Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65501) -NoVa- válasza npera (#65500) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már a józan ész átkával vertük meg szerencsétlen gyerekeket, legalább némi gyerekkort kaptak mellé. Délelőtt méteres alu vonalzókkal meg gyorsszorítókkal tanultak meg szép szabályos 16x16 centis négyzeteket jelölgetni (speakerbox faanyag), aztán a gyorsszorítóval lelkesen mindent odarögzítettek mindenhez, amíg én csiszoltam a virágládát (Bosch deltacsiszoló nagyon tuti cucc, dobozba gyűjt minden port), délután meg fiatal kimerült harkályt mentettünk, némi itatás után elrepült. Talán nem sértettünk egyikkel sem semmi komolyabb faszexuális kisebbségi csoportot.

(#65502) BobaHWSW válasza -NoVa- (#65501) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hello, SJW hotline? I would like to report childlabour. Also the kids are white.

(#65503) Jahno válasza -NoVa- (#65501) üzenetére


Jahno
őstag

Előző fotós hétvégén teknőcöt mentettünk. Hova máshová is kolbászolna ki, mint parkoló felé az út mellé. Ott nekiállt fészket kotorni, ami már zűrösebb történet.

Erre jó sokan összegyűltek hümmögni, hogy akkor jajj mi legyen és milyen irányba. Én kipakoltam, gondoltam azon a pár percen nem sok múlik, majd mikor a gép csinálja az időzített képeket akkor rázuhanok a megfejtésre. Addig szerencsére senki nem önállósította magát (de nem is rendes megoldáson gondolkoztak) és nem volt késő este sem, felhívtunk egy állatos helyet, ahol csak más márkájú teknőcökhöz értettek de adtak egy teknőcmentés számot, elláttak jó tanácsokkal és kész is.

(#65504) -NoVa- válasza BobaHWSW (#65502) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem white, Eastern-European. Minket a fehérek ugyanúgy elnyomtak, asszem ez az aktuális vonal.

(#65505) Jahno válasza ncc1701 (#65415) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek is rámozdultak a témára:

[link]

(#65506) BobaHWSW válasza -NoVa- (#65504) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kiwi csaj marhara nem vagja ezt sajna. Pedig meseltem neki amikor H1B usa vizumrol lepattantam anno mert magyar vagyok.

(#65507) Phülöp válasza BobaHWSW (#65506) üzenetére


Phülöp
addikt

USA vízum nekem se jutott, nem vagy egyedül.
Viszont emlegettelek, mint mozicsinálót, mert belefutottam egy olyan könyvbe, amin akár te is örömmel dolgoznál (persze tudom, hogy az, hogy nekem tetszik egy történet, az nem azt jelenti, hogy más szívesen kattingat képkockáról képkockára napi 14 órákat).

Wesley Chu: Időrabló

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65508) BobaHWSW válasza Phülöp (#65507) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ohohoh... konyvajanlo? Szimpatikusnan tunik!

(#65509) Samott válasza zetor2000 (#65494) üzenetére


Samott
addikt

Nem is teged kritizaltalak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65510) hobizoli válasza npera (#65486) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert azon is el kene gondolkodni, hogy a USA-ban a lakossag ~1/8-a afro, de a böri helyek 2/3-n afro-k ulnek... nyilvan artatlanul, mint minden elitelt

a hispan, azsiai, kaukazusi rasszok meg 1/3-n osztoznak, de a lakossag 85-86%-t adjak

több drón kell ;P

(#65511) Phülöp válasza BobaHWSW (#65508) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja. Ponyva sci-fi, de a felső polcról.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65512) ncc1701 válasza FőDudu (#65456) üzenetére


ncc1701
veterán

Tesztelte az új zoét, ahogy elnézem elég pozitív volt a véleménye. Pláne ár/érték arányban. Nyilván belül nem full alcantara, arra azért számíts.

(#65513) ncc1701 válasza Jahno (#65505) üzenetére


ncc1701
veterán

Kiváncsi leszek. Szerintem ezt elhúzzák itthon vagy 10 évig.

