Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66101) Jahno válasza eattila (#66100) üzenetére


Jahno
őstag

Azt ismerem, jó cucc és rendesen száll, csak nagy szél földhöz veri, amúgy kicsiben is megy, közepesben meg húz szépen és egy helyben marad, nem csapong összevissza. Elején én sem sejtettem, hogy ebben is bazi nagy tudomány van :Y De hát fizika...

Ismerősé egy fokkal durvább, de ezt gyerek kezébe már nem érdemes adni, mert elviszi:

Előszedném, de rövid lesz ez a nyár, grillezni kellene, sokat fotós mókázni, csavarogni, ésmiazmások, áááááá.

(#66102) Phülöp


Phülöp
addikt

Tegnap megünnepeltük a nyárközepet, mától már rövidülnek a nappalok.

[link]

A mobilon látszik a horizont vonala, meg hogy alatta mennyit bukott le a nap. Abból a pontból pattant vissza, hogy felkeljen. Ha még északabbra mentünk volna, akkor le se megy a horizont alá.
A háttérben a fényesség az az éjszakai sötétség, kb. háromnegyed egykor.

Próbáltam rendeset is fotózni, de a rendes szimmetriához már kellett volna állvány is

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66103) Jahno válasza Phülöp (#66102) üzenetére


Jahno
őstag

Fotósok mekkája. Fény is van, arany kék óra folyamatosan ismétlődik, ha elbaszod akkor 20 perc múlva ugyanaz :-O Mégis csak van ráció ebben az északi életformákban (a metálon kívül)

(#66104) npera válasza Phülöp (#66102) üzenetére


npera
újonc

Reggel azt hittem felvonyítok a nevetéstől. Ülünk a reggelinél kábé 8-kor, a szembeszomszéd pedig vitte ki a kutyát sétálni. Az előző éjjel ünnepeltek rendesen, a csóka szemei teljesen be voltak dagadva és marionettbábúhoz illő módon rakta a lábait. A kutya vezette a gazdit inkább, mint fordítva. Szerintem csak halovány emlékei vannak a sétáról..... :C

(#66105) npera válasza Jahno (#66099) üzenetére


npera
újonc

Ja ez jó duma. Hogy a kínaiak nem értenek a sárkányozáshoz.

Amikor először voltam Kínában a Changfeng parkban idős emberek eregették a sárkányokat. De elég komoly cuccokat, kábé 2-méteres sárkányokat valami elképesztően hosszú kábelekkel. Nehéz volt megbecsülni, de bőven a parkon túl épült lakópark fölé engedték őket. Simán volt 200 méter. Vagy több. Kábé 30-centis nagy "dobokról" engedték a kábelt utána. És látszott rajtuk, hogy nem először csinálják.

Sajnos akkor még a Canon EOS-10D-vel és a 28-135 kitobival próbáltam nagyot látni (átszámítva 45 mm volt a legszélesebb állása, tehát semmi nagylátó). Így nem sikerült olyan képet lőni, amikor látszanak a bácsikák és a sárkányok is. De amikor bezúmoltam rendesen (FőDudu, most koncentrálj! :) ), akkor látszottak a sárkányok. Hiába, a 135x1,6 mm az már nem viccel. Bár minden kráter nem látszik a Holdon, de a sárkányok látszanak picit.

Itt van pici és egy nagyobb:

Itt egy fiatalabb versenyző ereget pici dobbal...

(#66106) Phülöp válasza npera (#66104) üzenetére


Phülöp
addikt

Hajnalban hazafelé jövet láttunk helyi arcot félmeztelenül, félig letolt gatyával, nagyon elveszett arcot vágva álldogálni a gyorsforgalmi mellett. Finnek erősen tudnak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66107) npera válasza Phülöp (#66106) üzenetére


npera
újonc

(#66108) npera


npera
újonc

Kínai motorizáció...

Még ott sem jár mindenki autóval. Mi lesz, ha "mindenki" valami gépkocsival akarna járni? Van még piaci rés.....

Szerencsére kábé 1100 SEK értékben kaphatóak elektromos "robogók", amik minden igényt kielégítenek....

(#66109) Phülöp válasza npera (#66107) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez még mindig nagyon jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66110) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mi majdnem sütögettünk kint tegnap, de aztán a csepergő eső mellé olyan viharos szél jött hogy inkább eloltottuk a tüzet.
gyerek persze sírt mert erre várt két hete, majd legközelebb
bent grillserpenyőben megsütöttem végül mindent
most 16 fok van, viharos szél, eső

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66111) JonesC válasza Gabibácsi (#66110) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nekünk szerencsénk volt, borús volt, de eső nem volt. Szél is csak ritkábban csapott oda, úgyhogy nagyon jó kis sütögetést rendeztünk.

