Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84351) eattila válasza -NoVa- (#84320) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem biztos, hogy ruha nélkül felismerhető :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84352) Bujdy81 válasza FőDudu (#84338) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Nyilvan kozoltem vele, hogy nekunk csak helyszin kell, a tobbi nem erdekel."

És mit vártál? Hogy megmondja hány Ft/óra?

Gondolom azt mondta, hogy az úgy nem megy, a templomban templomi esküvőt szoktak tartani. Annak meg előfeltétele a jegyesoktatás. Az meg neked nem kellett. Innentől nem volt miről beszélni. Csak azt nem értem, hogy ezért miért az egyház a hibás?

(#84353) Bujdy81 válasza Samott (#84341) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Csak közben szembesült azzal is, hogy eldobják, amint nincsen rá szükség/nem tud hasznot hozni...

(#84354) FőDudu válasza Bujdy81 (#84349) üzenetére


FőDudu
addikt

A pap belement volna, ha jarunk jegyes oktatasra.
Aminek semmi ertelme, mert nem vagyunk vallasosak es idonk se lett volna ra, hogy ezert Magyarorszagra jarkajunk.

Szoval az igenyek nem talalkoztak. Ennyi.
Megvolt mashol, azota is boldogok vagyunk, nem ezen mulott.

Nekunk nem lett templomi elmenyunk, nekik nem lett beveteluk. Szerintem nem vesztettunk semmit.

FőDudu

(#84355) eattila válasza Phülöp (#84348) üzenetére


eattila
csendes tag

Senki se nézegessen olyan képeket gyerekekről.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84356) FőDudu válasza Bujdy81 (#84353) üzenetére


FőDudu
addikt

Milliardokat megkeresve szerintem szarik ra.

FőDudu

(#84357) eattila válasza Phülöp (#84350) üzenetére


eattila
csendes tag

Az zenei élmény. Az más :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84358) eattila válasza Bujdy81 (#84353) üzenetére


eattila
csendes tag

lássuk be, ha ezen meglepődik, akkor meg is érdemli.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84359) eattila


eattila
csendes tag

Fotós cucc vásárlása elodázva. Elvertem a pénzet szemüvegre. Nem keveset.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84360) -NoVa- válasza Phülöp (#84348) üzenetére


-NoVa-
őstag

17000 képet. Hivatali, nemzetbiztonsági besorolású, közvagyon részét képző gépen, aztán részemről ennyi már épp elég ok arra, hogy nem sima pénzbüntetéses kategória, illene egyfelől kezelni, figyelni, másfelől meg a mennyiségből önmagában lehetne feltételezni, hogy kicsit több van mögötte, mint holmi magáncél. Még azt sem mondanám biztosra, hogy ő maga személyesen fogyasztó, vagy csak értékesítési hálózatban fontos elem a diplomáciai védettsége miatt, de utóbbi esetben is súlyosabb ügy, mint néhány heti bér kifizetése.

(#84361) -NoVa- válasza eattila (#84351) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jahno? Céges fotó alapján nála a ruhában/józanul megismerés volt nagyobb kihívás.

(#84362) qnadam válasza Phülöp (#84350) üzenetére


qnadam
veterán

a bazilikában szépen szól, cserébe el kell viselni, hogy a kötél mögül japán turistacsoportok fényképezik a műsort.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84363) eattila válasza -NoVa- (#84361) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, azért a farpofáról felismerés próbáját én kihagyhatónak ítélem bármely férfi kapcsán :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84364) blueboi69 válasza Samott (#84323) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DD

(#84365) Grillo válasza Phülöp (#84332) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, annyira nem is sietek. Előteljesítésre jogosult vagyok. Meg akkor már rendben széttörök mindent, a következő nemzedék restaurátornak is legyen elég dolga.

(#84366) blueboi69 válasza eattila (#84359) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Röntgen? Optikai zoom? Vagy valami extrát tud?

