Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77951) FőDudu válasza Gabibácsi (#77950) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a baj, hogy a napi hirek osszetetele annyira elment az extremitas iranyaba, hogy csak ilyen eszement temakkal lehet bekerulni a fosodorba.

Nem titok, ha elmondom, hogy mi azert nem nezunk hiradot vagy egyeb hirmusort a magyar csatornakon, mert mindegyik annyira tulsulyosan hozza a negativ hireket, hogy az mar szerintunk nem egeszseges.

Ki halt meg, kit iteltek el, milyen halalos baleset tortent, milyen egyeb eroszakos tortenesek voltak - majd lezarja a blokkot a 'kistigris szuletett a nyiregyhazi allatkertben' jellegu semmitmondo tortenettel.

Nem azt mondom, hogy csupa happy dolgot kellene hirezni, de a negativ dolgok tulysulyossaga mar feltuno. Nem csoda, ha 'buvalbaszott' a magyar.

Csak nekem tunik ugy, hogy tulsulyban vannak az eroszakos es negativ dolgokrol szolo hirek a hirmusorokban?

FőDudu

(#77952) -NoVa- válasza Gabibácsi (#77949) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy sárkány, aki más mint a többi, kiközösítik mert veszélyes a homogén anyaországra, és még szeressük is?

(#77953) FőDudu válasza -NoVa- (#77952) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez alapjan siman uldozendo a tortenet.
Mit kepzel, hogy az emberekkel haverkodik? :C

FőDudu

(#77954) Jahno válasza FőDudu (#77951) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ez ilyen. Nekem mindegy, csak vér folyjon! Klasszikus.

Meg pár semmitmondó celeb hír, vastag betűssel Jajjúristen mi történt Celeb Gizike (pár hasonló ismeretlen név, vagy csak nekem ismeretlen) brazíliai tengerparti nyaralásán és akkor megírják, hogy tengertől vizes lett a lába. Meg mikor minden benne van a szalagcímben és ismételgetik hetvenszer, de a fő hír sem sokkal bőbeszédűbb. Héten is volt valami csaj, aki végre meztelenül is engedte magát fotózni, voltak is képek róla hátulról, deréktól felfelé :C

Újságírást meg hagyjuk is.

(#77955) Samott válasza FőDudu (#77951) üzenetére


Samott
addikt

Nem nezunk hirmusorokat, vagy propaganda vagy verfurdo. Nem is ertem miert nem kekfenynek hivjak oket. Szinte csak bunozoket mutogatnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77956) FőDudu


FőDudu
addikt

EGY NAGY ÉPÍTKEZÉSEN, SOKNEMZETISÉGŰ EMBEREK KÖZÖTT ÜTÖTTE FEL FEJÉT A VÍRUS: 1717 PCR-TESZTBŐL 242 LETT POZITÍV. EZENTÚL AZ EGÉSZSÉGÜGYI HATÓSÁGOK 173 FŐT MINŐSÍTETTEK SZOROS KONTAKNAK

Ugy tunik a MOL finomto epitkezese durva gocpont.
Az mondjuk erosen eredkelne, hogy 242 fertozottnek hogyan lehet 173 kontaktja.

Hetvenvalahany maganyos farkas van koztuk? :DD

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#77957) Gabibácsi válasza -NoVa- (#77952) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bizony, és bugyuta is :D De a végén megtalálja a párját egy NŐSTÉNY sárkány személyében, ez mondjuk eléggé durva

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77958) Jahno válasza Gabibácsi (#77949) üzenetére


Jahno
őstag

Nana! Süsü legalább zöld volt (vagy többi sárkány világoszöld?), de rémlik valami kiközösítős sztori, meg elüldözős agresszívkedős móka, most akkor baj van, mert más, mint a többi vagy nem értem?

(#77959) Gabibácsi válasza Jahno (#77954) üzenetére


Gabibácsi
tag

clickbait (ha így hívják) minden

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77960) Gabibácsi válasza Jahno (#77958) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem volt elég agresszív :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#77961) Jahno válasza FőDudu (#77956) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy közös szállás és ki tudja mikor voltak körzeten kívül.

(#77962) Jahno válasza Gabibácsi (#77957) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúj. Ahogy Johnny Goldban is mondták, az olyan nagyon retrós :Y

(#77963) JonesC válasza FőDudu (#77956) üzenetére


JonesC
csendes tag

Gondolom a 170akármennyi, az a többi fertőzöttön túl.

