Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85851) Grillo válasza npera (#85846) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is újdonság, meg tényleg csak 1-1 partner szokott, akikkel tényleg szoros, napi a kapcsolat. Gondolom van erre kifejezett céges policy-jük. Vagy fene tudja.

(#85852) -NoVa- válasza Grillo (#85848) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott vagyok a stáblistában a core teamben valahol.

(#85853) npera válasza Grillo (#85850) üzenetére


npera
újonc

Én úgy vagyok vele, hogy a legtöbb dolog az a "minor inconvenience" szintje. Hogy esik az eső. Vagy meleg van. Vagy hideg van.

De ha olyasmivel kapcsolatos dolog nem teljesül vagy sérül, ami egyfajta "core value" az életemben, attól eléggé rosszul tudok lenni.

Amikor a család két fele a maguk módján jót akarva elkezdte szétverni a kapcsolatomat asszonnyal, akkor mondjuk úgy, hogy nem voltam jól. Pár évig és eléggé durván.

Aztán amikor a fiam viselkedése kezdett teljesen kisiklani és képtelenek voltunk megoldani a nevelését gyökeres nézeteltérések miatt, akkor is nem voltam jól. Kábé 2 évig. Akkor volt egy eléggé sötét időszak.

Szóval olyasmi, hogy nincs sportautóm például nem érdekel. Hogy nincsen akármilyen nagy TV-m nem érdekel. Hogy nincs karbon bringám nem érdekel. Egzotikus utazás sem érdekel.

A gyerekek értelmes fejlődése érdekel. Asszony tudja nőnek érezni magát és szépen felöltözni érdekel. Tudjunk edzeni, a gyerekek mozogjanak. Lehetőleg úgy, hogy élvezzék is. Ilyesmik érdekelnek.

Ha éppen elmegy előttem a busz vagy pirosat kapok a lámpánál, akkor az még csak az ingerküszöböt sem üti meg igazából.

(#85854) npera válasza Grillo (#85851) üzenetére


npera
újonc

Nálunk az egy fontos policy, hogy ajándékot csak elég minimális értékben fogadhatsz el és eléggé behatárolt körülmények esetén. Leginkább nem.

Tehát egy Bosch emblémás gyújtógyertyás toll még simán belefér, de egy durva 7-fogásos vacsora egy szép étteremben big no.

(#85855) hobizoli válasza npera (#85854) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez normalisabb helyeken eleve igy volt 10+ eve is

vhol meg yacht kirandulasokat osztogatnak :DDD

több drón kell ;P

(#85856) npera válasza hobizoli (#85855) üzenetére


npera
újonc

Igen, láthatóan rossz brancsban dolgozom... :B

(#85857) Jahno válasza qnadam (#85804) üzenetére


Jahno
őstag

Ez sem győzött meg annyira. Poénosból akkor már a Jattos Tomi de ezt mutattam. Eleve az egész banda egy szint, na.

(#85858) npera


npera
újonc

A VW XL1 gondolom nem minden piacon volt kapható. Elképesztően futurisztikus még ma is.

(#85859) Grillo válasza -NoVa- (#85852) üzenetére


Grillo
senior tag

A Witcher magyar nyelvűben én is :D

(#85860) Grillo válasza npera (#85854) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk is van határ, pár ezer forint érték. Volt, hogy segítettem egy építész exkollégának, és kérdezte, hogy küldhet-e köszönetként mindenfélét, de mondtam neki, hogy nem, nem ez volt az ok. Én tényleg olyan vagyok, hogy fel sem merül, hogy ha csinálom a munkám lelkiismeretesen, akkor azért nekem bármi más jár, mint a fizetés. Akkor sem, ha a szabimon is csinálom. Én döntésem, nekem fontos.
És mindig meglepődöm ilyenkor, és ami olyan, adom is továbba többieknek, vagy közösen fogyasztjuk el.
Mondjuk én azt sem veszem észre, ha tőlem várnak valami szürkezónásat (pl. vizsgáztató morotjogsinál), ez van.
Volt olyan alvállalkozó, aki mondta, hogy a kollégáim nagyon komolyan veszik a szakmai dolgokat, pedig többet lehetne keresni kis rugalmassággal. Megbeszéltük, hogy nem. Azóta sem, pedig ez olyan 6-7 éve volt. Akkor semnem, amikor a beosztásomba került. Fájt, de újra ugyan úgy csinálnám.

