Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78551) Samott válasza -NoVa- (#78550) üzenetére


Samott
addikt

Meg az a nyomorult notch, bakker, 2020 van. Az ipadnel mar be tudtak rakni a bekapcsolo gombba az ujjlenyomat olvasot. Ahogy a sony mar 6 eve megcsinalta ugyanezt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78552) Jahno válasza Samott (#78548) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ha adott mintából így konstans kb. 10% a pozitív, akkor valóban nem durvult annyira a járvány.

(#78553) -NoVa- válasza Jahno (#78552) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eddig az jött konstans helyett, hogy 8%-ról kb 12%-ra felmászott napok alatt az arány, azóta nem néztem.

(#78554) Samott válasza Jahno (#78552) üzenetére


Samott
addikt

Ja, csak ugy kellene tesztelni, hogy max 5% legyen. Ha magasabb, keveset tesztelsz.

Szerk: A kormány a járványról szinte semmit nem árul el, de legalább megtanítja a matematika használatára a magyarokat

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78555) Gabibácsi válasza -NoVa- (#78550) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem csak a nintendo meg a málna :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78556) Jahno válasza Samott (#78554) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt az 5%ot nem értem. Nyilván egy darabig lehet kisebb a szám, oszt ha nagyon járvány van, akkor úgyis nől. És értelmetlenül sokat tesztelni sem mindig jó, csak ahol indokolt.

(#78557) Gabibácsi válasza Jahno (#78556) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van az a szennyvízből számolósdi, az elég jónak tűnik.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78558) Samott válasza Jahno (#78556) üzenetére


Samott
addikt

A WHO-nak van egy ilyen ajanlasa, ha 5% alatt van a pozitiv mintak aranya akkor kezben van tartva a dolog es valos szamokat mutat a teszteles. Ha nagyobb akkor nem tesztelunk eleget, nem talalunk eleg fertozottet. Becsapjuk magunkat az alacsony esetszammal.

Pont mint a 3,6 csernobilban. Nem jo de nem is tragikus. De nem tudjuk mennyi a valosag mert rosszul merunk. Szoval siman lehet tragikus is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78559) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nekem küldenek ki postán tesztet, tegnap postára adták, majd kiderül mikor ér ide, és mi lesz
izgi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78560) zetor2000 válasza eattila (#78549) üzenetére


zetor2000
senior tag

USB-C to Lightning kábel van a dobozban.
Töltő, fejbeszélő (earpods) meg nincs. Környezettudatosság, mondván. Ja, meg vezeték nélküli töltés, ami nem nagy etwas, ezen a szinten legalábbis. Külön jó pont, hogy rozsdamentes acél a készüllékház, ami tengerparti vidékeken lesz érdekes. :) Meg a töltés hatékonyságára is jó hatással van, mert nem nagyon szokott beleszólni egy indukciós hurokba...
ja, de. Főzőlap...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78561) Jahno válasza Gabibácsi (#78559) üzenetére


Jahno
őstag

Ez mondjuk kemény, mert ha a torkodban kell magadnak turkálni reggel, akkor az mittomén, nem olyan egyszerű.

(#78562) Gabibácsi válasza Jahno (#78561) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kéhlek ez ujjszúrásos, olyan is van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78563) Jahno válasza Samott (#78558) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, így már kiegészítve értem is:

" in the order of 1 per 1 000 population per week."

(#78564) -NoVa- válasza Gabibácsi (#78555) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért kell az arc almánál ennyi évig kitartani a saját drót mellett, miközben a C minden paraméterében jobb, univerzálisabb, újabb, és elterjedtebb szabvány... Ha ők maguk házon belül nem tértek volna mindenhol át a C-re, még azt is elhinném, hogy nem arról szól, hogy 7k-t elkérjenek a drótért, meg licenszt minden 3rd party gyártótól az MFi logóért.

Az alsó DAC/Amphoz pl akad Lightning - USB-C kábel a dobozban, amit az Apple simán kispórolt az iPhone dobozából, aztán dugd rá MacBookra. Vagy csak a Type-C fali töltőjükre. Amire ezt mind rá lehet, meg az összes droidos telefont, iPad Pro-t, MacBookot, stb.