(#77964) eattila válasza Jahno (#77958) üzenetére


eattila
csendes tag

A többi volt kék. Meg több fejű.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77965) cyberde válasza Gabibácsi (#77950) üzenetére


cyberde
csendes tag

Dara Dóra? :DDD

(#77966) -NoVa- válasza cyberde (#77965) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#77967) Jahno válasza cyberde (#77965) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk valaki már bevállalhatná a csajt, oszt akkor tán béke lenne egy darabig.

(#77968) cyberde válasza Jahno (#77967) üzenetére


cyberde
csendes tag

Elvált? :F

(#77969) FőDudu válasza JonesC (#77963) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan. De eletszeru-e hogy 70 fo senki massal nem talalkozott az elmult par napban (a fertozotteken kivul)?

Szerintem nem. Lehet ezek tenyleg egy telepen elnek es sosem mozdulnak ki.

FőDudu

(#77970) Samott válasza Jahno (#77967) üzenetére


Samott
addikt

A novak elod a ferje, nem csoda hogy megorult.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77971) Sipi-


Sipi-
tag

Van egy eladó powerline adapter kitem, érdekel valakit 13ezerért? :)
TP-Link AV600 TL-PA4020P kit, elvileg 600 Mbps (el ne hidd). Nekem a lakás és a 3 emelettel lentebb lévő tároló között ment. Doboz, leírás, utp kábel is megvan :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#77972) A. Crowley válasza cyberde (#77938) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ez csodálatos.

(#77973) eattila válasza Jahno (#77967) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is itt gondlom a probléma gyökerét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77974) Jahno válasza cyberde (#77968) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom, de lehet szivárványos lett a pasija vagy sosem volt aztán most itt dühöng valami fasságokon. Egy próbát megér, szerintem négert is elvislene :C

(#77975) cyberde válasza Jahno (#77974) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az ilyen szittyamagyar tudatú forma.

Aztán lehet nemsokára comingoutol, mint a szegedicsanád. :D

(#77976) Jahno válasza cyberde (#77975) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor holnap ledarál janem, felgyújt, mert darálás és tépkedés volt, most emelni kell a tétet. Esetleg megeszik egy arab szakácskönyvet :DD

(#77977) Jahno


Jahno
őstag

Nyilván ennek is most kell összedőlnie, persze átlag napon legyintenék, de jó lenne ma elintézni. Tényleg, ezt a webcik aloldalt megtalálta már valaki a főoldalról, vagy postás leírásokból, vagy csak a kugli tud idevinni?

(#77978) cyberde válasza Jahno (#77976) üzenetére


cyberde
csendes tag

Azt olvastam, azért darál, meg tépked, mert fél, hogy ha elégetné a könyveket meleg lenne. :K

(#77979) zetor2000 válasza FőDudu (#77969) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tavaly voltam egy rendesen nagy építkezésen. Ott az a brigád, amelyik éppen kőműves feladatokat látott el, olyanokból volt, akik nem nagyon mentek a munkásszállás és az építkezés közt semerre, max 1 bolt / kocsma, ami útbaesett. Ezek tényleg olyanok, hogy nem mennek másmerre, kell a lóvé, nyomják a melót, kaja-pia-szállás amire minimálisat költ, lóvé haza, vagy nemtudom.

Az értelmesebbje, víz / villanyszerelő, gyengeáramosok, légtechnikai szakemberek, festők már eggyel-kettővel jobbak, azokkal magyarul is szót lehetett érteni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77980) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#77884) üzenetére


zetor2000
senior tag

Boldogságosat neki is, meg nektek is!
Az egészségetekre is iszom. Meg a sajátomra is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77981) Jahno válasza zetor2000 (#77979) üzenetére


Jahno
őstag

Előzőleg gyárban a légtechnikások egész értelmes arcok voltak, kivitelező nagy része Borsodból jött és pár hetet ugyanígy nyomták váltásban. Mi mást csináltak volna? Letolta az esti műszakot, aztán minimál alvás és előről minden.