(#85861) Grillo válasza hobizoli (#85855) üzenetére


Grillo
senior tag

Ma ott voltam a melóhelyed környékén egész nap (meg múlt pénteken is), költöztettem barátot Dunaharasztiba. Első lakásukat 2003-ban vették, már akkor is segítettem. Ez már nem is tudom, hányadik, de egyre több a cucc...

(#85862) zetor2000 válasza npera (#85858) üzenetére


zetor2000
senior tag

200db nem igazán fedi le a világ összes piacát :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85863) npera válasza Grillo (#85860) üzenetére


npera
újonc

:R

(#85864) npera válasza zetor2000 (#85862) üzenetére


npera
újonc

Ezzel picit nehezebb beolvadni a forgalomba, mint egy akármilyen Lamborghini személygépkocsival.

(#85865) npera


npera
újonc

Felrobbant egy csomag a stockholmi posta terminálban. Gondolom valami akksi volt.
Remélem most nem kezdik el egyenként szétvegzálni a csomagokat, mert akkor jövő karácsonyra sem jön semmi aliról és benggúdról...

(#85866) qnadam válasza npera (#85865) üzenetére


qnadam
veterán

de a cikkben lakástűzről van szó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85867) Jahno válasza npera (#85865) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem egyik kínai azt írta a miniPCre is, hogy elem nélkül adja fel, mert olyat szállítani tilos. Egyelőre nem teljesen értem, de hülyék ezek az biztos.

(#85868) npera válasza qnadam (#85866) üzenetére


npera
újonc

Mert elb*sztál az újságnál a cikket, azért :B

Itt van elvileg.

Explosion på postterminal i Stockholm
Sverige

Något har exploderat på en postterminal i Årsta i Stockholm, enligt Aftonbladet. Ingen har skadats i samband med händelsen.
– Det är någon form av paket som exploderat, säger Christer Wahlström, ledningsoperatör på RC Mitt till tidningen.

(#85869) zetor2000 válasza Jahno (#85867) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én meg rendeltem anno egy pakk Liitokala akkut. Azt meg simán feladta. Papírdobozban, ahogy kell. Ide is ért.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85870) zetor2000 válasza npera (#85864) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Azt elhiszem. Nekem picit kényelmetlen lenne, mert nagyon alacsonyan van az üléspozíció. :) De akkor már inkább egy picit nagyobb, meg 2x annyi példányban csinálták... BMW M1 Régebbi is. De csak kicsit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85871) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nézegetem egy ideje a hahu-t, de nagyobb családi verdákat, mint pl Ford S-max.
De valahogy ekkora autóknál valahogy mindenhol leszólják a benzines motorokat, ami ecoboost lenne, azok meg már inkább 4milla felé hajaznak..
Szóval visszakanyarodtam a Mondeo-hoz. A 2012-2014 közötti modellek bejönnek, ott már van 1.6 ecoboost is, ami elvileg már ahhoz a kasznihoz nem para.

Nade mennyire szopóak ezek az ecoboost motorok? Értem ez alatt, hogy ha megkotlik benne a turbo akkor mi pénz lehet a cseréje vagy egyáltalán ne is agyaljak ilyenen?

Onnan jön a dilemma, hogy a bmw-hez nem nyúltam amióta leállt. Életre kéne azt is támasztani, ajánlottak bmw szerelőt itt nálunk, de még nem hívtam fel, hogy legalább jöjjön el és nézze meg. De ha meg is csinálja, akkoris kéne rá egy telifény + lakatolás, azt kb 500ezerre saccolom. Most ha megcsináltatom, akkor 600k körül el tudnám adni, a mondeo meg ahogy néztem 2.5-3M a max. Szóval végülis ha rádobok egy 1-1.5M-t, akkor lenne egy kb 10évvel fiatalabb családi autó. Csak ha mondjuk az is pénznyelővé válik az talán jobban fájna.

Szóval mennyire kell félni egy ilyen mondeonál a benzines motoroktól? Dízelt továbbra sem akarok, mert sokszor megyünk rövid távokat, meg nem is szeretem.

