Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85051) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Off:

ismerősnek nagyon lassú a laptopja.

HDD van benne.

Kérdés: milyen, kb. fél terás SSD-t javasoltok bele, ami jó ár/érték arányban? Samu 850?

Illetve ki, mit hallott az ADATA ütésálló külső HDD-ről? Megvehető? 20-25 ezer között van darabja az 1 terásnak és csábító az ütésállósági paraméter... :D

(#85052) WiZARD


WiZARD
addikt

A szlovákok annyira szigorúan veszik, hogy a határon csak 72 órán belüli -PCR teszttel engednek be, hogy pont úgy nulla ellenőrzés volt, mint bármikor amikor nincs járvány...

Visszafele meg a szokásos rendszám+személyi fotózás, aminek továbbra se értem a működési elvét.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85053) FőDudu válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


FőDudu
addikt

Ssd-bol mindegy milyet veszel, a leglassabb is sokkal gyorsabb a mechanikus vinyonal.

Adata 1 terasom van vagy 5 eve. Birja.
A gumi boritasu ( valami rugged vagy milyen verzio). Igaz a csatlakozoja kitagult, igy masik kabellel hasznalom mert a sajatja kontaktos lett.

FőDudu

(#85054) qnadam válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


qnadam
veterán

a 970 evo szerintem jó holmi, de gondolom ismerősödnek sata kellene. mire használja?

környezetemben van ilyen adata, működik. szerintem max annyi pluszt tud a többihez képest, hogy van egy puha burkolata.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85055) qnadam válasza FőDudu (#85053) üzenetére


qnadam
veterán

azért az ilyen oem szutykokkal meg lehet járni, amikor kiderül, hogy tartósan kb negyedolyan sebességgel lehet írni rá, mint egy lassabb hdd-re.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85056) FőDudu


FőDudu
addikt

Asus Rog G751JY tulaj most irt ram, fagy a lapos. Illetve kikapcsol.

Masfel oran at ment a Prime torture test. Birta. Azaz CPU fronton OK.

Aztan 3Dmark inditasnal azonnal kikapcsol.

Valoszinuleg Nvidia pestis - reballing nelkul nehez lesz megjavitani. Ajanlottam driver cseret meg underclockolast hatha.... Meg ujrapasztazast, bar az azonnali halal nem erre utal.

FőDudu

(#85057) FőDudu válasza qnadam (#85055) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertettem barmilyen ismert marka.
Nem noname meg aliexpress dzsunkatech...

Ocz megy nagyon sok eve, Samu jo, Intel jo, Wd jo, Kingston jo. Ezeket mind soksok eve hasznalom.

FőDudu

(#85058) zetor2000 válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem vennék már külső merevlemezt.
Samsung T5 / T7 széria ugyan kapacitásban drágább, de hordozhatóbb, és ütésállóbb. A T7ből van ujjlenyomat olvasós, azt azért kerülném, szerintem sok szopolástól megkímél, ha az nincs. Persze ha fontos a biztonság, akkor...

Belső SSDben meg kérdés, hogy sata vagy m.2 / u.2? Samunak vannak jóféle meghajtói, de azért a pH!-n is vannak érdekességek. Persze ha nem akar sokat költeni, akkor egy régebbi, már piacon lévő - adott esetben sok pozitív értékeléssel a webshopban - kifizetődőbb. Ha teheti, bővítsen memóriát is. Ezzel a kettővel 1-2 évig ki tudja tolni a laptop cserét.
Persze ha celeron, vagy valami hasonló alsópolcos proci van benne, akkor ne erre locsoljon sok pénzt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85059) zetor2000 válasza FőDudu (#85057) üzenetére


zetor2000
senior tag

OCZ Vertexből volt egy széria, ami csereberés volt. Ugyanarra, persze, csak jóra. Kingstonnak vannak jó SSDéi, csak némelyik olyan, hogy fapad. Tudja, amit kell, de amit lehet, azt nem. Samunak meg ugye volt az a belassulós firmware 840/850 táján, ami nem nagyon lett megoldva... nem minden egzaktul jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85060) qnadam válasza FőDudu (#85057) üzenetére


qnadam
veterán

ismert samsung, csak oem, így pl a samu saját fw-i nem mennek fel rá. nálam most pl van egy samu pm851, ami papíron tök jó, a címkéjén is samsung logó van, de mivel lenovo oem, csak a lenovo-féle fw menne fel rá, ha lenne friss. így viszont gyalázatos sebességgel lehet csak írni rá.
de volt már nálam cisco logós hasonló cucc is, micron volt talán vagy crucial, szintén hasonló nyűggel. az ment anyós gépébe, ő nem ír sokat.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85061) Jahno válasza FőDudu (#85057) üzenetére