(#66112) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én tegnap havernak segítettem szobát festeni, meg visszapakolni ezt-azt. Asszem jól jött, hogy ráértem, mert egy olyan kisgyerekkel van megáldva, aki rettenetesen igényli a figyelmet. Ha nem vagyok ott, akkor még egy hét a festés...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66113) Gabibácsi válasza JonesC (#66111) üzenetére


Gabibácsi
tag

A csepergő esőt még kibírtuk, de 30-as szél fújt :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66114) FőDudu válasza JonesC (#66111) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt mara tervezzuk - itt most csepeg. Vettem egy 30 dekas szteket, van hozza csomagolva fuszer is. Sosem probaltam meg ilyen elore csomagolt verziot, meglesem mit tud.

Tegnap strandido volt - furodtem is a medenceben es a gyerekkel kimentunk a tengerparta megnezni mi a tortenet.

Millioan voltak, hering style. Full pocsolyas, koszos volt a viz.
Lattunk sok magyart, megindultak a turistak is. Foleg nemet es osztrak, de mar jonnek a hollandok is. A hatar fele kb 5-6 kilometeres sor volt delutan otkor - este nyolcokr visszafele meg mar 1 auto sem volt elottunk. Valami olyasmit mondtak ismerosok, hogy a horvatok par orszag polgaraira durvabban raszurnek, ez lassitja az athaladast.

Azonban a Lidlis elektromos grill megadta magat - ugy tunik a hotpan fele tekeros, elektromos hofok szabalyzasa nem birja. Szetszedtem, elcsomagoltam, majd megtudjuk mi legyen vele. Lidl dolgozo nem tudja egyaltalan vissza lehet-e vinni a cuccokat a Covid miatt.
Hivjuk a hotline-t, majd ott megmondjak miamerre.
Nem gond, volt vagy 70 euro, van ra 3 ev gari, majd lesz vele valami. Veszek egy Napoleon portable grillt. Az gazos, valoszinuleg jobban birja ha mar 10 ev garit mernek ra adni.

FőDudu

(#66115) zetor2000 válasza FőDudu (#66114) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt még nem árultak ilyen grillt, pedig nézegetem a honlapjukat.
Lehet, nem nagy baj, hogy még nem vettem? Ha ilyen elromlós fajta, akkor nem szeretnék vele bajlódni... De remélem, csak egyedi eset, és ha lesz ilyenem, akkor nem fog elromlani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66116) eattila


eattila
csendes tag

Itt most ogen fos ido van. Belvaros le van zarva a polarmester bucsuztatoja miatt. Aztan temetik.

Tegnap bepacoltam a karajt, nemsokara megyek es panirozom.meg valamit csinalunk az edes burgonyakbol is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66117) ncc1701 válasza Gabibácsi (#66110) üzenetére


ncc1701
veterán

Maglódon még ok minden. Be van borulva, van kis szél. Tekertem reggeli után 1 órát, és utána anyával is. Most nem áztunk el. :)

(#66118) Gabibácsi válasza ncc1701 (#66117) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát mi onnan 200km-re vagyunk most

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66119) Gabibácsi válasza FőDudu (#66114) üzenetére


Gabibácsi
tag

A lidli kérdés nélkül fizet vissza mindent gariban, ezen ne aggód. Legalabbis Magyar és Csehországban így van, nem hinném hogy ott máshogy.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66120) FőDudu válasza zetor2000 (#66115) üzenetére


FőDudu
addikt

Kb 3x hasznaltuk, utoljara pizzahoz. Lehet megartott neki a magas hofok ;)

FőDudu

(#66121) FőDudu válasza Gabibácsi (#66119) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem az a gond. A virushelyzet miatt elkepzelheto, hogy nem lehet visszavinni jelenleg.
Pedig ismerostol kerdeztem, de egyszeruen nem tudjak.
Egyszerubb, ha hivjuk a hotline-t es majd megmondjak mi legyen.

A gari miatt nem izgulok, meg amugy is egy 70 euros cucc.

FőDudu

(#66122) Phülöp válasza Gabibácsi (#66119) üzenetére


Phülöp
addikt

Máltán is. Blokk kellett csak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66123) Gabibácsi válasza FőDudu (#66121) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát ha nyitva vannak, akkor vissza lehet vinni, de hívd a hotlinet

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66124) FőDudu válasza eattila (#66116) üzenetére


FőDudu
addikt

Lidlis hatszin sztek fasza volt.
Adnak hozza fuszert es utmutatot is.

