Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66251) -NoVa- válasza blueboi69 (#66242) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kerti faházban van erre munkaasztalom, bár most kissé zsúfolt. Fül/szemvédő ajánlott, szóval ANC-s Bose meg mozis 3D szemüveg kell hozzá. Elsőre porszívó nélkül álltam neki, nem ajánlom :). Azóta minden pókháló kiválóan látszik, finom forgáccsal van kirakva minden.

(#66252) FőDudu válasza Gabibácsi (#66248) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszed macskaja peldaul annyira valogatos, hogy ha elmennek otthonrol akkor kb 3-4 nap utan fanyalodik a mi macsekunk kajajara.

Pedig nem a legolcsobb szarral etetjuk, valami Felix nyalkas macskakaja. Lazacos, nyelvhalas, nyulas, baranyos. Lehet nem szereti az egzotikus kajakat... :)

FőDudu

(#66253) FőDudu válasza -NoVa- (#66251) üzenetére


FőDudu
addikt

En a lakasban vagtam az eps lapokat a dekopirral.
Rendesen porszivohoz csatlakoztatva.

Persze ami mukodik fureszporral, az nem mukodik elektrosztatizalt muanyag darabokkal.... :C

Szoval az egesz lakasban szallt az eps maradek.
De meg mindig egyszerubb a jarolaprol felporszivozni, mint a kerben a fubol.

FőDudu

(#66254) Sipi- válasza npera (#66226) üzenetére


Sipi-
tag

Családi háznál létezhet csak kinti macska, csak fogyóeszköz lesz. 1-3 évente cserélődik, mert eltűnik valamerre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#66255) JonesC válasza -NoVa- (#66240) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ilyesmire, csak töredék áron.

(#66256) hobizoli válasza FőDudu (#66252) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekunk volt egy hugomtol megorokolt kecskepapagajunk, az frankon megevett kb mindent amit te is
a savanyusagot nem szerette csak, de a rantott hus, porkolt, virsli, grillkolbasz, felvagott, sajt, turorudi, szalonna, az zokszo nelkul legyurte, ott allt a sarokban es szo szerint kikunyeralta, meg ha "nme vetted eszre2 hogy o ott keri, akkor meg csipogott is, hogy vedd eszre, "hello-hello, itt vagyok es adjal belole"... meg neha evett a magjaibol is
ja meg friss salatalevel naponta, meg almacsutkabol ki a magokat
semmi mas nem is erdekelte abbol, csak a magok

kis mindenbe kotnyeleskedo es nagyon kivancsi volt mindenre
ki volt engedve nappal, siman odaallt a huto ele es "szolt" ha az almaevos ido van, nehogy elfelejtsd a napi alma magjait

egyszer azt vettem eszre, hogy megy a porkolt kis gazon a bal elulso langon, a fedo kicsit felrehuzva, hogy tudjon rotyogni, ez meg ott all mellette es szagolgatja a fedo alol kiarlamlo gozt... megkerdeztem tole, Bobika, szerinted jo lesz mar? de ahogy eszre vett, egybol elpucolt onnan
egyszer meg a lefoliazott palacsintat kezdte ki, mert nem adtunk neki abbol
nagy volt a csend, tul nagy, konyhaban a tuzhelyen szedte szet a foliat es ette a turos palacsintakat
utana mindig egy jenai talban volt egy uveg fedovel letarakva

több drón kell ;P

(#66257) Jahno válasza blueboi69 (#66244) üzenetére


Jahno
őstag

Miképpen, elköltözött az erdőbe és kész. Macskákhoz annyit értek, hogy időnként valami ismerősnél csak úgy felgyűlik (lásd Boba és macsakának rögtön lett egy benti Bobája), vagy ami meglepett, mikor itt Pesten is engedik kóricálni a világban. Kimegy az ablakon és majd egysezr csak érkezése lesz. Tanyán általában anyós szerez valamit, lerakja a sarokba és onnantól a mi macskánk. Némelyik sok évet ért meg, vagy ami csak úgy elfogy, ez ilyen. Most utolsó kettőből az egyik disszidált a szembenszomszédhoz, de nem tudom mennyire lett benti macska. Maradék az a kutyával időnként poénból kergetőzik, de csak játékból. És nem nagyon vannak rigók, tóból is kapkodja ki a halakat, aztán szerteszét hagyja az udvarban. Estére kint van, mert én vagyok a gonosz mikor kirakom, különben hajnalban riadóztatna és akkor kell kiengedni.

