Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84901) Phülöp válasza blueboi69 (#84900) üzenetére


Phülöp
addikt

Kontrolmániás seggfejek akarnak csak ilyet.
Majd ha TÉNYLEGESEN le kell b.szni Sipit, akkor kell mutogatni az eredeti levelet, addig minek?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84902) blueboi69 válasza Phülöp (#84901) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezaz! Mindegy, ez van...Most az, hogy elkdülöm az eredeti levelet és azt lobogtatva megy a lebaszás, vagy az, hogy eleve ott van náluk, azt már nem befolyásolja a lebaszást.
Dehát ezek a főnökök már csak ilyenek, szeretnek leveleket kapni, ettől érzik magukat fontosnak :D
Mindenestre mindkét főnök egyébként jó arc és nincs is szükség lebaszásra is. Csak engem toltak le 2x is zsinórban, hogy mit levelezek én itt suttyomban. Szóval végülis én szívtam meg :U De azért emiatt nem fogok álmatlanul forgolódni

(#84903) eattila válasza Phülöp (#84901) üzenetére


eattila
csendes tag

Az elküldött levélnek CC nélkül is van nyoma. Mondjuk az én főnököm meg letölti mindenki fiókját. Az se jobb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84904) JonesC


JonesC
csendes tag

Micsoda történetek :) Fasza brazil sorozat lenne belőle.

(#84905) Jahno válasza eattila (#84903) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik gyárban mikor még IMAP sem volt, akkor a kimenő SMTPket kellett úgy meghegeszteni, hogy amit cégtől küldenek az főnöknél legyen egy postafiók és olvashassa. Mondtam, hogy ez azért szabályokat feszeget, de ez nem érdekelt semmit. Aztán velem szemben is hasonlóképpen gyökér volt, így hamar elbúcsúztunk.

(#84906) Jahno válasza blueboi69 (#84900) üzenetére


Jahno
őstag

Amikor meg benne vannak, akkor felesleges és minek. Nálunk ami megoldás azok mennek egymásközt, mert mittomén. Néha az elnök ugyanúgy kér valamit, mint sima júzer, megnyomom, örül. Néha meg itt ugrálnak rajt, hogy pfúúúúúú, de olyan apróságokon, hogy küldjek file listát, milyen könyvtárak vannak egy alkönyvtárban, mert a nevéről eldönti a kérdést. Ilyenekbe minek mindenkit is belevonni, azt nem érti az agyam. Meg sok mást sem, de az külön poszt :-D

(#84907) eattila válasza Jahno (#84905) üzenetére


eattila
csendes tag

Telóm letölti imapon a céges leveleket. Rendszerint nem veszem észre, mert olvasottan jön le. Pedig a gépem ki van kapcsolva. Csak mert ő letölti....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84908) blueboi69 válasza eattila (#84903) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na az az igazán kontrolmániás!
Régi cégnél volt ilyen ügyfelünk aki az összes (kb 10db) dolgozó összes bejövő és kimenő leveléről akart másolatot.
Meg volt olyan is, aki minden dolgozójának (szintén kb 10-15fő) a gépére rakatott vnc-t, és bármikor munkaidőben rámehetett a dolgozó gépére és nézhette, hogy mit csinál, a tudta nélkül....
És én még a timesheet miatt hőbörögtem, hogy micsoda pofátlan ellenőrzés már ez. Jó nyilván nem is töltöm le a teljes munkaidőmet, de cserébe lehet 2-3óra alatt megcsinálom ugyanazt, mintha 8 órát bambulnék a semmi felett.

(#84909) Jahno válasza blueboi69 (#84908) üzenetére


Jahno
őstag

Munkaidő kitöltése nálam most szopó, mert néha kb. 4 órákat tudok felmutatni és már várom, hogy belekérdeznek vagy ha ennyi felesleg van, akkor ez még amaz miért nem halad.

Most meg reggel óta frissítem két vas firmwareit, hülyén mutat majd X óra, mert néha főnöknek minden csak 5 perc. Holott tudja, hogy ezek elég lassan is indulnak el. Hangulatember, most éppen legyint, mert "olyan ez a szar, ne idegeskedj" utána meg pont ezért hisztizik, hogy haladjak már nem érdekel a kifogás. Oszt fehérember nézi homokóra, ott nem sok múlik rajtam.

