Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66951) Jahno válasza npera (#66947) üzenetére


Jahno
őstag

Tényleg, AA akkuval is tele vagyok. De az is lehet., hogy megnézem fel tudom-e csapni a videós lámpát és mindenki bekaphassa. Úgyis van egy régebbi Manfrotto bilincsem, azt szépen megnyertem lomizással :-D

(#66952) Jahno válasza npera (#66949) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul most a MOM mellett melózom. HA még jövő nyáron is ez lesz, akkor Moszkva, vagy fentebb vagy Déli is lehet a harcállásponti kiinduló.

Az egyik vasat múlt héten felélesztettem, amit a Bálna mellett nézegettünk. Kellőképpen fos képek esnek ki belőle, de még foglalkozom kicsit a lelkivilágával. Ehhez képest egy Zenit már csúcstechnika, mert legalább záridőt lehet állítani :C

(#66953) npera válasza Jahno (#66952) üzenetére


npera
újonc

Záridő az ilyen hipszter gyerekeknek való. Igazi férfiak csak úgy érzésre exponálnak, aztán elsütik az égő poros villanójukat, aminek megint nem tudom a nevét :C

(#66954) qnadam válasza npera (#66953) üzenetére


qnadam
veterán

az igazi férfiak két (vagy inkább három) számjegyű f értéket használnak végtelen mélységélességgel, és percben mérik a záridőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66955) qnadam válasza npera (#66920) üzenetére


qnadam
veterán

az automata váltó szoftvere is tudatában van ennek az igénynek, nagy gázt nyomva szépen visszavált kettesbe és hatezerig pörög :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66956) npera válasza qnadam (#66954) üzenetére


npera
újonc

Igen!!! És a portréalanyok kis fém pálcikákkal a fejük mögött vannak fixálva, hogy ne mozduljanak be. Azért néznek olyan szigorúan többnyire, mert nehéz percekig mosolyogni ugyanúgy.

(#66957) npera válasza qnadam (#66955) üzenetére


npera
újonc

Akkor ez egy jó váltó. Díjazom az ilyesmit.

(#66958) Jahno válasza qnadam (#66954) üzenetére


Jahno
őstag

Háááát, haverok már kezdenek durvulni és évben mérik a záridőt... Eleinte csak hetek és hónapok voltak, aztán egy teljes évnél már végképp elvesztettem a fonalat. Főleg mert egy kamerát rakott ki és sikerült a dolog. Enyémet tuti lehugyozná egy menyét és még az expót is elbasznám :C

(#66959) BobaHWSW válasza npera (#66912) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hehe, epp most indulok ki csapatni egyet. Utana megnezem.

(#66960) qnadam válasza Jahno (#66958) üzenetére


qnadam
veterán

olyat én is akartam csinálni, csak aztán nem csináltam... de nem is rossz az ötlet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66961) Grillo válasza Jahno (#66930) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, kb. Valami lesz asszonnyal is közben, legalábbis az igényt jelezte. De mellette lehetne valamibármi.

(#66962) BobaHWSW válasza npera (#66923) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Na ezt is felraktam a vacsletorre.

(#66963) Grillo válasza Jahno (#66931) üzenetére


Grillo
senior tag

A vár én vagyok, Aquincumban meg elég kevés a haver, de azért akad. Nemezetihauszmanon ( :U ) ha van régészet, ahhoz közöm biztosan van. Elég komolyan veszi magát a komunikésön, van videjóriport, kicsiszines, sünöketmentünk, minden IS.

(#66964) Grillo válasza Gabibácsi (#66944) üzenetére


Grillo
senior tag

Na. Alapnak nem rossz. Sétatávra vagy ráadásul.

[ Szerkesztve ]

(#66965) BobaHWSW válasza qnadam (#66933) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oh... nekem az elmult 3 evben mind a 3 autom 2400ccm volt kis kerekitessel de varosban egyik se evett 11 alatt. :( mind automata, accord, crv, rav4. 11.5-13 inkabb a 3auto atlaga. Varoson kivul tudnak 8at vagy alatta is nagy ritkan de itt a sztrada is csak 100kmh.

(#66966) Grillo válasza Jahno (#66952) üzenetére


Grillo
senior tag

:Y
Én meg a BAHnál. Bár mostanság többet vagyok a várban.

(#66967) Jahno válasza qnadam (#66960) üzenetére


Jahno
őstag

Fotópapírokat már adtam Nekik és rájöttünk, hogy az alap sörösdoboz nem elég magas.

