Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85501) eattila válasza zetor2000 (#85500) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért a T modell óta is volt némi fejlődés. De az volt az első igazi.... :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85502) eattila


eattila
csendes tag

#mithalgaccmost

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85503) npera


npera
újonc

(#85504) npera válasza WiZARD (#85494) üzenetére


npera
újonc

Jól látom, hogy van rajta egy nagy lendkerék az egyenletes nyomaték érdekében? :wub:

(#85505) zetor2000 válasza eattila (#85501) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az nem is az első volt... :) Az csak a futószalagon szereltek közt volt eső.
De benzines autóból akkor is az az első, ami akkoriban megjelent... most lehet jönni mindenféle csodával, akkor is az az első. Mellesleg a meghajtási módszer nem sokat változott. Egy fém égéstérbe üzemanyagot juttatnak, ami egy szikra hatására robban / elég, és ezt a folyamatot hasznosítja a szerkezet.
Az, hogy ez kapott katalizátort, porlasztót, akármit, csak hab...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85506) npera


npera
újonc

Nova, gondolkodtam.

A Fatshark szemcsin van video out, a leírásában benne is van a 3,5 mm-es jack kiosztása. 6. oldalon az ábra.

Néztem, hogy van mindenféle Eachine standalone DVR, ami tud felvenni jóval magasabb bitrate-en. Például Eachine ProDVR.

De van egy Runcam cucc is, amit inkább kwadra kell rakni. Viszont ez sem teljesen életképtelen dolog, mivel pici és könnyű.

3,3-5V közötti táp kell neki, simán tudnám hajtani egy 1S akksiról.

És elég lenne belevezetni a videó out jelet a 3,5 mm-es jackből.

Működhet ez?

(#85507) eattila válasza zetor2000 (#85505) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is arra gondoltam, hogy az volt az első tömegtermelt autó. Szerintem nem kéne ilyeneken leragadni. Mint ahogy a fotó sem áll meg a síküvegnél/filmnél.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85508) -NoVa- válasza npera (#85506) üzenetére


-NoVa-
őstag

A DVR általában melegszik. Nagyon. Annyira, hogy beledöglk, ha tartósan áram alatt marad. Ezt lehúzható csatlakozóval könnyen meg lehet oldani, csak akkor járatod, ha tényleg kell.
A quadon lévő cuccban a MicroSD élettartama a problémás, meg a hőtermelés hozzáadva az ESC-éhez.

Szóval az én szemüvegemen így néz ki a ProDVR :)

(#85509) zetor2000 válasza npera (#85506) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valamelyik nap érdeklődtél, hogy a drónt idehaza hogyan lehet használni.
Ma dönt a parlament valami új drónhasználatot szabályozó törvényről, persze megint mindenkit is megkérdeztek. Ja, nem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85510) npera válasza -NoVa- (#85508) üzenetére


npera
újonc

Igen, valami ilyesmire gondoltam. Fellógatni a kis DVR-es kártyát a szemüveg pántjára, onnan kábel bele a 3,5 mm-es jackbe. Meg egy 1S akksi rá. Van pár 1S 450 mAh cellám, még a keychain kamera akksiját váltottam ki vele. Beletaknyoltam JST csatit a házba, aztán rátapasztottam tépőzárral.

Át tudok fűzni egy kulcskarikát az egyik lyukon, aztán azon tud lógni. Adott esetben zsugorcsövet is húzok a karikára, hogy ne tudjon rövidre zárni semmit a kártyán. Ha kiderítem, hogy melyik része melegszik arra meg lehet taknyolni hűtőbordát.

Áááááá, egy új projekt!!!!! :C

Gondolom a hátlapján a kis laposok melegednek erősen.

Itt a termék lapja, előbb elfelejtettem linkelni.