(#84910) blueboi69 válasza Jahno (#84909) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kreativ könyvelés kell. ;)

(#84911) FőDudu válasza Jahno (#84909) üzenetére


FőDudu
addikt

ILO/Drac/remote akarmi nincs, hogy tavolrol csinald es mast is csinalhass mellette?
Ezert kell IT-nak 2-3-x monitor, akkor produktivabb tud lenni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84912) FőDudu válasza JonesC (#84904) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt azert van par szabaly es torveny ami erosen meg van hagva.... ;)
Eleg elkepzelhetetlen dolgok ezek.....

FőDudu

(#84913) Jahno válasza FőDudu (#84911) üzenetére


Jahno
őstag

Tovább tart azt feléleszteni, mit így megcsinálni. Aztán ha műxik és helyén van, akkor lesz iLo meg minden, ja.

(#84914) FőDudu válasza Jahno (#84913) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk ahhoz rendes cert is kell meg egyebek. Ha az alapok hianyoznak, akkor kar nekikezdeni ;)

Lassan nem lesz olyan bongeszo ami nem parazik a self-signed certek miatt.
Van amelyik mar megtagadja a hozzaferest..

Valami tanusitos cegbe kene belefogni - lassan mindent IS tanusitani kell.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84915) Jahno válasza FőDudu (#84914) üzenetére


Jahno
őstag

Hálózat meg egyében múlik, belső hálón meg szerencsére minden megemészti a certet. Csak ez másik VLAN, felvinni nem tudom magam mellé, most gyár másik sarkában olvasom ki az internetet. Még valami konferencia és egyéb van, főleg nem zajonghatok hurcibálással sem.

(#84916) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#84917) blueboi69


blueboi69
csendes tag

azt hittem nagyobb koponya vagy!

(#84918) -NoVa- válasza blueboi69 (#84917) üzenetére


-NoVa-
őstag

Több tiszteletet, le kellett savazzak egy gyereket a fotóért! :D

Nagylány egyik artproject kelléke, kb 60%-os méretű cucc, mielőtt feldobtam a padlásra, még csináltam vele egy képet.

(#84919) Sipi- válasza blueboi69 (#84900) üzenetére


Sipi-
tag

Juteszembe, írtam is neked levelet, amit eddig jól elfelejtettem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#84920) blueboi69 válasza Sipi- (#84919) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:C szép lista
köszi!

(#84921) eattila válasza blueboi69 (#84908) üzenetére


eattila
csendes tag

Elvileg azért van, mert ha nem vagyunk itt, és ügyfél keres, akkor tudjon hol keresni választ. De ügyfél engem hív.... Szóval...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84922) Jahno válasza eattila (#84921) üzenetére


Jahno
őstag

Erre való az info@ meg egyéb csoportmunkás cím (:-

(#84923) eattila válasza Jahno (#84922) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, az nem erre való. De alapvetően ez fal duma. Bár nem értem miért hiszi, hogy ilyennel át akarjuk b_szni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84924) blueboi69 válasza eattila (#84921) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" ügyfél keres, akkor tudjon hol keresni választ "

Mekkora cég ez egyébként? Mert sztem régen rossz ha ügyfélkérésre a főnök/tulaj/akárki a te leveleid közt keresi a megoldást a problémára...

(#84925) hobizoli válasza blueboi69 (#84908) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ennek biztos volt vmi elozmenye mar, hogy erre volt igeny... nem veletlenul talaltak ki

pl hogy egy 15 napos meloert ne legyen elszamolva egy negyedevnyi oraido, mert kozben "kicsit" tobb volt a web, FB, Skype, YT, mint az effektiv alkotoi munka
biztos nem 5-10%-nyi idon alltak volna le ciganykodni
csak amikor megnezel egy epitekezest is, lasd M0 pl, es a felujitas 2 evig megy egy olyan szakaszon, ami ujonnan 3 ev alatt epult fel, a billencs Kamaz meg 4 honapig all egy helyben szögugyanott mozdulatlanul, meg barmikor arra jarva 10-12 munkast latsz az egesz projekten dolgozni, akkor lehet megkerdezned Te is az arra elszamolt oraidoket, hogy hogyisvóóótez

egy 5-10 fos csoportban is mindig akad egy-ket kummantogep, aki cigi+KV temakorben annyi idot elbaszkural semmit csinalva, hogy havi elszamolasban a munkaideje egy szabad szemmel is jol lathato reszet nem kene kifizetni neki
akkor csak nezne ki a fejebol, hogy hátdehátdehátde....

