Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85451) zetor2000 válasza WiZARD (#85443) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi a válaszokat.
Maradok a bejáratott főzőmnél. Majd egyszer valahol megtekintek egy ilyet, és ha úri kedvem úgy tartja, beruházok egyre.
Egyelőre egy nagyon távoli arc mondta, hogy kis Bialetti daráló (őrlő, 'szom...), meg kotyogós, aztán lehet kísérletezni.
Én nem akarok ennyi KVt magamba, elég napi 2-3, inkább maradok a kommersz vonalon. Illetve, nem a KVban szeretném megtalálni azt, amit keresek az italokban. Ha már áldozok, akkor valami távoli csoda, mondjuk egy 20-30 évig érlelt akármi, vagy régebbi, ami akár velem egyidős. Egy olyan valami, ami elég ritka, hogy ne lehessen mindenkinek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85452) FőDudu válasza zetor2000 (#85438) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem egy regi fajta mak daralora vagyik.

Azzal cukortol kezdve mindenfelet darlaltak regebben - az itthon levo 3-4 fele robotgep/aprito/botmixer/turmixgep egyike sem vegez jo munkat ilyen alapanyagon.

Majd keresek egyet Karacsonyra.
(azt nem mondhatom, hogy a porszivot kapta, az genyosag lenne)

FőDudu

(#85453) FőDudu válasza Jahno (#85441) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegulis a narancs facsaro is ilyen a cegnel...
[link]

FőDudu

(#85454) Jahno válasza FőDudu (#85453) üzenetére


Jahno
őstag

Hogyeznemjutotteszembe.

Ettől már nem sokban különbözik.

(#85455) Jahno válasza JonesC (#85450) üzenetére


Jahno
őstag

Gömbibá is emlegette, hogy szakért, de felének keresztbe vert a vírus, meg nem ezzel a részével lesz baj. Munka mellett három bonyolult hülyét összeegyeztetni úgy, hogy folyton szopoltam autóval is, az másik szint. Majd valami lesz, évek óta ezt mondom :C

Ha jövő hétvégén lenne 80 szabad munkaórám és ilyesmi, akkor már jobb lenne minden is.

(#85456) FőDudu válasza Jahno (#85441) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy ez Blubi hidraulikus emeloje fejjel lefele ;)

FőDudu

(#85457) Grillo válasza WiZARD (#85443) üzenetére


Grillo
senior tag

[Ezt] egyik kollégáék csinálják, de passz, hogy milyen. Én valahol a kávépokol mélyebb bugyraiba tartok, általában capucchino vagy kávé tejjel a menü, és néha megy bele méz :U De mostanság egyre gyakrabban semmi.

(#85458) Sipi- válasza FőDudu (#85452) üzenetére


Sipi-
tag

Régi mákdarálója van szüleimnek is. A gépiek azért mások, mert azok szétvágják a szemeket a hagyományos meg szétnyomja. Nedves lesz a végeredmény, de ezt úgyis tudod. Én is daráltam gyerekként, vicces, hogy folyamatosan kell az elején tágítani a csavart különben nem lehet tekerni. Ha megvan a jó beállítás, akkor onnan meg már bármennyit lehet darálni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85459) Phülöp válasza zetor2000 (#85451) üzenetére


Phülöp
addikt

Kecske is, káposzta is:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85460) Phülöp válasza Sipi- (#85458) üzenetére


Phülöp
addikt

Valóban, emlékeim szerint egy homorú és egy domború gömbcikkely között senyvedett a mák.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85461) eattila válasza Phülöp (#85459) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a fakupa az must have!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85462) zetor2000 válasza Phülöp (#85459) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kávés vodka? :D
Izé. Kávé mellé rumot / konyakot / viszkit képzelek el, de biztos ez is jó lehet. Majd alkalomadtán kipróbálom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85463) Phülöp válasza eattila (#85461) üzenetére


Phülöp
addikt

Hány darab kell? Van szettben teleszkópos nyárssal 2 személyes csomag, a napokban jött szembe. Meg van magában is ofkoz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85464) Phülöp válasza zetor2000 (#85462) üzenetére


Phülöp
addikt

A filippínók földjén ittam vodkapuccínót, az inkább érdekes volt, mint jó, de leginkább csak olcsó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85465) FőDudu válasza Sipi- (#85458) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd lovok valami konyhas boltban vagy piacteren.
En amugy utalom a makot. ;)

Bejglibol dios johet.

Es persze az aranydurbincs es a pisztrang beszerzese utan talaltam tukorpontyot is. Szoval jo vegyes halaszle lesz.

Itt matol 23-ig lazitanak, Karacsonytol meg durva szigoritas varhato. Negy regioban konnyitenek, koztuk a mi regionkkal.

