Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85701) zetor2000 válasza FőDudu (#85699) üzenetére


zetor2000
senior tag

...(beszív, lassan...) ...majd holnap... (kifúj, még lassabban)... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85702) Samott válasza zetor2000 (#85700) üzenetére


Samott
addikt

Ott legalabb elviszik oket, itt megvartak hogy a ketharmad leszavazzon a takolmanyukra es csak utana vitte el a rendor az egyiket. Mert nelkule nem lett volna meg a letszam. Gondolom pont olyan komoly buntetest kap min ahogy ezt inteztek.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85703) FőDudu válasza zetor2000 (#85700) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet a szlovakokkal kooperaltak. Ott is maffiakormanyrol szolnak a hirek.
De ki tudja mi az igaz... Lehet a mostani maffia irtja a konkurenciat.

Mint a Bige elleni dolgok. Vannak dolgok amik hulyen hangzanak elso hallasra - miert lopna meg onmagat - aztan kiderul, hogy a reszvenyesek penzerol van szo az meg mar nem is onmaga.

Esatobbi. Kar belemenni, fele sem igaz...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85704) qnadam válasza zetor2000 (#85698) üzenetére


qnadam
veterán

az rettentően darabos.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85705) Samott válasza FőDudu (#85703) üzenetére


Samott
addikt

Az a Bige dolog erdekes, mert nyilvanvaloan sumakolt a fazon, de leginkabb azert szivatjak mert kell valakinek a gyara.

"Volt azonban még egy probléma: a szolnoki helyszínen a gyártáshoz szükséges ipari víz és a szállításhoz szükséges ipari vágányok közvetlenül nem érhetők el, csak a Bige Holding telepén keresztül. Az üzem közelsége azonban egy másik szempontból előnyös: itt gyártanak kénsavat, amely viszont a gyártásnál elengedhetetlen."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85706) FőDudu válasza qnadam (#85704) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a kerdes miben tudta azt a rettenetes framerate-et megcsinalni...
Ez tuti valami custom profile egy video vago cuccban, ahhoz meg mar expertnek kell lennie ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#85707) FőDudu válasza Samott (#85705) üzenetére


FőDudu
addikt

Szolgalmi jog. Siman megegyezhettek volna vele.
Kensav ugyeben meg megintcsak.

Persze mindenre van osszeeskuves elmelet.

FőDudu

(#85708) eattila válasza zetor2000 (#85696) üzenetére


eattila
csendes tag

Sima tárcsát láttam. Csiszolót, meg vágót is. Sőt, kővágó koronggal sokat dolgoztam. Fűrészlapost még nem láttam élőben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85709) Samott válasza qnadam (#85704) üzenetére


Samott
addikt

De ez latszik a mediainfoban, kuld vissza nekik hogy hasznalhatatlan a nyersanyag adjak az eredeti felvetelt. 15 fps-bol maximum Benny Hill stilusu gyorsitott videot tudsz csinalni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85710) Samott válasza FőDudu (#85707) üzenetére


Samott
addikt

Olvasd vegig a cikket. A klasszikus "hallom hogy elado a ceged" sztori.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85711) qnadam válasza FőDudu (#85706) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom kattintgatott mindenfelé, amiről fogalma se volt.

Bit rate mode : Variable
Bit rate : 14.1 Mb/s
Maximum bit rate : 24.0 Mb/s
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 15.018 FPS

hangot is kaptam külön, az mp3, azon már meg se lepődök.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85712) qnadam válasza Samott (#85709) üzenetére


qnadam
veterán

hamarabb megvagyok, ha átkonvertálom a cuccot magamnak, amin már nem hasal el a premiere. a 15 darabos, de az egyrészt nem érdekel, másrészt a kevés mozgás miatt viszonylag szépen fel lehet konvertálni 30-ra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85713) Grillo válasza zetor2000 (#85591) üzenetére


Grillo
senior tag

Hihetetlen amúgy, hogy a 2011-ben összerakott konfiggal elvoltam majd 10 évig úgy, hogy csak memórát bővítettem, került bele SSD, meg egyszer vettem VGA-t.
Most vettem tavasszal újat, de a tárhelyek, VGA maradt a régi, majd cserélem később, ha kell.