nalunk is mondtam az egyik ilyennek, hogy lenne a KV gepeknel is egy kartyaleolvaso meg kint a dohanyzonal is egy forgokapu es az SAP szamolna az ott ellóbecolt idot, akkor min egy heti fizud ugrana

mindegyik ilyen azt hiszi, hogy nekik ez az ido "jár", mert nem szoltak erte meg korabban neki, magat meg nem akarja eszrevenni

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#84926) eattila válasza blueboi69 (#84924) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor is így volt, mikor még 10-nél kevesebben voltunk. Most nem tudom pontosan hányan vagyunk, de 20 körül saccolom.

Ha olyan van, simán átirányítom az ügyfelet a főnökhöz. Vagy mert valamire tud megoldást, vagy nem az én jogom eldönteni. Vagy eleve őt hívják, ha engem nem érnek el. Ami néha megesik, de azért ritka.

Szóval akár még logikus is lehetne, hogy utánajár, hogy kivel mit beszéltem meg valami kapcsán. Csak nem reális :) Ez inkább az irányítás mánia. ahogy az is, hogy ha nem itt ülök, akkor tuti nem dolgozok.

Meglepődnél mik vannak a nagyvilágban :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84927) Bujdy81 válasza hobizoli (#84925) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismerős egy elég nagy cégnél dolgozott, ahol bevezették, hogy dohányozni csak a teraszon szabad. De a teraszajtóra szereltek egy kártyaolvasót. Hirtelen kevesebb lett a dohányzás...

(#84928) FőDudu válasza Bujdy81 (#84927) üzenetére


FőDudu
addikt

Es igazuk is van. Szimplan nem fair a nemdohanyzokkal szemben a naponta tobbszori kijarkalas.

Vagy mindenki kapja ugyanazt (amugy talaln 5 perc monitortol tavollet kotelezo orankent a szamitogeppel dolgozoknak) - vagy a dohanyzok huzzanak ra annyit amennyit eldohanyoznak.

FőDudu

(#84929) -NoVa- válasza FőDudu (#84928) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez már megint olyan, amire csak egyféle megoldás van? Avagy fejlesztő akkor dolgozik, amikor az EKG kimutatja, telesen mindegy, hogy cigi, alvás, WC, ha épp problémamegold, azt akár egy folyóparton üldögélve is tudja. Néha persze gép előtt seggelős mennyiségi munka is akad, aztán más fejlesztőnél az a 99%.

(#84930) FőDudu válasza -NoVa- (#84929) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleve HO van - ez csak az adott helyen dolgozok kozotti egyenlotlensegekrol szolt.
Nem fair ha a dohanyosok orankent kijarkalnak az addikciojuk miatt a tobbi meg dologzik rendesen. Ennyit akartam mondani.

FőDudu

(#84931) -NoVa- válasza FőDudu (#84930) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én mászkáltam sokat, csak úgy. Nem kell hozzá cigi.

#MITHALLGATSZMOST

(#84932) Jahno válasza FőDudu (#84928) üzenetére


Jahno
őstag

Minnyá jön Nova a kávés babzsákos elméleteivel. Meg mikor akkor dolgozunk, ha villamoson bámulunk kifelé az ablakon.

(#84933) eattila válasza FőDudu (#84930) üzenetére


eattila
csendes tag

Eleve nincs HO. Ne elj burokban.

Amugy az sem fair, hogy nincs dohanyzo iroda. Vagy terasz iroda. Meg csiribiri.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84934) eattila válasza Jahno (#84932) üzenetére


eattila
csendes tag

En oldottam mar meg problemat ugy, hogy nem lattam monitort.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84935) Jahno válasza eattila (#84934) üzenetére


Jahno
őstag

Ki nem? Most ráadásul én is fél órákkal előbb beérek, meg néha rákerekítek, szóval bent vagyok, oszt most meg kellene fél szabadnap de megy a hümmögés, hogy jaaaaj el kell kéretőznöm és alkudozzunk.

