Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78451) Jahno válasza Samott (#78448) üzenetére


Jahno
őstag

Télleg 13ba Rafihoz is keresnek Gömbibá-félét, de gondolom ezt tudja.

(#78452) eattila válasza Gabibácsi (#78442) üzenetére


eattila
csendes tag

És olyat láttál e, hogy élesben fejlesztenek? Mert nincs teszt környezet? És a fejlesztés végén mondják el, hogy amúgy ez még kéne, azt a modult amit meg amivel szoptál, azt másképp kéne, és nem oda. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78453) eattila válasza Gabibácsi (#78446) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha lennének szláv csajaim, a feleségem megölne :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78454) zetor2000 válasza Gabibácsi (#78446) üzenetére


zetor2000
senior tag

Krtek van ott mindenhol. De Rumcájsz, Hurvinyek és Spejbl is akad sokfelé. Én Brno-ban is láttam. :D
Meg vakondtúrás tortákat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78455) zetor2000 válasza Jahno (#78450) üzenetére


zetor2000
senior tag

Még nem. Talán jövőre.
Elvileg év végéig az úniós megállapodások érvényben vannak, ez érinti a vámmentességet is. Azaz most ami ki van írva, az érvényes pl. ....co.uk oldalakon is. Ami a reptéren az "EU Price", az a drágábbik, általában azt kell kifizessük... :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78456) Jahno válasza eattila (#78452) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a napi belépő szint. Mikor új Sanyikának megmutatjuk, hogy ez a teszt környezet, ezt kell borogatni, majd a többiek időben szólnak, hogy ugyanaz az éles is, szóval ésszel. Mintha az Én * Irodám portálon is lettek volna ilyesmik és egyéb sötét gányolások :DD

Én azt nem értem miképpen jön Blubesz a tankönyvi példákból kiollózott mesedélutánokkal. Há minnyá ledarálom :C

(#78457) Gabibácsi válasza Jahno (#78450) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudom, én ott kihajtogatós könyvet vettem, topgear magazint, meg emeletes buszt :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78458) Gabibácsi válasza eattila (#78452) üzenetére


Gabibácsi
tag

olyat még nem, de megnézném

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78459) Gabibácsi válasza eattila (#78453) üzenetére


Gabibácsi
tag

nálam rezeg a léc, hogy a "polish lover" írt megint, vagy a "czech lover" :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78460) Gabibácsi válasza zetor2000 (#78454) üzenetére


Gabibácsi
tag

és a A je to megvan?
Pat és mat néven megy itt asszem
Gyerek imádja, plüssfigurákban is megvannak
Meg az összes megjelent epizód és mozifilm is megvan dvd-n... (cseh és szlovák barátnők előnye)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78461) eattila válasza Jahno (#78456) üzenetére


eattila
csendes tag

Én sokszor úgy kezdek el dolgozni, hogy valami ilyesmit akarnak. És a végén elmondják, hogy nem erre gondoltak, hanem egy bonyolultabb verzióra, ami ráadásul mást is csinál :D

Mert a $modulnev1_funkció a $modulnev32 -ből kéne elérhető legyen. De ezt persze csak már mikor kész van és teszt ok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78462) eattila válasza Gabibácsi (#78458) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilvánosan nem mondom el :D De most is finiselek valamit egy ilyenen :D éles cuccon. Sőt, én még teszt környezeten nem dolgoztam

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78463) blueboi69 válasza Jahno (#78456) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát nézd. Ha felismered, hogy valami szar, akkor vagy megpróbálsz rajta változtatni, vagy otthagyod. Sajnálom, lehet nekem volt mindig mázlim :) Ettől függetlenül láttam már sok baromságot is, de szerencsére volt fény az alagút végén és történtek dolgok jól is, ahogyan kell.
2x már majdnem kollégák lettünk, de sajnos nem jött össze. Lehet szopásra vagy itélve egész életed végéig :DDD

(#78464) eattila válasza Gabibácsi (#78459) üzenetére


eattila
csendes tag

Magyar sincs :D Múltkor poénkodtam ilyennel, és nem sült el jól....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78465) blueboi69 válasza eattila (#78461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"valami ilyesmit akarnak. És a végén elmondják, hogy nem erre gondoltak, "
Ez a tipikus waterfall model.

