Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66401) Jahno válasza Gabibácsi (#66387) üzenetére


Jahno
őstag

A sok szenzorgecinek kell, meg azért, hogy ne késsen a villanykapcsolás. De ez úgyis mindegy, mert nem nagyon van a környékünkön olyan ház, aminél ez mérvadó lenne.

(#66402) BobaHWSW válasza npera (#66400) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ah nekem nagyon sok lendulet kene.:)

(#66403) Jahno válasza BobaHWSW (#66398) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem nem évre megy, hanem évente rendesebben meglesik (ami most pld. kimaardt, de már úton van az új) és mondják ha alakul a baja.

(#66404) zetor2000 válasza Gabibácsi (#66387) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár hete keresett itt asszem Sipi valami routert, mert a szolgáltatói csodája leakadt 4-8 eszközön. Nos, ha van egy átlag körüli család, 2 felnőtt, 2 gyerek, akkor ez nem nagy cucc... 2 mobil a felnőtteknek, 2 laptopféle a felnőtteknek, 2 mobil meg 2 tablet a gyerekeknek. Emellé 1-2 TV, IPTV beltéri, nyomtató, akármi, és lehet, hogy nem kommunikál valami, mert jajj. És akkor még nem jöttek vendégek, akik esetleg kapnak hozzáférést a wifihez. Ha a felnőttek laptopjai, a TVk dróton vannak, már csökkent a wifi terhelése.
Nem mondom, hogy ez a jövő, de egy épülő háznál nem tétel szerintem ennyi drótot berángatni, szerelvényezni. Kell egy rendes alaprajz, és azon a szobákat összedrótozva összehúzni egy spájz félébe, ami lehetőleg hűvös(ebb), mint a lakás többi része, majd a soho switch befűti... és világbéke.
A mosógép, a klíma és a hűtő maradhat wifin, ezek nem sokat beszélgetnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66405) ncc1701 válasza qnadam (#66395) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából nem vészes, abban úgy kell nézni, h ha egyenesen kinyújtanád a lábad, kb ott a kocsi eleje. És qrva jól parkolható, mert gombolyű, úgyhogy ahová befér a sarka úgy, h nem húzod le, akkor befér a kocsi is.

(#66406) FőDudu válasza Gabibácsi (#66375) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert maradi vagy.

Docusign vagy barmelyik masik alairos appal akar az ipadon is alairhattad volna. Vagy telefonon.

Idobelyeg, tanusitvany, stb. Haladni kell a korral.
Nem csak a wifi az ujdonsag :C

FőDudu

(#66407) FőDudu válasza npera (#66377) üzenetére


FőDudu
addikt

Feher OZ racing felni.
Mint ami az Alpine turbokon volt.
Pont 14 collban. :C

FőDudu

(#66408) FőDudu válasza cyberde (#66380) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor az lehet okos, bar valami nagyeszu tutira ki tudna szamolni az okologiai labnyomat es az lehet meglepetest okozna.

FőDudu

(#66409) halapidori válasza Gabibácsi (#66364) üzenetére


halapidori
csendes tag

c64-el biztosan pozitív irányba húználak!!

qnadam egyszer már mondta, hogy ha egyszer regisztrálnék, mindenképp egy bizonyos 25 éves képpel tegyem, amit a családi fotótárban találtunk. Mert tutisiker. A bátyám volt rajta...

(#66410) eattila válasza halapidori (#66409) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez akár több kérdést is felvethet :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66411) npera válasza BobaHWSW (#66402) üzenetére


npera
újonc

Sajnos nekem is alighanem. Ültem régen Suzuki GS500-on, mert mondták hogy az a legjobb kezdő motor. Hát biztosan. Barátságos karakter, "kevés" erő (majdnem 50 lóerő az is, pedig a P20-as Pannónia volt az özvegycsináló 20 telivérrel) és nem túl magas ülés.

Ja, felültem rá. A kormányt nem tudtam elfordítani a térdeimtől, a lábam roggyasztva érte el a padlót. A Suzuki szalonban a srác próbált illedelmesen röhögni, de utána mondta, hogy ez nekem túl pici egyszerűen.

A legtöbb sportmotor is ilyen, mint majom a köszörűkövön. Nekem leginkább az adventure cuccok ergonómikusak, meg a felnőtt méretű nakedek. A végtagok hosszúak, a lábam is nagy. Fék és váltó kezelésénél az is lehet szempont, ha nem fér el a lábam rendesen.

