Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78051) qnadam válasza zetor2000 (#77928) üzenetére


qnadam
veterán

gondolkoztam ilyesmin a laptop mellé, de tartok tőle, hogy annak a 18 wattos töltés kevés. a telefonom 30 wattos töltőjével is csak kiröhög.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78052) qnadam válasza NauTiLUS_HUN (#77884) üzenetére


qnadam
veterán

gratula! :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78053) qnadam válasza Phülöp (#77913) üzenetére


qnadam
veterán

bizonyos (elég tág) körökben az érzékenyítés szitokszó lett. aki érzékenyítve van, az automatikusan buzi ésvagy migránsfetisiszta lesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78054) qnadam válasza BobaHWSW (#77618) üzenetére


qnadam
veterán

firka, aha :) kurvajó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78055) eattila válasza qnadam (#78049) üzenetére


eattila
csendes tag

En meg szotagolva tanultam. Talan utolso evfolyam voltunk a suliban akik igy tanultak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78056) Samott válasza qnadam (#78049) üzenetére


Samott
addikt

Igen, nem volt egy sikertortenet. Nem jo az mindenkinek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78057) Samott


Samott
addikt

Oroszi Beatrix arról beszélt, hogy nem tudják az összes koronavírus fertőzöttet megtalálni a mostani tesztelési kapacitással, hanem annak csak egy részét ... éppen ezért a napi esetszámok mindig 800 és 1200 között fognak mozogni, mert ennél több laboratóriumi tesztet egy nap nem tudnak végezni.

ITM munkacsoport-vezetője: azért nem tesztelünk többet, mert elértük a kapacitás felső határát

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78058) hobizoli válasza Samott (#78057) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vajon miert is nem vagyok meglepodve.... :DDD

több drón kell ;P

(#78059) Samott válasza hobizoli (#78058) üzenetére


Samott
addikt

Not great, not terrible.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78060) FőDudu válasza Gabibácsi (#78041) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is.

FőDudu

(#78061) FőDudu válasza Samott (#78040) üzenetére


FőDudu
addikt

Phulop a menetek szakertoje, gyanitom mas nem dolgozik veluk olyan gyakorisaggal mint o.

FőDudu

(#78062) FőDudu válasza Samott (#78057) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is derulnek ki, hogy hetedikes tesoja is pozitiv, igy mar az egyik nyolcadikos csoport is karantenban van...

Kezd erdekes lenni.

Kozben a fitneszes alairas gyujtesbe kezdett, hogy barmi is lesz, az embereknek joga van fitneszbe jarni, mert otthon csak eltunyulni lehet es blablabla...

FőDudu

(#78063) Jahno válasza Samott (#78057) üzenetére


Jahno
őstag

Érdekes, mert másik hírben napi 10ezres volt a kapacitás. Tavasszal ezt emlegettem is, hogy ha Ausztrália és Svájc környékén kb. napi 2ezres a csúcsteljesítmény, akkor itt sem biztos, hogy többet várhatunk. Azóta azért többen ráerősítettek.

Mondjuk az is fasza dolog vállalkozásként, hogy sok labor beruházott, mert nőtt az érdeklődés az önköltséges, privát tesztekre, erre kitalálták, hogy fix áras legyen és megint mindenki szopolik.

Ez meg itthonról egy áprilisi hírből idézve:

"Jelenleg az NNK-n kívül még 7 mikrobiológiai labor van kijelölve a SARS-CoV-2 molekuláris diagnosztika végzésére. A 8 laboratórium szükség esetén napi mintegy 6000 vizsgálatot tud elvégezni. A vizsgálatok végzésébe további 2-3 laboratórium bevonása is tervben van. A járvány ideje alatt eddig április 17-én végezte el a legtöbb tesztet Magyarország, akkor 3101 darabot."

Akkor volt 6ezer, elvileg növelték a kapacitást, ami azt jelenti, hogy harmadára esett vissza. Hol a hiba?