Most ha a userrel mondjuk 2hetente beszélnél és látná, hogy miképp alakul a dolog, akkor nem 2-3hónapnyi munka és tesztelés végén derülne ki, hogy amikor ő azt mondta, hogy szeretné, hogy ott legyen valami hosszú és zöld és ő valójában egy uborkára gondolt, te meg egy krokodilt raktál oda, mert akkor neked kidobott munka, neki kidobott pénz.
Ha ennek látod értelmét, hogy az életed így jobb lehet, akkor köszöntelek a scrum és agilitás világában :)

(#78466) Gabibácsi válasza eattila (#78464) üzenetére


Gabibácsi
tag

Magyar nekem sincs, akkor jó :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78467) Sipi- válasza blueboi69 (#78427) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet, hogy Ti a fejlesztéssel tök jól agiliskedtek, csak éppen a fejlesztés nem kérdezi meg az Operationst és a Deploymentet. Ezért vagyunk kénytelenek sokszor rózsaszín, két lábú vizilovon lovagolni a sivatagban egy teve helyett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78468) Jahno válasza blueboi69 (#78465) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, elias is olyan marharépa, hogy nem kérdezgeti folyton. És néha akkor is a végén derül ki, vagy naponta variál. Webesek meg tipikusan ilyesmik és teljesen más az ügyfélkör is, mint nálunk. No meg amíg nem szól, addig azon dolgozunk amit előirányoztak, ha eljutunk az adott fázisig, akkor lehet meg is bírjuk mutatni. És menet közben jön megy az étvágy :C

(#78469) eattila válasza blueboi69 (#78465) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem 2 hetente beszélek. Modulonként jelentem, hogy ezzel megvagyok, lessen rá. Mert jobb még melegében visszatúrni bele, mint napokkal később, mikor már másban vagyok könyékig.

De ez nem azon múlik, hogy mikor beszélek vele. Hanem hogy Nem mondja el jól amit akar, és amikor én megmondom, hogy ezt akarod? Akkor azt mondja, hogy igen. Aztán kiderül, hogy nem. Nem adhatok ki példát, egy 2 tőmondat a specifikációja/leírása egy funkciónak. Pl.

Így adok rá árat, meg időt. Utóbbi meg rövidül, az elvárt dolgokhoz meg még közben jön ez-az.

A legtöbbször user se tudja mit akar, de azt nagyon akarja, hogy jó legye, és olyan amit elképzelt

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78470) Jahno válasza Sipi- (#78467) üzenetére


Jahno
őstag

Víziló is gyors, mi a baj vele? Kell a terepszín és felesleges +2 láb? Műszakilag megfelel, nem kell itt folyton sírni :-D

(#78471) eattila válasza Jahno (#78468) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a jó, hogy írásban kommunikálok :D Mert ha látnák a fejem, hallanák a hangom, akkor.... :D :D

Volt ilyen miatt necces dolog. Még jó, hogy a főnök laza. Megállt a virtual host. Akartam hívni a szolgáltatót, hogy héhahó mi van, de üffél alkalmazottja felhívott, hogy héhahó, csak online dolgoznak, és hogy mikor lesz kész, mondjam meg, meg hogy mi a baja, stb. 10 percig lökte a sódert, mire ki bírtam nyögni, hogy most hívnám a szolgáltatót, hogy grimbusz van. De még 10 percig sztendápolt, hogy héhahó. aztán felkúrtam az agyam, és fennhangon elmondtam párszor, hogy ha nem vele beszélnék éppen telefonon, akkor a szolgáltatót piszkálnám, hogy mondjon már valamit. Legalább egy határidőt. Na a leány ment is a főnökhöz, aki meg felhívta az enyémet, hogy bunkó voltam. A főnök megkérdezte, hogy tényleg e. Mondtam, hogy tényleg. Ennyiben maradtunk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78472) eattila válasza Sipi- (#78467) üzenetére


eattila
csendes tag

Legalább ló. Nem csirke :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78473) Gabibácsi válasza eattila (#78472) üzenetére


Gabibácsi
tag

csirkéből jó a perkelt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78474) -NoVa- válasza blueboi69 (#78430) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért mondom, favágómunka. Aki formokat, meg webinterfaceket rak össze, az mérhető meg tervezhető. Aki az adatbázismotort, meg a browser alját, azt meg a saját főnöke sem érti, csak bízik benne, hogy határidőre lerak egy tervezett specifikációnak megfelelő, vagy azt meghaladó tudású modult. Na és az olyat nem érdemes napi meetingre bedobálni, mert úgysem érti a főnöke sem, hogy mit csinál. A kollégái sem. Azt meg saját maga bármikor látja, hogy ha épp szarul halad, és csúszna, felnőtt ember, szól. Ha meg épp osztható, és csapatmunka, akkor nem napi standup, hanem folyamatos kommunikáció van. Na az ilyen dolgokra agile-t erőltetni, az brutális hatásfokcsökkenéssel szokott járni, nem a hőn vágyott tervezhetőség és átláthatóság manageri rózsaszín ködével.

