Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65701) ncc1701 válasza Jahno (#65698) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudod elbaszni, mert max visszacsiszolod. Igazából a glettelés-csiszolás az olyan, h nincs készen, csak azt mondod, h most már elég jó lett, és inkább lefested.

De h 7 számjegyet nem fizetnék érte az qrva isten. Egy 60nm-es kecót max 2 hét alatt körbeglettelem párszor, meg le is csiszolom, festem. Inkább fizetés nélküli szabira mennék, még úgy is vastagon megérné.

(#65702) A. Crowley válasza Gabibácsi (#65690) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Őszinte leszek, fogalmam sincs, hogy ezt magyarországi fizetésből vagy vállalkozásból ki, és hogyan tudja kifizetni.
Még nekünk is hatmilliószor át kell gondolni, hogy egyáltalán elinduljunk-e ebbe az irányba?
Pedig nyilván nem magyar fizetésből élünk.

[ Szerkesztve ]

(#65703) qnadam válasza ncc1701 (#65701) üzenetére


qnadam
veterán

tapéta leszed (oké, ez könnyű volt, egy mozdulattal két négyzetméter jött le, a nappalit kicsomagoltuk tíz perc alatt), összes réteg betonig levakar. glett-csiszolás-glett-csiszolás-glett-csiszolás, festés. ez az a folyamat, amit a ház harminc+ éves fennállása óta senki nem csinált meg rendesen. biztos, hogy nem csináltam volna meg egyedül két hét alatt.
cserébe most szép, és a következő harminc évben valószínűleg elég lesz csak ráfesteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65704) ncc1701 válasza qnadam (#65703) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok, megértem. De van az a pénz, amiért korpásodik a hajam. :)

(#65705) hobizoli válasza A. Crowley (#65702) üzenetére


hobizoli
nagyúr

CSOK-l meg babavaroval vannak beleterelve hitelfelvetelbe az emberek, mert a qrmany a zemberek oldalan all (szajjal...), aztan megis a bank tud ez miatt hitelt kihelyezni vmiert, mert annelkul eselytelen lenne megvennie az ingatlant
elotte is megerte a beruhazonak felepitenie azt, most +20milkacsokit be tud huzni, azon felul, amit eddig is keresett rajta, a vevo meg csak egy kozvetito, de o felel erte

meg egy festes is azert lett mar ennyi, mert elinflaljak a penzt

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#65706) Gabibácsi válasza hobizoli (#65705) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze, azért

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65707) Gabibácsi válasza A. Crowley (#65702) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom elképzelni,azt hittem pedig hogy jól keresek.
de lehet lúzer vagyok :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65708) eattila válasza A. Crowley (#65687) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert az már nyugat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65709) halapidori válasza -NoVa- (#65680) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ennyire nem vagyok nő :p

(#65710) eattila válasza hobizoli (#65705) üzenetére


eattila
csendes tag

A festés azért ennyi, mert nincs aki megcsinálja. És bármennyit kérhetnek kb.
Keresztapám burkoló. Ő mondta, hogy nincs az a pénz amit nem fizetnek ki.

4 éve nekem 150-et mondtak csak festésre egy 58nm-es panelra. Inkább kifestettem én. A glettelés a konyhában nem szép, de na. Majd a következő.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65711) npera


npera
újonc

Nova, most már tényleg semmi mentségem nincsen. Megjöttek a kondik is...

Meg a patch antenna. Le is fotóztam, annyira bitang jól néz ki vele a szemüveg. Majd rakok képet, ha "előhívtam" a gépből. RAW-ban fotóztam, mert akkor kitartó birizgálás után lesz egy rosszabb képem, mint a gép saját jpegje, de legalább azt én csináltam.... :C

(#65712) hobizoli


hobizoli
nagyúr

na megjott az aliexpress-s X99Z-V102 mATX deszka + Xeon 2620 v3 CPU + 2x8GB DDR-2400
pattintottam hozza egy BQ Shadow rock CPU kulert is yoool, meg nincs beepitve

a kit-t (a huto nelkul) meg lehet venni 40k alatti aron :DDD

több drón kell ;P

(#65713) Gabibácsi válasza npera (#65711) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én meg rendeltem repülőt... gyereknek nagyon tetszik a helikopter, ami szerintem szarul működik, de a lényeg hogy imádja.. ilyen tenyérrel irányítható, de borzalmasan esetleges hogy mit csinál, szerintem mi van benne, akaratos :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65714) ncc1701 válasza eattila (#65710) üzenetére


ncc1701
veterán

Építőiparban nem volt ember, annyi meló esett be nekik, h elpofátlanodtak, és irreális áron vállaltak bármit, és hitelből ki is lettek fizetve. Biztos én vagyok hülye, de szerintem kicsit tulzás az, h burkoló/szobafestő katával 1M körül simán tud keresni.