Amikor 2003 környékén elkezdtem írni ide-oda, akkor évente hozzá kellett nyúlni, ha máshoz nem, a VGA-hoz legalább. Most már igen letojom, a gyerek is elvan egyenlőre ezzel, lehet gyűjtetek vele pénzt, és majd ő veszi az új videokártyát. :DDD

(#85714) zetor2000 válasza Grillo (#85713) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ugye?
Én őszintén szólva, fogalmam sincs, mikor vettem ezt, de nem lehet túl régen, cca 5 éve.
Azóta kapott egy másik SSD-t, másik VGA-t, meg több ramot. Lehet, tápot is cseréltem. De az alapok ugyanazok. Ugyanaz az alaplap, a CPU, a hűtő, meg 2 memória is, az tuti.
Melóban látom, hogy az újabb gépek se sokkal jobbak, vagyis nincs meg az az ugrás, mint mondjuk 386 és Pentium közt, vagy ilyesmi, ami anno pár év alatt lement. Most mindet Core akárminek, meg i akárminek, másik oldalon Ryzen valaminek hívják, de nincs akkora ugrás 5 év alatt, mint volt mondjuk a 90es évek közepén-végén. És erre nem tudok/akarok rettenetesen sok pénzt beleölni, mint akkor. :) Itthon nem termelem ki. Volt, amikor de, de a CD írós korszak már nem jön vissza. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85715) zetor2000 válasza FőDudu (#85707) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kénsav oldani szokta a problémákat...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85716) Jahno válasza Grillo (#85713) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem merem mondani, mert akkor megdöglik de nekem sem mai darab a gépem. Annyi, hogy 256os SSD helyett most kapott egy 500ast, de új korában sem volt egyszerű masina.

Választhat az ember, egyszer vesz jó drágát és bízik benne, hogy egy darabig menni fog, vagy olcsóbbal cserélget pár évente ahol folyton modernebb cucca lesz, csak meg kell szokni, +szoftverek. Nekem elég sok egyszer telepíthető cuccom van a vason.

(#85717) Jahno válasza zetor2000 (#85714) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, erős a felhozatal és a Win10 is hiába nem támogatja, teljesen jól el van. Irodába vittem 6 éves levetett vasakat és mennek. Pár évet kibírnak akkor az bőven jó, állsásidő meg majd kiderül, most mentést és VPN-t kellene kalapálnom ide-oda. Annyival olcsóbb egy alap új gépnél is, hogy most érdemesnek láttunk kockáztatni. Rendes vasak, takarítás, paszta, új SSD, kész.

(#85718) FőDudu válasza Samott (#85710) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyertelmu.

Nem ultek le vele targyalni, megint erobol akarnak megoldani valamit?

FőDudu

(#85719) FőDudu válasza zetor2000 (#85714) üzenetére


FőDudu
addikt

Ryzen 7 4800u.

Aztan intel oldalon most elvileg van valami Iris Xe egy procival (talan 1165g7) ami mar parban van vele.

Pont ma olvasgattam.

FőDudu

(#85720) Jahno válasza qnadam (#85694) üzenetére


Jahno
őstag

"ezért a premiere összehányja magát tőle render közben "

Látod, én legalább nyerset adtam az elbaszott esküvőről (több hanggal).

És MACes havernak ez sem tetszik, már kétszer mindenfélébe konvertáltam, de "nem jó". Egyelőre nem akartam elküldeni a picsába, de eleve életében nem látott .mts kiterjesztést, csak nem értem minek akad fenn rajta. És adjak mov-ot, mert az jobb és "sima" fullHD felvételt :-D Itt már nem álltam neki magyarázni, hogy ez pont fullHD, meg mi az a kiterjesztés és kodek meg a satöbbi... De hát jajjanyám, elvileg filmezik vagy mi, oszt gondolom egy tört szirszar miatt hányja magát el az is, mert másra már nem bírok gondolni. Berángattam openshotba, elmentettem hasonló méretben .mov-ba és kicsit konvertálva a megabiteket, de azt sem eszi meg a szarja....

Tudom, minek mentem oda.

(#85721) Jahno válasza FőDudu (#85697) üzenetére


Jahno
őstag

Átoltottság az olyan, legalább reálisat nyilatkoznak és nem olyan kampó dumákat esznek, mint amit mi kapunk a szánkra.

Másik haversrác azt mondja, hogy felé 15 kategóriába sorolták az embereket, és már osztanak idősávokat az oltásra. Ő 40+ évesen kb. egészségesen a 14. kategóriába esik, legalább 1.5 év múlva pontosítanak a sorrendről...

(#85722) Samott válasza FőDudu (#85718) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom kapott ajanlatot hogy a felebol mit enged. Mondjuk ot se kell sajnalni, igazabol ebul szerzett joszag ebul vesz el...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85723) FőDudu válasza Jahno (#85721) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt meg osszvissz 5000 adag erkezett eddig.
Rohogtunk is rajta, hogy ez hatalmas mennyiseg.

Erdekes lesz elosztani.

FőDudu

(#85724) Jahno válasza FőDudu (#85723) üzenetére


Jahno
őstag

Influenza oltást is masszírozták, hogy menjünk, nyomjuk, aztán alig kapnak valamit a házidokik, közben kialakult némi sorbanállás.