Ugyanez most az iPhone 12 magsafe QI töltőjéről, csak arról lesz hajlandó gyorstöltésre. Az SE2-t rádobom ugyanarra az USB-C foglalatos QI talpra, amire az S9-et, BlackBerryt, Samsung Buds-ot is, és felismeri, hogy tud fast charget, tolja neki a 9V-ot drótless. Az S9-nek is, a Buds tokját rádobva meg standard 5V-ot. Na az új iPhone majd nem fogad el ugyanerről gyorstöltést, mert nem tőlük vettem. Kicsit gyomorforgató hozzáállás, pláne hogy időközben minőségben már rég nincs előnye, a designeri és fejlesztői munkát háttérbe tolták a divatvilágból áthozott vezetők. Kár érte, majd jön valami más újabb cég a saját jobb ötletével egyszer.

(#78565) Gabibácsi válasza -NoVa- (#78564) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az hát, különcködnek, aztán fizess sokat.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78566) eattila válasza zetor2000 (#78560) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem X van. Ahoz sima USB-s kábel járt. Mondjuk töltővel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78567) FőDudu válasza Bujdy81 (#78546) üzenetére


FőDudu
addikt

Orvos ismeros itt keves van - a hirek szerint a kozeli korhazban novelik a COVID betegek reszere fenntartott agyak szamat. Azonban az egyeb muteteket e miatt nem fuggesztik vagy halasztjak. Nem csokkentik az agyak szamat sem.

A szomszed epeko mutetjet ugyan eltoltak par nappal - gondolom kozbejott valaki akinek azonnali beavatkozasra volt szuksege.
A covid elso fazisanal is kulon bejaratot csinaltak a Covid reszlegbe.

Gyerek iskolaja keszul a tavoktatasra, egyebkent nem sokat tudni.
Ez egy korrektul osszeszedett oldal, regiokra bontva is mutatja miamerre.
https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

Nem tudunk mit tenni, meglatjuk mi lesz. Hirek szerint ettermek es barok be lesznek zarva.
Sport es egyeb dolgok is, fitnesz termek, tenisz palayak - amator szinten - nem szukseges orvosi beavatkozasok (szepeszeti fogorvos es plasztikai sebesz), nagyobb bevasarlo kozpontok.

Nem allitjak meg az eletet, csak epp kikapcsoljak a terjedes lehetseges kozpontjait.

FőDudu

(#78568) eattila válasza Gabibácsi (#78562) üzenetére


eattila
csendes tag

Az nem PCR. Vagy nem? Vérből nem azt állapítják meg, hogy átestél e már rajta?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78569) Gabibácsi válasza eattila (#78568) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom. Ez olyan , hogy vérből megmondja negatív/átestél-e rajta, a pozitívot nem tudom
még nem láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78570) Samott válasza FőDudu (#78567) üzenetére


Samott
addikt

Nalatok komolyan veszik a dolgot: Lakhelyelhagyási tilalmat tervez Szlovénia

Nalunk meg:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78571) FőDudu válasza eattila (#78549) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy 3 eve rendeltem egy marekkel, azota se hasznaltam oket.
Valahol a padlason rohadnak.

Ha megtalalom, kuldok belole ajandekba.

FőDudu

(#78572) Jahno válasza eattila (#78568) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyi idő után már termelhetett ellenszert, de én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján és mennyire. Máshova meg kétszer is kijönnek a méhészek.

(#78573) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#78569) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az jó eséllyel egy olyan teszt, ami neked negatív lesz.

A tünetek megjelenése után 6-8 nappal lesz elegendő ellenanyag a vérben, amit ez a gyorsteszt ki tud mutatni. Ha jól számolok, neked még nem telt el annyi, tehát vagy nem vagy COVID-os (jobbik eset), vagy COVID-os vagy ÉS fertőző, de még nincsen elég ellenanyag -> fals negatív lesz a teszt. Utóbbi esetben mehetsz a melóba továbbfertőzni... :D

Egy esetben lehet szerencséd, ha korábban (is) elkaptad és akkor már túl vagy rajta, akkor pozitív lesz a teszt. Ez akkor lehet, ha most a kölök vitt haza valamit az oviból.

(#78574) WiZARD válasza -NoVa- (#78550) üzenetére


WiZARD
addikt

A tegnap bejelentett szifonokhoz már usb-c - lightning kábel jár. Van itt fejlődés, csak a szemellenzősök nem akarják látni. :DDD

A töltő is kikerült a dobozból. Nem azért hogy spóroljanak/olcsóbban adják, hanem csakis a környezetvédelem miatt.