Nekem van magasabb, aztán mikor meghallották, hogy itt a Dremel meg plazmavágólézerbigyó a lukhoz meg minden vacak és akár kiscsoportosan is összetákolhatnánk egy valamit, akkor azért elindult a bogár az agyunkban egy jó kis pinceklubos szereldmagad akció felé. Egyiknek éppen most esett ki a gépéből egy 3 hónapos teszt, szóval lesz még egy párhuzamos 3 és 6 hónapos, aztán 2021 januárban indulhat az éves. Egész évben igazából 5 expót fog termelni a srác, de azt nagyon :R

(#66968) Jahno válasza Grillo (#66966) üzenetére


Jahno
őstag

Még aug 1ig vagyok lazább kivitelű melóban, bár némi szabit és 4 fogorvost be kellene iktatnom, de eccer iszunk is.

(#66969) Gabibácsi válasza npera (#66949) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, pont így szokott történni, azért is megyünk holnap Budaörsre :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66970) Gabibácsi válasza Jahno (#66952) üzenetére


Gabibácsi
tag

Moszkva az jó pont, de én repülővel megyek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66971) Gabibácsi válasza Grillo (#66964) üzenetére


Gabibácsi
tag

Na látod, még el is sétálhatnánk közösen a grilles étterembe is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66972) ncc1701 válasza Jahno (#66924) üzenetére


ncc1701
veterán

Amúgy. Meg kell nézni, van-e olaj tartálya/betöltője a mocitérben. Ha van, akkor nyilván hidraulikus.

(#66973) ncc1701 válasza BobaHWSW (#66965) üzenetére


ncc1701
veterán

Város az is, ha az astoria-nyugati között cirkulálsz munkaidőben, meg az is, ha mondjuk keresztúron. És oltári a diffi.

(#66974) eattila válasza qnadam (#66954) üzenetére


eattila
csendes tag

De azok már nagyon nagy formátumú emberek!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66975) Samott


Samott
addikt

Na a videki piacokon mar nincs virus, kb. 5% hordott csak maszkot.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66976) Grillo válasza Gabibácsi (#66971) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, ha kialakul a heti program, akkor mindenképp jelzek.

(#66977) ncc1701 válasza Samott (#66975) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt nálunk a kedvenc cukrászdánkban az eladók sem hordanak már hetek óta. Szerintem ez a történet kifulladt, nem érdekel már senkit sem. Kiváncsi vagyok, mivel tudnak majd megint pánikot okozni, szerintem nehéz lesz.

(#66978) FőDudu válasza ncc1701 (#66977) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig lehet keszulni, ugyanugy kotelezove teszik majd ahogy itt. Belteren.

Kinyiltak a hatarok, turistak meg viszik a fertozest.
Raadasul a szerbek is gond nelkul utazhatnak be, ott pedig nagy a baj. Nalunk legalabb kategorikus tiltas van a szerbekre.

Lehet almodozni, de a peldak alapjan nagyon valoszinu, hogy az lesz ami mashol.

Tegnap elugrottam OBI-ba, ott pl. mindenkin volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66979) zetor2000 válasza FőDudu (#66978) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy barkácsboltos bevásárláson én is töröm a fejem.
Kéne valami padlókiegyenlítő, van egy tárolóm a teremgarázsban, és a bogár nem megy ki a fejemből, hogy a padló milyen... porló beton. Meg kéne némi faanyag, polcnak, ennekannak. Meg akkor már egy nagy vödör sem árt (egy már van), meg talán egy keverőszár is kellhet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66980) FőDudu válasza zetor2000 (#66979) üzenetére


FőDudu
addikt

Az uj grillen menetes gaz csatlakozas van, a regi gazzsamolyon pedig csocsonk. Igy valoszinuleg nekem is lesz egy utam, ha nincs minden kellek a grillhez csomagolva. Reduktor es cso es palack van ;)

FőDudu

(#66981) Gabibácsi válasza ncc1701 (#66977) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az eladóknak kötelező, a történet nem fulladt ki, ha néznéd a híreket is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66982) Phülöp válasza Gabibácsi (#66981) üzenetére


Phülöp
addikt

Hiába nézné, nem hiszi el.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66983) Jahno válasza ncc1701 (#66977) üzenetére


Jahno
őstag

Mindeközben tegnap vidéken:

Pánik meg lehet ja, kinek miért, ez a fele messze volt oszt majd mikor kezdesz homályosan látni és dől az epervelő, akkor újragondolod a történetet.