Szóval ez a Hunter Cub is alighanem olyan lesz, mint a Mazda MX5. Tetszik, csak túl pici....

(#66412) Gabibácsi válasza qnadam (#66399) üzenetére


Gabibácsi
tag

30-40-nél igen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66413) eattila válasza npera (#66411) üzenetére


eattila
csendes tag

Csopper kell neked. Azon elférsz. Ha nem a száguldozás a cél, akkor szerintem pont jó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66414) Gabibácsi válasza FőDudu (#66406) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt így kérték, kinyomtatva aláírva bescannelce

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66415) npera válasza Gabibácsi (#66394) üzenetére


npera
újonc

Én levontam a következtetést, hogy túl hülye vagyok egy okosotthonhoz. Kicsit Skynet lenne belőle, a gépek átveszik az uralmat.... :Y

(#66416) Gabibácsi válasza halapidori (#66409) üzenetére


Gabibácsi
tag

:wub:
neked olyannal kéne ahogy éppen nagyon véres játékot játszol halálos mosollyal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66417) npera válasza eattila (#66413) üzenetére


npera
újonc

Gyorsan menni nem cél, de erősen döntve kanyarodni igen. Szóval dönthető gép kell.

És erdei csapásokon (erdészeti utak) haladni technikásan, néha megállni minikempingelni is cél. Tehát amerikaiasan mondva valami dual sport kell.

Valami ilyesmi. Lehetőleg 160 kg alatti száraz tömeg, 50 lóerő bőven elég, de még 30 is elég. Viszont legyen jó futómű.

(#66418) Gabibácsi válasza npera (#66415) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is így vagyok. Anno c64-gyel vezéreltek viráglocsolást meg melegházakat, az még kihívás volt
meg persze az ikonikus nyina vaszelina mgtsz-ben a fejőgépekhez

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66419) npera válasza eattila (#66413) üzenetére


npera
újonc

Mondjuk van aki GoldWinggel nyomatja offroad, szóval semmi nem lehetetlen.....

Ha jól látom felgumipókozott egy krosszmotort is hátra, hogy ha tényleg kemény lenne a terep, akkor legyen opció....

(#66420) Gabibácsi válasza npera (#66417) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez szép motor, volt nekem ilyesmi kindertojásban, gumi volt a rugózása
tehát szakértő vagyok :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66421) -NoVa- válasza eattila (#66413) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azzal ha hitelesen nyomja, akkor pocakot eresztve, bőr ujjatlan mellényben véresre csapkodja a hónalját a szőr a menetszéltől magastartásban.

(#66422) eattila válasza npera (#66419) üzenetére


eattila
csendes tag

Gumi kérdése :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66423) eattila válasza -NoVa- (#66421) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem minden csopperes pocakos vén f_sz :D Csak nekik már általában van idő és ammo motorozásra :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66424) Sipi- válasza Gabibácsi (#66378) üzenetére


Sipi-
tag

Rózsaszín 19 vagy 20-as felnit kellene alá rakni. Hello Kittys logóval. Biztos jól mutatna a fekete kocsi alatt :)
Felnit nem akarok cserélni, jó állapotúak amiket kaptam a kocsival. Nyáriak RS felnin, téliek gyári Ford felnin vannak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#66425) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#66285) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk pl. behozta a Telekom a routert és wifin keresztül nem megy a videónézés, meg a PlayStation, mert messze van...

(#66426) eattila válasza Bujdy81 (#66425) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az AC1200 5G-je már a konyhában (2 falon keresztül) már annyira csirke, hogy az MBP nem tud rá csatlakozni. Vagy g_ci lassú.

De anyósnál a digis router is egy halom trágya. Instabil. Meg ugye az egész lépcsőházban olyan routerek vannak, szóval a 20+ látszik belőlük, és az sem segít a dolgon.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66427) Sipi- válasza Jahno (#66401) üzenetére


Sipi-
tag

Okosotthonos dolgok általában pont vezetéknélküliek. Nálunk is késik a villanykapcsolás. Azért, mert a kapcsolóknál van egy okosotthon relé és az kapcsolja a villanyt valójában. Első furcsa volt, hogy kapcsolom, 1 másodperc és fény lesz. De megszokható.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#66428) Sipi- válasza FőDudu (#66406) üzenetére


Sipi-
tag

Ügyfélkapus hozzáféréssel is megcsinálható. AVDH

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#66429) npera válasza Sipi- (#66427) üzenetére


npera
újonc

Én nem teljesen értem, hogy ez mire jó. Lagol a kapcsoló? És ez a feature? :C :Y

Nálunk a korona miatt jegelve van a villanyhálózat felujítása, mert a szerelő nem mer idejönni. De majd talán őssze folytatjuk. A nappaliba olyan dimmer került, amire lehet kékfogon át kapcsolódni és különféle módokon vezérelni a fényt. Kipróbáltam. Egy instabil fos az app, 3 próbálkozás után ment a levesbe.