(#85725) FőDudu válasza FőDudu (#85719) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze a Ryzen7 olcsobb. Sokkal.

Ideapad 5 (vagy Lenovo Slim 7) letezik 4800u procival, 70 wh akkuval, 2 SSD slottal, 600-700 euro koruli aron. Fullhd kepernyo, ujjlenyomat olvaso, vilagitos billentyuzet.
Egesz napot elbir akkurol ha 'lajtos' dolgokat csinal az ember.

Bestbuy ha valaki jatszani is szeretne regebbi jatekokkal.
Rak bele egy masodikssd-t (ha jo sok es nagy tarhely kene) es meg 4K videot is tud vagni egy laptopon.

USB-rol tolt, Thunderbolt ugyan nincs, de USB-n lehet dokkolni es tolteni, szoval faxa cucc 'occson'.

FőDudu

(#85726) blueboi69 válasza Sipi- (#85687) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Láttam, mondtam is az asszonynak, hogy ott van SIpi :D

De mit kaptál külön? Én tavaly csak egy oklevelet bekeretezve.
A hdd-t mindenki megkapja.

(#85727) Jahno válasza blueboi69 (#85726) üzenetére


Jahno
őstag

Előző hárombetűsnél volt kemény a kolléga, mert 20 évet nyomott le, akkor már kapott volna valami kerek összeget de évforduló előtt pár hónappal unta meg a banánt és hagyta rám a bótot...

(#85728) zetor2000 válasza FőDudu (#85719) üzenetére


zetor2000
senior tag

eBay-t nézegettem a nyáron, nem kellett volna. :D
Lett egy Surface-m, meg egy Xiaomi Mi notebookom. Nem baj, csak sikerült mind a kettőre jó árat jókor írni. A Surface 4.gen, a Mi laptop 6. gen intel vacakkal van, ami a saját vasammal egyenértékű, vagy jobb.
A Mi laptop kijelzője repedt, az akkuja meg kábé 0. A repedést nem látni, egy fólia takarja is. Ezt leszámítva teljesen jók.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85729) FőDudu válasza zetor2000 (#85728) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hiszem ra fogok menni egy T495s-re.
Kiderult, hogy lehet benne akar 2 SSD is (ha nincs benne 4G modem ami nekem nem is kell), szoval nekem valo. Mar csak azt varom meg, hogy a venti problemat megoldjak.

A Ryzen 7 Pro 3700U meg ugyanazt tudja grafikai teljesitmenyben mint a 4800u, egyik Vega 10 a masik Vega 8. De kiderult, hogy teljesitmenyben egyformak. Szoval eleg nekem.

Egyik SSD-n lehetnek a virtualis gepek, a masik rendszer.

FőDudu

(#85730) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ezt Wizardnak. Ilyenbol van a cegben par. Epuletenkent 2-3, van 10+ epulet.

Hatterben meg lehet csodalni Miramar Alsot. :D fel se tunt hogy hdr behuzta a reszleteket.

(#85731) zetor2000 válasza BobaHWSW (#85730) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ugyanolyan csaptelepet vettem mutternak, mint nálatok a képen jobb oldali. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85732) blueboi69 válasza Jahno (#85727) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nincs ebben semmi meglepő. Odamentél, bedőlt minden, aztán már a 20éves évfordulót sem akarta megvárni melletted. Tiszta sor.
:DDD

(#85733) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Én prosztón megnyomom a gombot, őröl, zörög, morog, kiad, aztán ilyen:

De egy közepesen jó kézi őrlő, vízforraló, meg az az olcsóbbik, 100$-os kézinyomó szerintem pont elférne hátul a french press cucc mellé, vonz.

(#85734) zetor2000 válasza FőDudu (#85729) üzenetére


zetor2000
senior tag

T sorozat jó, asszem annak van belső váza. Vagy volt... valami rollcage-nak csúfolta anno az IBM, aztán lehet, ezt megtartotta a Lenovo is.
AMD mobil procijait nem ismerem, az új - 5. gen. - azt mondják, hogy jóra sikeredett. Mivel ez használtban még nem volt az eBayen a nyáron, így kiesett a szűrési feltételek közt. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85735) Grillo válasza npera (#85631) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez igen faszányos. Belepakolnám a dolgaim, és akkor kálcsöröl heritidzs edisün lenne. :DDD

(#85736) Sipi- válasza blueboi69 (#85726) üzenetére


Sipi-
tag

Vacsorapénzt állítólag :) Mondták a névsor előtt. Az összeg szerintem ki is fut tényleg egy családi vacsorát, persze nem valami puccos helyen. Az vicces, hogy most nincs nyitva semmi :D Asszony is olyan utalványt kapott a cégétől az 5 éves évfordulójára, amit le lehet kajálni. Csak nincs hol :D HDD-ért majd bemegyek a jövő héten, csak fogalmam sincs kivel kellene egyeztetni :)