(#66984) Gabibácsi válasza Phülöp (#66982) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ok, igazad van.
amúgy horvát(h)ország most vezette be újra a kéthetes karantént

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66985) Gabibácsi válasza Jahno (#66983) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kifulladt a dolog már, nem tudtad? Amúgy tegnap voltunk sok boltban, eladókon mindenhol szájmaszk, vevőkön is, két kis tinipicsa szerint fulladt ki csak, azokon nem volt.
Felvidéken is volt a pincérlánykákon, és a Billában is kötelező volt, mondjuk ott renitenskedő hülyét sem láttam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66986) eattila válasza Phülöp (#66982) üzenetére


eattila
csendes tag

hiába hinné, csak azért se.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66987) Jahno válasza Gabibácsi (#66985) üzenetére


Jahno
őstag

Változó. De ezt hetente leírjuk. Mondjuk aki a fenti eligazítást nyomtatta azzal nem mernék szórakozni. Igaz, hogy egy átlagos gyenge nőnek néz ki, de Babóton volt traktorista :C Rosszabb kedvében nem csak a poharat tudja leverni, de inkább nem próbálkozom.

(#66988) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

És azt tudtátok hogy a Dzsungel Könyve is rasszista? Gondolom a feketepárduc miatt, mert szegény Maugli indiai.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66989) npera válasza Jahno (#66958) üzenetére


npera
újonc

Néztem a képet, amit küldtél. Férfias expó már az is. Csak estére már kezdtem lemenni standbyba és nem tudtam érdemben válaszolni.

Ma izgalmas lesz. Jön a dízel magasnyomású expert excsoporttárs, aki ténylegesen tud grillezni. És akkor sütünk börgert. Betáraztam mindent (remélem) ami fontos lehet. Van "kis" sör is. Lehet, hogy túltoltam, de akkor majd tudok vitalizálni később is. Készültem a Phülöp számára vélhetően ismerős finn nemzeti italból is, ami előre bekevert gines üdítő. Sajnos megfogyatkoztak, mert tegnap villámgyorsan felszívtam négyet. Ilyen ez a popszakma...

Még készültem másnap reggelire is, mert szerintem erősen holnap reggel fogjuk befejezni a tevékenységet. Van gyümölcslé, joghurt és különféle fagyasztott smoothie alapanyagok, hogy az arcpárnácskáink rózsaszínben pompázzanak és radiáns legyen a mosolyunk. Igazából van sok tojás, szalonna és paradicsomos bab is, a smoothie csak kozmetikai kellék :C

(#66990) Jahno válasza Gabibácsi (#66988) üzenetére


Jahno
őstag

Uncle Ben'st néztem a hírekben. Asszem a túltolásnak is lesznek fokozatai.

(#66991) npera válasza BobaHWSW (#66962) üzenetére


npera
újonc

A csávónak vannak jó videói. Az is vicces, amikor bemutatja mennyire kell felpakolni a KTM EXC450-et hogy "adventure" legyen belőle. Nem nagyon.

Kicsit pellengérre állítja közvetve azokat akik így utaznak...

Itt egy kicsit túltolta a minimalizálást.

(#66992) npera válasza Gabibácsi (#66969) üzenetére


npera
újonc

Na, ez jó. Közben a génuszkutatók és a feminizmus ombudszmanjai (lehetséges man egyáltalán ilyenkor nyelvtanilag?) elmorzsolnak pár könnycseppet....

(#66993) npera válasza Samott (#66975) üzenetére


npera
újonc

Vagy most készülnek bedurrantani a második hullámot? :Y

(#66994) ncc1701 válasza Gabibácsi (#66981) üzenetére


ncc1701
veterán

Hát, nagy igény nincs rá. Mondom, kiváncsi leszek mivel veszi rá a média az embereket a pánikolásra. Mert í]y nehéz lesz, itthon ebben a rettenetes kórban alig fáradtak el. Egyre több külföldi doki nyilatkozik, h full baromság az egész. Meglátjuk.

(#66995) npera válasza FőDudu (#66978) üzenetére


npera
újonc

Nalunk legalabb kategorikus tiltas van a szerbekre.

Ez nem rasszismus? A svédek rámondanák egyből :C

(#66996) zetor2000 válasza npera (#66995) üzenetére


zetor2000
senior tag

És az nem az, hogy az "északi szövetség", vagy mi, amiről a 'külügyminiszteretek' (nem biztos, hogy sajátodnak érzed, de a svéd) beszélt, az nem az, hogy lezárták a svédországgal határos vonalakat? :)

Annyi minden ilyen van, hogy az orbitális fszságokat ki kéne szűrni, de nem lehet.
Nálunk pl. a lakótelepen érik a cigánymeggy. Az is biztos rasszizmus, mert veri a "kopasz barack"... :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66997) FőDudu válasza Gabibácsi (#66984) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott a hirek szerint baj van. Turisztok mar nagy szamban vonulnak. Marmint visszafele. Nalunk a hegytetoig allnak Szloveniaba befele. Ez nem igazan a hetvegen szokasos sor. Waze-n megnezhetitek a Plovanija kornyeki dugot.

Ismerosok es ott nyaralok szerint del horvat(h)ban alig van turista... Nem tudom valoban igy van-e, az itt hataron allok csak jonnek valahonnan.

