedig ő egy héttel előbb küldött igénylést (meg még korábban kapott oltást is hozzá)

(#98882) -NoVa- válasza qnadam (#98880) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, és akkor aktívkodnak, 2 perce jött a mail, hogy 1-ig mehetek érte... Csodás :)

(#98883) Sipi- válasza -NoVa- (#98882) üzenetére


Sipi-
tag

Volvo vagy Subaru vagy gyalog, mint a bogarak? :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98884) npera


npera
újonc

Nekem jött a tracking, hogy a Prusa küld 2 csomagot. Most bepánikoltam, mert még sehol nincs a Bondtech Upgrade Kit..... Áááááááááááá..... :O :C

Azt vártam, hogy majd július közepére-végére talán. Ez így túl gyors, nem készültem még fel lélekben.....

(#98885) npera válasza Sipi- (#98883) üzenetére


npera
újonc

Kerékpár? Mind bringa által vész, ki bringát ragad.... :Y

(#98886) Sipi-


Sipi-
tag

Nálam meg a német DHL átadta a csomagot a Postának. Most vagy elvesztik a csomagot vagy ülnek rajta egy hetet... Pedig ide elért 6 nap alatt Kínából.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98887) Jahno válasza Sipi- (#98886) üzenetére


Jahno
őstag

Nen lesz az egy hét. Vagy miképpen írjam? Nem egy hét lesz az :W

(#98888) -NoVa- válasza Sipi- (#98883) üzenetére


-NoVa-
őstag

Volvo, az való hamar megérkezni. Majdnem olyan gyors, mint egy kölcsönzős autó.

(#98889) Jahno


Jahno
őstag

Minden elismerésem azoké a bicajosoké akik a Szépvölgyin felfelé hajtanak. Csak ennyit szerettem volna mondani. Én meg városnéző túrát nyomok...

(#98890) Sipi- válasza Jahno (#98887) üzenetére


Sipi-
tag

:Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98891) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Lehet meg is lesz a leendő köv autó. Ha minden igaz hétvégén megyek Gyulára megnézni.
:Y Gyakorlatilag minden paraméternek megfelel.
2.2L TDCi :C

(#98892) Jahno válasza blueboi69 (#98891) üzenetére


Jahno
őstag

Gyula? KV, fagyi, lazulás. Ott nem autóval kell szopolni.

(#98893) eattila válasza Sipi- (#98875) üzenetére


eattila
csendes tag

Egesz heten neztem a 0-ast. Minden nap mar delelott bordo volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98894) Phülöp válasza Jahno (#98889) üzenetére


Phülöp
addikt

Délutános műszak után éjfél magasságában jó néhányszor magam is, egészen a HHH tetején lévő kocsmáig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98895) zetor2000 válasza Sipi- (#98875) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hétfő reggel Balaton - Budapest M7esen szerintem felejtő, mert az ingázók jönnek a városba.
Olyan 8-9 felé még szoktunk látni dugót befelé a városba. Szerintem kicsit később 10-11 felé már járható. De reggel vagy nagyon reggel, amikor még nincs senki az utakon, vagy inkább délelőtt jönnék fel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98896) zetor2000 válasza npera (#98884) üzenetére


zetor2000
senior tag

3D printer úton van? Az király!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98897) zetor2000 válasza Jahno (#98892) üzenetére


zetor2000
senior tag

KV, fagyi, cukrászda, Vér várfürdő, meg valami pálinkamanufaktúra a szentföldön... előtte-utána-közben kolbászos valami, mert az is ott honos. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98898) zetor2000


zetor2000
senior tag

Megküldte a kínai a cserekijelzőt a 7ikről kiesett készülékre. Volt vagy 20 perc kicserélni, mert 1-2 ragasztó elég erős, meg egy csavar feltapadt a panelra, és kerestem, hogy miért nem megy vissza a helyére a nyák. Maga a csere annyi, hogy régi telefon hátlap le -ez patentes, ~10 csavart ki kell tekerni, az akkut, az ujjlenyom olvasó kábelét le kell pattintani, illetve a hátlapi két kamerát tartalmazó modult is le kell pattintani. Alul, a töltőcsatit egy műanyag elem takarja, ezt le lehet pattintani - le is kell. Ha ezek megvannak, akkor a komplett panel kijön. Ki kell szedni alul a vibramotort, felül meg a ki/bekapcs+hangerő panelt is, de én ebből vettem újat, mert a 7ikről a becsapódást nem élte túl. Ha kinn a panel, akkor a régi házból ki kell műteni az előlapi hangszórót, meg egy kicsi panelt, amin asszem valami szenzor lakik (közelségérzékelő talán?), ezeket át kell tenni az új házba. A panelt be kell csavarozni, alul a műanyag takarót fel lehet helyezni, akkut ki kell műteni, áttenni az új házba, csatlakozókat a helyükre kell pattintani (akku+ujjlenyomat olvasó), a hátlapi kamerákat vissza, és kábé be lehet kapcsolni a telefont. Leírni tovább tart, mint megcsinálni.

Kérdeztem a postás nénit, hogy hol lehet kínai trackinget magyar postaira konvertálni, de még nem tudta megmondani. De ideadta a kijelzőt tartalmazó dobozt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98899) Sipi- válasza blueboi69 (#98891) üzenetére


Sipi-
tag

FB csoportból S-Max? Mikori, milyen felszereltség?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98900) npera


npera
újonc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.