MJPEG AVI fájlokat csinál 640x480 felbontásban. Az kábé jó felbontás nekem, DVR-re kár több. A bitrate nem tudom mennyi, de az MJPEG elvileg minden kockát JPEG-re rak, szóval akár még jó is lehet.

(#85511) -NoVa- válasza zetor2000 (#85509) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Harangozó módosítója másik kardinális pontja a súlyhatárt a 120 gramm helyett 250 grammra emelné.
A 120 grammos súlyhatár bevezetése egy sor olyan repülőmodellt és repülni képes eszközt nyilvánítana pilóta nélküli légi járműnek, ami semmilyen veszélyt nem jelent a légi közlekedés biztonságára vagy a magánszféra részét képező személyiségi jogokra
– olvasható Harangozó Tamás indoklásban.
Az eredeti javaslatban meghatározott súlyhatárt azért is tartja Harangozó és a Magyar Modellező Szövetség súlyos szigoritásnak, mert állításuk szerint pontosan ezek azok az eszközök, amelyeken keresztül a technika iránt érdeklődő 10–14 év közötti fiatalok bevonhatóak a modellezésbe, és megismerhetik a dróntechnológiát.
Ez az a korosztály, ami jelenleg ki van zárva a pilóta nélküli légi jármű kezelése alól. Azok az eszközök, amik ez alatt a tömeg alatt elérhetőek vagy elkészíthetőek, a gyakorlati tapasztalat szerint többnyire rendkívül drága vagy olcsó, de használhatatlan játékok
– érvelnek az indoklásban.
A légtérre és a súlyhatárra vonatkozó módosítást a jobbikos Dudás Róbert is benyújtotta.
A parlament 116 igen szavazattal 52 ellenében 1 tartózkodás mellett szerda délelőtt elfogadta az úgynevezett dróntörvényt. Az ellenzéki módosítok azonban nem kerültek elfogadásra."

Ezúton is jelezném a 116 igennel szavazónak/súlyhatáremelés kérelmét figyelembe nem vevőknek, hogy baszódjanak meg. Csak a rend kedvéért.

(#85512) WiZARD válasza zetor2000 (#85500) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem akkor az elmúlt 20-30 évben nagy eséllyel nem ittál "eredeti eszpresszót" ;)

Nem a gőztől lesz az eszpresszó, inkább nyomás/hőfok.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85513) Samott válasza -NoVa- (#85511) üzenetére


Samott
addikt

Nem kene a kedves vezeto birtokai felett ropkodni... csak errol szol ez az egesz szemetkedes. Megtehetik hat meg is teszik. Ketharmad vagy mi a fene. Ovek az orszag nem a tied, tudd a helyed. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85514) -NoVa- válasza Samott (#85513) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én mondjuk repülök tovább, ahogy eddig sem volt törvényes, mert barom a szabályzás. Meg mert nincs számonkérés, ahogy a maszkok nem hordását sem igazán szankcionálták, és úgy általában minden törvényt magasról leszarhat mindenki. Gyorshajtok is természetesen, mint mindenki. Közpénzt még nem loptam, de igényem lassan volna rá, hol kell strómannak jelentkezni?

(#85515) zetor2000 válasza -NoVa- (#85511) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy ideje én is nézelődtem drón fronton. Egész életképes termékek vannak, amik olyanok, hogy felszáll, csinál egy klassz felvételt, 5-10 perc, megcsodálod mondjuk fHDban van 4Kban, azt leszáll melléd. Egy ilyen ~20-30 dekától indul, mert nem pöttöm, meg van súlya. Az, hogy regisztrálni kell, még nem is lenne baj. De hogy kábé nem is lehet használni, az ilyen izé. Meg kell rá vizsga. Ami megint az, hogy fizessen az ember a semmiért, mert max a saját kárán tanul, amikor összetöri a drónját. A normálisabbak simán felszállnak, meg visszarepülnek a gazdájukhoz.
És akkor a racsingos drónosok is szopolnak, mert azon meg van kamera...
A DJI se volt hölye, amikor 249 grammos csodát adott az EUnak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85516) zetor2000 válasza WiZARD (#85512) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nagyon nincs kizárva :D
Valami KV félét ittam, de nem feltétlen nevezném presszónak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85517) -NoVa- válasza zetor2000 (#85515) üzenetére