Jahno
őstag

Kivéve ha nem FW hibásak, vagy a másik jobb (:-

(#85062) Jahno válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


Jahno
őstag

Megvehető, van egy jóféle gumi burkolata, amúgy semmi extrát nem nyújt. Ezeket is gigabyte/forintban lehet mérni. Én is csak azért vettem egy marokkal, mert akciós volt,. Aztán mikor kicsit koppant akkor nem kellett tovább gondolkoznom, hogy miképpen marad meg a rajt lévő 2.5 tera adat, amit akkor rendeztem össze rá :-D

(#85063) Samott válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


Samott
addikt

Samsunggal nem nagyon tud mellenyulni, egyedul a korai ryzenek voltak haklisak a 860-asra. De 20e korul eleg sok van fel terrasban. WD Green esetleg?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85064) npera


npera
újonc

Quados, kalibrációs kontent. Csak saját felelősségre.

(#85065) eattila válasza -NoVa- (#85040) üzenetére


eattila
csendes tag

Pöpecül fest!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85066) eattila válasza Bujdy81 (#85047) üzenetére


eattila
csendes tag

Ne is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85067) eattila


eattila
csendes tag

Mosdókagyló "up and running" állapotban :D Menetesszárat nagypapám flexével felvágtam, végeket megcsiszolgattam, hogy könnyen rákapjon az anya meg a toldó. már délben levágtam a falban levő csavarokat. Itthon felraktam, asszony rákapatta a csavarokat, meghúztam, kész.
Vízvezeték is megszerelve. 1x csepegett csak, mert a lefolyót nem húztam meg jól. Amúgy faszajó.
Hazahoztam a lányt is. Szóval most iszok söröt, vacsizok, aztán este begyűjtöm a smart pontokat az asszonytól :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85068) Bujdy81 válasza zetor2000 (#85058) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért egy Samsung T5/T7 vs. ADATA külső HDD árban nem azonos kategória. Mondjuk 2TB esetén...

(#85069) FőDudu válasza Bujdy81 (#85068) üzenetére


FőDudu
addikt

Adatot tarolni nagy mennyisegben hdd, ha sebesseg is kell sok io-val, akkor ssd.

En nem vettem meg kulso Ssd-t.
Van par 128/256GB-os pendrajvom.
Atlagos is meg kurvagyors is.

Most az utolso az usb-c is.
Eddig eleg volt.

Masnak lehet szuksege kulso ssd-re, en eddig nem ereztem szukseget.

FőDudu

(#85070) FőDudu válasza cyberde (#85046) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ezt peldaul nem tudtam.
Jogasznak tanulsz? ;)

FőDudu

(#85071) Grillo válasza npera (#85029) üzenetére


Grillo
senior tag

Valamint a 3 méteren belül elposszanó 10 kV-os kábel is jó, van fény és hanghatás is. Meg szag. Teszteltem tavaly.
Mellékhatásként bizonyos városrészekben leolvadhat a hurka a hűtőládában. :DDD

Idén időben jeleztem a markolósnak, hogy állj, gép kikapcs, kiszáll, elmegyinnét, mert a FAB100 nem viccel. A hangot és egyebeket itt nem teszteltem.

(#85072) qnadam válasza FőDudu (#85069) üzenetére


qnadam
veterán

a laptopból kijött valami negyedterás nvme holmi, valami 1500 vagy 2000 MBps írási sebességgel, most rendeltem köré usb keretet, talán elég lesz pendrive-nak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85073) hobizoli válasza Bujdy81 (#85051) üzenetére


hobizoli
nagyúr

WD, Samsung, Kingston, Adata
ezek 20k vagy vmivel alatta is vannak akar mar 480-500GB-s meretben

