Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65401) Jahno válasza eattila (#65394) üzenetére


Jahno
őstag

Az ha annyira olyan, akkor kevésbé bír szúrni, de 3 fő már aránytalan lenne, ahogy Ciberéd emlegette.

(#65402) Phülöp válasza eattila (#65398) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak ha tábla engedi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65403) Jahno válasza eattila (#65395) üzenetére


Jahno
őstag

Te is voltál fiatal :-D

De jahh, ebből szoktak lenni később balhék aztán fellázad a nép, hogy mert miért nem csináltak valamit. Itt esetedben meg mit csináljon? Vigye be, mert csúnyán nézett?

(#65404) Jahno válasza eattila (#65398) üzenetére


Jahno
őstag

Há!

(#65405) FőDudu válasza Jahno (#65400) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt meg nincs akkora capajaras mint alozo nyarakon - de mondjuk ugy, hogy megvaltozott.
Mindenki meg van orulve a sok bicikli/gorkori/roller/hoverboard hasznalataval.

Koperi piacon alig talaltam parkolot, tele volt bicikli tartos autokkal. Nem tudom mire keszultek, az autok kb felen bringa tarto volt. Mindenki biciklizni akar?

Forgalom meg nincs olyan orulten nagy - nincs se Sved se Holland se Francia se Angol rendszam. Sok a nemet/osztrak/olasz/magyar/cseh. Meg a default horvat(h).

Vettem fasza szardellat es rakot - megnezzuk mit tudunk beloluk grillezni.
Ha ehesek maradnank, akkor van meg szalonna/steak/karaj/tarja is pacolva.

Mire hazaertem 3 gyerek mar birtokba vette a medencet - az eso valoszinuleg jo savas volt, felment a pH 8,2-re. Beleboritottam egy doboz pH- granulatumot, meglatjuk mit kezd vele.

FőDudu

(#65406) FőDudu válasza Jahno (#65403) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy osszehugyozza a rendorautot/zarkat es meg nekik kel takarittatni...

FőDudu

(#65407) FőDudu


FőDudu
addikt

Mondjuk rendorseg is birsagol - a kijarasi korlatozas alatt egyik kollega kivancsi volt mi a tortenet a hotel kornyeken, rendorok megfogtak, 400 Euro.

Mert ugye nem dolgozott, mit keres ott, nem volt papirja a munkaltatotol, puff megbirsagoltak - hiszen semmi keresni valoja nem volt ott. Otthon kellett volna lennie.

FőDudu

(#65408) ncc1701 válasza Gabibácsi (#65396) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha, de valami gépet használnék. Csiszolni semmiképp nem szabad. A mélyebb részeket úgysem érnéd el vele, a hajtókaron, de azért szebb lenne, és az értékét sem rontanád el.

(#65409) Gabibácsi válasza eattila (#65398) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ha van nekik tábla hogy egyirányú, kivévé bringa, akkor lehet. De a bringásoknak csak az maradt meg hogy lehet, tehát mindig.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65410) ncc1701 válasza eattila (#65398) üzenetére


ncc1701
veterán

Van egy olyan tábla, ami megengedi a bicajosoknak, h egyirányú utcába mehessen szemből. Na, ez itt nincs.

(#65411) ncc1701


ncc1701
veterán

Ja. Voltam hentesnél reggel, hoztam argentín hátszínt. Számoltam, 10-ből 3 emberen volt maszk, már a henteseken sincs.

(#65412) npera válasza Gabibácsi (#65385) üzenetére


npera
újonc

Pittsburgben a BLM-es mókamesterek elbarikádoztak pár blokkot és kinyilvánították, hogy az az övék. És azonnal persona non grata lett minden fehér.

És nem értik, hogy mennyire tragikusan bizarr, amit művelnek....

Igen, az a sci-fi nagyon jól leírja a jelenséget. Remélem azt is be fogják tiltani, mert rasszista film :C

(#65413) FőDudu válasza ncc1701 (#65411) üzenetére


FőDudu
addikt

Baj lesz ebbol...
Itt is hasonlo a tortenet, megfejelve a sok turistaval.

Szerintem be fogjak hozni a fertozest.

Most kergettem ki egy fecsket - nem volt egyszeru. Fent mindenutt szunyoghalo van, de megis a fenti reszen repkedett. Gondolom alul bejott, fel a lepcson.

Egyszer megfogtam, de nem akartam szoritani es elmenekult.

