Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77301) eattila válasza FőDudu (#77266) üzenetére


eattila
csendes tag

Szülész/nőgyógyász területen tuti. Mert nem ahhoz jár majd pl a feleségem magán rendelésre, akinél szülni fog?

oké, hogy a kórházat ne használják már magán rendelőnek, de tényleg lesz még ebből baj....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77302) FőDudu válasza eattila (#77301) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem mikor nogyogyaszhoz jart Magyarorszagon, akkor a magan praxis a Pasareti uton egy villaban ment, de persze utolag kiderult, hogy az osszes tesztet allami egeszsegugyi intezmeny laboratoriumaban keszitettek el. Persze TB alapon, azaz dokinak a szallitason kivul nem sok koltsege volt vele.

Az ilyesmit nem art meggatolni.
Az altalad emlitett dolgot meg nem kene meggatolni.
Azaz tuti lesznek gondok - ha vaskalaposan tartjak be a szabalyokat.

FőDudu

(#77303) Phülöp válasza cyberde (#77297) üzenetére


Phülöp
addikt

Az én otthoni fogorvosom (remélem lerohadt azóta a keze) heti két nap rendel privátban, délelőtt konzultációk, délután műtétek, simán napi 1+ miskát befogad, számlát nem szívesen ad. Ebből fizeti az asszisztenst, az altatóorvost, az eszközöket, a felhasznált anyagokat. A rendelő saját tulajdonban van. Mellette egyetemi docens, vagy miapékfasza. A férje politikai vonalon mozog, sok gondjuk nincs az életben, legalábbis anyagi téren.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#77304) Jahno válasza A. Crowley (#77299) üzenetére


Jahno
őstag

Ekcel bazmeg. Amúgy itt ki tudja mi ment mellé, memóriakorlátba már belefutottunk, de amekkora táblázatokat nálunk kezelni szoktak, az már embertelen. Elképzelni nem bírom mi lehetett benne, vagy miért nem ügyviteli rendszer.

(#77305) Jahno válasza FőDudu (#77300) üzenetére


Jahno
őstag

Végén kiderül, hogy televerték képekkel vagy valami mindig megduplázta magát.

(#77306) -NoVa- válasza Jahno (#77304) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem fogták, és kiválasztották a klasszikus XLS formátumot a maga 65536 soros limitjével, kár túlgondolkozni. Államigazgatás.

(#77307) Jahno válasza -NoVa- (#77306) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy hallottam nálunk ebben a legújabb win10 és legújabb felhős Office bizbasz van. Angliáról elhiszem, hogy fejletlenebb.

(#77308) -NoVa- válasza Jahno (#77307) üzenetére


-NoVa-
őstag

Épp tegnap láttam asszonyt utoljára erőltetetten XLS-t választani saveas-nál. Legújabb Win10 meg fölhős office is tud olyat. Meg is kérdezi, hogy akarsz-e adatvesztést.

(#77309) hobizoli válasza blueboi69 (#77216) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk azert a TDDI meg a TDCI dizeleik tudnak csodakat muvelni :DDD

több drón kell ;P

(#77310) hobizoli válasza Bujdy81 (#77253) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ex-kollegank is futott ott, o "running laca", ha igy jobban ismered

több drón kell ;P

(#77311) eattila válasza -NoVa- (#77306) üzenetére


eattila
csendes tag

Ki se valasztottak. 2k3-as excel van fent oszt kesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77312) Jahno válasza cyberde (#77297) üzenetére


Jahno
őstag

És fenn is kell tartani, ezazamaz kopik, a páciensbe is kell némi fogyóeszköz, azoknak durvább az árfekvése, mint az aranynak. Telepítettem én ilyen széket és sallangot, egy jobbféle orál kamera, ami manapság már alap az 1+ misi, sallangok nélkül. Aztán akkor sallang, kábelezés, jó kijelző, csiribiri. Tisztára olyan amúgy, mint az építőipar, itt is fúró, kompresszor, cement, mindenféle izé van :-D