(#84367) eattila válasza blueboi69 (#84366) üzenetére


eattila
csendes tag

Öööö, clip-on rendszerű napszemüveg előtét van hozzá, titánium keret, hoya csillivilli lencsék. Meg Jaguar márka.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84368) Sipi- válasza Bujdy81 (#84331) üzenetére


Sipi-
tag

Így kell elb@szni egy karriert...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#84369) qnadam válasza eattila (#84367) üzenetére


qnadam
veterán

a mágneses napszemüveg előtét nagy találmány.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#84370) hobizoli válasza -NoVa- (#84295) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nopara, de az egysegsugaru Fidesz-KDNP szavazo az egeszrol egy szot sem hallott agitprop-ra alapozo kozmediaban. :K :(((

több drón kell ;P

(#84371) WiZARD válasza Phülöp (#84348) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért sok esetben kemény ítélethez az is elég ha valamit birtokolsz, főleg ha nagy mennyiségben... (Fegyver, drog, stb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#84372) eattila válasza qnadam (#84369) üzenetére


eattila
csendes tag

Az! Főleg, hogy a mostanit egy mágnes nélküli karcolta össze. Napszemüveg nélkül meg nem igazán tudok létezni napsütésben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84373) Jahno válasza -NoVa- (#84360) üzenetére


Jahno
őstag

Az sem mindegy mi a körülmény, de ilyesmi a legtöbb céges vasunkon nem fordulhat elő, ha tor/torrent/miazmás is akadt, meg hozzáférések akkor ismét újabb szint, mint ha van egy bazi nagy filében sok vacak, amit meg sem nyitott. Tudja már a fene.

(#84374) hobizoli válasza Bujdy81 (#84334) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en ezt az egyhaz dolgot nem ertem
kapnak egy valag kozpenzt
de minden szolgaltatasuk fizetos is ez mellett
egyhazi sulikban 3x a fejpenz egy diak utan, mint az allamiban

de ha vhol vmi szar van, akkor az utolso csetresz egyhazacska/segelyszervezetecske is elobb van ott segiteni adomanyokkal a raszoruloknak, amik ezred annyi kozpenzt sem kapnak, meg polgari adomanyokbol osztanak, mint a kozpenzzel kitomott nagy egyhazak
akik mar leginkabb csak azert menne oda mutatoba, mert megiscsak ciki lenne kimaradniuk

es ha fel kell ujitani a templomban akarmit, akkor adakozz
ha belepsz a templomba, akkor adakozz

több drón kell ;P

(#84375) Phülöp válasza -NoVa- (#84360) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó, hát más az, amit érdemel, meg más, amit ki lehet rá szabni.
Én speciel ütném, amíg magánál van, utána várnék kicsit, és kezdeném elölről. És ezt hosszan és változatosan, hogy ne tudjon hozzászokni. Esetleg egy-egy alkatrészét időnként eltavolítani. Na, a BTK ilyet nem tud.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84376) Samott válasza Bujdy81 (#84353) üzenetére


Samott
addikt

Ez az elmult 30 evben ott lebegett a feje felett. Csak a mikor volt a kerdes. O allt ilyen lenyek szolgalataba.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#84377) -NoVa- válasza Phülöp (#84375) üzenetére


-NoVa-
őstag

A BTK nem, de mondjuk az, hogy a titkosszolgálattal hazamentetik, hogy megóvják a kinti felelősségrevonástól és a Dél-Amerikai börtönök esetleges kényelmetlenebb ügyfélkezelési nehézségeitől, na azt szeretném még megkérdezni, hogy ki rendelte ezt el, és pontosan milyen információk alapján. Előbb-utóbb úgyis kiderül, hogy Soros, vagy Karácsony.

(#84378) eattila válasza Phülöp (#84375) üzenetére


eattila
csendes tag

Szívemből szóltál vala!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84379) -NoVa-


-NoVa-
őstag

[link]

Bírom a robotot. Csak némi szeretetre vágyik.

(#84380) WiZARD válasza FőDudu (#84310) üzenetére


WiZARD
addikt

Én hülye belementem az egyházi esküvőbe.
Úgy hogy egyikünk se érzi magát vallásosnak, bármi vallási ceremónián kb akkor vettünk részt utoljára amikor megkereszteltek, azóta max turistaként néztünk belülről templomot.
Én ortodox vagyunk, ott nem akartuk mert rohadt hosszú lett volna, asszony katolikus, ott nem vállalták mert én nem vagyok az. Így lett az esküvő református templomba, amihez végképp semmi közünk, de ez legalább őket nem zavarta. Cserébe gyönyörű, díszes templomban volt, és összevissza baromságokat beszélt a pap az esküvőn az alkoholizmusról, az otthoni erőszakról és hasonlókról :Y