Az E-ben ma volt a 30 éves cégévforduló. Vannak olyan arcok, akik 29 éve dolgoznak a cégnél. 25 éve ott dolgozókból is elég sokan vannak, egyik közvetlen kolléga is 25 éve ott van már.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85737) zetor2000 válasza -NoVa- (#85733) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én reggel ébresztem a szomszédokat, mert ki kell püfölni a zacckorongot a tégelyból, és az nem megy könnyen. Utána parasztosan megtöltöm darált KVval a tégelyt, megnyomom a gombot, megvárom, amíg a led(ek) megfelelő állapotra vált(anak), aztán másik gombot is nyomok, vagy ugyanazt mégegyszer - stand-by - ban van a KVfőző, egy gombnyomás ébreszti, felmelegedés után egy gomb meg lefőzi az adott KV fajtát. Nem nagy csoda, meg általában nincs benne tej, szóval presszó vagy hosszú KV... presszó... Rövid morgás / zörgés után lehet KVzni. :) Ha lenne benne tej, akkor capuccino és latte lenne még a repertoár, több víz / több tej(hab) opciókkal. Tejet nem szeretek benne tartani, mert bepunnyad / megromlik benne, aztán sz*r lesz a KV. Tejjel amúgy is ritkán iszom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85738) blueboi69 válasza Sipi- (#85736) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nemsemmi...
Én még nem is dolgoztam összesen annyi évet, nemhogy egy helyen :D

(#85739) -NoVa- válasza zetor2000 (#85737) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tejet azt külön habosítom, a nespresso kis önálló habosítója az jól teszi a dolgát és könnyű mosni. Némi light roast cortado vagy machiato, és jó vagyok. Barraquito esetén igazán :)

(#85740) Jahno válasza Sipi- (#85736) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnapról idézve a klasszikus 3 betűstől szabadult exkolléganőtől "Ki az a hülye, aki 10 évig marad egy cégnél?"

(#85741) qnadam válasza Sipi- (#85736) üzenetére


qnadam
veterán

egyik ügyféltől sört kaptam. fél éve se dolgozunk együtt :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85742) zetor2000 válasza qnadam (#85741) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyet meg kell becsülni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85743) Jahno válasza blueboi69 (#85738) üzenetére


Jahno
őstag

Ha belegondolok, hogy már középsuli mellett is csináltam mindenfélét, egyetem előtt egyből elmentem melózni, mert mi mást csinálnék nyáron, legalább láttam világot... Azóta nem sok megállás akadt. Eleve hárombetűs volt laza 10 év, vagy ki tudja és ott is az első külsős melóm az húsvét hosszú hétvégére esett, mert mi másra. Aztán a következő pár is ezzel telt az évben :U

(#85744) zetor2000 válasza Jahno (#85740) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izé...
Ha jó a kollektíva, szereti az ember a munkáját, ami kellően változatos... mi baj lehet?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85745) Jahno válasza qnadam (#85741) üzenetére


Jahno
őstag

Rakd csak félre szépen, eccer úgyis elnézek azért a döglött powerbankért :-P

(#85746) Sipi- válasza blueboi69 (#85738) üzenetére


Sipi-
tag

Én sem, csak kb. felét (2005 nyarán, diploma után kezdtem el hivatalosan dolgozni, előtte már 2003 vagy 2004-től dolgoztam suli mellett).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85747) Sipi-


Sipi-
tag

Végre kikapcsoltam a hajnali ébresztőket, utolsó sulis nap :C :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#85748) Phülöp válasza Sipi- (#85747) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem is teljesen jó lesz mostantól a 7:15, nem rohanok sehová.
Ma lesz egy csúnya körünk: megígértem magamnak, hogy keresek polcot a spájzba, és addig nem jövök haza, amíg nem találok.
IKEA lesz a kiindulópont, aztán majd kiderül.
Egy csomó cuccunk van még dobozban, azokból mindig csak azt vesszük elő, ami éppen kell, ennek okán nyitott dobozokat kerülgetek az előszobában...
Meg akkor megveszem azt a kivetőpántot is, amit múlt héten sikeresen benéztem.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#85749) npera válasza Jahno (#85740) üzenetére


npera
újonc

Nekem május 9-én van a fordulóm itt, jövő májusban lesz a 10-éves forduló.... :B

(#85750) npera válasza blueboi69 (#85738) üzenetére


npera
újonc

Én dolgoztam korábban két tapasztalt rókával, akik 2 évvel azelőtt kezdtek itt, mint hogy én megszülettem. Most vagyok 43-éves... :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.