Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85301) blueboi69 válasza qnadam (#85285) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Diginél mintha az írták volna, hogy a dns szerverük omlik össze és ha a google dns-t használnod a routeren a szolgáltató által adott dns helyett, akkor megszűnnek a gondok.
De én ezt nem tudhatom, nem vagyok digis.

(#85302) Bujdy81 válasza blueboi69 (#85298) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

1,5 millió elvileg elhasználhatsz anyagra, annak felét adja az állam.

Az is 750 ezer Ft talált pénz, ha úgy nézzük...

(#85303) blueboi69 válasza Bujdy81 (#85302) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem félreértetted. 1.5M-t ad anyagra és ugyanennyit munkadíjra. Ezért beszélnek 3M támogatásról. De a támogatás az csak a fele a teljes költségnek. Mármint fele az anyag és fele a munkadíj költségének.

[ Szerkesztve ]

(#85304) zetor2000 válasza blueboi69 (#85300) üzenetére


zetor2000
senior tag

Más meg a 4-5-6 méter belmagasságot nem szereti kifűteni.
Én laktam az Andrássyn, a Kodály Köröndön 2 évig, nem tetszett, hogy 2 napig hideg van. Egy hétvégére mentünk el, akkor lehűlt a lakás, és kellett 2 nap, mire sikerült rendesen befűteni.
Nyilván sokat hozzátesz az ingatlan állapota, ez "szigeteletlen" lakóház volt, de 1 méteres fallal, meg dupla portálablakokkal. Egy 2 méteres ember bőven belefér, széltében-hosszában. Ott nem féltem ablakpucolás közben, hogy kiesek, olyan széles volt minden.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85305) blueboi69 válasza zetor2000 (#85304) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mint írtam a 4-6m is sok ha mondjuk szobáról van szó. De pl egy olyan nappali ahol a tetőszerkezet van feletted mondjuk 5méter magasban, azért az úgy szép tud lenni.
Egy átlag lakószobában valóban felesleges a nagy belmagasság, ezért is írtam, hogy 270-300cm között teljsen jó és itt még nincs probléma a kifűtéssel.

Viszont egy nagy belmagasságos valaminél tudod csökkenteni a magasságot, galériával vagy álmenyezettel, míg egy alacsony belmagasságos lakásból sosem lesz rendes magasságú.

Bocsi Sipi, ha nektek jó, akkor jó és ez a lényeg. Ettől még nekem más a véleményém.

(#85306) zetor2000 válasza blueboi69 (#85305) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, jó a galéria, csak olyan magasan g*ci meleg tud lenni. :D De mondjuk aludni jó, mert az ~3 méteren van, az még se-se.
"Sajnos" eljöttünk onnan, pedig nekem tetszett, de épp akkor vettük meg ezt... a Köröndi lét nem drága, abban a házban legalábbis nem volt az. 12 éve volt 25 a lakbér az önkorinak, meg a rezsi, amit fizetsz. Nevetséges... 25ben volt szemétdíj is. Pest belvárosa, Nyugatitól 10 perc séta, M2 a ház előtt... bolt (CBA) a házban, egy másik 1 utcára, ahova nyílt szinén kapuja a háznak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85307) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#85308) zetor2000 válasza -NoVa- (#85307) üzenetére


zetor2000
senior tag

:))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85309) zetor2000


zetor2000
senior tag

Meghalt Bergendy István... :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85310) blueboi69 válasza zetor2000 (#85306) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Pest belvárosa, Nyugatitól 10 perc séta, M2 a ház előtt."

Már értem miért volt ilyen olcsó. Én akkor sem költöznék oda, ha ennyit fizetne az önkori, hogy ott lakjak.

(#85311) Jahno válasza blueboi69 (#85301) üzenetére


Jahno
őstag

Most meg G DNS sem volt.

(#85312) Bujdy81 válasza blueboi69 (#85303) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Sztem félreértetted. 1.5M-t ad anyagra és ugyanennyit munkadíjra. "

vs.

"1,5 millió elvileg elhasználhatsz anyagra, annak felét adja az állam."

Csak nekem tűnik úgy, hogy szerinted félreértem, majd leírtad ugyanazt, amit én (mert az volt a kérdés, hogy ha sk csinálod, akkor fel lehet-e használni a támogatást? ;)

(#85313) Jahno válasza blueboi69 (#85310) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet egyszerűbb lett volna Deákot írni, de én ezt most nem teljesen értem, hogy vagy Nyugatihoz közel vagy M2 a ház előtt. Vagy összekevertem a színeket.