FőDudu

(#65414) npera válasza JonesC (#65397) üzenetére


npera
újonc

White Power motorra gyárt felfüggesztés komponenseket, elég jókat. A márkanév WP csak röviden, szerintem most nem annyira feszegetik, hogy ki kellene-e írni a cég nevét egyben..... :C :Y

(#65415) ncc1701 válasza FőDudu (#65413) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt a fene tudja, mi lesz, de mióta volt az az egyetemi teszt, ami szerint 9e random emberből 2 volt valamikor fertőzött, hát a fene tudja, miért, de itthon még járvány veszély sem volt szerintem, járvány meg definíció szerint sosem volt. Meg ugye itthon a ksh szerint is az első negyed évben átlag alatt haltak meg. Már áprilisban több orvos mondta, h szerintük itthon a covid a h1n1-el együtt már lecsengőben volt, mikor karanténoltak.

Nagybátyám meg ugye mindenféle rákkal küzd, gyakorlatilag neki kimaradt 2 hnap kezelés, mert leszartak mindenkit, közben meg a covid-ra elkülönített osztályok üresen kongtak. Na, az ember csont, és bőr, döbenet milyen szarul néz ki, pedig 2 hónapja a leletei szerint nyerésre állt. Ha meghal, márpedig most sajna úgy tűnik, akkor vajon perelhetek-e, vagy nyeljük le a békát, h a vezetőink töketlensége miatt hal meg?

[ Szerkesztve ]

(#65416) FőDudu válasza ncc1701 (#65415) üzenetére


FőDudu
addikt

Ismerosnek is elmaradt mindenfele vizsgalat.
Ami egy rakkal mutott embernel eleg gaz lehet. Marmint halasztgatni a vizsgalatokat.

FőDudu

(#65417) Jahno válasza FőDudu (#65416) üzenetére


Jahno
őstag

Ez bárminél szopás, meg persze ezt a két hónapot most be is kell pótolni, ami kis torlódással és egyébbel jár. El van ez baszva.

(#65418) Gabibácsi válasza npera (#65412) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az nem rasszizmus, gondolom.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65419) npera


npera
újonc

Kis tutorial, hogy miként ne vágjátok le az ujjatokat quadkopterrel.

(#65420) hobizoli válasza eattila (#65398) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak akkor, ha a tabla engedi, de a szabalybol ok ezt a reszt mar nem hallottak meg...

több drón kell ;P

(#65421) Grillo


Grillo
senior tag

Kerékpáros szakikhoz kérdés.
Adott egy biciGlibolt, ahol lehet SZÉP kártyával fizetni. Adott SZÉP kártya, amin úgy gyűlik szállás alszámlára pénz, hogy akár biciGlire is költhetném. Mármint asszonynak, meg a gyerekeknek. Meg akár magamnak is. Ja és két kártya is van.

Szerintetek érdemes lehet körülnézni, és rendelni innen (akár személyesen elmenni), vagy ratyi a kínálat?
Nekem kb. csak a Gepida ismerős (régészetileg is), a többi akár lehet kínai is.

Majd lemaradt:
[biciGlibolt]

[ Szerkesztve ]

(#65422) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Kurvajó, linkedinen egy fickó kipostolta hogy ha gondunk van az ötfontos bankjegyünkkel (Churcill van rajta) akkor ő megszabadít tőlük, megoldja.
Bekommentelték hogy ha halott elnökkel van gond, akkor is tud e segíteni :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65423) Gabibácsi válasza Grillo (#65421) üzenetére


Gabibácsi
tag

Belenéztem, neuzer és csepel is van, mindkettő magyar, alap cuccok
a gepida feljebb van már

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65424) FőDudu


FőDudu
addikt

Megnyitottuk az idei tengeri herkentyu szezont.
Uj grillt ezzel is leteszteltuk. Bevalik.

Multkor pizzat sutottunk - ma is lesz egy kor - vettem pizza tesztat. Sparban lehet kapni, kenyeres pultban kerheto. Vettem fel kilot, aztan este fele jo lesz. Gyerekek ugyis 10 ota toljak a medencet, kell az energia.

A grill talcaja mosogatogepben moshato, nem maceras takaritani.


Asszony nem volt boldog, mert a szardella friss volt es egeszben hoztam - kipucolni eleg macera volt, de megerte. 2 talcanyi szardella, masfel talcanyi skampi es jol is laktunk...
Koret nelkul, toltam ra egy Lasko-t.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#65425) Grillo válasza FőDudu (#65424) üzenetére


Grillo
senior tag

Ennek a ráknak is csak az ollója ehető, vagy nagyobb része?

(#65426) hobizoli válasza eattila (#65380) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hivd fel oket, hogy 3 ultetett autos jaratja a sportkipufogos szarjat hangosan.... mindjart kint lesznek 6 autoval

több drón kell ;P

(#65427) FőDudu válasza Grillo (#65425) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak a hatso feleben, a farkaban levo hus az eheto.
Eleg nagy pazarlas, de ez van.