Pl konkrétan ez tetszene is belül:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_1_6_ecoboost_champions_titanium_8_alufelni-bor-keyless-u_futes-16521070

[ Szerkesztve ]

(#85872) eattila válasza blueboi69 (#85871) üzenetére


eattila
csendes tag

Öcsém a petrányinál melózik. És BMW-vel driftel.
mikor autót kerestem, benzines fókákat nézegettem. Azt mondta, hogy 2-300k km-nél kezdenek megkotlani, mert ott kezd el belőlük minden fronton folyni az olaj, és sose lesz normális autó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85873) zetor2000 válasza blueboi69 (#85871) üzenetére


zetor2000
senior tag

A Totalcarosoknak volt egy ilyen mit ne vegyél sorozata, azt érdemes lehet megnézni / meghallgatni. Van benne Ford is, asszem a S01E02 ben :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85874) FőDudu válasza Jahno (#85867) üzenetére


FőDudu
addikt

HP lapos dobozan 20 centis akkus piktogram van.

Gondolom van erre bevett szallitasi/raktarozasi procedura - de ne gondolja senki hogy ettol majd masik futar mas autoval szallitja a Dhl/Gls/Fedex/Dpd reszerol.

Mert ugyanaz hozta a csaladtol a csomagot amelyolyik a lapost es az akkus porszivot.

Pedig lenne a kornyeken csomagpont, benzinkut es a telepuk is egy kopesre van.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85875) JonesC


JonesC
csendes tag

Wowstick is akksis. Mondjuk nem is szállították sokáig, három munkanap alatt ideért.

(#85876) Sipi- válasza blueboi69 (#85871) üzenetére


Sipi-
tag

Azért szólják le az ecoboost-okat, mert az első szériásak konstrukcióhibásak. TC-n volt külön cikk róla, hogy a hűtéssel probléma lehet, ezért vagy megfő a motor és blokkrepedés lesz vagy kiég a kocsi :Y
Volt rá visszahívás, de az sem oldotta meg tökéletesre.
A későbbi ecoboost-okkal már kevesebb a baj állítólag.
A linkelt kocsiban furcsa, hogy nem Converse+ kijelző van a műszerfalon, hanem a piros, butább. Én nyáron ennél kicsit drágábban vettem az idősebb szívóbenzinesem :)
Van fb csoport az MK4-esekről. Kicsit furcsa a hangulat néha (folyamatos b.zizások és egy öregebb tag b@sztatása), de tudnak segíteni. Van két bontós tag is, náluk minden IS van :)
Szinte biztos, hogy dízelt ajánlanak, de ott a dpf probléma elég mindennapos. Kettőstömegű a benzinesben is van. 2,5-ös benzines vicces lehet még, az nem ecoboost, viszont turbós. Van még 2,3-as szívó is, de az is ritka (mint a 2,5-ös). Facelift 2010-ben volt, utána vezették ki a szívóbenzineseket.
Egyébként mintha lenne egy eladó Subaruja valakinek :DDD :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85877) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

(#85878) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc


Lemaradt.

(#85879) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah, erdekesseg. Komprol lejovet lemostak az ablakait a kocsiknak. Brutal szel volt es olyan so es por reteg volt a kocsikon, hogy vizes locsolas utan lehetett csak az ablaktorloket felpattintani.

Slaggal locsoltak mikor jottem le.

(#85880) Phülöp válasza BobaHWSW (#85877) üzenetére


Phülöp
addikt

Mondanám, hogy kellemes kikapcsolódást kívánok, de szerintem megy ez neked magadtól is :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85881) eattila válasza BobaHWSW (#85877) üzenetére


eattila
csendes tag

Brutál szép a táj! Irígy vagyok!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85882) eattila válasza BobaHWSW (#85878) üzenetére


eattila
csendes tag

Azon a kinyúló szuiklán el tudnék tölteni 2 hetet kb :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85883) Jahno válasza eattila (#85882) üzenetére


Jahno
őstag

Szépnek jó, de lehet hamar megunnám. Nekem kell a változatosság és némi nyüzsgés is, de ki kellene próbálni, erdő közepén teljesen jól el vagyok fel estét az eget bámulva, szóval bármi lehet.

(#85884) Jahno válasza blueboi69 (#85871) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam közben kiderült, hogy egyik haverom 4 évet az autó szerelőmnél melózott. Egyre kisebb a világ.

(#85885) blueboi69 válasza eattila (#85872) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Koszi. Ez igaz a mondeokra is? Az egy fokkal magasabb kategoria nem?

Nagy dilemma amugy, mert a bmw kb nem is fustol, pedig 370e van benne es a mostani hibat leszamitva tenyleg nagyon szepen jar a motor. Haver opelja feleennyi km-rel jobbam zorog csattog.

