Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66351) npera válasza qnadam (#66347) üzenetére


npera
újonc

Ez úgy lenne vicces, hogy lenne sok időm és akkor foglalnék légteret és időt olyan szép helyeken, amit érdemes fotózni és filmezni. És akkor el tudnék bohóckodni. Persze akkor kellene Mac Pro és Final Cut és minden extra. Meg egy Tesla Model X, hogy tudjam mivel hurcolni a cuccokat.

Egyébként semmi értelme :C :Y

(#66352) Grillo válasza Jahno (#66330) üzenetére


Grillo
senior tag

Ajánlanám a témában Szabó Magda Az ajtó című könyvét. Mondjuk nem csak a téma miatt jó.

(#66353) Sipi- válasza npera (#66344) üzenetére


Sipi-
tag

Ezek Continental-ok, még elég mély mintával. 2014 27. heti téligumi öregnek számít?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#66354) zetor2000 válasza -NoVa- (#66349) üzenetére


zetor2000
senior tag

A csoda ősszel érkezik, valami ilyesmi volt a ceremónia végén, és addig meg talán júliustól kipróbnálható valami public beta, vagy mi.
Kíváncsi vagyok, mi lesz a MacPro vonallal, mert a 2x 28magos Xeont 2tera vagy mennyi max ramot kezel, nos azt leiskolázni egy (vagy akár több) saját CPUval azért mókás lehet. Nem lehetetlen, de kezdésnek azért erős lenne :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66355) Grillo válasza npera (#66342) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyik kivitelező srácnak van ilyen, csak két optika lóg róla. A Phantom 4 kis gyíkfing mellette. Másik meg az Inspire-t reptette itt múltkor egész nap, az is aranyos.
Egyik kolléga már sikeresen tört össze olyat, szerintem még mindig fizeti a részleteket...

(#66356) eattila válasza halapidori (#66335) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem qnadam mar ismeri az allataidat :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66357) Grillo válasza Sipi- (#66350) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez a mondeo egy más világ. Mikor még a Kszarapikacsum volt, akkoriban mentem ilyen cégessel Csíkszeredára. Bakker, úgy szálltam ki az autóból, hogy még csak törődött sem voltam, kollégák meg eléggé meg voltak gyűrődve, pedig a pick-upban is van hely.
Mondjuk nekem az Amarokban sem fájt a 900 km egy nap. Meg a Toledoban az 1100...

(#66358) -NoVa- válasza zetor2000 (#66354) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért kettős a dolog. Az Intel procik általánosan gyorsak, az ARM cuccok meg bizonyos dolgokra optimalizáltan nagyon durvák, másban döbbenet lassúak. Szerencsére a bizonyos dolgok között ott van minden, amit a normális ember otthon csinál a gépén, azaz kép/video nézés, szerkesztés, mindenféle kontentfogyasztás, streamelhető műveletek, játék. Cserébe erre nem fogok Windowst telepíteni Bootcamp alatt játékra, mert ott kiforrottabb GPU driverek vannak.

(#66359) npera válasza Sipi- (#66353) üzenetére


npera
újonc

Ha elkezd kitöredezni, vagy a minta kevés, akkor érdemes cserélni.

Idős kollégám (már nyugdíjas) örökölt egy Mazda 323-at, az talán 2 éve lett veterán. És eredeti téli abroncsok vannak hozzá. Na, az már nem kopik. Mint a bakelit :C

(#66360) npera válasza Grillo (#66357) üzenetére


npera
újonc

Mondeóból volt valami széria egy ideig, ami megkapta a Volvo alacsony nyomású turbós 2.5T motorját. Meg az S-Max is. Na, az jó volt. 5-hengeres hang és menés.

(#66361) Gabibácsi válasza npera (#66333) üzenetére


Gabibácsi
tag

Elhiszem hogy neked nem ment a wifi, itt mindenkinek megy jól

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66362) zetor2000 válasza -NoVa- (#66358) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, max Windows RT-t :D mert ez ugye ARM, nem x86. De ja, értem, amit írsz, csak a termékekből nekik valamit azért meg kell tartani / el kell engedni. Nem tudom, mennyi Mac Pro 2019/20 ment el eddig, és meddig terveznek vele. De a 700$ kerekeket meglátva sírtam a gyönyörtől, hogy más ennyiért gépet vesz... Mindegy, pro vonal, érthető a 700$ 4 kerékért. Ja, nem.
Az mindenesetre hatalmas pont, hogy egy platform van, amire kell fejleszteni, azt valami eldönti, mekkora a felbontás, és milyen sebességgel kell futtatni. Nincs keresztplatform inkompatibilitás (lyály, de szép tagmondat)...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66363) npera


npera
újonc

Volt már?

