Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98151) qnadam


qnadam
veterán

ismerős kérdezi, hogy ezt így meg szabad-e ésvagy érdmes-e venni. szabad, érdemes?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98152) eattila válasza Phülöp (#98150) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt én sem értem....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98153) Jahno válasza eattila (#98152) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom ez a Rémusz vagy mi nevű görög pali miatt.

(#98154) Samott válasza Phülöp (#98150) üzenetére


Samott
addikt

Vettunk szep, csapatszallito nemkormanygepeket. Oszt a csapatok megis chartergeppel mennek gyakorlatra? A megoldas egyebkent az, hogy az amcsikhoz mennek, tehat pont arra nem jo a gep amire vettuk oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98155) qnadam válasza Samott (#98154) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98156) Phülöp válasza Samott (#98154) üzenetére


Phülöp
addikt

Finom

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98157) eattila válasza Samott (#98154) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet horváthba mennek hajóra személyzetnek. Oda nem mehetnek HM géppel!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98158) qnadam válasza qnadam (#98151) üzenetére


qnadam
veterán

na, pedig kerékpáros téma!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98159) Samott válasza qnadam (#98158) üzenetére


Samott
addikt

"unavailable_product"

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98160) Jahno válasza eattila (#98157) üzenetére


Jahno
őstag

Bármit el bírok képzelni.

Béna illetékest, aki új szervező a cégnél és fogalma sincs dolgokról, meg arról, hogy a csapatszállító sem éppen teherhordós/ernyős repülő, hanem "sima" üléses turistás verzió. Esetleg azt is, hogy a charter olcsóbb. Vagy azt, hogy a csapatszállító másnak kell nyaraláshoz...

(#98161) qnadam válasza Samott (#98159) üzenetére


qnadam
veterán

az furcsa, most kattintottam és működik.
ennyit tudunk róla:
2 évet állt a tárolóban, gumik leengedve, egy olajozás ráfér. Keveset használt.



[kép] [kép] [kép] [kép]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98162) Samott válasza qnadam (#98161) üzenetére


Samott
addikt

Nincs facebookom, lehet hogy azert.

Kicsit eklektikus, de ha a sarvedot valami kerekebbre cserelitek a hatsolampaval egyutt egesz pofas gep lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98163) qnadam válasza Samott (#98162) üzenetére


qnadam
veterán

vevőjelöltnek tetszik, nekem nem tűnik bonyolult készüléknek, de nem értek hozzá.
ja és 25e.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98164) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés

Ma megjöttek a nyílászárók. Amikor lepakolták a teherautóról akkor szembesültem vele, hogy valami nagyon el lett b@szva, mert csak kívül antracit, belül fehér. :W

Mint kiderült ez lett rendelve. Közös erővel lett elszúrva. Az ablakos a megbeszéltek ellenére ilyenre küldött ajánlatot, nekem nem tűnt fel, a kivitelező meg közölte hogy én leokéztam ő meg se nézte.
Ez van, mostmár marad, bármennyire is bosszant. Kb ez az egyetlen elem a házon amit nem lehet ésszerű keretek közt átszínezni, változtatni, cserélni, stb.

Ennek ellenére nem nyugszom bele, nem hiszem el, hogy ne lehetne kulturáltan átszínezni. Akár valami festékkel, akár fóliával, akármivel.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98165) Grillo válasza WiZARD (#98164) üzenetére


Grillo
senior tag

Valami öntapadós basz csak van rá, ha más nincs. Más kérdés, hogy közelről hogy fog kinézni.

(#98166) WiZARD válasza Grillo (#98165) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha egy autót komplett be lehet fóliázni, akkor nehogymár ne lehessen szépen megcsinláni egy ilyen sík beltéri valamit.

Közben ezt is találtam mint megoldás.

Hogy mennyibe kerül, az jó kérdés, bár eleve lett volna 25% körüli felára annak ha kívül-belül színesre csinálják - ilyenkor eleve anyagában színes profilt használnak. (bár ez nem tűnt fel, mert máshonnan volt kb azonos árajánlat és ott valóban kívül-belül színessel számoltak)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98167) Sipi- válasza WiZARD (#98164) üzenetére


Sipi-
tag

Vásárlástól elállni nem lehet? Utálni fognak meg a következőt nem tőlük kell rendelni, az biztos.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98168) Jahno válasza WiZARD (#98164) üzenetére


Jahno
őstag

Fóliáznak bármit.