Műtőnél sem az a nagy kaland, hogy jajj 10+ millió csak az asztal. Vagy műtős lámpa 5-10 millió. Hanem mikor jönnek a kiegészítők. Ilyen tartó, olyan tartó, szerszámos tálca mellé bilincs, infózió függesztő 3 kilóért, törlőkendő tartó több oldalra még 5 kiló. Aprólékokból is annyira repkednek a sok nullák, hogy :Y Ja, igen, lámpára a nyél, amit operáció közben megfognak. Azt jobb cserélni és úgy sterilizálni, mert hosszú idő és néha nem állhat annyit a műtő. Ez is 200-300ezer forint. Egy műanyag rúd vaze. Zsül jobban tudja, seftelt mindennel. Én csak akkor néztem mikor havernak melóztam és ki kellett találni, hogy mekkora a felelősségbiztosítás ha elpukkantanám a széket vagy a vezérlést, aztán ott biza akadtak számok. jó nagyok, csak a munkadíjam nem volt vele arányos, mert akkor még nem értettem hozzá, hogy ott nekünk is pofátlanabbnak kell lenni, mert nem az lesz a drága :U

(#77313) Jahno


Jahno
őstag

Na, PayPal megfejtette, hogy akkor küldjem vissza a cuccot, ha már nem azt kaptam amit kértem. Ehhez kellett majdnem 2 hónap. Én kapok 5 munkanapot arra, hogy visszaküldjem és csak akkor kapom a lóvét. Igyekszem küldeni.

(#77314) Jahno


Jahno
őstag

Előástam, ez volt még a ködös, de annyira nem vagyok rá büszke. Nézőpont sem adta ki, terep is olyan, amilyen. Akkor még azért raktam el, hogy tudjam mi fér bele és hány órakor történt:

Ezekhez én most nagyon csípném a mindenfelé görbülős, torzítós halszemes objektíveket. Még idén meg fogok vele próbálkozni újra. És még kétszer és jövőre is :-D

És tarhálok kölcsön valami vasat, mert ezeknél elég jó obikkal meg miazmással rohangáltam:

Aztán most eléggé Sony-párty voltam, pár hónapja nagyon csúnyán rákattantam az újabb Panára. Egyrészt márkahívőség is akadna benne, mint valami buzi almásban. de akárki akármit mond, az kilóra megette a világot és csak pislogok. Erre még egy darabig várnom kell, ha 7 számjegy az alap szett és hasonló összegekért mérik az átlagos objektíveket is. Mert ha nem futószalag tolná ki a világba tonnaszám, hanem japán szamurájcsajok sodorják a combjukon.... Ja, ez más sztori. Szóval pénzért adják na. Majd valami lesz :-D

(#77315) qnadam válasza Jahno (#77314) üzenetére


qnadam
veterán

ködös lakótelepes :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#77316) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Blubi special :B

(#77317) hobizoli válasza hobizoli (#77309) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a Nandinak, aki megvette a kalyhaezustot (is), utobbi idoben "kicsit" felbovult a digoverda gyujtemenye

amint korabban irtam, van egy 3-4 UnoTie-je, 10-12 PGT-je, 5-6 Fiat Coupe 16vT-20vT...
erre most utobbi par hetben beszerzett egy Lancia Delta HF Integrale 8v-t, egy AR147 GTA 3.2 V6 24v Q2-t, meg egy AR155 Q4-t is (=2.0 16v Turbo 4WD)

szarul megy :DDD

amugy fogtechnikus, de inkabb autokat szerelget, mert az jobban fizet, meg jobban is erdekli

több drón kell ;P

(#77318) Sipi- válasza hobizoli (#77317) üzenetére


Sipi-
tag

Hova a búbánatba rak ennyi lomot? Valami tanyán lakik, ahol "ingyen" van a m²?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77319) FőDudu válasza hobizoli (#77317) üzenetére


FőDudu
addikt

Covid alatt nyilvan jobban fizet az autoszereles - egyebkent csak akkor ha fogtechnikusnak kutyauto ;)