(#65514) zetor2000 válasza ncc1701 (#65513) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az biztos. Az ilyen esetek amúgy se egyszerűek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65515) zetor2000 válasza ncc1701 (#65512) üzenetére


zetor2000
senior tag

Megnéztem 2-3 Zoé tesztet, köztük volt a 7éves verda is. Egész rendesen egybe maradt a beltere, nem tudom, hogyan használták.
Azt gondoltam volna, hogy az akku 7 év után kakukk, mert a legtöbb indító aksi, meg általában ami akkuval (is) megy, az nagyjából 7 év alatt megadja magát - de az akku legalábbis igen. Ebben meg 90%+ értéket mond az elektronika. Futásteljesítmény alapján ment évi 9E km-t.
Ha azt nézem, hogy egy nem letiltott akkus ilyesmit meg lehet venni 4M táján, akkor azért elgondolkodtató. Ha "fillérekért" lehet bérelni/lízingelni, akkor egy városi rohangálósnak teljesen jó lehet. Költeni a villanyra kell, nagyjából.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65516) -NoVa- válasza Phülöp (#65507) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mellé filmajánló, korosztályfüggetlenül jó mese, alulpontozva az imdb-n:
Dolittle (2020, Robert Downey Jr.)

(#65517) ncc1701 válasza zetor2000 (#65515) üzenetére


ncc1701
veterán

Akkuk élettartalmát elég sok minden befolyásolja, de a legfontosabb talán a korrekt hűtés, és a kevés villám töltés. Az első leaf plö nem hűtötte sehogy az akkuját, de még azok is simán 70% felett vannak.

Amúgy az új zoé azért más, mint a régi, bár igaz, h támogatással az 8M, de most már egy alsó közép kategóriás autó is simán van 5-6M+, azt a ~2M körüli összeget azért a tankoláson már komoly hunyorítás nélkül is be lehet hozni, pláne, ha az ember telib@szarintja napelemmel a tetőt. Nem egy nagy autó, de egy gyerekkel még simán jó lehet első autónak is.

[ Szerkesztve ]

(#65518) Samott


Samott
addikt

Valaki, aki ert ehhez a facebook nevu szarhoz, megnezne hogy mennyiert kelt el a Zsiguli?

Ossze-vissza vannak a hozzaszolasok, de amit en lattam ott a legmagasabb 1,210e huf volt... vagy van valami marketplace es ott licitaltak? Csikos 3-5 milla koze tippelte ha jol emlekszem. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65519) -NoVa- válasza Samott (#65518) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kommentekben, vagy üzenetekben, de stimmelt az ár. Ennyiért akár autót is vehetett volna.

(#65520) zetor2000 válasza ncc1701 (#65517) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem csak tankoláson, hanem kötelező szervizeken is hamar visszajöhet a különbözet.
Ha jól tippelek, durván 200E km ig alig kér valamit a Zoé és a többi elektromos. Kenőanyag, ha van is, minimális, talán futómű alkatrészek / csapágyak, amik kophatnak, de azok minden autón. Esetleg fék, és légszűrők, ami még előfordulhatnak.
De minden más kimarad az elektromos kocsiból, ami fenntartás oldalon jóárasítja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65521) Grillo válasza -NoVa- (#65516) üzenetére


Grillo
senior tag

10 éveseket érdekelhet?

(#65522) -NoVa- válasza Grillo (#65521) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak 5 és 8 éves mintákból dolgozom, imádták. Meg mi is. Klasszikus kalandfilm recept, kb mint a Csillagpor.

A másik amit bepótoltunk, és jó, az a Coco.

(#65523) Phülöp válasza -NoVa- (#65522) üzenetére


Phülöp
addikt

Csillagpor az a film, ami közel olyan élmény volt, mint a könyv.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65524) JonesC válasza zetor2000 (#65520) üzenetére


JonesC
csendes tag

Légszűrő csak az utastér felé, fék meg szinte nem is kopik ezeken, mert a fékezések nagy része az elektromotor munkája.

(#65525) ncc1701


ncc1701
veterán

Viszont ezeknek a szervíz óradíja lazán x2. Nem hülyék ők sem.

(#65526) zetor2000 válasza JonesC (#65524) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az-az, a mindenféle pollenszűrő. Az azért koszolódik. Fék is olyan ja, hogy másik autókon - ami villanyos - is csak ~200Enél néznek rá, hogy namostmilyen? Azt ha kell, akkor cserélik, vagy még akkor sem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65527) Jahno válasza JonesC (#65524) üzenetére


Jahno
őstag

Fék még az enyémen is occsó.

(#65528) npera válasza -NoVa- (#65501) üzenetére


npera
újonc

Ez jó!

Nálunk most volt a félévzáró foci edzés. A szülők játszottak a gyerekek ellen. A szülőket bemelegítette az vezető edző, nagy móka volt. Meg lettek futtatva különféle módokon, dinoszaurus-futás, majom-futás, meg tapsra levegőbe ugorva fejelni, dupla tapsra leülni és hasonlók.