(#66258) FőDudu válasza Jahno (#66257) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyameknal a harmadikrol eltunt a macska.
Felujitas volt, fel volt allvanyozva a naz. Erkelyen kilogott, eltunt.
Majd 2 het mulva megjelent, mintha mi sem tortent volna...

Valahogy lemaszott es visszamaszott a harmadikra az allvanyzaton.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66259) -NoVa- válasza JonesC (#66255) üzenetére


-NoVa-
őstag

FiiO A1

(#66260) FőDudu válasza Jahno (#66257) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy nalunk is ezert alszik kint a macska. Nem dijazom amikor fel ot kornyeken feljon az emeletre es a haloszoba ajtaja elott nyivakol...

Inkabb kint alszik es mi is alszunk amig lehet ;)

FőDudu

(#66261) halapidori válasza blueboi69 (#66225) üzenetére


halapidori
csendes tag

Kölyökmacskát én nem javasolnék csakkintre :( (Állatvédőszervezet nem is ad, legtöbb csak bentre)
Elmegy, megöli a madarakat, elütteti magát, és ha rádbizonyítják, hogy tied az állat, akkor még fizetheted is a baleset esetleges költségeit.
Nakünk van csakkinti, de ő ilyen fogyatékos, nagynyámé volt, nem is fiatal és kb. 20 négyzetméter az élettere.

(#66262) npera válasza Gabibácsi (#66241) üzenetére


npera
újonc

:R

(#66263) npera


npera
újonc

Volt már?

System Of A Down - Chop Suey! (Stylophone cover)

(#66264) blueboi69 válasza halapidori (#66261) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor pár hétig el tud lenni a garázsban, kérdés mennyire szedi szét a dolgokat...

Mondjuk erre nem gondoltam, hogy a madarakat elkergeti, van nálunk madáretető is és sok szép madár jár erre. Vannak rendszeres visszetérők is.

(#66265) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ő lenne az egyébként :) (hirdető képe)
Mondjuk lehet lenne annyi esze, hogy a hangos autóktól fél és akkor nem rohan ki az útra... vagy nincs? :)

(#66266) npera válasza blueboi69 (#66265) üzenetére


npera
újonc

Macska simán megcsinálja azt, hogy kirohan a kocsi elé, lekuporodik bámulja a kocsit. Aztán egy döccenés elölről, egy kisebb hátulról és szőrfelhő a tükörben.

Vagy csak átszalad az M1-M7 közös szakaszán. És vagy átér vagy nem.

(#66267) Jahno válasza blueboi69 (#66265) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is kirohan, ott várja oszt egyszer csak jajj. Vagy nem.

(#66268) Jahno válasza blueboi69 (#66264) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy tele lesz tollal és kibelezett madárral a kert, vagy nem.

(#66269) qnadam válasza Samott (#66238) üzenetére


qnadam
veterán

gyász.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66270) qnadam válasza JonesC (#66255) üzenetére


qnadam
veterán

valami hordozható füleserősítő nekem is fetreng itthon bontatlanul, de mire kell?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66271) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, eléggé nyikorgó gumikkal, de sikerült káposztásról kifelé nem elütnöm egy kacsacsaládot. Szerencsére nem jött senki mögöttem.

kacsamama nem ismeri a zebrát :Y :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66272) qnadam válasza Gabibácsi (#66271) üzenetére


qnadam
veterán

mert a kacsamama európában él, a zebra meg afrikában

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66273) Gabibácsi válasza qnadam (#66272) üzenetére


Gabibácsi
tag

És nem jár a kacsa Afrikában? Dehogynem!