FőDudu

(#77320) Gabibácsi válasza Sipi- (#77318) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kellenek a donorok, hogy néha egy működjön is :D Vagy van mellettük biztos egy jó opel vagy ford, használósnak :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77321) hobizoli válasza Sipi- (#77318) üzenetére


hobizoli
nagyúr

van egy kis sajat telephelye Godollon
egyebkent ezeket lassan felujitgatja es eladja (amibol tobb is van)

több drón kell ;P

(#77322) hobizoli válasza FőDudu (#77319) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nehogy azt hidd...
fogtechnikuskent allandoan tartoztak neki a fogaszatok, tobb millios kintlevosegei voltak
azt meg megunta, hogy allandoan a penze utan kell koslatnia

azt mondjak, hogy akkor csinalod jol, ha a hobbid a munkad is egyben

nem a Covid alatt kezdte, mar 4-5 eve ezt csinalja

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#77323) hobizoli válasza Gabibácsi (#77320) üzenetére


hobizoli
nagyúr

neeeem, egy 156 1.9 16v JTD-je van, azzal jarkal

több drón kell ;P

(#77324) -NoVa- válasza hobizoli (#77323) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dízellel jár, sikeres ember nem lehet.

(#77325) Gabibácsi válasza -NoVa- (#77324) üzenetére


Gabibácsi
tag

+1

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77326) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mai laborban legjobb az volt, amikor a bácsi mindenképpen be akart menni mindenki előtt (időpont szerint lehet bemenni), mert ő 77 éve Újpesten született és neki ezért jogai vannak.
A két lázmérős menyecske a bejáratnál nem tudta megállítani, leültették szépen várni, de aztán amikor úgy gondolta akkor felállt elindult, a recepciósnak kellett rászólnia, akkor megállt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77327) Bujdy81 válasza Sipi- (#77318) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ezek nem LOMok! Ezek KINCSek! :)

Amúgy én tegnap végre pakoltam kicsit a garázsban, hogy kényelmesen be lehessen állni. Már felhordtam egy csomó cuccot a padlásra, elpakoltam, szanáltam, stb, a tököm tele volt, de láttam a fényt az alagút végén, hogy akkor lassan be lehet állni mindkét kocsival. Erre megjött egy ismerős, hogy "ahogy a nejed kérte, áthoztuk a bringás utánfutót"...

De egy ilyen sátras utánfutó méretűt, bakker! :D

Kezdődött a puzzle level 99, de megoldottam.

Félelmetes, hogy a garázs/tároló csak 50 nm, plusz van egy 10 nm-es bringatároló, plusz egy 8 nm-es szerszámos faház, plusz egy a garázs felett padlás és lassan nem fér el a sok lom... :D

(#77328) hobizoli válasza -NoVa- (#77324) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD :DDD

több drón kell ;P

(#77329) FőDudu válasza Bujdy81 (#77327) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindig annyi lomot tarolsz amennyi helyed van ;)
Igy megy ez nalunk is. Illetve kicsit tobbet.
Ugyanis a gyerek alig hordott vagy epp vediuj de kinott ruhait nem hagytam kidobni, felhordtuk a padlasra, hogy majd jon erte kollegano.
Aztan kollegano ismet terhes lett, megszult, azota se jott. Covid alatt mi sem akartuk.

Igy most ott van vagy 5-6 zsaknyi gyerek ruha (is), azt is kerulgethettem a medencevel a karomban ;(

Nem baj, majd a ferjet raugrasztjuk a temara...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77330) Bujdy81 válasza FőDudu (#77329) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát az is szerepet játszik, hogy elkezdtem felhalmozni a barkácsgépeket is, és azok is foglalják a helyet.

A Parkside cuccok meglepően vállalhatóak, szóval azokat veszegetem, amikor a Lidlben akciós, de túlzásba nem viszem. Pl. kompresszort azért nem vettem, de körfűrész, ütvecsavarozó, ilyesmi kellhet bármikor.

Meg még vagy 40 nm járólap vár beépítésre, az is fogja a helyet (ragasztó, szerszámok, stb. társaságában, természetesen)...

(#77331) blueboi69 válasza BobaHWSW (#77316) üzenetére


blueboi69
csendes tag

hinnye, mondom én itt el lehet kirándulgatni egy fél életen át és akkor sem unnád meg :) még!

(#77332) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77333) blueboi69 válasza Bujdy81 (#77330) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó móka, mi is amikor beköltöztünk akkor mindent behánytam a garázsba, ami nem lakótérbe való. Namost ugyebár gazdagréten volt garázsom lomokkal + budaörsön is az albiban építettem fa tárolót a cuccoknak, szóval volt mit hozni.
Hozzá jött még itt is némi építési anyag, miazmás, és egyszer sikerült megoldani, hogy a bömbivel beálljak. Nade azóta mégtöbb lom lett, már nem fér be az autó. Viszont a fiestának van még hely, egyik oldalt és elöl meg hátul is, hogy oldalazva, de el tudjak menni. Az ötös, be sem férne egyáltalán, szóval van előnye a kicsi autónak.