Viszont az új "magsafe" töltő az valami zseniális innováció így 2020 vége felé.
Hosszú évek alatt kemény fejlesztői munkája során rájöttek hogy egy megfelelően elhelyezett speciális fémdarabhoz/mágneshez képes egy másik mágnes hozzátapadni. :C :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#78575) Gabibácsi válasza Samott (#78570) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nem nálunk , mindenhol. Sajnos. Nézd meg milyen maszkellenes tüntik vannak Germániában. Borzasztó.
Amúgy lassan nem olvasok sehol sem kommenteket, mert mindenhol az megy hogy nincs vírus, és a tuggyukkik. Egyre durvábban.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78576) Jahno válasza Samott (#78570) üzenetére


Jahno
őstag

Erős, de reméljük, hogy ezeknek is csak a pofájuk nagy. Egy darabig, míg be nem szopolják a valamit. Igaza van, nekünk is hihetetlen, hogy ilyen idióta eszetleneket termel a világ.

(#78577) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#78573) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem, nem, ezt "csak úgy" kiküldik nekem, kedvességből, de lesz rendes teszt is majd jövőhéten, ahhoz hogy visszamenjek .

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78578) Bujdy81 válasza Samott (#78570) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk ez alapján pont eégsz komolyan vesszük, mert az agyhalott is arra panaszkodik, hogy mindenki maszkban van körülötte.

Azt mondjuk nem értem, hogy a maszk nélküli vevőt miért nem b@szta ki a biztonsági szolgálat, mint macskát szarni. Netán miért nem hívtak rá rendőrt, hiszen most már azt is lehetne...

(#78579) Bujdy81 válasza WiZARD (#78574) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tehát feltalálták azt a mag-safe-et, ami 15+ éve volt az almás laptopokon? wow! :D

(#78580) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#78578) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert akkor meg rendőrállam lenne, meg terror, ilyesmik. A múltkor a lidliben is csak szépen rászólt az emancipuncira a pénztáros. Meg nem is láttam sosem a bizti őrt a lidliben pl.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78581) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

[link]
Csikóséknál fizető övezeti határ van.

Mondjuk nem értem, hogy miért hiszi azt egy csomó ember, hogy ha vett egy ingatlant, akkor default jár hozzá egy halom közterület is ingyen használatra.

Abban igaza van, hogy a forgalom gáz lett, de ha lakó-pihenő övezet, akkor oda csak a célforgalom hajthat be, ehhez elég lenne egy egyirányú tábla, plusz egy db rendőr az utca elejére, hogy elkérje a lakcímkártyákat...

(#78582) Jahno válasza Bujdy81 (#78578) üzenetére


Jahno
őstag

Legdurvább mikor Covid osztályon dolgozót osztanak ki ilyen stílusban, meg nem veszélyes ez, nincs is járvány. Ja.

(#78583) FőDudu válasza Samott (#78570) üzenetére


FőDudu
addikt

Vezethetnek be egyes regiokban.
Leforditva: ahol nagyon durvak a szamok, ott lesz lakhelyelhagyasi tilalom.

Nalunk nem valoszinu (egyelore).

Szerintem ez jo lepes - ahol sok a fertozott, onnan ne hurcoljak osszevissza az utazgatok.
Izolaljak, szigetuzem (by Gyula), maradjanak a seggukon.

Amugy 22 es 05 kozott lakhely elhagyasi tilalom is varhato. Az adott regiokban.
Meg olyan szabalyozas mint olaszoknal - egy csaladnal max 6 fo legyen a lakasban/hazban. Nincs vendeg/rokon/szomszed fogadas. Ez mar a legvegso lepes.

FőDudu

(#78584) Jahno válasza Bujdy81 (#78579) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem most egyik micro usb töltőm mágneses, de elég érdekes kínai módszer. Nem túl stabil.

(#78585) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#78580) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én nem olyan szépen szoktam szólni.

Meg a másik, amikor a gyerekeket tanítom jó hangosan. Az a kedvencem, komolyan élvezem is! :) Megkérdezi valamelyik lány, hogy a "nénin miért nincsen maszk," Én meg jó hangosan mondom, hogy "Tudod, szegény olyan buta, hogy nem tudja, hogy kötelező" Vagy, hogy "Szegénynek beteg az agya és nem tudta értelmezni a táblát a bejáratnál." És közben nézem a szemem sarkából, hogy mit reagálnak. Komolyan mondom, a bevásárlás legszebb pillanatai ezek! :D

(Igen, tudom, picit pszichopata vagyok)

(#78586) WiZARD válasza Bujdy81 (#78579) üzenetére


WiZARD
addikt

pontosítanék: 15 éven keresztül fejlesztették, hogy mobiltelefonhoz is használható legyen. :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#78587) qnadam válasza FőDudu (#78535) üzenetére


qnadam
veterán

azabaj, hogy nem úszod meg a mélységet, mert ha nem lóg ki előre, akkor szimplán fel fog borulni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78588) FőDudu válasza Gabibácsi (#78575) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt hordjak a maszkot. Legalabbis az en kis mintavetelemben meg nem talalkoztam olyannal aki ne vielte volna ahol szukseges.