(#78064) Jahno válasza FőDudu (#78062) üzenetére


Jahno
őstag

YT tele van karantén fitnesszel, de nekem éppen elég volt, hogy összeraktam előbb egy polcot, most arra kellene válogatni, meg konyhában kellene kis világítást szerelni, csak a villanyos doboz előtt van 1 tonna cucc a pinyóban. Éppen azt néztem, hogy felmentek a szekrénytetejére, megnéztem, lejöttem, széket odébb raktam, fel a tetejére, le a tetejéről. Tisztára, mint a karate kölyökben a kend fel, töröld le :-D

(#78065) FőDudu


FőDudu
addikt

Autok tekinteteben vegigneztem a Seat/Toyota/Kia palettat - az uj Suprat kiveve a Corolla ST hibrid volt ami szoba johet. Meg vezetni kellene.

Az osszes Seat egy olcso fos - kopogos muanyag mindenutt. Az FR modellek nekem szukek - kezdem erteni mit mond npera a terdben szuk autokrol... Terdben is szuk, fejben is (beszallasnal bevertem a fejem a tetobe), a sportules is szuk nekem, mert keskeny.
Meretben amugy eleg lenne, 600l folotti csomitarto azert ott is van (Leon FR).
Ibiza kicsi, Ateca es egyeb SUV sem tetszett.

Kia modellek most durvan olcsok - beultunk mindbe, Ceed SW ami meretben es felszereltsegben egesz jo volt. Sportage nagyon le van akciozva, 32k helyett 18.
De nem SUV-ot keresunk. Stonic az kb Dacia Sandero meretu olcso fosnak tunik.

Toyotanal a nejemnek egy hibrid Yaris jonne be - bar minosegben azert a Corolla volt a top.
Rav4/Hilux tul nagy - van viszont nekik egy Proace vagy mifele elektromos. Na az kb Opel Combo/Peugeot Rifter meretu sokszemelyes autonak tunik.

Majd szerdan meg arra jarunk, viszi a nejem az autojat a klimashoz.

FőDudu

(#78066) FőDudu válasza Jahno (#78063) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg a magan laborok kiszalltak, senki nem jotekonysagi intezmeny, hogy onkoltseg alatt teszteljenek.

Meg ugye 1-2 napja hir is volt, hogy a magan laborok eredmenyei nem kerulnek bele az allami statisztikaba. Nem tudom ez mennyire igaz - eleg nagy marhasag lenne ha nem szamolnak bele. Persze ha a magan laborbol kapott eredmenyt nem fogadjak el mint hivatalos teszt eredmenyt, akkor mas a helyzet. Erre csak hozzaerto tudna valaszolni.

FőDudu

(#78067) Gabibácsi válasza Jahno (#78064) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én karanténhaldoklást tartok, tegnap este pár óra alatt taknyos lettem, aztán egész éjjel nem aludtam csak fújtam az orrom, meg az orromba. Ma folytatom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78068) Jahno válasza FőDudu (#78066) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, sorban csukják be a boltot, cserébe aki fizetne érte és kell a teszt, vagy egyéb költségbe belefér, annak miért ne lehetne adott árfekvés? Nem KGST ez vaze, ad egy szolgáltatást, X pénz, kell vagy nem kell? Egyelőre nem olyan kritikus a dolog, amit ebben a formában szabályozni kellene, még ha egybitesek lázadoznak is rajta. És még önköltségen sem várható el, ez ilyen.

(#78069) Samott válasza Jahno (#78063) üzenetére


Samott
addikt

Ez a pozitiv tesztek szama. Nyilvan a teljes teszteles egy resze csak pozitiv.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78070) Jahno válasza Gabibácsi (#78067) üzenetére


Jahno
őstag

Szólj ha jobban létezel, ezt a városi mókát még meg lehetne fejteni.

(#78071) Jahno válasza Samott (#78069) üzenetére


Jahno
őstag

Addig értem, de nem ez volt a kérdés, hanem a napi kapacitás.

(#78072) FőDudu válasza Jahno (#78070) üzenetére


FőDudu
addikt

Futkarozosok nem most terjesztik a fertozoest varosszerte?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78073) FőDudu válasza Jahno (#78071) üzenetére


FőDudu
addikt

Plane ha hamarosan jon a 2 oras teszt, abbol korlatlan mennyiseg parhuzamosithato nem?
Ha eddig az ido volt a korlat, akkor az most majd jelentosen lerovidul.