-NoVa-
őstag

Racsingos dolgokon 2 féle kamera akad, rögzíteni képes, vagy csak adásra. Utóbbi elfér. Az egész lényege, , a Hadházy ne szálldosson oligarchák meg politikusok földje fölött Phantommal és a nép ne nézze már az ellopott pénzét.

Meg persze az összes kamera, fényképezőgép kényelmetlen dolog, jobb, ha megvédenek mindenkit mindentől is.

Nézem a jó oldalát, eddig nem repülhettem legálisan a kertben a fa alatt sem kisgéppel körbe, az is szabálysértés volt. Januártól az már full legális, és akár a tető fölé is emelkedhetek. Meg a templomkert felé is megjárathatom. Ha nem készítek felvételt. Csak a mókásabbik 3" gépemmel nem, az 5" gépemmel sem, azt majd utánajárok, hogy hol kártalanítanak :)

(#85518) Samott válasza -NoVa- (#85517) üzenetére


Samott
addikt

Az a vicc, hogy Hadhazy nem dronnal, hanem rendes kisrepulovel, pilotakent repked.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85519) npera válasza -NoVa- (#85511) üzenetére


npera
újonc

Hogy szakadnának meg. Próbálok elhatárolódni a politikától, de most ezen felhúztam magam.

(#85520) -NoVa- válasza npera (#85519) üzenetére


-NoVa-
őstag

120 gramm az olyan, hogy ha felteszem a Tarot120-amra a propellervédőket, azzal máris veszélyessé válik, és fizetni kell utána meg regisztrálni. Ha leveszem, akkor biztonságos játékszer. Érthető ugye?

(#85521) Jahno válasza zetor2000 (#85516) üzenetére


Jahno
őstag

Én mindenfélét is ittam. Mondjuk tesómnak győri kávét nem szabad említenem, a többi mehet :-D

(#85522) Samott válasza -NoVa- (#85520) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom lattak hogy a 249 grammos DJI mini 2 mire kepes es adtak maguknak egy kis idot, hatha nem lesz hasonlo 120 grammal meg egy darabig.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85523) FőDudu


FőDudu
addikt

HP 450G0 alaplap megjott, minden csatlakozo, huto, furat passzol. Csak a proci nem.
Ugy tunik volt Intel es Amd verzio is ebbol a laposbol es minden megegyezik kiveve a procit ;(
Tok egyforma a 2 alaplap, csak mas a socket rajta. Ugyanugy ott a HD8750 a 2GB memoriaval, ugyanaz meg a huto is, millimeterre stimmel minden.

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c03765776

Part number is stimmel - azert rendeltem meg.
Nem gaz, rendeltem egy Amd procit Ebayrol 15 Euroert...

Ugyanitt I5 3230m proci elado ;)
Win10 majd dob egy nagyobb hatast a bootnal az tuti...

FőDudu

(#85524) JonesC válasza FőDudu (#85523) üzenetére


JonesC
csendes tag

Win 10 le sem xarja.

(#85525) FőDudu válasza JonesC (#85524) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudtommal tul sok cserenel beszol az aktivalas. Namost a komplett chipset es a processzor architektura csereje az eleg necces tortenet lehet.

Bar ez ugyis VLK-s - meglatjuk az uj alaplap biosaban is van-e licenszkod.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85526) Samott válasza FőDudu (#85525) üzenetére


Samott
addikt

Kosd ms accounthoz a licenszet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85527) JonesC válasza FőDudu (#85525) üzenetére


JonesC
csendes tag

Komplett alaplap cserésnél se, amd-ről intelre.

