Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85551) Grillo válasza -NoVa- (#85520) üzenetére


Grillo
senior tag

A Tello kb. 80 gr, és ugye nem az rögzít, hanem a telefon. Innentől ez mehet, csak nincs értelme...

(#85552) Samott válasza Phülöp (#85550) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom olcsobban tud hasonlo teljesitmenyt. Ezek altalaban levetett regi szerver cuccok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85553) Phülöp válasza Samott (#85552) üzenetére


Phülöp
addikt

Viszont a fogyasztás jóval nagyobb mellette.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85554) Samott válasza Phülöp (#85553) üzenetére


Samott
addikt

Igen, es persze emiatt komolyabb hutes is kell neki. De ugy nez ki ez nem szempont azoknal akik ilyet vesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85555) qnadam válasza Samott (#85554) üzenetére


qnadam
veterán

nálam az az előnye, hogy itthon a rendelkezésemre áll, mostani konzumer cpu-t viszont venni kell a hozzá tartozó lappal együtt :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85556) Jahno válasza hobizoli (#85548) üzenetére


Jahno
őstag

Az érdekes lehet, mert egy darab proci cserére nem kellene rinyálni, de a Xeon csöppet más architektúra, eleve alaplappal és minden komplexséggel együtt érdemes megoldani a műveletet. Kérdés, hogy minek? Mert ha még Bobának a célzottan megfaragott vasaihoz, akkor talán megérteném. Systemaxnál sem nagyon akartak menni, de legalább drága volt. Másképp kell bánni az egésszel, chipsetestől mindenestől. És még fogyaszt is, ha olyan akkor memória kell, bláááááá.

(#85557) zetor2000 válasza Phülöp (#85550) üzenetére


zetor2000
senior tag

Több processzor egy lapban, ECC-s ramok kezelése, több memória támogatása, esetleg több mag/szál, esetleg több PCI-express vezeték, ilyesmik. Odahaza, asztali gépben szerintem kevesek használják ki, de az "iparban" ezek miatt mennek a szerverekben Xeonok.
Desktop vonalon a munkaállomásokban laknak Xeonok.

Régebbi CPUk mennek ilyen 1366os alaplapban, amit majdnem aprópénzért mérrnek már, de az a CPU kábé olyan is manapság. Ezek ~8-10 éves termékek, ha nem régebbiek. De egy mai cucc mellett valóban aprópénzért megvehetőek.
Egy mostani felső-középkategóriás CPU+alaplap+VGA rettenetesen drága idehaza, és még memória is kell mellé. Értsd: CPU ~150E+, lap ~80-100E, VGA ~150-180E, memória talán vállalható, 16-32GB ~40-60E, összességében dulván fél miska.
Ez a lepukkant "kacat" 100 alatt megáll, szerintem bőven.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85558) zetor2000 válasza Phülöp (#85553) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aki Xeont üzemeltet odahaza, szerintem nem érdeklődik a fogyasztás iránt. Tudomásul veszi, hogy fogyaszt.A CPUknak van egy max. teljesítmény kerete, arra való hűtést kell alkalmazni, és nincs baj. Igazából nem biztos, hogy sokkal többet fogyaszt, mert ez eléggé terhelésfüggő. A procikban van energia menedzsment, ha nincs terhelve, akkor a fogyasztást visszább veszi. A körítésen - az alaplap, és a ráintegrált dolgok - is sok tud múlni. Belépő alaplapon nincs semmi szinte, ami fogyasztana, a felsőkategóriáson meg a Sata raid vezérlőtől kezdve a wifi adapterig minden is tud fogyasztani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85559) Jahno válasza zetor2000 (#85557) üzenetére


Jahno
őstag

"Ez a lepukkant "kacat" 100 alatt megáll, szerintem bőven."

És mire mész vele? Egy 8 éves akkori csúcs vagy közepes Xeonnal? Esetleg más táppal, spéci házzal? Vagy mit számolunk, mit termelünk vele? Egy átlag laptopban akkora hátrány ér ha nem ECC, nem tud "több" memóriát vagy egyebet?

(#85560) Jahno


Jahno
őstag

Huawei karkötő.

Hazai képviselet reggelre már válaszolt is :-O Ez kemény. Ráadásul alap dolgok mellett használható infó is van benne...