Polestar CEO Thomas Ingenlath, Polestar Head of Design Maximilian Missoni, Koenigsegg CEO Christian von Koenigsegg and Koenigsegg Head of Design Sasha Selipanov got together to talk about their most recent cars and a host of other topics. They brought the Gemera, we brought the Precept, and we also brought our cameras.

(#66364) Gabibácsi válasza halapidori (#66335) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mindenképp, de akkor szólj, én is regisztálok, egy c64-gyel fogok pózolni :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66365) npera válasza Gabibácsi (#66361) üzenetére


npera
újonc

Mindenkinek? Úgy érted mindenki bohóckodik????? :Y

(#66366) Gabibácsi válasza Sipi- (#66340) üzenetére


Gabibácsi
tag

Vegyél kisebb felnit télinek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66367) Gabibácsi válasza qnadam (#66341) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálam is, ipadról nyomtatok csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66368) Gabibácsi válasza qnadam (#66343) üzenetére


Gabibácsi
tag

Maserati?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66369) cyberde válasza Grillo (#66355) üzenetére


cyberde
csendes tag

Akkor az már majdnem akkora, mint amivel a menőbbek Ukrajnából csempészik a cigit. :U

(#66370) npera válasza Gabibácsi (#66366) üzenetére


npera
újonc

Igazából érdemes megnézni, hogy van-e kereslet az eredeti 18-as kerekekre használtpiacon, mert akkor a nyárit is be lehet cserélni kisebbre. Ha a fék engedi, akkor talán még 16-os is mehet rá. Városban nem üti akkor szét a sok egyenetlenség a futóművet.

(#66371) Gabibácsi válasza npera (#66365) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, nálunk az egész cég pl bohóckodik, na :Y

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66372) npera válasza Gabibácsi (#66371) üzenetére


npera
újonc

Szerintem engedd el.

Nem szégyen a wifi, lehet teljes életet élni azzal is. Nem kell dühösnek lenni a kábelesekre sem, ők is megpróbálnak teljes életet élni. Ettől szép a világ.

(#66373) Gabibácsi válasza npera (#66370) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem a 16 felmegy, azt vettem télinek, szépen kinéztem mi a gyári méret, és vettem használt alufelnit. Aztán tetettem rá jófajta toyo télit.
a nyári maradt a 18-as, vettem rá toyo sportokat, 300kmh-s sebességindex, hátha épp nke-t kell alázni :DDD na, abból egy szett simán a másik kocsim ára, de ezen nem szoktam szórakozni, a legfontosabb része a kocsinak a gumi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66374) npera


npera
újonc

Hillclimb Műszaki Hiba Edísün.

Egyik-másiknál a füst eregetése mellett piciny fém alkatrészek és darabkák is csilingelnek az aszfalton. Az már előrehaladott stáció a meghibásodás esetén.....

(#66375) Gabibácsi válasza npera (#66372) üzenetére


Gabibácsi
tag

De én nem vagyok dühös, tényleg csak kíváncsi voltam minek 2020-ban bekábelezni egy házat.. mert nekem semmim se derótos.
szépen megkérdeztem, remélem nem gond
de most megbotránkoztatlak

elfogadtam a cég ajánlatát, de a vírus miatt online megy a dolog
szóval elküldték pdf-ben, én kinyomtattam ipadról :Y aztán aláírtam, lefényképeztem ipaddal :Y aztán visszaküldtem

:C

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66376) cyberde válasza npera (#66370) üzenetére


cyberde
csendes tag

Csak azzal olyan bután néz ki, mint a széria amerikai picupok. :(

(#66377) npera válasza Gabibácsi (#66373) üzenetére


npera
újonc

Ja, csak Sipi ritkán előzi Nke-t, így lehet neki elég a kisebb is.

Legjobb lenne egy rendes arany rally felni. Ha ilyen van Mondeóra, akkor Sipinek mindenképpen erre kellene lőnie.