(#78475) Jahno válasza eattila (#78471) üzenetére


Jahno
őstag

Legjobb mikor cégnél találnak meg személyesen, de éppen kifelé rohannál az ajtón, hogy mi a fene van a másik emeleten, de igen fontos missz picsa nem fogja fel, hogy akkor tudok bármit is mondani, ha megnéztem és igen, utána elmondom csak had menjek már. De feszt ott nyüszít, majd jön a 3., 4., 5. Volt mikor majdnem 1 órát úgy ajtóban állva fejtettük meg a világot és akkor meg jött a számonkérés, hogy mi tartott ezen ennyi ideiig :-D Jó mondom, ha nem rinyáltok, akkor ez lett volna kb. 4 perc. Csak nem lehet olyan szót használni, hogy rinyáltok, meg hasonlók mert akkor felszívják magukat arcpirosítósra :U

Bezzeg mikor füstszag volt a szerverszobában és fő illetékes döntőképes nem volt elérhető, meg a dokumentáció miatt kötelesek voltunk mailt is írni, hogy melyik verzió legyen, akkor arra csak két hét múlva kérdezett vissza, hogy "akkor ez most micsoda és még mindig van?" Nembazmeg, de szerintem akkor még fontos volt. És ott lóbálja a lábát, csinálja a plusz munkát, feltart, dönteni egyik sem mer soha, csak kötekszik, számonkér és hátráltat. Mit hagytam ki?

Teljesen általános volt, hogy leállást és válságot senki nem tudott értelmesen kezelni. Rohangálás, kapkodás, de elvárják, hogy marhára haladjon és reszeljünk, de közben feltartanak és nem engednek melózni, mert előre ugyanazt a politikusi dumát kell elmondani néha 10-20 embernek, fejenként 3 percben. Az meg persze időveszteség, ha hárítani kell. Szerverszoba tűzjelzője is ad 20 másodpercet, aztán jön a vészleállás és a 3 milliós számla, olyankor nincs időnk, de ezt sem mindig fogták fel, csak jött az "oké, de....".

(#78476) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#78442) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk volt pár éve egy megbeszélés, ahol az ellenoldalt képviselő T csoportos emberke eléggé nagy arccal adta elő magát. Junior kollégám egy ideig bírta, aztán mikor a mi módszertanunkat kezdték el fikázni, akkor felnyitotta a laptopot és csak ennyit mondott:

"Na, veszek egy BKV bérletet 50 Ft-ért!" :D :D :D

(#78477) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#78476) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azért ez kemény :)

Közben beszéltem egy régi motoros kolléganővel, mondja meg objektívan , mi a baj velem.

1. Legyek határozottabb, mondjam el mindig részletesen mit csináltam, mit értem el
2. Vegyek fel nagy mellényt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78478) Jahno válasza Gabibácsi (#78477) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, prezentálni kell mert nem látszik. Mondjuk én sokat nem értem el. A nagy mellény menne, de itt nincs értelme. Aztán majd lehet kipróbálom.

(#78479) Phülöp válasza Jahno (#78440) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ország legnagyobb online élelmiszer-webshopja ér?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78480) hobizoli válasza Bujdy81 (#78476) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

:C

több drón kell ;P

(#78481) Jahno válasza -NoVa- (#78474) üzenetére


Jahno
őstag

Ez az igazi csavarhúzós :-D

(#78482) Jahno válasza Bujdy81 (#78476) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj a T nálam most olyan gyenge referenciával próbált előállni, hogy köpninyelni nem tudtam. És komolyan gondolták.

(#78483) Jahno válasza blueboi69 (#78339) üzenetére


Jahno
őstag

" Legvégső esetben linkedin-en kikeresni aki ott dolgozni és megkérdezni 10-15embert aztán a véleményeket összefésülni."

Juteszembe, idegeneknek nem írogatnék, meg most mit mondjon? Vagy mit mondanánk? Két egymás mellett ülő emberke is teljesen másképp bírja látni.