(#98169) Samott válasza WiZARD (#98166) üzenetére


Samott
addikt

Viszont. Ha mar. Nem lenne erdemes ezt meg beepites elott megejteni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98170) WiZARD válasza Sipi- (#98167) üzenetére


WiZARD
addikt

Elvileg lehetett, gyakorlatilag az komplett összeveszést jelent a kivitelezővel, ablakossal, stb.

Most már a fele be van építve, holnap befejezik a másik felét...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98171) Sipi- válasza WiZARD (#98170) üzenetére


Sipi-
tag

Fóliázni jobb lett volna szerintem beépítés előtt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98172) WiZARD válasza Sipi- (#98171) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem volt ilyen opció.

Most még azt tudom, hogy festés előtt próbálok valamit. (főleg ha valami folyékony megoldás lesz) Bár nem tudom mi a jobb, elvárni a festőtől hogy vigyázzon az ablakra, vagy az ablakszínezőtől hogy a festésre.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98173) Jahno válasza Sipi- (#98167) üzenetére


Jahno
őstag

Egyedileg gyártott és előlegezett cuccnál? Erős felvetés.

(#98174) zetor2000 válasza qnadam (#98163) üzenetére


zetor2000
senior tag

25ért nekem instant get lenne.
Dinamó, 28", széles bőr üllés (!), rendes "patkófék", söngő... ez valami barn find Csepel?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98175) zetor2000 válasza WiZARD (#98172) üzenetére


zetor2000
senior tag

Beépítés után, falfestés előtt hívd ezt a folyékony fóliás brigádot. Ez lesz szerintem a legfájdalommentesebb megoldás, ha már így alakult.
A festőid nem biztos, hogy örülni fognak, de lehet, hogy másik helységet, amin nincs ablak, épp tudnak festeni. Vagy ha a fóliás gyerekek végeztek, akkor jöhet a festő. Vagy a festő az egyik falon, a fóliások a másikon... szervezés kérdése, de szerintem még a fal színe előtt lenne értelme az ablakot beszínezni.
Ha semmi nem segít, akkor valami barkácstapétás-fóliázós csapat tuti megoldja.

Vagy ahogy a Macskajaj c. filmben volt:
Ha valamit nem tudsz megoldani pénzzel, oldd meg sok pénzzel! ©Dadan

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98176) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, skubizzátok!

Zeez FC és ESC. Elég patentnek tűnik. A 30 mm-es FC-n külön hely van a Crossfire RX-nek és a Unify Nano VTX-nek.

The ZEEZ F7 V2 3030 is an 8 Motor Output, DJI HD System Ready Flight Controller with an on-board 9V@3A regulator to power the DJI Air Unit, with a simple plug and play configuration and 5V@3A regulator to power all the peripheral.

It uses a powerful F7 processor along with top-of-the-line hardware: MPU6000 Gyro, BMP280 Barometer. The ZEEZ F7 V2 3030 comes in a standard 30×30 form factor. It comes with spaces and pads for TBS Crossfire and TBS Unify Nano32 for a very clean and low-profile assembly. It has easy plug and play RGB led with 4 connectors on the corners plus 4 onboard RGB LED. There are 5 UARTS available as well as, I2C port, 16MB Flash memory for Blackbox data record, an OSD chip for analog video and LC Filter to power the Analog camera and VTX.

We took all the feedback given to us from the V1 and have improved the overall stability and power supply cleaning. We made pads easier to solder and improved the strength of all the solder pads, adding additional copper around the pads.

Ez az ESC pedig tud 96 kHz-es PWM-et is.

A következő 5"-os géphez Blueboi? Hmmmmm? Hmmmm? :K

(#98177) npera válasza WiZARD (#98164) üzenetére


npera
újonc

Karbonfólia rá? Akkor vagány lesz.

Most komolyra fordítva a szót. Fóliázni nem lehet értelmesen? Ha kocsit lehet, akkor ezt is.

(#98178) npera


npera
újonc

Bringások, újabb mikroblog....

Múltkor sikerült rosszul betekerni a dugót a hátsó fékagyba a folyadékcsere után és gyöngyözött picit a folyadék belőle féknyomásra. Aztán folyt a tárcsára, ami belekente a betétbe..... ááááááááááááááá... :W

A hátsó féken a fékhatás kábé megszűnt, ami szuboptimális.