(#85886) blueboi69 válasza Sipi- (#85876) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Küszi Sipi. Hát nem könnyíted meg a dolgot. Nem lenne olyan rossz a szívóbenzines sem ,csak olyan már nincs, a régebbiek meg mégkevésbé tetszenek. Igazából a legutolsó mondeo ami tetszene, de azok már 4-5M-ért vannak. Az meg már sajna több mint 3havi netto.

Ha a subaru kellene, már nem lenne eladó. :)

(#85887) blueboi69 válasza BobaHWSW (#85877) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ne hagyd abba, csodaszép tájak :)

(#85888) eattila


eattila
csendes tag

Ut mellett parkolni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85889) eattila válasza blueboi69 (#85885) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. En fokakat neztem. De szerintem a motor az motor. Instan @tiltedpower, kerdezz ra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85890) eattila válasza Jahno (#85883) üzenetére


eattila
csendes tag

En nem. Siman elnomadkodnek. Bar ejjel szerintem tele lenne a gatyo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85891) Sipi- válasza blueboi69 (#85886) üzenetére


Sipi-
tag

És miért nem BMW?
Ha nem sürgős, akkor gondolkozz el a Focus kombin. Bujdynak lesz eladó, 1.6 ecoboost azthiszem 180LE, 100e km körül.
Én végül azért vettem Mondeo-t mert digitklímát, 4 elektromos ablakot és legalább hátul tolatóradart akartam. Ilyen Focusban nagyon ritka, a többségük fapad felett minimál felszereltséggel vannak. Momdeo-ban meg az a ritka amelyikben nincsenek meg ezek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85892) Jahno válasza eattila (#85890) üzenetére


Jahno
őstag

Párszor túl kell élni valami sündisznó támadást és hasonlót, utána már sima ügy. Néha egy barátságos macska is érdekes tud lenni, ha pár dologgal kiegészül a távolból.

(#85893) FőDudu válasza eattila (#85890) üzenetére


FőDudu
addikt

Raadasul arrafele mindenfele merges szarazfoldi es vizi szerzet olalkodik...
Lehet meg repulo verziok is vannak..

Elovilagi ismeret nelkul nekivagni a satorozasnak igencsak a lutri kategoria.
En is fosnek valoszinuleg.

FőDudu

(#85894) npera válasza blueboi69 (#85871) üzenetére


npera
újonc

1.6-literes és 2-literes GDTi motorok öntvénye nem túl jó. Túlhevül könnyen és akkor motorgenerál. A hűtés is gyenge.

A FORD-idők alatt és után borzasztó sok gond volt velük a vágóhídon.

Én tartózkodnék.

(#85895) npera válasza BobaHWSW (#85877) üzenetére


npera
újonc

Óóóóóó. Szép.

(#85896) npera


npera
újonc

Nem akksi robbant. Hanem egy csomagban küldött pokolgép. Szép.....

(#85897) eattila válasza FőDudu (#85893) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem az élővilágról volt szó, csak hogy annyira szép, hogy kéne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85898) Jahno válasza FőDudu (#85893) üzenetére


Jahno
őstag

Sem kígyó, sem pók. Vagy én nem tudom, de mostanában kapom a nevelést, előkerült pár Ausztráliába származott ismerős meg a múltkori bolond fotós csaj is eléggé rá van mozdulva ilyesmikre. Ismeri a világot és odahaza is érdekes dolgokat tart (éppen tegnap írta, hogy van szép fehér kígyója ami magában és UVban is jól mutat, de nem túl együttműködő). Ezt szerintem kevered a szomszédos Ausztráliával.

(#85899) Jahno válasza eattila (#85897) üzenetére


Jahno
őstag

Meglájtuk mi lesz belőle, jövő pénteken megyünk napfelkeltézni a Visegrádi-hegysségbe.

Kinéztem pár hasonló helyet, de iszonyat mi melót bele kell tenni és mennyire együtt kell állni mindennek :-/

[link]

Ezekből korlátlan mennyiségű kivitelt ki lehet húzni, csak fel is kell jutni.

Hajnalban:

[link]

És télen:

[link]

Aztán ködben, esőben, csillagokkal, felhőkkel és nélküle... Meg persze előtte este nézed az időjárásjelentést és vagy fent alszol. vagy hajnal 3as indulás és akkor ez még közel is van.

(#85900) eattila válasza Jahno (#85899) üzenetére


eattila
csendes tag

Az franko! Szep hely!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.