Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77051) Jahno válasza Gabibácsi (#77049) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a kis kiszereléses koktélosak is jók szoktak lenni, úgy nagy általánosságban. Veresi legalább a színvonalat is tudja tartani. Nem is sok helyen látok, meg ezeket általában a zasszony intézi.

(#77052) eattila válasza blueboi69 (#77048) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért ez nem ennyire bináris szerintem. Én is termesztettem paradicsomot. Finom is volt. De lassan és későn kezdett el érni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77053) Gabibácsi válasza Jahno (#77050) üzenetére


Gabibácsi
tag

Viszont a Budafoki úti bevándorlási hivatalban a huszonéves srác ügyintézű folyamatosan tolta az oroszt....

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77054) Gabibácsi válasza Jahno (#77051) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azok nagyon jók, gondolom mert mindegyik magyar... lidliben is van veresi sokszor
de nálunk a zöldségesnél is jó, meg nyilván a piacon is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77055) Gabibácsi válasza eattila (#77052) üzenetére


Gabibácsi
tag

Illetve nem éri meg szerintem, csak ha ingyen van a víz. Én is termesztettem anno erkélyen, rengeteg vizet ellocsoltam azért a pár szem paradicsomért

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77056) blueboi69 válasza Gabibácsi (#77049) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fogalmam sincs milyen az a veresi paradicsom. Amit az évek során vettem, jellemzően fürtös magyar vagy csak úgy ömlesztett akármi paradicsom, az sosem volt olyan jó, mint a saját házi termesztésem.

Egyedül piacon, nyáron szabadföldi termesztésű tud jó lenni.
Dehát mennyivel jobb kimenni a kertbe, leszakítani egyet kettőt a reggelihez, ami friss és édes és igazi paradicsom íze van. :)

(#77057) Phülöp válasza FőDudu (#77040) üzenetére


Phülöp
addikt

Az a baj, hogy bármennyire is meg fogja viselni a betegség, ő úgy fog kijönni belőle, hogy ő a faszagyerek, ez se fog ki rajta. És az egyszerű népnek ez elég is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77058) Gabibácsi válasza blueboi69 (#77056) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha fogalmad sincs, akkor nem is tudod mit kritizálsz, hiszen az is van a boltban :) Meg kell nézni a származási helyet, az már ad egy alapot.
Kertben biztos jó kimenni leszakítani egyet, csak mire odáig eljutsz... meg persze van kerted is...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77059) Bujdy81 válasza cyberde (#77024) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"egy egészséges felnőtt ember, átlagos fizikai aktivitással, kielégítő és változatos táplálkozással "

Ezzel egyetértek, csak ez a magyar populáció töredékére igaz. Nem járunk a napra, nem mozgunk eleget, nem eszünk elég változatosan.

Szerintem a társadalom jelentős része hiányban van sokféle vitaminban, nyomelemben, ezért hasznos lehet kiegészítőt szedni. Persze, nem 100-200-szoros mennyiségben, hanem ésszel...

Szerk.:

Leslie tipikus példája annak, hogy lovas nemzet vagyunk. Mindig átesünk a túloldalára... :D

[ Szerkesztve ]

(#77060) eattila válasza Gabibácsi (#77055) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja. Nem éri meg. Sem időben, sem sehogy. Sajnos. 2 tövem volt, párszor volt belőle finom paradicsom, de általában én is vettem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77061) eattila válasza blueboi69 (#77056) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert a legtöbbet zölden szedik le, hogy akkorra legyen piros, mire megveszed. Nagybátyámék fóláznak :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77062) Gabibácsi válasza eattila (#77060) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szüleimnél van nagy kert, de annyira vacak a talaj, kőkemény agyagos, hogy pár próbálkozás után inkább lucerna lett bele, azt néha lekaszálja egy lovakat tartó fickó magának...
Locsolni kéne folyamatosan, de az egy vagyon lenne
maradtak az előkertben a virágok, meg egy szép nagy fenyőfa, ilyenek...
És szeder, meg füge, áfonya, utóbbiak cserépben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77063) eattila válasza Bujdy81 (#77059) üzenetére


eattila
csendes tag

" lovas nemzet vagyunk. Mindig átesünk a túloldalára"