(#84936) eattila


eattila
csendes tag

Le akartam cserélni a mosdókagylót. Jött is haver, hogy leszedjük a régit, és feltegyük az újat. Igen ám, de a csavar rövid az újhoz (a falból meg nem jön ki.). Szóval most nincs mosdókagyló. Vasárnap jön másik haver, és hegesztünk rá még, miután vágtunk belőle. Nem várt fejlemény.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84937) JonesC válasza FőDudu (#84930) üzenetére


JonesC
csendes tag

A nem dohányzónak is fel kell állnia óránként tíz percre a géptől.

(#84938) Phülöp válasza eattila (#84936) üzenetére


Phülöp
addikt

A konyhaszekrény egyik ajtaja nem csukódik be rendesen - hoztam f.sza erős behúzós kivetőpántot. Persze nem jó hozzá, mert 180°-ról csukódik 90°-ra, nem pedig 270°-ról 180°-ra, ahogy az ajtó. Igazából az összes olyan ajtóhoz jó a pánt, ami nem csereérett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84939) zetor2000 válasza eattila (#84936) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amikor ideköltöztem, a fürdőszobában volt egy mosdókagyló. Nem rossz, de lecseréltem. Kitekertem az összes csavarját, és ott maradt. Rámozdultam teljes testtel, akkor is. Rángattam, nem eresztett.
Oda volt fogatva valami olyan állat öntapadóval, hogy az valami hihetetlen. Kolegák tudják, hogy tudok "erős" lenni, ha kell, de akkor valami lehet, hogy törik... Itt nem mertem ennyire, szóval egy vékony barkácskés lappal mögötte szépen szeleteltem, azt nagy nehezen lejött.
Na, ilyen ragasztót nem találok... Néha kéne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#84940) zetor2000 válasza FőDudu (#84928) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem dohányzok. De nálunk a dohányzórész a hírforrás. Összes munkahelyi pletyka ott utolérhető. Mindemellett roppant nagy közösségi erővel bíró hely, mert dohányzás közben gondolkodás van, Béláim. Sajna Unicum nincs...
Szóval nem mondom, hogy aki dohányzik, az "lógós". Más a klotyón gubbaszt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#84941) Jahno válasza zetor2000 (#84939) üzenetére


Jahno
őstag

Ragasztó az a Soudal. Kár, hogy kicsiben nincs, most alap öntapadóssal nem maradt fent a fűszertartó, így most takarítani kell majd a nyomokat aztán nekiesek kis kétkomponensű Pattexszel. Ha az sem, akkor C terv és mehetünk tovább :-D

(#84942) eattila válasza zetor2000 (#84939) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaa. Megkendacsoljuk. Csak birja a biztositek. Hegesztunk, flexelunk. Simaliba.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84943) zetor2000 válasza eattila (#84942) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem az a fura, hogy levágod, hogy hozzáhegessz... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#84944) eattila válasza zetor2000 (#84943) üzenetére


eattila
csendes tag

Muanyag alatet van hozza. Ami picit befele nyulik. Hogy jol ra tudjam szoritani az alatettel a csavart, egy fel centit vagni kell belole. Nem tudom erthetobben leirni :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84945) Sipi-


Sipi-
tag

Írtam a zsaluziás cégnek, hogy elferdült két zsaluziánk meg az egyiknek az alsó zsinórja nem fordul el felhúzáskor. Nem emlékszek mennyi gari van, de még az egy év sem telt le (2 nap múlva fog, de már 5 perce megírtam az emailt :D)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#84946) Grillo válasza Sipi- (#84945) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem most a kazán szarakodik megint. Mondjuk szenteste rosszabb lenne...

(#84947) JonesC válasza Grillo (#84946) üzenetére


JonesC
csendes tag

Haparkettás a lakás, nincs gond.

(#84948) Sipi- válasza JonesC (#84947) üzenetére


Sipi-
tag

Baromi nehéz lehet a gázkazánba a parkettát belerakni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#84949) Grillo válasza JonesC (#84947) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, bár akkor egy jancsikályhát azért szerzek. :DDD

Meleg vizet kreál, de a magasabb fűtési hőmérsékletnél túlmelegszik.
Megint eldugult valami szelep, ősszel már volt kör.

Vagy megvan, mit kapok karácsonyra...

(#84950) JonesC válasza Sipi- (#84948) üzenetére


JonesC
csendes tag

Először...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.