Indul a tomeg kozlekedes, nem tilos elhagyni a jarasunkat, nyitnak a fodraszatok, ruha es cipoboltok, autos boltok. De csak Karacsonyig.

Azaz holnap beszerzo korut, gyereknek cipo es kabat kell.
Most egy sidzsekiben jar, a tobbit kinotte.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85466) FőDudu válasza Phülöp (#85460) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem egy sima kup es annak inverz ellen darabja volt az a daralo? Emlekeim szerint nem volt domboru a kup palastja.

FőDudu

(#85467) eattila válasza Phülöp (#85463) üzenetére


eattila
csendes tag

Itthon nem találtam. Vagy rosszul kerestem. De csak én vagyok megáldva ilyen elvetemültséggel. Viszont nem szeretnék fáradtságot okozni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85468) eattila válasza FőDudu (#85466) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. Barázdás az. Anyunak van, és használja is. Dédnagymamámé volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85469) Phülöp válasza FőDudu (#85466) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindketten tévedünk

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85470) Phülöp válasza eattila (#85467) üzenetére


Phülöp
addikt

Nulla darab fáradtságot okoz, ha kivárod a következő hazautazásunkat.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85471) eattila válasza Phülöp (#85469) üzenetére


eattila
csendes tag

Jóanyámnak ilyesmi van:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85472) eattila válasza Phülöp (#85470) üzenetére


eattila
csendes tag

Simán. Köszönöm szépen!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85473) FőDudu válasza zetor2000 (#85427) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami fasza pressel kiluggatnak barmit.

Borotvakon is hajszal vekonysagu a fedo fem folia (mondjuk Braun verziokon), aztan szarra van perforalva, hogy a szakall azert atferjen rajta rendesen. Azt nem tudom mivel keszitik, lehet lezer lyuggatja ki. Lehet siman valami tuskes hengeren atkuldik.

Bialetti aljaban is ott az alu szuro a kave folott, az is elkeszul valahogy. Pedig eleg finom, hogy a szemes kave ne menjen at...

FőDudu

(#85474) FőDudu válasza eattila (#85471) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez nem bors orlo?

FőDudu

(#85475) FőDudu válasza Phülöp (#85469) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ilyen.
Sima kupos a kozepe.

Keresek kepet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85476) Phülöp válasza eattila (#85467) üzenetére


Phülöp
addikt

Biztosan rosszul kerested, ha nem a 'kuksa' volt a keresőszó...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85477) eattila válasza FőDudu (#85474) üzenetére


eattila
csendes tag

Tény, hogy anyu borsot, meg egyéb fűszereket őröl vele. És az is, hogy mákra másfélét használtak leginkább. De tudja a franc. másik nagymamámnak volt iylyesmi kvdarálója is.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85478) Phülöp válasza FőDudu (#85475) üzenetére


Phülöp
addikt

Enyém anyám ilyesmit használ, a kép alapján ugrott be, mert általában én mostam el használat után.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85479) eattila válasza Phülöp (#85476) üzenetére


eattila
csendes tag

2 boltban találtam fából. Valami szaunashop, ahol perpill elfogyott, meg ázsia center. De abban meg enm bízok :D Előre kéne fizetni. A nevét azt hamar kiderítettem :) Bár amit láttam először, az inkább tányérka, mert tele volt babgulyással. Akkor tetszett meg. Fa edény és babgulyás együtt nem hazudhat :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85480) Phülöp válasza eattila (#85479) üzenetére


Phülöp
addikt

Kuksa + puukko = sisu

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85481) FőDudu válasza Phülöp (#85478) üzenetére


FőDudu
addikt

Amivel en dolgoztam, ott egy csiga dolgozott ra egy kupos reszre (azaz hajtotta oda az anyagot).

A kupos resz meg a Sipi altal emlitett modon (a hajtokart allito csavarral) volt beszorithato a helyere es el kellett talalni az idealis hezagot. Akkor jol dolgozott es lehetett vele haladni.

FőDudu

(#85482) eattila válasza Phülöp (#85480) üzenetére


eattila
csendes tag

A puukko az egy kes fajta :) Raadasul arrafele tradicionalis fajta. :) Mar ha jol tevedek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85483) Jahno válasza FőDudu (#85473) üzenetére


Jahno
őstag

Ókabbe, most megint ilyen videókat lesek reggelig:

[link]

(#85484) FőDudu válasza Jahno (#85483) üzenetére


FőDudu
addikt

Apamnak vettem tavaly valami 9xxx sorozatu Braunt.
Az kipucolja es kifertotleniti magat a dokkolojaban.

Idonkent tisztito patront kell cserelni a dokkoloban, aztan megint gondozas mentes.

Az en borom nem szereti a villany borotvat, meg eleve utalok borotvalkozni.