(#65715) Sipi- válasza qnadam (#65699) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk 1000 Ft/m2 áron festett a festő, de az igaz, hogy ez ki volt már festve előtte nemrég, csak rondán (az új lakásban a kivitelező festői nem voltak valami profik).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#65716) Samott válasza Gabibácsi (#65706) üzenetére


Samott
addikt

Bizony, azert.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65717) blueboi69


blueboi69
csendes tag

140nm-es kecóra 50M az nagyon az alja és akkor nincs benne sztem semmi burkolás, konyha, fürdő, szaniterek. vagy ha igen, akkor az nagyon nagyon proli kategória.

És ja, egy normális kecó, aminek van némi kertje is, és nem csak egy építkezés utáni üres telek, az valóban kurvasok pénz. Mert sokan ezt felejtik el, akik csok-al panelból kiszabadulnak, hogy jajdejó, kertesház, essünk neki az építkezésnek, jujdejó lesz kertesházban lakni. Aztán a kulcsrakész állapotnál jönnek rá, hogy igazából ha mázlijuk van, akkor a sittet elszállították és nem dolgozták bele a földbe éshogy bizony egy szép kertbe kellenek növények is, amik szintén nem olcsóak és nem úgy van, hogy instant takarja a szomszéd putrit, hanem több év, mire szépen benövi.

(#65718) blueboi69 válasza ncc1701 (#65714) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én szoktam nézgetegni építőipari szégyenfalas csoportot. Amik ott mennek te... én azóta már tényleg semmihez nem merek embert hívni :(
Most már 2hete nem használjuk a zuhanykabint, de nekiálltam szétszedni, feltúrni a netet, úgyhogy végül vettem bele csaptelepet, vmi szegedi webshopból és örülök, hogy 30ezerből megúsztam.
Biztosító baszik fizetni bármit is, pedig legalább a beázás helyreállítását kéne, de okoskodnak, hogy ez nem csőtőrés, ezért nem káresemény. Anyád. :W

(#65719) ncc1701 válasza blueboi69 (#65718) üzenetére


ncc1701
veterán

Szerencsére igazából gyakorlatilag semmihez nem vagy muszáj szakit hívni. Najó, mondjuk a gázkazán talán kivétel, de a takarítást megoldom annál is. De igazából nem tudok olyan bénán dolgozni, h bármit szarabbul csináljak meg, mint egy szaki.

Csaptelep cserével egyszerűen megúsztad. Nálunk a nappaliban volt valami vízfolyás, utcában volt egy csőtörés, gondolom ahogy "óvatosan" visszanyitották a vizet, végigszaladt a hálózaton, mint egy kalapács. Már beképzeltem mindenféle trükkös dolgot, h majd véshetem a falat, de szerencsére csak a csap flexi csövég kellett picit jobban ráhúzni.

(#65720) Gabibácsi válasza Samott (#65716) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze, ha nincs sapka akkor meg azért. Meg elinflálták a pénzt is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65721) blueboi69 válasza A. Crowley (#65702) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hitelből. Anélkül esélytelen kb. Vagy jól örököl, vagy van apucinak jól menő vállalkozása és ad rá lóvét és megveszi kp-ra.

És az esélytelenségre rájátszanak a magas albérletárak is. Gyakorlatilag 150-200e egy normálisabb albérlet, vagy legalábbis innentől indul felfelé. Emellett éljél meg, tegyél félre és tudjál dobbantani belátható időn belül. NEM LEHET.
Akármilyen kecót, ami nem akar azonnal rádrohadni az ilyen 30M, de még egy jobb lakás is.
Ha ezt kp-ra meg akarod venni, akkor mondjuk mennyit tudsz havonta félretenni? 300ezret? Az évente 3.6M, és akkor 10év múlva lesz rá pénzed. Feltéve, hogy 10éven keresztül ennyit félre tudsz tenni, nem emelkedik az ingatlanok ára (de igen..) és akkoris eltelik 10év amit albérletben tengődsz. Nameg statisztikák szerint nem sokan tudnak ennyit minden hónapban félretenni.
Szóval kb esélyten az, hogy nekiállsz dolgozni tisztességesen és nulláról összekaparsz annyi pénzt, hogy vegyél valamit.

