Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65801) Sipi- válasza FőDudu (#65781) üzenetére


Sipi-
tag

Anno néztünk olyan új építésű házat, ahol a telek előtt volt egy keskeny, kétirányú utca, utána kb. 8-10 méter füves rész és utána meg kb. 6-8 (használatban lévő) sínpár, váltókkal, mindennel. Hangszigetelő fal nélkül. És nem volt olcsóbb vagy nagyobb, mint a jobb helyen épültek. És azt is megvették. :Y
Mondjuk gyerek biztos élvezte volna, hogy a szobaablakból lehetne nézni a vonatokat :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#65802) eattila válasza Gabibácsi (#65793) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem egy 58nm-es panel van, videken. Perpill 12-14 megaftert lehetne eladni. 7.4-ert vettuk.

De 25 evesen 60k-t kerestem kb netto :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65803) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnapi állapotfelmérős ember mesélte, hogy vidéki nepper mondta neki, hogy "itt annyiért adom el a szart, mint Pesten a jót". Ez tényleg igaz is, ma volt egy felesleges 150 km-es köröm. Székesfehérvárra elmentem, a szép állapotú, szervízkönyves kocsiról kiderült, hogy tényleg van szervízkönyve. De csak 2015-ig vezetve, meg van egy leszedett olajcserés matricája 2018-ból :D
A szép külső tartalmazott 2 alapozóig sérült ajtórányitást, 5-6 alapozóig sérült 5-15 centis karcot és olyan jobb első lökhárítót, amin kb. 50-60 darab bemarás van (fehér részig). Baromi ronda volt. Felszereltség persze köszönő viszonyban sem volt a hirdetettel.
Ennél picit karcosabbat néztem Budapesten, 40e km-el többel, viszont 900ezerrel olcsóbban. Annyiból már bőven telibefújathatnám az egész kocsit.

Másik Focus. "Ez nem sérült, hanem a műanyag fényezett lökhárító gyárilag is elüt a fém sárvédő színétől." Én meg biztos hülye vagyok. A másik, hogy számomra talány hogyan lehet a kombi csomagtérajtó belső kemány, kopogós műanyagját összekarcolni. De nem egy helyen, hanem vagy 40-50 karc és bevágás volt rajta.

Értem, hogy nem új autót keresek, de azért ne nézzen már úgy ki, hogy ránéz asszony és nem áll többet szóba velem. A Yarist is 10 évesen vettük és mindössze a kesztyűtartó volt kicsit összekarcolva (valószínűleg táskától), meg az első lökhárító alul (valószínűleg padkára felállás miatt).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#65804) hobizoli válasza eattila (#65802) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Dunaharasztin, Bezeredi lakopark, 93nm-s 2 eves kegli 39milkacsoki, ugyanott az uj 45 most oszi atadassal
de a lakopark korabbi utemeben epult "csak" 68nm-s ~10 eves kegli meg 46milkaert keresi az uj gazdajat
ott mi lehet a matek...? :DDD

ezek 4-6 lakasos tarsashazak mind

több drón kell ;P

(#65805) zetor2000 válasza Bujdy81 (#65774) üzenetére


zetor2000
senior tag

A leírásod vélhetően okés, csak kevés olyan mai 2x éves fiatal párt ismerek, akik havi 250et félre tudnak tenni. Ez több eset miatt lehet:
- Eleve nem keresnek annyit, hogy nettó 250 legyen akármelyikőjük fizuja, szóval a két fizetés és a megélhetés (albi+rezsi, kajapia, utazás...) nem teszi lehetővé
- Félre tudnának tenni mondjuk 250et, de fiatalok, övék az éjszaka, kell menni bulikázni, és akkor a 250 megtakarítás ugrik
- Eleve nem akarnak félretenni

A mai ifjúságnak szerintem f*ngja nincs arról, hogy 18 éves koruktól kezdve illene félretenni akármennyit is, mert fog kelleni pár év múlva. 25-28 évesen nem biztos, hogy gyereket akarnak, mert egyikőjük kiesik a munkából, ugrik a fizetés - egy ideig biztosan. Itt megborul az elmélet, mert egy fizetés, meg a másik gyes/gyed/akármi nincs annyi, hogy 250félre tehetődjön. 2 gyereknél ez még bajosabb... 3 nál már más a szitu, mert ott családi adókedvezmény van, és ha rendes pénzt keresnek, akkor az jó. Abból már lehet félretenni. De ilyenkor kattan be valamelyik, hogy még csak 30x vagyok, előttem a világ, helló. És koccol.
Viszont van a másik rész, hogy ezt a babavárót vagy a CSOKot, amit előre odaadnak, azt meg lehet forgatni valami állampapírban, erről volt szó indexen, meg pár másik oldalon is, a lényege, hogy 5 év alatt lesz ~3M Ft extra. Az már egy rendes plusz....