(#85528) FőDudu válasza Samott (#85526) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejeme volt a gep, ketlem a netes accounthoz kotott licensz kodot - a sajatomon ugy van.
Meg a virtualis gepem is lathato a netes listaban, ott a titkosito kod is, stb...

FőDudu

(#85529) -NoVa- válasza Samott (#85518) üzenetére


-NoVa-
őstag

És hány gramm az a repülő? Na ugye.

(#85530) FőDudu válasza JonesC (#85527) üzenetére


FőDudu
addikt

Kivancsi leszek. Nem csinaltam meg ilyet.

Mar maga az architektura sem stimmel - Intel vs AMD - igy az osszes eszkoz amit eddig hasznalt az mas lesz. Es 2 magos helyett 4 magos lesz a procija (mert a Core i5 az 2 mag + HT, az AMD meg negy magos).

Erdekes modon ugyanugy 35 watt TDP-s mindket proci.
Nagyot valtozott a vilag par ev alatt, gyerek laposa mar 15W TDP-s procit kapott.

FőDudu

(#85531) zetor2000 válasza FőDudu (#85525) üzenetére


zetor2000
senior tag

ConsoleAct, W, és nem értem, mi a baj... :D
Persze ha regisztrált volt, akkor lehet, ez sem kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85532) npera


npera
újonc

Nova, bad news!

AndyRC rivjújában hallottam, hogy csak 8 Mbit/s a pici Runcam DVR tömörítése. Ami kevesebb, mint a Fatsharké.

Akkor ezt parkolóra rakom.

Találtam mindenféle naked board cuccot, de asszem valamelyik Eachine tudott 25 Mbit körül. Ezt még nyomozom. Viszont találtam aliexpresszen szép forrasztható 4-pólusú 3,5 mm-es jack dugót.

(#85533) npera válasza -NoVa- (#85520) üzenetére


npera
újonc

Hát igen.

(#85534) -NoVa- válasza npera (#85532) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy kibelezett 808#16 Lens B remek minőségű 720p képet vesz, és kb 12 gramm nakedben + az 1s táp. OSD persze nem lesz rajta, de kifinomultqbb izé, mint a DVR általában.

(#85535) -NoVa-


-NoVa-
őstag

És akkor örülhetek, hogy nem vettemhibrid HD recorderes Runcamet.

(#85536) qnadam válasza npera (#85503) üzenetére


qnadam
veterán

0:21-nél milyen szépen megfogta. még az is eszembe jutott, hogy tud autót vezetni.
viszont ami utána van, azt rossz nézni. tökölön volt hasonló a qp-val, az 90-95 körül se mutatta jelét annak, hogy fel akar borulni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85537) Jahno


Jahno
őstag

Egész jól állunk. Kíváncsi vagyok mi kotlik meg jövő héten, de tuti valamelyik zár lesz és mászhatok be a csomagtartón keresztül az autóba :-D

Az egész úgy kezdődött, hogy folyt a vízpunepa de ezt rendesen ki kell viszgálni, lehet tömítés, bigyó, nem kiabáljuk el, vagy egyszerű lesz vagy sem.

Itt szakadt szét a menet, aztán mikor szíjakat leszedték akkor látszódott, hogy mindenféle meg van feszegetve, szétverve, a tárcsát is rosszul fogták meg és elnyírták rajt a fogakat, meg ahol menet és luk volt azt mindent erőből csináltak és nem ésszel... Vezérléshez sem beállító készletet használtak, hanem filccel/karccal megjelölték meddig kellene feszíteni, oszt kicsit osébb lógott, mint kellene, nahát, az belefér...

Extrém méretű kárelhárítás és felszámolás lett. Jövőre zárak, kuplunk, katalizátor van vissza, no meg a szervó mert ez veszélyesebb volt, hogy azért a motor csak ne essen szét ha nem muszáj.