FőDudu

(#65428) eattila válasza Jahno (#65403) üzenetére


eattila
csendes tag

Zavarja el. Mit banom en! Nem csunyan nezett, lattam hogy balhezna. Jott utanam.

es jatszotertol 10m-re reggel 9korul ne legyen mar 3 csatak reszeg 30-as faszi ugy egy padon, hogy dulnek borulnak, majd az egyik felig kilogo seggel alszik a fuben.

Voltam fiatal, de sosem csinaltam ilyet. Nem kotekedtem. Es ezek nem fiatalok voltak.

Ne kelljen mar pl a lanyomnak azt nezni hogy mas hogy csapja szet magat. Es a rendoroknek az a dolga hogy rendet tartsanak. Foleg ha bejelentest kapnak. Pont.

A tanar tanitson, a buszsofor vezessen, a rendor meg tartsa fent a rendet. Ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65429) eattila válasza Jahno (#65401) üzenetére


eattila
csendes tag

Veletlen is van. Eleg ha hadonaszik. Es harman voltak. Akkor meg tudtak jarni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65430) Jahno válasza hobizoli (#65426) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor kijönnek, majd elmennek, hogy nincsenek ott oszt magyarázkodhatsz egy darabig, vagy mi lenne a folytatása?

(#65431) Jahno válasza eattila (#65428) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ezt még Csepelen is megoldják, aztán mi vagyunk Mordor :-/ Aztán persze jönnek a mindenféle megmondók, hogy mert' az is ember (szerintem itt már nem...) közben csak nagyjából rendet tartanak.

(#65432) -NoVa- válasza npera (#65419) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megkeresett Volvo recruiter, hogy önvezető fejlesztőközpontot akarnak nyitni az országban. Szerencse, hogy ismerem a céges belső kultúrájukat, különben érdekelne:)

(#65433) Jahno válasza FőDudu (#65424) üzenetére


Jahno
őstag

Azért tegnap szomszéd kürtőskalácsa megmutatta, hogy füst íz nélkül is lehet faszénen sütni. Én a kolbászhoz direkt csináltam füstöt és rácsuktam a tetejét, had szokja. Az meg úgy volt jó :DD

(#65434) FőDudu válasza -NoVa- (#65432) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg az onvezetes boritekolt bukta, hiszen az elso par verzioban tuti meghalnak paran. Aztan lehet mar tizedik generaciora megbizhatot csinalni, de annyi ammot ugysem tesznek bele, hogy elsore is meg lehessen csinalni. Meg nem tesztelnek eleget, nincs eleg Gabibacsi, nincs nalunk 50-60 fokos meleg, hogy Azsiai dzsungelben a paras szar idot szimulaljak, stb...

Akkor meg mar inkabb azt erezned, hogy visszafog a koltsegvetes, a marketing hazudik, stb. Kinek hianyzik ez?

Marmint a nevet adni valamihez amit siman lehetne jobban csinalni....

FőDudu

(#65435) FőDudu válasza Jahno (#65433) üzenetére


FőDudu
addikt

Elektromos grillhez is van az a kor alaku doboz amiben lehet mindenfele fustoleshez valo cuccot gyujtani.

Nem probaltuk, nalunk nem cel a fustosseg.

Pizza jo lett, vegre az elso ami el az alja is ropogos lett es nem szottyos.

FőDudu

(#65436) eattila válasza Jahno (#65431) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nem sikerült. Mert mikor 1-körül hazaértünk, az egyik még kiológó seggel aludt a fűben. 4 óra alatt nem sikerült kiérni a rend bátor őreinek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65437) Phülöp válasza FőDudu (#65434) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez valami gyönyörű volt.
Szerintem holnap már ne is kelj fel, úgyis lejár benned a számláló egyszer.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65438) Jahno válasza FőDudu (#65434) üzenetére


Jahno
őstag

A fizikai tesztelés simán lehet független az egésztől és mivel a Volvo elég kínai, így ott adott némi pára, dszungel, vagy ami kell. Ami hasonló cuccot itt reszelgettek a környékemen, azt is enpera környékére* vitték tesztelni, hogy bírja-e az esőt és a hűvöset. Meg amíg Novának fizetnek, addig igazából mindegy. Bár érdekes, hogy ennyire sajátot szeretnének mikor években az OEM gyártók bőven előbbre vannak. Vagy lehet pont azért, mert nem sikerült beépíthető terméket előállítaniuk :-D Csomó hasonló érdekesség van idehaza, fejlesztenek itt repülőt meg a jó ég tudja még mit, amit aztán esetleg messze Amerikában törnek össze. Nem kell ahhoz személyesen Nova és a forráskód, elég ha visszajön a telemetria és lehet fejet vakarni.