FőDudu

(#78589) Bujdy81 válasza FőDudu (#78583) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Max. hat fő per család? Banyek, áthívnám ismerős két gyerekét, hogy lakjon nálunk (hamarosan érkezik a hetedik gyerek, tehát ők most még csak nyolcan laknak), de mi is kimaxoljuk a lehetőségeket... ;) :D

(#78590) halapidori válasza Sipi- (#78529) üzenetére


halapidori
csendes tag

Még ha csak annyi lenne... De ilyen feladatlapokat ad ki óráról órára, amiből utána dolgozat lesz. :W

(#78591) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#78585) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem vagy az, vagy akkor én is , mert én is így szoktam :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78592) Samott válasza Bujdy81 (#78581) üzenetére


Samott
addikt

Ez az egesz celforgalom dolog ott hal le, hogy ha ott akar parkolni, akkor pont celforgalom. Hiszen nem atmegy, hanem oda igyekszik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78593) Gabibácsi válasza halapidori (#78590) üzenetére


Gabibácsi
tag

Huha, ez komoly. Átszaladjak tanítani?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78594) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#78581) üzenetére


Gabibácsi
tag

Rinyagép, ha a szomszéd utca lenne ilyen nem érdekelné. Amúgy pont neki lehet a legtöbb roncsa az utcában :D A körülmények változnak, el kell fogadnia. Nincs p+r parkoló sehol, ezért ez lett.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78595) qnadam válasza Gabibácsi (#78593) üzenetére


qnadam
veterán

most láttam, hogy greenfoxnál keresnek oktatót/mentort, többek közt tesztelőt is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78596) FőDudu válasza qnadam (#78587) üzenetére


FőDudu
addikt

Az nem gaz, ha 40kg es 2cm vastag acel tomb az alja ;)

FőDudu

(#78597) qnadam válasza Bujdy81 (#78581) üzenetére


qnadam
veterán

Őket se tudom hibáztatni, mert nem tehetnek róla, hogy Aszódon, Gödöllőn, Mogyoródon vagy Újpalota-külsőn laknak és Budapesten dolgoznak. Költözzenek be a városba?

parkoljanak a fatornyos kis falujukban, vagy viseljék el, hogy pénzbe kerül. egészen kiborítóak tudnak lenni azok, akik kiköltöznek az agglomerációba, majd verik az asztalt, hogy miért nem csinálnak nekik parkolóhelyeket a városban.
a másik oldalról viszont valóban nem jár a helyi lakónak se n darab parkoló az utcában alapból. viszont ha valaki a garázsom elé parkolna, azt az autót elszállíttatnám a faszba hamar. legközelebb majd nem áll oda.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78598) qnadam válasza FőDudu (#78596) üzenetére


qnadam
veterán

ha 40 kg az alja, akkor is ki kell lógnia elöl legalább fél métert.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78599) Bujdy81 válasza qnadam (#78597) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kellene sok-sok P+R, de nem a Hungáriára, hanem a fatornyos faluba! És akkor onnan szépen felszáll a muki a vonatra és bemegy dolgozni. Ha már kiköltöztünk, akkor evvan...

(#78600) Samott válasza Bujdy81 (#78599) üzenetére


Samott
addikt

Vitezyek pont ezt csinaljak, a vasutallomashoz tervezik a P+R-eket. De szerintem ez halott otlet, aki autoba ul az nem fog a vasutallomasra menni egy plusz atszallasert. Nem azet ul autoba hogy a vonattal szopjon. Ki kell vinni a metrokat a varos szelere es oda parkolot epiteni. Akar fizetoset is.

Csikos meg hulyeseget ir, nem a penzert csinaljak a fizetoparkolast hanem mert a lakok kisirjak maguknak. Szerintem azt kellene csinalni hogy ahol fizetos a parkolas ott fizetos mindenkinek. Az ott lakonak is. Tessek szepen az udvarban parkolni, ott mar ingyenes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.