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66274) JonesC válasza qnadam (#66270) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ámitógép és hangfal közé.

(#66275) zetor2000 válasza WiZARD (#66210) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem Cat7, meg mellé egy üres 16-23as cső. Ki tudja, mi lesz. Épülő háznál nem ez a költség. Szerelvénynek meg valami, ami OK a jelenleg használt gigabites hálózatokra, és megfizeted. Most még nem kell a Cat7 sávszélessége, de lehet, nem 1-2 évet fogsz itt lakni, hanem 10+ évet, addigra pont jó lesz az a Cat7. Az elvileg 10Gbitig jó.Később esetleg szerelvéynt kell csak cserélni, nem kell mindent újrahúzni. És én minden sarokba huzatnék ilyet, egy átrendezéskor ne ez legyen az akadály. 230at is mellé, legalább 2-3 aljzatot.
Jelenleg a háztartási routerek teteje már tud 2,5Gbitet, csak a hazai szolgáltatók közt elég kevés ad ilyet otthonra rentábilisien. Meg egyelőre minek?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66276) -NoVa- válasza JonesC (#66274) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na akkor SMSL SA36 Pro. Táppal 55$, pici, jó. Nagyon.

(#66277) Gabibácsi válasza zetor2000 (#66275) üzenetére


Gabibácsi
tag

Normális házban csakis cat7! Négy!!, :DDD
amúgy minek ilyesmi derót? Mire jó? Mert netre ott a wifi.
komolyan kérdem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66278) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Veszélyesen élek... amiga 600-ba furia kártyát rendeltem, Athénból küldik... a görög posta legendásan jó, kb mint a magyar :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66279) npera válasza Gabibácsi (#66278) üzenetére


npera
újonc

Legjobb a korfui posta. Az még pár hét extra a görögön túl. Vicces hely az is....

(#66280) ncc1701 válasza blueboi69 (#66265) üzenetére


ncc1701
veterán

Forgalmas út mellett ne tarts macsekot. Vagy ha tartasz, akkor szogurúan benti legyen. Kíméld meg magad, és a családod egy leendő családtag elvesztésétől, nem vidám dolog látni a cicut kifektetve.

(#66281) npera válasza Gabibácsi (#66277) üzenetére


npera
újonc

Csak egyetlen egy nagy wifi kell a ház közepére (a kandalló tetejére) és akkor megy minden.

(#66282) ncc1701 válasza WiZARD (#66210) üzenetére


ncc1701
veterán

Speckón kell hajlítani, spec végpontok kellenek hozzá, cat7-el tuti nem szopatnám magam. Le leszek ugatva, de a cat5e kábelen is át fog menni kissebb távra az 5gbit, nekem az bőven elég lenne. A 10gbit eszközök ára horror. Már úgy otthonra.

(#66283) Gabibácsi válasza npera (#66279) üzenetére


Gabibácsi
tag

Korfu? Az vicces volt, emlékszem a közlekedésre :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66284) zetor2000 válasza Gabibácsi (#66277) üzenetére


zetor2000
senior tag

A wifi sokmindenre is jó. De a routere drótot igényel, legalábbis a szolgáltatói oldal egyelőre drótot ad. Emellé sok olyan alkalmazási terület is lehet, aminél jó, ha van drót, mert pl. PoE képes cucc kerülhet oda. Mondjuk IP kamera, vagy akármi más, mondjuk a kertet beszóró Wifi AP. Vagy egy olyan cucc, mint pl. egy NAS, hogy nincs wifije. És még ki tudja, mi.
Amúgy egy Cat6/7 vezeték nem csak internet kapcsolatra jó... mehet rajta 4 mezei telefon - bár ez eddig sem volt jellemző, de képes rá. Mehet rajta analóg kamerakép. Adott esetben biztonságtechnikai jelzések, de erre szokott lenni azért jobb vezeték. Nálunk ment / megy rajta sima KVM és HDMI extenderek jelei is.
Ha kellően nagy a lakás / ház, akkor a wifi cuccok jelét is el kell juttatni. Ha most épül egy ingatlan, nem ez az 1-2-300E-s beruházás (?) lesz az, ami felveri az árát a lakásnak/háznak.