(#65722) Gabibácsi válasza ncc1701 (#65719) üzenetére


Gabibácsi
tag

Maximum a gázhoz, szerencsére a többi megoldható. Én sem hívnék, és nem azért mert fillérbaszó vagyok hanem mert tapasztalat, lelkiismeretesebben, szebben megcsinálom. Max újrakezdem, naés.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65723) Gabibácsi válasza blueboi69 (#65721) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jaja, 150 nekem is a lakásbérlet,
annyit hozzátennék, hogy attól függ, vidéken van olcsóbb ház is
meg kinek mi a normális, ebben a topicban már olyan magas a mérce, hogy padlófűtés, 3 garázs és medence nélkül már kinéznek :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65724) blueboi69 válasza ncc1701 (#65719) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Látod, a gyerekszobákat felépítettem saját magam. Azóta is az egyik még nincs kész :D
Mondjuk 2gyerek mellett baromira nincs időm tényleg, látod, már kínomban az autót is másra bíztam...
Gázkazánt idén már én fogom kipucolni, láttam, hogy tavaly mit csináltam 50e-ért...
A glettelést azóta többen is megdicsérték :)

Nálunk a lenti falak valamiért áznak. Biztosító azt mondja, hogy hívjak ki céget, akik szivárgást keresnek. Hívtam egyet, 100e-től indul a móka, ha nem kell bontani. Megkérdeztem a biztosítót, hogy akkor ezt is térítik-e. Jaaa szerintük nem reális a 100e, csak a fele, viszont ha kiderül, hogy nem csőrepedés van, akkor nem fizetnek egy forintot sem. És simán benne van, hogy a vízszigetelés az a ház közepén alaul sérült meg és felszív talajvizet.
De most lutrira nem hívok ki embert...

És nem panaszkodásképp mondom, mert számoltunk ezzel (bár nem ennyire),de gyakrolatilag, amióta itt lakunk (kb 2.5éve) azóta nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna egy váratlan 100-150ezres kiadásunk. Nem a házra, hanem úgy általában a házra is, gyerekre is, autóra is, mindenre is. De biztos, hogy egy lakással az embernek tizedennyi költsége van. Mondjuk amíg megtehetem addig nem költöznék lakásba az is biztos.

(#65725) Samott válasza Gabibácsi (#65720) üzenetére


Samott
addikt

Azzal a csok-os penzzel mindenkit megszopattak. Akinek van az pont annyival dragabban kapja meg a keglit, akinek nem jut az meg meg nagyobbat sziv.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65726) ncc1701 válasza blueboi69 (#65721) üzenetére


ncc1701
veterán

Első ingatlanhoz jutás sosem volt nagyon egyszerű, de most nagyon kemény lett.

(#65727) blueboi69 válasza Gabibácsi (#65723) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Apámnak 1.5évig nézegettünk kecókat itt a környéken, végül fehérváron vett egy sorházi lakást, ami a 80as években épült, potom 50M-ért. Éshát a 80-as évek óta nem sok mindent cseréltek benne, esetleg a konyhabútort meg 1-2nyílászárót.
Ehhez képest, amik voltak... nagyrészüket megnézni sem volt érdemes, pedig hát lássuk be, nem az olcsó kategóriára lőtt ő sem. Gyakorlatilag pár hónap után a keresés alsó határát felvittük 30M-ra, mert egyszerűen az alatt nagyon lapusztult házak voltak, amikre még ennyit kellett volna költeni.
Mondjuk nálam a padlófűtés alap, apámnál ez nem fért bele ennyibe :D és garázsa sincs, meg medencéje sem, csak kb 50nm kert...

Vidéken sem minden olcsóbb, ami igen, az nagyon szar helyen van vagy brazilok a szomszédok.

(#65728) blueboi69 válasza Samott (#65725) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Így van.