A probléma meg ott van, hogy a CSOK és az összes többi ilyen jellegű családtámogatás felkúrta a lakásárakat az egekbe. Az újat pláne, de a régi lepukkantak is rendesen megemelkedtek. Nemrég volt cikk valamerre, hogy a panelek ára 7-10 év alatt megháromszorozódtak. Az ugye nem gyenge. Még a napsütötte Havanna lakótelep árai is emelkedtek. A további remek lépés az építőanyagok áfájával való móka. Néha 5%, néha 27%... Ismi pont jókor vett lakást, ő kapott vissza ilyen csökkenésből 4misit, elmentek 3 hétre Kubába nyaralni. Pár évre rá felment az építőanyag áfája. Az X időpontig átadottaknak talán nem, de a többinek igen. Ami eddig volt X misi, most lett egy "kicsit" több, ~20-25%+...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65806) Gabibácsi válasza eattila (#65797) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tisztelted

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65807) zetor2000 válasza hobizoli (#65804) üzenetére


zetor2000
senior tag

Készre szerelt mindegyik, vagy van, amelyik csak "szerkezetkész"? Onnan jöhet még rengeteg pénz, meg sz*pás is. Volt főnököm is ilyet vett, félmilla volt a szerelvényezés. Pár kapcsoló és konektor bekötése. Ha ezt mondja, elmegyek neki azt megcsinálom kétharmad áron egy nap alatt. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65808) Atti777 válasza Sipi- (#65803) üzenetére


Atti777
senior tag

Az eltérő árnyalatú műanyag elem tényleg lehet akár gyári is. Legalábbis kb. 10 éve láttam vadi új Mazdát, ahol a műanyagok más árnyalatúak voltak, és Mazda szervízben dolgozó ismerős mondta, hogy ezek ilyenek. Talán akkoriban tértek át valami környezetbarát fényezési módszere és annak a mellékhatása vagy valami ilyesmi lehet.
Az összekarcolt csomagtérajtó meg a rotációs kapa miatt olyan :D

Путин, иди нахуй!

(#65809) hobizoli válasza zetor2000 (#65807) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindegyik full keszen kerul atadasra, van egy alap burkolat az arban es felárért raknak zoralabbat is, ha kered
azert nem ertem annak a 68nm-s keconak az arat

mert olyat is csinalnak 33misi korul ujan, szoval az a 10 eves akkor mitol kerul annal is kb 40%-l tobbe? :F
annak azt mondanad, hogy realisan ér 26-27misit, besérülne :DDD

pedig ott siman kezdhetsz egy atfestes hidegburkolat stb cserevel, az uj meg eleve ugy keszul 33misiert, hogy olyan szinu a fal meg olyan csempe es jarolap van fel- vagy lerakva, amilyet Te kersz oda ujonnan, ezt kicserelni mind pluszkoltseg az ujhoz kepest
konyhabutor detto
na meg a 10 eves lakas az a 10 evvel ezelotti szigetelesi eloirasokhoz es szabvanyokhoz epult anno, az uj meg a legujabbhoz

több drón kell ;P

(#65810) Jahno válasza Sipi- (#65803) üzenetére


Jahno
őstag

"számomra talány hogyan lehet a kombi csomagtérajtó belső kemány, kopogós műanyagját összekarcolni. "

Ezt simán prezentálni bírom. Egy ideje bent rázkódik egy alap esernyő, még annak a fém végével is sikerült. Fotóállvány, pár szirszar, meg is érkeztünk.

(#65811) hobizoli válasza zetor2000 (#65807) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja a masik
van egy uj kollegank kb fel eve
8ker-ben lakik vmi gangos hazban, de valnak a felesegevel, ugyhogy eladjak a kecot

28nm-s kegli, a WC a konyhabol lett levalasztva, de a csovezes csak kis atmerovel lett megcsinalva anno, ugyhogy igy csak a kisebbik szukseges dolgodat tudod ott elvegezni, a nagyert ki kell menni a folyoso vegere a kozos WC helysegbe
aszondja 30-31millioert szeretnek eladni (1.1millio per m2 :DDD ), de aszondja a "buzi" ingatlanos szerint csak 28-t er

mondtam neki erre, hogy szerintem 30milliot kikohogve nem biztos, hogy a folyoso vegere szeretne elmaszkalni az ember egy kaksizasra, meg a nyoccker sem eppen vmi jo hiru terulete Bp-nek

:DDD

több drón kell ;P

(#65812) FőDudu válasza Sipi- (#65801) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyamek mikor 'pestre' koltoztek, akkor nezegettek tobb generacios hazakat.
Volt egy tok jo. Marmint haz, mellette meg meg egy haz. Csak az volt a bibi, hogy valahol a soroksari sinpar mellett volt kb 20 meter magasan.