Tervben van a padlás beépítése,ott még el tud nyelni lomokat, amiket szinte soha nem használok,de a garázsban foglalják a helyet. Szóval nálam is rendszeres project a rendrakás a garázsban. Rengeteg alkatrészt száműztem már, meg a fűnyíró, rotakapa is kiment a kertbe leponyvázva.

(#77334) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy, egyébként nálatok a főúton több helyen is ki van téve, a kerékpárral behajtani tilot tábla. Tehát ha te végigjössz ott a főúton, akkor garantáltan szabálysértést is követsz el.

Tegnap pont szídtunk egy csapat bringást. Pákozd Sukoró között értük utól őket, előttem ment egy távolsági busz, kb 60-70el, majd kénytelen volt 30-40-el döcögni a bringások mögött, Kb 7-8-an voltak és konkrétan az egész sávot elfoglalták, nem egymás mögött mentek. :W
mivel több az előzni tilos tábla és kanyar, a busz nem tudta megelőzni őket.
Annyira kedvem lett volna eléjük állni az autóval és 20-al feltartani őket egy kicsit, csakhogy érezzék a törődést.
Aztán pont Sukoró előtt a busz megelőzte őket, majd beállt a megállóba. Nem láttam végül mi lett ,de nagyon nagy eséllyel megelőzték a buszt, (ott megint van végig bringaút persze) akkor szerencsétlen, Velencéig mehetett mögöttük.
Most erre van értelmes magyarázat?

(#77335) hobizoli válasza blueboi69 (#77334) üzenetére


hobizoli
nagyúr

persze, a cangás öntudat
ott parasztkodnak, ahol csak tudnak

több drón kell ;P

(#77336) blueboi69 válasza Samott (#77332) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kb ismerem a hálapénzes fejleményeket, de valaki magyarázza már el, hogy ez miért vicces. Világos, hogy biztosan lesz másik mód a juttatásra, de akinek valaha köze volt a magyar eü-höz, az nem talál ebben semmi komikusat. De persze lehet tévedek.

(#77337) Jahno válasza blueboi69 (#77331) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, aztán néha idehaza sem jutunk el semerre. Bár minden sarkon a Tengerszem, Rudabánya, Bokod és társai vannak, bár ezek napi szinten annyira dőlnek, hogy kikészülök.

(#77338) Samott válasza blueboi69 (#77336) üzenetére


Samott
addikt

A kis korrupciot buntetik a nagy az termeszetes. Nekem egyebkent tetszik ez a beremelos, halapenzt tilto valtozas, szerintem ezzel speciel jo iranyba mennek. Latszik hogy a bajban rajonnek, hogy kolteni kell az egeszsegugyre.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77339) blueboi69 válasza Samott (#77338) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én egyelőre több problémát hallottam, mint megoldást. :U

(#77340) Jahno válasza Samott (#77338) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, most kampányszerűen intézkednek valamit, aminek ki tudja mi lesz a vége, aztán meg kell nézni, hogy 1-2-X év múlva mire mentek, vagy az ápolók környékén is rendet tettek-e, akad majd eszköz és munkakörülmény is?

(#77341) FőDudu válasza Samott (#77338) üzenetére


FőDudu
addikt

A beremelessel semmi baj - a tobbi hozzaadott sallang nincs rendesen atgondolva.
Megtiltani az orvosnak a masodallast?

Mi van ha epp tanit vagy oktato korhaz vagy hasonlo?
Egyik helyen foallas, masik helyen meg ezutan nuku?

Amugy nem tudom ez a nagy enegdekenyseg nem alca-e a valasztasok elott.
Ha elbukjak a valasztast akkor beleszartak a kovetkezok tanyerjaba, ha meg megnyerik akkor majd a koronara fogva nem adjak meg a kesobbi osszeget (csak az elso fazist).

Mondjuk az elso resz is szep emeles a mostanihoz kepest.

