Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85751) npera válasza -NoVa- (#85733) üzenetére


npera
újonc

Én nem rakok képet a KV-ról, mert besírtok.

(#85752) FőDudu válasza npera (#85751) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem, mert hidegen szeretem. Igy reggelente megiszom a kotyogosban levo tegnapi kavet ;)

(a nejem viszont ugyis foz frisset, ha o kel fel elobb, akkor csinal frisset es azt iszom)

FőDudu

(#85753) eattila válasza npera (#85750) üzenetére


eattila
csendes tag

Én 10 éve vagyok itt. Előző helyemen 7 évet voltam. 2003óta dolgozom folyamatosan. Előtte meg kb nyaranta mikor gimis voltam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85754) Phülöp válasza eattila (#85753) üzenetére


Phülöp
addikt

29.5 eve kezdtem dolgozni, a leghosszabb egy helyt 6.5 ev volt, a legrovidebb meg 4 ora.
A mostani helyemen 2030. nyaran fordul majd a 10 ev (ha).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85755) Bujdy81 válasza Samott (#85684) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

2 dolog árnyalja:
1) ha itthon 2-4 héttel előbb vannak a korlátozások, jó eséllyel kevesebb lenne a halott
2) nézd meg a halottak korfáját! A svédeknél olyanok haltak meg a járványban jelentős részben, akik itthon már régen nem élnek... :(

(én is jobban elviselném ha majd 80+ évesen elvinné apámat a COVID/akkori bármi más, minthogy 68 évesen elvitte a rák...)

(#85756) Bujdy81 válasza eattila (#85688) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én vasvágó korongból a legolcsóbbat veszem, többször robbant már szét, de porladt, nem repeszesen. Az első alkalommal rövid ujjú pólóban voltam, az alkarom tiszta szeplő lett tőle, de nem volt égés vagy vérzés, mert szétporladt a korong. (Falnak támasztott betonacél hálót vágtam egyedül, vízszintesen. Nyilván a vágás után a háló súlya miatt a fölső darab ráhajlott a korongra. Fiatal voltam és tapasztalatlan.)

A csiszoló/vágó korong ha megugrik és úgy kerül a kezedre, hogy nem szorul sehova a gép, akkor inkább üt, mint csiszol. Nekem egyszer volt ilyen, akkor a hüvelykujjamon lett egy kb. 3-5 mm mély és hasonlóan széles gödör tőle. De vérzés/fertőzés nem.

A fűrész korong ellenben tép! Az nem gyorsan gyógyul és ha csak egy fog is eltalál, elég mélyet tud tépni.

Fentiekhez hozzá tartozik, hogy én gyáva vagyok, csak 125-ös flexet használok!

(#85757) Bujdy81 válasza Sipi- (#85736) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Milyen, mekkora HDD-t adtak? 2020-ban HDD? Azt hittem, valami IT cégnél melóztok! ;)

(#85758) eattila válasza Bujdy81 (#85756) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is elég a kicsi, hidd el. Azért kell, mert néha jól jön. De lehet dekopír fűrész lesz helyette. Vasat tudok vágni kézi fűrésszel, meg reszelőm is van. Többször kéne fa munka.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85759) eattila válasza Phülöp (#85754) üzenetére


eattila
csendes tag

Még "csak" 38 vagyok. És nem szeretem a változásokat :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85760) eattila válasza Samott (#85684) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, kijárást, maszkot behozhatták volna korábban. Iskolákat is. Azt nem tudom, hogy az éttermek kukázása mennyit segít, de a kocsmáké biztosan többet. Szóval azokat is lehetett volna korábban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85761) eattila válasza Bujdy81 (#85757) üzenetére


eattila
csendes tag

Retró ajándék :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85762) eattila


eattila
csendes tag

Nova, ha jól tévedek, akkor neked van ilyened: Roidmi 3S Ez játszik zenét USB-ről is?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85763) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

No, akkor mostantol limited availability. Megyunk beavatni az uj bridgestone all terrain gumikat. Holnap reggel 6kor megyunk a komphoz, aztan uccu neki a semmi kozepere.

(#85764) -NoVa- válasza eattila (#85762) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem nem, mert nincs rajta semmiféle input, minimalista izé. De nagyon homályos emlékekből dolgozom, mert már több éve romlott el az autórádióm :)

(#85765) -NoVa- válasza BobaHWSW (#85763) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó dögunalmat a semmi közepén!

(#85766) eattila válasza BobaHWSW (#85763) üzenetére


eattila
csendes tag

Hajrá! Jó beavatást!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85767) eattila válasza -NoVa- (#85764) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem. Akkor ez nekem nem jó. Köszi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85768) Jahno válasza BobaHWSW (#85763) üzenetére


Jahno
őstag

Pár kanna benya, sör, sok tölött akku és heló? Az szép lesz.