WD Green 120GB es WD Blue 240GB van nekem kulso USB hazakban backup-nak

a Xeon-s desktop gepben van egy M2-s Samsung 960 Evo 250GB, egy Samsung 830 120GB, ez utobbi kb 8 eve szuperal
az i3K-sban egy Kingston 120GB-s a C:
a Dell D630-ban is egy Kingston 120GB van

több drón kell ;P

(#85074) eattila válasza qnadam (#85072) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem egy 320-as jött ki. De van egy 250-es is valahol. Meg egy eredetileg külső wd terás, de az hol érintkezik hol nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#85075) ezittketto válasza -NoVa- (#85040) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Erről jut eszembe, hogy lehet-e az ellen tenni valamit ha egy kínai fejhallgató erősítő néha brummos? (azon kívül természetesen, hogy veszek egy nemkínait)
Azt sem értem, hogy mitől csak néha. :F Úgy vettem észre, hogy a bedugási/bekapcsolási sorrendektől függhet talán.

(#85076) npera válasza Grillo (#85071) üzenetére


npera
újonc

Engem ami bizsergető érdeklődéssel tölt el az egy BEV akksi rövidre zárása. Mármint úgy rendesen, amikor minimum 5 kA áram van. Vagy több. És olyan ív, hogy csak úgy recseg és ropog.

Amikor leégett a korábbi akksis labor (egy sátor volt igazából odarögtönözve), akkor azt így csinálták. Egy specifikus terhelést akartak ráadni egy live akksipakkra, de elszállt felettük az elb@szás angyala és egy fullos rövidzárat csináltak a HVDC buszon. És ott aztán hirtelen mentek a dolgok. A tűz nem pici lett, hanem nagy. És a Göteborgs Posten fotósa sem volt rest odamenni a közeli magaslati ponton fekvő parkolóhoz fotózni, így álomszép képek készültek az égő laborról.

Utána csináltak egy teljesen új létesítményt nagyságrendekkel komolyabb infrastruktúrával és védelmi rendszerekkel, ahol már nem olyan könnyű ilyen mókás műveleteket összehozni.

(#85077) npera válasza ezittketto (#85075) üzenetére


npera
újonc

Az nem valami földhuroktól van?

(#85078) ezittketto válasza npera (#85077) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Biztos... Mi az? :F :B

(#85079) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

Reklamofoto:

Valosag:

Raadasul azok az autok korulotte nem batar SUV-ok, hanem ket Renault ZOE... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#85080) npera


npera
újonc

(#85081) npera válasza ezittketto (#85078) üzenetére


npera
újonc

Ilyesmi.

Common Problem #1: Check to see if you have a heavy power cord or an outlet in the wall that is worn out and will not grip. If the hot/neutral/ground prongs on the plug the ground are making intermittent or light contact with the tang on the inside of the outlet, it can cause a hum through the system.19 nov. 2004

(#85082) npera válasza Samott (#85079) üzenetére


npera
újonc

Ez olyan pici, hogy még ki lehet nyitni az ajtaját a parkolóban. Egyébként lehet sasszézni és az ember letörli az összes koszt a saját és a szomszéd kocsiról is, amíg kiügyeskedi magát a résen át....

(#85083) zetor2000 válasza ezittketto (#85078) üzenetére


zetor2000
senior tag

Földhurka

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85084) npera


npera
újonc

Ez a SharkByte számomra nagyságrendekkel FPV-közelibb képet ad, mint a DJI HD-rendszere. Viszont amikor elmegy a vétel, akkor a felkockásodás durva tud lenni. Amikor az analóg megy el, akkor RX-modultól függően még valamit látsz, bár amikor csak pár sornyi kép jön át és még el is kezd "futni" a kép, akkor vélhetően odakeni az ember azt is....

A vicc az, hogy az analóg cuccok még mindig futnak, sőt még fejlesztik is őket. Szóval még egy ideig lehet nyomulni analóggal is.

(#85085) ezittketto válasza zetor2000 (#85083) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Valami nem jó a linkeddel..
És ez a földhurok tud olyan lenni, hogy néha van és néha nincs, meg valamikor erősebb a brumm, valamikor meg gyengébb?
És a legfontosabb, hogy lehet tenni ellene valamit? :F

(#85086) ezittketto válasza npera (#85084) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Atyaég!! :Y Mennyit kell gyakorolni, hogy valaki ilyen PRO lehessen?!