Ezzel van road presence amikor a gyerekeket veszi fel suliból.

(#66378) Gabibácsi válasza npera (#66377) üzenetére


Gabibácsi
tag

Sipi egyszer megkérdezte mellettem, mi ez a hang. Mondtam hogy épp csikorognak a gumik, mert en így szoktam indulni. Szóval lehet Sipi nem erre hajt :DDD
de ezt a cigók jó gyorsan lelopnák, asszem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66379) qnadam válasza Gabibácsi (#66364) üzenetére


qnadam
veterán

aztán majd kapsz a zasszonytól ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66380) cyberde válasza Gabibácsi (#66375) üzenetére


cyberde
csendes tag

Bekábelezi az okosházhoz valót, -alphangon- 1km vezetékkel, akkor csak elfér mellette még 50 méter.

(#66381) Gabibácsi válasza cyberde (#66380) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az jo, mondjuk az okosház értelmére sem nagyon jöttem még rá, én ilyen parasztgyerek vagyok :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66382) cyberde válasza Gabibácsi (#66381) üzenetére


cyberde
csendes tag

A szó amit keresel, az a rétegigény.

(#66383) npera válasza Gabibácsi (#66375) üzenetére


npera
újonc

Wizard ha jól értem hasonló házat akar, mint Vodike. Mindenféle okosotthonos szerelvénnyel. Azok meghálálják a kábelezést. Egy igazán modern házban nagyon sok olyan kütyüt lehet üzemeltetni aminek a fix net előnyösebb.

A kézi eszközöknek teljesen jó lesz a wifi oda. De mondjuk úgy, hogy az ingatlan részeinek tekinthető felszereléseknek sokkal jobb a kábel.

Az én esetemben a két szint között elég csapnivaló a wifi vétel, mivel átlósan kell "átvilágítania" a routernek az házat hosszában és egy szintet felfelé. A PowerNet egy fokkal jobb, de még mindig "Novai szintekről" beszélünk sebességben. Egy rendes kábel behúzva ég és föld lesz. Már ki kell fürkésszem, hogy merre mennek a házban a régi telefonkábelek és hogyan tudom megtalálni a végeket. Oda akkor be lehetne húzni rendes net kábelt és akkor fel tudom küldeni a jelet a switchből direktben a felső szintre. Ha abba a sarokba eljut a kábel, ahol a nyomtató és a PC van, akkor kábé nyertünk is.

Most 6 megabájt megy át másodpercenként a powerneten, amikor éppen megy. Képek és videók feldolgozásánál lassú a NAS elérése.

(#66384) Gabibácsi válasza qnadam (#66379) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az tuti, rögtön Szibériában találnám magam...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66385) npera válasza cyberde (#66376) üzenetére


npera
újonc

Hát ilyesmire már érdemes 23-24" körül nézelődni. Legyen megjelenése a haszongépjárműnek :C

(#66386) Gabibácsi válasza cyberde (#66382) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tudom, majd kiderül, mennyire terjed el. Lehet csak nekem nincs értelme.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66387) Gabibácsi válasza npera (#66383) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem értek egyet, de ezen nem veszünk össze. Nem nagyon hiszem hogy egy mosógép vagy egy villanykapcsoló olyan nagyon kihasználná a derót sebességét. De elfogadom hogy ha valaki ilyen fullos okosházat csinál, az bedrótozza, én is bedrótoznám ha ilyenre vágynék.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66388) cyberde válasza npera (#66383) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nem mellesleg olcsóbb is üzemeltetni egy kábelt, mint egy routert.
Nyilván egy 50nm lakást ellát egy router, de ha már méretesebb alapterületekről, meg szintekről beszélünk akkor kell 4-5 router a házba, ami már többet fogyaszt és nagyobb az amortizációs rátája, mint 50-100 méter lan kábelnek.

(#66389) Gabibácsi válasza npera (#66385) üzenetére


Gabibácsi
tag

De szigorúan extrém peres gumival :R

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66390) BobaHWSW válasza blueboi69 (#66225) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sztem ne legyen csak kinti macska. Ne igy fuss neki. Akkoe ne legyen macska.