Ez hatalmas :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77064) Bujdy81 válasza cyberde (#77030) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az ilyen "részegen buliztunk" sztorikról mindig az jut eszembe, hogy volt egyszer, még a Nevermind megjelenése előtt egy noname zenekarnak bulija egy pesti klubban. Bizonyos Nirvana lépett fel, elvileg 14 (tizennégy) ember előtt. Na, abból a 14-ből a visszaemlékezések szerint előkerült már legalább négy ember, aki azóta zenész lett, vagy már az volt. Amikor kérdezték a hívő újságírók, hogy "és, és milyen volt a NIRVANA?", mind a négy azt válaszolta, hogy "annyira részeg voltam, hogy semmire sem emlékszem"! :D :D :D

(#77065) eattila válasza Gabibácsi (#77062) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem meg csak virágládám volt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77066) FőDudu válasza blueboi69 (#77043) üzenetére


FőDudu
addikt

Boltiban is van jo, csak premium aron.

Erre van egy Lust nevu zoldseg termeszto ceg.
Valahol Maribor es Murska Sobota kozott van egy irtozatos meretu uveghaz erdo - na ott termesztik a paradicsomot. Akarmelyiket probaltuk toluk, mind joizu.
Furtos, cseresznye, nagyobb, orias,Roma, stb.

Lattam kepeket - mehkas betelepitve az uveghazba, mellette sajat to, stb..
A hajlongas ellen kb derek magassagu asztalra vannak ultetve a novenyek es motoros cuccokrol szedik.

Hightech, stb.

[link]

Izre hibatlan - a tobbit csak sejteni lehet. Marmint azt mondja, hogy bio, vegyszer mentes, stb. De siman dupla aron adjak a sima boltihoz kepest.

Persze a sajat az igazi - bar iden nem lett jo izu a San Marzano paradicsomunk.
Most ultettuk a brokkolit, az februarig nem fagy meg es frissen eheto.
Radicchio (radics) salata az van akar a reten is - de azert ultetunk.

Sparban lattam zacskozott lotragyat. Szo szeint a szart is eladjak...
Nalunk a szomszed hozott egy utanfutonyit, adott belole par lapattal, az lett a foldbe beledolgozva.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77067) Jahno válasza blueboi69 (#77056) üzenetére


Jahno
őstag

"Fogalmam sincs milyen az a veresi paradicsom"

Etalon. Egyszer ha tudod csapj le rá.

(#77068) Gabibácsi válasza Jahno (#77067) üzenetére


Gabibácsi
tag

Somogysárdon meg van ilyen termelői bolt, egy fabódé a kert előtt, és ott árulják a mögötte termett dolgokat, na az a paradicsom is fasza, arra Vika is azt mondta hogy olyan jó mint otthon a dácsán ami terem...
és végülis az is bolt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77069) blueboi69 válasza FőDudu (#77066) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megnéztem a videojukat, ezek már elhagyták a kispályát...
Ellenben nagyon jól látszik, hogy a felesleges leveleket eltávolítják. Nem csak annyi, hogy locsolni kell, hanem kell trágya, és zöldmunka.

Tavaly ősszel ültettem 4 tő szőlőt. Idén lett belőle kb 2 tálnyi szőlőfürt, de még azért kell neki 1-2év, hogy igazán zamatos legyen. Szőlőlugas lesz belőle

(#77070) blueboi69 válasza Gabibácsi (#77068) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az nem bolt...

(#77071) blueboi69 válasza Jahno (#77067) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megkóstolom mindenképp. Spar, Lidl, Aldi, ahova szoktunk járni

(#77072) Gabibácsi válasza blueboi69 (#77070) üzenetére


Gabibácsi
tag

dehogynem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77073) Gabibácsi válasza blueboi69 (#77071) üzenetére


Gabibácsi
tag

aldit nem szeretem, de lidliben láttam már veresit, valami cukorvalami a neve, ilyen kis pohárban van
spar nálunk olyan fos, hogy oda nem járok, általában minden rohadt szar
de auchanban is van veresi , tuti

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77074) Phülöp


Phülöp
addikt

Áfonya és barátai kivételével én jobban szeretem a külföldről behozott gyümölcsöket, zöldségeket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77075) blueboi69 válasza Gabibácsi (#77073) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk a környéken 3spar is van, ebből 2 általánosságban jó, de amelyik közelebb van, ott mindig nagyon frissek a zöldésgek, gyümölcsök, nincs vele rossz tapasztalatom.

Figyelem majd, ha látok olyat, veszek. Bár az ilyen poharas zöldségek jellemzően skip kategória, mert egy pár szemvalamiért elkérnek nagyságrendekkel több pénzt mint a többiért.