Páran kérdezik mikor lesz a gyerek keresztelője, 1-2 családtag is van aki "elvárná". Megmondtam hogy nem lesz semmiféle vallásos baromság. Majd ha elmúlt 18 éves és úgy akarja akkor intézi magának ezeket.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#84381) Phülöp válasza -NoVa- (#84379) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem pont van ilyen otthon, csak macska.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84382) blueboi69 válasza WiZARD (#84380) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én szerettem volna templomi esküvőt, mert szép és megvan a hangulata. Nem vagyok vallálos, én is jellemzően csak túrista vagyok, asszony is. Viszont asszony nagymamája erősen vallásos és őt boldoggá akartuk tenni ezzel. Nem elvárás volt, tiszteletben tartotta volna, ha nem akarunk, de biztosan nem örült volna neki.
Református templomban volt, semmi extra cicoma, papnő vagy lelkész vagy nemtudom ki van ott, egyszer látott előtte, aztán nem is kellett menni oktatásra sem. És igazából szép beszédet is mondott, teljsen jó dolgokról és nem ilyen magasztos akármiről, aminek várod már, hogy mikor van vége, hanem tök normális hétköznapi dolgokról. Nekem tetszett, meg is lepődtem.
Első gyereket ugyanott meg is kereszteltük, szintén nagymama örömére, de nem lett ettől még másik neve vagy ilyesmi. Második gyereknél ez még nem volt téma. meghát a kovid is beleszólt az összejövetelekbe, de mostmár legalább az egyik dédunoka meg van keresztlve akkor ez a task ez done. :)

Anyagi részéhez nem tudok hozzászólni, azt asszony nagymamája intézte. Mondta, hogy ez neki fontos és sokat jelent, ennyit fogadjunk el tőle és azóta sem kérdeztem meg, hogy mi mennyibe került amúgy.

Ahogy Bödőcs mondta: önkormányzati- tempolmi esküvő = írásbeli, szóbeli... :C

[ Szerkesztve ]

(#84383) blueboi69 válasza Phülöp (#84381) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A mienk meg már megint valahol csatangol, sztem 3-4napja nem láttam :(
Nyamvadt ónos eső is esik, ilyenkor sztem talál vmi meleg száraz zugot aztán ott hesszöl.

(#84384) FőDudu válasza WiZARD (#84380) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor en viszonylag egyszeruen letudtam.
Beszeltunk az adott templom papjaval, kiderult, hogy nem ugyanazt akarjuk, aztan leptunk is tovabb a polgari eskuvore.

Ott meg pont urules volt egy viszonylag kozeli idopontra, igy gyorsan el is fogadtuk, mert honap elsejere idopontot kapni szinte lehetetlen. Igy elsejen eskudtunk, gond egy szal se.

FőDudu

(#84385) eattila válasza WiZARD (#84380) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk fel sem merült :) Előző asszony szerette volna, de nem vagyok megkeresztelve. Szülőfalumban csak a katolikus templomot tudom hogy néz ki belülről, de azt is csak azért, mert szivességből 2-3 éve lefényképzetem az oltárt. :D

Gyerek sincs megkeresztelve. Úgy vagyunk vele, mint ti. Meg ahogy a fülbevalóval. Ha akarja, majd lesz. Addig nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84386) Phülöp válasza eattila (#84385) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig a fülbevaló fontos.
Itt van például egy egyedi darab:

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84387) eattila válasza Phülöp (#84386) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hiszem a lányomnak ennél kifinomultabb ízlése van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84388) FőDudu


FőDudu
addikt

"
David Manzheley több újságnak is nyilatkozott már, az Onet nevű lengyel lapnak például arról beszélt, hogy összesen kilenc olyan fideszes politikusról tud, aki jelen volt már a bulijain. A Hír TV-nek azt mondta, csak Szájernél kerestek drogot a rendőrök, másnál nem. 10-12 rendőr tört be a lakásba, kamerákkal felszerelkezve. Senkitől sem kérdezték meg, hogy beleegyezik-e abba, hogy kamerázzák, mondta a férfi. Elmondása szerint nem igazoltattak mindekit a 25 fős buli résztvevői közül, csak pár embert.
"
[link]
Ez azert eleg erdekes.
Meg a vegen kiderul, hogy celzott akciorol van szo.