(#85314) blueboi69 válasza Bujdy81 (#85312) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen neked. Mert 3M-t költhetek anyagra, amiből max 1.5M-t ad az állam.
Ettől függetlenül igaz az, hogy 1.5m-nál a felét adja, csak bármilyen másik számot is írhattál volna 5-3M ft között :)

A lényeg, hogy sztem élek majd a lehetőséggel.

(#85315) npera válasza -NoVa- (#85272) üzenetére


npera
újonc

Mindenki a Y2K-től fosott, pedig a Y2020 az igazi killer.....

(#85316) npera válasza blueboi69 (#85300) üzenetére


npera
újonc

Én ha nem verem be a fejemet a plafonba, akkor jó vagyok. Nincsenek nagy igényeim. Ajtófélfa is legyen elég magas. Meg az ágy elég hosszú. Meg a lábam férjen el a kocsiban. Mondom, nincsenek nagy igényeim... :C

(#85317) Jahno válasza npera (#85316) üzenetére


Jahno
őstag

És hideg fröccs. Csak időben mondjad a járatszámot :C

(#85318) zetor2000 válasza Jahno (#85313) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kodály Körönd nem a Deák, az írtam fentebb is... Ott is megáll a ... azt írtam M2 nek :D szóval a kisföldalatti. Ami M1. Sárga Ganz retek. De jár 2-3 percenként.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85319) Bujdy81 válasza blueboi69 (#85314) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jogos, úgy emlékeztem, hogy a 3 millió a teljes összeg és 1,5+1,5 millió, de valóban ennyi a támogatás és dupláját kell költeni.

(#85320) zetor2000 válasza Bujdy81 (#85319) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kell, csak lehet. :)
Ahogy az sem mindegy, hogy 6 misit KELL rádobni egy házra, vagy 6 misit LEHET... Bár ez utóbbi eléggé olyan, hogy lehetni lehet bármennyit, 6 millerből egy rendesebb konyha kijön, vagy egy rendezettebb fürdőszoba. Mondjuk.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85321) Phülöp válasza qnadam (#85271) üzenetére


Phülöp
addikt

Fastmail megy? Igen.
Fizetek érte? Igen.

Tidal megy? Igen.
Fizetek érte? Igen.

/azokról az esetekről most nem beszélek, amikor megy a Google meg a YouTube, ráadásul ingyen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85322) Phülöp válasza Bujdy81 (#85281) üzenetére


Phülöp
addikt

Találnék szakit, aki anyag nélkül ennyiért dolgozik, megvenném élethosszig. Ha anyaggal ennyi, akkor az egész családja jöhet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85323) Phülöp válasza blueboi69 (#85298) üzenetére


Phülöp
addikt

2 hét falusi lét után azt mondom, felejtsd el a kandallót, neked cserépkályha kell. Opciósan macskával.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85324) FőDudu válasza Phülöp (#85323) üzenetére


FőDudu
addikt

Az valami szabalyzo az oldalan vagy sima torolkozo szarito?

Ha jo helyen van, nagy aldas tud lenni.
Gyerek koromban nagyszuloknel mimden szobaban volt.
Arra emlekszem, hogy minusz huszban is jo volt, bar este meggyulladtunk, reggel meg megfagytunk....
Pedig volt benne anyag, par evente kitapasztottak a belsejet....

Aztan lett 'folytonego' hotarolos kalyha, az mar hosszabb ideig melegitett, mert lassabban egett a cucc benne.

De az nem olyan hangulatos, bar az uvegen at latni ahogy eg venne a cucc. No abban reggel meg siman volt tuz ami a cserepkalyhaban nem ment.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85325) -NoVa- válasza Phülöp (#85323) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van a nappaliban, néha ha dél felé fúj a szél, elgondolkozom rajta, hogy kéne műanyagot égetni benne a szomszédnak vissza, gondolom igényli/szereti a szagát, ha ő is szokta.

(#85326) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Fühh, kaptunk ajánlatot Telekomtól. 2 db korlátlan NET+beszéd+korlátlan EU hívás innen/befelé valami díja van+5Gb EU roaming, valamint 1 db totálminden korlátlan előfizetésre csomagban.
Kb annyiba kerül, mint most egy totál korlátlan, 1 20Gb-s és 1 4Gb-s előfizu. Úgyhogy át is váltottunk. Nagyon jófej az itteni ügyintéző hölgyemény. Igaz, lassan már komplett minimálbért hagyunk nála havonta előfizetésre + 2 db telefon törlesztőjére.
Meg hamár beszéltünk megemlítettem neki, hogy idegesítő, hogy a modem pont annyira szakad le a netről mindig, hogy elveszítsem a VPN kapcsolatot. Nem lehetne cserélni?