Komolyabb irodaházaknál megértem az intelligens vezérlés szükségességét, nem is vitatom. Poén, amikor a közeli tudományos parkban az épületek a szél-, hőmérséklet- és fényviszonyok alapján automatikusan állítják az árnyékoló drapériákat és redőnyöket. De itthon oda tudok menni az ablakhoz és ki tudom nyitni az árnyékos oldalon az ablakot résre, hogy szellőzzőn. Meg le tudom ereszteni az árnyékolót az ablak elé, hogy ne tűzzön oda a Nap.

Otthon én inkább a meghibásodás lehetőségét látom ezekben a cuccokban, meg az állandó karbantartást. Mert olyan ritkán van, hogy semmit nem kell vele csinálni.

És azt is teljesen megértem, hogy Vodike hobbiból csinálja, mert ez szórakoztatja. Én meg quadokat forrasztok, szóval mindenkinek megvan a hobbija...

(#66430) Gabibácsi válasza Sipi- (#66424) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem is opc felni, le is lopták már a felniközepet tavaly
ha akarod lefényezem a tieidet rózsaszínre :R

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66431) Gabibácsi válasza npera (#66429) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem van új, vettem egy raketa órát. Aztán most van még egy. Meg egy másik szovjet... kipolíroztam a csúnya rakéta plexijét, tettem rá szíjat, apukám elkérte. A saját rakétámra tettem bontott fémszíjat. Hátra van a harmadik, az olyan karcos hogy nem látod rajta az időt.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66432) ncc1701 válasza Sipi- (#66424) üzenetére


ncc1701
veterán

Azért javasolták a 16-os felnit, mert arra sokkal olcsóbb a gumi.

(#66433) blueboi69


blueboi69
csendes tag

cyberde vs gördeszkás jeleneten 5percig zokogva röhögtem :DDD

Dóri, nálunk is van két kutya, mindkettő benti, családtag, jobbat esznek mint mi és egyelőre több iskolájuk van mint a gyerekeknek :) Bár kutyás programok már minimálisra csökkentek a gyerekek miatt, de ez majd helyreáll később.

Alapvetően nem vagyunk macskások, sosem volt se nekem, se asszonynak. Mivel ő allergiás rájuk, (kutyák hipoallergének, egyáltalán nem hullik a szőrük) így biztos, hogy nem lenne benti. Én meg a padlón lévő szőrre vagyok háklis, így tuti nem lesz benti.

Az tiszta, hogy fogyó eszköz, nyilván szomorú lennék, ha előttünk kivasalnák az úton és gyereknek is rossz lenne az biztos. De abszolút haszonállatként lenne kint. Közvetlen szomszédunkban van 2benti macska, nekik már csapták el macskájukat az úton, azóta csak bent tartják (értelmeszerűen másik macskát :C ) de 2-3szomszéddal arrébb van felnőtt macsek, amelyik néha a mi kertünkbe is átkóricál, tehát van példa túlélésre is.
Najó, még dilemmázunk, hogy mi legyen.

(#66434) ezittketto válasza Gabibácsi (#65542) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mi éppen a Fizetésnélküli szabadságot nezzük, oroszul,

Ez érdekelne. Elérhető valahol magyarul?

(#66435) ncc1701 válasza blueboi69 (#66433) üzenetére


ncc1701
veterán

Asszony kolleganője, meg a pasija szerzett be kb 1 hónapja egy kis macsekot. Nem sziámi, hanem mezei macsek, de pont úgy néz ki, érdekes, de valaki kitenyésztette sima házi macsekból. Na, ők is úgy voltak, h csak kinti, be nem jöhet, stb. Jelenleg 3 hónapos. Azóta a fejüknél alszik az ágyban, és imádják. :) A hétvégén engedték először ki a kertbe.