(#77982) zetor2000 válasza Jahno (#77981) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha mi - a kollegák meg én - elmegyünk ilyen vidéki melókra, akkor ~8:00-18:00 közt nyomjuk. Utána kis lazítás, kocsma, városnézés, ilyesmi. Néha rendes szálloda, ahol van wellness... Persze ez más kicsit, mert nem hetekre / hónapokra, csak max 1-2 hét, de akkor is.
Nem csak a melóhelyből és a szállóból áll a világ. Ha már ott vagyok, kicsit körbenézek, mert kiváncsi vagyok 100 métertől messzebb lévő dolgokra is.
Csajoknak cöccögni, beszólogatni, mittomén. Pár forintot azért magamra is költenék, másnem, rendesebb kaja, nem mindig párizsis szendvics / kőműveskifli / megkétsör...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77983) Jahno válasza zetor2000 (#77982) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, aki ezt megteheti :-D

Mondjuk itt a költségvetés kicsit más kategória volt, meg mivel zajos volt a meló ezért csak este 6 után dolgozhattak. Persze azt is, ami nem zajos :W Mentek a félreértések rendesen, mert a mi embereinken bevasalták a házirendet és keménykedtek, napközben még akkor is kibasztak a területről mikor pont nem csináltunk semmit, utána más csapat meg simán véshette a falat nappal is. Szóval az ilyen csövesek meg hasonlók szépen kb. este 8tól tolták reggelig, míg bírták vagy jöttek be az arcok a szomszéd irodába dolgozóba. Aztán utána másik projektvezető szerint meg nappal kellett volna dolgoznunk, mert a szomszéd házban lakókat zavarjuk a pihenésben :W Mondjuk szomszéd ház éppen lakatlan volt, felét pont felújították... De a környéken sem sok minden történt amit zavarhattunk volna, csak ezek ilyen felesleges faszkodós keménykedések voltak. Azon csodálkozom, hogy egyiket sem verték meg. Agyatlan teszetosza lófasz banda volt ott az egész, csak csodálkozom mikor nagy projekteknél látom a neveiket.

Amsterdamban azért néha sikerült lazulni, pipu, sör, valami, Amerikában a szálloda földszintjén lévő uszodáig nem jutottam el. Wellness, meg izé, háthógyne :-D Angliában nyomtam városnézést, az legalább drága volt és megáztam.

(#77984) Jahno válasza Gabibácsi (#77959) üzenetére


Jahno
őstag

Jaigen. A következő. Csoda Telekomnak a Digitális Hellóbiznisz sorozata. Most is felugrott a reklám, meg is néztem, hogy a múltkori webboltos cikket mivel tudják alulmúlni, erre ugyanaz a sztori csak más ügyféllel. Erősen gondolkozom, hogy írok alá valamit, mert ezért kár pazarolni a karaktert. Sztori a karantén és az éttermek állapota, és hejjj milyen jó ötlet volt bevezetni a házhozszállítást és a webes rendelést, mert az mekkora menő újítás, és irányok, meg a jövő, elhatározás, dobtak még egy csomó bullshit szót amitől komolynak néz ki, de ne már....

(#77985) hobizoli válasza zetor2000 (#77979) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont ma olvastam egy cikket, hogy anno az atkosban 60 nap alatt epult fel egy 56 lakasos 4 emeltes panel epulet, es kellett az egeszhez 6-8 emberke a helyszinen
elore meg volt csinalva benne a konyha is meg a furdo is, mar ugy erkezett oda az elem , hogy csak be kellett emelni a daruval a helyere


ja a masik, Ausztraliaban falazat epito tgk, lakoparki kecokhoz
hatul fel kell rakogatni ra a raklap teglakat egyben, egy robotkar beveszi onnan sorban, es meretre is vagja ha kell, meg be tud tarazni parat a fel vagy negyedre levagottakbol

van egy olyan tobbszorosen csuklos karja, mint egy betonpumpanak, amivel harmincvalamennyi meterre ki tud nyulni ez is
nyilvan a tgk kitamaszt korben meg letalpal, ahogy kell