[ Szerkesztve ]

(#85087) FőDudu


FőDudu
addikt

OMG!!!
Az internet gyongyszeme, ingyen energia mindenkinek... :C
[link]

FőDudu

(#85088) Grillo válasza npera (#85076) üzenetére


Grillo
senior tag

Mindig tisztelettel nézek bármilyen kábelre, amiben csak kis esély is van, hogy áram legyen.
Ebben közrejátszik az is, hogy bár apám villamosmérnök, én kb. értelmezni sem tudom az elektromossággal kapcsolatos dolgokat. De egy villanykörtét bármikor kicserélek egyedül.

(#85089) zetor2000 válasza ezittketto (#85085) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Tablettel nyomtam fürdés közben, a beillesztés nem lett valami jó :D
de akkor most:
Földhurka

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#85090) -NoVa- válasza ezittketto (#85075) üzenetére


-NoVa-
őstag

Telefontöltő, fémházas notebookok, hozzáérő egyéb töltőkábelföldelés?

(#85091) ezittketto válasza -NoVa- (#85090) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Többnyire úgy hallgatom, hogy a számítógép jack aljzata van vele erősítve és azon keresztül megy a fejhallgatóba jel.
Nem tudom, hogy ezt hívják-e brummnak, mert inkább halkan zúg és ahogy erősítem, úgy az is egyre hangosabb.
De egyébként csak akkor hallom meg többnyire, amikor full csend can, mondjuk két szám között..

(#85092) -NoVa- válasza ezittketto (#85091) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor ez jöhet át egyéb tápkábelről, vagy a gépen belüli zaj, ezért használok tizenéve külső DAC-okat.

Ha a dokkolóban lévőt is beleszámolom, akkor 6 darab van a képen :)

(#85093) ezittketto válasza -NoVa- (#85092) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Külső ez is ami nekem van..

(#85094) npera válasza ezittketto (#85086) üzenetére


npera
újonc

A racsingosok ezt nyomják, de ők tényleg sokat mennek. Én sosem leszek ilyen szinten, nincs ennyi stick time.

Mondjuk nekem egy gyerekkori álom megvalósulása az FPV, már azt élvezem, hogy repülök valahogy ide-oda és megvan a 3. dimenzió és azt látom amit a gép lát.

(#85095) npera válasza ezittketto (#85093) üzenetére


npera
újonc

Ah. Itt akkor egy alapvetően nem túl hifi alaplapi kimenetet (annak minden hibájával) erősítesz tovább.

Nova cuccai digitális kimenetről varázsolnak analóg jelet és fakutatíve erősítik tovább.

Én speciális eset vagyok, mert az alaplap optikai kimenetét küldöm bele egy SMSL SD-793 fejhallgató erősítőbe, amiben van DAC is. A fejhallgató közvetlenül az SD-793-ba van bedugva, míg a DAC analóg line out kimenetére kapcsolódik egy a Nova képén is látható SMSL SA-36A PRO erőlködő.

Az erőlködőn pedig lóg egy pár helyi lokál hifibolt saját márkás olcsó asztali hangszórója.

SMSL SD-793 rivjú Zeos Pantera tolmácsolásában.
SMSL SA-36A PRO rivjú Zeos Pantera tolmácsolásában.
Argon ALTO 4 ilyesmi, csak nekem a passzív van.

(#85096) npera


npera
újonc

Cunami felvétel Japánból. Amikor hirtelen jön a nagy ár és átbukik a gáton, majd viszi a hajókat is az mutatja igazából a víz erejét.

(#85097) npera


npera
újonc

Nürburgring motoros kompiláció. Úgy nézem, hogy nem árt kis terepes tapasztalat, ha a zöld pokolban akarsz motorozni. Mert előbb-utóbb lemész a fűre, aztán ott lehet igazán gépészkedni...

(#85098) ezittketto válasza npera (#85095) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen. Nekem ebben csak az a fura, hogy van amikor előjön és van amikor egyáltalán nincs jelen ez a zümmögés vagy mi

(#85099) -NoVa- válasza ezittketto (#85098) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért is mondjuk, amíg a hang a gépben áll elő, már azon a ponton is lehet zajos, hogy onnan elindul a jacken kifelé. Az alaplapi hangkártyák nem túl híresek az árnyékolásukról, néhány extrém kivétellel. Azán simán itt is valami árnyékolatlan ledes égő zaja lesz, vagy egy dízel VW-s szomszéd, bármi gyanús.

(#85100) Jahno válasza npera (#85096) üzenetére


Jahno
őstag

Erről haver küldött úgy képet, hogy Ő a hajón volt ez meg csak úgy jött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.