Hoztak két A-osztályos profi focistát is, azok úgy mentek keresztül a pályán, mint kés a vajon. Vicces volt.

Utána fagyi a gyerekeknek és KV a szülőknek. Szerintem megcsípett a Nap, jó volt. Nem tapostam le egy gyereket sem, nem történt károsodás :C

(#65529) Gabibácsi válasza Samott (#65518) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én sem tudtam megnézni, pedig olvasgattam a kommenteket. Csikós hozzá nem értése a 3-5 millához.. :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65530) Gabibácsi válasza -NoVa- (#65519) üzenetére


Gabibácsi
tag

Egy jó subarut, mi? Mondjuk az is ugyanennyit eszik :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65531) npera


npera
újonc

Erősen kell majd kvótázni a filmeket, hogy lehessen oszkárt nyerni...

LOS ANGELES (Reuters) - The organization that hands out the Academy Awards said Friday it would form a group to develop diversity and inclusion guidelines that filmmakers will have to meet in order for their work to be eligible for Oscars.

The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, which has been criticized for honoring few movies and creators of color, said the move and other steps represented a new phase of a 5-year effort to promote diversity.

(#65532) FőDudu válasza npera (#65531) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor innentol csak Will Smith, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman filmeket lehet jelolni? A BLM jegyeben.... :C

FőDudu

(#65533) Gabibácsi válasza FőDudu (#65532) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nehéz lesz, mert ugyanakkor holokausztról is kell szólniuk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65534) npera válasza FőDudu (#65532) üzenetére


npera
újonc

Legyen minden film főszereplője a Star Warsos fekete gyerek. Nincs szükség több fehér színészre, menjenek haza.

(#65535) FőDudu válasza Gabibácsi (#65533) üzenetére


FőDudu
addikt

E temaban mar voltak olyan alapmuvek mint Kannibal Holokauszt, Zombi Holokauszt, nem gond csinalni egy feketekkel megspekelt verziot ;)

FőDudu

(#65536) FőDudu válasza npera (#65534) üzenetére


FőDudu
addikt

Megafon ele tartott mikrofon vajon mit rogzit? :C
Oda azert valoszinuleg nem eleg a beepitett AGC.

FőDudu

(#65537) Gabibácsi válasza npera (#65534) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azt egyáltalán nem értettem, mert kb semmi színészi affinitás sem szorult belé. Feketéből lehetett volna találni olyat is, aki ért hozzá.

én ha producer lennék, egy néger zsidő transzvesztita táncosnő nehéz és kirekesztéssel teli életéről csinálnék filmet, akit aztán besoroznak a hadseregbe, és a végén összejön a parancsnokával.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65538) -NoVa- válasza Gabibácsi (#65537) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kéne egy a Kelet-Európaiak hátrányos helyzetéről a nyugati gazdaságban. A film senkit nem fog érdekelni, nem kap díjat, és jön valami indiai rendező, elviszi a nézőket kompletten. A 3 kritikus, aki kényszerből megnézi, úgy dönt, hogy kimegy a felénél, és nem pazarol rá cikket.

(#65539) Gabibácsi válasza -NoVa- (#65538) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az nem jó, pénzt kéne keresni :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65540) npera válasza -NoVa- (#65538) üzenetére


npera
újonc

Lehetnék én a főszereplő, mint nyugatra sodródott gazdasági menekült. Fehér heteró húsevő férfi, aki nélkülöz mindenféle testi hiányosságot, a ferde orrot és furcsa eloszlású végtagokat és hordóalakú mellkast leszámítva. Mindezt indiai rendezővel és sok-sok bollywood tánccal és akcióval.

(#65541) FőDudu


FőDudu
addikt

Kene egy hordozhato (akkus) porszivo.

Dyson V10 Absolute vagy V11 Absolute amit igen jonak mondanak.
Van valakinek hasonlo?

A mostani nagy porszivot csak kerulgetjuk, sok helyet foglal a kamraban, kb sosem hasznaljuk. Kisebb kene - a Conchita melle.

Dyson ellen csak az ara szol, tudom, hogy a legjobbak kozott vannak.

FőDudu

(#65542) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mi éppen a Fizetésnélküli szabadságot nezzük, oroszul, az egyik orosz adón láttam meg hogy állj, ez egy magyar színész, és igazam lett, orosz magyar koprodukció, és Kalocsay Miklós volt szegény, 41 évesen halt meg. Ikarus gyárban mérnök, meg minden, tiszta időutazás, fele Moszkva fele Budapest.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65543) FőDudu válasza npera (#65540) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vagy eleg atlagos. Az atlag az beteg, kover, kissebbsegi erzessel megtoltott, rasszista faszkalap. Amig ezek mindegyike nem teljesul rad, addig nem vagy eleg reprezentativ minta.