Viszont a 2023-ra igert 10 eves gyakorlattal rendelkezo szakorvosnak 900e netto az 2500 Euro (mai arfolyamon) ami meg mindig egy vicc. Addig Matolcsi meg parszor elinflalja a Forintot es annyit se fog erni mint a mai fizetesuk ;)

FőDudu

(#77342) Jahno válasza FőDudu (#77341) üzenetére


Jahno
őstag

A tanítás, lektorálás, oktatás mittomén benne volt az eredetileg idézett cikkben, hogy engedéllyel kapja. Azt simán megadja. Ellenben az 1 éves kiküldetéses vezénylés szintén érdekes. Most ha itt berendezkedett Pesten egy kórházban, aztán fogják és 1 évre lebasszák Nagykanizsára, mert ott hiány van?

(#77343) FőDudu válasza Jahno (#77342) üzenetére


FőDudu
addikt

Szakorvosnal meg erdekesebb, hiszen ott klientura is van akik nem feltetlenul tudnak az orvos utan utazni.

Az orvosi kamara mar vissza is utasitotta - de valoszinuleg ugyis megszavazzak, mar csak dafke is. 'Nesze parasztok mi adtuk, ti nem is akartatok, pofa sutba'.
Ilyenek ezek az arrogans politikusok.

FőDudu

(#77344) Sipi-


Sipi-
tag

Ma megnéztem egy Focus-t, nem rossz. 2011 decemberi, magyar, 146e km, végig Ford márkaszervízben vezetett szervízkönyv, jobb hátsó ajtón egy 5 centis vékony karc meg a jobb elején 3-4 kicsit nagyobb, mélyebb. De belül kultúrált, jó motorhang, 4 éves gumik, plusz egy garnitúra acélfelnin.
De biztos nem Titanium, mert hátul manuális ablakok vannak. De tempomat, első ülésfűtés, digitklíma, stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77345) Gabibácsi válasza Sipi- (#77344) üzenetére


Gabibácsi
tag

ez turbós 1.6?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77346) Sipi- válasza Gabibácsi (#77345) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, szívó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77347) hobizoli válasza Gabibácsi (#77345) üzenetére


hobizoli
nagyúr

frutti 125 loval tuti nem az :DDD

több drón kell ;P

(#77348) Jahno válasza Sipi- (#77344) üzenetére


Jahno
őstag

Valami ilyesmit akart velem vetetni haver is. Ő kb. 1 éve lőtte, egy darabig boldog volt, most már szopolik :-D

(#77349) cyberde válasza FőDudu (#77343) üzenetére


cyberde
csendes tag

'Nesze parasztok mi adtuk, ti nem is akartatok, pofa sutba'.

Most miért mondod? :F

"...Az orvoskollégák átütő erejű béremelése miniszteri küldetésem egyik fontos alappillére. Az utóbbi időkben zajló folyamatokban pedig sok évtizedes munkám gyümölcsét látom beérni." :O :D

https://kolozsvaros.com/2020/10/06/kasler-munkajanak-gyumolcse/

(#77350) Bujdy81 válasza blueboi69 (#77334) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Te mit kerestél Pákozdon? ;)

Ha végigmegyek a "főúton", akkor valóban szabálytalan vagyok.

A csapat bringás jó eséllyel bolyban ment, Pákozd -> Sukoró között full legálisan. Ha egymás mögött mennek libasorban, akkor esélyed sincsen megelőzni őket, mert akkor 8 bringás kb. 30 méter (az majdnem két fullos kamion hossza!), ha két oszlopban mennek, akkor meg csak a fele, könnyebb autóval előzni őket!

Sukorón a falun belül valóban van kb. 134 méter kerékpárút az út mellett egyébként előtte, utána sem semmi. (amúgy hogy érted utól a 60-70-nel menő buszt a 60-as táblánál? ;) )

"(ott megint van végig bringaút persze)" ezt nem értem, hogy hol van, mert mikor legutóbb menten Sukoró felől Velencére, akkor nem volt végig bringaút...

Szóval az értelmes magyarázat az, hogy ha két oszlopban mennek, akkor biztonságosabb, mert:
- könnyebb őket előzni, mert rövidebb a sor
- könnyebb őket észrevenni, mert szélesebben mennek
- sokkal kisebb eséllyel jut eszébe valakinek úgy előzni őket, hogy közben jönnek szemben és nem tart szabályos oldaltávolságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.