Az meg nem biztos, hogy megéri, mert akkor már inkább a saját. Persze az nem áll rendelkezésre az év nagyrészében.

(#77076) FőDudu válasza blueboi69 (#77069) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem vagy 15 mandarin lesz iden, az aroniat meg folyamatosan esszuk a 2 bokorrol - az is hasznos vitaminokat tartalmaz.

FőDudu

(#77077) Jahno válasza blueboi69 (#77075) üzenetére


Jahno
őstag

Mióta helyi CBA-t felváltotta a SPAR, azóta lett egy kisebb ugrás minőségben is, bár CBAval nem volt túl sok bajom, itt a salátás/felvágottas/sajtos pult azért eléggé rendben van.

(#77078) WiZARD válasza FőDudu (#77040) üzenetére


WiZARD
addikt

Legalábbis azt mondja, így a kampány közepén.

Ezzel megúszhatja az október 15-i vitát Bidennel.
Talán kimondható, hogy a földön a legjobb orvosi ellátás áll rendelkezésére, egy olyan országban ahol az emberek egy részének egészségbiztosítása sincs, többieknek is komoly önrésszel.
Ha meggyógyul komoly gond/szövődmény nélkül, akkor jöhet, hogy ő megmondta hogy ez semmiség és tovább hülyítheti a népet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#77079) Jahno válasza WiZARD (#77078) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy nem is beteg, csak politikai mambójambó. Szűkszavú lett a Háttérhatalom Zrt sajtóközleménye is :U

(#77080) cyberde válasza Bujdy81 (#77064) üzenetére


cyberde
csendes tag

Hol olvastad, hogy bárki is részeg volt? :F

(#77081) npera


npera
újonc

Nova, good news! Az új laptopon is van 3,5 mm-es jack. Egy HP Elitebook 830 G5 generációból választottam a létező legcsirkébbet. I5 és 16 giga ram. Valami Bang és Úlüfszen van benne, amit még fel kell fedezni. Beledugtam az Urbanfun IEM-et és a hangerőt a mixerben 12%-on tartva is szól, mint a gép. Erre majd figyelni kell, hogy ne legyen túl magasan a hangerő. Azt hiszem megjegyzi a különféle hangerőket (3,5mm jack, sima hangszóró és az USB-s füles), de azért majd vigyázok.

Most két napja csak folyamatosan újraindítom, hogy a különféle progik jöjjenek le rá. Éppen most jön a Lotus Notes, a riportolás egyik fontos ékköve 😊

Rájöttem, hogy Win10 alatt lehet sokkal nagyobb kurzort választani, mint Win7 alatt. Én mindig inverz kurzorral nyomulok és a legnagyobbal. Itt a legnagyobb már túl nagy, de még így is rohadt nagy kurzort választottam. Az öröm igen nagy.

Muse muzsikák jól dönögnek az IEM-ben. És semmit nem hallok a külvilágból. Ebbe az irodába ez igen jó. Most már csak meg kell magyarázzam magamnak, hogy nincs szükség a BTR5-re... belenéztem a rebithólba....

(#77082) Gabibácsi válasza npera (#77081) üzenetére


Gabibácsi
tag

A kurzor nagyon fontos, én is elszöszmötöltem vele Amigán, mekkora legyen :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77083) Sipi- válasza npera (#77081) üzenetére


Sipi-
tag

Az insert gomb hiánya nem fájó? De helyette vannak legalább "szuper" meeting gombok :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77084) Jahno válasza Sipi- (#77083) üzenetére


Jahno
őstag

Én most gamer billentyűzettel szopolok tán a scroll lock hiánya miatt. Gyárban Lenovo lapos van, azon teljesen jól megtanultam gépelni.

(#77085) -NoVa- válasza npera (#77081) üzenetére


-NoVa-
őstag

Innen a rabbithole peremének a kicsit mélyebb részéről finoman utalok rá, hogy akarsz rendelni egy készletnyi AZLA SednaEarfit XELASTEC eartipet hamar. Testhőre finoman célra deformálódó elasztomer, minőségi anyag, jó kialakítás, és csodát tesz hangszigetelésben az Urbanfunnal is. De még mekkorát.