FőDudu

(#78074) Samott válasza Jahno (#78071) üzenetére


Samott
addikt

Ez a napi kapacitas, 10e tesztbol 800-1200 pozitiv eset. Eleve 5% alatt kellene tartani a pozitiv tesztek aranyat, szoval mar most keveset tesztelunk, ha a tizede pozitiv.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78075) FőDudu válasza Gabibácsi (#78067) üzenetére


FőDudu
addikt

Azon gondolkodtam, hogy a Covid tunetekent feltuntetett szaglas es iz erzekeles elvesztese az helyi vagy idegrendszeri tunet?

Azaz a nyalkahartyak/erzekszervek benulnak meg, vagy mar az agy adott teruleten tortenik valami ami gatolja ezen erzekszervek mukodeset?

Ha csak natha jellegu, akkor valoszinuleg megmaradsz ;)
Mondjuk faradtnak en is faradt vagyok - vagy ez csak az osz jele.

Nejem epp azon puffog, miert is nem ertesit minket az iskola hivatalosan, hogy tobb Covid fertozott diak is van es 2 osztaly mar karantenban van.

Valahol igaza van - szerintem ennyit kozolhetnenek az online feluleteken (e-szulo alkalmazas, megjon appban es SMS-ben is mindenfele ertesites).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#78076) Gabibácsi válasza FőDudu (#78075) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem hiszem hogy covid, szerintem elkaptam valami mást, vagy a gyerektől vagy akárhol. Bár max sztk-ban voltam még
taknyos vagyok nagyon, meg a torkom fájt reggel nagyon, mert nem kaptam levegőt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78077) Samott


Samott
addikt

"Az imént járt nálam a Meseország mindenkié egyik szerzője, tőle tudom, hogy eredetileg 1500 példányban tervezte kiadni a kiadó, de úgy felpörgött, hogy az újranyomása 15000 (!) példányra szól, és meglepiként a szerzők egy kisbónuszt is fognak kapni. ... #köszidúródóra."

Hat ez nagyon maskent sult el mint terveztek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78078) eattila válasza FőDudu (#78062) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem voltam meg fitnesszben. De fittebb vagyok mint az elmult 6 evben.

Ma is tekertem egy huszast. Holnap futok. A gyerekkel is voltam mezon fotozni, setalni. Bele is fekudtem egy adag szederbe :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78079) Jahno válasza FőDudu (#78073) üzenetére


Jahno
őstag

A hamarosan jönben nem hiszünk :DDD És párhuzamoísítás is jó ötlet szokott lenni a gyárban egy gyagya projektmanager fejéből. Amúgy mittomén. Majd valami lesz.

(#78080) Jahno válasza Samott (#78077) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt már két napja írta pár marketinges arc, hogy visszafelé pattant el és ha azt szeretnéd, hogy menő legyél akkor adjál könyvet Dórának darálni és akkor felfut (:-

(#78081) hobizoli válasza Samott (#78077) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy 15db-t elkuldenek jutibol a Duro asszonynak is dedikalva, megkoszonve a felfutattast :DDD

több drón kell ;P

(#78082) FőDudu válasza Jahno (#78079) üzenetére


FőDudu
addikt

A Merkely hirezte, hogy 2 heten belul kezdik a Sote-n ezek hasznalatat ami jelentosen gyorsitja majd a teszteles menetet.

Ha gyorsitja, akkor a levetelek szamat novelve lehet tobbet csinalni. Meg csak parhuzamositani sem kell.

FőDudu

(#78083) FőDudu válasza hobizoli (#78081) üzenetére


FőDudu
addikt

Lofaszt.

Irhatnanak valami meset mondjuk Dorarol a mi hazankos fiukkal/lanyokkal. ;)

Hogyan futott lukra Dora es barati kozossege a meseorszaggal.... :DD

Vagy valami jo kis flash animaciot. Bar a flash ugye decembertol halott mint tudjuk.

FőDudu

(#78084) Jahno válasza FőDudu (#78082) üzenetére


Jahno
őstag

Csak a levételek számánál látszik a szűk keresztmetszet, hogy ki fogja megcsinálni.