Komolyan mondom, elmentem a kert vegebe, ott 20 meter szakadek utan 2 sinpar.
Onnantol nem volt szimpatikus.

FőDudu

(#65813) FőDudu válasza Jahno (#65810) üzenetére


FőDudu
addikt

Munkas auto.
Betonkevero, malterosvodor, csakany.

FőDudu

(#65814) zetor2000 válasza hobizoli (#65811) üzenetére


zetor2000
senior tag

kolleganőm valahogy év elején vagy még tavaly év végén vett lakást a XI. ker. nem épp új részén. Asszem az is 28-29M volt. De nem gangos, kinti wc-s. és nem 28nm. 4emeletes panel teteje.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65815) qnadam válasza FőDudu (#65781) üzenetére


qnadam
veterán

Komolyan nem tudom ki az az elmeroggyant aki iskolaval szembe kepes uj epitesu hazba koltozni. Biztosan van, mert kulonben nem epitettek volna oda.

anyámék '91-ben káposztásra. akkor a ház is új volt, az iskola is :) sose zavart.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65816) Jahno


Jahno
őstag

Erőt vettem magamon, elhatároztam, hogy nem fogom annyira utálni az embereket és kb. jó 2 hónap után elindítottam a levelezőm...

(#65817) hobizoli válasza FőDudu (#65813) üzenetére


hobizoli
nagyúr

facsemetek, kerites lec stb

több drón kell ;P

(#65818) Jahno válasza hobizoli (#65817) üzenetére


Jahno
őstag

Fa nem karcol annyira, azzal nagyon hülyének és erősnek kell lenni (:- Különben is hátsó ülésen a helye.

(#65819) hobizoli válasza Jahno (#65818) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat ha kombi, akkor sok is belefer belole ledontve az uleseket

több drón kell ;P

(#65820) ncc1701 válasza Sipi- (#65803) üzenetére


ncc1701
veterán

Mert baszik betenni a csomagtartóba pár karton dobozt.

(#65821) hobizoli válasza zetor2000 (#65814) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg az olyan 40-45nm koruli inkabb

több drón kell ;P

(#65822) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na végre, holnap kapom az ajánlatot, még a másikat is bevárom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65823) npera válasza qnadam (#65815) üzenetére


npera
újonc

Akkor most már én is coming outolok :B

Általános iskola volt egy kereszteződés sarkában, aztán ott laktunk 3-éves koromig átlósan a másik sarokban. De utána apámék építkeztek és kábé 1 km-re légvonalban építettek egy felső szintet a nagyszülők régi házára.

(#65824) Jahno válasza ncc1701 (#65820) üzenetére


Jahno
őstag

Sosincs kéznél, meg mindennel mindig csak a szopás van. Amúgy ott főleg kit zavar? Van több 10 év kényelem és majd cserébe alkudnak 20ezrest az árából?

(#65825) ncc1701 válasza Jahno (#65824) üzenetére


ncc1701
veterán

Engem zavar, amikor ránézek egy karcra. Tudom, idióta vagyok. Suzukit is hazahoztam a szalonból, körberaktam dobozzal a csomitartót, de még a dobozra is rátettem egy régi matrac huzatot, mert kicsiszolná idővel a műanyagot, 15 percembe került, egyszer. Yaris is ilyen volt, gyakorlatilag karc mentes belső térrel adtam le.

(#65826) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én szeretem a gyerekzsivajt. Szerettem iskolában is dolgozni.
inkább mint diumvisu szeletelős zene, vagy aranyeső, vagy ilyesmi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65827) Jahno válasza Gabibácsi (#65826) üzenetére


Jahno
őstag

Ma elég nagy tömeget láttam az új játszótéren. Legalább történik valami.

(#65828) zetor2000 válasza Sipi- (#65803) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tudnád, mi történik néha a céges kombiban... :D
Akkupakk, persze védő műanyag nélkül, rajta fém bowdenes behúzó... kicsit rázkódik a verda, és rögtön füstöl is a kocsi hátulja. Mindez persze papírládában, hogy legyen gyújtós is :)
Amúgy elég egy rosszul pakolt valami, és ugrik a csomagtérajtó simasága.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65829) ncc1701 válasza zetor2000 (#65828) üzenetére


ncc1701
veterán

Betonkeverőt is vittem már úgy, h karcolás sem esett. :) Ha venni akarsz egy karctalan új műanyag elemet, az vagy 30k. Akkor már olcsóbb elvitetni a cuccot.

