Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98451) Sipi- válasza ezittketto (#98435) üzenetére


Sipi-
tag

Azért mert így lett egy újabb cikk, ami szintén semmit sem mondott, mert ugyanúgy nem tud semmit, mint ahogy más sem. Viszont kattintás.
Én rendeltem nyákot, elvileg holnap elkészül utána küldik. Olyat olvastam, hogy elküldik német(h)be, ott megvámolják a nagycsomagot, amiben sok rendelés van. Azt szétszedik utána kisebb csomagokra és onnan küldik tovább. Fizettem is rá kb. 3,5 dollár vámot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98452) Jahno válasza Samott (#98450) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindegyik eladónál aztán akkor már válogat a fene és olvasgat szabályzatot, hogy az miben más. Alipay műxik ezer éve. Ha egységesen lehetne occsón PayPal fizetni, akkor átkattintanám, de így inkább nem.

(#98453) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#98454) npera válasza ezittketto (#98425) üzenetére


npera
újonc

Szerintem a svéd tarifát veszik majd át, esetleg még rárakják az áfát bónusznak. Csak figyeljetek.

(#98455) ezittketto válasza npera (#98454) üzenetére


ezittketto
csendes tag

n@mé@zb@szn@be

(#98456) Sipi- válasza npera (#98454) üzenetére


Sipi-
tag

Igazából azt kellene, hogy rárakják az áfát, utána a kezelési költséget, vámot és a végén még egyszer az áfát. :C
És persze ne bohóckodjuk 1-2ezer forintos kezelési költséggel, normális 4-5ezer forintos költség az 500 forintos usb kábelre is. Támogassuk a hazai ipart! :C :Y

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98457) Jahno válasza -NoVa- (#98453) üzenetére


Jahno
őstag

Stenk tegnap kikerült Spotifyra, Deezerre és mindenre is.

(#98458) ezittketto válasza -NoVa- (#98453) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Te atyaég!!!! :Y :Y :Y
A végén az a "nő" :Y

(#98459) Samott válasza Sipi- (#98456) üzenetére


Samott
addikt

Ha megfogtak a vamon eddig is +3500-al kezdtel. Plusz afa. Nem az afa a problema hanem a lehuzas amit melle tesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98460) eattila válasza -NoVa- (#98453) üzenetére


eattila
csendes tag

És mit szívsz hozzá? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98461) npera válasza ezittketto (#98455) üzenetére


npera
újonc

Svédül:

För att upprätta en momsdeklaration tar PostNord ut en kostnadsbaserad avgift. I normalfallet är den 75 kronor inkl. moms för försändelser med ett deklarerat värde på 1 600 kronor eller lägre. För försändelser med ett deklarerat värde överstigandes 1 600 kronor behöver även tull betalas och en tulldeklaration ska upprättas. Avgiften blir i dessa fall 125 kronor inkl. moms.

Gúgül tranzlét, mert most lusta vagyok gépelni:

Az áfa-bevallás elkészítéséhez a PostNord költségalapú díjat számít fel. Normál esetben 75 SEK beleértve ÁFA. Ha az 1600 SEK vagy annál kevesebb bevallott értékű szállítmányok esetén. Az 1600 SEK-ot meghaladó bevallott értékű szállítmányok esetében szintén vámot kell fizetni, és vámáru-nyilatkozatot kell készíteni. A díja ezekben az esetekben 125 SEK lesz ÁFÁ-val.

Szerintem a fenti lesz, csak még rák@rják az áfát.

1600 SEK alatt is lehet fullos vámeljárás, ha kaja kiegészítőről van szó vagy elektronikai termék.

(#98462) qnadam válasza eattila (#98460) üzenetére


qnadam
veterán

kialvatlanságot

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98463) eattila válasza qnadam (#98462) üzenetére


eattila
csendes tag

Ehhez komolyabb cucc kell szerintem....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98464) ezittketto válasza npera (#98461) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jó csak mondjuk baromira nem mindegy, hogy mindezt havi hány SEK-ból kell kifizetnem..
Ha én is kapnék mondjuk havi 28400 SEK-t úgy sz@rn@'m le azt az akár 125-t szállításonként, hogy csak na, a 75-nél meg még én szólnék, hogy ne filléreskedjünk kerekítsük már 100-ra.

[ Szerkesztve ]

(#98465) WiZARD válasza Samott (#98459) üzenetére


WiZARD
addikt

De ha cég névre jött akkor máris ~10k a vámolási/kezelési költség.

DHL barátibb, ott csak 6k.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98466) Jahno válasza Samott (#98459) üzenetére


Jahno
őstag

Egy átlagos órai ügyitézési díj nem? Persze ha Postával jön, mert máshol rögtön 6ezertől indul. Drága cuccom még nem volt, hogy kipróbáljam milyen amikor az érték százalékos aránya 6ezer felett lett volna...