Ma levettem az egész miskulanciát (tárcsa, betétek), meg ha már ott volta, akkor lemostam a láncot is petróleumban.

A féktárcsa ment egy sekély tálba, rá a petrós oldófolyadék. Aztán jól átsikáltam mosogatókefével több menetbe. A fékbetétek mentek ázni mellé és azokat is sikáltam. Majd jól letöröltem és vissza a bringára.

Kivittem a szemetet bringával, mert nehogy már menjek 100 métert, mint a bogarak. Utána eszembe jutott, hogy ha még valami valami szennyeződés a féken, akkor azt le lehet égetni tutira. Így mentem pár kört a ház és a szemétgyűjtő között behúzott hátsó fékkel. 2 kör után szépen füstölt a fék. Mentem még egy kört és a végére egészen jól megjött a fékhatás...

Profit.

Ha legközelebb megyek bringával, akkor még égetek rajta egyet, aztán ha akkor sem jó, akkor kicserélem a fékbetétet újra. Bár az borzalmas költség és legalább 3 perc meló, amit tutira ki lehetne számolni szintén :B

(#98179) eattila válasza npera (#98178) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem tegnap megjott a telefon tartom a bringara. Tokorre vettem, komoly osszeg volt. Nem lesz rajta allandoan. Vagy nem tudom. De szombaton ki akarom probalni. Mondjuk meg kehes vagyok kicsit meg taknyos. De lassan 1 hete nem futottam/bringaztam viszont azota beteg is vagyok. Szoval ideje lenne tekerni legalabb egyet

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98180) Jahno válasza npera (#98177) üzenetére


Jahno
őstag

Kedvenceim azt is (lassan már annyiszor linkelem, hogy bekopokog hozzájuk egy sörre :-D)

[link]

(#98181) WiZARD válasza npera (#98177) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is pont erre gondoltam. Autót le lehet fóliázni a random formáival, ezek meg elég egyszerű idomok. Ráadásul beltérben, töredék igénybevétel mellett.

Na majd kiderül.

zetor2000: van még bőven idő, nem félek attól hogy egymást zavarni fogják...
Hogy mennyibe kerül az jó kérdés, de arra tippelnék, hogy nem lesz annyi a vége (mert annyit úgyse fizetek érte, akkor marad aliexpressről a carbonfólia :DDD ), mint ha +25% áron eleve jóra csinálják.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98182) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#98183) blueboi69 válasza qnadam (#98161) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De miért fél méterről fotózta? Nem látni milyen a váz. Amúgy stílusos. Hasonlót akarok most asszonynak venni/építeni.

(#98184) blueboi69 válasza WiZARD (#98166) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az a mázlid, hogy belül kell fóliázni, mert kívülről az UV nagyon csúnyán el tud bánni vele.
+1 a fóliára

(#98185) Sipi-


Sipi-
tag

Lehet tudni már többet a kínai rendelések áfás dolgáról? Lesz-e kezelési költség? Mert ha az 5 dolláros rendelésemre rárakják a 27% áfát, akkor azt még lenyelem, de ha mindezért még 3-4ezres kezelési költséget is elkérnek, akkor inkább menjen vissza a feladónak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98186) blueboi69 válasza qnadam (#98155) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Végigolvasom fapofával, görgetek, vége, fapofa.
Ezeknél még Jahno hozzászólásai is viccesebbek.

(#98187) hobizoli válasza blueboi69 (#98186) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha nem ismered az elozmenyet, akkor... :DDD

több drón kell ;P

(#98188) Jahno válasza Sipi- (#98185) üzenetére


Jahno
őstag

Majd kiderül, valami lesz, senki nem tudja. Kezelési költség nem lesz, de már alakul az ügyfélkapus integráció is :-O Mondjuk valaki már írta ezt, hogy akkor visszaküldi a feladónak de nem kommentálom újra mert mert utóbbiért is kaptam pár nap elzárást :DD

Ki kell várni azt első pár hét tapasztalatait. Én is nézegettem, pár aprólék kellene, ha darabra rátolnak valamit akkor a sok aprólékot már nem külön csomagban rendelem. Mindig az van, hogy elfogy a sor de aztán ez kell az kell amaz kell, fakk.