Ontottvas serpenyoben osszesen 18 percig keszult (en a well done hive vagyok).
1-1 perc legmagasabb fokozaton. Aztan 4-4 perc kozepes fokozaton fedovel.
Aztan ment ra a mellekelt fuszer, 4-4 perc. Majd alufoliaban pihent 5 percet.
Atomjo lett.

Na ha serpenyoben ilyen sikerult elsore - igaz en meg egy kicsit sokalltam a benne maradt nedvesseget, legkozelebb sutom meg egy kicsit, nem tetszik, hogy pihentetesnel csorog belole a le, majd rendesen megnyomkodom a dildoval (kollegak szerint annak a fem hus dongolonek ez a neve) - akkor rendes grillen lehet neki adni rendesebb hot.

Izre nagyon rendben volt - nem tudom milyen fuszert mellekelnek, so, bors, piritott hagyma amit azonositani tudtam.

Mar infra grilles nagyobb grillt is neztem, abban akar gyros-t is lehet kesziteni.
Nem tudom hasznalnek-e infragrillt es egyaltalan kell-e a rost meg a forgato...

FőDudu

(#66125) npera válasza FőDudu (#66124) üzenetére


npera
újonc

Steak és 18 perc????? :Y

Ha ezt Wizard olvassa szerintem lemegy magzatpózba. Másfél perc oldalanként nem lett volna elég? Akkor marad benne nedvesség.

(#66126) JonesC válasza npera (#66125) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért az elég kevés. Még a rare-nek is.

(#66127) npera


npera
újonc

(#66128) eattila válasza npera (#66125) üzenetére


eattila
csendes tag

Ne a hus legyen nedves hanem a csajok labakoze. Mar bocs :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66129) hobizoli


hobizoli
nagyúr

voltam tegnap-ma a idei eves vitiligo talin a Balatonfenyvesen, hazafele az M7-n Martonvasar-nal utoelert Mr Nehézláb a Model S-l, felismertem a rendszama alapjan
belso savban eppen en is utolertem egy Skoda Octavia-t nem sokkal korabban 150km/h korul, kihuzodott elolem, vele egyutt en is a Tesla elol, az S ugy gyorsitott ki, hogy az vmi elkepeszto, kajakra mintha belealltam volna kozben a fekbe, 2sec mulva 4-5 autoval volt elorebb, ahogy visszahuzdotam a legbeslo savba, hogy akkor mar megelozzem a Skoda-t az S mar vagy 10+ autoval elorebb jart :Y
boduletes rugalmassaga van ;]

több drón kell ;P

(#66130) Gabibácsi válasza hobizoli (#66129) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ki az a nehézláb? Amúgy nem 130 a limit? A skoda meg nem tulajdonnév...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66131) npera válasza hobizoli (#66129) üzenetére


npera
újonc

Pedig az csak a szívó volt. Most akkor képzeld el a Taycan Turbo S-t és gondolj a régi aláírásodra :C

(#66132) hobizoli válasza Gabibácsi (#66130) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Handrás BEV videokban neha szerepelt regebben a muki:
[link]
ora szerint 150km/h, az valosagban kb 140-143km/h

több drón kell ;P

(#66133) ncc1701 válasza npera (#66125) üzenetére


ncc1701
veterán

Másfél perc, de akkor már legalább 3cm vastag a husi. Azért ne süssük már agyon. :)

(#66134) Gabibácsi válasza ncc1701 (#66133) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ki hogy szereti, van aki cipőtalpnak, van aki ha még mozog
én medium-rare környékén, de legutóbb asszonnyal benyomtunk egy tatárt Vácon, még sosem evett ilyet
jó volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66135) Gabibácsi válasza hobizoli (#66132) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, handrást meg ilyeneket nem nézek, de akkor már tudom ki
én ma jöttem az m7-en, brutál forgalom volt, jobbratarts megint hiányzott sok helyen
meg valami boxter vagy mi makettkodott brümmögve.. aztán pici lett a tükörben amikor megelőztem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66136) FőDudu válasza npera (#66125) üzenetére


FőDudu
addikt

Hatszin.
Erre 5-8 perc porkolest ir a vele egybe csomagolt papper.

Azaz 1-1 perc kergesites nagy hofokon, majd kozepesen meg 2-4 perc fedo alatt, majd porkoles 5-8 perc. Oldalankent. Es nekem meg igy is tul ledus volt....

Lehet a hatszin kemenyebb hus vagy nem tudom...
Siman csak kovettem a melle csomagolt utmutatot.

FőDudu

(#66137) FőDudu válasza ncc1701 (#66133) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez ilyen 3-4 centi vastag, 30 dekas darab volt.
Nem kicsi ;)

Lehet azert irnak ennyi idot a keszitesre...