[ Szerkesztve ]

(#98467) hobizoli válasza WiZARD (#98465) üzenetére


hobizoli
nagyúr

rohejesen draga....
egy ora alatt megcsinal 20-t lazan egy ugyintezo

több drón kell ;P

(#98468) Jahno válasza hobizoli (#98467) üzenetére


Jahno
őstag

3 perc / irattal eléggé alul van méretezve, főleg ha megfejtenek és telefonálgatnak is. Bár DHL a kezdetek óta egyszerűen és rugalmasan működött, max. néha én nem tudtam hova mit írjak, mikor még bonyolult dolgokat is nyilatkozni kellett.

(#98469) hobizoli válasza Jahno (#98468) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm nemtom, amikor anno be kellett mennem a postara az egyik csomagert, ott a csillagos valllapos muki pikk-pakk kitoltotte a VÁM pappert... :DDD

több drón kell ;P

(#98470) Jahno válasza hobizoli (#98469) üzenetére


Jahno
őstag

Ki. Aztán néha nem, aztán mellette még három mailt kell váltani és tarifaszámokat túrni, meg összehasonlítani az OTP-s bizonylatot a papírokon szereplő számokkal, aláírni 3 helyen és én nem is tudom, hogy ezeket aztán miképpen iktatják utána. Én is azt néztem, hogy első pár papírral még a múlt évezredben meggyűlt a bajom, utána az is egyszerűbb lett, 2-3 darab X, megbízom, név, szállító, cucc neve, összeg, csókolom. No de fejtsd meg az adott cucc vtsz-ét és kalkulálj arra összeget.

(#98471) npera válasza ezittketto (#98464) üzenetére


npera
újonc

Wizardnak volt valami csoda összehasonlító linkje országok alapvető megélhetési költségei tekintetében. Most nem jut eszembe hogy hívták az oldalt. Nem ennyire egyszerű az összehasonlítás, bár érteni vélem a hozzászólásod lényegét, szóval nem is akadékoskodni akarok.

(#98472) npera válasza Sipi- (#98456) üzenetére


npera
újonc

Szerintem olvassák a fórumot ők is, szóval ez akkor be lett küldve tervezetre :C :Y

(#98473) Sipi-


Sipi-
tag

Holnap reggel fél 8 körül Nyugatinál hol lehet/érdemes parkolni fél órát? Westend parkolóban?
Utcán helyet kergetni nincs idő, mert megy a vonata a gyereknek (kirándulás).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98474) qnadam válasza Sipi- (#98473) üzenetére


qnadam
veterán

azabaj, hogy a westend összes parkolója pont kényelmetlenül messze van a pályaudvar bejárataitól. viszont olyankor szerintem reális esély van a szabad helyre a pályaudvar melletti placcon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98475) Sipi- válasza qnadam (#98474) üzenetére


Sipi-
tag

A hajléktalan parkolóőrös? Amikor sok éve arra jártam, akkor még az volt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98476) qnadam válasza Sipi- (#98475) üzenetére


qnadam
veterán

passz, én se most voltam ott (de azért egy éven belül igen), akkor nem találkoztam ilyennel :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98477) npera válasza Sipi- (#98473) üzenetére


npera
újonc

Bejárat előtt vészvillogó? Persze ha nem padlizsán Bentley kabrióval jár az ember, akkor csak simán elviszik a kocsit... :C :Y

(#98478) npera


npera
újonc

Nova, dolgok.

Linsoul 618 mid-year festival

Mangird Tea
Linsoul Euphrosyne (3.5mm)
$329.99USD
Coming Soon

Ez valami kábeles csomag, ha jól látom...

alt="" title=""

A sima Tea meg le van értékelve.

Mangird Tea
34 reviews 6 questions
$269.10 USD $299.00 USD

[ Szerkesztve ]

(#98479) npera


npera
újonc

(#98480) -NoVa- válasza npera (#98478) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olyasmi, mint amim van, csak modern metroszexuális változatban, ami Svédországban erős plusz pont. Itt a Balkán a fekete a menő :)

Meg persze nem 3.5mm, mert mégiscsak. Nem erőltetik meg nagyon magukat az akciózással. Egy jó/olcsó DAP, az jöhetne, de csak jó/drága opciókat tudok.

(#98481) npera válasza -NoVa- (#98480) üzenetére


npera
újonc

Ja, ez inkább egy termékkapcsolás, nem akció.
Ha önmagában teázik az ember, akkor 30 dodóval olcsóbb, az majdnem egy kapuccsínó a városban.

(#98482) Jahno válasza qnadam (#98476) üzenetére


Jahno
őstag

Felüljáró alá parkoláshoz analóg kisegítő.