Szóval Huawei oldaláról kell letölteni egy apk-t, amit fel kell rakni, csak úgy áruházon kívülről. Annak kell pár engedély, belépni a felhős környezetébe, ami felrak egy másik alkalmazást, és még egyet... Felének értelme nincs, de legalább tele van reklámmal :-D

Aztán ezeket egymástól függően és függetlenül is frissíteni kell, hogy majd most felrakja a Health alkalmazást ami a karkötőt kezeli (áruházból is ez megy fel, csak nem frissül...). Erre még pár frissítés és kész. Janem, mert új FW kell a karkötőre, azt lassan 1 órája nyomja rá, elég lassan mennek a százalékok de legalább felismerte és kapcsolat van.

Nem vagyok egy parás csóka, de ezt azért nem értettem, hogy miért kell alkalmazást áruházon kívülről frissíteni ha ott is meg van.

Egyelőre itt tartok, nem túl fehér embernek való, főleg megtalálni egy magyar valamilyen miui felületen, hogy engedélyezzem az apk-k telepítését. És ha műxik, most ki is kell kapcsolnom. Majd jövök még :U

(#85561) npera


npera
újonc

Göteborgban kezd bedurranni a helyzet.

Egy hét alatt 100x-os emelkedés volt a csatornavízben mért COVID-szintnek, a tavaszi csúcs 60x-osa. Ez durva Karácsony lehet.

A Sahlgrenska egyetemi kórház, amibe a keleti és a déli nagy kórház tartozik mindenfajta általános betegellátást beszüntet és az összes dolgozó megy át a COVID-os intenzív osztályokra.

(#85562) npera válasza Jahno (#85560) üzenetére


npera
újonc

Akkor ez most mindent IS el fog küldeni Kínába, aztán ott elemzik majd erősen?

(#85563) Jahno válasza npera (#85561) üzenetére


Jahno
őstag

Összefutottam egyik csoportban odavalósi ápolóval, csöppet dühöngött...

(#85564) npera válasza Grillo (#85551) üzenetére


npera
újonc

Az számít, hogy helyben írja ki kártyára vagy csak leküldi és ott megy kis kártyára?
Vagy már elég, hogy eszköz van benne, ami "rögzít" és kész?

[ Szerkesztve ]

(#85565) BobaHWSW válasza Jahno (#85556) üzenetére


BobaHWSW
újonc

2*w2295 van most a gepemben. 36 core meg 256giga memo de igy is kuzdok, hogy beleferjek a dolgokba. Meg melle egy quadro rtx 6k. Az fincsi mondjuk.

(#85566) Grillo válasza npera (#85564) üzenetére


Grillo
senior tag

Nemtom. A Tello nem rögzít, a Tello képét tudja rögzíteni a telefon, amivel irányítom. De ha kontrollerrel irányítom, akkor a telefon igazából csak AP.
Mondjuk vagy 1 éve be sem kapcsoltam.

(#85567) eattila válasza Phülöp (#85550) üzenetére


eattila
csendes tag

Nehez kimondani?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85568) eattila válasza Jahno (#85560) üzenetére


eattila
csendes tag

Amazfit meg felmegy oszt joido...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85569) BobaHWSW válasza Phülöp (#85550) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Otthonra sztem semmi. Mint geforce vs quadro.

Ceges kornyezetben nagyon sok. Otthon sose lesz se xeonon se quadrom.

(#85570) zetor2000 válasza Jahno (#85559) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ne engem kérdezz, én nem használok ilyet (se), én csak válaszoltam a feltett kérdésre. Adott esetben lehet költséghatékony, ha valami olyan alkalmazást használ a t. felhasználó, ami sok szálas, és a nála lévő xeon sokszálas, meg sokmagos, mint a kenyér. Bár valamelyik játéknál feljött, hogy a duál xeonos faszi játékgépe se feltétlen jó, mert a játék a sok magot szereti ugyan, csak azt egy processzorban szereti. Azaz hiába a 2 db 6/12es xeon, ugyan 24 szál van, csak a játék motorja nem értelmezi a 2 CPUt.
ECC szerintem egyáltalán nem hátrány, hogy az otthoni gép nem támogatja, én olyannal még nem találkoztam idehaza, hogy a memória miatt nyavajgott volna a gép. Ha igen, akkor annak mindenféle olyan jele volt, ami ECCs memóriával is előjött volna - hibás volt a modul magyarul.
A több memóriának a Windows örül(ne). Van egy Dell Latitude E4310es kőkori gépem, az 8GBt tud. Ha kezelne 16ot, annak jobban örülnék, meg vennék is bele, mert akkor a gép összhatása talán egy picit jobb lenne. Nem rossz most sem, csak a reakcióidő lehetne jobb. Persze lehet, el kell fogadjam, hogy ebből nem lesz gyorsabb masina, és meg kell szokjam, hogy ez ilyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85571) Jahno válasza BobaHWSW (#85565) üzenetére


Jahno
őstag

Ez már hasít, de mondtam is, hogy másról szól ;] Meg különben is, ez kb. 1 éves modell, lassan cserélni kellene. Meg persze a Quadrohoz egyedi driverek, az sem semmi...

