Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78701) qnadam válasza Jahno (#78697) üzenetére


qnadam
veterán

van nálam egy ronin s, holnap meló lesz vele, pont ideje volt elkezdeni megismerkedni vele :DDD nem tudom, használtál-e ilyet, de szerintem tetszene.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78702) Jahno válasza qnadam (#78701) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerem ezeket a vackoakt, már csak érteni kellene hozzá :-D Egyelőre egy monosteadyre sem futja, pedig az néha jól jönne. Bazi nagy listát tudnék írni, hogy mit kellene beújítanom, de ilyen kézi csoda stabis varázslat max. a sor legvégére, de akkor sem. Pár éven belül a váz lesz kritikus, meg ide szerverbe a 8-10 terás vincsi. Sallang meg úgyis mindig jön-megy.

(#78703) qnadam válasza Jahno (#78702) üzenetére


qnadam
veterán

holnapig muszáj lesz érteni hozzá :) mindenestre a kiegyensúlyozásra első nekifutásra azt mondta az app, hogy két tengelyen egész jó lett a háromból.
és van hozzá cuki fókuszkontroller, csak épp miniusb madzag nincs hozzá, én meg találjak meg egy körömnyi mini-micro átalakítót a lakásban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#78704) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Macskusz hazikusznak pajzsmirigy nagyobbodasa van. Holnap kezdjuk a gyogyszeres kezelest. 4het mulva kontroll verteszt. Ha nem javul eleget akkor 1hetig bent tartjak es sugarkezelest kap. Dokino optimistanak tunt. Azt mondta szerinte koran kaptuk el. Ugylegyen.

[ Szerkesztve ]

(#78705) Phülöp válasza BobaHWSW (#78704) üzenetére


Phülöp
addikt

Úgy legyen!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#78706) sutszi válasza BobaHWSW (#78704) üzenetére


sutszi
veterán

:(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#78707) zetor2000 válasza BobaHWSW (#78704) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást a ciculinak!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78708) zetor2000 válasza Jahno (#78691) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ilyennel szerencsére nem találkoztam.
Ahol voltam rendezvényen, ott kultúremberek voltak, én vagy kinn, vagy benn elszeparálva gubbasztottam, mint technikus hölye. Általában nem kellett semmihez se nyúlni, amit előre beállítottunk, az ment végig. Ilyen "szétszedős, kihúz-bedug gyerekekkel" nem áldott meg az élet, szerencsére.
Az ilyen Euroblock elég nehezen jön ki. Nekem néha "tépni" kell, hogy sikerüljön. Akkor persze megy, de "csak úgy" nem szokott kigyönni. Kábé. mintha az XLR csati rugója esne szét :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78709) zetor2000 válasza Phülöp (#78692) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért is írtam, hogy ezért nem feszítik keresztre a kollegát. Kicsit többet belead, maga is tanul pár dolgot, kicsit fejlődik, a gyerekek fölött lesz 2 leckével, már le tudja adni a kérdéssort, és saját maga sem bukik meg egy ECDL teszten, már OK. :D Ha az megvan, elmegy valami kóder suliba, és egy fejvadász levadássza, elmegy fejleszteni valami világmegváltó startuphoz, és éli a fiatal milliárdosok életét. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#78710) -NoVa- válasza BobaHWSW (#78704) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát hajrá.

(#78711) Sipi- válasza qnadam (#78700) üzenetére


Sipi-
tag

Jól hangzik. Ha megtalálod, akkor találj ki rá valami árat és boltoljuk meg :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78712) Jahno válasza zetor2000 (#78708) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek állandó céges dolgok lettek volna, a tárgyalóban már addig jutottunk, hogy önmetsző csavarral lecsavaroztuk a padlódoboz tetejét, ráraktunk egy jó nehéz asztalt, annak a lábára végig tépőzárazva a kábel ésatöbbi. Na, sosem fejtődött meg ezeket ki tette, de még a padlódobozt is kompletten kerettel együtt kitépte a helyéből. És nem egy volt, hanem sorban így barbárkodtak. Ráadásul állandóan ott voltunk, kérdezni is lehet, de ha még baja is lenne akkor sem értjük mi járt a fejükben.