:C

FőDudu

(#65544) npera válasza FőDudu (#65541) üzenetére


npera
újonc

Dyson nem rossz. Az akksi nem tart ki az egész lakásra, arra készüljél fel. Ha két részletben porszívózol, akkor mondjuk oké.

Legjobb egy rendes Nilfisk, az nem halk és nem pici, de szív mint a disznó...

(#65545) Gabibácsi válasza FőDudu (#65541) üzenetére


Gabibácsi
tag

A lidlis nagyon jó volt, de 3 év alatt meghalt az akkuja. Most vettünk egy eta verto hepa filterest, nagyon tetszik, bivalyerős.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65546) -NoVa- válasza FőDudu (#65541) üzenetére


-NoVa-
őstag

V6 van évek óta, 2 garanciás akkucserén túl nincs vele baj. Ezt használjuk mindenre, mert egyszerű, és teszi a dolgát. Az újabbaknál elvileg jobban bírja az akku a szerviz szerint, de egyelőre az aktuálissal nincs gond.

Jól szív, jól szedi a motoros fej a szőnyegből a dolgokat, egyszerű használni, szóval ajánlom.

(#65547) npera válasza -NoVa- (#65546) üzenetére


npera
újonc

Meg kell nézni az akksi csatlakozót ezen, lehet valami rendes lipóval komolyan fel lehetne tuningolni.

21,6V és 2,5 Ah. Lehet, hogy 6-cellás lenne? Akkor egy kis kreatív 18650 pakk vagy egy komolyabb 6S 5 Ah lipó és kész is. Kell egy csipogó, hogy asszony ne merítse 3,7V alá.

(#65548) FőDudu válasza npera (#65544) üzenetére


FőDudu
addikt

Cegnel valami hasonlok vannak - tipusra meg nem mondom, de ugy nez ki mint a linkeden.
Nem nagy a lakasunk (110m2), a Conchita elvegzi a nagy reszet. Szonyeg nem nagyon jellemzo - parketta es jarolap. Max furdoben van.

Azert kellene 'cordless', hogy kanapen es egyeb helyeken lehessen vele egyszeruen porszivozni. 2 kutya eleg sok koszt behord - bar miota a medence alatt levo homok le lett fedve azota sokat javult a helyzet.

Azt nem tudom az ilyen cordless cuccok mennyire hasznalhatok pl. autoban.
Gondolom korlatozottan, a meretuk miatt nem ugy fer oda mint a flexicso vegen a vekony szivofej... Nem mintha az lenne a fo cel (evi 1-2 takaritas megtortenhet mashol is) - de nyilvan ha a cordless hasznalhatatlan autoban akkor nem csinaltam semmit, mert a mostanit nem rakhatom fel a padlasra es ugyanugy foglalja a helyet valahol. Max ha corldesshez illeszt az ember egy flexicsovet. Ami a speci alakzaras csatijuk miatt nem lesz egyszeru tortenet. Ezert is lehet jobb a Dyson, az kb mindenre fel van keszulve - nem ugy mint pl. egy Xiaomi vagy Blaupunkt.

Xiaomi is valamit maskepp csinal. 1,3kg a porszivoja - a Dyson meg 2,4-3,0 kg tipustol fuggoen. Vagy uzemidovel, vagy szivoerovel varial. Xiaomi pl. KPa erteket ad meg, Dyson meg motor teljesitmenyt es AW-t (ez valami szivoero meroszam).

FőDudu

(#65549) Gabibácsi válasza FőDudu (#65548) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én szoktam kocsiban is használni, teljesen jó.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65550) Sipi- válasza FőDudu (#65541) üzenetére


Sipi-
tag

Nekünk egy ELECTROLUX EER7ALLRGY van. Egyik legjobb beruházásunk volt :R 80e körül volt 1,5 éve. Majdnem minden nap használjuk, félelmetes mennyiségű koszt összeszed, mert a fejben forgókefe van. A fejen lévő led-ek (világítás) hülyeségnek tűnhet elsőre, pedig az is nagyon hasznos, pl. pad/asztal alatt jól megvilágítja, hogy hol van lehullott morzsa.
Teljes mértékben nem váltja ki a nagy porszívót, mert időnként (3-4 ürítésenként) érdemes a szűrőjét nagy porszívóval kiporszívózni, valamint a fejben a forgókefét kivenni, kiszívatni a fejet és a forgó keféről leszedni a hajakat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.