(#85572) Jahno válasza eattila (#85568) üzenetére


Jahno
őstag

Xiao meg a többi is. Lehet lesz még itt rendszercsere :-D

(#85573) Phülöp


Phülöp
addikt

Köszi a xeon-os válaszokat.
Nem lesz ilyenem, felesleges.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85574) zetor2000 válasza Phülöp (#85573) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha gépre szeretnél pénzt költeni, jelenleg AMD vonal picit előnyösebb, ár/értékben meggyőzőbb az új modellpaletta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85575) Jahno válasza zetor2000 (#85574) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem meg inkább legyen jó. Az meg intel (:-

(#85576) zetor2000 válasza Jahno (#85575) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem mindegy. Cca 15 éve használt gépet veszek, mert nem áldozok annyit gépre, hogy újonnan legyen minden benne.
Ugyanannyi pénzért jelenleg AMD több magot ad, picit nagyobb teljesítménnyel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85577) hobizoli válasza Phülöp (#85550) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tok olcso :DDD
nezd meg mennyi most egy hasonlo orajelu 6c12t AMD Ryzen proci
na ez az anyulappal, meg a 32GB RAM-l egyutt volt ~annyiban, mint egy elozo generacios R5-3600...
game kozben meg ugyis a VGA szamit leginkabb, foleg 1080p-nel nagyobb felbontasokban
neztem SC2 kozben az MSI Afterburner es az RTSS szerint 36W korul ker a CPU 3.8GHz-n, megy a RX580 99%-n, meg 170-180fps 2560x1440-ben High/Ultra grafikai beallitasokkal
a hutessel se nagyon van gond, nekem egy 135mm-s ventis BeQuite ShadowRock TF2 topflow kuler figyel rajta, de vki ennel kisebbet hasznal
a TDP ertek nem azt jelenti, hogy annyit is zabal

CPU-Z 1.94.8 Bench fulen a Stress CPU-ra klikkelve 6core@3.8GHz 63.635W CPU Package Power ertek es 51fokos a CPU a HWinfo64 szerint

szerintem azert ez nem olyan veszes

több drón kell ;P

(#85578) eattila válasza Jahno (#85572) üzenetére


eattila
csendes tag

Amazfit az xiao. Vagy huami. Ami kb ua.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85579) hobizoli válasza zetor2000 (#85570) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az nem csak azon mulik az....

SC2 nel is pl hiaba van 6core CPU, a game csak 2core-t hasznal
2-bol is csak kettot hasznal, meg ha 12 lenne, abbol is csak 2-t
ez egy tipikusan olyan oldschool game, ami az orajelet szereti inkabb, mint a tobb core-t

egy E5-2678v3-l, ami 12c24t egymaga, hogy ott sem hasznalodik ki a sok core a multicore CPU-kra orok peldakent felhozott Battlefield V-ben sem
pedig 2-3 eve meg egy i7-7700K 4c8t volt arra az isten, de 6core felett ott is megall a tudomany
egy RTX2070-l 120-130fps van E5-2678v3 allcore @3.3GHz, meg a R5-3600 @4.1GHz is
es a E5 megy 40-50% CPU terhelesen, az R5 meg 85-90%-n

azaz a 6core is mar igazabol overkill ennek is

aztan ehhez a X99 mATX anyulap meg a 2678v3 megall 48-50k-bol cakk-pakk, a masik oldalon meg kb a R5-2600-t (se) vetted csak meg anyulap nelkul, a 3600 meg dragabb is

[link]

több drón kell ;P

(#85580) hobizoli válasza Jahno (#85559) üzenetére


hobizoli
nagyúr

normal ATX es mATX-s alaplapok is vannak
semmi extra csiri-biri haziko vagy tap sem kell hozza

:DDD

[link]

több drón kell ;P

(#85581) Jahno válasza hobizoli (#85580) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg teljesen erkölcstelen. Tetszik a leírásban, hogy kezel eccreg memóriát, de szervermemóriát nem :DD Meg az, hogy akkor most asztali OShez milyen chipset az amit rendesen kezel, az meg a processzort ugye. Felőlem használd, 4 éves provik, főleg ha occsón kiszórják, de még mindig fele szerver architektúra, meg ennyi erővel jobb helyen asztali erős vasakat is szórnak ki. Még akkor is, ha azzal indokolod, hogy inkább a VGA kell.