(#78713) Sipi- válasza Jahno (#78712) üzenetére


Sipi-
tag

Nekik papír és ácsceruza való csak, komolyabb cucc nem.
Bár a nálunk is jött néha olyan céges email, hogy X tárgyalóból eltűnt a Jabra, tessék visszavinni. Ebben az a szép, hogy a Jabra kihangosítók sodrott acél dróttal vannak az asztalhoz rögzítve. Csak csípőfogóval vagy komolyabb cuccal lehet leszedni, másként nem. Csavarhúzó vagy kombinált fogó nem elég hozzá.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78714) blueboi69 válasza Sipi- (#78713) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem én voltam, de múltkor a teamlead szeme láttára nyitottam ki egy ilyen tekerős számzáras sodrottacéldráútos izét, amivel jabra volt rögzítve. Pedig eskü semmilyen szakirányú tapasztalatom nincs zárnyitás terén a kulcshasználaton kívül.

(#78715) eattila válasza BobaHWSW (#78704) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobbulást neki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78716) Jahno válasza blueboi69 (#78714) üzenetére


Jahno
őstag

Van ami mellé kulcsos annak belsejét el lehet tekerni, de rendes üzemeltetés olyat 15+ éve nem vesz, tán piacon sincs.

(#78717) Sipi- válasza blueboi69 (#78714) üzenetére


Sipi-
tag

Ok, leadom a portának, hogy Téged keressenek, ha eltűnik megint egy Jabra :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78718) eattila


eattila
csendes tag

Lehet jövőre átnyergelek FF-re. Csak még nem tudom, hogy régebbi A7 legyen (akár széria 1 is, mert AF-es obim nem lesz rá úgysem) vagy D610.... Utóbbinál ugye nem kéne adapterezni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78719) Jahno válasza eattila (#78718) üzenetére


Jahno
őstag

A7 nekem annó nagyon tetszett, nke nem is nagyon akarta érteni :-D Tudja fene, ha manuálissal el vagy és fogása, stílusa bejön, akkor az jó ja. Ha fényképezőbb fogású cucc kell, akkor a Nikon. Sonyra jó automata Sigmák is vannak, vagy adapterezve Canonok, bár ez kicsit lassab, aztán itt jön-megy az étvágy, IIes jobb lenne, de főleg a IIIas, ahhoz automata obi is, áááfaszom. Közben Pana S1 kurva jó cucc lett és megy lefelé az ára. Szombaton kitöltök egy lottót :DD Mondom én, aki csak a nagylátó miatt nézeget olyan kis Nikont, mint pld. a 3200-3300as....

(#78720) eattila válasza Jahno (#78719) üzenetére


eattila
csendes tag

D7000 lesz eladó :D DX-es 35 milis obival.
Nem tudom fogásra jó e. Nem volt még a kezemben A7. Lehet azt Mediamarktban nyomkodni? Mert ismerősi körben nincs olyan.

És igen, a mindenféle obi feltolhatóság vonz. A manuális adapterek nem is olyan drágák. De akkor már régi canon-ok is opciósak, meg kb mindenféle....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78721) Jahno válasza eattila (#78720) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig az a 35ös elég állat.

Médiában lehet, vagy hasonló olyasmit. Pesten 87 helyet mondanék rögtön, de hamar kapnál is egyet a kezedbe :-/ Lehet meglepődsz rajta. Kicsit másképp kell gondolkozni, fura is lehet, majd a manuálisnál a fókuszsegédek és a belenagyítás azért elég állat funkció. Azt hittem ismered. Régi Canonra kár izgulni, amit én találtam és érdemes lenne az megfizethetetlen, többinél M42 és egyéb klasszikusoknak kezd megint értelmes árfekvése lenni. Esetleg abból most megy ki apróra egy 35mm-es Takumar :-P