Portorozsban a part az komplett katasztrofa. Gyereknek faj a fule, igy kenytelen voltam gyogyszertarba menni. Akkor meg mar kineztem a partra is, onnan 20m a gyogyszertar. Egymast tapossak a turisztok, millio gyerek sarozik, a viz olyan, hogy a kutyat is megfurdetnem utana.... Koszos, saros, tele tengeri fuvel. Nem az a fajta kristalytiszta viz ahova mi jarunk.

Helyet nehezen talalnak, a vegen kifizetik a mi beleponket, pedig 45 Euro 2 napagyert es egy napernyoert plusz 1-1 torolkozo/viz/almaert nem olcso.

[link]

Hazafele mar kint voltak a keresztezodesekben a polgarorok es rendorok, nincs a lakoovezeten keresztul hatarra atrongyolas. Helyi rendszammal hamar hazaertem, meg se allitottak. Turisztokat viszont nem engedik be, elottem egy cseh probalt roviditeni, visszaforditottak.

Mara kanikulat igernek, felraktam a teraszra a vitorlat, belottem a medence pH es klor ertekeit, tegnap kiporszivoztam az aljat, ma lazulas lesz.

Nejem vett ismet hatszin szteket. Most vekonyabb, valamint a dildoval szepen lapitani fogom sules kozben, igy talan nem lesz 18 perc a sutese. Meg adok neki nagyobb hofokot. Vagy szimplan sutoben fejezzuk be. Bar utobbi ellen szol az, hogy ha klimazunk, akkor ne dolgozzunk mar ellene. Tegnap amugy vettem Napoleon hus homerot az Obiban, azt is ki kell probalni. Lattam kirakva a megrendelt grillt, impressziv. Komoly sulya van, nem egy billegos kis szar. Volt Weberbol is hasonlo, de ha jol lattam azok kisebbek. Egeszen komoly valasztek van ezekbol, legalabb 50 fajtat lattam.

Tegnapi adat: 14 uj fertozott az orszagban. Azaz diszkreten de emelkedik.

FőDudu

(#66998) zetor2000


zetor2000
senior tag

#comic picture:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66999) FőDudu válasza npera (#66995) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Nem biztonsagos orszag, igy bannolva vannak.
Ugyanigy bannoltak a svedeket is a kornyezo orszagok, nem? Azok is mind rasszistak, ugye? :C

FőDudu

(#67000) npera válasza Gabibácsi (#66985) üzenetére


npera
újonc

Svédországban szépen mozognak a számok.

A napi halálozások száma volt 120 körüli is, most lement az utolsó pár hétben 40 alá a népegészségügyi statisztika szerint.

Egy másik oldal (C19.se) szerint viszont csak Nyugat-Svédországban tegnapi napon 29-en haltak meg. Egész országra vetítve 46-an. A mai számok még nincsenek értelemszerűen benn.

Az a durva, hogy az idősek otthonában gyakorlatilag nem kezelik az időseket, még oxigént sem kapnak. Szépen hagyják őket megfulladni az ágyukban és ennyi. Gyakorlatilag ennyi a nagy nemzeti stratégia. A hegesztő miniszterelnöknek van gerince (?) bemondani, hogy sikeres a stratégia. A még menthetőnek becsült közepes életkorúak mehetnek intenzív osztályra, őket kezelik is.

Az intenzív osztályon kezeltek száma is eléggé megoszlik. A népegészségügyi statisztika szerint sosem ment a számuk 50 fölé naponta. De ugye ebben benne van az, hogy az időseket hagyják megdögleni simán. Ha két hétig fuldoklik, akkor addig. De kezelést nem kap.

Elvileg 170-en vannak intenzíven, amit nehezen hiszek el. Túl kevés egy egész országra vetítve. Mondjuk ha tényleg csak kivételes esetben hagynak intenzívre kerülni valakit, akkor mondjuk hihető.

GP.se újságban volt cikk egy középkorú fószerről, aki valami 43 napig volt intenzíven. Ilyenkor ugye kómában tartanak, be vannak dugva csövek mindenhova, ami egy bizonyos idő után traumatikus sérüléseket okoz. Gyakorlatilag nagy az esély rá, hogy egy ilyen kezelés után maradandó sérüléseket szenvedsz pusztán a kezelés mibenléte végett. És akkor még nem beszéltünk az izomsorvadásról, a lehetséges fertőzésekről, a rehabilitáció során fellépő komplikációkról. A jóember a kezelés után egy roncs lett, hetekig tart mire el tud kezdni "járni" rullátorral. A tüdőt is hazavágja az egész, egy ilyen után a fennmaradó kapacitás eléggé lecsökken.

Szóval elég durva egy betegség ez, szerencsésnek mondhatja magát az aki simán kihordja lábon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.