*környék: +1500 kilométer felfelé

(#65439) FőDudu válasza Jahno (#65433) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy a helyi kurtoskalacsos brigad (erdelyiek) is faszen folott suti a cuccot. Vassrokon szoktam veluk talalkozni, mar messzirol megismernek, mert eloszor segitettem nekik hasznalatba venni a penztargepet.
Itt ugyanis a kezelok adoszama is be van programozva, igy eloszor az adott kezelo jelentkezik be, aztan lehet eladni. Nem volt nekik logikus, de elmagyaraztam.

Jovo hettol hon 200 euros lakossagi voucher, full elektronikus. Penzugyminiszterium oldalan lehet online bevaltani, szoval erdekes legy egy 4 fos csalad minden tagjatol nev/cim/adoszam/szemelyiszam kombot bekerni es ugy bevaltani a hozzajuk tartozo 4 vouchert.

FőDudu

(#65440) Jahno válasza Phülöp (#65437) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, hogy éppen azért kellene Nova, mert jót szeretnék csinálni. Vagy csak csinálni kellene és elkezdeni :-D Szerintem is érdemes lenne valamit rögtön a közepétől kezdeni, mert az eleje csak szopás, bukta és a pénzt viszi. Hát kinek hiányzik ez? Esetleg ott mindenki hülye. Úgy kellene kezdeni, hogy rögtön a végénél egy rendesen működő kész termékkel indulni és nem éveket pazarolni mindenfélére?

(#65441) FőDudu válasza Phülöp (#65437) üzenetére


FőDudu
addikt

En szeretek olyat csinalni amire buszke lehetek.
Egy ilyen projectben nem szivesen vennek reszt a felsoroltak miatt. Elsore nehez belole jot csinalni.
Bar van aki szereti a kihivast.

Azonban latva a Tesla onvezetesi betegsegeit ez nem egy rovid project lesz.

FőDudu

(#65442) Jahno válasza FőDudu (#65441) üzenetére


Jahno
őstag

Kár volt feltalálni a kereket, vagy mi?

(#65443) zetor2000 válasza Jahno (#65442) üzenetére


zetor2000
senior tag

Persze. A legtöbb dolgot ölben kell vinni, vagy háton, főleg azokat, amik kerekek. A többit lehet rendesen felfelé/ lefelé gurítani. Majd lekopik, hogy cipelhessük. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65444) Jahno


Jahno
őstag

Annak ellenére, hogy ez az önvezetősdi szerintem is marha messze van és szar az egész, azért akadnak dolgok. Meg miért ne melózzanak rajt? Fejlődni kell, XX. század.

És ha egy vacak Rönyó meg bírta fejteni, hogy hóban így próbálgasság az autókat, akkor lehet a Volvónak is sikerül. Ráadásul utóbbiról már enpera is mesélt nyilvánosakat, itt youtube is tele van elég kemény dolgokkal:

[link]

(#65445) -NoVa- válasza FőDudu (#65441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arra ott a gyerekek. Meg a kerti szarságok restaurálása, most épp a látszatra pusztulófélben lévő virágládáknak estem neki:

Autonómra meg csak egy Unitys szimulált környezet kell, tensorflow, meg elméleti szenzoradatok és hardwarekapacitás, min kell fusson. A többi legyen más baja, részemről végtelen lehetőségeket tudok szimulálni.

(#65446) FőDudu válasza -NoVa- (#65445) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen aprosagok nalam napi dolgok. Ma a terasz toloajtojan leco szunyoghalos resz gorgoit csereltem ki.

Aztan a gyerek biciklijen lesz belso csere.
Lehet a kocsit is lemosom, ha megyek a varosba.

Szerencsere a fejleszteshez nem ertek, igy kompetensen adhatok tanacsot ebben a temakorben IS :C

FőDudu

(#65447) FőDudu válasza Jahno (#65444) üzenetére


FőDudu
addikt

Uj Zoe-t kezdik itt nyomni.
Egy ilyen 300-400Km hatotavu autoval mar el lehet kavirnyalni a kornyeken. Az mar tan alattad se merulne ki egy napi kor alatt.

Majd ranezek, igy katalogus alapjan eleg jo dolgokat pakoltak bele.

FőDudu

(#65448) npera válasza -NoVa- (#65432) üzenetére


npera
újonc

He-he! :B

Egyébként drakulálok a megkereséshez :R

(#65449) npera válasza FőDudu (#65434) üzenetére


npera
újonc

Én nem értek annyira az önvezetéshez, hogy ilyen nagy ívű következtetéseket merjek levonni.

(#65450) FőDudu válasza npera (#65449) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor mit keresel ebben a szaktopikban? :Y

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.