Konverterre se sajnáld a pénzt, Fotga már használhatóbb, de érdemes K&Fre költeni, hosszabb távon megéri. És akkor nem 5 féle gépre rendezkedsz be, mint én :DDD

(#78722) eattila válasza Jahno (#78721) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem rossz a g-s 35-os az teny. Meg csak most realizalodott bennem, hogy a a 610 es az a7i az kb egy arfekves. Szoval nem tudom meg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78723) Bujdy81 válasza Jahno (#78638) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mikor a nagylány csinálta a hajót, akkor pl. ez nem is került szóba, mert ösztönösen nem helyezkedett rosszul. Ellenben mondta, hogy flexel ő, majd kisvártatva, hogy mégis inkább én. Na, mondom, éppen átszereltem az egészet bal kezesre, szóval lesz szíves használni! :D

(#78724) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#78681) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Takarékban most iszonyat nagy integráció megy (MKB, BB, Takarék összeolvadás), annak az informatikai része lesz vagy 4-6 év.

És NER projekt, szóval van pénz lóvéra! ;)

(#78725) Bujdy81 válasza hobizoli (#78683) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem tudom, melyik ötletére reflektáltál, csak pár gondolat ahhoz, amit írtál:

Hány plusz metrószerelvény kellene, hogy ki tudd szolgálni a jelentősen hosszított pályán a két perces követési időt? Az mennyibe kerül? Mi másra lehetne még használni a metró alagútját?

Mert a vasúti alagutat másik járat is használhatja, akár S-Bahn jelleggel (pl. Százhalombatta- Vecsés járat), ezzel csökkenthető jelentősen a fejpályaudvarok területe -> sok tíz Mrd HUF bejönne a telek eladásból.

(#78726) blueboi69 válasza Bujdy81 (#78724) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Takarékbanknak még én üzemeltettem a kollégámmal együtt a webes részét pár évig :) Azért ketten, mert volt ügyeleti vállalás is. De már elmúlt.

(#78727) blueboi69 válasza blueboi69 (#78726) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mármint a webszervert.

(#78728) npera


npera
újonc

Nova, láttad Kabab új videóját a motorok attribútumairól? Csinált egy gráfot a különféle méretekből, aztán onnan kiindulva megpróbálta analizálni a jelenlegi helyzetet és hogy merre menne a jövőben.

Szerintem az új 5"-os motorja elég érdekes lesz...

(#78729) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jelentkezem, ennél rosszabb már nem lehet (dehogynem)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78730) Jahno válasza Gabibácsi (#78729) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk pénz az van. De gyanítom fejetlenség is. Minden egyszerre nem lehet na :D

(#78731) Sipi- válasza Gabibácsi (#78729) üzenetére


Sipi-
tag

:Y :F Bővebben? Otthon ki bírod heverni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#78732) Bujdy81 válasza Jahno (#78730) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azon a projekten még akkor is lesz káosz, ha alapvetően nem alkalmatlan emberek csinálják. Annyi az érdek és a szerelő, akik full eltérő kultúrkörből jönnek, hogy iszonyat nehéz lesz PM szempontból. De ami Gabibácsinak fontos, hogy irgalmatlan sok fejlesztés lesz -> sokat kell tesztelni. És lóvé van, annyi a hátránya, hogy NER buli és én már találkoztam olyannal, hogy "Te most azért a NER-nek dolgozol, mert piaci alapon nem vagy elég jó?" Dehát van az a pénz, amiért az ember haja korpásodik... ;) :D

(#78733) Bujdy81 válasza Sipi- (#78731) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez most a meló, nem a betegség! :D

(#78734) Gabibácsi válasza Sipi- (#78731) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mármint a munkára :D
Amúgy sokat javultam, taknyosság az van bőven, de minden más kb elmúlt.
Szerintem lassan gyógyultnak nyilvánítom magam.
A teszt nem érkezett még meg.
A doktort este felhívom amikor rendel.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78735) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

[link]