(#85769) npera válasza Phülöp (#85748) üzenetére


npera
újonc

Most Hejne a neve. Nekem ilyen volt a tárolóban, amikor lakásban laktunk.

Létezett belőle mélyebb és sekélyebb változat. És rövidebb és hosszabb polc. Annyi polcot veszel, amennyit csak akarsz és kis furatokba tudod elég finoman belőni a magasságukat.

A hátulján levő keresztpántból vegyél még egyet egy szegmensbe, akor jó stabil lesz laterálisan. Dobozokat rakni ideális. És tök jó faillat van, amikor megveszi az ember.

(#85770) npera válasza BobaHWSW (#85763) üzenetére


npera
újonc

Majd képeket rakjál, azt mindig élvezettel nézem. Drónt viszed?

(#85771) npera válasza Phülöp (#85754) üzenetére


npera
újonc

Majdnem 30 éve melózol?

Én 2001-ben kezdtem, suli után. Már suli alatt is bedolgoztam picit, de az még nem volt igazi meló. Kábé 19 éve nyomom.

Igazából ma délután abba tudnám hagyni és utána már csak a hobbimnak élnék, de a piszkos anyagiak.... :Y :C

(#85772) zetor2000 válasza npera (#85771) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én délelőtt is abba tudnám, nem kell nekem délutánig várni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85773) zetor2000 válasza npera (#85769) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt nálunk Ivar néven árulják. Elég érdekes, mert a magyar nyelvben az ivar ugye teljesen mást jelent. Ha veszek ilyen polcot, akkor Ivarkodok? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85774) zetor2000 válasza npera (#85771) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én '94 végén álltam munkába. Akkor csak egy hetet. Azóta dolgozom.

Van egy nyugdíjas bácsi ismerősöm, jó rég dumáltam vele. Ő valahogy '56 magasságában lépett nemzetközi munkába, innen elmenekült a franciákhoz, ott volt vagy félévig, aztán elrepült Ausztráliába. Egyből kapott munkát a Quantasnál, onnan is ment nyugdíba. F*ngom nincs, mit csinált ott, de lehet, cserélném a fizumat a nyugdíjával :) A "papa" ~75-80 körül lehet. Ahova "repül" a Quantas, ő volt ott.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85775) Jahno válasza zetor2000 (#85773) üzenetére


Jahno
őstag

Ne is emlegesd, délután megyünk Ikeába is soppingolni, remélem még nincs tömeg.

(#85776) zetor2000 válasza Jahno (#85775) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most hallottam, hogy de. Karácsonyi vásár van, január elejéig.
Jó vételt. Family kártyát csináltass, ha még nincs. Ott helyben is lehet, asszem, régen ez pár nap volt. Néha meglepődik az ember, hogy "volt rá kedvezmény".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85777) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85778) cyberde válasza Jahno (#85775) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ugyan miért lenne tömeg ebben a strandidőben, a karácsony előtti hétvégén. :C

(#85779) Samott


Samott
addikt

Nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal: Három nap múlva csak digitális rádióval lehet eladni az autókat vs. Dicstelen véget ért a hazai digitális rádiózás

Idiotak... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85780) qnadam válasza Samott (#85779) üzenetére


qnadam
veterán

csak támogatni akarják a korszerű rádióhallgatást a külföldi nyaralások alkalmával!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85781) npera válasza Samott (#85779) üzenetére


npera
újonc

Ha jól értelmezem, akkor a MY15 Totoyánkban van DAB. Akkor nem aggódom.
Vagy egy extra rövid pendrájvról szól a muzsika vagy mobilról Spotify egyébként.

(#85782) npera válasza qnadam (#85780) üzenetére


npera
újonc

Egy Szecső-Munchen között ha nincs jó kazi, akkor kell a DAB...

(#85783) npera válasza qnadam (#85777) üzenetére


npera
újonc

Jááájj.....

(#85784) Sipi- válasza Bujdy81 (#85757) üzenetére


Sipi-
tag

Külső hordozós 1 tb-s elvileg. De azthiszem 100+ főre (blueboi jobban tudja).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85785) Samott


Samott
addikt

Jol elszalltak az arak:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85786) eattila válasza Samott (#85785) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85787) Phülöp válasza npera (#85769) üzenetére


Phülöp
addikt

Magyar IKEA árul olyat, ami nekem kellene, de itt nincs. Cikkszám alapján se.
Lett inkább egy kicsit iparibb megoldás a Bauhaus támogatásával.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85788) Bujdy81 válasza Phülöp (#85748) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

ugp polcrendszer kell neked! Mondjuk ezt azzal a géppel tudnád csak hazavinni, amivel idefelé hozod a létrát, de kicsire nem adunk... :D