De fordísuk meg a dolgot... Ha később rájön valaki / valami, hogy kéne, akkor szét kell verni az ingatlant, hogy ott legyen. Most be lehet vezetékezni kábé mindent is, anélkül, hogy nagyon fájna. Én megcsinálnám, még ha nagyon kis kihasználtsága lenne, akkor is. Pl. okosotthon vezérlő, multi room hangosítás vezérlője, dante hangrendszer, fene tudja, mi lesz 1-2-5-10 éven belül, ami szeretne maga mögött egy megbízható kapcsolatot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66285) Gabibácsi válasza npera (#66281) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tényleg komolyan kérdeztem, én kb csak a tv-t meg a nyomtatót tudnám deróttal netre kötni, de azok is wifin vannak..

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66286) Gabibácsi válasza zetor2000 (#66284) üzenetére


Gabibácsi
tag

A nas meg a kamera az ok, annak jó lehet, aláírom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66287) zetor2000 válasza ncc1701 (#66282) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem feltétlen kell speckón hajlítani... nekünk a mostani irodaházban cat7 kábelek vannak cat6 végszerelvényekkel, és láttam, amikor drótoztak, abban semmi speciál nem volt, megvolt a 2 ampulla reggel, mellé a 2 pöszögő zsömle, ment minden magától, ahogy kell... Én hasonlót építenék ki, ha most építkeznék. Nem vészesen drága 1-1- végpont, csak át kell gondolni, merre mennyi végpont kell.
Úgyis kevesebbet csinál az ember, ezt már tapasztaltam. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66288) zetor2000 válasza Gabibácsi (#66286) üzenetére


zetor2000
senior tag

Teszem hozzá, hogy van wifi képes NAS is, meg IP kamera is, de áram annak is kell... Mondjuk egy 6-8 Mpixeles kameraképe egy zsúfoltabb wifis térben lehet, nem megy át röccenés mentesen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66289) ncc1701 válasza npera (#66219) üzenetére


ncc1701
veterán

A legszebb az a perecelő tehén volt, amelyik huzatta magát a kutyával. :)

(#66290) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Ma le tudtam ülni picit építeni.

- motorok kábelei méretre vágva, felcinezve
- motorok vázra rácsavarozva előzetesen (még nincs menetragasztó)
- ESC felcinezve
- DC betáp kábel felforrasztva (kondival még várok)
- FC-be megfelelő csatlakozók bedugva, azok másik végére kamera csatlakozója felforrasztva
- meg az XM+ vevőé is

Úgy nézem sokkal több dolog nem is igazán van, kell majd rá csipogó, valahol remélem még van a dobozban. Máskülönben csipogtatom a motorokat.

A VTX a torony legfelső része, annak ráadásul menetes antennája van, nem az a nyüzüge rápattintós, ami olyan sérülékeny.

Megjött Kínából még múltkor egy páka lepöcögtető, amiben fém szivacs van (talán rézből kukacok összegöngyölve). Ez egész jó. Szépen le lehet vele tisztítani a páka hegyét.

Megint bátor voltam és semmit nem próbáltam ki indulás előtt. Majd ha készen van, akkor rádugom az akksit és reménykedek... :U

(#66291) ncc1701 válasza blueboi69 (#66225) üzenetére


ncc1701
veterán

Kaptam 1 óra pihit figyelmeztetés képpen. Vannak, akik nem szeretik a kendőzetlen igazságot. :D

(#66292) -NoVa- válasza Gabibácsi (#66285) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én behúztam a falba, mert nem fájt, aztán használtam, most meg nem. Azóta kicsit jobb a Wifi router, sokkal jobbak a kliensek, és elfogadható teljesítménnyel belátják bárhonnan a házat, udvart. Attól még a lehetőség adott, hogy áttelepítsem a nappaliból a NAS-okat, akár a routert is bárhová, nem baj ha van.