(#65729) Gabibácsi válasza Samott (#65725) üzenetére


Gabibácsi
tag

Anélkül a csok nélkül meg sokaknak még annyi esélye sem lett volna.
inkább a spekulánsok meg ingatlanosok , akik felnyomták az árakat, baszódjanak meg

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65730) ncc1701 válasza blueboi69 (#65724) üzenetére


ncc1701
veterán

Családi ház az olyan, h egyrészt sosincs kész, másrészt pedig állandóan kell/lehet rá költeni. De nagyon önként én nem költöznék vissza lakásba, csak ha nagyon muszáj.

Azt mondjuk meg tudod nézni, h van-e talaj víz, ásol a ház mellett egy méteres gödröt. Annál az alapod sincs mélyebben.

(#65731) Gabibácsi válasza blueboi69 (#65727) üzenetére


Gabibácsi
tag

De, olcsóbb vidéken, csak messze van pesttől. Brazilok sajna lassan mindenhol vannak, a szar hely meg kinek mi. Meg a normális ház is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65732) blueboi69 válasza ncc1701 (#65726) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem ne mondd. Mázlink volt, mert szülőktől kaptunk annyit, hogy a minimális kezdőrészlet meglegyen, a többi hitel, amit törlesztünk.
De még így is a törlesztés annyi, mint egy albérleti lakás, akkor már inkább ezt fizetjük, mégha hitel is.
Szerencsére azóta lejárt néhány lakástakarék, amit beletoltunk a hitelbe előtörlesztésként és igyekszünk félretenni is, hogy előbb le tudjuk a törlesztést.

(#65733) blueboi69 válasza Gabibácsi (#65731) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk nincsenek brazilok :) Se az oviban, se az utcán. Lehet, hogy vannak, de én nem láttam, pedig szoktam bringázni is.
Környékről viszont az ingyenes strandra jönnek nyaranta, de egyébként nem jellemző. Ennyi előnye van, egy picit drágább városnak, mert inkább keresnek ők is olcsóbbat, elvégre nekik aztán mindegy, hogy a putrijuk hol van.

(#65734) ncc1701 válasza blueboi69 (#65732) üzenetére


ncc1701
veterán

Idén év vége felé lejár az a qrva hitel, elég volt belőle. Soha többet semmire.

(#65735) blueboi69 válasza ncc1701 (#65730) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk ásni most éppen pont tudnék, mert elöl sziklakertet építek, jó ötlet. Mit nézzek amúgy? Hogy nedves-e a föld olyan mélyen is, vagyhogy kiszárad-e? Nem épp egy völgyben vagyunk, ha ez számít...
Szivárgásos csóka segítőkész volt, fél órát debuggoltunk a telefonban. Belső vízcsövön van nyomásmérő óra. Mondta, hogy este zárjam el a főcsapot, nézzem meg a nyomást, hogy reggelre leesik-e. Ha igen, akkor nyomóoldali repedés lehet.
Szerinte a fűtés nem ereszthet, mert 1szezont simánt lement a kazán úgy,hogy nem kellett rátölteni. Szerinte ha az eresztene, akkor kb hetente tölthetnék rá.
Ha se fűtés, se nyomóoldali vízcső nem ereszt, akkor még marad a lefolyók, de ezek repedése a legritkább, vagy talajvíz... Szóval passz. Mindenestre ez sztem nem új probléma, nem egy friss beázásról van szó, hanem egy évek óta tartó lassú folyamatról. Csak már sok helyen jön le a festék és púposodik. Vettem nedvességmérő műszert, az ott már mérési tartományon felül volt...

(#65736) Gabibácsi válasza ncc1701 (#65734) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az jó, remélem tudok felvenni az évben :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65737) blueboi69 válasza ncc1701 (#65734) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nyilván soha többet semmire, de akinek nincs más lehetősége, annak ez marad.
Kimatekoztam az előző hozzászólásban, hogy mennyire esélytelen úgy kecót venni egy fiatal párnak, ha nem hitelből akarja.

(#65738) eattila válasza ncc1701 (#65714) üzenetére


eattila
csendes tag

Eddig szerinted nem tudott? Nem kellett hozzá válság.
És miért lenne túlzás? Más iparágban lehet?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65739) ncc1701 válasza blueboi69 (#65735) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha ásol egy gödröt (vagy kettőt a ház két oldalán), és abban nincs víz, és az alja is száraz, akkor ott szerintem talaj víz nem nagyon lesz.