(#85582) hobizoli válasza Jahno (#85581) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem azt irja, hogy az unbuffered es Registered RAM nem kutyulhato ossze
biztos lenne olyan par f.sz, aki beprobalna


anno unokaocsem rakott a ECS K7S5A K7-s anyulapba egyszerre SDR es DDR modult
mert az egyikbol volt 128MB-ja, maskbol meg 256
aztan o meg ugy gondolta, hogy a 384MB az megiscsak tobb....
ra is volt szitazva a lapra is a DIMM-knel szeeep nagy betukkel, hogy egyszerre nem szabad hasznalni, de minek azt ertelmezni


tobbet nem is indult el a deszka....

több drón kell ;P

(#85583) hobizoli válasza Jahno (#85559) üzenetére


hobizoli
nagyúr

gondolj arra vki a 2-3-4gen i7-ket is megveszi itt a HardverApro-n

egy E5-1620v3 4c8t 3.5GHz alapbol es kerul 6k-ba :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#85584) qnadam


qnadam
veterán

benzin+gyufa itt is, megment a jobb hátsó kerékcsapágy, kiderült hogy csak aggyal (abs bizbasszal stb) együtt lehet kapni, és akkor már párban kell cserélni. csereérettek lettek a még gyári hátsó féktárcsák is :D
jó esetben pénteken tippelős játék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85585) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Lazy - Jimmy Barnes, Joe Bonamassa (Deep Purple cover)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85586) Jahno válasza hobizoli (#85583) üzenetére


Jahno
őstag

Én még 2-3 generációs i3ast is, ha olyan a feladat.

(#85587) npera


npera
újonc

Én 2011 óta valami elképesztően kiestem a PC-s dolgokból. Fogalmam sincs mi a "jó" és mi nem. Amikor 2017-ben építettem új gépet akkor talán 3 hónapig csak olvastam. Mostanra megint teljesen le vagyok nullázva.

De igazából teljesen letojom milyen a gép, ha tudja az alábbiakat:

- csendes léghűtés
- stabil működés
- 1 percnél gyorsabb boot
- World of Warships fut jól
- RC szimulátor fut jól
- valami videó editor renderelése fut jól. A videóim pár perc alatt renderelődnek, nem egy óra alatt. Az már "jó" nekem.
- a grafikus kártya lehetőleg passzívan fut 2D alatt

Ha pár év múlva újra kell majd esetleg gépet bővíteni, akkor megint olvashatok hónapokig, hogy legyen valami halvány gőzöm a dolgokról.

(#85588) Jahno válasza npera (#85587) üzenetére


Jahno
őstag

Néha kiesek, néha nem, azért a gémer/haladós vonal megint más bír lenni és teljes embert felemészteni, hűtésekkel bigyókkal együtt. Meló miatt nálam nyilván irodai/vállalati vonal lett az erősebb. Szoptam persze munkaállomásként Xeonos rettenetekkel is, mikor nem arra szerettük volna használni, amire ahogy kellene :C

(#85589) zetor2000 válasza npera (#85587) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennyire ne lovalld bele magad... :)
Van itt a pH!-n ilyesmi topik, hogy milyen gépet vegyek, akik ott válaszolgatnak, azok benne vannak ebben. Általában naprakészek.
Szerintem a fenti kritériumoknak elég sokminden megfelel. Árszegmenst kéne még belőni, mert az nagyon nem mindegy. Ha van pénz lóvéra, akkor eléggé a földtől elszakadt árakkal is lehet találkozni, ha korlátos a keret, akkor ésszerűbb konfigok kerülnek a képbe. Egyik se rossz választás, persze. Csak kérdés, hogy mondjuk a CPU lehet-e önmagában 1000€, vagy ennyiért a komplett gépet szeretnénk odahaza. És jelenleg ez nem a top-of-the-shelf CPU egyik oldalon sem.