(#66391) qnadam válasza npera (#66303) üzenetére


qnadam
veterán

cserébe a deszkáról könnyen le lehet ugrani, ha van valami baj van, csak hát ahhoz figyelni kellene.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66392) npera válasza qnadam (#66391) üzenetére


npera
újonc

Igen, de ha nem gyorsan halad és nem tudsz fékezni és kanyarodni, akkor a leugrás sem olyan vidám.

Szerintem én nem rendeltetésszerűen használtam, az volt a baj....

(#66393) npera válasza Gabibácsi (#66387) üzenetére


npera
újonc

Nem vagyok egy okosotthon expert, de itt szerintem nem a villanykapcsoló vagy a mosógép a fő tényező.

Vélhetően kell mindenhova mindenféle szenzor. Különféle környezeti változókat kell a vezérlőnek ismernie, lehetőleg a ház különféle zónáiban, hogy a környezeti változásokhoz tudja idomítani a vezérlési paramétereket. Ez már elég sok "kütyü", amik kommunikálnak. Kell tudjál vezérelni különféle aktuátorokat. Legyen az redőny vagy reluxa vagy egyéb árnyékoló megoldások. Kell adott esetben az ablakokat vagy egyéb szellőztető nyílásokat vezérelni. Mindenféle fény, szellőztetés, páratartalom, hűtés-fűtéssel kapcsolatos szenzorok, mozgásérzékelők.

Aztán persze ott van a kert. A locsolás, esetleges egyéb featureök diagnosztizálása és működtetése.

Arra tudok gondolni, hogy egy ilyen komolyan felkészített házban a riasztó sem a régi nappali sarkában pirosan villog egy tejfölösdoboz jellegű megoldás. Arra is kell sokféle szenzor. Meg akkor már miért ne legyen videós felügyeleti rendszer, amivel mondjuk láthatod hogy a takarítószemélyzet mit művel, ha éppen rá akarsz nézni.

Elég hamar ki lehet futni a wifis lehetőségekből.

És én csak ötletelek itt, érteni nem értek ehhez sem. És nem is akarok okos házat.

(#66394) Gabibácsi válasza npera (#66393) üzenetére


Gabibácsi
tag

Asszem én sem akarok :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66395) qnadam válasza Sipi- (#66350) üzenetére


qnadam
veterán

a yaris orra viccesen rövid, amikor kaptam egyet csereautóként a colt helyett, elsőre minden vonaltól egy méterre álltam meg :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66396) -NoVa- válasza npera (#66383) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ó nem, nálam tempó az van. A lakás legtöbb pontjáról az 500Mbites wifi megvan, 60MB/s a router felé megy, azon lóg 2 gigabites NAS. Dróttal lehetne 120MB is, ott már a WD HDD-k limitálnak. Mindenesetre elég gyors minden itt. A gond csak a távolabbi adatokkal van, de arra ott a Subaru, vagy a Volvo. 6 perc a melóhelyig, ha csak egy gépet viszek 0.5TB-os SSD-vel, akkor is majdnem megvan az 1GB/s.

(#66397) qnadam válasza Gabibácsi (#66368) üzenetére


qnadam
veterán

majdnem!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66398) BobaHWSW válasza Sipi- (#66353) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nem szivesen hasznalnek 6eves gumit. Latatlanban nehez de nekem pont 5-6eb korul van a tolerancia kuszobom. Szetencsere nekem csak 225/65r17 kell asszem.

(#66399) qnadam válasza Gabibácsi (#66387) üzenetére


qnadam
veterán

nem a sebessége kell a drótnak, hanem a stabilitása. amikor 30-40 eszköz van egymás mellett, akkor már simán egymás szavába kiabálnak, és mindig lesz olyan, amelyik pont nem kommunikál. vagy lehet wifi, de akkor olyan infrastruktúrát kell tenni alá, akkor meg már olcsóbb kábelezni, ha úgyis épül a ház :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#66400) npera


npera
újonc

Hunter Cub! Ilyet kellett volna vegyél, Boba. Ez kegyetlen jó!

Igazából ezzel kellene indítanom egy TET-barangolást bemutató videósorozatot. Szerintem én lennék az eszetlen nagy király ezzel. Mindenki makettkodik brutál túra endurókkal és dedikált adventure gépekkel (KTM 790 Adventure R és hasonlók), mikor egy Hunter Cub ugyanazt tudja, csak még szép is.

És ha kevés a 9 lóerő, akkor nem volt elég lendület, tehát az erdőben ez sem lehet gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.