(#85327) blueboi69 válasza Phülöp (#85323) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A cserépkályha nem tetszik, sem nekem sem az asszonynak. Macskának kint a helye :D
Amúgy még él a macsek, csak amióta hidegebb van, kb 3-4naponta előkerül kicsit, aztán megint eltűnik. Valszeg talált valami melegebb vackot magának. De legalább él. És valszeg mások is etetik, vagy eszik egeret, mert nem kifejezetten éhes.

(#85328) eattila válasza blueboi69 (#85327) üzenetére


eattila
csendes tag

Szóval valaki befogadta, és néha kijár és akkor megnéz titeket :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85329) blueboi69 válasza eattila (#85328) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet. Közvetlen szomszéd biztosan beengedi magához. Másik szomszédhoz van, hogy beszökik, ott két kutya van, az egyikkel kijön, a másikkal nem, de ezt már megtanulta :)

Jó lenne ráakasztani egy gps-t, és figyelni merre van.

(#85330) Phülöp válasza FőDudu (#85324) üzenetére


Phülöp
addikt

A hátsóval a keményt lehet zárni (ne jöjjön be a hideg, ha nem megy a fűtés éppen) , a másik a kályha oldalába épített 'labirintusba' engedi a meleg levegőt, mielőtt az kiszáll a keményen.
Ha este 9 körül leég a tűz, és elzárom a kéményt, akkor reggel még langyos az oldala a kályhának.
Na ez az, amit a kallandó általában nem tud, az csak direkt fűti a levegőt meg a téglát, de nincs benne rendesebb okosság.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85331) Jahno válasza Phülöp (#85330) üzenetére


Jahno
őstag

Csomó kandallóban van ilyen okosság.

(#85332) Phülöp válasza Jahno (#85331) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor az úgy jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85333) Jahno válasza Phülöp (#85332) üzenetére


Jahno
őstag

Sógor is sok év után jött rá, hogy ha folyamatosan rakja akkor csak kifelé megy a meleg, most kapott a kémény is egy tekert hővisszanyerőt, arrafelé el is zárható, aztán kályha mögé még betekergették a radiátorcsövet is meg a jó ég tudja mit. Így már nem csak jól néz ki, de funciójának is gazdaságosabb.

(#85334) npera


npera
újonc

Izgalom van...

Sikerült lemosnom asszony bringáját, aztán felrakni rá egy SKS SpeedRocker sárhányót előre. Ez olyan, ami osztott és gyakorlatilag CX vagy országúti bringákra van.

Végre van elöl is sárhányója, most már nem verődik fel majd minden IS....

alt="" title=""

Másik izgalom:

Beforrasztottam a drautokat a 6-cellás 18650-es töltőtálcába, amit XT60-as csatin és 6-cellás balanszporton át lehet hajtani. Picit tököltem, hogy melyik akksi program áll legközelebb a barna Liitokala cellákhoz. Aztán maradt LiPo. Ezeknek elvileg 3,6V a nominális, de a LiPo program 3,7V-ra rakja storage charge esetén.

Utána nyomok bele egy balance charge töltetet, a biztonság kedvéért rajta van az iCharger hőmérője a pakk tetején.

[ Szerkesztve ]

(#85335) blueboi69 válasza Phülöp (#85330) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Eleg elterjedtek mar a vizteres kandallok, ezekben van egy vizkor, ami helyettesiti a gazkazant es csinal melegvizet, futest az egesz hazban, tahat racsatlakozik a haz futesi rendszerere, igy az emeleten vagy a haz tavolabbi sarkaba is jut meleg.
Namost meg nem tudom, hogy mikepp tudnam a csovezest atvinni a kazanhelyisegbe, valszeg berelek majd hokamerat a telen es megnezem hogy azon a falszakaszon konnyu lenne a furas. Nem reszletezem most.
A masik opcio, hogy marad sima legfutes es mellette ha kell melegvizre rafuteni, vagy radiatarokkal futeni az emeleten, akkor majd megy a gazkazan is.
Az fontos, hogy itt azt mondjak, hogy eleg draga a faval valo tuzeles, hacsak nincs az embernek valami bejaratott helye. Tehat nalunk elsosorban a kandallo szep, hangulatos targy a nappaliban, aminek van egy olyan mellekhatasa, hogy meleget is ad.