FőDudu

(#66138) zetor2000 válasza FőDudu (#66124) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sztékhez elég kevés fűszer kell, szerintem. Nekem elég a klasszik só-bors kombináció, esetleg tálaláskor, meg amikor befalom, akkor jöhet mustár mellé.
Széleit illik kicsit bevágni, akkor nem horpad fel sütés közben. Én nem szeretem ennyire megsütve, max 2x-3 percet adok neki oldalanként, azt is úgy, hogy maxon 1 perc alatt egyik oldal, fordítás, 1 perc a másik oldal, és utána aaz idó nő 2 percre / oldal. Utána pihentetem. A kifolyó nedvességet én sem szeretem, de vannak, akiknek bejön.
Ha kellene, akkor ilyen lyoni sült hagymát lehet csinálni mellé, hogy belisztezed a hagymát, és forró olajban kisütöd.
Vörösbor illik mellé, a sör annyira nem menő ehhez, de ha nincs más...

30 dekás az kicsi :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66139) Samott válasza hobizoli (#66132) üzenetére


Samott
addikt

Handras mindig megtalalja ezeket a serulteket, tesla pulcsi, tesla polo... mint regen az almas rajongoi csapta. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66140) Samott válasza Gabibácsi (#66134) üzenetére


Samott
addikt

Akkor most mi van azzal a 130-al? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66141) Gabibácsi válasza Samott (#66140) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én nem írtam sebességet, csak hz... es nem óra szerintit :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66142) Samott válasza Gabibácsi (#66141) üzenetére


Samott
addikt

Szarul mennek ezek a boxterek manapsag. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66143) FőDudu válasza zetor2000 (#66138) üzenetére


FőDudu
addikt

"
Cook for three minutes on each side then transfer to a baking tray and finish in a hot oven for 10–15 minutes. Of course you can finish cooking your rump steak in the pan – give a 5cm piece of meat five minutes on each side for medium rare – but you’ll get a more even and tender result by using the oven.
"

Azaz minimum 8 perc kell neki a serpenyoben ( medium rare). Oldalankent. Enyem mondjuk nem volt 5 centi vastag.

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66144) Gabibácsi válasza Samott (#66142) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hát, szarul :)
nekem csak egy 72-es fehér targa kéne

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66145) ncc1701 válasza Gabibácsi (#66130) üzenetére


ncc1701
veterán

Uzukis fórumon is panaszkodtak, h 120-ról nem ugrik már úgy a vas. Írtam is, h onnan nem nagyon kell már ugrania elvileg. :)

(#66146) ncc1701 válasza FőDudu (#66137) üzenetére


ncc1701
veterán

Hőfoktól is függ igazából. Itthon a vellany tűzhelyen nem tudok igazán jó sztéket sütni. Viszont kint a grill tárcsán már igen.

(#66147) npera válasza Gabibácsi (#66135) üzenetére


npera
újonc

Én már megöregedtem. Nem hajtok az abszolút első helyre a fotózásnál, haladok az árral. Sőt, többnyire engem előznek, mert csak a megengedettel hajtok... :B

(#66148) npera válasza FőDudu (#66136) üzenetére


npera
újonc

Akkor biztos jó lett.

Lehet, hogy csinálok burgert ha elfogyott a sok maradék itthon. Azt is eléggé rare módon szoktam sütni, belül még bőg a tehén... :C

(#66149) npera válasza ncc1701 (#66145) üzenetére


npera
újonc

Ja, ez a jó az erős kocsikban, hogy nagyon gyorsan el lehet érni a megengedett sebességet. Vagy azt a sebességet, ahol már elveszted a jogsit. Mint a Koegnigsegg Agera tesztjében. Amikor a csóka magyarázza, hogy álló helyzetből 3,5 másodperc alatt veszted el a jogsit Svédországban. Még a második fokozatban.

2:38-tól....

4:48-nál jó a hangja, ahogy elkapar sokadik sebességben és a csóka rá kell korrigáljon....

[ Szerkesztve ]

(#66150) FőDudu válasza ncc1701 (#66146) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, elso hatszin probalkozasom volt.
Meg jo, hogy adtak melle utmutatot, igy nem lett rossz.

Lehet a vegen is nagyobb hofok kell, akkor kevesebb le marad benne. Vagy a sutos megoldas 10-15 percig.

Nem lett ettermi minoseg, de izre teljesen jo volt. Allagra nekem kicsit 'leves' maradt. Ettermiben nem ilyen a well done. Ott nem csorog belole semmi.
Vagy a le megtartasat megelozendo nem kell a fedos resz...

Majd gazos grillen mas lesz a tortenet.

Jovo het eleg suru, de megrendelem a gazos grillt.
Majd megjon, a tobbit meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.