Linkedin meg úgyis az ördögtől való :DD

De azért tesztnek mondhatnék 3 céget és nosza derítsük ki mit nem tudunk róla. Meg aztán a végén még belefutok három olyan Q-s projektbe, ami szarul sült el, azok szoptak, meg házon belül még felétek is van aztán minden is, belső üzem, kiszervezés, ide küldés, telkomból rgötön kettő is, taxisok, tejipar...

Nyilván mind hülyék vagyunk és nem próbáljuk meg, de ha emlékszel akkor az előző cégemhez pont így kerültem., hogy bedobtam ide a kiírást, mert hátezmegmi :C Akkor szólhattál volna, hogy jaaaaaaj, úgysem az lesz, amit majd az interjún előadnak :dancingbanana:

(#78484) Phülöp válasza Jahno (#78483) üzenetére


Phülöp
addikt

Glassdoor is nem rossz, nem kell idegeneket kérdezgetni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78485) Jahno válasza Phülöp (#78484) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés TMFnél a két magyar infós közül ki írt volna, vagy mennyire jóság a Systemax, ami pár hónapos cég. És ugye írtam, hogy volt kapcsolat, elnézést is kértek, hogy régen még nem ez vót :-D De meg kellene néznem, glassdoorról asszem csak az a cikk terjedt később, amiben a főnökséget ekézték, hogy mennyit sikkasztottak. Ránézek utólag, de mintha csak értelmetlen fröcsögés lett volna :-P

(#78486) Sipi- válasza Jahno (#78440) üzenetére


Sipi-
tag

Napi release szigorúan csak délután 3 vagy 4 után (pénteken is!), hogy aztán az üzemeltető lessen este fél 7-kor, hogy miért dől az egész össze. Hisz a saját tesztkörnyezetben jól ment. Igaz, lett még plusz 2-3 request/oldalbetöltés, amit néhány százezer párhuzamos usernél nem annyira triviális kiszolgálni egy rosszul összerakott rendszeren. Márpedig rosszul van összerakva, mert hülyén skálázható, elavult komponensek, stb. Ezért mondtam én, amikor a mostani helyemre kerültem, hogy jöttem pihenni. :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78487) Sipi- válasza Jahno (#78470) üzenetére


Sipi-
tag

Aztán a főisten kitalálja, hogy a kétlábú viziló nem biztonságos, ezért levágják az egyik lábát és automatizálás helyett manualizálunk és mi cipeljük a csomagokat és a vérző, rózsaszín vizilovat is. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78488) Samott


Samott
addikt

A franciak durvulnak: Cars emitting more than 225 grams of carbon dioxide per kilometer will be taxed a maximum rate of 40,000 euros next year and 50,000 euros in 2022.

"Models that would be subject to the full tax amount include Lamborghini’s Urus and Aventador; Ferrari’s Portofino and 812; Porsche’s 718 Spyder and 911; Rolls-Royce’s Ghost and Cullinan; Bentley’s Flying Spur and Mercedes’s AMG and G-Class cars."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78489) hobizoli válasza Samott (#78488) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ócccssók lesznek ezek jövöre :DDD

:C

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#78490) Jahno válasza Sipi- (#78486) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk péntek este 6-8, de akadt olyan mikor előtte nap kitaláltak egy szombat reggel 5 órásat. Engem nem zavart, délben rá lehetett nézni, addig meg vergődjenek csak. Itt legalább tudok róla, de vasárnap este összedönteni bármit úgy, hogy előtte szombaton dolgoztak és van ezer levél, napi nyűg, mellé ez beesik hétfőre és csókolom, jöhet az agyfasz.

Másiknál csak a júzer oldali értelmetlen levelezgetés, mikor sürgősen kell egy ÁNYK nyomtatvány, 6 perc lenne, de 100 ember beleszól, ekkor jó, akkor nem jó, nyilván távmunka is van, helyi munka, sose állítsd le amúgy meg jajjdesürgős. Valaki éjjel egykor még reszel, másik reggel 5kor felkel és csinálja, most a virtuális cuccok hajnal 2kor újraindulnak, előzőleg az agyas külföldi majom meg este 8tól le akarta kapcsolni. Én leadtam az igényt, hogy azért a DBszerver legyen már 24 órás, ezen pingpongoztak pár hónapig.... Aztán behúztam a többit is 24esnek, hát faszom :-D Egy könyvelőproggi frissítés minimum 4 óra... Már fizikailag nem nagyon fértünk bele az időkbe, nekem meg majdnem mindegy, csak fent akkor döntsék el, közöljék, hogy ez van vagy az van. Sosem sikerült, ment a nagyvállalati megmondás, csak erre nem voltak képesek, hogy odafentről azt várják el, amit idelent, vagy minimum közelítsenek az álláspontok bármiről is.