(#85336) BobaHWSW válasza Phülöp (#85323) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ajj de kis tunderek!

Jol kijon egymassal a ket macs?

(#85337) BobaHWSW válasza npera (#85334) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Enpera:

Kis csajhoz kis bringa. Kerdezre befer e a rav4be. Befert. Mrg kotyogott is, ovekkel utana picit feszitettem rajta.

(#85338) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Gyanus volt tegnap valami. Csak 17-20kmh szel volt. Szinte lapos volt a viz a kikotoben.

(#85339) WiZARD válasza npera (#85334) üzenetére


WiZARD
addikt

Mi az a "padlóburkolat", ami a biciGli alatt van?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85340) Sipi- válasza blueboi69 (#85335) üzenetére


Sipi-
tag

Jópár éve Apukám beüzemelte a régi szeneskazánjukat a műhelyben és rákötötte a házuk központi fűtésésre. Amikor először voltunk ezután fűtési szezonban náluk, akkor nem győztünk szellőztetni :)
Utána meg néhány év múlva durván felment a szén és fa ára és azóta nem éri meg azzal tüzelni, gáz olcsóbb. Csak néha gyújt be nagyon hidegben, mert akkor a műhelyben sem árt egy kis melegítés, hogy ne fagyjon le.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85341) qnadam válasza Phülöp (#85321) üzenetére


qnadam
veterán

gmail/drive/stb megy? igen
fizetek érte? igen
nem ment háromnegyed óráig? igen
x évente belefér ennyi? igen.

ennyit szerintem a mobilom meg a vezetékes netem is áll, valószínűleg többet is.
ne érts félre, nem akarlak meggyőzni, hogy neked a google jó, viszont amire én használom, arra magasan a google-nek van a legjobb ár-érték arányú megoldása.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85342) Phülöp válasza blueboi69 (#85335) üzenetére


Phülöp
addikt

Megint tanultam valamit, köszi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85343) Phülöp válasza BobaHWSW (#85336) üzenetére


Phülöp
addikt

Kénytelenek kijönni egymással, napi 24 órán át el kell viselniük egymást. :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85344) Phülöp válasza qnadam (#85341) üzenetére


Phülöp
addikt

Biztosan jó a google, de én minden alkalommal lábrázást kapok, ha túl akarok lépni a google translate/maps/search legalapvetőbb funkcióin. Drive már olyan magasságokat tud felmutatni (pár hete itt ríttam miatta), hogy rendesen fáj.

Szerk: és ezt tudom fokozni : google szolgáltatások Android alatt!

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85345) Jahno válasza Phülöp (#85344) üzenetére


Jahno
őstag

Ekkora méretben a legtöbb ilyen, hogy törölsz valami mennyiséget, akkor idő kell míg kukába kerül, vagy onnan eltűnik és újraszámolja a helyet, szóval nem Google-specifikus, egyszer megszokja az ember aztán legközelebb nem aggódik. Úgysem sűrűn törlünk/költöztetünk dolgokat.

(#85346) qnadam válasza Phülöp (#85344) üzenetére


qnadam
veterán

tényleg nem akarlak meggyőzni, sőt még el is hiszem, hogy te nem szereted :) a levelezésem valószínűleg bárhol lehetne (bár nem szívesen mondanék le arról, hogy 2004-ig visszakereshető minden), viszont nekem nagyjából az egész digitális életem a drive-ra van backupolva, ott pedig a google alternatívája legfeljebb egy másik gép lehet valakinél lerakva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85347) Phülöp válasza qnadam (#85346) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem ti vagytok a digitális életem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85348) Jahno válasza qnadam (#85346) üzenetére


Jahno
őstag

G-leveleket át lehet rakni MShez is, de arra sem merem mondani, hogy nem lesz ilyen döccenés soha az életben.

(#85349) BobaHWSW válasza Phülöp (#85347) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Awwwww

(#85350) Phülöp válasza Jahno (#85348) üzenetére


Phülöp
addikt

Levelezésem az pont olyan, hogy ha valami gebasz van, akkor max az utolsó 24 órányi (legfrissebb) leveleim mennek a levesbe, mert minden nap készül backup. Kapok mellé fotóalbum motort, FTP tárhelyet, naptár- és kontaktkezelést (webdav, caldav, carddav), 600+ aliast, custom domaint, meg mittudomain még miket. Mostanában lépek a 12. évbe velük, és ha rajtam múlik, ez így lesz még sokáig.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.