a szervos fejjel felveszik a betonalap sarokpontjait, kezzel oda lehet huzni a kart ahova kell, betanitva neki a sarokpontokat, ezeket a pontokat a sw-e felveszi a szoghelyzet jeladokbol
a karban vegig van egy szallitoszallag a teglaknak, oda elore behuzza sorban a egesz, fél es negyed teglakat az epitesi terv szerint
a kar vegen a fejen van egy optika, ami egy telek vegein felallitott referencia pontokhoz van lezerrel dinamikusan kiegyensulyozva a hosszu kar lengeseit kikompenzalando
mutatjak is, hogy a kar mozog, de a fej vele ellentetesen kiegyenliti azt es ugy az all, mint a szog, es mm pontosan lerakja a helyre a teglat akkoris
ja amikozben rakja le az aktualis teglat behuzza a kovetkezot es mar keni ra a kotoanyagot
nem is habarcsot hasznalnak, hanem vmi ragasztot, ami 50-60perc mulva hordkepes
az ablakok ajto athidalo elemeit kell kezzel beraknia a jomunkasembereknek, utana folytatja az epitest
ezutan a teto, villany- es vizszereles, festes, burkolas az, ami kezi melo


de a 200-220nm-s kecot 7-8 ora(!!) alatt felepiti, masnap mar lehet is kezdeni ezeket munkakat benne, mert a fal teljesen megkotott addigra
es igazabol ez a gep tudna melozni 0-24h-ban is, mert a lezer a sotetben is "lat"

több drón kell ;P

(#77986) cyberde válasza hobizoli (#77985) üzenetére


cyberde
csendes tag

https://www.youtube.com/watch?v=q_wyazQ5sJg

[ Szerkesztve ]

(#77987) npera válasza Phülöp (#77913) üzenetére


npera
újonc

Nekünk van egy olyan mesekönyvünk, ami egy arab kisfiúról szól, aki kimegy kerékpározni az arab apukájával. A kisfiú felveszi a sisakot, apuka pedig szalad a kisfiú után és segíti kerékpározni. Aztán egy lejtőn elengedi és a kissrác egyre gyorsabban halad. Egy követ kikerül, de apuka átesik rajta. És beüti a fejét. A tanulság: apukának is kellett volna sisak.

Mivel a mese szereplői arabok, ezért ki van írva arabul és svédül is minden lapon a szöveg. De mivel a miénkhez képest az arabok fordítva írnak, ezért jobbról kell balra lapozni és alulról felfelé van a szöveg.

Néha olvasom a gyerekeknek, mert a rajzokat szeretik benne, a hátterét pedig nem találják zavarónak, mert úgyis tele van arabokkal az egész ország, nekik ez természetes.

(#77988) eattila válasza npera (#77987) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt hittem ráfut egy aknára, és tolószékbe kerül. A sisak ellenére. I'm bad.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77989) Jahno válasza hobizoli (#77985) üzenetére


Jahno
őstag

Erről az átkosos cuccról vannak képek és videók, de azért a panelok minősége pár dologban hagy némi kívánnivalót maga után. Kiccsávó koromban Győr legmenőbb részén is simán beesett a sarokban a hó, meg aztán sok helyen akad baj a szerkezettel, bár néha meg egész jól bírják és igen, tudjuk, hogy a mai építőipar is tud tré dolgokat művelni. Kár összehasonlítani.

Azt az ausztrál próbaizét én is láttam, de ki kellene deríteni a napi bérleti díját és a mellékes dolgokat. A videó szép, de valahogy a gerendák és pár hasonló dolog abból is kimarad, csak jött a szokásos erős kontrasztos marketing, ahogy a kőművesek rakják a betonkeverőt és faragják méretre a téglát, a robot meg felgyorsított videón rakja az egyen méretű téglát és nyomja a gyorsan kötő előregyártott habarcsot :-D Valamint kis méretű háznál gyanítom nagyon nem érné meg.

Meglátjuk, de aki kideríti a napi bérleti díját és a körítést azt meghívom egy jó sörre.

(#77990) zetor2000 válasza hobizoli (#77985) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezeaze?

Nemrég lett kész az első kereskedelmi célra épített épület, valami dupla téglafalas csoda. Nem lakóépület, és valóban, pár nap alatt fel lehetett húzni. Ehhez ~26év munkája kellett... :)
Most, hogy kész a robot, és látni, mire képes, vélhetően meg fog térülni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77991) npera válasza eattila (#77988) üzenetére


npera
újonc

Nem, ez mese gyerekeknek, nem a valóság.