BTR5 mellé meg finom könnyed mozdulattal bedomom a héten megjelenő vezetékes, akkus, telefonról és gépről is hajtható, kisebb telefon méretű FiiO Q3-at is, csak mert te is mániákusan szereted a tekergethető bigyókat. Apró taktikai atombomba a tudatalattinak, majd vigyorogva elsétálok a naplementébe :D

(#77086) halapidori válasza Jahno (#77046) üzenetére


halapidori
csendes tag

Nem sűrűn mondott ellent az anyjának, le is lett cserélve :)

(#77087) Vodike válasza -NoVa- (#77085) üzenetére


Vodike
tag

Ez a fulbigyó Airpods Pro-ra is jó? Kaptam főnökömtől egyet, de igazából egyik hozzáadott szivacs sem kényelmes számomra :-)

exTiga

(#77088) -NoVa- válasza Vodike (#77087) üzenetére


-NoVa-
őstag

SpinFit CP1025-öt keress.

(#77089) FőDudu


FőDudu
addikt

Lidl-ben van vakuumozo es szuvid zacskok is.
Kicsi, nagy, es 3 meter hosszu is....

Szuvidalasra fel...
Mar csak hus kell, elvileg a sutonk tud szuvidalni is, mert van benne egy 2 literes viztartaly es fokos pontossaggal tud 30 fok folott szuvidalni... Kivancsi leszek...

Lehet ezeket utana fagyasztani?
Marmint megszuvidalni a hust a zacskoban es ugy ahogy van lefagyasztani kesobbi fogyasztasra? Elokapom a hutobol, kis piritas, joetvagyat... Muxik?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77090) Vodike válasza FőDudu (#77089) üzenetére


Vodike
tag

Muxik. Mi is így tároljuk a húsokat. Megvesszük, sousvid, jeges fürdő és megy a fagyóba.

Amikor kell kivesszük, kiolvad, felpirítás és hami. Tökéletes!

Ja még annyi, hogy vákuumozásnál érdemes némi fűszert tenni a zacskóba:
- vaj
- pár szem bors
- 1-2 gerezd fokhagyma
- némi zöldfűszer (de nem szárított!)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#77091) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Ma éjfélkor lejár a karantén. Nem volt ellenőrzés.

(#77092) eattila válasza A. Crowley (#77091) üzenetére


eattila
csendes tag

Az fura. Haver ettől a héttől van karantéban, kontakt személy csak. És naponta megy hozzá a rendőrség.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77093) Jahno válasza eattila (#77092) üzenetére


Jahno
őstag

Ott falun lehet jobban ráérnek. Vagy még komolyan veszik és bírják.

(#77094) eattila válasza Jahno (#77093) üzenetére


eattila
csendes tag

Inkább, hogy bírják. Bár nem csak helyiek voltak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77095) FőDudu válasza Vodike (#77090) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Nejem vett zacskokat - gep mar elfogyott.
20x9m es 28x6m amit vett.

Elugrok az ittenibe, hatha itt meg akad.
Ha nem akkor maz neztem Amazonrol - mert termeszetesen a nemeteknek meg az ilyen vakuum zaros gepekrol is van tesztje ;)

FőDudu

(#77096) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#77097) zetor2000 válasza -NoVa- (#77085) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a JadeAudio EA3 hoz vajh okés lehet?
Nem rossz a gyári, de maszkkal hordva néha a fülemből ki-ki akar esni a füles, kéne valami, ami talán jobban beleragasztja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77098) cyberde


cyberde
csendes tag


"A megfelelő D-vitamin-szint tartása az immunrendszer általános egészsége szempontjából fontos, de arra is ügyelni kell, hogy ne vigyük túlzásba. A túl magas D-vitamin-szint ugyanis mérgező lehet, a vér kalciumszintjének emelkedésével járhat, ami az agyat, az izmokat vagy a szívet is károsíthatja. Az emberek vitaminokkal kapcsolatos veszélyérzetét nagyban csökkenti, hogy az étrend-kiegészítők nagy számban, érdemi korlátozás nélkül elérhetők, pedig egyes D-vitamin-készítmények az ajánlott napi bevitel többszörösét tartalmazzák."

https://qubit.hu/2020/10/02/a-d-vitamin-fontos-de-nem-csodaszer-a-koronavirus-ellen

(#77099) -NoVa- válasza zetor2000 (#77097) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kipróbáltam, és nagyon jól szól vele. Meg tart, ahogy kell. Igazából ennyire jó hangot még nem hallottam az EA3-ból, szóval csak az eartip árán fogsz kiakadni, ha rákeresel... De legalább a kábel, amire dugtam, is drágább, mint a füles :)

(#77100) Samott


Samott
addikt

Elindult a telex.hu

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.