(#98483) WiZARD válasza npera (#98471) üzenetére


WiZARD
addikt

Cost of Living Comparison Between Stockholm and Budapest

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#98484) npera válasza WiZARD (#98483) üzenetére


npera
újonc

Köszi, ez volt az!

(#98485) npera


npera
újonc

(#98486) npera


npera
újonc

Not great, not terrible.....

(#98487) zetor2000 válasza Jahno (#98441) üzenetére


zetor2000
senior tag

OTPnél megy az app, kábé heti szinten tapasztalom.SmartBank, egy értesítés jön, hogy kártyás tranzakciót kell jóváhagyni. Appon belül is ki lehet keresni, meg ha az értesítésre bököl, akkor belépve asszem oda is visz egyből.
Viszont néha azt írja az Ali, hogy oppá, valami nem oké, de az OTP kifizeti a vételárat, jön SMS is róla, eladó megkapja a pénzét, fel is adja a cuccot, csak a weblapnál vmi nem oké.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98488) Samott


Samott
addikt

Kisszotar a ruszki autos videokhoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#98489) Jahno válasza zetor2000 (#98487) üzenetére


Jahno
őstag

Én egyik este felszívtam magam, rendbetettem mindenhol a kártyámat. Főleg mert lejárt és ment a szopás, csak az értesítő mailokat nem kaptam meg... Reggeltem Digi ügyfélkapura és mindenhova is. Nem árt, ha követni tudom a cuccokat. Azért kemény, hogy mennyi helyen meg van adva és frissíteni kell.

GPaynél még a kettővel ezelőtti kártyám volt, ott sem sok pénzt hagytam de most egy Locus frissítés nem ártana....

(#98490) npera válasza Samott (#98488) üzenetére


npera
újonc

:R :R :R

Ó, ez álomszép, köszönöm. Megpróbálom megtanulni szépen kiejteni, mert ez fontos! :C

(#98491) Jahno válasza npera (#98490) üzenetére


Jahno
őstag

Ugyan. Pár szóval az egész univerzumban el lehet lenni. Pivo, DÁ!, káffé,, kúúúrfááá, fakk... Meg ilyesmik.

(#98492) Phülöp válasza Jahno (#98491) üzenetére


Phülöp
addikt

Mela, órrájt, möfaszan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#98493) zetor2000 válasza Phülöp (#98492) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyebojsza, jobtvajumaty, szukabljaty... :D nekem ezek maradtak meg. Meg persze az angol wtf? és ilyesmik :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98494) zetor2000 válasza Jahno (#98491) üzenetére


zetor2000
senior tag

A másik felén meg szerveza, ekko, kaffé és ilyesmik. Olá!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#98495) Grillo válasza Jahno (#98426) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyen kínaim van, igen fasza, bár ebbe nem fogsz objektívet rakni.
Ha kell, körbefotózom.

(#98496) eattila válasza Jahno (#98491) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak hangosan es lassan kell mondani magyarul es barhol megertik! :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#98497) qnadam válasza Jahno (#98482) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, mi az (és nem veszem igénybe a szolgálatait), de én a térre gondoltam, ott meg mostanában nem láttam. ettől még persze lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98498) Sipi-


Sipi-
tag

Telenor vicces. Bementem az egyik üyfélszolgálatra (gyalog :) ) és előfizettem egy hűségidő nélküli mobilnetes csomagra. Van egy nagyon régi praktikumos kártyám, ahhoz tartozik MyTelenor fiók is. Kérdeztem, hogy az új előfizetés is hozzá lesz rendelve a fiókhoz: igen, persze.
Hazajövök, belépek a fiókba: nincs hozzárendelve. Viszont hozzáadni sem tudom, mert még a sim kártya telefonszámát sem tudom, Telenor azonosítót és jelszót sem tudok. Mindössze két papírt kaptam, mindkettő csak számla (egy havidíj és egy 0 forintos sim kártya számla). Ezeken sincs semmi adat :) Emailben annyi jött, hogy a MyTelenorban megnézhetem a szerződésem.
Azthiszem nem úszom meg az ügyfélszolgálat felhívását...

Viszont keresek sim kártyás wifi routert. Legkésőbb keddig :)

szerk: megtaláltam, van egy GSM: xxxx sor a számlán :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#98499) qnadam válasza Sipi- (#98498) üzenetére


qnadam
veterán

ilyen célból egy tp-link mini routert használok openwrt-vel, abba megyen a stick, és az így rendben is van. de állítólag openwrt nélkül is működik. viszont ha nincs sticked, hardveraprón egész civilizált áron mennek a huawei zsebrouterek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#98500) Sipi- válasza qnadam (#98499) üzenetére


Sipi-
tag

Ebben a hirdetésben a Huawei E5577 jó lehet szerinted?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.