(#65830) Jahno válasza ncc1701 (#65829) üzenetére


Jahno
őstag

Fura egy alak voltál mindig is. Izom akkor jó, ha leszakad, csomagtartót meg a porszemektől is óvni kell?

(#65831) Gabibácsi válasza Jahno (#65830) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én bezzeg az astrával költöztem többször is :DDD
múltkor a motorháztetőt meg a hátsó ülésen vittem
stb stb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#65832) eattila válasza hobizoli (#65804) üzenetére


eattila
csendes tag

Karcagon ennyibol palotad lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65833) eattila válasza Gabibácsi (#65806) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. Majd jol benyomom faszkalap szuicid bringasokra ha megjavul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65834) eattila válasza Gabibácsi (#65831) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobb, mint a hatso ulest a motorhazteton... :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65835) Jahno válasza eattila (#65832) üzenetére


Jahno
őstag

És még burkolóként is hülyére kereshetné magát.

(#65836) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

A sörteszt érdekesen alakul.
Elsőre négy sört próbáltam a sorrend így alakult:
Krusovice, Budweiser, Pécsi prémium, Carlsberg.
Következő alkalommal viszont ugyanez a négy sör ekképp ízlett:
Krusovice, Pécsi prémium, Budweiser, Carlsberg.
Ezt így egyedül elég nehéz lesz megállapítani, viszont mindkétszer legalább ugyanaz lett az első és az utolsó. :)

üdv
szabi

(#65837) qnadam


qnadam
veterán

wow.

2020-06-09 14:32 Budapest, Arrival at the Dada Processing Centre
2020-03-20 18:58 Changzhou City, leave the "Changzhou City Delivery Department of bulk mail processing center", the next stop "Suzhou International"

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65838) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Bujdy számítása jó is.

Ja még annyi, hogy nem 15évre kell felvenni, hanem többre. Aztán később lehet előtörleszteni. Pl lehet 10év múlva többet fogsz keresni és akkor nem gond többet beletörleszteni/félretenni.

(#65839) qnadam válasza Bujdy81 (#65774) üzenetére


qnadam
veterán

nincsen párja valakinek 25 évesen. Akkor borul az egész

fejben végigpörgettem a barátaimat, hát nem sokaknak volt 25 éves korukban veledakaromleélniazéletem szintű kapcsolata.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#65840) BobaHWSW válasza qnadam (#65839) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem volt. G*cire rak*rtam, buktam 30+ millio forintot.

Barcsak ne lett volna.

(#65841) Jahno válasza BobaHWSW (#65840) üzenetére


Jahno
őstag

Most viszont van motor és telibe tojod a világot :-P

(#65842) BobaHWSW válasza Jahno (#65841) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Motor van. Telibetojas nincs, nem volt es nem is lesz soha! :D Most fogok dumalni hitel brokerrel es meglatjuk mire megyek.

(#65843) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Fotozas viszont lesz tobb, hamarosan megyunk le deli szigetre sielni es melohelyen is megvagyok. Legalabb az jo. Uj csajjal meg go with the flow uzemmodban elvagyok ameddig elvagyok. Ketszer nem ul a macska forro tuzhelyre.

(#65844) zetor2000 válasza BobaHWSW (#65840) üzenetére


zetor2000
senior tag

Talán annyiból "szerencsés" (ez nagyon nem jó szó erre, de hirtelen nincs jobb szavam a helyzetre) vagy, hogy nem hazai környezetben, hazai bérből / fizetésből buktad ezt a pénzt, és az utódok se szaladgálnak a lábad közt. És meg tudtad tenni, hogy bukj ennyit. Ez persze megint nem "szerencse", de...
Én kábé rámentem volna egy ilyenre anyagilag / emberileg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65845) zetor2000 válasza qnadam (#65839) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyanba is gondolj bele, hogy 28-30 évesen melyiknek van 3 kölök a lába körül, akik rángatják? Szerintem olyan sincs sok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65846) BobaHWSW válasza zetor2000 (#65844) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oooooh.... igen. Szerencsesnek erzem magam, hogy nem gyerek es hazvasarlas utan tortent.

(#65847) Phülöp válasza zetor2000 (#65845) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem egy volt általános iskolai osztálytársam nagyszülő mostanra. Csak pislogok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#65848) eattila válasza zetor2000 (#65844) üzenetére


eattila
csendes tag

Itthon nem bukta volna mert itt nincs ilyen tv ;)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65849) eattila válasza BobaHWSW (#65840) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem 25 evesen felesegem volt. Frank alapu hitellel. En is rak_rtam....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#65850) ncc1701 válasza Phülöp (#65847) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem is tudtam, h borsodi vagy. Bocs. : :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.