(#85538) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Idén is jó:

(#85539) eattila válasza -NoVa- (#85538) üzenetére


eattila
csendes tag

Minden normalis ferfi sirna, ha valaki mas otthonaban, lucfenyo alatt feszengve szulne az asszony mas gyereket.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85540) qnadam válasza Jahno (#85537) üzenetére


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85541) npera válasza -NoVa- (#85534) üzenetére


npera
újonc

Most izgalomban vagyok, mert írtam az ImmersionRC-nak, hogy mi stájsz a videó remegésével. A technikus azt mondta, hogy ha rosszul szinkronizál rá a jelre (PAL vs NTSC), akkor lehet ilyen. De ha előbb kapcsolod be a VTX-et és utána a szemüveget, akkor elvileg nincs ilyen.

Most küldtem neki videót (AndyRC vonatkozó tesztje), ahol részletesen bemutatja.

Közben megnéztem mindenféle DVR-es kártyát és szinte mind ugyanaz, kivéve valami nevenincs kínai állítólag FullHd cuccot (DVR FullHD-ban, halló?) és egy Cadxx cuccot.

Engem nem a fullhádé hatna meg, hanem tudjon kábé analóg felbontáson 60 fps-et lehetőleg magas bitrate mellett. Meg jó kodekkel.

(#85542) npera válasza -NoVa- (#85535) üzenetére


npera
újonc

Igazából mindegy milyen "adatrögzítő" van rajta. Ha egy mágneses anomáliát logoló szenzor lenne rajta (tengeralattjárót keresni tengeren), akkor az is FPV és kész... :W

(#85543) npera válasza qnadam (#85536) üzenetére


npera
újonc

Van egy 2020-as kompiláció is, az is húzós.

(#85544) npera válasza qnadam (#85536) üzenetére


npera
újonc

Itt mintha éppen csodálkozva kezdenek üvölteni a sofőr. Éppen veszi hozzá a levegőt...

(#85545) -NoVa- válasza npera (#85542) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk ha nagy erővel becsapódik valami keménybe, akkor a karbon törése, az tekinthető információtárolásnak. Undamaged = false;
Szóval adatrögzítő. Szóval izé. GDPR.

(#85546) npera


npera
újonc

Ez egy jó ötlet lenne máshol is.

Közel ezer feljelentésnél tart idén Lengyelországban az a fedélzeti kamerás videóknak fenntartott e-mailfiók, ahova a Pomerániai vajdaság rendőrei várja civilek felvételeit területükön szabálytalankodó civil autósokról.

(#85547) npera válasza -NoVa- (#85545) üzenetére


npera
újonc

Valóban. Csak jól kell felparaméterezni a törvényt.

(#85548) hobizoli válasza JonesC (#85527) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hm nekem....
amikor az i3K utan beraktam a Xeon-t, akkor ujra kellett aktivalni a Win10-t
pedig a M2 SSD-t csak atraktam, ugyanaz a videokartya ugyanaz M2 SSD, ugyanazok a HDD-k voltak benne

elotte fel evvel a SATA SSD utan a M2 SSD-re ujratelepiteskor nem kellett csinalni semmit
az elott, amikor az A64 utan, amikor beraktam a hazba a i3K-t, akkor sem kellett ujraaktivalni, 2x ujra indult es mukodott minden IS

több drón kell ;P

(#85549) Grillo válasza -NoVa- (#85511) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én arra leszek kíváncsi, hogy akkor most tényleg elkezdenek majd ellenőrizni és büntetni, vagy az lesz mint most, hogy van 1-2 kiemelt helyszín, ahol kb. innentől nem lehet repülni, a többi meg ugyan úgy engedély nélkül is kis kockázattal repülhető.
De ettől függetlenül nonszensz.

(#85550) Phülöp válasza hobizoli (#85548) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi az előnye a xeon-nak egy mostani konzumer procihoz képest?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.