Énnekem anno, amikor vettem a gépeimet, és még annak volt prioritása, akkor esztétikára is mentem. Ne csak jó legyen, hanem szép is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85590) zetor2000 válasza qnadam (#85584) üzenetére


zetor2000
senior tag

~140Ft, egy pakli gyufa :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85591) zetor2000 válasza hobizoli (#85583) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én is ilyen vagyok. :D
Jelenleg évek óta egy i5-4440 zörög ebben a gépben, és amire nekem kell, teljesen jó.
Van laptop, abban egy i5-6xxx van, 8giga rammal, egy Surface, amiben valami i5-4xxx van, 4GB rammal, meg van egy i5-520al szerelt laptop, ez a már említett Dell. Ezen felül van idehaza egy i7-4760 vagy mi, egy ipari lap filmnézős gépnek, évente 10x bekapcsolva.
Nagy sebesség már itt nem kell, de szerintem ezek, és egy mai 11.gen intel közt érezhető difi csak olyan alkalmazásnál van, amit én nem használok idehaza.
Web, zene, youtube, ilyesmi, néha pitty-putty játék (nem, nem 3D), néha-néha valami premier játék, és akkor jön, hogy nem veszünk gépet, mert drága.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85592) Jahno válasza zetor2000 (#85590) üzenetére


Jahno
őstag

Kell egy egész doboz? Vagy bérelhetne öngyújtót :-D

(#85593) Sipi- válasza Jahno (#85592) üzenetére


Sipi-
tag

Benzint viszont nem tud bérelni... De a kannát lehet :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85594) eattila válasza Sipi- (#85593) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem van annyi a tankban, ami megoldja a dolgokat. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85595) zetor2000 válasza Jahno (#85592) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hátha nedves, és nincs szerencséje... elég régen vettem amúgy, nem tudom, mennyibe kerül most egy doboz, de gondolom, ennyi elég arra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85596) zetor2000 válasza eattila (#85594) üzenetére


zetor2000
senior tag

Phülöptől kér kölcsön (!) fát... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85597) FőDudu válasza zetor2000 (#85574) üzenetére


FőDudu
addikt

Erosen vonz egy R7 4700u + 32GB memoria +1TB SSD Thinkpad T495s.
Szerencsere van egy kis gond a ventijevel, neha idegesitoen hangos, akkor is ha a gep nincs terhelve. Igy nem megyek ra jelenleg... Meg Thunderbolt sincs tan rajta, igy a dokkolasa is hagyomanyos. 900-1000 Euro kornyeken van a belepo szint - annyiert ajandek lenne.

Megvarom mire megoldjak a gondokat. Mert amugy teljesitmenyben es uzemidoben eleg jo.
Tan egy ujabb Almas cucc lehet ilyen teljesitmenyu - de meg nem lattam osszehasonlitast es abbol sincs 32GB memoriaval szerelt egyelore (sot 16 gigast sem lattam meg europai eladonal).

Azaz varok.

FőDudu

(#85598) FőDudu válasza hobizoli (#85582) üzenetére


FőDudu
addikt

Ah,,, jo oreg K7S5a - azon meg DIP kapcsolos modolast is csinaltam ;)
Az allitotta tan a szorzot. Vagy a feszt. Vagy valami hasonlot. Regi szep idok.

FőDudu

(#85599) FőDudu válasza npera (#85587) üzenetére


FőDudu
addikt

En amiota kikoltoztem, azota nem hasznalok asztali gepet itthon.
Jah nem - mert Freenas tarolonak egy HP gep van 4 hdd es 2 ssd tarsasagaban. De az ugye szerverkent funkcional, monitor sincs rajta. A monitorom meg megdoglott, pedig egy faxa Viewsonic 17" gamer cucc (volt).

Akkor meg volt egy Shuttle XPC eleg bivaly konfiggal, azota azt is elejandekoztam egy raszorulonak.

Most a R7 procik tudnak olyat, hogy mobil CPU eleg durva grafikat tartalmaz - ezert is fordult meg a fejemben az AMD vonal.

Nem feltetlenul hasznalnam, de ha kellene akkor ott van.
Inkabb CPU es sok ram kell a virtualis gepekhez - a potencial csak ott lenne a prociban gyarilag.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85600) npera válasza zetor2000 (#85589) üzenetére


npera
újonc

Most nem szeretnék a géppel foglalkozni azon túl, hogy néha takarítom és esetleg csapágyak kapnak olajat.

Nagyon nem vagyok power user, se gamer. Kezdő nyugdíjas inkább :C :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.