"A szakértők azt írták, hogy a futó biológiai útlevelében a 14-es, a londoni félmaraton után levett mintánál olyan hemoglobin értéket mértek (19,4 gramm/deciliter) , ami egy egészséges fiatalembernél kiugróan magas. "

Megengedve a feltételezést, hogy a fiatalember doppingolt, annyit hozzátennék, hogy egy nem túl edzett embernek (nekem) pl. 17,5 g/dl volt a legutóbbi véradáson ez az érték. És én nem 1:02 alatt futom a félmaratont, hanem 1:56 alatt, ha éppen jó formában vagyok és minden klappol...

(#78736) -NoVa- válasza Bujdy81 (#78735) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én a félmaratont kb 22 nap alatt futom, szóval simán elhiszek minden rossz feltételezést :)

(#78737) eattila válasza -NoVa- (#78736) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem tudom le tudnám e futni záros határidőn belül. Legutóbb a 7 km is elég keservesen ment valamiért. (korábban meg simán).

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78738) Jahno válasza eattila (#78737) üzenetére


Jahno
őstag

De minek ennyit futni? Van bicajod, azzal 3-4 óra alatt lenyomod.

(#78739) eattila válasza Jahno (#78738) üzenetére


eattila
csendes tag

A félmaratont bringával 1 órán belül lenyomom. És a futás mellett bringázok is amúgy :D
Tegnap a doki is mondta, hogy sportoljak még többet. (hastájéki párnák miatt). Bár pont tegnap vettem észre, hogy az egyik nadrágom öv nélkül simán lehúzható rólam (begombolva is). És az övet is 1 lyukkal beljebb kellett húznom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78740) Jahno válasza eattila (#78739) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén kaptunk össze egy zsák kinőtt ruhát, a jó állapotúakat le is adom valahol, vagy mittomén. És egy alkalmai szövet gatyát, ami szerintem egyszer volt rajtam :DD

(#78741) eattila válasza Jahno (#78740) üzenetére


eattila
csendes tag

Kinőtt? Akkor nem fogytál.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78742) Jahno válasza eattila (#78741) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy látom ki.

(#78743) eattila válasza Jahno (#78742) üzenetére


eattila
csendes tag

Lemaradt egy :D
Csak közben kerestek....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#78744) Samott válasza Bujdy81 (#78732) üzenetére


Samott
addikt

Mert hulyek. Ott a BB a GE osszes uzleti rutinjaval, szabalyaval, rendszerevel. Csak at kene venni es kiterjeszteni a tobbi reszlegre is.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78745) Gabibácsi válasza Samott (#78744) üzenetére


Gabibácsi
tag

én azt hittem hogy így lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78746) Jahno válasza Samott (#78744) üzenetére


Jahno
őstag

Mi is így indultunk neki 1 darab fileszerveren lévő pár 100 gigányi cuccnak. Úgy cirka 3 éve. Pedig "csak" át kellene másolni a meglévő céghez és kész. Meg "csak" jogosultságokat állogatni. Elméletben sima ügy :-P

(#78747) Jahno válasza Gabibácsi (#78745) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor min tudna fontoskodni a sok léhűtő? Vagy hol A Big Projekt?

(#78748) Samott válasza Gabibácsi (#78745) üzenetére


Samott
addikt

De ez mar NER ceg. Ott nem a logika mozgat. :) Hanem a haver, koma, jobarat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#78749) Gabibácsi válasza Samott (#78748) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na mert mondjuk a parfümbizniszben sok logika van ám :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#78750) Jahno válasza Samott (#78748) üzenetére


Jahno
őstag

Egyelőre hasonló helyen rontom a levegőt és értelmesebb szervezés meg több logika volt, mint a nagyszerű mindenféle multikban. Holott épeszű ember meglepődik és már azt nem érti miképpen lehet ide melóra jelentkezni.

oda a takszövbe meg ugyanazok az arcok mennek, akik előtte a multinál hülyék voltak, semmi különbség nem lesz, nem kell aggódni :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.