Most hátizsák és fotós rendszerezés projekt van. Év végéig lehet el is leszek vele :W Ezek a zsebek Kínában vagy németektől 1ezer pénz körül/alatt vannak, ki kell próbálni párat:

Mini LEDes lámpáknak, színes fóliáknak, akárminek. Valahogy rendszerezni kell, bár a kialakult tervezettel lehet nem merek bemenni a városba, csak valami kihalt erődbe :-D

Összes obimra veszek első/hátsó kupakot, tokot. Gépekhez távvezérlőt, ahhoz kábeleket. Most pár motyót megkarcoltam és nem kellene mindent rövid távon amortizálni, ehhez is újabb tok, másik tok, más obira más méretű szűrő, lófasz.

Gazdaságosan dolgozni sokkal egyszerűbb, mint hobbizni mindenféle vacakkal, az biztos.

(#98189) eattila válasza Jahno (#98188) üzenetére


eattila
csendes tag

En is nezek ilyeneket paracord cuccnak. De itthon kecidraga.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98190) blueboi69 válasza hobizoli (#98187) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De ismerem, annyit, hogy vettek valami repcsit, elvileg katonai célra, csapatszállításra, valójában meg a kormányközeliek használják.
Ez önmagában felháborító, nem vicces, ez meg egy rajz ugyanerről, egy kicsit sem életszerű, ámde picit sarkított helyzetről. Nem érzek benne semmi vicceset, mert az alap amire épít, az borzalmasan szomorú és dühítő egyben.

(#98191) Jahno válasza eattila (#98189) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezz, bekedvenceltem vagy 240 különféle mindent és 2 hét múlva megyek vissza a helyi közértbe ahol minden is lesz, csak győzzem kifizetni :C

Hirtelen felindulásból vettem egy katonai zubbonyt, csak az obik nem férnek a zsebébe, azt simán visszacserélik. Felpróbálok egy málhás öves félmellényt és megnézem mivel tudom telerakni. Kell, hogy valamit egy üres zsebbe behajítsak és ne legyen baja, mert a táskában pont nem férek el. Pár óra után meg minden zseben tel van obisapkákkal, koncepció nélkül.

Eredetileg a boltba nadrágért mentem amiben lehet sárban feküdni, csak menet közben jött meg az étvágy és egyből betoltam a kasszájukba 50ezer kreditet.... Bár ha megnézem mit kaptam, mert sokan a hátizsákot 30-X ezresre tippelik, közben 10-12ezer körül lehet venni és elég masszív, nagy, variálható.

Később jön pár apró módosítás amit jól meg kell gondolni, mert pár tartóról levágnám a csatot és és kimetszeném az belső bélést vagy az esővédő huzatot, de ez egyelőle utolsó utáni pont lesz az Ekcel táblázatban.

Pár hétig rendezkedni fogok benne ide-oda az biztos :C

(#98192) Grillo válasza blueboi69 (#98190) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem nem érted a napirajz lényegét, és Grafit zsenialitását. Nem baj. Pedig van BMW-s is :DDD

(#98193) blueboi69 válasza Grillo (#98192) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Soha nem volt még olyan, amin tudtam volna nevetni, lehet az én hibám. Néha megpróbálom, de sosem sikerül benne semmi vicceset találni.

(#98194) Jahno válasza Grillo (#98192) üzenetére


Jahno
őstag

Én láttam párat, de sosem értettem. Főleg a hiányos aktuálpolitikai ismereteim és egyebek miatt sem.

(#98195) Phülöp válasza Grillo (#98192) üzenetére


Phülöp
addikt

Grafitember jó. Nagyon jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98196) BobaHWSW válasza -NoVa- (#98182) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Vicces es egyben szomoru is.

(#98197) -NoVa-


-NoVa-
őstag

2. Pfizer sor, nem lett rövidebb. Volt annyi eszük, hogy mindenki ugyanúgy 35 napra kapta a 2. időpontját ugyanide, semmi load balancing.

(#98198) eattila válasza -NoVa- (#98197) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt úgy csinálják, hogy a 35 nappal ezelőtti listát veszik elő. Nincs új. Asszony is ma kapta a másodikat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98199) Samott válasza -NoVa- (#98197) üzenetére


Samott
addikt

Ja igen, blackfriday, masodik hullam. Irtak valahol hogy nehanyaknak elirtak es hatodikan kell menniuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98200) Samott


Samott
addikt

Kitiltották Párizsból a 15 évnél öregebb dízel, és a 25 évnél öregebb benzines autókat

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.