Vagy a tanut megvettek kilora...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84389) Bujdy81 válasza hobizoli (#84374) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"en ezt az egyhaz dolgot nem ertem"

Nem ez az első dolog a világban, amivel így vagy! ;)

(#84390) Bujdy81 válasza -NoVa- (#84377) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, elég lett volna hagyni, hogy helyben intézzék, vagy kiadják az USA-nak. Pénzt is spóroltak volna, nem túráztatják a TEK-et, itthoni bíróságot, etc...

(#84391) Bujdy81 válasza WiZARD (#84380) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk ha
- nem vagy vallásos,
- anya nem vallásos,
- elmentek egy református (=minimál dizájnú) templomba,
- nem egyeztetitek le előre a pappal lelkipásztorral a szertartást,

Az eléggé user error! ;)

A rokonság meg lehet, hogy hülye, de egy egyházi esküvő után azért nem triviális, hogy nem lesz megkeresztelve a gyerek...

Nekünk jó volt a nászmise, megható is volt, katartikus, abban a templomban, ahol engem kereszteltek, az a pap volt, aki engem keresztelt.
A jegyesoktatás kivételesen nem olyan volt, mint amit legendáriumban hallottunk, nevezetesen, hogy a pap mesél a házasságról, hanem közös, városi jegyesoktatás volt, ilyem menetrenddel:
- elején rövid ima,
- témába vágó evangéliumi idézet,
- tapasztalati beszámoló egy 1-3 éve házas pártól
- tapasztalati beszámoló egy 6-8 éve házas pártól
- tapasztalati beszámoló egy 15+ éve házas pártól
- záró ima.

Témák voltak pl.:
- elhidegülés/egymás mellett élés elkerülése, módszerei,
- gyerek melletti házasság romlás elkerülése, módszerei,
- stb.

TÉNYLEG hasznos volt a jegyesoktatás! Ja, és ingyenes! :)

(#84392) Bujdy81 válasza FőDudu (#84388) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szinte 100%, hogy titkosszolgálati akció volt a lebuktatás...

(#84393) Phülöp válasza Bujdy81 (#84392) üzenetére


Phülöp
addikt

Es nincs is ezzel semmi baj.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#84394) FőDudu válasza Bujdy81 (#84392) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor a tobbi meg most kovetkezik. Popcornosszmajli...

Tompikat tenyleg kiteszik, esatobbi...
Hazigazda sem veletlenul nyilatkozik magyar es lengyel meghivottakrol es nem nagyon nevesit mas nemzetek kepviseloibol...

Nagyon kihuztak a gyufat a tobbi tagallamnal.
Emberek szazmillioival jatszani mar nem a mellebeszeles kategoria...

Nyilvan van terv befenyiteni a renitenseket.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84395) Samott válasza Bujdy81 (#84391) üzenetére


Samott
addikt

Monjuk azt en se vagom miert eroltet valaki az egyhazi eskuvot, ha amugy csak turistaskodni jar oda.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#84396) FőDudu válasza Bujdy81 (#84392) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar tenyleg felmerul kie volt a kabszer...
Ilyen esetekben konnyen odakerul egy vetlen taskajaba is.

Valoszinuleg sosem tudjuk meg.

FőDudu

(#84397) Samott válasza Bujdy81 (#84392) üzenetére


Samott
addikt

Na, mar eljutottunk ide? Par oldallal ezelott meg osszeeskuves-elmelet volt. A fidesz is ezt a narrativat tolja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#84398) eattila válasza Phülöp (#84393) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindenesetre ez azért így már eléggé érdekes. Kicsit kilóg a lóláb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#84399) FőDudu válasza eattila (#84398) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit vartak, meddig lehet kovetkezmenyek nelkul baszakodni az unioval?

Folyamatosan ment a Brusszel ellenes narrativa.
V4, olaszokkal baratkozas, torokokkel detto, stb.

Ideje lenne rajonni, hogy ez nem elfogadhato.

Ne erts felre, en sem ertek egyet az unios migrans politikaval, de ettol fuggetlenul egy nagy valaminek jobb a tagja lenni mint az ellensege.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#84400) Phülöp válasza eattila (#84398) üzenetére


Phülöp
addikt

Lehet mondani, hogy ovon aluli utes volt, de a magyar kormany ellen csak igy lehet pontot szerezni.
Ha ciganyokkal allsz le bunyozni, akkor nem szembol kell tamadni, hanem hatulrol es minimum kessel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.