(#66293) ncc1701 válasza npera (#66226) üzenetére


ncc1701
veterán

Makka ugyan büdöset nem csinál, de a szőreét hullajtja, így az porcicákba összeáll. Almot ki kell rakni, arra jár, illetve ha kinti, akkor inkább oda. A makka eleve pedánsan tiszta állat. Amúgy nálunk is ez van, én takarítok, mert asszony jobban tolerálja a szemetet, mint én. :)

(#66294) WiZARD válasza ncc1701 (#66282) üzenetére


WiZARD
addikt

10gbit eszközöket nem akarok, csak jövőállóság miatt merült fel.

npera: annyi nem lesz otthon, de mondtam hogy garázsba legyen 3*32A kábelezve, az a tuti. Aztán hogy honnan lesz ennyi áram és kell-e ennyi az a jövő. Leafhez 1*32A elég.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#66295) npera válasza Gabibácsi (#66285) üzenetére


npera
újonc

Az előző lakásban minden szobában volt egy sarokban dupla hálózati dugasz. És a hallban egy kis miniközpont. Oda beraktam egy nagy switchet, aztán arról ment az egész lakás. Ha van pár eszköz, akkor már sokkal jobb, mint a wifis bohóckodás.

Nálunk a következők futottak kábelről:

- riasztó fejegysége
- Raspberry PI a TV-hez
- TV-hez box
- nyomtató
- az én PC-m
- NAS
- Sonos erősítőt streamelő központja
- Sonos egység konyhában

Gigabites switch futott alattuk, a lakáson belül az adatkapcsolatot igen jól kezelte. A PC és a NAS között simán ment az elméleti maximum tempó, amit a NAS és vinyók tudtak. A nyomtatás kegyetlen jól futott (asszony nagyon sokat szkennel is). Sonos sosem zakkant meg, bezzeg most wifiről nem olyan stabil.

Az ilyen kézi bohóckodós eszközökre jó a wifi. Az iPades bohóckodásra nem működik a kábel, de bármi komolyabbat akarsz csinálni, akkor a kábel az csodajó. Stabil, gyors, mi kell még... :C

(#66296) npera válasza ncc1701 (#66289) üzenetére


npera
újonc

Meg amikor a kiscsaj beperecel a cimborái elé keresztbe és az egész csapat átzakózik rajta. Valami elképesztő.

Amikor a csóka a villamos mellett kacsázik, aztán beesik a villamos oldalához és megfejeli a forgózsámolyt akkor picit szívdobogást kaptam mondjuk.

Egyszer próbáltam ilyen rollert kábé 50 méter erejéig és utána köszöntem szépen. Én ehhez nem vagyok eléggé Valentino Rossi.....

(#66297) ncc1701 válasza WiZARD (#66294) üzenetére


ncc1701
veterán

A cat6a is ellát 10gbit-ig. Annál többet minek, hova?

(#66298) npera válasza ncc1701 (#66291) üzenetére


npera
újonc

Nekimentél valami modnak?

(#66299) ncc1701 válasza npera (#66298) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, olybá tűnik. Vagy valaki szaladt apuhoz panaszkodni, mert belegyalogoltam a kis érzékeny lelkivilágába. De én vagyok a barom, számíthattam volna rá.

(#66300) Jahno


Jahno
őstag

Megkérdeztem idehaza. Amelyik macska a szomszédba disszidált az ott nem jár be a lakásba. Viszont nálunk feljárnak a padlásra aludni és randalírozni. Jahh, madáretetőt lehet mutattam:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.