A nyomás mérés nem hülyeség amúgy. Fűtés rendszerben igaza van, lefolyó sem szokott ereszteni, mert az össze van ragasztva, meg az nincs nyomás alatt. Az összes fal vizesedik, vagy csak egy ponton? Előző tulaj nem tudja, milyen csövek merre mennek?

(#65740) ncc1701 válasza Gabibácsi (#65736) üzenetére


ncc1701
veterán

Drukkolok, de nagyon jó lesz tőle szabadulnom. Nyilván máshogy nem lehet ingatlant venni.

(#65741) ncc1701 válasza eattila (#65738) üzenetére


ncc1701
veterán

Tőlem havi 10 millát is kereshet, de rajtam ugyan nem fog egy fillért sem.

(#65742) Jahno válasza ncc1701 (#65739) üzenetére


Jahno
őstag

" lefolyó sem szokott ereszteni, mert az össze van ragasztva, "

Kivéve mikor igen. Pld. enperánál.

(#65743) blueboi69 válasza ncc1701 (#65739) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Előző tulaj nem tudja mi merre megy. Egyedüli nő (lányaival lakott itt) nem sok mindent tudott eddig, ő is inkább hívott szakembereket. Mondjuk elég korrektül meg volt csinálva a dolgok többsége, eddig aki szakit itt bármit is csinált, azt csak dicsértem és elkértem az elérhetőségét, ami elég ritka manapság.
De gyanítom tudhatott a dologról, mert ezer százalék, hogy eladás előtt minden szépen ki volt festve. Ez sem lehetett kevés della.
Tulajdonképpen 2-3 fal az ami ilyen, de az elég hosszan végig. Először belső szivárgás gyanúja merült fel, ami az ép vízszigetelésen szépen szétterült. Ezek mind belső falak, és szerintem mindegyikben megy vezeték. Nyomó is, talán lefolyó is, és padlófűtés is (Gabibácsi ne nézz ide, de az emeleti fürdőben is van padlófűtés).
Viszont most télen a garázsban voltak egerek (jöttek a prémium fűmagra) és van egy rész, ahol a padlófűtés csövei jönnek fel a padlóból gépházban, ott a hungarocell szigetelés volt szétszórva. Nem tudom, hogy a garázsból próbáltak kifelé menni, vagy lentről jöttek... de már nem tudok mire gondolni.
Végül lehet az lesz, hogy vmi vizescéget keresek aztán ilyen falinjektálással megoldjuk, csak az igazából nem a problémát oldja meg, én meg azt keresném meg.

(#65744) qnadam válasza ncc1701 (#65704) üzenetére


qnadam
veterán

legközelebb téged hívlak :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65745) qnadam válasza Sipi- (#65715) üzenetére


qnadam
veterán

fogalmam sincs, hány négyzetméterről van szó, de a történet lényege nem a festés, hanem a nullára lekaparás és rendes lealapozás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65746) qnadam válasza ncc1701 (#65719) üzenetére


qnadam
veterán

nálam a festés + padló drága volt, cserébe szép lett.
egyébként a padló lerakásán elgondolkodtam, de az nem is volt drága. valószínűleg a rutinnal több anyagot spóroltak a nappalimban (ötszögletű szoba), meg a csövek körbevágásánál, mint amit én spóroltam volna a munkadíjjal.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65747) Samott válasza Gabibácsi (#65729) üzenetére


Samott
addikt

Az meg ugye azert van, mert pont 0% kamatot kap a penzere ha berakja a bankba. Igy nyilvan ingatlanba rakta mert ugy legalabb nem romlik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#65748) ncc1701 válasza qnadam (#65744) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem vállalok senkinek semmit. Amúgy lehet inkább körberagasztottam volna gipszkartonnal. :)

(#65749) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#65690) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem jó százmilliókkal dobálózni.

De ezek sajnos tények. Nekünk lassan 70 milliónál jár a kecó fullban, amihez egy 5 milliós telekár tartozik és 2012-ben, valamint 2015-ben épült a java, azóta durván feljebb ment mindennek az ára... :(

(#65750) qnadam válasza ncc1701 (#65748) üzenetére


qnadam
veterán

az azért lett volna jó, mert akkor még a fűtéscsöveket-radiátorokat, klímacsövezést, de lehet hogy részben még az elektromos rendszert is át kellett volna helyezni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.