(#85789) zetor2000 válasza Samott (#85779) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kettő talán nem zárja ki egymást, hogy a DAB / DAB+ vételre alkalmas rádió képes mezei FM adás vételére is. Csak így felénk ennek nem sok értelme van, és kábé indokolatlanul drágítja a kiszemelt autót.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85790) Samott válasza zetor2000 (#85789) üzenetére


Samott
addikt

Persze hogy nem zarja ki egymast, de harom honappal azutan lesz kotelezo, hogy lekapcsoltak a fenebe az egeszet. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85791) eattila


eattila
csendes tag

Mit ne hallgass most

Alatta a kommentek... kiábrándító. Boba, meg ne nézd :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85792) zetor2000 válasza Samott (#85790) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amikor nem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb... meg amikor nem kell, mert nem hallgatja senki, a vevőberendezések ára miatt nem terjed, idehaza lekapcsolják mögüle a kísérleti technikát is, de EU megfelelősség kell...
10 év múlva biztos lesz valakinek "kedve" megint belevágni, csak akkor már erővel, nagypénzt szakítva, hogy legyen értelme is. És akkor meg az FMnek reszeltek majd. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85793) Jahno válasza zetor2000 (#85792) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem meg várólistán van, de azt tudom, hogy gyors a moderáció :-D

(#85794) Jahno válasza zetor2000 (#85792) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis beépített Spotify kliensre gyúr mindenki.

(#85795) FőDudu


FőDudu
addikt

Meglepve tapasztaltam, hogy a gyerek altal teams-ben hasznalt iskolai email cimmel az uj gepen elotelepitett office-ba belepve az office siman aktivalodott es lett egy tanuloi office az uj laptopjan.

Khiraly ;)
Nem kell office-t vennem a laposra.

Jobban megnezegettem a kis HP lapost, jo kis cucc az.
Van benne 2 memoria slot - nem alaplapra forrasztott a memoria (azaz a 16 gigat lehet 32-ig srofolni) - van benne egy szabad M.2 NVME 4x slot azaz meg 1 SSD meghajto belefer.

Ezen kivul ugye van rajta TB3 port, azaz akar kulso VGA-t is lehet hozza kapcsolni. Kozben eleg jol hordozhato a masfel kilo alatti sulyaval.

A multkor ugyis talaltam azt a HP dokkolot ami meg kihangositot is tartalmaz es nem tudni honnan van mert nem rendeltunk ilyet a ceges cuccainkhoz es leltarban sincs, na azzal faxa lesz 1 kabelesen dokkolva/toltve/TV-re es vezetek nelkuli billentyuzetre kotve. Igy sok ev utan lesz itthon egy laptop ami rendesen dokkolt es 1 kabel dugdosasaval megy minden kulso periferia.

FőDudu

(#85796) qnadam válasza eattila (#85791) üzenetére


qnadam
veterán

ez tíz éve egy játékban is ciki lett volna. de értem én, olcsó gyártás kellett, hogy sok pénzt lehessen eltenni.

végignéztem a trailert, helyesbítek: húsz éve.

de megnéztem a gyártó cég honlapját is, ez sokmindent megmagyaráz. remélem, nem fizettem nagyon sokat érte.

A Hyperion Interaktív Oktatásfejlesztő Kft célja a magyar történelmi múlt megelevenítése, népszerűsítése a multimédia modern eszközeivel. Fő tevékenysége az oktatásfejlesztés, történelmi oktatási segédanyagok, dokumentumfilmek és interaktív programok, játékok fejlesztése.
Hat év szakmai tapasztalat és alternatív 3D animációs technikák alkalmazása teszi lehetővé a költséghatékony és igényes, hazai viszonylatban is finanszírozható animációs filmek, múzeumi szemléltető anyagok készítését. A munkatársainknak történettudományi ismeretei garantálják a tudományos, szakmai minőséget.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85797) eattila válasza qnadam (#85796) üzenetére


eattila
csendes tag

Én csak annyit tudok, hogy szarul néz ki, szarul hangzik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85798) qnadam válasza eattila (#85797) üzenetére


qnadam
veterán

én is, de rákerestem a trailer végén a cégre. fent van a többi filmjük, igazából nincs gond azzal amit csinálnak, csak tudniuk kellene a helyén kezelni, hogy ami egy múzeumi ismeretterjesztő videónak jó volt 15 éve, az most egy egészestés tévéfilmnek kevés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85799) eattila válasza qnadam (#85798) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a klipp elejébe néztem bele. Sz_r volt. És hallgattam (szintén sz_r volt), amíg olvastam a kommenteket. És kutattam az emlékeimben, hogy pogányok voltak e a magyarok akkor :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85800) Jahno válasza qnadam (#85796) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet ezért csinálta PamKutya is az aranybulát? Bár szerintem az is szar lett. Most kicsit el vagyok veszve, mert Dé:nash is nagyot megy mindenfelé, azt még jobban nem értem. Pedig még poén is lenne benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.