Tervek és projektek? Hagyjuk már. Néha szerettem volna, azt sem fogták fel, hogy a tervezett az Nekik is jobb, kiszámítható, nincs előtte ez a fejetlenség, blábláblá. Nem ment. De én menjek el szájbavert időmenedzsment tréningre meg mindenfélére, mert akkor jobb lesz.

(#78491) qnadam válasza Gabibácsi (#78438) üzenetére


qnadam
veterán

ó, én ezen már rég nem idegesítem magam. ha ráérek, akkor jó, ha nem érek rá, majd megoldják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78492) qnadam válasza eattila (#78443) üzenetére


qnadam
veterán

azt értem én, azért írtam, hogy kezeld gyanakvással, ha valaki azt állítja, hogy az egyes terminálra érkezik :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78493) eattila válasza qnadam (#78492) üzenetére


eattila
csendes tag

Ok. :D Mondjuk most sem mondta senki, hogy oda erkezik. Csak en keresgeltem terkepen. Ugy latszik rajtam kivul mindenkinek egyertelmu :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78494) qnadam válasza Jahno (#78440) üzenetére


qnadam
veterán

csináltam katalógusvideókat egy igen nagy, g. w. monogrammú (eh, sok éve volt, és már akkor se írtam alá semmi nda-t, szóval) gerry weber nevű német ruházati cégnek. erősen kötött (és elég lehetetlen felbontású) formátum volt az igény, kötött, katalógusszámból képzett fájlnév, és szépen megmondták, ide meg ide eftépézzem fel, aztán majd megnézik, hogy jó-e. utóbb kicsit pislogtam, amikor mondták, hogy az az éles szerver, és ami oda felkerül, az automatikusan megy a webshopba :) bónusz részlet, általában a videók felét sikerült feldolgoznia a rendszernek, a másik fele maradt, a logban meg valami általános hibajelzés. mondták hogy töltsem fel újra nyugodtan, majd másodikra-harmadikra átmegy, ne aggódjak :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78495) Jahno válasza eattila (#78493) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor sokkal több lényeg is akad:

Nem árt ha képben van az ember :C

(#78496) Jahno válasza Phülöp (#78484) üzenetére


Jahno
őstag

Na, nyálaztam 1 órát, de asszem feladom. Ha ebből valaki bármit meg bír fejteni, az kap tőlem KÖKIN egy egész estés fröccsbérletet :-D Mivel cégcsoport, így elve az sem biztos, hogy EU és akkor még a Budapest is messze van. Ami Amsterdam, London, Pune vagy egyéb, azt legalább le lehet húzni. 1-2 vegyesfelvágott, cég nagy embere is válaszolgat alá, hogy rajta vannak és holnaptól majd minden jó lesz, de szép ezt látni így 2+ éves távlatból, főleg ha az ottaniak is még csak a fejüket csóválják és egyre nagyobb a lemorzsolódás.

Lehet kipróbálni mégis egyszerűbb, mint ebből megfejteni:

[link]

(#78497) Jahno


Jahno
őstag

Napi blog, de lehet írtam. Júzertől hoztam némi elektronikai hulladékot, benne egy pár éves csoda Voltcraft powerbank. Hirtelen felindulásból félbe is kaptam, hogy meglessem milyen a bele vagy hátha akad benne akku. 4 darab elég combos kapacitású és hibátlan Samu 18650es gyarapította idehaza a fellelt készlet kategóriát :C Műanyag bevonat foszlik rajt rendesen, szóval fémtokban óvatosan kell használnom.

(#78498) FőDudu válasza Jahno (#78496) üzenetére


FőDudu
addikt

Ebbe miert kene barmilyen accounttal bejelentkeznem?
Gyujtsenek adatot masok fiokjaibol.

Se paranoid nem vagyok, se hulye...
Anyjukpicsajat...

Ilyen ingyen feliratkozos dolgokat meg sem nezek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78499) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78500) qnadam válasza Jahno (#78497) üzenetére


qnadam
veterán

van egyxiaomi power bankom döglött usb-vel, kéred?

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.