Covid az most jo ilyen szempontbol, 2 hetente 1x, akkor is azert mert mar viszket az allam alatt. Hiaba mosom napi tobbszor, nem a higienia miatt viszket.

FőDudu

(#85485) Jahno


Jahno
őstag

És akkor élesszünk valami VPN-t occsó TPLink routerre. De jó, hogy nem látom át a logikáját és minden cucc más, meg más a neve. Azért csak le fogom küzdeni :-D

(#85486) qnadam válasza WiZARD (#85399) üzenetére


qnadam
veterán

nagyon érrzik, hogy melyik készüléket kell robotnak nevezni :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85487) qnadam válasza Jahno (#85485) üzenetére


qnadam
veterán

lassú lesz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85488) qnadam válasza Phülöp (#85390) üzenetére


qnadam
veterán

szépen akklimatizálódsz az országhoz :)

én is igyekszem visszafogni a fb használatát. nem megy túl jól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85489) Jahno válasza qnadam (#85487) üzenetére


Jahno
őstag

Gyafi is ezt emlegette, de nem értette, hogy jelenleg nem érdekel és kinek mi a "lassú".

(#85490) eattila válasza qnadam (#85488) üzenetére


eattila
csendes tag

Fb terén én leginkább a messengert használom. Néha beugrik 1-1 poszt. De kb ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85491) npera válasza eattila (#85471) üzenetére


npera
újonc

Ezek mókásak. Lehet tekerni egy ideig, hogy elég kávét őrölj vele egy csészéhez.
Van, aki ablakemelő motorral hajtja, mert az lassan tekeri és akkor nem kell kézzel nyomulni. 12V elég hozzá...

(#85492) npera válasza FőDudu (#85475) üzenetére


npera
újonc

Ez mákdaráló, ilyennel darálom a mákot beiglihez.

(#85493) eattila válasza npera (#85491) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom, gyerekként még daráltam ilyennel kávét :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85494) WiZARD válasza npera (#85491) üzenetére


WiZARD
addikt

Tekerős kávédarálóból kb ez a csúcs ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85495) eattila válasza WiZARD (#85494) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért egy nem homályos képet odaverhettek volna ehelyett a kása helyett....

Szerk.: Bocs, a netem babarált ki velem.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85496) Jahno válasza WiZARD (#85494) üzenetére


Jahno
őstag

Árfekvésében itt is látok egy kis sznob faktor :-P

(#85497) zetor2000 válasza WiZARD (#85396) üzenetére


zetor2000
senior tag

Este csak nem hagyott aludni a kisördög, hogy "baze, a presszó kv az gőzös... volt valami magyar vonatkozása is... ", aztán perszehogy beugrott Illy bácsi.
Szóval szerintem a robotkaros kézi presszó az amolyan utánzat, valami felkapott divatirányzat, hipszter őrület...
Az első szabadalmaztatott, és levédetett presszófőző ugyanis gőzös volt, az Illy Ferenc féle Iletta. Szóval ha rendes (esz)presszót akarunk inni, akkor ilyen módon kell. Nem kézzel, nem lábbal, nem szűrőpapíron keresztül, hanem ahogy kábé a kotyogós, magas nyomású gőzzel. Még a kompresszoros főző is tré, mert az forróvizet nyom át a kávépárnán.

Tehát a kijelentésed, hogy "legyen otthon jó presszó", az valami divatőrület, a tápos presszó forró gőzzel készül. Nyilván lehet finom kávét készíteni ezzel a kézi préselőssel is, csak akkor azt ne nevezzük presszókávénak, mert nem az.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85498) WiZARD válasza Jahno (#85496) üzenetére


WiZARD
addikt

árfekvéshez: simán 200-600$ egy pár jobbfajta kés "bármi" őrlőbe ;)
(A külöböző márkák saját kései se sokkal olcsóbbak)

Érdekes téma az őrlő.
Egyik legfelkapottabb darab a Mahlkönig EK43, amit az 1980as években kezdtek gyártani fűszer őrlőnek. Azóta nagyjából változatlan formában gyártják. 2013ban Matt Perger egy barista versenyen elkezdte presszóra használni, azóta meg rákaptak a kávézók és sokaknak ez a holy grail.
Ennek is szép ára van...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85499) eattila válasza zetor2000 (#85497) üzenetére


eattila
csendes tag

Attól, hogy az övé volt az első, még nem biztos, hogy az a rendes.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85500) zetor2000 válasza eattila (#85499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mivel az volt az első, előtte nagyon nem volt ilyen... ha érted... volt kávé, amolyan törökösen főzött, enyhén zaccos, vagy átszűrt.
Szóval az első az igazi... szerintem. Utána már lehet jönni, hogy izé-hozé, de ha nem volt ilyen eddig, akkor az a rendes.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.