(#78085) eattila válasza FőDudu (#78083) üzenetére


eattila
csendes tag

Van. Dóra a kis felfedező. Hasonlóan irritáló személyiség. Igaz az már multikulit meg elfogadós, mert hunglish-ül dumál, és színesbőrű társai is vannak. Mindenféle színből.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78086) eattila


eattila
csendes tag

Ha már szájaltam, hogy voltam a gyerekket fotózni. (Előtte főztem húslevest, meg sütöttem kacsát, utána meg törtkrumplit :D )

Jupiter volt használatban, 1 nagy makró gyűrűvel.

f/5.6-ra volt állítva az obi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78087) Phülöp válasza Samott (#78040) üzenetére


Phülöp
addikt

M25x1

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78088) Phülöp válasza qnadam (#78049) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerencsére az én időmben a szóképes módszer még nem volt általánosan bevezetve.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78089) Phülöp válasza eattila (#78086) üzenetére


Phülöp
addikt

Túráztunk egy rövidet ma, ikonikus helyen jártunk.

sztori

Fotókat nincs értelme iderakni a tieid után, de van egy, ami tartalmilag érték inkább:

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78090) Samott válasza Phülöp (#78087) üzenetére


Samott
addikt

Koszi! Jol gondolom, hogy nem fogok olyan kozdarabot talalni, ami ezt 1/2 colosra alakitja?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78091) Phülöp válasza Samott (#78090) üzenetére


Phülöp
addikt

Bolti dolgokban nem vagyok otthon, de erős a gyanúm, hogy igazad van. Egyébként lehet valami elb.szott inch méretezés is, de ahhoz már nekem is táblázat kell. A kezemben nem volt még ilyen. Maszek esztergályos lepörgeti neked fél óra alatt, cigiszünettel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78092) Samott válasza Phülöp (#78091) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol nem kell neki nyomast tartania, eleg csak egy atalakito dugo, egy pardekas homerot rakok bele. 3D nyomatatoval siman kinyomtatom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78093) eattila válasza Phülöp (#78089) üzenetére


eattila
csendes tag

A kepre: ide is kene ilyen :)

Amugy lefogadom, hogy szebb arra a taj mint erre :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78094) FőDudu válasza Samott (#78092) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha mar igy ki tudtad szedni, akkor siman beleragasztanam valami komolyabb epoxy ragasztoval aztan viszlat. Azt is ki lehet belole furni gond eseten, de csopogni nem fog ;)

FőDudu

(#78095) qnadam válasza Phülöp (#78089) üzenetére


qnadam
veterán

kicsit irigylem azt az utat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78096) Jahno válasza Phülöp (#78089) üzenetére


Jahno
őstag

Fotónak van értelme, ha másképp nem, akkor dokumentációs jelleggel, de engem a múltkori is érdekelt amit a múltban raktál ide.

Az útért meg irigykedünk, itt-ott elviselnék hasonlókat. Ezt a síelős hajtós bigyót idehaza szerintem ezer éve nem láttam.

(#78097) BobaHWSW válasza Phülöp (#78088) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Valaki segitene?

Mikent is megy a szokepes olvasas tanitasa, es hogy is mukodik?

Komoly a kerdes.

En nemtudom, hogy olvasok, de szerintrm engem anno nem ugy tanitottak. Bar sokra nem emlekszem mar.

(#78098) blueboi69 válasza csemberlen (#78032) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi! :R
Akkor ezek szerint érdemes cserélni a roppantógyűrűt?
Mennyire kell megtépni?

(#78099) blueboi69 válasza Samott (#78034) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk réz forrasztáshoz pont van cuccom. Fel vagyok készülve, mert jövőre viszont tényleg megborítom a fűtési rendszert rendesebben. Akarok pár motoros szelepet beiktatni, mert most csak úgy tódul a meleg víz mindenhová.

(#78100) eattila válasza BobaHWSW (#78097) üzenetére


eattila
csendes tag

Hogy úgy tanulod meg elolvasni az autót, hogy ránézel, és felismeres a betűk összességének képét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.