(#77992) eattila válasza npera (#77991) üzenetére


eattila
csendes tag

Gondoltam, csak ironia akart lenni, hogy itthon ilyennek latnak. :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#77993) hobizoli válasza zetor2000 (#77990) üzenetére


hobizoli
nagyúr

asszem
bar a regi videon meg mas alaku volt a kar szerintem, meg hosszabb is volt
megis gyorsabb, mint az evezredek ota hasznalt kezi technologiaval csinalni
az FCEV-t 1992 ota fejleszti a Toyota aztan nem tartanak vel sehol, szazezerbillio csilliardokat belelapatolva sem

nezz meg egy beruhazast mennyi ido alatt epul fel egy hasonlo kezi erovel

több drón kell ;P

(#77994) Samott válasza hobizoli (#77993) üzenetére


Samott
addikt

Attol fugg milyen az a kezi technologia: Interlocking Brick

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#77995) WiZARD válasza zetor2000 (#77990) üzenetére


WiZARD
addikt

jópofa
1-2 hét és rakják a téglát nekünk is, majd megnézem milyen sebességgel haladnak ;)

Úgy tűnik, hogy az építkezés nagyját (80%) át lehet tolni az 5% áfás témába, kivéve ha lesz valami szivatás a kihirdetett törvényben...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#77996) Jahno válasza hobizoli (#77993) üzenetére


Jahno
őstag

Ezzel látni amúgy beruházást rendesen? Szerintem pár kőműves gyorsabban rakja, ha adják a keze alá. Persze nem 14 órásban, de gyanítom ez a bigyó is kicsit túl van lihegve. Én régen próbáltam rendesen utánajárni, de nem nagyon sikerült. Majd idővel újra megnézem.

(#77997) zetor2000 válasza hobizoli (#77993) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy másik cég másik videójában van SAM, a Semi-Autonomus Mortar, az is egy téglafal rakó, de az csak egyenest tud. Az a legkisebb közfaltéglából tud ~3000et, egy képzett szakember ~500-900at. És az csak egyenes. Ez a FBR cucc "blokkokból" építkezik, ami 3-5-6-12-24 téglányi, és óránként tud 200at, jó esetben 240et. Az 5760 tégla óránként, kábé bármilyen irányban, mert nézegettem videókat, és íves falat is képes felhúzni. De a góré elmondása szerint változtatnak majd a méreteken, mert úgy haladósabb lesz. A gépnek kábé mindegy, milyen súlyú építőkockát pakol, de a kész épület nem mindegy, mennyi idő alatt lesz kész.
Valszeg ha elterjed ez a masina, akkor egy pár épület igen gyorsan el tud készülni.
A legjobbabb, hogy a Wienerberger szerződött partnerük lett, és csinálnak rendes téglából is majd ilyen falazóblokkot. Meg egyedibb méreteket is, nem csak a szabványosakat.

A kar nem lehetetlen, hogy másmilyen volt, elég sok prototípus volt, ahogy olvastam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77998) zetor2000 válasza Jahno (#77996) üzenetére


zetor2000
senior tag

Most szeptember végén lett kész az első "eladásra" épített épület, előtte csak pár demó ház volt.
Elég új a cucc, de szerintem sikeres lesz. Pár órája (?) csak ennek a cégnek a YT csatornáját nézem, max 3 ember fog kelleni az építkezésen, azok is csak a téglákat kell, hogy adagolják. Talán az elején kell egy bubus, aki betanítja a sarokpontokat félóra alatt...

Tervben van a sebesség növelése, illetve többszintes épületek létrehozása is. Mennyezetet kell valahogy megoldani, gondolom, utána goto10...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#77999) Grillo


Grillo
senior tag

Na, mi meg találtunk egy I. vh-s légvédelmi löveg talpat. Kihívtam a Hadtörténetis kollégákat, kb. kétszer élveztek el közben. :DDD
Kommunikációsok meg megfelhívtak, hogy hallják, hogy van ágyú, küldik a TV-t. Amikor elmagyaráztam a helyzetet, kicsit lelohadt a lelkesedés.
És szegény Csillagdáért meg senki sem aggódik...

(#78000) FőDudu válasza zetor2000 (#77998) üzenetére


FőDudu
addikt

Es mi van a 3d beton nyomtatoval?

Az is valami rohadt gyorsan kinyomtat egy komplett hazat.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.