(#66436) Gabibácsi válasza ezittketto (#66434) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, Mm-ben megvan dvd-n, de nem vettem meg, mert nincs hozzá orosz felirat. Torrenten nem találtam meg.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66437) JonesC válasza ncc1701 (#66432) üzenetére


JonesC
csendes tag

Plusz kíméli a futóművet.

(#66438) ezittketto válasza Gabibácsi (#66436) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Én meg MM-be nem járok..
Melyikben láttad?

(#66439) Gabibácsi válasza ezittketto (#66438) üzenetére


Gabibácsi
tag

Online láttam. Visszatartó erő volt még hogy a szállítás többe van mint maga a dvd...

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_fizetés-nélküli-szabadság-dvd-1112005.html

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66440) Jahno válasza Sipi- (#66427) üzenetére


Jahno
őstag

Sejtem én ezt, de én arról a lassulásról beszélek, mikor már sok a csomag. Ez egyelőre csak egyszerű és olcsó, ajtónyitókban és mozgásérzékelős cuccokban szoktam is utálni.

(#66441) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Kabab csomagja újra megmozdult. Még mindig Los Angeles, szóval szerintem ez karácsonyra ér ide majd csak.....

(#66442) -NoVa- válasza npera (#66441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az enyém 2020-05-27 13:45 óta fixen utazik Kínából, semmi update. Ezalatt a szállítócég egérrel puzzlekirakós captcháján az átlag időmet is 0.9 másodperc környékére hoztam, a rekordom 0.6 másodperc. Szerverterhelésben szerintem már bánják, hogy vállalták a csomagom.

(#66443) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Amit pár hete rendeltem annak a fele megjött most, csodálkoztam is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66444) BobaHWSW válasza npera (#66411) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Akkor neked 1200gs adventure valo. Irigyellek. Kevesen tudnak azt a motort meltosagteljesen megulni. Esetleg ha nem teljesen mentek el otthonrol akkor gs850, ktm 790 vagy tenere 700 (mt07 tulajkent elfogult vagyok).

(#66445) BobaHWSW válasza npera (#66417) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Wr450. Nekem tuti az lesz a kovi motorom.

(#66446) Phülöp


Phülöp
addikt

Ma reggel felmondtam, pénteken megyek interjúra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66447) ezittketto válasza Gabibácsi (#66439) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jól látom, hogy boltban nem átvehető? :F

(#66448) npera válasza BobaHWSW (#66444) üzenetére


npera
újonc

Azt még nem próbáltam. A lábhossz nem akadály a következőkön:

KTM 690 Enduro R
KTM 790 Adventure R
KTM 1290 Super Adventure R

Viszont az összes ilyen nagy és nehéz dög pont fordítva megy azzal, amit szeretnék. Könnyű gép, keskeny és manőverezhető. Nem akarok vinni két ruhásszekrényt és felfújt pilátész labdát...

Igazából egy KTM EXC 500 lenne az ideális, de az kábé üzemórás üzemeltetésű. Civil használatban kábé duplázni lehet a periódusokat (erdei barangolás és nem kőkemény versenyzés), de még akkor is húzós az olajcsere. Viszont 106 kg a száraz tömege.

A T700 nagyon bejön, egyedül a tömege sok, kábé 30 kg-al alatta van a 690 Enduro R. Viszont annak a gázkarja kábé ON/OFF, míg a T700 ténylegesen adagolható gázzal érkezik a gyárból és nem csak letépi a fejedet, hanem lehet vele finoman is haladni.

Ráadásul a T700 fehérben a 4-es projektoros lámpával nagyon-nagyon-nagyon bejön. És arra is lehet kapni mindent utólag...

(#66449) npera válasza BobaHWSW (#66445) üzenetére


npera
újonc

Az is ilyen üzemórás rettenet, mint az EXC500 és a Honda CRF450L, nem? Mondjuk az is bejön kegyetlenül. Ott annyit csinált a Honda, hogy nem 15 óránként kell olajat cserélni, hanem 1500 km-ként... :C

Viszont a Honda dögnehéz, ugyanannyit nyom, mint az Enduro R 690, viszont 28 lóerőre fojtották le Európában az USA 45-ről. És a 690 ára is ugyanannyi, csak 3x olyan erős.

(#66450) npera válasza Phülöp (#66446) üzenetére


npera
újonc

Elég keményen nyomod. Most akkor a bringázós hely megy a levesbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.